2019-10-14   18:30:29
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Herning Open 2017

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Indledende Fredag

Resultat Løb 2 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 2 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Herning Open 2017    Udskriftsdato  01 april 2017   
  Stævne by  Herning    Udskriftstidspunkt  15:13   
  Arrangør  Herning Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  31 marts 2017         
 
 
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Indledende 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jens Sørensen  2001    604  28.20  59.51  1:31.27    2:00.62   
  Swim Team Midtjylland  1:58.07                 
                     
Mikkel B. Høgild  1998    602  29.00  1:00.24  1:30.78    2:00.75  Deltager ikke i finalen 
  Swim Team Midtjylland  1:58.08                 
                     
Simon B. Jeppesen  1997    595  27.46  58.48  1:29.78    2:01.21   
  Swim Team Midtjylland  1:56.75                 
                     
Jonas Gadegaard Hansen  1998    587  28.02  58.89  1:30.62    2:01.76   
  Vejle Svømmeklub  1:57.64                 
                     
Chris Lund Rasmussen  2001    579  27.57  58.86  1:30.81    2:02.35   
  Viborg Svømme Klub  2:01.15                 
                     
Jens Riisgaard  2000    573  28.31  59.50  1:31.10    2:02.77   
  Silkeborg Svømmeklub  2:03.08                 
                     
Magnus Yde  1996    563  28.99  1:00.68  1:32.33    2:03.46   
  Svømmeklubben S 68  2:03.62                 
                     
Mathias Rasmussen  2001    551  28.46  59.53  1:31.72    2:04.40   
  Holstebro Svømme Club  2:03.33                 
                     
Frederik Juhl Leiszner  1999    528  29.08  1:00.79  1:33.62    2:06.19   
  Horsens Svømmeklub  2:06.23                 
                     
10  Mathias Kjær Nielsen  2000    524  28.64  1:00.81  1:33.95    2:06.46   
  Haderslev Svømme Klub  2:03.67                 
                     
11  Oliver Frølund  2001    515  28.38  59.60  1:32.42    2:07.18   
  Silkeborg Svømmeklub  2:02.73                 
                     
12  Dan Izhar-Larsen  1999    508  29.63  1:01.79  1:35.06    2:07.78   
  Aarhus Swim  2:05.95                 
                     
13  Emil Kragh  2001    476  29.77  1:02.10  1:36.43    2:10.55   
  Vejle Svømmeklub  2:09.22                 
                     
14  Johann Kristian Møller  2001    476  29.03  1:02.05  1:36.13    2:10.60   
  Vejle Svømmeklub  2:10.70                 
                     
15  Magnus Løhr  2001    472  28.29  1:01.55  1:36.20    2:10.94   
  Herlufsholm Svømmeklub  2:03.87                 
                     
16  Hjalte Lillevik Frost  2001    457  30.02  1:04.20  1:38.67    2:12.36   
  Svømmeklubben S 68  2:14.53                 
                     
17  Mikkel Weis Kallesøe  2000    450  29.82  1:03.49  1:38.53    2:13.04   
  Viborg Svømme Klub  2:07.94                 
                     
18  Nicolai Yung Hansen  2000    450  29.73  1:02.46  1:37.11    2:13.09  Deltager ikke i finalen 
  Herlufsholm Svømmeklub  2:10.02                 
                     
19  Karl Bryde  2000    442  29.82  1:03.73  1:38.92    2:13.84   
  Herlufsholm Svømmeklub  2:10.73                 
                     
20  Victor Kristensen  1999    440  29.98  1:03.47  1:38.52    2:14.06  Deltager ikke i finalen 
  Haderslev Svømme Klub  2:05.08                 
                     
