2017-11-23   04:43:31
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Malmö Open 2017

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Resultat Gren 1 (Försök) - Officiell
Resultat Gren 1 (Försök) - Officiell 
 
  Tävling  Malmö Open    Utskriftsdatum  11 februari 2017   
  Tävlingsort  Malmö    Utskriftstid  09:25   
  Arrangör  Malmö Kappsimningsklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  12 februari 2017         
 
 
Gren 1, 50m Frisim Damer FIFH cup, Försök 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Pernilla Lindberg  1994  Göteborg Sim    14.24        29.40   
Maja Reichard  Spårvägen Simförening    15.19        31.12   
Felicia Andersson  2001  KFUK-KFUM Kometerna    16.33        33.20   
Mie Schackinger Trothe  1998  Dansk Handicap Idræts-Forbund    16.42        33.36   
Linnea Bäckman  1989  Solens IF    16.10        33.90   
Malin Lundström  1990  Simklubben Ran    16.49        34.19   
Agnes Kramer  1998  Falkenbergs Simklubb    17.78        36.89   
Josefine Busk  1997  Södertälje Simsällskap    17.87        37.77   
Emma Danielsson  2002  Nacka HI    18.42        37.97   
10  Rose-Marie Robertsson  1986  Varbergs HI    18.80        38.68   
11  Edith Sjöstrand  1991  Varbergs HI    18.44        38.79   
12  Rebecca Löf  2001  Örebro Simallians    18.26        38.93   
13  Johanna Wennberg  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap    18.84        39.29   
14  Ida Andersson Wulf  1998  Fifh    20.38        40.90   
15  Anna Philipsson  2003  Gävle Simsällskap    20.25        42.12   
16  Ellenor Engberg  1982  Solens IF    20.53        42.36   
17  Anna Rosa Thrastardottir  2004  Fjordur    21.38        42.53   
18  Ann-Christine Nordvall  1992  Solens IF    21.26        44.98   
19  Elin Hrefna Geirmundsdottir  1995  Ösp    21.63        45.18   
20  Johanna Hasselryd  1982  Solens IF    22.45        45.30   
21  Therese Mattsson  1998  Solens IF    22.10        46.07   
22  Elsa Sigvaldadottir  1994  Fjordur    22.78        47.59   
23  Victoria Svanborg  1994  Örebro Simallians    23.05        47.68   
24  Jennie Eskilsson  1987  Krokoms HIF    23.19        47.74   
25  Julia Nyberg  1997  Solens IF    22.53        48.66   
26  Emelie Bengtsson  1997  Simklubben Laxen    23.98        48.99   
27  Lotta Aksnés  1995  Solens IF    24.11        49.75   
28  Agnes Munters  Spårvägen Simförening    23.57        51.95   
29  Elin Andersson  1982  Falkenbergs Simklubb    25.74        53.53   
30  Louise Olsson  Spårvägen Simförening    25.49        53.86   
31  Irma Karaahmetovic  1998  Södertälje Simsällskap    27.72        57.43   
32  Viktoria Lind Karenadottir  2002  Fjordur    28.70        58.12   
33  Kristina Rothoff  1985  Krokoms HIF    27.34        58.36   
34  Katrin Erla Kristjansdottir  2003  Fjordur    29.31        58.45   
35  Stina Gustavsson  1989  Varbergs HI    29.15        1:01.40   
36  Maria Karlsson  1987  Krokoms HIF    29.12        1:01.61   
37  Katarina Näslander Cruz  1994  Örebro Simallians    32.17        1:03.19   
38  Emelia Yr Gunnarsdottir  2005  Fjordur    31.98        1:08.03   
39  Ida Brandt  1984  Varbergs HI    32.74        1:11.66   
40  Isabelle Hocanin  1997  Örebro Simallians    38.99        1:17.97   
41  Karen Axelsdottir  1992  Ösp    1:03.06        2:07.83   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  11 februari 2017 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  09:25 
 
Resultat Gren 1 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 1 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Malmö Open    Utskriftsdatum  11 februari 2017   
  Tävlingsort  Malmö    Utskriftstid  15:04   
  Arrangör  Malmö Kappsimningsklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  12 februari 2017         
 
 
Gren 1, 50m Frisim Damer FIFH cup, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Pernilla Lindberg  1994  Göteborg Sim    14.31        29.31   
Maja Reichard  Spårvägen Simförening    14.45        31.29   
Linnea Bäckman  1989  Solens IF    16.19        33.10   
Felicia Andersson  2001  KFUK-KFUM Kometerna    16.27        33.12   
Mie Schackinger Trothe  1998  Dansk Handicap Idræts-Forbund    16.35        33.13   
Agnes Kramer  1998  Falkenbergs Simklubb    18.22        37.13   
Malin Lundström  1990  Simklubben Ran    16.26        33.53   
Emma Danielsson  2002  Nacka HI    18.81        38.07   
Josefine Busk  1997  Södertälje Simsällskap    18.27        38.56   
10  Rose-Marie Robertsson  1986  Varbergs HI    19.74        39.22   
11  Ida Andersson Wulf  1998  Fifh    20.16        40.77   
12  Edith Sjöstrand  1991  Varbergs HI    19.53        41.72   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  11 februari 2017 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  15:04 
 
Resultat Gren 2 (Försök) - Officiell
Resultat Gren 2 (Försök) - Officiell 
 
  Tävling  Malmö Open    Utskriftsdatum  11 februari 2017   
  Tävlingsort  Malmö    Utskriftstid  09:40   
  Arrangör  Malmö Kappsimningsklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  12 februari 2017         
 
 
Gren 2, 50m Frisim Herrar FIFH cu, Försök 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Jonas Sörensen  1993  Ringsted Svømme Klub    12.84        26.95   
Jesper Andersson  1996  Deje Simsällskap    13.53        27.42   
Tobias Klasson  2000  Säffle Simsällskap    13.79        28.27   
Sebastian Karlsson  1993  Karlskrona Simsällskap    13.98        28.91   
Andreas Nord  Osby Simsällskap    14.09        28.94   
Jacob Sjölander  1986  Solens IF    14.26        29.38   
Mar Gunnarsson  1999  Throttur    15.15        30.87   
Kristoffer Lindström  Skellefte Simsällskap 34    15.13        31.02   
Eje Olli  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap    16.09        31.52   
10  Anton Daggert  1993  Örebro Simallians    15.67        31.98   
11  Niklas Johansson  1996  Simklubben Solsta    16.04        33.05   
12  Ingolfur Bjarnason  2000  Throttur    17.01        33.09   
13  Niklas Andersson  1988  Göteborg Sim    16.39        33.27   
14  Teo Renlund  1997  Solens IF    16.83        34.04   
15  Daniel Isak Sölvason  1994  Ösp    18.07        37.99   
16  Karl Forsman  1996  Simklubben Ägir    19.72        38.17   
17  Bo Bertelsen  1983  Ringsted Svømme Klub    18.76        40.19   
18  Albin Oskarsson  1991  Örebro Simallians    20.80        42.44   
19  John Thorri Jönsson  1989  Ösp    20.18        45.07   
20  Andri Freyr Hilmarsson  1983  Ösp    24.34        51.53   
21  Mikael Fredriksson  1990  Göteborg Sim    25.40        52.68   
22  Joakim Löfgren  1997  Nacka HI    25.00        52.79   
23  Anton Hastö Hardin  1999  Simklubben Solsta    25.17        53.88   
24  Linus Löfstrand  Spårvägen Simförening    26.22        55.43   
25  Ludvig Skoglund  2002  Simklubben Solsta    26.44        56.28   
26  Hasse Jansson  1986  Falkenbergs Simklubb    31.85        1:07.10   
27  Vaclav Dostál  1998  Abak    34.36        1:28.87   
28  Mikael Hjelmhagen  1994  Örebro Simallians    53.99        1:58.02   
Jonas Larsson  Simklubben Laxen    14.76        29.90  EXTRA 
Zoran Jeremic  1983  Sport Union Belgrade            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  11 februari 2017 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  09:40 
 
Resultat Gren 2 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 2 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Malmö Open    Utskriftsdatum  11 februari 2017   
  Tävlingsort  Malmö    Utskriftstid  15:38   
  Arrangör  Malmö Kappsimningsklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  12 februari 2017         
 
 
Gren 2, 50m Frisim Herrar FIFH cu, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Jonas Sörensen  1993  Ringsted Svømme Klub            26.21   
Jesper Andersson  1996  Deje Simsällskap            27.68   
Tobias Klasson  2000  Säffle Simsällskap            27.75   
Andreas Nord  Osby Simsällskap            28.13   
Sebastian Karlsson  1993  Karlskrona Simsällskap            29.66   
Jacob Sjölander  1986  Solens IF            29.83   
Mar Gunnarsson  1999  Throttur            30.69   
Niklas Andersson  1988  Göteborg Sim            32.91   
Eje Olli  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap            32.01   
10  Anton Daggert  1993  Örebro Simallians            32.14   
11  Ingolfur Bjarnason  2000  Throttur            32.93   
12  Karl Forsman  1996  Simklubben Ägir            37.60   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  11 februari 2017 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  15:38 
 
Resultat Gren 3 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 3 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Malmö Open    Utskriftsdatum  11 februari 2017   
  Tävlingsort  Malmö    Utskriftstid  09:45   
  Arrangör  Malmö Kappsimningsklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  12 februari 2017         
 
 
Gren 3, 25m Fjärilsim Dam K1-4, Funktionsnedsättning: 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lina Nilsson  Tyringe Simsällskap            18.20   
                     
 
Gren 3, 25m Fjärilsim Dam K1-4, Funktionsnedsättning: K1 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sigridur Anita Rögnvaldsdottir  2001  Fjordur            19.31   
Katrin Anna Heidarsdottir  1997  Ösp            29.60   
Liv Wikman-Gandré  2004  Nacka HI            29.95   
Lisa Ekstrand  2004  Örebro Simallians            33.11   
Kristjana Lif Albertsdottir  2005  Fjordur            58.19   
Olafia Ösk Svanbergsdottir  2003  Throttur            DNS   
                     
 
Gren 3, 25m Fjärilsim Dam K1-4, Funktionsnedsättning: K2 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Nicola St Clair Maitland  2003  Södertälje Simsällskap            24.94   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  11 februari 2017 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  09:45 
 
Resultat Gren 4 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 4 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Malmö Open    Utskriftsdatum  11 februari 2017   
  Tävlingsort  Malmö    Utskriftstid  09:45   
  Arrangör  Malmö Kappsimningsklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  12 februari 2017         
 
 
Gren 4, 25m Fjärilsim Herr K1-4, Funktionsnedsättning: K1 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alexander Gudmundsson  2003  Throttur            20.05   
Hjalti Geir Gudmundsson  1998  Ösp            44.35   
                     
 
Gren 4, 25m Fjärilsim Herr K1-4, Funktionsnedsättning: K2 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Erik Mangbo  1999  Helsingborgs Simsällskap            18.06   
                     
 
Gren 4, 25m Fjärilsim Herr K1-4, Funktionsnedsättning: K4 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lucas Antonsson  2001  Varbergs HI            17.36   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  11 februari 2017 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  09:45 
 
Resultat Gren 5 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 5 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Malmö Open    Utskriftsdatum  11 februari 2017   
  Tävlingsort  Malmö    Utskriftstid  10:12   
  Arrangör  Malmö Kappsimningsklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  12 februari 2017         
 
 
Gren 5, 200m Frisim Dam S, Funktionsnedsättning: DS 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Vanja Färdig  1993  Nacka HI    51.57  1:51.99  2:53.58    3:53.84   
Sandra Lind Valgeirsdottir  1993  Fjordur    59.64  2:10.15  3:22.15    4:34.40   
Glödis Erla Olafsdottir  1998  Ösp    1:17.28  3:03.28  4:52.40    6:38.80   
Elin Lindberg  1975  Krokoms HIF    1:39.71  3:28.62  5:15.99    7:09.94   
                     
 
Gren 5, 200m Frisim Dam S, Funktionsnedsättning: S14 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Pernilla Lindberg  1994  Göteborg Sim    32.14  1:06.13  1:40.17    2:13.90   
Felicia Andersson  2001  KFUK-KFUM Kometerna    36.36  1:16.01  1:58.93    2:39.95   
Josefine Busk  1997  Södertälje Simsällskap    41.22  1:28.70  2:17.11    3:06.14   
Anna Rosa Thrastardottir  2004  Fjordur    45.81  1:39.21  2:34.59    3:29.63   
Ellenor Engberg  1982  Solens IF    47.21  1:40.70  2:38.05    3:33.69   
Elsa Sigvaldadottir  1994  Fjordur    50.20  1:47.02  2:44.17    3:40.24   
Ann-Christine Nordvall  1992  Solens IF    48.24  1:42.98  2:41.75    3:42.94   
Therese Mattsson  1998  Solens IF    51.47  1:53.08  2:56.98    3:57.28   
Katrin Erla Kristjansdottir  2003  Fjordur    55.45  1:49.92  2:48.86    3:58.44   
10  Elin Andersson  1982  Falkenbergs Simklubb    53.78  1:56.57  2:58.59    4:00.71   
11  Julia Nyberg  1997  Solens IF    56.45  2:11.36  3:29.71    4:42.44   
12  Viktoria Lind Karenadottir  2002  Fjordur    1:05.29  2:20.12  3:38.33    4:52.23   
13  Irma Karaahmetovic  1998  Södertälje Simsällskap    1:13.21  2:40.30  3:57.97    5:20.73   
14  Emelia Yr Gunnarsdottir  2005  Fjordur    1:09.15  2:31.79  3:54.74    5:21.98   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  11 februari 2017 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  10:12 
 
Resultat Gren 6 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 6 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Malmö Open    Utskriftsdatum  11 februari 2017   
  Tävlingsort  Malmö    Utskriftstid  10:45   
  Arrangör  Malmö Kappsimningsklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  12 februari 2017         
 
 
Gren 6, 200m Frisim Herr S, Funktionsnedsättning: DS 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Pedro Fernades Domingues  1991  Naves Rj Brasil    36.81  1:18.00  2:03.51    2:49.96   
David Andersson  1997  Södertälje Simsällskap    45.12  1:41.10  2:41.51    3:45.29   
Sergio Roberto Soares Itajahy Pinto  1981  Naves Rj Brasil    55.30  1:53.83  2:51.47    3:50.13   
                     
 
Gren 6, 200m Frisim Herr S, Funktionsnedsättning: S14 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Jonas Sörensen  1993  Ringsted Svømme Klub    30.38  1:04.05  1:39.66    2:13.04   
Tobias Klasson  2000  Säffle Simsällskap    31.09  1:06.11  1:42.16    2:17.47   
Jesper Andersson  1996  Deje Simsällskap    31.64  1:06.46  1:44.25    2:21.41   
Bo Bertelsen  1983  Ringsted Svømme Klub    43.11  1:33.59  2:25.94    3:18.66   
John Thorri Jönsson  1989  Ösp    53.63  1:56.43  3:05.74    4:10.88   
                     
 
Gren 6, 200m Frisim Herr S, Funktionsnedsättning: S6 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Albin Oskarsson  1991  Örebro Simallians    47.38  1:40.00  2:37.02    3:35.35   
                     
 
Gren 6, 200m Frisim Herr S, Funktionsnedsättning: Ö 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Rasmus Lindström  1992  Solens IF    31.09  1:07.06  1:44.07    2:19.56   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  11 februari 2017 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  10:45 
 
Resultat Gren 7 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 7 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Malmö Open    Utskriftsdatum  11 februari 2017   
  Tävlingsort  Malmö    Utskriftstid  11:12   
  Arrangör  Malmö Kappsimningsklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  12 februari 2017         
 
 
Gren 7, 400m Frisim Dam S, Funktionsnedsättning: DS 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Maria Carlsson  1983  Njurunda Simsällskap    1:46.98  3:44.77  5:43.97    7:39.38   
                     
 
Gren 7, 400m Frisim Dam S, Funktionsnedsättning: S10 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Mie Schackinger Trothe  1998  Dansk Handicap Idræts-Forbund    1:15.37  2:35.43  3:55.22    5:14.01   
Malin Lundström  1990  Simklubben Ran    1:19.79  2:50.99  4:25.04    5:58.19   
Johanna Wennberg  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:32.14  3:40.48  5:24.46    6:41.85   
                     
 
Gren 7, 400m Frisim Dam S, Funktionsnedsättning: S14 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Linnea Bäckman  1989  Solens IF    1:21.39  2:51.31  4:19.04    5:46.35   
Rebecca Löf  2001  Örebro Simallians    1:26.81  3:07.12  4:51.37    6:37.00   
Rose-Marie Robertsson  1986  Varbergs HI    1:30.74  3:12.88  4:58.04    6:41.75   
Johanna Hasselryd  1982  Solens IF    1:49.25  3:50.47  5:55.02    7:56.57   
Elin Hrefna Geirmundsdottir  1995  Ösp    1:49.52  4:14.35  6:32.45    9:26.17   
                     
 
Gren 7, 400m Frisim Dam S, Funktionsnedsättning: S7 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Ida Andersson Wulf  1998  Fifh    1:28.85  3:31.76  5:12.33    6:23.67   
                     
 
Gren 7, 400m Frisim Dam S, Funktionsnedsättning: S8 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Agnes Kramer  1998  Falkenbergs Simklubb    1:26.33  3:03.47  4:41.07    6:14.65   
Louise Bast Aaby  1998  Dansk Handicap Idræts-Forbund    1:41.20  3:27.00  5:13.08    6:56.81   
                     
 
Gren 7, 400m Frisim Dam S, Funktionsnedsättning: S9 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Emelie Bengtsson  1997  Simklubben Laxen    1:51.51  3:55.20  5:58.27    8:05.64   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  11 februari 2017 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  11:12 
 
Resultat Gren 8 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 8 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Malmö Open    Utskriftsdatum  11 februari 2017   
  Tävlingsort  Malmö    Utskriftstid  11:38   
  Arrangör  Malmö Kappsimningsklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  12 februari 2017         
 
 
Gren 8, 400m Frisim Herr S, Funktionsnedsättning: DS 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Pedro Fernades Domingues  1991  Naves Rj Brasil    1:21.30  2:51.62  4:27.73    6:07.09   
                     
 
Gren 8, 400m Frisim Herr S, Funktionsnedsättning: S11 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Mar Gunnarsson  1999  Throttur    1:08.01  2:22.57  3:36.27    4:49.11   
                     
 
Gren 8, 400m Frisim Herr S, Funktionsnedsättning: S13 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Peter Fritsdal Refer  2001  Dansk Handicap Idræts-Forbund    1:14.18  2:36.43  4:01.49    5:30.05   
                     
 
Gren 8, 400m Frisim Herr S, Funktionsnedsättning: S14 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Andreas Nord  Osby Simsällskap    1:07.40  2:22.02  3:35.99    4:54.57   
Sebastian Karlsson  1993  Karlskrona Simsällskap    1:07.39  2:23.39  3:39.63    4:58.74   
Teo Renlund  1997  Solens IF    1:22.10  2:58.65  4:40.97    5:57.55   
Daniel Isak Sölvason  1994  Ösp    2:00.11  4:26.93  6:26.92    7:26.80   
Anton Daggert  1993  Örebro Simallians            DNF   
Jacob Sjölander  1986  Solens IF            DNF   
                     
 
Gren 8, 400m Frisim Herr S, Funktionsnedsättning: S7 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Anton Hastö Hardin  1999  Simklubben Solsta    2:03.93  4:26.35  6:51.66    9:14.41   
Ludvig Skoglund  2002  Simklubben Solsta    2:04.51  4:34.34  7:03.14    9:27.70   
                     
 
Gren 8, 400m Frisim Herr S, Funktionsnedsättning: S9 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Jakob Heeb  2001  Dansk Handicap Idræts-Forbund    1:23.60  3:17.41  4:55.22    6:33.62   
                     
 
Gren 8, 400m Frisim Herr S, Funktionsnedsättning: Ö 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Rasmus Lindström  1992  Solens IF    1:10.17  2:27.54  3:44.41    4:58.75   
Anders Streiffert  1988  Simklubben Laxen            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  11 februari 2017 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  11:38 
 
Resultat Gren 9 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 9 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Malmö Open    Utskriftsdatum  11 februari 2017   
  Tävlingsort  Malmö    Utskriftstid  15:18   
  Arrangör  Malmö Kappsimningsklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  12 februari 2017         
 
 
Gren 9, 25m Ryggsim Dam K1-4, Funktionsnedsättning: 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lina Nilsson  Tyringe Simsällskap            19.65   
                     
 
Gren 9, 25m Ryggsim Dam K1-4, Funktionsnedsättning: K1 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sigridur Anita Rögnvaldsdottir  2001  Fjordur            19.27   
Linnea Nordström  2002  Nacka HI            24.25   
Emilia Almert  2003  Nacka HI            28.45   
Ella Strömberg  2004  Nacka HI            29.71   
Katrin Anna Heidarsdottir  1997  Ösp            30.27   
Lisa Ekstrand  2004  Örebro Simallians            31.16   
Malin Andersson  2001  Fifh            37.58   
Lisa Sjölin  1982  Mölndals Allmänna Simsällskap            37.87   
Kristjana Lif Albertsdottir  2005  Fjordur            49.32   
                     
 
Gren 9, 25m Ryggsim Dam K1-4, Funktionsnedsättning: K2 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Nicola St Clair Maitland  2003  Södertälje Simsällskap            23.45   
Linnea Winblad  1998  Varbergs HI            29.23   
Karolina Brännman  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap            49.62   
                     
 
Gren 9, 25m Ryggsim Dam K1-4, Funktionsnedsättning: K3 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lova Johansson  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap            1:32.51   
Mathilda Einarsson  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap            2:01.14   
                     
 
Gren 9, 25m Ryggsim Dam K1-4, Funktionsnedsättning: K4 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sanna Marjeta  2001  Katrineholms Simsällskap            24.14   
Marina Simic  2001  Fifh            27.30   
Julia Hansson  1999  Fifh            29.64   
Anastasia Costes  2003  Fifh            30.19   
Emma Aunés  Spårvägen Simförening            35.20   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  11 februari 2017 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  15:18 
 
Resultat Gren 10 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 10 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Malmö Open    Utskriftsdatum  11 februari 2017   
  Tävlingsort  Malmö    Utskriftstid  15:32   
  Arrangör  Malmö Kappsimningsklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  12 februari 2017         
 
 
Gren 10, 25m Ryggsim Herr K1-4, Funktionsnedsättning: K1 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Felix Persson  2000  Simklubben Vänersborg            18.49   
Jens Kjellberg  2001  Fifh            21.41   
Alexander Gudmundsson  2003  Throttur            22.10   
Axel Coster  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap            22.38   
Elias Cederås  2000  Fifh            25.01   
Hjalti Geir Gudmundsson  1998  Ösp            27.74   
Gustav Swensson  1999  Deje Simsällskap            28.65   
Leo Baldursson  2005  Throttur            30.86   
Ludvig Lian  2003  Fifh            36.14   
10  Eidur Atli Axelsson  2004  Ösp            40.14   
11  Benjamin Winberg  2002  Fifh            43.52   
                     
 
Gren 10, 25m Ryggsim Herr K1-4, Funktionsnedsättning: K2 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Manfred Åsman  2005  Solens IF            44.48   
                     
 
Gren 10, 25m Ryggsim Herr K1-4, Funktionsnedsättning: K3 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Gustav Dahlberg  2006  Nacka HI            35.95   
                     
 
Gren 10, 25m Ryggsim Herr K1-4, Funktionsnedsättning: K4 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lukas Antonsson  2001  Varbergs HI            19.98   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  11 februari 2017 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  15:32 
 
Resultat Gren 11 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 11 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Malmö Open    Utskriftsdatum  11 februari 2017   
  Tävlingsort  Malmö    Utskriftstid  17:39   
  Arrangör  Malmö Kappsimningsklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  12 februari 2017         
 
 
Gren 11, 200m Medley Dam S, Funktionsnedsättning: DS 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Vanja Färdig  1993  Nacka HI            DSQ   
                     
 
Gren 11, 200m Medley Dam S, Funktionsnedsättning: SM10 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Mie Schackinger Trothe  1998  Dansk Handicap Idræts-Forbund    38.87  1:25.15  2:22.17    3:01.13   
                     
 
Gren 11, 200m Medley Dam S, Funktionsnedsättning: SM11 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Maja Reichard  Spårvägen Simförening    38.37  1:29.00  2:18.23    3:00.18   
                     
 
Gren 11, 200m Medley Dam S, Funktionsnedsättning: SM14 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Pernilla Lindberg  1994  Göteborg Sim    33.60  1:14.13  1:59.64    2:34.19   
Felicia Andersson  2001  KFUK-KFUM Kometerna    38.86  1:27.22  2:20.89    3:03.92   
Rebecca Löf  2001  Örebro Simallians    56.50  1:56.86  2:56.24    3:46.67   
Josefine Busk  1997  Södertälje Simsällskap    48.52  1:44.67  3:03.51    3:51.56   
Rose-Marie Robertsson  1986  Varbergs HI    54.25  1:57.29  3:14.42    4:00.83   
Anna Rosa Thrastardottir  2004  Fjordur    1:00.44  2:01.64  3:10.52    4:05.41   
Johanna Hasselryd  1982  Solens IF    58.31  2:07.33  3:21.61    4:18.10   
Viktoria Lind Karenadottir  2002  Fjordur    1:06.19  2:18.63  3:34.14    4:45.15   
                     
 
Gren 11, 200m Medley Dam S, Funktionsnedsättning: SM7 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Ida Andersson Wulf  1998  Fifh    56.38  1:51.65  3:05.66    3:53.59   
                     
 
Gren 11, 200m Medley Dam S, Funktionsnedsättning: SM8 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Agnes Kramer  1998  Falkenbergs Simklubb    52.05  1:41.42  2:55.55    3:39.39   
Louise Bast Aaby  1998  Dansk Handicap Idræts-Forbund    1:07.66  2:04.33  3:36.88    4:26.40   
                     
 
Gren 11, 200m Medley Dam S, Funktionsnedsättning: SM9 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Johanna Wennberg  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap    51.08  1:44.80  2:48.86    3:38.49   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  11 februari 2017 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  17:39 
 
Resultat Gren 12 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 12 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Malmö Open    Utskriftsdatum  11 februari 2017   
  Tävlingsort  Malmö    Utskriftstid  16:41   
  Arrangör  Malmö Kappsimningsklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  12 februari 2017         
 
 
Gren 12, 200m Medley Herr S, Funktionsnedsättning: DS 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Johan Hannus  Spårvägen Simförening    45.30  1:38.45  2:40.30    3:28.77   
Pedro Fernades Domingues  1991  Naves Rj Brasil    42.07  1:31.80  2:46.29    3:30.24   
Sergio Roberto Soares Itajahy Pinto  1981  Naves Rj Brasil    53.24  2:05.07  3:16.02    4:12.06   
                     
 
Gren 12, 200m Medley Herr S, Funktionsnedsättning: SM10 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Kristoffer Lindström  Skellefte Simsällskap 34    36.74  1:20.13  2:12.58    2:50.49   
                     
 
Gren 12, 200m Medley Herr S, Funktionsnedsättning: SM11 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Mar Gunnarsson  1999  Throttur    35.68  1:15.52  2:02.54    2:37.79   
                     
 
Gren 12, 200m Medley Herr S, Funktionsnedsättning: SM13 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Peter Fritsdal Refer  2001  Dansk Handicap Idræts-Forbund    38.34  1:21.64  2:21.89    3:00.28   
                     
 
Gren 12, 200m Medley Herr S, Funktionsnedsättning: SM14 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Andreas Nord  Osby Simsällskap    34.08  1:14.89  2:00.56    2:40.58   
Tobias Klasson  2000  Säffle Simsällskap    35.77  1:16.85  2:08.60    2:46.64   
Jesper Andersson  1996  Deje Simsällskap    35.56  1:20.31  2:15.98    2:50.81   
Jacob Sjölander  1986  Solens IF    39.49  1:27.85  2:18.69    2:56.00   
Niklas Johansson  1996  Simklubben Solsta    39.79  1:29.84  2:24.19    3:06.77   
Bo Bertelsen  1983  Ringsted Svømme Klub    53.73  1:58.58  2:59.02    3:52.12   
Anton Daggert  1993  Örebro Simallians            DSQ   
Jonas Sörensen  1993  Ringsted Svømme Klub            DSQ   
                     
 
Gren 12, 200m Medley Herr S, Funktionsnedsättning: SM3 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Mikael Fredriksson  1990  Göteborg Sim    1:09.64  2:20.81  3:39.83    4:45.53   
                     
 
Gren 12, 200m Medley Herr S, Funktionsnedsättning: SM6 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Albin Oskarsson  1991  Örebro Simallians    54.83  2:11.53  3:16.85    4:16.10   
                     
 
Gren 12, 200m Medley Herr S, Funktionsnedsättning: SM7 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Niklas Andersson  1988  Göteborg Sim    44.68  1:38.06  2:38.28    3:21.07   
                     
 
Gren 12, 200m Medley Herr S, Funktionsnedsättning: SM9 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Eje Olli  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap    37.68  1:23.07  2:26.00    3:05.53   
Jakob Heeb  2001  Dansk Handicap Idræts-Forbund    42.16  1:33.85  2:33.87    3:21.89   
                     
 
Gren 12, 200m Medley Herr S, Funktionsnedsättning: Ö 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Rasmus Lindström  1992  Solens IF    32.56  1:13.43  2:03.76    2:41.17   
Anders Streiffert  1988  Simklubben Laxen            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  11 februari 2017 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  16:41 
 
Resultat Gren 13 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 13 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Malmö Open    Utskriftsdatum  11 februari 2017   
  Tävlingsort  Malmö    Utskriftstid  16:57   
  Arrangör  Malmö Kappsimningsklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  12 februari 2017         
 
 
Gren 13, 25m Bröstsim Dam K1-4, Funktionsnedsättning: 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lina Nilsson  Tyringe Simsällskap            21.06   
                     
 
Gren 13, 25m Bröstsim Dam K1-4, Funktionsnedsättning: K1 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Liv Wikman-Gandré  2004  Nacka HI            24.81   
Katrin Anna Heidarsdottir  1997  Ösp            28.79   
Emilia Almert  2003  Nacka HI            30.92   
Linnea Nordström  2002  Nacka HI            32.72   
Lisa Ekstrand  2004  Örebro Simallians            39.06   
Lisa Sjölin  1982  Mölndals Allmänna Simsällskap            43.57   
Ella Strömberg  2004  Nacka HI            55.97   
Amanda Lindberg  1999  Fifh            DNS   
Frida Walmeus  Fifh            DNS   
Kristun Helga Thordadottir  2005  Fjordur            DNS   
Olafia Ösk Svanbergsdottir  2003  Throttur            DNS   
Sigridur Anita Rögnvaldsdottir  2001  Fjordur            DNS   
Kristjana Lif Albertsdottir  2005  Fjordur            DSQ   
Linnea Winblad  1998  Varbergs HI            DSQ   
Malin Andersson  2001  Fifh            DSQ   
                     
 
Gren 13, 25m Bröstsim Dam K1-4, Funktionsnedsättning: K2 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Karolina Brännman  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap            38.54   
                     
 
Gren 13, 25m Bröstsim Dam K1-4, Funktionsnedsättning: K3 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ellinor Wandel  2004  Nacka HI            1:10.44   
Mathilda Einarsson  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap            1:25.66   
Lova Johansson  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap            1:27.63   
                     
 
Gren 13, 25m Bröstsim Dam K1-4, Funktionsnedsättning: K4 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sanna Marjeta  2001  Katrineholms Simsällskap            25.10   
Marina Simic  2001  Fifh            25.78   
Julia Hansson  1999  Fifh            30.29   
Emma Aunés  Spårvägen Simförening            43.68   
Caroline Wallberg  Fifh            DNS   
Anastasia Costes  2003  Fifh            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  11 februari 2017 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  16:57 
 
Resultat Gren 14 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 14 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Malmö Open    Utskriftsdatum  13 februari 2017   
  Tävlingsort  Malmö    Utskriftstid  13:01   
  Arrangör  Malmö Kappsimningsklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  12 februari 2017         
 
 
Gren 14, 25m Bröstsim HerrK1-4, Funktionsnedsättning: K1 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Felix Persson  2000  Simklubben Vänersborg            21.12   
Jens Kjellberg  2001  Fifh            22.59   
Ludvig Lian  2003  Fifh            25.06   
Elias Cederås  2000  Fifh            26.85   
Alexander Gudmundsson  2003  Throttur            27.48   
Leo Baldursson  2005  Throttur            33.32   
Hjalti Geir Gudmundsson  1998  Ösp            34.43   
Ymir Snaer Hlynsson  2002  Ösp            43.77   
Eidur Atli Axelsson  2004  Ösp            47.94   
Gustav Swensson  1999  Deje Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 14, 25m Bröstsim HerrK1-4, Funktionsnedsättning: K2 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Manfred Åsman  2005  Solens IF            55.14   
                     
 
Gren 14, 25m Bröstsim HerrK1-4, Funktionsnedsättning: K3 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Gustav Dahlberg  2006  Nacka HI            DSQ   
                     
 
Gren 14, 25m Bröstsim HerrK1-4, Funktionsnedsättning: K4 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lukas Antonsson  2001  Varbergs HI            24.95   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  13 februari 2017 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  13:01 
 
Resultat Gren 15 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 15 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Malmö Open    Utskriftsdatum  11 februari 2017   
  Tävlingsort  Malmö    Utskriftstid  17:16   
  Arrangör  Malmö Kappsimningsklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  12 februari 2017         
 
 
Gren 15, 50m Fjärilsim Dam S, Funktionsnedsättning: 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Agnes Kramer  1998  Falkenbergs Simklubb    22.78        50.22   
                     
 
Gren 15, 50m Fjärilsim Dam S, Funktionsnedsättning: DS 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Kristin Porsteinsdottir  1994  Idrottsfelagio Ivar    19.21        42.42   
Jennie Eskilsson  1987  Krokoms HIF    25.86        55.78   
Vanja Färdig  1993  Nacka HI    26.67        57.99   
Maria Carlsson  1983  Njurunda Simsällskap    27.62        58.22   
Sandra Lind Valgeirsdottir  1993  Fjordur    31.97        1:07.45   
                     
 
Gren 15, 50m Fjärilsim Dam S, Funktionsnedsättning: S10 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Malin Lundström  1990  Simklubben Ran    18.01        41.64   
Emma Danielsson  2002  Nacka HI    22.79        50.53   
Anna Philipsson  2003  Gävle Simsällskap    26.70        1:01.38   
                     
 
Gren 15, 50m Fjärilsim Dam S, Funktionsnedsättning: S11 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Maja Reichard  Spårvägen Simförening    15.99        35.51   
                     
 
Gren 15, 50m Fjärilsim Dam S, Funktionsnedsättning: S14 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Pernilla Lindberg  1994  Göteborg Sim    15.06        32.48   
Felicia Andersson  2001  KFUK-KFUM Kometerna    17.12        37.61   
Linnea Bäckman  1989  Solens IF    16.95        38.01   
Josefine Busk  1997  Södertälje Simsällskap    20.51        45.90   
Elsa Sigvaldadottir  1994  Fjordur    27.95        1:00.47   
Louise Olsson  Spårvägen Simförening    27.11        1:03.84   
Irma Karaahmetovic  1998  Södertälje Simsällskap    32.29        1:15.69   
Emelia Yr Gunnarsdottir  2005  Fjordur    32.38        1:21.75   
Johanna Hasselryd  1982  Solens IF            DSQ   
Katrin Erla Kristjansdottir  2003  Fjordur            DSQ   
                     
 
Gren 15, 50m Fjärilsim Dam S, Funktionsnedsättning: S5 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Isabelle Hocanin  1997  Örebro Simallians    37.44        1:21.35   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  11 februari 2017 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  17:16 
 
Resultat Gren 16 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 16 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Malmö Open    Utskriftsdatum  11 februari 2017   
  Tävlingsort  Malmö    Utskriftstid  17:31   
  Arrangör  Malmö Kappsimningsklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  12 februari 2017         
 
 
Gren 16, 50m Fjärilsim Herr S, Funktionsnedsättning: DS 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Johan Hannus  Spårvägen Simförening    19.93        42.30   
Sergio Roberto Soares Itajahy Pinto  1981  Naves Rj Brasil    22.04        46.35   
David Andersson  1997  Södertälje Simsällskap    21.68        50.43   
Alex Gottfriedz  1998  Södertälje Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 16, 50m Fjärilsim Herr S, Funktionsnedsättning: S10 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Kristoffer Lindström  Skellefte Simsällskap 34    16.54        36.21   
                     
 
Gren 16, 50m Fjärilsim Herr S, Funktionsnedsättning: S11 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Mar Gunnarsson  1999  Throttur    15.42        33.80   
                     
 
Gren 16, 50m Fjärilsim Herr S, Funktionsnedsättning: S14 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Jonas Sörensen  1993  Ringsted Svømme Klub    13.83        30.29   
Sebastian Karlsson  1993  Karlskrona Simsällskap    14.50        31.19   
Andreas Nord  Osby Simsällskap    14.78        32.16   
Jacob Sjölander  1986  Solens IF    15.69        32.85   
Jesper Andersson  1996  Deje Simsällskap    14.88        33.02   
Niklas Johansson  1996  Simklubben Solsta    16.59        37.09   
Teo Renlund  1997  Solens IF    20.63        44.49   
Bo Bertelsen  1983  Ringsted Svømme Klub    23.93        54.97   
                     
 
Gren 16, 50m Fjärilsim Herr S, Funktionsnedsättning: S3 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Mikael Fredriksson  1990  Göteborg Sim    28.70        1:03.30   
                     
 
Gren 16, 50m Fjärilsim Herr S, Funktionsnedsättning: S6 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Albin Oskarsson  1991  Örebro Simallians    24.70        1:01.07   
Karl Forsman  1996  Simklubben Ägir    29.09        1:05.00   
                     
 
Gren 16, 50m Fjärilsim Herr S, Funktionsnedsättning: S7 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Niklas Andersson  1988  Göteborg Sim    17.84        40.31   
                     
 
Gren 16, 50m Fjärilsim Herr S, Funktionsnedsättning: S9 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Patryk Biskup  Fifh    16.04        32.97   
Eje Olli  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap    17.13        36.54   
Ingolfur Bjarnason  2000  Throttur    19.72        45.43   
                     
 
Gren 16, 50m Fjärilsim Herr S, Funktionsnedsättning: Ö 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Rasmus Lindström  1992  Solens IF    13.84        30.54   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  11 februari 2017 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  17:31 
 
Resultat Gren 17 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 17 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Malmö Open    Utskriftsdatum  11 februari 2017   
  Tävlingsort  Malmö    Utskriftstid  17:52   
  Arrangör  Malmö Kappsimningsklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  12 februari 2017         
 
 
Gren 17, 4X50m Medley Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m      Tid  Status 











 
Späckhuggarna  Solens IF            2:26.52   
  Linnea Bäckman  1989      21.44  44.21      44.21   
  Teo Renlund  1997      18.29  40.21      1:24.42   
  Rasmus Lindström  1992      14.37  31.74      1:56.16   
  Jacob Sjölander  1986      14.79  30.36      2:26.52   
                     
Fantastic Four  Varbergs HI            2:48.70   
        16.38  32.70      32.70   
  Edith Sjöstrand  1991      25.98  56.08      1:28.78   
  Lukas Antonsson  2001      17.67  39.38      2:08.16   
  Rose-Marie Robertsson  1986      19.19  40.54      2:48.70   
                     
Fifh  Fifh            3:05.79   
  Ida Andersson Wulf  1998      23.92  48.62      48.62   
  Jens Kjellberg  2001      22.97  49.37      1:37.99   
  Patryk Biskup      15.82  33.38      2:11.37   
  Elias Cederås  2000      23.15  54.42      3:05.79   
                     
Spårvägen  Spårvägen Simförening            3:32.74   
  Agnes Munters      27.55  1:43.83      1:43.83   
  Johan Hannus      1:09.92  1:48.91      3:32.74   
  Emma Aunés                 
  Maja Reichard        3:32.74      3:32.74   
                     
Delfinerna  Solens IF            3:34.30   
  Julia Nyberg  1997      25.03  57.89      57.89   
  Ann-Christine Nordvall  1992      24.93  55.47      1:53.36   
  Johanna Hasselryd  1982      26.48  58.49      2:51.85   
  Ellenor Engberg  1982      20.55  42.45      3:34.30   
                     
Ösa  Örebro Simallians            3:46.52   
  Isabelle Hocanin  1997      42.54  1:33.84      1:33.84   
  Albin Oskarsson  1991      24.48  53.66      2:27.50   
  Anton Daggert  1993      17.16  39.80      3:07.30   
  Rebecca Löf  2001      17.92  39.22      3:46.52   
                     
Ösp 1  Ösp            3:54.14   
  Elin Hrefna Geirmundsdottir  1995      33.08  1:07.95      1:07.95   
  John Thorri Jönsson  1989      25.23  55.00      2:02.95   
  Katrin Anna Heidarsdottir  1997      30.86  1:14.45      3:17.40   
  Daniel Isak Sölvason  1994      17.25  36.74      3:54.14   
                     
Guldfiskarna  Varbergs HI            4:40.55   
  Ida Brandt  1984      35.79  2:01.60      2:01.60   
  Linnea Winblad  1998      36.04  1:03.39      3:04.99   
        33.36  1:02.20      4:07.19   
  Stina Gustavsson  1989      33.36  33.36      4:40.55   
                     
Ösp 2  Ösp            DSQ   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  11 februari 2017 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  17:52 
 
Resultat Gren 18 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 18 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Malmö Open    Utskriftsdatum  12 februari 2017   
  Tävlingsort  Malmö    Utskriftstid  09:07   
  Arrangör  Malmö Kappsimningsklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  12 februari 2017         
 
 
Gren 18, 50m Bröstsim Dam S, Funktionsnedsättning: DS 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Maria Carlsson  1983  Njurunda Simsällskap    27.42        57.83   
Vanja Färdig  1993  Nacka HI    30.91        1:04.02   
Sandra Lind Valgeirsdottir  1993  Fjordur    32.81        1:09.90   
Josefine Skoog  Spårvägen Simförening    40.91        1:29.26   
Elin Lindberg  1975  Krokoms HIF    45.33        1:32.17   
Glödis Erla Olafsdottir  1998  Ösp    43.09        1:32.75   
                     
 
Gren 18, 50m Bröstsim Dam S, Funktionsnedsättning: SB14 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Pernilla Lindberg  1994  Göteborg Sim    17.37        38.09   
Stina Gustavsson  1989  Varbergs HI    32.54        1:09.49   
Irma Karaahmetovic  1998  Södertälje Simsällskap    33.34        1:11.04   
Ida Brandt  1984  Varbergs HI    32.44        1:12.03   
                     
 
Gren 18, 50m Bröstsim Dam S, Funktionsnedsättning: SB6 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Louise Bast Aaby  1998  Dansk Handicap Idræts-Forbund    34.52        1:14.50   
                     
 
Gren 18, 50m Bröstsim Dam S, Funktionsnedsättning: SB9 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Mie Schackinger Trothe  1998  Dansk Handicap Idræts-Forbund    23.22        48.55   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  12 februari 2017 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  09:07 
 
Resultat Gren 19 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 19 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Malmö Open    Utskriftsdatum  12 februari 2017   
  Tävlingsort  Malmö    Utskriftstid  09:18   
  Arrangör  Malmö Kappsimningsklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  12 februari 2017         
 
 
Gren 19, 50m Bröstsim Herr S, Funktionsnedsättning: DS 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Johan Hannus  Spårvägen Simförening    25.26        52.13   
David Andersson  1997  Södertälje Simsällskap    25.42        55.92   
Sergio Roberto Soares Itajahy Pinto  1981  Naves Rj Brasil    28.36        58.87   
Tomas Lindgren  1994  Krokoms HIF    31.09        1:03.85   
Alex Gottfriedz  1998  Södertälje Simsällskap            DSQ   
Axel Andersson  1992  Krokoms HIF            DSQ   
                     
 
Gren 19, 50m Bröstsim Herr S, Funktionsnedsättning: SB13 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Peter Fritsdal Refer  2001  Dansk Handicap Idræts-Forbund    21.42        46.98   
                     
 
Gren 19, 50m Bröstsim Herr S, Funktionsnedsättning: SB14 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Linus Löfstrand  Spårvägen Simförening    30.95        1:06.64   
                     
 
Gren 19, 50m Bröstsim Herr S, Funktionsnedsättning: SB3 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Mikael Fredriksson  1990  Göteborg Sim    30.06        1:04.19   
Mikael Hjelmhagen  1994  Örebro Simallians    1:28.96        3:13.24   
                     
 
Gren 19, 50m Bröstsim Herr S, Funktionsnedsättning: SB4 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Vaclav Dostál  1998  Abak            DSQ   
                     
 
Gren 19, 50m Bröstsim Herr S, Funktionsnedsättning: SB5 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Karl Forsman  1996  Simklubben Ägir    20.40        42.76   
Albin Oskarsson  1991  Örebro Simallians    24.43        52.91   
                     
 
Gren 19, 50m Bröstsim Herr S, Funktionsnedsättning: SB8 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Jakob Heeb  2001  Dansk Handicap Idræts-Forbund    22.71        48.45   
                     
 
Gren 19, 50m Bröstsim Herr S, Funktionsnedsättning: Ö 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Rasmus Lindström  1992  Solens IF    17.26        38.31   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  12 februari 2017 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  09:18 
 
Resultat Gren 20 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 20 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Malmö Open    Utskriftsdatum  12 februari 2017   
  Tävlingsort  Malmö    Utskriftstid  09:28   
  Arrangör  Malmö Kappsimningsklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  12 februari 2017         
 
 
Gren 20, 50m Bröstsim Dam K1-4, Funktionsnedsättning: K1 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Liv Wikman-Gandré  2004  Nacka HI    25.35        54.51   
Linnea Winblad  1998  Varbergs HI    25.40        56.71   
Katrin Anna Heidarsdottir  1997  Ösp    30.42        1:05.63   
Emilia Almert  2003  Nacka HI    32.09        1:08.65   
Linnea Nordström  2002  Nacka HI    33.72        1:14.19   
Elin Hammarqvist  2004  Nacka HI            DNS   
Kristun Helga Thordadottir  2005  Fjordur            DNS   
Lisa Sjölin  1982  Mölndals Allmänna Simsällskap            DSQ   
Olafia Ösk Svanbergsdottir  2003  Throttur            DSQ   
                     
 
Gren 20, 50m Bröstsim Dam K1-4, Funktionsnedsättning: K2 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Karolina Brännman  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap    37.35        1:26.55   
                     
 
Gren 20, 50m Bröstsim Dam K1-4, Funktionsnedsättning: K3 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Ellinor Wandel  2004  Nacka HI    1:09.02        2:33.54   
Lova Johansson  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:23.43        2:52.78   
Mathilda Einarsson  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:26.07        2:55.06   
                     
 
Gren 20, 50m Bröstsim Dam K1-4, Funktionsnedsättning: K4 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Lina Nilsson  Tyringe Simsällskap    20.59        45.71   
Sanna Marjeta  2001  Katrineholms Simsällskap    25.96        56.12   
Emma Aunés  Spårvägen Simförening    40.46        1:28.96   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  12 februari 2017 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  09:28 
 
Resultat Gren 21 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 21 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Malmö Open    Utskriftsdatum  12 februari 2017   
  Tävlingsort  Malmö    Utskriftstid  09:34   
  Arrangör  Malmö Kappsimningsklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  12 februari 2017         
 
 
Gren 21, 50m Bröstsim Herr K1-4, Funktionsnedsättning: 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Henrik  Trelleborg Sim    22.75        50.87   
                     
 
Gren 21, 50m Bröstsim Herr K1-4, Funktionsnedsättning: K1 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Felix Persson  2000  Simklubben Vänersborg    22.72        49.21   
Henrik Axelsson Örberg  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap    25.57        56.54   
Gustav Swensson  1999  Deje Simsällskap    26.63        57.80   
Alexander Gudmundsson  2003  Throttur    26.54        58.46   
Leo Baldursson  2005  Throttur    33.77        1:11.92   
Ymir Snaer Hlynsson  2002  Ösp    51.24        1:53.04   
                     
 
Gren 21, 50m Bröstsim Herr K1-4, Funktionsnedsättning: K2 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Erik Mangbo  1999  Helsingborgs Simsällskap    24.36        52.72   
Manfred Åsman  2005  Solens IF    59.27        2:09.87   
                     
 
Gren 21, 50m Bröstsim Herr K1-4, Funktionsnedsättning: K4 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Jesper Borgsten  2002  Krokoms HIF    20.81        44.50   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  12 februari 2017 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  09:34 
 
Resultat Gren 22 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 22 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Malmö Open    Utskriftsdatum  12 februari 2017   
  Tävlingsort  Malmö    Utskriftstid  10:04   
  Arrangör  Malmö Kappsimningsklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  12 februari 2017         
 
 
Gren 22, 100m Ryggsim Dam S, Funktionsnedsättning: 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Stina Gustavsson  1989  Varbergs HI    38.89  1:25.69  2:13.51    2:56.37   
                     
 
Gren 22, 100m Ryggsim Dam S, Funktionsnedsättning: DS 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Vanja Färdig  1993  Nacka HI    27.88  57.92  1:27.83    1:56.27   
Sandra Lind Valgeirsdottir  1993  Fjordur    33.51  1:14.60  1:56.98    2:39.39   
Kristin Porsteinsdottir  1994  Idrottsfelagio Ivar            DSQ   
                     
 
Gren 22, 100m Ryggsim Dam S, Funktionsnedsättning: S10 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Mie Schackinger Trothe  1998  Dansk Handicap Idræts-Forbund    20.52  41.52  1:03.08    1:24.37   
Malin Lundström  1990  Simklubben Ran    20.87  42.31  1:05.30    1:28.14   
Johanna Wennberg  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap    22.57  46.85  1:11.32    1:35.48   
Emma Danielsson  2002  Nacka HI    24.38  50.31  1:17.89    1:43.00   
Anna Philipsson  2003  Gävle Simsällskap    24.26  52.64  1:23.06    1:50.63   
Agnes Munters  Spårvägen Simförening    27.37  1:01.12  1:34.27    2:12.75   
                     
 
Gren 22, 100m Ryggsim Dam S, Funktionsnedsättning: S11 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Maja Reichard  Spårvägen Simförening    20.34  42.04  1:05.15    1:27.22   
                     
 
Gren 22, 100m Ryggsim Dam S, Funktionsnedsättning: S14 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Pernilla Lindberg  1994  Göteborg Sim    18.30  36.77  55.84    1:14.70   
Linnea Bäckman  1989  Solens IF    20.86  42.66  1:06.15    1:27.22   
Edit Sjöstrand  1991  Varbergs HI    22.07  46.30  1:12.04    1:37.63   
Josefine Busk  1997  Södertälje Simsällskap    24.61  50.53  1:17.85    1:44.59   
Ann-Christine Nordvall  1992  Solens IF    25.74  53.48  1:21.78    1:48.80   
Rebecca Löf  2001  Örebro Simallians    24.95  52.19  1:22.57    1:52.92   
Ellenor Engberg  1982  Solens IF    27.74  56.33  1:27.24    1:56.90   
Elin Andersson  1982  Falkenbergs Simklubb    27.14  58.25  1:29.50    1:59.64   
Therese Mattsson  1998  Solens IF    29.66  59.67  1:32.47    2:01.82   
10  Elsa Sigvaldadottir  1994  Fjordur    28.27  59.38  1:30.95    2:02.53   
11  Anna Rosa Thrastardottir  2004  Fjordur    23.19  56.22  1:28.23    2:02.63   
12  Johanna Hasselryd  1982  Solens IF    29.92  1:01.53  1:32.94    2:02.86   
13  Viktoria Lind Karenadottir  2002  Fjordur    28.61  1:00.04  1:35.76    2:07.94   
14  Katrin Erla Kristjansdottir  2003  Fjordur    27.02  1:00.13  1:34.12    2:08.25   
15  Julia Nyberg  1997  Solens IF    26.17  1:00.18  1:34.65    2:10.21   
16  Emelia Yr Gunnarsdottir  2005  Fjordur    28.35  1:01.27  1:37.01    2:10.31   
17  Lotta Aksnés  1995  Solens IF    28.24  1:04.38  1:41.88    2:20.82   
18  Louise Olsson  Spårvägen Simförening    33.50  1:08.29  1:46.08    2:24.97   
19  Maria Karlsson  1987  Krokoms HIF    34.33  1:12.56  1:51.19    2:30.69   
20  Irma Karaahmetovic  1998  Södertälje Simsällskap    34.96  1:11.76  1:50.89    2:31.09   
21  Ellinor Svan  1987  Krokoms HIF    1:07.07  3:50.20  5:11.03    5:11.03   
                     
 
Gren 22, 100m Ryggsim Dam S, Funktionsnedsättning: S4 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Karen Axelsdottir  1992  Ösp    1:02.50  2:08.98  3:19.69    4:23.10   
                     
 
Gren 22, 100m Ryggsim Dam S, Funktionsnedsättning: S5 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Isabelle Hocanin  1997  Örebro Simallians    46.29  1:39.62  2:31.46    3:23.11   
                     
 
Gren 22, 100m Ryggsim Dam S, Funktionsnedsättning: S7 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Ida Andersson Wulf  1998  Fifh    24.62  50.83  1:17.67    1:44.93   
                     
 
Gren 22, 100m Ryggsim Dam S, Funktionsnedsättning: S8 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Agnes Kramer  1998  Falkenbergs Simklubb    21.13  42.99  1:06.11    1:28.76   
Louise Bast Aaby  1998  Dansk Handicap Idræts-Forbund    28.31  56.75  1:26.09    1:54.06   
                     
 
Gren 22, 100m Ryggsim Dam S, Funktionsnedsättning: S9 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Emelie Bengtsson  1997  Simklubben Laxen    32.97  1:09.45  1:47.60    2:25.03   
                     
 
Gren 22, 100m Ryggsim Dam S, Funktionsnedsättning: Ö 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
India Buska  1997  Krokoms HIF    34.70  1:19.98  2:20.50    3:23.28   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  12 februari 2017 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  10:04 
 
Resultat Gren 23 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 23 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Malmö Open    Utskriftsdatum  12 februari 2017   
  Tävlingsort  Malmö    Utskriftstid  10:51   
  Arrangör  Malmö Kappsimningsklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  12 februari 2017         
 
 
Gren 23, 100m Ryggsim Herr S, Funktionsnedsättning: 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Rasmus Lindström  1992  Solens IF    17.12  34.70  53.70    1:11.43   
                     
 
Gren 23, 100m Ryggsim Herr S, Funktionsnedsättning: DS 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Pedro Fernades Domingues  1991  Naves Rj Brasil    22.07  44.24  1:07.25    1:28.52   
David Andersson  1997  Södertälje Simsällskap    28.77  59.87  1:32.06    2:03.31   
Alex Gottfriedz  1998  Södertälje Simsällskap    41.86  1:29.76  2:14.70    3:00.80   
                     
 
Gren 23, 100m Ryggsim Herr S, Funktionsnedsättning: S10 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Kristoffer Lindström  Skellefte Simsällskap 34    18.50  37.87  58.04    1:18.11   
                     
 
Gren 23, 100m Ryggsim Herr S, Funktionsnedsättning: S11 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Mar Gunnarsson  1999  Throttur    18.10  36.92  55.90    1:14.01   
                     
 
Gren 23, 100m Ryggsim Herr S, Funktionsnedsättning: S13 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Peter Fritsdal Refer  2001  Dansk Handicap Idræts-Forbund    19.67  40.06  1:01.49    1:21.32   
                     
 
Gren 23, 100m Ryggsim Herr S, Funktionsnedsättning: S14 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Tobias Klasson  2000  Säffle Simsällskap    16.92  34.08  52.65    1:10.22   
Jonas Sörensen  1993  Ringsted Svømme Klub    17.57  35.08  53.55    1:11.55   
Sebastian Karlsson  1993  Karlskrona Simsällskap    16.92  34.72  53.74    1:12.85   
Andreas Nord  Osby Simsällskap    18.02  36.43  56.05    1:15.00   
Jacob Sjölander  1986  Solens IF    18.51  38.05  59.46    1:19.65   
Jesper Andersson  1996  Deje Simsällskap    19.69  39.02  1:00.83    1:22.37   
Niklas Johansson  1996  Simklubben Solsta    21.29  43.30  1:06.38    1:29.58   
Teo Renlund  1997  Solens IF    21.26  46.28  1:10.56    1:32.34   
Daniel Isak Sölvason  1994  Ösp    53.82  1:58.08      1:58.08   
10  John Thorri Jönsson  1989  Ösp    23.99  59.86  1:33.53    2:03.14   
11  Andri Freyr Hilmarsson  1983  Ösp    31.02  1:05.01  1:41.18    2:17.36   
12  Hasse Jansson  1986  Falkenbergs Simklubb    34.00  1:12.36  1:54.06    2:34.15   
13  Linus Löfstrand  Spårvägen Simförening    34.21  1:14.79  1:59.71    2:44.43   
Anton Daggert  1993  Örebro Simallians            DSQ   
                     
 
Gren 23, 100m Ryggsim Herr S, Funktionsnedsättning: S4 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Vaclav Dostál  1998  Abak    34.91  1:20.49  2:07.03    2:56.68   
                     
 
Gren 23, 100m Ryggsim Herr S, Funktionsnedsättning: S6 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Karl Forsman  1996  Simklubben Ägir            DSQ   
                     
 
Gren 23, 100m Ryggsim Herr S, Funktionsnedsättning: S7 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Niklas Andersson  1988  Göteborg Sim    21.42  44.00  1:07.54    1:30.81   
Anton Hastö Hardin  1999  Simklubben Solsta    30.17  1:03.76  1:39.55    2:10.97   
Joakim Löfgren  1997  Nacka HI    33.27  1:10.53  1:47.77    2:25.40   
Ludvig Skoglund  2002  Simklubben Solsta    36.05  1:18.91  2:00.50    2:40.31   
                     
 
Gren 23, 100m Ryggsim Herr S, Funktionsnedsättning: S9 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Patryk Biskup  Fifh    16.50  33.54  50.96    1:08.51   
Eje Olli  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap    18.49  39.21  1:01.82    1:23.22   
Jakob Heeb  2001  Dansk Handicap Idræts-Forbund    22.46  46.00  1:10.54    1:33.66   
Ingolfur Bjarnason  2000  Throttur    21.27  45.19  1:10.97    1:38.10   
                     
 
Gren 23, 100m Ryggsim Herr S, Funktionsnedsättning: Ö 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Anders Streiffert  1988  Simklubben Laxen    24.56  50.87  1:18.87    1:44.58   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  12 februari 2017 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  10:51 
 
Resultat Gren 24 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 24 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Malmö Open    Utskriftsdatum  12 februari 2017   
  Tävlingsort  Malmö    Utskriftstid  11:02   
  Arrangör  Malmö Kappsimningsklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  12 februari 2017         
 
 
Gren 24, 25m Frisim Dam K1-4, Funktionsnedsättning: 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Rishika Jansson  1999  Fifh            59.16   
                     
 
Gren 24, 25m Frisim Dam K1-4, Funktionsnedsättning: K1 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sigridur Anita Rögnvaldsdottir  2001  Fjordur            15.69   
Linnea Nordström  2002  Nacka HI            20.34   
Katrin Anna Heidarsdottir  1997  Ösp            20.89   
Liv Wikman-Gandré  2004  Nacka HI            21.03   
Lisa Ekstrand  2004  Örebro Simallians            24.60   
Emilia Almert  2003  Nacka HI            24.65   
Linnea Winblad  1998  Varbergs HI            25.74   
Ella Strömberg  2004  Nacka HI            27.07   
Malin Andersson  2001  Fifh            31.05   
10  Lisa Sjölin  1982  Mölndals Allmänna Simsällskap            33.52   
11  Kristjana Lif Albertsdottir  2005  Fjordur            39.24   
Amanda Lindberg  1999  Fifh            DNS   
Elin Hammarqvist  2004  Nacka HI            DNS   
Frida Walmeus  Fifh            DNS   
Kristun Helga Thordadottir  2005  Fjordur            DNS   
Olafia Ösk Svanbergsdottir  2003  Throttur            DNS   
Viktoria Hirsbak  2002  Fifh            DNS   
                     
 
Gren 24, 25m Frisim Dam K1-4, Funktionsnedsättning: K2 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Nicola St Clair Maitland  2003  Södertälje Simsällskap            20.93   
Karolina Brännman  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap            38.22   
                     
 
Gren 24, 25m Frisim Dam K1-4, Funktionsnedsättning: K3 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Mathilda Einarsson  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap            1:24.82   
Lova Johansson  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap            1:38.90   
Ellinor Wandel  2004  Nacka HI            1:41.59   
                     
 
Gren 24, 25m Frisim Dam K1-4, Funktionsnedsättning: K4 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lina Nilsson  Tyringe Simsällskap            15.84   
Sanna Marjeta  2001  Katrineholms Simsällskap            20.06   
Marina Simic  2001  Fifh            21.83   
Julia Hansson  1999  Fifh            23.99   
Emma Aunés  Spårvägen Simförening            32.63   
Anastasia Costes  2003  Fifh            35.62   
Caroline Wallberg  Fifh            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  12 februari 2017 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  11:02 
 
Resultat Gren 25 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 25 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Malmö Open    Utskriftsdatum  12 februari 2017   
  Tävlingsort  Malmö    Utskriftstid  11:10   
  Arrangör  Malmö Kappsimningsklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  12 februari 2017         
 
 
Gren 25, 25m Frisim Herr K1-4, Funktionsnedsättning: K1 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Felix Persson  2000  Simklubben Vänersborg            15.28   
Alexander Gudmundsson  2003  Throttur            16.65   
Jens Kjellberg  2001  Fifh            17.53   
Gustav Swensson  1999  Deje Simsällskap            20.33   
Axel Coster  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap            21.00   
Elias Cederås  2000  Fifh            22.00   
Henrik Axelsson Örberg  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap            22.17   
Hjalti Geir Gudmundsson  1998  Ösp            24.61   
Leo Baldursson  2005  Throttur            27.30   
10  Ymir Snaer Hlynsson  2002  Ösp            30.07   
11  Benjamin Winberg  2002  Fifh            30.56   
12  Eidur Atli Axelsson  2004  Ösp            32.22   
13  Ludvig Lian  2003  Fifh            34.87   
                     
 
Gren 25, 25m Frisim Herr K1-4, Funktionsnedsättning: K2 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Erik Mangbo  1999  Helsingborgs Simsällskap            17.92   
Manfred Åsman  2005  Solens IF            46.53   
                     
 
Gren 25, 25m Frisim Herr K1-4, Funktionsnedsättning: K3 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Gustav Dahlberg  2006  Nacka HI            34.24   
                     
 
Gren 25, 25m Frisim Herr K1-4, Funktionsnedsättning: K4 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jesper Borgsten  2002  Krokoms HIF            15.19   
Lukas Berndtsson Åkerman  Fifh            21.17   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  12 februari 2017 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  11:10 
 
Resultat Gren 26 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 26 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Malmö Open    Utskriftsdatum  12 februari 2017   
  Tävlingsort  Malmö    Utskriftstid  11:28   
  Arrangör  Malmö Kappsimningsklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  12 februari 2017         
 
 
Gren 26, 4X50m Frisim Mixed, Funktionsnedsättning: 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m      Tid  Status 











 
Späckhuggarna  Solens IF            2:09.02   
  Rasmus Lindström  1992      14.20  28.98      28.98   
  Teo Renlund  1997      17.07  34.88      1:03.86   
  Linnea Bäckman  1989      16.23  34.53      1:38.39   
  Jacob Sjölander  1986      15.02  30.63      2:09.02   
                     
Fantastic Four  Varbergs HI            2:27.10   
  Edit Sjöstrand  1991      19.27  40.72      40.72   
  Rose-Marie Robertsson  1986      19.30  41.32      1:22.04   
        13.28  28.18      1:50.22   
  Lukas Antonsson  2001      17.68  36.88      2:27.10   
                     
Fifh  Fifh            2:37.54   
  Ida Andersson Wulf  1998      21.94  42.87      42.87   
  Lukas Berndtsson Åkerman      22.50  46.96      1:29.83   
  Jens Kjellberg  2001      18.76  37.13      2:06.96   
  Patryk Biskup      15.45  30.58      2:37.54   
                     
Ösa  Örebro Simallians            2:38.73   
  Albin Oskarsson  1991      20.28  41.55      41.55   
  Anton Daggert  1993      14.92  31.04      1:12.59   
  Victoria Svanborg  1994      22.88  47.55      2:00.14   
  Rebecca Löf  2001      18.21  38.59      2:38.73   
                     
Ösp 1  Ösp            2:57.40   
  Andri Freyr Hilmarsson  1983      22.13  46.69      46.69   
  John Thorri Jönsson  1989      22.06  50.10      1:36.79   
  Katrin Anna Heidarsdottir  1997      20.97  43.63      2:20.42   
  Daniel Isak Sölvason  1994      16.95  36.98      2:57.40   
                     
Delfinerna  Solens IF            3:02.20   
  Therese Mattsson  1998      21.11  46.02      46.02   
  Johanna Hasselryd  1982      23.34  47.78      1:33.80   
  Ann-Christine Nordvall  1992      21.53  44.96      2:18.76   
  Ellenor Engberg  1982      21.42  43.44      3:02.20   
                     
Krokom  Krokoms HIF            3:22.91   
        30.29  1:03.93      1:03.93   
        22.31  47.80      1:51.73   
        26.62  58.17      2:49.90   
        15.85  33.01      3:22.91   
                     
Fifh 2  Fifh            3:50.30   
  Marina Simic  2001      23.08  47.71      47.71   
  Malin Andersson  2001      31.26  1:12.64      2:00.35   
  Julia Hansson  1999      27.78  57.82      2:58.17   
  Elias Cederås  2000      22.10  52.13      3:50.30   
                     
Guldfiskarna  Varbergs HI            3:55.27   
  Ida Brandt  1984      31.97  1:12.79      1:12.79   
  Linnea Winblad  1998      28.70  1:00.86      2:13.65   
  Stina Gustavsson  1989      28.04  1:01.00      3:14.65   
        19.10  40.62      3:55.27   
                     
10  Ösp 2  Ösp            6:05.10   
  Karen Axelsdottir  1992      1:04.64  2:11.49      2:11.49   
  Glödis Erla Olafsdottir  1998      39.54  1:28.35      3:39.84   
  Ymir Snaer Hlynsson  2002      36.93  1:23.65      5:03.49   
  Hjalti Geir Gudmundsson  1998      28.67  1:01.61      6:05.10   
                     
Spårvägen  Spårvägen Simförening            DSQ   
  Louise Olsson      24.37  1:26.34      1:26.34   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  12 februari 2017 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  11:28 
 
Resultat Gren 27 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 27 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Malmö Open    Utskriftsdatum  12 februari 2017   
  Tävlingsort  Malmö    Utskriftstid  14:21   
  Arrangör  Malmö Kappsimningsklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  12 februari 2017         
 
 
Gren 27, 100m Bröstsim Dam S, Funktionsnedsättning: DS 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Maria Carlsson  1983  Njurunda Simsällskap    29.22  59.91  1:33.10    2:06.34   
Jennie Eskilsson  1987  Krokoms HIF    28.81  1:00.46  1:34.79    2:07.12   
Vanja Färdig  1993  Nacka HI    32.93  1:10.16  1:47.64    2:25.31   
Sandra Lind Valgeirsdottir  1993  Fjordur    35.31  1:14.66  1:53.99    2:34.91   
Glödis Erla Olafsdottir  1998  Ösp            DSQ   
                     
 
Gren 27, 100m Bröstsim Dam S, Funktionsnedsättning: SB14 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Pernilla Lindberg  1994  Göteborg Sim    17.77  38.97  1:00.69    1:22.64   
Linnea Bäckman  1989  Solens IF    19.82  42.80  1:06.80    1:30.63   
Felicia Andersson  2001  KFUK-KFUM Kometerna    21.60  45.84  1:10.74    1:36.44   
Rebecca Löf  2001  Örebro Simallians    24.62  53.88  1:24.33    1:54.61   
Elin Andersson  1982  Falkenbergs Simklubb    26.83  56.34  1:27.57    1:57.98   
Ann-Christine Nordvall  1992  Solens IF    25.71  56.08  1:28.16    2:00.91   
Lotta Aksnés  1995  Solens IF    29.30  1:00.77  1:34.92    2:08.88   
Kristina Rothoff  1985  Krokoms HIF    27.54  59.36  1:33.21    2:09.12   
Viktoria Lind Karenadottir  2002  Fjordur    28.67  1:01.42  1:35.06    2:10.00   
10  Maria Karlsson  1987  Krokoms HIF    28.94  1:02.66  1:37.38    2:11.07   
11  Ellenor Engberg  1982  Solens IF    29.33  1:03.66  1:38.65    2:14.50   
12  Anna Rosa Thrastardottir  2004  Fjordur    30.35  1:05.62  1:41.39    2:16.83   
13  Elin Hrefna Geirmundsdottir  1995  Ösp    32.92  1:07.75  1:45.99    2:22.53   
14  Katrin Erla Kristjansdottir  2003  Fjordur    32.34  1:07.97  1:44.60    2:22.67   
15  Stina Gustavsson  1989  Varbergs HI    35.16  1:14.63  1:55.53    2:36.75   
16  Emelia Yr Gunnarsdottir  2005  Fjordur    32.79  1:13.86  1:56.38    2:40.64   
Louise Olsson  Spårvägen Simförening            DNS   
Therese Mattsson  1998  Solens IF            DNS   
Ida Brandt  1984  Varbergs HI            DSQ   
                     
 
Gren 27, 100m Bröstsim Dam S, Funktionsnedsättning: SB6 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Ida Andersson Wulf  1998  Fifh    25.93  56.87  1:29.48    2:05.91   
Louise Bast Aaby  1998  Dansk Handicap Idræts-Forbund    36.18  1:18.92  2:03.73    2:46.70   
                     
 
Gren 27, 100m Bröstsim Dam S, Funktionsnedsättning: SB9 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Johanna Wennberg  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap    24.09  52.25  1:20.36    1:48.86   
Emma Danielsson  2002  Nacka HI    25.86  55.69  1:26.24    1:56.50   
Anna Philipsson  2003  Gävle Simsällskap    26.94  1:01.86  1:39.31    2:14.71   
Agnes Munters  Spårvägen Simförening    30.89  1:03.98  1:39.95    2:16.16   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  12 februari 2017 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  14:21 
 
Resultat Gren 28 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 28 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Malmö Open    Utskriftsdatum  12 februari 2017   
  Tävlingsort  Malmö    Utskriftstid  14:34   
  Arrangör  Malmö Kappsimningsklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  12 februari 2017         
 
 
Gren 28, 100m Bröstsim Herr S, Funktionsnedsättning: DS 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Sergio Roberto Soares Itajahy Pinto  1981  Naves Rj Brasil    26.45  55.63  1:26.72    1:59.33   
Tomas Lindgren  1994  Krokoms HIF    31.16  1:03.34  1:38.49    2:16.49   
                     
 
Gren 28, 100m Bröstsim Herr S, Funktionsnedsättning: SB13 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Peter Fritsdal Refer  2001  Dansk Handicap Idræts-Forbund    20.90  46.83  1:13.14    1:38.28   
                     
 
Gren 28, 100m Bröstsim Herr S, Funktionsnedsättning: SB14 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Jonas Sörensen  1993  Ringsted Svømme Klub    15.76  35.06  55.29    1:15.63   
Andreas Nord  Osby Simsällskap    17.44  38.11  1:01.01    1:22.83   
Jacob Sjölander  1986  Solens IF    17.61  38.36  1:00.43    1:23.64   
Tobias Klasson  2000  Säffle Simsällskap    18.76  41.15  1:04.49    1:28.80   
Teo Renlund  1997  Solens IF    19.35  42.20  1:07.01    1:31.70   
Anton Daggert  1993  Örebro Simallians    20.64  44.38  1:09.32    1:34.83   
Niklas Johansson  1996  Simklubben Solsta    20.24  44.39  1:09.63    1:35.28   
Jesper Andersson  1996  Deje Simsällskap    21.90  46.83  1:13.92    1:44.22   
Bo Bertelsen  1983  Ringsted Svømme Klub    24.31  51.19  1:19.70    1:48.56   
10  Daniel Isak Sölvason  1994  Ösp    23.32  51.39  1:21.97    1:54.04   
11  John Thorri Jönsson  1989  Ösp    24.93  55.73  1:29.43    2:03.04   
12  Andri Freyr Hilmarsson  1983  Ösp    32.84  1:10.24  1:52.49    2:35.57   
13  Hasse Jansson  1986  Falkenbergs Simklubb    37.92  1:21.02  2:09.12    2:52.70   
Linus Löfstrand  Spårvägen Simförening            DNS   
                     
 
Gren 28, 100m Bröstsim Herr S, Funktionsnedsättning: SB5 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Karl Forsman  1996  Simklubben Ägir    20.69  43.20  1:07.08    1:32.28   
Albin Oskarsson  1991  Örebro Simallians    24.68  52.84  1:26.29    2:02.35   
                     
 
Gren 28, 100m Bröstsim Herr S, Funktionsnedsättning: SB7 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Joakim Löfgren  1997  Nacka HI    26.83  57.61  1:28.43    1:59.23   
                     
 
Gren 28, 100m Bröstsim Herr S, Funktionsnedsättning: SB8 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Jakob Heeb  2001  Dansk Handicap Idræts-Forbund    22.93  49.14  1:16.88    1:43.85   
                     
 
Gren 28, 100m Bröstsim Herr S, Funktionsnedsättning: SB9 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Kristoffer Lindström  Skellefte Simsällskap 34    20.89  44.69  1:09.62    1:35.37   
Ingolfur Bjarnason  2000  Throttur    22.19  49.99  1:19.54    1:48.50   
                     
 
Gren 28, 100m Bröstsim Herr S, Funktionsnedsättning: Ö 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Rasmus Lindström  1992  Solens IF    18.62  40.90  1:04.28    1:27.62   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  12 februari 2017 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  14:34 
 
Resultat Gren 29 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 29 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Malmö Open    Utskriftsdatum  12 februari 2017   
  Tävlingsort  Malmö    Utskriftstid  14:46   
  Arrangör  Malmö Kappsimningsklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  12 februari 2017         
 
 
Gren 29, 50m Frisim Dam K1-4, Funktionsnedsättning: DS 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Kristin Porsteinsdottir  1994  Idrottsfelagio Ivar    18.66        37.27   
Vanja Färdig  1993  Nacka HI    22.51        46.27   
Maria Carlsson  1983  Njurunda Simsällskap    23.11        47.36   
Josefine Skoog  Spårvägen Simförening            DSQ   
                     
 
Gren 29, 50m Frisim Dam K1-4, Funktionsnedsättning: K1 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Linnea Nordström  2002  Nacka HI    21.77        45.14   
Liv Wikman-Gandré  2004  Nacka HI    22.33        45.50   
Katrin Anna Heidarsdottir  1997  Ösp    22.13        50.23   
Lisa Ekstrand  2004  Örebro Simallians    24.55        50.84   
Emilia Almert  2003  Nacka HI    28.69        58.91   
Lisa Sjölin  1982  Mölndals Allmänna Simsällskap    35.32        1:16.66   
Kristjana Lif Albertsdottir  2005  Fjordur    44.97        1:36.49   
Ella Strömberg  2004  Nacka HI            DNS   
Kristun Helga Thordadottir  2005  Fjordur            DNS   
Olafia Ösk Svanbergsdottir  2003  Throttur            DNS   
Linnea Winblad  1998  Varbergs HI            DSQ   
                     
 
Gren 29, 50m Frisim Dam K1-4, Funktionsnedsättning: K2 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Nicola St Clair Maitland  2003  Södertälje Simsällskap    22.28        46.32   
Karolina Brännman  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap    44.81        1:54.55   
                     
 
Gren 29, 50m Frisim Dam K1-4, Funktionsnedsättning: K3 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Mathilda Einarsson  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:28.00        2:56.38   
Lova Johansson  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:48.14        3:42.55   
                     
 
Gren 29, 50m Frisim Dam K1-4, Funktionsnedsättning: K4 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Lina Nilsson  Tyringe Simsällskap    16.90        34.99   
Sanna Marjeta  2001  Katrineholms Simsällskap    21.02        44.94   
Marina Simic  2001  Fifh    22.05        46.26   
Emma Aunés  Spårvägen Simförening            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  12 februari 2017 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  14:46 
 
Resultat Gren 30 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 30 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Malmö Open    Utskriftsdatum  12 februari 2017   
  Tävlingsort  Malmö    Utskriftstid  14:55   
  Arrangör  Malmö Kappsimningsklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  12 februari 2017         
 
 
Gren 30, 50m Frisim Herr K1-4, Funktionsnedsättning: DS 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Pedro Fernades Domingues  1991  Naves Rj Brasil    18.47        34.95   
Johan Hannus  Spårvägen Simförening    18.76        38.00   
                     
 
Gren 30, 50m Frisim Herr K1-4, Funktionsnedsättning: K1 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Felix Persson  2000  Simklubben Vänersborg    35.00        35.00   
Henrik Mohnke-Karlsson  2003  Trelleborg Sim    17.74        35.39   
Alexander Gudmundsson  2003  Throttur    17.44        36.62   
Gustav Swensson  1999  Deje Simsällskap    21.14        45.06   
Henrik Axelsson Örberg  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap    22.15        47.45   
Axel Coster  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    21.63        48.68   
Elias Cederås  2000  Fifh    20.90        52.19   
Hjalti Geir Gudmundsson  1998  Ösp    25.65        55.45   
Leo Baldursson  2005  Throttur    29.29        59.66   
10  Ymir Snaer Hlynsson  2002  Ösp    29.74        1:12.17   
11  Eidur Atli Axelsson  2004  Ösp    34.56        1:21.26   
                     
 
Gren 30, 50m Frisim Herr K1-4, Funktionsnedsättning: K2 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Erik Mangbo  1999  Helsingborgs Simsällskap    18.77        37.85   
Manfred Åsman  2005  Solens IF    46.59        1:40.42   
                     
 
Gren 30, 50m Frisim Herr K1-4, Funktionsnedsättning: K3 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Gustav Dahlberg  2006  Nacka HI    39.30        1:18.56   
                     
 
Gren 30, 50m Frisim Herr K1-4, Funktionsnedsättning: K4 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Jesper Borgsten  2002  Krokoms HIF    15.86        32.70   
Lukas Antonsson  2001  Varbergs HI    18.44        38.65   
Lukas Berndtsson Åkerman  Fifh            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  12 februari 2017 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  14:55 
 
Resultat Gren 31 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 31 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Malmö Open    Utskriftsdatum  12 februari 2017   
  Tävlingsort  Malmö    Utskriftstid  15:47   
  Arrangör  Malmö Kappsimningsklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  12 februari 2017         
 
 
Gren 31, 100m Frisim Dam S, Funktionsnedsättning: 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Jennie Eskilsson  1987  Krokoms HIF    23.88  49.81  1:18.64    1:46.06   
                     
 
Gren 31, 100m Frisim Dam S, Funktionsnedsättning: DS 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Maria Carlsson  1983  Njurunda Simsällskap    23.95  48.53  1:13.54    1:38.51   
Vanja Färdig  1993  Nacka HI    23.03  49.28  1:17.18    1:43.10   
Sandra Lind Valgeirsdottir  1993  Fjordur    29.89  1:03.93  1:38.83    2:13.12   
Elin Lindberg  1975  Krokoms HIF    45.72  1:38.48  2:31.64    3:23.23   
                     
 
Gren 31, 100m Frisim Dam S, Funktionsnedsättning: S10 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Mie Schackinger Trothe  1998  Dansk Handicap Idræts-Forbund    16.83  34.36  52.88    1:10.88   
Malin Lundström  1990  Simklubben Ran    16.64  34.81  54.45    1:13.99   
Emma Danielsson  2002  Nacka HI    19.12  40.26  1:02.66    1:23.75   
Johanna Wennberg  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap    19.31  40.75  1:04.16    1:25.10   
Anna Philipsson  2003  Gävle Simsällskap    20.91  45.62  1:13.40    1:40.08   
Agnes Munters  Spårvägen Simförening            DNS   
                     
 
Gren 31, 100m Frisim Dam S, Funktionsnedsättning: S14 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Pernilla Lindberg  1994  Göteborg Sim    14.70  30.28  46.69    1:02.45   
Felicia Andersson  2001  KFUK-KFUM Kometerna    16.44  34.74  53.75    1:11.76   
Linnea Bäckman  1989  Solens IF    16.79  35.93  57.42    1:17.43   
Josefine Busk  1997  Södertälje Simsällskap    18.71  40.81  1:03.98    1:25.74   
Rose-Marie Robertsson  1986  Varbergs HI    19.77  40.85  1:03.75    1:26.37   
Rebecca Löf  2001  Örebro Simallians    19.19  41.16  1:04.61    1:28.10   
Anna Rosa Thrastardottir  2004  Fjordur    21.23  45.22  1:11.49    1:36.29   
Ellenor Engberg  1982  Solens IF    21.15  45.47  1:11.31    1:37.18   
Edit Sjöstrand  1991  Varbergs HI    18.83  42.09  1:09.84    1:37.97   
10  Johanna Hasselryd  1982  Solens IF    23.64  49.02  1:16.23    1:41.10   
11  Ann-Christine Nordvall  1992  Solens IF    22.78  49.71  1:16.32    1:41.33   
12  Elsa Sigvaldadottir  1994  Fjordur    22.82  48.09  1:16.62    1:41.85   
13  Katrin Erla Kristjansdottir  2003  Fjordur    25.31  51.59  1:18.83    1:46.22   
14  Elin Hrefna Geirmundsdottir  1995  Ösp    25.31  52.21  1:20.96    1:49.39   
15  Lotta Aksnés  1995  Solens IF    24.67  50.99  1:19.82    1:49.86   
16  Elin Andersson  1982  Falkenbergs Simklubb    26.96  57.54  1:27.76    1:59.18   
17  Julia Nyberg  1997  Solens IF    23.68  53.68  1:26.43    1:59.23   
18  Irma Karaahmetovic  1998  Södertälje Simsällskap    28.09  59.15  1:35.24    2:08.71   
19  Viktoria Lind Karenadottir  2002  Fjordur    29.31  1:02.11  1:38.97    2:11.05   
20  Kristina Rothoff  1985  Krokoms HIF    27.48  1:00.06  1:37.83    2:16.90   
21  Emelia Yr Gunnarsdottir  2005  Fjordur    31.30  1:08.51  1:49.88    2:31.45   
22  Ida Brandt  1984  Varbergs HI    33.90  1:11.62  1:53.01    2:33.02   
23  Ellinor Svan  1987  Krokoms HIF    50.92  1:44.54  2:45.24    3:44.88   
Louise Olsson  Spårvägen Simförening            DNS   
Therese Mattsson  1998  Solens IF            DNS   
                     
 
Gren 31, 100m Frisim Dam S, Funktionsnedsättning: S4 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Karen Axelsdottir  1992  Ösp    59.37  2:09.99  2:12.18    4:29.98   
                     
 
Gren 31, 100m Frisim Dam S, Funktionsnedsättning: S5 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Isabelle Hocanin  1997  Örebro Simallians    40.19  1:23.93  2:08.20    2:57.24   
                     
 
Gren 31, 100m Frisim Dam S, Funktionsnedsättning: S6 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Katarina Näslander Cruz  1994  Örebro Simallians    36.05  1:10.48  1:50.16    2:23.03   
                     
 
Gren 31, 100m Frisim Dam S, Funktionsnedsättning: S7 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Ida Andersson Wulf  1998  Fifh    19.85  41.08  1:04.51    1:28.78   
                     
 
Gren 31, 100m Frisim Dam S, Funktionsnedsättning: S8 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Agnes Kramer  1998  Falkenbergs Simklubb    18.03  38.32  1:00.00    1:20.83   
Louise Bast Aaby  1998  Dansk Handicap Idræts-Forbund    25.92  50.83  1:16.66    1:40.93   
                     
 
Gren 31, 100m Frisim Dam S, Funktionsnedsättning: S9 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Victoria Svanborg  1994  Örebro Simallians    23.13  48.07  1:15.20    1:44.02   
Emelie Bengtsson  1997  Simklubben Laxen    23.93  49.88  1:20.05    1:48.65   
                     
 
Gren 31, 100m Frisim Dam S, Funktionsnedsättning: Ö 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
India Buska  1997  Krokoms HIF    29.78  1:08.27  1:54.96    2:40.68   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  12 februari 2017 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  15:47 
 
Resultat Gren 32 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 32 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Malmö Open    Utskriftsdatum  12 februari 2017   
  Tävlingsort  Malmö    Utskriftstid  16:08   
  Arrangör  Malmö Kappsimningsklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  12 februari 2017         
 
 
Gren 32, 100m Frisim Herr S, Funktionsnedsättning: DS 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Johan Hannus  Spårvägen Simförening    20.01  42.34  1:04.69    1:26.99   
David Andersson  1997  Södertälje Simsällskap    21.72  45.78  1:12.74    1:39.50   
Sergio Roberto Soares Itajahy Pinto  1981  Naves Rj Brasil    26.84  50.57  1:16.10    1:39.94   
Alex Gottfriedz  1998  Södertälje Simsällskap            DNS   
Axel Andersson  1992  Krokoms HIF            DNS   
                     
 
Gren 32, 100m Frisim Herr S, Funktionsnedsättning: K4 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Jesper Borgsten  2002  Krokoms HIF    16.50  35.45  55.88    1:14.64   
                     
 
Gren 32, 100m Frisim Herr S, Funktionsnedsättning: S10 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Kristoffer Lindström  Skellefte Simsällskap 34    15.57  32.62  50.66    1:08.07   
                     
 
Gren 32, 100m Frisim Herr S, Funktionsnedsättning: S11 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Mar Gunnarsson  1999  Throttur    15.00  30.70  47.94    1:04.05   
                     
 
Gren 32, 100m Frisim Herr S, Funktionsnedsättning: S13 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Peter Fritsdal Refer  2001  Dansk Handicap Idræts-Forbund    15.71  32.81  51.34    1:08.80   
                     
 
Gren 32, 100m Frisim Herr S, Funktionsnedsättning: S14 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Jonas Sörensen  1993  Ringsted Svømme Klub    13.40  28.04  43.60    58.81   
Jesper Andersson  1996  Deje Simsällskap    14.63  30.01  45.67    1:01.53   
Tobias Klasson  2000  Säffle Simsällskap    13.76  28.79  45.74    1:01.82   
Andreas Nord  Osby Simsällskap    14.41  29.63  46.39    1:02.22   
Sebastian Karlsson  1993  Karlskrona Simsällskap    14.27  29.59  46.27    1:02.45   
Anton Daggert  1993  Örebro Simallians    1:08.41        1:08.41   
Jacob Sjölander  1986  Solens IF    15.42  33.23  52.23    1:08.49   
Niklas Johansson  1996  Simklubben Solsta    16.85  36.14  56.84    1:16.39   
Teo Renlund  1997  Solens IF    16.94  36.55  57.78    1:18.35   
10  Daniel Isak Sölvason  1994  Ösp    17.27  36.70  1:00.03    1:27.42   
11  Bo Bertelsen  1983  Ringsted Svømme Klub    20.22  42.56  1:06.89    1:32.18   
12  John Thorri Jönsson  1989  Ösp    21.79  47.14  1:16.63    1:42.40   
13  Andri Freyr Hilmarsson  1983  Ösp    25.05  54.50  1:26.63    2:03.22   
14  Hasse Jansson  1986  Falkenbergs Simklubb    36.66  1:19.06  2:04.81    2:45.36   
                     
 
Gren 32, 100m Frisim Herr S, Funktionsnedsättning: S3 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Mikael Fredriksson  1990  Göteborg Sim    27.71  57.54  1:29.11    1:57.75   
                     
 
Gren 32, 100m Frisim Herr S, Funktionsnedsättning: S4 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Mikael Hjelmhagen  1994  Örebro Simallians    52.81  1:59.19  3:11.39    4:27.25   
                     
 
Gren 32, 100m Frisim Herr S, Funktionsnedsättning: S6 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Karl Forsman  1996  Simklubben Ägir    19.92  39.97  1:01.57    1:22.01   
Albin Oskarsson  1991  Örebro Simallians    21.54  43.50  1:09.99    1:34.19   
                     
 
Gren 32, 100m Frisim Herr S, Funktionsnedsättning: S7 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Niklas Andersson  1988  Göteborg Sim    16.87  35.08  55.40    1:14.34   
Anton Hastö Hardin  1999  Simklubben Solsta    26.17  56.25  1:29.95    2:00.12   
Ludvig Skoglund  2002  Simklubben Solsta    29.73  59.98  1:34.13    2:09.09   
Joakim Löfgren  1997  Nacka HI    26.23  56.95  1:36.11    2:11.30   
                     
 
Gren 32, 100m Frisim Herr S, Funktionsnedsättning: S8 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Zoran Jeremic  1983  Sport Union Belgrade    17.10  34.97  57.38    1:20.69   
                     
 
Gren 32, 100m Frisim Herr S, Funktionsnedsättning: S9 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Eje Olli  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap    16.16  33.69  53.00    1:10.19   
Ingolfur Bjarnason  2000  Throttur    16.68  34.77  54.09    1:13.22   
Jakob Heeb  2001  Dansk Handicap Idræts-Forbund    16.66  35.24  56.18    1:15.81   
Patryk Biskup  Fifh            DNS   
                     
 
Gren 32, 100m Frisim Herr S, Funktionsnedsättning: Ö 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Rasmus Lindström  1992  Solens IF    14.29  30.16  47.10    1:02.95   
Anders Streiffert  1988  Simklubben Laxen    18.78  39.14  1:01.46    1:23.16   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  12 februari 2017 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  16:08 
 
Resultat Gren 33 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 33 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Malmö Open    Utskriftsdatum  12 februari 2017   
  Tävlingsort  Malmö    Utskriftstid  16:22   
  Arrangör  Malmö Kappsimningsklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  12 februari 2017         
 
 
Gren 33, 50m Ryggsim Dam K1-4, Funktionsnedsättning: DS 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Kristin Porsteinsdottir  1994  Idrottsfelagio Ivar    23.97        47.88   
Vanja Färdig  1993  Nacka HI    26.56        50.90   
Josefine Skoog  Spårvägen Simförening    43.21        1:31.72   
Glödis Erla Olafsdottir  1998  Ösp    45.01        1:38.85   
                     
 
Gren 33, 50m Ryggsim Dam K1-4, Funktionsnedsättning: K1 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Liv Wikman-Gandré  2004  Nacka HI    25.54        51.22   
Linnea Nordström  2002  Nacka HI    25.66        51.86   
Emilia Almert  2003  Nacka HI    31.87        1:02.35   
Linnea Winblad  1998  Varbergs HI    29.58        1:03.82   
Lisa Sjölin  1982  Mölndals Allmänna Simsällskap    44.03        1:28.29   
Kristjana Lif Albertsdottir  2005  Fjordur    47.25        1:42.85   
Kristun Helga Thordadottir  2005  Fjordur            DNS   
Lisa Ekstrand  2004  Örebro Simallians            DNS   
                     
 
Gren 33, 50m Ryggsim Dam K1-4, Funktionsnedsättning: K2 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Nicola St Clair Maitland  2003  Södertälje Simsällskap    24.84        50.43   
Karolina Brännman  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap    46.65        1:56.29   
                     
 
Gren 33, 50m Ryggsim Dam K1-4, Funktionsnedsättning: K3 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Lova Johansson  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:29.34        3:10.37   
Mathilda Einarsson  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    2:21.77        4:39.13   
                     
 
Gren 33, 50m Ryggsim Dam K1-4, Funktionsnedsättning: K4 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Sanna Marjeta  2001  Katrineholms Simsällskap    26.79        53.65   
Emma Aunés  Spårvägen Simförening            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  12 februari 2017 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  16:22 
 
Resultat Gren 34 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 34 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Malmö Open    Utskriftsdatum  12 februari 2017   
  Tävlingsort  Malmö    Utskriftstid  16:29   
  Arrangör  Malmö Kappsimningsklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  12 februari 2017         
 
 
Gren 34, 50m Ryggsim Herr K1-4, Funktionsnedsättning: DS 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Pedro Fernades Domingues  1991  Naves Rj Brasil    22.23        43.17   
Johan Hannus  Spårvägen Simförening    23.65        47.41   
                     
 
Gren 34, 50m Ryggsim Herr K1-4, Funktionsnedsättning: K1 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Felix Persson  2000  Simklubben Vänersborg    20.58        40.50   
Axel Coster  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    23.94        51.17   
Gustav Swensson  1999  Deje Simsällskap    29.63        1:02.64   
Hjalti Geir Gudmundsson  1998  Ösp    31.66        1:10.28   
Leo Baldursson  2005  Throttur    32.73        1:10.63   
Eidur Atli Axelsson  2004  Ösp    44.74        1:34.66   
                     
 
Gren 34, 50m Ryggsim Herr K1-4, Funktionsnedsättning: K2 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Erik Mangbo  1999  Helsingborgs Simsällskap    23.50        47.68   
Manfred Åsman  2005  Solens IF    49.27        1:46.13   
                     
 
Gren 34, 50m Ryggsim Herr K1-4, Funktionsnedsättning: K3 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Gustav Dahlberg  2006  Nacka HI    44.48        1:24.99   
                     
 
Gren 34, 50m Ryggsim Herr K1-4, Funktionsnedsättning: K4 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Jesper Borgsten  2002  Krokoms HIF    19.73        39.32   
Lukas Antonsson  2001  Varbergs HI    21.47        45.72   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  12 februari 2017 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  16:29