21  Victor Bjerre  2001    437  31.08  1:06.06  1:41.01    2:14.39   
  Swim Team Midtjylland  2:08.60                 
                     
22  Magnus Funder  2001    435  29.87  1:04.47  1:38.68    2:14.52   
  Vejle Svømmeklub  2:05.40                 
                     
23  Kristoffer Erbo Kjær  2001    425  31.23  1:05.56  1:40.52    2:15.59   
  Vejle Svømmeklub  2:20.03                 
                     
24  Rasmus Løwenstein  2001    422  30.33  1:04.37  1:39.71    2:15.94   
  Herlufsholm Svømmeklub  2:20.43                 
                     
25  Steffen Vesterø Uldal  1999    421  30.69  1:04.32  1:40.06    2:16.00  Deltager ikke i finalen 
  Haderslev Svømme Klub  2:09.90                 
                     
26  Kristian B. Rasmussen  2003    419  31.24  1:06.45  1:42.32    2:16.25   
  Svømmeklubben S 68  2:19.42                 
                     
27  Johannes Wemmelund  2001    417  30.70  1:05.02  1:40.63    2:16.50   
  Swim Team Midtjylland  2:18.96                 
                     
28  Marius Gystad  2003    410  31.80  1:08.35  1:42.86    2:17.24   
  Silkeborg Svømmeklub  2:24.61                 
                     
29  Elias Hanghøj Jonsson  2002    408  31.18  1:07.03  1:42.70    2:17.43   
  Svømmeklubben S 68  2:16.21                 
                     
30  Gustav Nissen  2001    407  30.33  1:05.14  1:41.19    2:17.60   
  Herlufsholm Svømmeklub  2:17.78                 
                     
31  Gustav Fløche Fuglsang  2002    399  31.03  1:06.34  1:43.06    2:18.55   
  Silkeborg Svømmeklub  2:23.05                 
                     
32  Hugin Juliansson  2000    398  31.90  1:07.13  1:43.49    2:18.57   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  2:18.06                 
                     
33  Christian Justesen  1994    396  31.57  2:18.87      2:18.87   
  Swim Team Midtjylland  3:22.80                 
                     
34  Frederik Venø Elling  2003    384  32.63  1:08.60  1:45.09    2:20.25   
  Silkeborg Svømmeklub  2:20.14                 
                     
35  Jonathan Bos  1998    377  32.62  1:08.82  1:45.39    2:21.09   
  Haderslev Svømme Klub  2:25.10                 
                     
36  Alfred Nissen  2002    377  31.39  1:07.17  1:44.30    2:21.11   
  Herlufsholm Svømmeklub  2:24.95                 
                     
37  Thomas Christiansen  1999    374  31.28  1:07.55  1:44.52    2:21.49  Deltager ikke i finalen 
  Haderslev Svømme Klub  2:12.87                 
                     
38  Christoffer Juul Jensen  2001    360  32.41  1:08.47  1:46.17    2:23.33   
  Svømmeklubben S 68  2:22.69                 
                     
39  Robert Versteegen  2001    348  31.76  1:08.58  1:46.79    2:24.94   
  Brædstrup Svømmeklub  2:26.37                 
                     
40  Oliver Christensen  2003    334  34.41  2:26.93      2:26.93   
  Silkeborg Svømmeklub  2:33.92                 
                     
41  Malik Lodberg Klein  2003    324  34.17  2:28.43      2:28.43   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  2:28.51                 
                     
42  Kasper Hansen  2004    313  36.06  2:30.13      2:30.13   
  Silkeborg Svømmeklub  2:34.47                 
                     
43  Hannibal Nørgård Petersen  2002    311  34.54  2:30.47      2:30.47   
  Swim Team Midtjylland  2:52.57                 
                     
44  Jakob Riisgaard  2003    307  34.48  2:31.20      2:31.20   
  Silkeborg Svømmeklub  2:31.37                 
                     
45  David Tuan V. Valbjørn  2002    298  34.19  2:32.54      2:32.54   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  2:32.39                 
                     
46  Amin Nedergaard  2001    289  33.52  1:12.18  1:53.05    2:34.11   
  Svømmeklubben S 68  2:28.00                 
                     
47  Mikkel Langkjær  2002    249  37.81  2:41.96      2:41.96   
  Brædstrup Svømmeklub  3:19.67                 
                     
Mathias Bech  1996              DNS   
  Vejle Svømmeklub  2:05.81                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  01 april 2017 
Licens til Herning Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  15:13 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark