Resultater for Aarhus Open
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Aarhus Open 2009 | Udskriftsdato | 22 maj 2009 | |||
Stævne by | Aarhus | Udskriftstidspunkt | 18:07 | |||
Arrangør | AGF Elitesvømning |
Løb 1, 800m Frisvømning Damer, Finaler 0 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Anja Olsen | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 1:08.53 | 2:19.75 | 3:31.62 | 4:43.88 | 9:35.00 | ||
5:56.43 | 7:09.18 | 8:22.58 | ||||||||
2 | Katja Holm | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 1:08.06 | 2:18.96 | 3:31.31 | 4:45.06 | 9:40.61 | ||
6:00.50 | 7:14.43 | 8:28.35 | ||||||||
3 | Katrine Yde Pedersen | 1993 | Thisted Svømmeklub | 1:10.50 | 2:23.53 | 3:36.67 | 4:50.10 | 9:42.23 | ||
6:03.66 | 7:17.27 | 8:30.47 | ||||||||
4 | Janni Overgaard | 1993 | Thisted Svømmeklub | 1:09.14 | 2:22.43 | 3:36.07 | 4:50.03 | 9:47.80 | ||
6:04.96 | 7:19.91 | 8:34.81 | ||||||||
5 | Louise Østergaard Vinther | 1994 | Thisted Svømmeklub | 1:10.50 | 2:26.48 | 3:43.68 | 5:01.71 | 10:10.92 | ||
6:20.08 | 7:37.72 | 8:55.50 | ||||||||
6 | Josephina Bartela | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 1:09.01 | 2:25.54 | 3:42.75 | 5:01.24 | 10:13.22 | ||
6:19.58 | 7:37.94 | 8:56.77 | ||||||||
7 | Trine Kristensen | 1995 | Lyseng IF | 1:10.21 | 2:27.99 | 3:48.22 | 5:08.57 | 10:24.77 | ||
6:29.67 | 7:49.42 | 9:07.86 | ||||||||
8 | Solvej Mathiasen | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 1:11.88 | 2:32.79 | 3:53.85 | 5:13.93 | 10:26.41 | ||
6:33.18 | 7:51.73 | 9:09.34 | ||||||||
9 | Anne Wittrup Johansen | 1993 | Svømmeklubben Nord | 1:11.21 | 2:30.16 | 3:50.58 | 5:11.35 | 10:33.37 | ||
6:31.48 | 7:52.41 | 9:12.98 | ||||||||
10 | Mia Kynde | 1994 | Lyseng IF | 1:10.47 | 2:29.34 | 3:49.82 | 5:10.78 | 10:33.76 | ||
6:31.80 | 7:52.55 | 9:13.38 | ||||||||
11 | Line Aamann | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 1:15.87 | 2:37.60 | 3:58.86 | 5:20.26 | 10:41.89 | ||
6:41.55 | 8:03.37 | 9:25.58 | ||||||||
12 | Sara Mogensen | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 1:15.32 | 2:36.83 | 3:58.48 | 5:19.88 | 10:42.43 | ||
6:41.49 | 8:03.16 | 9:24.73 | ||||||||
13 | Anne Sofie J. Brund | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 1:17.03 | 2:39.12 | 4:00.73 | 5:22.72 | 10:47.23 | ||
6:44.88 | 8:07.28 | 9:28.44 | ||||||||
14 | Ulrika Toft | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 1:16.87 | 2:40.51 | 4:04.28 | 5:28.28 | 11:00.05 | ||
6:52.30 | 8:16.27 | 9:39.96 | ||||||||
15 | Helene Kristensen | 1992 | Svømmeklubben Tempo | 1:13.26 | 2:35.71 | 3:59.95 | 5:25.39 | 11:09.45 | ||
6:51.45 | 8:18.50 | 9:45.18 | ||||||||
16 | Cornelia Buus | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 1:20.56 | 2:46.11 | 4:11.33 | 5:36.56 | 11:15.48 | ||
7:02.73 | 8:28.23 | 9:53.00 | ||||||||
17 | Emilie Yung Meiling | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 1:19.02 | 2:43.90 | 4:10.38 | 5:37.13 | 11:23.62 | ||
7:04.81 | 8:32.32 | 9:59.56 | ||||||||
18 | Mathilde Heide | 1993 | Svømmeklubben Nord | 1:21.02 | 2:47.22 | 4:14.10 | 5:42.13 | 11:32.48 | ||
7:10.46 | 8:39.15 | 10:08.16 | ||||||||
19 | Marlene Jessing Larsen | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 1:18.49 | 2:44.20 | 4:11.95 | 5:40.14 | 11:35.38 | ||
7:09.38 | 8:38.36 | 10:07.09 | ||||||||
20 | Maria Pedersen | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 11:43.21 | ||||||
21 | Frederikke Nedergaard | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 1:23.99 | 2:53.82 | 4:22.85 | 5:52.02 | 11:44.30 | ||
7:20.99 | 8:49.84 | 10:19.14 | ||||||||
22 | Sandra Bram Madsen | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 1:22.83 | 2:53.17 | 4:23.64 | 5:54.72 | 11:50.16 | ||
7:25.19 | 8:55.87 | 10:25.40 | ||||||||
23 | Benedikte Eg Mølhave | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 1:24.26 | 2:55.28 | 4:26.35 | 5:58.46 | 12:05.14 | ||
7:31.03 | 9:03.77 | 10:35.78 | ||||||||
24 | Anne Charlotte Poulsen | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 3:02.62 | 4:40.64 | 6:19.35 | 7:56.39 | 12:40.70 | ||
9:32.97 | 11:10.79 | 12:40.70 | ||||||||
25 | Sara Rainer | 1994 | Svømmeklubben Tempo | 1:27.98 | 3:05.52 | 4:43.68 | 6:21.30 | 12:41.64 | ||
7:57.81 | 9:33.46 | 11:10.24 | ||||||||
- | Maria Bjørnbak Bostrup | 1997 | Svømmeklubben Nord | Opgav v/50m | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Aarhus Open 2009 | Udskriftsdato | 22 maj 2009 | |||
Stævne by | Aarhus | Udskriftstidspunkt | 18:28 | |||
Arrangør | AGF Elitesvømning |
Løb 2, 800m Frisvømning Herrer, Finaler 0 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Kristoffer Salomonsen | 1993 | Thisted Svømmeklub | 1:05.46 | 2:14.51 | 3:23.95 | 4:33.99 | 9:11.58 | ||
5:43.61 | 6:53.44 | 8:03.55 | ||||||||
2 | Magnus B. Pedersen | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 1:05.75 | 2:17.67 | 3:29.97 | 4:42.77 | 9:26.21 | ||
5:54.98 | 7:06.92 | 8:18.17 | ||||||||
3 | Ruben Arent | 1989 | Agfs Svømmeafdeling | 1:05.74 | 2:15.99 | 3:26.43 | 4:38.40 | 9:29.15 | ||
5:51.38 | 7:05.00 | 8:18.02 | ||||||||
4 | Anton B. Pedersen | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 1:04.70 | 2:14.80 | 3:25.77 | 4:38.04 | 9:29.78 | ||
5:50.70 | 7:04.54 | 8:18.47 | ||||||||
5 | Kasper Fiil Frandsen | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 1:06.27 | 2:18.29 | 3:31.31 | 4:43.89 | 9:39.52 | ||
5:57.90 | 7:12.76 | 8:25.61 | ||||||||
6 | Søren Dahl | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 1:05.26 | 2:15.52 | 3:28.21 | 4:42.10 | 9:41.82 | ||
5:57.31 | 7:11.64 | 8:26.64 | ||||||||
7 | Daniel Peschardt | 1993 | Thisted Svømmeklub | 1:09.22 | 2:23.58 | 3:39.65 | 4:54.13 | 9:45.65 | ||
6:07.90 | 7:20.85 | 8:33.71 | ||||||||
8 | Jesper Gemke | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 1:07.05 | 2:19.66 | 3:33.35 | 4:49.04 | 9:48.70 | ||
6:04.67 | 7:21.17 | 8:36.29 | ||||||||
9 | Søren Mikkelsen | 1991 | Svømmeklubben Nord | 1:09.52 | 2:24.20 | 3:39.78 | 4:55.49 | 9:53.78 | ||
6:11.19 | 7:26.30 | 8:40.51 | ||||||||
10 | Jesper Madsen | 1993 | Svømmeklubben Tempo | 1:06.24 | 2:19.58 | 3:34.03 | 4:49.33 | 9:54.12 | ||
6:06.09 | 7:22.60 | 8:39.76 | ||||||||
11 | Kenneth Skærbæk | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 1:09.95 | 2:25.65 | 3:41.44 | 4:55.83 | 9:54.54 | ||
6:11.89 | 7:27.57 | 8:43.13 | ||||||||
12 | Kristian Lynge Dahlgaard | 1994 | Thisted Svømmeklub | 1:09.20 | 2:22.57 | 3:38.26 | 4:54.43 | 9:56.12 | ||
6:09.64 | 7:25.52 | 8:40.90 | ||||||||
13 | Kristoffer Moos | 1996 | Thisted Svømmeklub | 1:09.47 | 2:24.97 | 3:41.94 | 4:59.13 | 10:03.71 | ||
6:15.62 | 7:32.68 | 8:49.73 | ||||||||
14 | Nicholai Heide | 1993 | Svømmeklubben Nord | 1:10.09 | 2:26.97 | 3:45.89 | 5:04.04 | 10:05.24 | ||
6:20.75 | 7:37.41 | 8:53.00 | ||||||||
15 | Nikolaj Kühn | 1993 | Svømmeklubben Nord | 1:08.46 | 2:24.34 | 3:41.64 | 4:59.76 | 10:11.27 | ||
6:17.56 | 7:35.79 | 8:55.40 | ||||||||
16 | Esben Brigsted | 1993 | Svømmeklubben Tempo | 1:06.94 | 2:22.81 | 3:40.83 | 4:59.14 | 10:14.03 | ||
6:17.80 | 7:37.87 | 8:58.32 | ||||||||
17 | Kasper Møller | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 1:11.45 | 3:46.07 | 5:04.81 | 6:23.53 | 10:18.57 | ||
7:42.33 | 9:01.01 | 10:18.57 | ||||||||
18 | Mathias Johannsen | 1996 | Skovbakken Svømmeafdeling | 1:12.21 | 2:33.01 | 3:55.75 | 5:18.92 | 10:47.45 | ||
6:42.02 | 8:05.30 | 9:28.64 | ||||||||
19 | David Tørring | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 1:22.15 | 2:52.48 | 4:23.65 | 5:55.52 | 11:51.59 | ||
7:26.51 | 8:56.13 | 10:26.37 | ||||||||
20 | Albert Grahn-Frankil | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 1:23.43 | 2:55.00 | 4:27.53 | 6:02.09 | 12:10.69 | ||
7:36.94 | 9:08.42 | 10:37.31 | ||||||||
21 | Jonathan Bitch Holm | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 1:26.47 | 3:06.65 | 4:45.56 | 6:26.39 | 13:01.62 | ||
8:07.52 | 9:47.58 | 11:27.59 | ||||||||
- | Jakob Kornmaaler | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | DNS | ||||||
- | Christian Nymark | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling |
Resultat Løb 3 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Aarhus Open 2009 | Udskriftsdato | 22 maj 2009 | |||
Stævne by | Aarhus | Udskriftstidspunkt | 19:06 | |||
Arrangør | AGF Elitesvømning |
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer, Indledende 19 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Trine Fredsø Rasmussen | 1989 | Lyseng IF | 35.89 | ||||||
2 | Mia Lundkvist | 1986 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 38.46 | ||||||
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer, Indledende 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Diana Rank | 1991 | Lyseng IF | 34.29 | ||||||
2 | Nina Højris Jørgensen | 1992 | Lyseng IF | 34.31 | ||||||
3 | Simone Friis | 1991 | Agfs Svømmeafdeling | 37.39 | ||||||
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer, Indledende 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Louise Østergaard Vinther | 1994 | Thisted Svømmeklub | 32.17 | ||||||
2 | Katrine Iversen | 1993 | Skovbakken Svømmeafdeling | 34.47 | ||||||
3 | Anja Olsen | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 35.12 | ||||||
4 | Signe Kragelund | 1994 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 37.04 | ||||||
5 | Trine G. Kjeldgaard | 1993 | Svømmeklubben Nord | 37.08 | ||||||
6 | Christina Lund | 1993 | Svømmeklubben Tempo | 37.14 | ||||||
7 | Simone Andersen | 1994 | Svømmeklubben SHS Stevns | 37.96 | ||||||
8 | Anne Wittrup Johansen | 1993 | Svømmeklubben Nord | 38.26 | ||||||
9 | Josephine Rasmussen | 1993 | Svømmeklubben Tempo | 39.08 | ||||||
10 | Stine Juul Routhe | 1993 | Svømmeklubben Nord | 39.87 | ||||||
11 | Anne V Weibrecht | 1994 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 41.43 | ||||||
12 | Christina Mejlgaard | 1994 | IHF Svømning | 42.13 | ||||||
13 | Benedikte Eg Mølhave | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 43.14 | ||||||
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer, Indledende 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sofie Reffstrup Pedersen | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 32.32 | ||||||
2 | Anna Katrine Jørgensen | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 36.13 | ||||||
3 | Charlotte Thor | 1995 | IHF Svømning | 36.63 | ||||||
4 | Maria Søe Beith | 1996 | Thisted Svømmeklub | 36.75 | ||||||
5 | Pernille Krog Poulsen | 1995 | Thisted Svømmeklub | 38.05 | ||||||
6 | Frederikke Nedergaard | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 38.08 | ||||||
7 | Johanne Brahe | 1995 | AIA-Tranbjerg | 38.37 | ||||||
8 | Amalie Rasmussen | 1996 | Svømmeklubben Tempo | 38.39 | ||||||
9 | Camilla Nielsen | 1996 | IHF Svømning | 38.52 | ||||||
10 | Julie Hedegaard | 1996 | Skovbakken Svømmeafdeling | 39.58 | ||||||
11 | Siv Madsen | 1996 | Thisted Svømmeklub | 40.31 | ||||||
12 | Cecilie Bjerg | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 40.42 | ||||||
13 | Nina Paulsen | 1996 | Svømmeklubben Nord | 41.10 | ||||||
14 | Helene Frasez Sørensen | 1995 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 41.20 | ||||||
15 | Sandra Bram Madsen | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 41.24 | ||||||
16 | Marlene Jessing Larsen | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 41.34 | ||||||
17 | Christine Holm Egebæk | 1996 | AIA-Tranbjerg | 41.42 | ||||||
18 | Cecilie Laursen | 1996 | IHF Svømning | 41.64 | ||||||
18 | Mie Munkholt | 1995 | AIA-Tranbjerg | 41.64 | ||||||
20 | Sidsel Schlott Køpke | 1995 | Skovbakken Svømmeafdeling | 41.85 | ||||||
21 | Ida Gjesing Hansen | 1996 | Svømmeklubben Nord | 41.96 | ||||||
22 | Olivia Larsen | 1995 | Lyseng IF | 42.14 | ||||||
23 | Mai Laurberg | 1996 | Svømmeklubben Tempo | 42.22 | ||||||
24 | Nikoline Egerod Leth | 1996 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 44.01 | ||||||
25 | Ditte Rasmussen | 1996 | AIA-Tranbjerg | 49.70 | ||||||
26 | Emma Klitnæs | 1996 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 50.07 | ||||||
27 | Nina Hawar | 1996 | IHF Svømning | 50.92 | ||||||
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer, Indledende 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emilie Yung Meiling | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 37.63 | ||||||
2 | Stine Mary Vissing | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 38.22 | ||||||
3 | Astrid Skjoldborg | 1997 | Svømmeklubben Nord | 40.82 | ||||||
4 | Anne Charlotte Poulsen | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 41.10 | ||||||
5 | Cecilie H Jensen | 1997 | Svømmeklubben SHS Stevns | 43.24 | ||||||
6 | Amalie Pedersen | 1997 | Svømmeklubben Tempo | 44.58 | ||||||
7 | Astrid Fly Oredsson | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 45.13 | ||||||
8 | Rasmine Birn Rydder | 1997 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 45.45 | ||||||
9 | Cecilia D. Jakobsen | 1998 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 46.50 | ||||||
10 | Sidsel Friis Thomassen | 1999 | IHF Svømning | 47.89 | ||||||
11 | Johanne Sofie Kjærsgaard | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 49.44 | ||||||
12 | Emilie Kielsholm Jacobsen | 1999 | IHF Svømning | 52.78 | ||||||
13 | Caroline Høbjerg Svejsø | 1999 | IHF Svømning | 55.51 | ||||||
- | Laura Bruun | 1999 | IHF Svømning | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Aarhus Open 2009 | Udskriftsdato | 23 maj 2009 | |||
Stævne by | Aarhus | Udskriftstidspunkt | 19:34 | |||
Arrangør | AGF Elitesvømning |
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 15 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Louise Østergaard Vinther | 1994 | Thisted Svømmeklub | 31.65 | ||||||
2 | Diana Rank | 1991 | Lyseng IF | 33.92 | ||||||
3 | Anja Olsen | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 34.30 | ||||||
4 | Katrine Iversen | 1993 | Skovbakken Svømmeafdeling | 34.84 | ||||||
5 | Trine Fredsø Rasmussen | 1989 | Lyseng IF | 36.64 | ||||||
6 | Christina Lund | 1993 | Svømmeklubben Tempo | 36.89 | ||||||
7 | Signe Kragelund | 1994 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 37.04 | ||||||
8 | Trine G. Kjeldgaard | 1993 | Svømmeklubben Nord | 38.77 | ||||||
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 14 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sofie Reffstrup Pedersen | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 33.85 | ||||||
2 | Charlotte Thor | 1995 | IHF Svømning | 36.52 | ||||||
3 | Emilie Yung Meiling | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 37.43 | ||||||
4 | Maria Søe Beith | 1996 | Thisted Svømmeklub | 37.65 | ||||||
5 | Anna Katrine Jørgensen | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 37.72 | ||||||
6 | Pernille Krog Poulsen | 1995 | Thisted Svømmeklub | 37.83 | ||||||
7 | Frederikke Nedergaard | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 37.97 | ||||||
8 | Stine Mary Vissing | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 38.74 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Dansk Svømmeunion Region Vest |
Resultat Løb 4 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Aarhus Open 2009 | Udskriftsdato | 22 maj 2009 | |||
Stævne by | Aarhus | Udskriftstidspunkt | 19:06 | |||
Arrangør | AGF Elitesvømning |
Løb 4, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende 19 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mads Hjort | 1986 | Svømmeklubben Tempo | 32.21 | ||||||
2 | Anders Møllerskov | 1983 | Svømmeklubben Nord | 32.52 | ||||||
3 | Benjamin Kallehave | 1990 | Agfs Svømmeafdeling | 33.68 | ||||||
Løb 4, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Peter Tramm | 1992 | IHF Svømning | 30.43 | ||||||
2 | Nils Just Andersen | 1992 | Lyseng IF | 34.73 | ||||||
Løb 4, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Søren Dahl | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 30.12 | ||||||
2 | Dennis Petersen | 1993 | Skovbakken Svømmeafdeling | 32.95 | ||||||
3 | Patrick Rohde | 1994 | Svømmeklubben Tempo | 34.42 | ||||||
4 | Simon Strøm Hermannsson | 1994 | Svømmeklubben Nord | 34.85 | ||||||
5 | Michael Bach | 1993 | Thisted Svømmeklub | 34.87 | ||||||
6 | Malte Gissel | 1993 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 37.16 | ||||||
7 | Mikkel Pedersen | 1994 | Thisted Svømmeklub | 37.74 | ||||||
8 | Martin Futtrup | 1994 | Thisted Svømmeklub | 38.37 | ||||||
9 | Magnus Kross | 1993 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 39.75 | ||||||
10 | Jesper Lehd Jørgensen | 1993 | Thisted Svømmeklub | 40.37 | ||||||
11 | Jonathan Bitch Holm | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 43.97 | ||||||
Løb 4, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anton Bromer | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 33.98 | ||||||
2 | Sebastian Johansen | 1995 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 34.41 | ||||||
3 | Thomas Birkkjær | 1996 | Svømmeklubben Nord | 35.67 | ||||||
4 | Kristian Broløs | 1995 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 35.76 | ||||||
5 | Kristian Ranghøj | 1995 | Randers GF Neptun | 36.35 | ||||||
6 | Magnus Yde | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 37.44 | ||||||
7 | Thomas G. Kjeldgaard | 1996 | Svømmeklubben Nord | 38.05 | ||||||
8 | Sebastian Friis | 1995 | IHF Svømning | 38.28 | ||||||
9 | Bo Volf Brøchner | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 39.32 | ||||||
10 | David Tørring | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 39.75 | ||||||
11 | Albert Grahn-Frankil | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 41.07 | ||||||
12 | Christian Nymark | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 41.11 | ||||||
13 | Michael Kjær | 1995 | Thisted Svømmeklub | 41.45 | ||||||
14 | Johan Christensen | 1996 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 41.50 | ||||||
15 | Casper Mortensen | 1995 | Svømmeklubben Tempo | 41.80 | ||||||
16 | Jesper Jensen | 1996 | AIA-Tranbjerg | 42.34 | ||||||
17 | Rune Kay | 1996 | Svømmeklubben Tempo | 43.71 | ||||||
18 | Emil Hemming Christensen | 1996 | Svømmeklubben Tempo | 44.14 | ||||||
19 | Mathias Mortensen | 1995 | Svømmeklubben Tempo | 44.18 | ||||||
20 | Anders L. Mogensen | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 44.65 | ||||||
- | Niels Mortensen | 1995 | Randers GF Neptun | DNS | ||||||
- | Jakob Kornmaaler | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | DNS | ||||||
Løb 4, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Victor Pedersen | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 35.94 | ||||||
2 | Tobias B. Bjerg | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 40.03 | ||||||
3 | Jonatan Balladone | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 41.91 | ||||||
4 | Tom Heilmann | 1997 | Svømmeklubben Tempo | 42.01 | ||||||
5 | Mads D. Kristensen | 1998 | Lyseng IF | 44.76 | ||||||
6 | Gustav Yde | 2000 | Svømmeklubben S 68 | 47.29 | ||||||
7 | Kasper Kross | 1997 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 47.90 | ||||||
8 | Benjamin Green | 1997 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 48.09 | ||||||
9 | Jonas Hørslev Sørensen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 48.18 | ||||||
10 | Sofus Friis Brahe | 1999 | IHF Svømning | 52.28 | ||||||
11 | Mads Allerslev Eriksen | 1998 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 52.48 | ||||||
12 | Toke Cramer | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 53.87 | ||||||
13 | Jens Bo Conrad | 1998 | IHF Svømning | 58.29 | ||||||
14 | Severin Bjerre | 1998 | IHF Svømning | 1:00.30 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Aarhus Open 2009 | Udskriftsdato | 23 maj 2009 | |||
Stævne by | Aarhus | Udskriftstidspunkt | 19:42 | |||
Arrangør | AGF Elitesvømning |
Løb 4, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 15 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Søren Dahl | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 30.15 | ||||||
2 | Peter Tramm | 1992 | IHF Svømning | 30.93 | ||||||
3 | Mads Hjort | 1986 | Svømmeklubben Tempo | 31.71 | ||||||
4 | Dennis Petersen | 1993 | Skovbakken Svømmeafdeling | 34.12 | ||||||
5 | Patrick Rohde | 1994 | Svømmeklubben Tempo | 34.61 | ||||||
6 | Benjamin Kallehave | 1990 | Agfs Svømmeafdeling | 35.21 | ||||||
7 | Simon Strøm Hermannsson | 1994 | Svømmeklubben Nord | 35.33 | ||||||
8 | Nils Just Andersen | 1992 | Lyseng IF | 37.84 | ||||||
Løb 4, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 14 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sebastian Johansen | 1995 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 34.11 | ||||||
2 | Anton Bromer | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 35.09 | ||||||
3 | Thomas Birkkjær | 1996 | Svømmeklubben Nord | 36.04 | ||||||
4 | Victor Pedersen | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 36.11 | ||||||
5 | Kristian Broløs | 1995 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 36.29 | ||||||
6 | Kristian Ranghøj | 1995 | Randers GF Neptun | 36.92 | ||||||
7 | Magnus Yde | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 38.90 | ||||||
8 | Thomas G. Kjeldgaard | 1996 | Svømmeklubben Nord | 41.63 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Dansk Svømmeunion Region Vest |
Resultat Løb 5 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Aarhus Open 2009 | Udskriftsdato | 22 maj 2009 | |||
Stævne by | Aarhus | Udskriftstidspunkt | 19:05 | |||
Arrangør | AGF Elitesvømning |
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Indledende 19 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mia Lundkvist | 1986 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 31.77 | ||||||
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Indledende 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Diana Rank | 1991 | Lyseng IF | 30.46 | ||||||
2 | Helene Kristensen | 1992 | Svømmeklubben Tempo | 30.62 | ||||||
3 | Nina Højris Jørgensen | 1992 | Lyseng IF | 31.03 | ||||||
4 | Simone Friis | 1991 | Agfs Svømmeafdeling | 31.57 | ||||||
5 | Celine Bejsrup Nielsen | 1992 | Svømmeklubben Nord | 35.08 | ||||||
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Indledende 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anja Olsen | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 28.05 | ||||||
2 | Janni Overgaard | 1993 | Thisted Svømmeklub | 28.90 | ||||||
3 | Katrine Iversen | 1993 | Skovbakken Svømmeafdeling | 29.13 | ||||||
4 | Josephina Bartela | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 29.50 | ||||||
5 | Anna Krusell | 1994 | Skovbakken Svømmeafdeling | 30.41 | ||||||
6 | Michelle Strand | 1994 | Randers GF Neptun | 30.90 | ||||||
7 | Solvej Mathiasen | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 31.12 | ||||||
8 | Line Aamann | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 31.19 | ||||||
9 | Katja Holm | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 31.30 | ||||||
10 | Signe Kragelund | 1994 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 31.60 | ||||||
11 | Christina Lund | 1993 | Svømmeklubben Tempo | 31.85 | ||||||
12 | Helle Kjær | 1994 | Thisted Svømmeklub | 32.48 | ||||||
13 | Mathilde Heide | 1993 | Svømmeklubben Nord | 32.66 | ||||||
14 | Regitze Madsen | 1994 | Svømmeklubben Nord | 32.90 | ||||||
15 | Josephine Rasmussen | 1993 | Svømmeklubben Tempo | 33.60 | ||||||
16 | Anna T. Kristensen | 1994 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 34.84 | ||||||
17 | Anne V Weibrecht | 1994 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 34.93 | ||||||
18 | Christina Mejlgaard | 1994 | IHF Svømning | 35.15 | ||||||
19 | Benedikte Eg Mølhave | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 37.06 | ||||||
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Indledende 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Charlotte Hindsted | 1995 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 30.23 | ||||||
2 | Sofie Reffstrup Pedersen | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 30.47 | ||||||
3 | Trine Kristensen | 1995 | Lyseng IF | 31.03 | ||||||
4 | Sara Mogensen | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 31.10 | ||||||
5 | Charlotte Thor | 1995 | IHF Svømning | 31.20 | ||||||
6 | Mie Munkholt | 1995 | AIA-Tranbjerg | 31.71 | ||||||
7 | Maria Søe Beith | 1996 | Thisted Svømmeklub | 31.82 | ||||||
8 | Lise L. Nielsen | 1996 | Svømmeklubben Nord | 32.02 | ||||||
9 | Ulrika Toft | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 32.35 | ||||||
10 | Julie Niklassen | 1995 | Lyseng IF | 32.37 | ||||||
11 | Anna Katrine Jørgensen | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 32.65 | ||||||
12 | Johanne Brahe | 1995 | AIA-Tranbjerg | 32.82 | ||||||
13 | Cecilie Bjerg | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 33.21 | ||||||
14 | Helene Frasez Sørensen | 1995 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 33.48 | ||||||
15 | Christine Holm Egebæk | 1996 | AIA-Tranbjerg | 33.63 | ||||||
16 | Marlene Jessing Larsen | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 33.64 | ||||||
17 | Julie Hedegaard | 1996 | Skovbakken Svømmeafdeling | 33.83 | ||||||
18 | Pernille Krog Poulsen | 1995 | Thisted Svømmeklub | 33.96 | ||||||
19 | Sidsel Schlott Køpke | 1995 | Skovbakken Svømmeafdeling | 34.01 | ||||||
20 | Fie Bagge Mogensen | 1995 | Svømmeklubben SHS Stevns | 34.12 | ||||||
21 | Camilla Nielsen | 1996 | IHF Svømning | 34.20 | ||||||
22 | Amalie Rasmussen | 1996 | Svømmeklubben Tempo | 34.38 | ||||||
23 | Frederikke Nedergaard | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 34.52 | ||||||
24 | Siv Madsen | 1996 | Thisted Svømmeklub | 34.70 | ||||||
25 | Olivia Larsen | 1995 | Lyseng IF | 35.52 | ||||||
26 | Anne Dahl | 1996 | Randers GF Neptun | 35.96 | ||||||
27 | Maj Møller Nielsen | 1995 | IHF Svømning | 36.13 | ||||||
28 | Nina Paulsen | 1996 | Svømmeklubben Nord | 36.68 | ||||||
29 | Amalie Østersø | 1995 | AIA-Tranbjerg | 37.10 | ||||||
30 | Mai Laurberg | 1996 | Svømmeklubben Tempo | 37.39 | ||||||
31 | Nikoline Egerod Leth | 1996 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 38.06 | ||||||
32 | Julie Ottesen | 1995 | Svømmeklubben Nord | 39.02 | ||||||
33 | Nina Hawar | 1996 | IHF Svømning | 39.90 | ||||||
34 | Emma Klitnæs | 1996 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 40.89 | ||||||
35 | Mathilde Thusgaard | 1996 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 45.90 | ||||||
36 | Ditte Rasmussen | 1996 | AIA-Tranbjerg | 47.67 | ||||||
- | Emilie Søgaard | 1996 | IHF Svømning | DNS | ||||||
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Indledende 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Maria Bjørnbak Bostrup | 1997 | Svømmeklubben Nord | 32.56 | ||||||
2 | Emilie Yung Meiling | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 32.63 | ||||||
3 | Cecilie Stefansen | 1997 | IHF Svømning | 32.88 | ||||||
4 | Stine Mary Vissing | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 33.14 | ||||||
5 | Anne Charlotte Poulsen | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 35.51 | ||||||
6 | Caroline Skovdrup Jensen | 1997 | Svømmeklubben Tempo | 36.07 | ||||||
7 | Christina Blaaberg | 1998 | Svømmeklubben Tempo | 36.50 | ||||||
8 | Rasmine Birn Rydder | 1997 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 37.69 | ||||||
9 | Amalie Pedersen | 1997 | Svømmeklubben Tempo | 37.98 | ||||||
10 | Astrid Fly Oredsson | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 39.79 | ||||||
11 | Johanne Sofie Kjærsgaard | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 40.41 | ||||||
12 | Cecilie H Jensen | 1997 | Svømmeklubben SHS Stevns | 41.76 | ||||||
13 | Cecilia D. Jakobsen | 1998 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 42.50 | ||||||
14 | Sidsel Friis Thomassen | 1999 | IHF Svømning | 42.62 | ||||||
15 | Emilie Kielsholm Jacobsen | 1999 | IHF Svømning | 48.55 | ||||||
16 | Caroline Høbjerg Svejsø | 1999 | IHF Svømning | 51.27 | ||||||
- | Laura Bruun | 1999 | IHF Svømning | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Aarhus Open 2009 | Udskriftsdato | 23 maj 2009 | |||
Stævne by | Aarhus | Udskriftstidspunkt | 20:07 | |||
Arrangør | AGF Elitesvømning |
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Finaler 15 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anja Olsen | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 27.71 | ||||||
2 | Katrine Iversen | 1993 | Skovbakken Svømmeafdeling | 28.48 | ||||||
3 | Janni Overgaard | 1993 | Thisted Svømmeklub | 28.74 | ||||||
4 | Josephina Bartela | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 29.34 | ||||||
5 | Diana Rank | 1991 | Lyseng IF | 30.31 | ||||||
6 | Helene Kristensen | 1992 | Svømmeklubben Tempo | 30.59 | ||||||
7 | Anna Krusell | 1994 | Skovbakken Svømmeafdeling | 30.87 | ||||||
8 | Michelle Strand | 1994 | Randers GF Neptun | 31.09 | ||||||
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Finaler 14 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Trine Kristensen | 1995 | Lyseng IF | 29.98 | ||||||
2 | Charlotte Hindsted | 1995 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 30.28 | ||||||
3 | Sofie Reffstrup Pedersen | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 30.67 | ||||||
4 | Charlotte Thor | 1995 | IHF Svømning | 30.69 | ||||||
5 | Sara Mogensen | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 31.25 | ||||||
6 | Lise L. Nielsen | 1996 | Svømmeklubben Nord | 31.79 | ||||||
- | Mie Munkholt | 1995 | AIA-Tranbjerg | DNS | ||||||
- | Maria Søe Beith | 1996 | Thisted Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Dansk Svømmeunion Region Vest |
Resultat Løb 6 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Aarhus Open 2009 | Udskriftsdato | 22 maj 2009 | |||
Stævne by | Aarhus | Udskriftstidspunkt | 19:22 | |||
Arrangør | AGF Elitesvømning |
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Indledende 19 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ruben Arent | 1989 | Agfs Svømmeafdeling | 25.33 | ||||||
2 | Christian R. Svejstrup | 1990 | Agfs Svømmeafdeling | 25.96 | ||||||
3 | Ruben Lykke Pedersen | 1987 | Svømmeklubben SHS Stevns | 27.81 | ||||||
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Indledende 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nils Just Andersen | 1992 | Lyseng IF | 26.97 | ||||||
2 | Peter Tramm | 1992 | IHF Svømning | 27.55 | ||||||
3 | Palle Daarbak | 1991 | Svømmeklubben SHS Stevns | 27.58 | ||||||
4 | Søren Mikkelsen | 1991 | Svømmeklubben Nord | 29.68 | ||||||
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Indledende 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Søren Dahl | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 26.18 | ||||||
2 | Jesper Madsen | 1993 | Svømmeklubben Tempo | 26.92 | ||||||
3 | Anton B. Pedersen | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 26.93 | ||||||
4 | Kasper Møller | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 27.50 | ||||||
5 | Kristian Lynge Dahlgaard | 1994 | Thisted Svømmeklub | 27.60 | ||||||
6 | Jesper Gemke | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 27.83 | ||||||
7 | Magnus B. Pedersen | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 27.89 | ||||||
8 | Daniel Peschardt | 1993 | Thisted Svømmeklub | 28.10 | ||||||
9 | Kristoffer Salomonsen | 1993 | Thisted Svømmeklub | 28.17 | ||||||
10 | Esben Brigsted | 1993 | Svømmeklubben Tempo | 28.62 | ||||||
11 | Simon Strøm Hermannsson | 1994 | Svømmeklubben Nord | 28.70 | ||||||
11 | Kasper Fiil Frandsen | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 28.70 | ||||||
13 | Mikkel Pedersen | 1994 | Thisted Svømmeklub | 28.89 | ||||||
14 | Nicholai Heide | 1993 | Svømmeklubben Nord | 28.97 | ||||||
15 | Luca Pasquali | 1994 | Thisted Svømmeklub | 29.23 | ||||||
16 | Kenneth Skærbæk | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 29.37 | ||||||
17 | Magnus Kross | 1993 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 29.72 | ||||||
18 | Michael Bach | 1993 | Thisted Svømmeklub | 29.93 | ||||||
19 | Søren Eller Thomsen | 1994 | Skovbakken Svømmeafdeling | 30.62 | ||||||
20 | Patrick Rohde | 1994 | Svømmeklubben Tempo | 30.65 | ||||||
21 | Malte Gissel | 1993 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 31.13 | ||||||
22 | Martin Futtrup | 1994 | Thisted Svømmeklub | 31.74 | ||||||
23 | Jesper Lehd Jørgensen | 1993 | Thisted Svømmeklub | 32.82 | ||||||
24 | Jonathan Bitch Holm | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 36.36 | ||||||
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Indledende 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Simon L. Knudsen | 1996 | Thisted Svømmeklub | 28.41 | ||||||
2 | Magnus Yde | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 28.54 | ||||||
3 | Thomas Pedersen | 1995 | Thisted Svømmeklub | 28.74 | ||||||
4 | Kristoffer Moos | 1996 | Thisted Svømmeklub | 29.48 | ||||||
5 | Andreas Hvid Andersen | 1995 | IHF Svømning | 29.53 | ||||||
6 | Jeppe Birn-Rydder | 1995 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 29.61 | ||||||
7 | Anton Bromer | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 29.83 | ||||||
8 | Michael Kjær | 1995 | Thisted Svømmeklub | 30.59 | ||||||
9 | Sebastian Johansen | 1995 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 30.60 | ||||||
10 | Emil Kamuk Frederiksen | 1995 | Svømmeklubben Tempo | 30.71 | ||||||
11 | Kristian Broløs | 1995 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 31.03 | ||||||
12 | Thomas Stokvad | 1995 | Skovbakken Svømmeafdeling | 31.36 | ||||||
13 | James Boyes | 1995 | Svømmeklubben Nord | 32.02 | ||||||
14 | Thomas G. Kjeldgaard | 1996 | Svømmeklubben Nord | 32.22 | ||||||
15 | Bo Volf Brøchner | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 32.40 | ||||||
16 | Christian Nymark | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 32.90 | ||||||
17 | David Tørring | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 33.33 | ||||||
18 | Jesper Jensen | 1996 | AIA-Tranbjerg | 33.47 | ||||||
19 | Casper Mortensen | 1995 | Svømmeklubben Tempo | 33.53 | ||||||
20 | Albert Grahn-Frankil | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 33.78 | ||||||
21 | Jacob Pedersen | 1996 | Thisted Svømmeklub | 34.43 | ||||||
22 | Johan Christensen | 1996 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 36.93 | ||||||
23 | Anders Frimor Kirk | 1996 | Thisted Svømmeklub | 36.94 | ||||||
24 | Emil Hemming Christensen | 1996 | Svømmeklubben Tempo | 37.06 | ||||||
25 | Peter Birk | 1996 | Thisted Svømmeklub | 37.39 | ||||||
26 | Rune Kay | 1996 | Svømmeklubben Tempo | 37.77 | ||||||
27 | Martin Hedegaard Nielsen | 1995 | Svømmeklubben Nord | 38.38 | ||||||
28 | Anders L. Mogensen | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 39.86 | ||||||
- | Jakob Kornmaaler | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | DNS | ||||||
- | Gustav Emil Lings | 1996 | Skovbakken Svømmeafdeling | DNS | ||||||
- | Mathias Mortensen | 1995 | Svømmeklubben Tempo | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Indledende 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Victor Pedersen | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 31.34 | ||||||
2 | Mikkel Strand | 1997 | Randers GF Neptun | 35.66 | ||||||
3 | Tom Heilmann | 1997 | Svømmeklubben Tempo | 35.99 | ||||||
4 | Jonatan Balladone | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 36.76 | ||||||
4 | Rolf Wollesen | 1998 | Svømmeklubben Tempo | 36.76 | ||||||
6 | Mads D. Kristensen | 1998 | Lyseng IF | 36.82 | ||||||
7 | Tobias B. Bjerg | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 37.12 | ||||||
8 | Kasper Kross | 1997 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 37.18 | ||||||
8 | Andreas Sejr Andersen | 1997 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 37.18 | ||||||
10 | Gustav Yde | 2000 | Svømmeklubben S 68 | 38.91 | ||||||
11 | Thomas Rock | 1997 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 40.61 | ||||||
12 | Jonas Hørslev Sørensen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 41.49 | ||||||
13 | Benjamin Green | 1997 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 42.23 | ||||||
14 | Sofus Friis Brahe | 1999 | IHF Svømning | 44.76 | ||||||
15 | Toke Cramer | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 44.81 | ||||||
16 | Severin Bjerre | 1998 | IHF Svømning | 50.95 | ||||||
17 | Jens Bo Conrad | 1998 | IHF Svømning | 53.04 | ||||||
- | Kasper Vestergaard | 1997 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | DNS | ||||||
- | Mads Allerslev Eriksen | 1998 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Aarhus Open 2009 | Udskriftsdato | 23 maj 2009 | |||
Stævne by | Aarhus | Udskriftstidspunkt | 20:14 | |||
Arrangør | AGF Elitesvømning |
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 15 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ruben Arent | 1989 | Agfs Svømmeafdeling | 25.21 | ||||||
2 | Christian R. Svejstrup | 1990 | Agfs Svømmeafdeling | 25.75 | ||||||
3 | Søren Dahl | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 26.39 | ||||||
4 | Kasper Møller | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 26.98 | ||||||
5 | Jesper Madsen | 1993 | Svømmeklubben Tempo | 27.15 | ||||||
6 | Anton B. Pedersen | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 27.22 | ||||||
7 | Peter Tramm | 1992 | IHF Svømning | 27.51 | ||||||
8 | Nils Just Andersen | 1992 | Lyseng IF | 27.63 | ||||||
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 14 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Magnus Yde | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 28.23 | ||||||
2 | Simon L. Knudsen | 1996 | Thisted Svømmeklub | 28.44 | ||||||
3 | Thomas Pedersen | 1995 | Thisted Svømmeklub | 28.48 | ||||||
4 | Kristoffer Moos | 1996 | Thisted Svømmeklub | 29.41 | ||||||
5 | Jeppe Birn-Rydder | 1995 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 29.60 | ||||||
6 | Andreas Hvid Andersen | 1995 | IHF Svømning | 30.10 | ||||||
7 | Anton Bromer | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 30.41 | ||||||
8 | Michael Kjær | 1995 | Thisted Svømmeklub | 32.38 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Dansk Svømmeunion Region Vest |
Resultat Løb 7 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Aarhus Open 2009 | Udskriftsdato | 22 maj 2009 | |||
Stævne by | Aarhus | Udskriftstidspunkt | 19:45 | |||
Arrangør | AGF Elitesvømning |
Løb 7, 200m Butterfly Damer, Indledende 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | Opnået | Status | ||||
1 | Solvej Mathiasen | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 1:21.74 | 2:54.30 | |||||
2 | Mia Kynde | 1994 | Lyseng IF | 1:22.71 | 2:54.59 | |||||
3 | Regitze Madsen | 1994 | Svømmeklubben Nord | 1:34.92 | 3:20.07 | |||||
4 | Trine G. Kjeldgaard | 1993 | Svømmeklubben Nord | 1:40.51 | 3:38.04 | |||||
5 | Stine Juul Routhe | 1993 | Svømmeklubben Nord | 3:46.16 | 3:44.10 | |||||
- | Katja Holm | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 1:16.28 | 2:41.85 | EXTRA | ||||
Løb 7, 200m Butterfly Damer, Indledende 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | Opnået | Status | ||||
1 | Sara Mogensen | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 1:20.84 | 2:51.14 | |||||
2 | Maria Pedersen | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 1:23.56 | 2:52.69 | |||||
3 | Anne Sofie J. Brund | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 1:27.14 | 3:04.35 | |||||
4 | Anna Katrine Jørgensen | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 1:28.91 | 3:08.65 | |||||
5 | Lise L. Nielsen | 1996 | Svømmeklubben Nord | 1:28.45 | 3:11.97 | |||||
6 | Cecilie Bjerg | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 1:34.77 | 3:23.31 | |||||
7 | Ida Gjesing Hansen | 1996 | Svømmeklubben Nord | 1:41.63 | 3:44.21 | |||||
- | Emilie Søgaard | 1996 | IHF Svømning | DNS | ||||||
Løb 7, 200m Butterfly Damer, Indledende 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | Opnået | Status | ||||
1 | Stine Mary Vissing | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 1:25.84 | 3:01.60 | |||||
2 | Clara Nautrup Pedersen | 1998 | IHF Svømning | 1:52.17 | 4:01.54 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Aarhus Open 2009 | Udskriftsdato | 23 maj 2009 | |||
Stævne by | Aarhus | Udskriftstidspunkt | 17:45 | |||
Arrangør | AGF Elitesvømning |
Løb 7, 200m Butterfly Damer, Finaler 15 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | Opnået | Status | ||||
1 | Stine Juul Routhe | 1993 | Svømmeklubben Nord | 1:44.77 | 1:44.77 | Opgav | ||||
2 | Solvej Mathiasen | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 1:18.96 | 2:48.26 | |||||
3 | Mia Kynde | 1994 | Lyseng IF | 1:22.45 | 2:56.70 | |||||
4 | Regitze Madsen | 1994 | Svømmeklubben Nord | 1:33.03 | 3:23.05 | |||||
5 | Trine G. Kjeldgaard | 1993 | Svømmeklubben Nord | 1:38.88 | 3:39.12 | |||||
Løb 7, 200m Butterfly Damer, Finaler 14 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | Opnået | Status | ||||
1 | Maria Pedersen | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 1:24.27 | 2:52.13 | |||||
2 | Sara Mogensen | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 1:22.26 | 2:52.90 | |||||
3 | Stine Mary Vissing | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 1:26.16 | 2:59.18 | |||||
4 | Anne Sofie J. Brund | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 1:26.84 | 3:00.83 | |||||
5 | Anna Katrine Jørgensen | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 1:25.79 | 3:03.66 | |||||
6 | Lise L. Nielsen | 1996 | Svømmeklubben Nord | 1:31.07 | 3:15.69 | |||||
7 | Cecilie Bjerg | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 1:36.96 | 3:30.93 | |||||
8 | Ida Gjesing Hansen | 1996 | Svømmeklubben Nord | 1:42.80 | 3:48.21 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Dansk Svømmeunion Region Vest |
Resultat Løb 8 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Aarhus Open 2009 | Udskriftsdato | 22 maj 2009 | |||
Stævne by | Aarhus | Udskriftstidspunkt | 19:51 | |||
Arrangør | AGF Elitesvømning |
Løb 8, 200m Butterfly Herrer, Indledende 19 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | Opnået | Status | ||||
1 | Christian R. Svejstrup | 1990 | Agfs Svømmeafdeling | 1:05.74 | 2:18.55 | |||||
2 | Benjamin Kallehave | 1990 | Agfs Svømmeafdeling | 1:07.31 | 2:18.80 | |||||
Løb 8, 200m Butterfly Herrer, Indledende 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | Opnået | Status | ||||
1 | Søren Mikkelsen | 1991 | Svømmeklubben Nord | 1:23.38 | 3:01.10 | |||||
Løb 8, 200m Butterfly Herrer, Indledende 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | Opnået | Status | ||||
1 | Søren L. Knudsen | 1993 | Thisted Svømmeklub | 1:10.32 | 2:28.59 | |||||
2 | Nikolaj Kühn | 1993 | Svømmeklubben Nord | 1:09.43 | 2:35.45 | |||||
3 | Jesper Madsen | 1993 | Svømmeklubben Tempo | 1:11.25 | 2:38.19 | |||||
4 | Kasper Møller | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 1:16.47 | 2:42.12 | |||||
5 | Kasper Fiil Frandsen | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 1:18.12 | 2:43.01 | |||||
6 | Anton B. Pedersen | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 1:15.77 | 2:49.62 | |||||
7 | Kenneth Skærbæk | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 1:26.06 | 3:07.12 | |||||
Løb 8, 200m Butterfly Herrer, Indledende 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | Opnået | Status | ||||
1 | Thomas Pedersen | 1995 | Thisted Svømmeklub | 1:11.74 | 2:39.95 | |||||
2 | Thomas Birkkjær | 1996 | Svømmeklubben Nord | 1:22.83 | 2:58.54 | |||||
3 | Emil Kamuk Frederiksen | 1995 | Svømmeklubben Tempo | 1:22.35 | 2:58.98 | |||||
4 | Bo Volf Brøchner | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 1:24.24 | 3:06.95 | |||||
5 | Anton Bromer | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 1:27.84 | 3:07.51 | |||||
6 | Sebastian Friis | 1995 | IHF Svømning | 3:25.27 | 3:25.27 | |||||
7 | Thomas Bie Westphael | 1995 | IHF Svømning | 1:28.73 | 3:29.11 | |||||
Løb 8, 200m Butterfly Herrer, Indledende 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | Opnået | Status | ||||
1 | Victor Pedersen | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 1:28.35 | 3:04.38 | |||||
2 | Jonatan Balladone | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 1:41.80 | 3:45.07 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Aarhus Open 2009 | Udskriftsdato | 23 maj 2009 | |||
Stævne by | Aarhus | Udskriftstidspunkt | 17:54 | |||
Arrangør | AGF Elitesvømning |
Løb 8, 200m Butterfly Herrer, Finaler 15 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | Opnået | Status | ||||
1 | Christian R. Svejstrup | 1990 | Agfs Svømmeafdeling | 1:03.48 | 2:15.96 | |||||
2 | Benjamin Kallehave | 1990 | Agfs Svømmeafdeling | 1:05.01 | 2:16.47 | |||||
3 | Søren L. Knudsen | 1993 | Thisted Svømmeklub | 1:10.89 | 2:30.52 | |||||
4 | Nikolaj Kühn | 1993 | Svømmeklubben Nord | 1:13.49 | 2:39.02 | |||||
5 | Kasper Fiil Frandsen | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 1:17.37 | 2:44.18 | |||||
6 | Kasper Møller | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 1:17.47 | 2:48.31 | |||||
7 | Anton B. Pedersen | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 1:19.31 | 2:55.79 | |||||
8 | Søren Mikkelsen | 1991 | Svømmeklubben Nord | 1:22.47 | 2:57.53 | |||||
Løb 8, 200m Butterfly Herrer, Finaler 14 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | Opnået | Status | ||||
1 | Thomas Pedersen | 1995 | Thisted Svømmeklub | 1:12.11 | 2:39.00 | |||||
2 | Victor Pedersen | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 1:23.61 | 2:53.97 | |||||
3 | Thomas Birkkjær | 1996 | Svømmeklubben Nord | 1:23.67 | 2:55.54 | |||||
4 | Emil Kamuk Frederiksen | 1995 | Svømmeklubben Tempo | 1:19.38 | 2:56.29 | |||||
5 | Anton Bromer | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 1:28.92 | 3:07.53 | |||||
6 | Bo Volf Brøchner | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 1:25.97 | 3:11.23 | |||||
7 | Thomas Bie Westphael | 1995 | IHF Svømning | 1:32.04 | 3:24.23 | |||||
8 | Jonatan Balladone | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 1:51.33 | 3:58.43 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Dansk Svømmeunion Region Vest |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Aarhus Open 2009 | Udskriftsdato | 23 maj 2009 | |||
Stævne by | Aarhus | Udskriftstidspunkt | 09:46 | |||
Arrangør | AGF Elitesvømning |
Løb 9, 1500m Frisvømning Damer, Finaler 0 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status | |
500m | 600m | 700m | 800m | |||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Katja Holm | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 1:11.61 | 2:26.22 | 3:40.34 | 4:54.41 | 18:30.24 | ||
6:08.03 | 7:21.17 | 8:35.85 | 9:49.50 | |||||||
11:03.28 | 12:17.51 | 13:32.15 | 14:47.20 | |||||||
16:01.41 | 17:16.39 | |||||||||
2 | Sofie Ramsgaard | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 1:11.77 | 2:27.53 | 3:43.99 | 5:01.06 | 19:01.44 | ||
6:17.02 | 7:32.03 | 8:47.90 | 10:03.70 | |||||||
11:19.81 | 12:36.18 | 13:53.35 | 15:10.62 | |||||||
16:27.98 | 17:44.96 | |||||||||
3 | Silvia Wiltzsch | 1977 | Tg Heddesheim 1891 E.v. | 1:11.43 | 2:27.71 | 3:44.20 | 5:01.19 | 19:16.58 | ||
6:18.54 | 7:36.64 | 8:54.39 | 10:12.10 | |||||||
11:29.78 | 12:47.89 | 14:06.11 | 15:24.44 | |||||||
16:42.75 | 18:00.87 | |||||||||
4 | Line Jørgensen Bruun | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 1:11.20 | 2:27.02 | 3:43.47 | 5:00.83 | 19:40.04 | ||
6:17.46 | 7:36.28 | 8:55.82 | 10:15.59 | |||||||
11:36.89 | 12:56.93 | 14:18.27 | 15:39.40 | |||||||
17:01.53 | 18:21.54 | |||||||||
5 | Anne Wittrup Johansen | 1993 | Svømmeklubben Nord | 1:14.47 | 2:34.83 | 3:55.75 | 5:17.32 | 20:05.22 | ||
6:38.31 | 8:00.16 | 9:22.14 | 10:44.20 | |||||||
12:05.87 | 13:26.99 | 1:47.69 | 16:08.06 | |||||||
17:28.11 | 18:47.80 | |||||||||
6 | Mia Kynde | 1994 | Lyseng IF | 1:13.15 | 2:32.91 | 3:53.57 | 5:14.81 | 20:09.58 | ||
6:35.95 | 7:57.38 | 9:18.66 | 10:40.38 | |||||||
12:03.01 | 13:24.56 | 14:46.44 | 16:06.61 | |||||||
17:28.69 | 18:50.06 | |||||||||
7 | Trine Kristensen | 1995 | Lyseng IF | 1:12.36 | 2:31.92 | 3:53.48 | 5:15.71 | 20:47.81 | ||
6:39.46 | 8:02.62 | 9:26.46 | 10:51.49 | |||||||
12:16.44 | 13:41.73 | 15:08.39 | 16:34.18 | |||||||
17:59.57 | 19:24.93 | |||||||||
8 | Sara Mogensen | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 1:20.63 | 2:46.99 | 4:13.53 | 5:39.33 | 20:52.32 | ||
7:05.27 | 8:30.45 | 9:55.96 | 11:20.61 | |||||||
12:43.72 | 14:06.09 | 15:28.97 | 16:50.81 | |||||||
18:13.02 | 19:34.58 | |||||||||
9 | Line Aamann | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 1:20.38 | 2:47.23 | 4:13.31 | 5:39.39 | 20:53.98 | ||
7:05.29 | 8:30.36 | 9:55.71 | 11:20.60 | |||||||
12:44.96 | 14:07.32 | 15:30.10 | 16:52.26 | |||||||
18:14.61 | 19:37.70 | |||||||||
10 | Helene Kristensen | 1992 | Svømmeklubben Tempo | 1:19.87 | 2:47.81 | 4:17.94 | 5:48.43 | 22:09.11 | ||
7:20.36 | 8:47.09 | 10:15.74 | 11:46.53 | |||||||
13:16.62 | 14:46.44 | 16:14.32 | 17:43.54 | |||||||
19:12.91 | 20:42.73 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Aarhus Open 2009 | Udskriftsdato | 23 maj 2009 | |||
Stævne by | Aarhus | Udskriftstidspunkt | 10:51 | |||
Arrangør | AGF Elitesvømning |
Løb 10, 1500m Frisvømning Herrer, Finaler 0 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status | |
500m | 600m | 700m | 800m | |||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Mikkel Munk Sørensen | 1992 | Aalborg Svømmeklub | 1:03.38 | 2:09.45 | 3:15.98 | 4:22.30 | 16:40.71 | ||
5:29.09 | 6:35.89 | 7:43.13 | 8:50.00 | |||||||
9:57.31 | 11:04.85 | 12:12.14 | 13:19.54 | |||||||
14:27.27 | 15:34.71 | |||||||||
2 | Kristoffer Salomonsen | 1993 | Thisted Svømmeklub | 1:04.81 | 2:13.51 | 3:22.36 | 4:31.25 | 17:14.09 | ||
5:40.61 | 6:50.43 | 7:59.61 | 9:08.30 | |||||||
10:17.30 | 11:26.29 | 12:36.30 | 13:45.73 | |||||||
14:55.19 | 16:04.85 | |||||||||
3 | Niclas Bro Sørensen | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 1:07.40 | 2:20.31 | 3:32.74 | 4:45.76 | 18:12.88 | ||
5:59.03 | 7:11.58 | 8:26.02 | 9:39.06 | |||||||
10:52.57 | 12:07.00 | 13:20.10 | 14:34.41 | |||||||
15:48.33 | 17:02.16 | |||||||||
4 | Steffen L. Nielsen | 1993 | Aalborg Svømmeklub | 1:07.42 | 2:21.02 | 3:34.61 | 4:49.20 | 18:19.60 | ||
6:03.78 | 7:18.36 | 8:32.17 | 9:45.87 | |||||||
10:59.90 | 12:13.63 | 13:27.92 | 14:41.76 | |||||||
15:55.25 | 17:09.22 | |||||||||
5 | Michael Grønlund Larsen | 1993 | Aalborg Svømmeklub | 1:08.57 | 2:23.25 | 3:37.43 | 4:52.91 | 18:36.49 | ||
6:08.15 | 7:25.12 | 8:41.31 | 9:56.77 | |||||||
11:11.15 | 12:27.82 | 13:43.74 | 15:00.04 | |||||||
16:15.04 | ||||||||||
6 | Søren Mikkelsen | 1991 | Svømmeklubben Nord | 1:11.19 | 2:27.34 | 3:44.19 | 5:01.88 | 19:07.23 | ||
6:19.31 | 7:36.18 | 8:53.48 | 10:10.34 | |||||||
11:27.57 | 12:44.52 | 14:02.26 | 15:19.48 | |||||||
16:36.33 | 17:52.24 | |||||||||
7 | Nikolaj Kühn | 1993 | Svømmeklubben Nord | 1:10.87 | 2:28.73 | 3:46.40 | 5:04.76 | 19:27.02 | ||
6:23.38 | 7:41.62 | 9:00.43 | 10:19.40 | |||||||
11:37.89 | 12:56.25 | 14:14.45 | 15:34.64 | |||||||
16:53.81 | 18:12.03 | |||||||||
8 | Kenneth Skærbæk | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 1:12.28 | 2:31.48 | 3:50.99 | 5:11.97 | 19:38.02 | ||
6:31.15 | 9:09.08 | 10:29.32 | ||||||||
11:49.58 | 13:09.07 | 14:27.30 | 15:45.73 | |||||||
17:03.95 | 18:22.48 | |||||||||
9 | Nicholai Heide | 1993 | Svømmeklubben Nord | 1:10.42 | 2:28.01 | 3:45.18 | 5:04.34 | 19:50.35 | ||
6:24.48 | 7:45.95 | 9:07.00 | 10:29.00 | |||||||
11:49.54 | 13:10.49 | 14:33.36 | 15:54.66 | |||||||
17:16.09 | 18:35.83 | |||||||||
10 | Søren Eller Thomsen | 1994 | Skovbakken Svømmeafdeling | 1:09.91 | 2:27.81 | 3:47.85 | 5:08.85 | 20:01.45 | ||
6:30.70 | 7:52.15 | 9:12.91 | 10:33.60 | |||||||
11:55.03 | 13:15.97 | 14:37.11 | 15:58.40 | |||||||
17:19.87 | 18:41.09 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling |
Resultat Løb 11 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Aarhus Open 2009 | Udskriftsdato | 23 maj 2009 | |||
Stævne by | Aarhus | Udskriftstidspunkt | 11:31 | |||
Arrangør | AGF Elitesvømning |
Løb 11, 50m Brystsvømning Damer, Indledende 19 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Alessa Ries | 1981 | Tg Heddesheim 1891 E.v. | 37.73 | ||||||
2 | Sabrina Frese | 1989 | Tg Heddesheim 1891 E.v. | 41.12 | ||||||
3 | Daniela Miermann | 1990 | Tg Heddesheim 1891 E.v. | 44.09 | ||||||
4 | Silvia Wiltzsch | 1977 | Tg Heddesheim 1891 E.v. | 45.26 | ||||||
- | Mia Lundkvist | 1986 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | DNS | ||||||
Løb 11, 50m Brystsvømning Damer, Indledende 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nina Højris Jørgensen | 1992 | Lyseng IF | 35.53 | ||||||
2 | Simone Friis | 1991 | Agfs Svømmeafdeling | 39.61 | ||||||
3 | Diana Rank | 1991 | Lyseng IF | 39.79 | ||||||
4 | Celine Bejsrup Nielsen | 1992 | Svømmeklubben Nord | 47.83 | ||||||
Løb 11, 50m Brystsvømning Damer, Indledende 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Josephina Bartela | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 35.72 | ||||||
2 | Michelle Strand | 1994 | Randers GF Neptun | 38.67 | ||||||
3 | Cornelia Buus | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 38.84 | ||||||
4 | Pernille Moth | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 39.11 | ||||||
5 | Amalie Stage | 1993 | Aalborg Svømmeklub | 39.19 | ||||||
6 | Helle Kjær | 1994 | Thisted Svømmeklub | 40.08 | ||||||
7 | Alexandra Frese | 1993 | Tg Heddesheim 1891 E.v. | 41.49 | ||||||
8 | Sara Rainer | 1994 | Svømmeklubben Tempo | 41.86 | ||||||
9 | Regitze Madsen | 1994 | Svømmeklubben Nord | 42.94 | ||||||
10 | Anne V Weibrecht | 1994 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 43.48 | ||||||
11 | Josephine Rasmussen | 1993 | Svømmeklubben Tempo | 43.59 | ||||||
12 | Anna T. Kristensen | 1994 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 43.86 | ||||||
13 | Stephanie Branick | 1993 | Skovbakken Svømmeafdeling | 46.65 | ||||||
14 | Christina Mejlgaard | 1994 | IHF Svømning | 47.87 | ||||||
Løb 11, 50m Brystsvømning Damer, Indledende 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ulrika Toft | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 37.98 | ||||||
2 | Ghita Kobbelgaard | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 38.10 | ||||||
3 | Charlotte Hindsted | 1995 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 38.73 | ||||||
4 | Maria Pedersen | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 38.95 | ||||||
5 | Olivia Larsen | 1995 | Lyseng IF | 39.15 | ||||||
6 | Sofie Reffstrup Pedersen | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 40.41 | ||||||
7 | Nikoline Egerod Leth | 1996 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 41.77 | ||||||
8 | Julie Hedegaard | 1996 | Skovbakken Svømmeafdeling | 41.78 | ||||||
9 | Fie Bagge Mogensen | 1995 | Svømmeklubben SHS Stevns | 42.00 | ||||||
10 | Cecilie Laursen | 1996 | IHF Svømning | 42.17 | ||||||
11 | Cecilie Bjerg | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 42.30 | ||||||
12 | Mathilde Kjær Hansen | 1995 | Skovbakken Svømmeafdeling | 42.64 | ||||||
13 | Anne Dahl | 1996 | Randers GF Neptun | 44.30 | ||||||
14 | Maj Møller Nielsen | 1995 | IHF Svømning | 44.60 | ||||||
15 | Mie Munkholt | 1995 | AIA-Tranbjerg | 44.69 | ||||||
16 | Nanna Frederiksen | 1996 | Skovbakken Svømmeafdeling | 44.81 | ||||||
17 | Sandra Bram Madsen | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 45.14 | ||||||
18 | Amalie Rasmussen | 1996 | Svømmeklubben Tempo | 46.36 | ||||||
19 | Pernille Krog Poulsen | 1995 | Thisted Svømmeklub | 47.77 | ||||||
20 | Sidsel Schlott Køpke | 1995 | Skovbakken Svømmeafdeling | 48.34 | ||||||
21 | Nina Hawar | 1996 | IHF Svømning | 48.88 | ||||||
22 | Mathilde Thusgaard | 1996 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 50.53 | ||||||
23 | Nina Paulsen | 1996 | Svømmeklubben Nord | 51.57 | ||||||
24 | Mai Laurberg | 1996 | Svømmeklubben Tempo | 51.90 | ||||||
25 | Julie Ottesen | 1995 | Svømmeklubben Nord | 54.02 | ||||||
26 | Emma Klitnæs | 1996 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 57.21 | ||||||
- | Cecilie Hansen | 1995 | Aalborg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Ditte Rasmussen | 1996 | AIA-Tranbjerg | DSQ | 1 hånd i mål | |||||
Løb 11, 50m Brystsvømning Damer, Indledende 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emilie Yung Meiling | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 42.11 | ||||||
2 | Caroline Skovdrup Jensen | 1997 | Svømmeklubben Tempo | 45.00 | ||||||
3 | Astrid Fly Oredsson | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 50.02 | ||||||
4 | Clara Nautrup Pedersen | 1998 | IHF Svømning | 50.53 | ||||||
5 | Laura Bruun | 1999 | IHF Svømning | 50.63 | ||||||
5 | Rasmine Birn Rydder | 1997 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 50.63 | ||||||
7 | Cecilie H Jensen | 1997 | Svømmeklubben SHS Stevns | 51.40 | ||||||
8 | Emilie Kielsholm Jacobsen | 1999 | IHF Svømning | 51.57 | ||||||
9 | Maya Nautrup Pedersen | 1999 | IHF Svømning | 51.90 | ||||||
10 | Johanne Sofie Kjærsgaard | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 54.02 | ||||||
11 | Sidsel Friis Thomassen | 1999 | IHF Svømning | 57.21 | ||||||
- | Caroline Høbjerg Svejsø | 1999 | IHF Svømning | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Frederikke Haastrup | 1997 | Lyseng IF | DSQ | Crawl | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Aarhus Open 2009 | Udskriftsdato | 23 maj 2009 | |||
Stævne by | Aarhus | Udskriftstidspunkt | 19:50 | |||
Arrangør | AGF Elitesvømning |
Løb 11, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 15 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nina Højris Jørgensen | 1992 | Lyseng IF | 35.33 | ||||||
2 | Josephina Bartela | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 35.49 | ||||||
3 | Alessa Ries | 1981 | Tg Heddesheim 1891 E.v. | 37.51 | ||||||
4 | Pernille Moth | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 38.66 | ||||||
5 | Michelle Strand | 1994 | Randers GF Neptun | 38.67 | ||||||
6 | Amalie Stage | 1993 | Aalborg Svømmeklub | 39.49 | ||||||
7 | Cornelia Buus | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 39.50 | ||||||
Løb 11, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 14 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ghita Kobbelgaard | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 37.80 | ||||||
2 | Ulrika Toft | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 38.30 | ||||||
3 | Charlotte Hindsted | 1995 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 38.46 | ||||||
4 | Maria Pedersen | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 38.87 | ||||||
5 | Olivia Larsen | 1995 | Lyseng IF | 40.23 | ||||||
6 | Julie Hedegaard | 1996 | Skovbakken Svømmeafdeling | 41.10 | ||||||
7 | Sofie Reffstrup Pedersen | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 43.39 | ||||||
8 | Nikoline Egerod Leth | 1996 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 43.66 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Dansk Svømmeunion Region Vest |
Resultat Løb 12 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Aarhus Open 2009 | Udskriftsdato | 23 maj 2009 | |||
Stævne by | Aarhus | Udskriftstidspunkt | 11:47 | |||
Arrangør | AGF Elitesvømning |
Løb 12, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nils Just Andersen | 1992 | Lyseng IF | 34.20 | ||||||
2 | Peter Tramm | 1992 | IHF Svømning | 37.53 | ||||||
3 | Søren Mikkelsen | 1991 | Svømmeklubben Nord | 38.37 | ||||||
Løb 12, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sebastian Tracey | 1993 | Aalborg Svømmeklub | 33.96 | ||||||
2 | Jesper Gemke | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 34.74 | ||||||
3 | Michael Bach | 1993 | Thisted Svømmeklub | 35.84 | ||||||
4 | Luca Pasquali | 1994 | Thisted Svømmeklub | 36.32 | ||||||
5 | Simon Strøm Hermannsson | 1994 | Svømmeklubben Nord | 36.87 | ||||||
6 | Mads Larsen | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 37.50 | ||||||
7 | Dennis Petersen | 1993 | Skovbakken Svømmeafdeling | 37.59 | ||||||
8 | Søren L. Knudsen | 1993 | Thisted Svømmeklub | 39.41 | ||||||
9 | Magnus Kross | 1993 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 39.50 | ||||||
10 | Marcus Goth | 1993 | Tg Heddesheim 1891 E.v. | 39.79 | ||||||
11 | Esben Brigsted | 1993 | Svømmeklubben Tempo | 40.26 | ||||||
12 | Jais Odgaard Nielsen | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 40.43 | ||||||
13 | Patrick Rohde | 1994 | Svømmeklubben Tempo | 41.19 | ||||||
14 | Esben S. Ditlefsen | 1993 | Lyseng IF | 44.32 | ||||||
15 | Jesper Lehd Jørgensen | 1993 | Thisted Svømmeklub | 46.16 | ||||||
16 | Jonathan Bitch Holm | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 51.74 | ||||||
Løb 12, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jeppe Birn-Rydder | 1995 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 40.14 | ||||||
2 | Mathias Johannsen | 1996 | Skovbakken Svømmeafdeling | 40.41 | ||||||
3 | Magnus Yde | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 40.53 | ||||||
4 | David Tørring | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 40.58 | ||||||
5 | Thomas Stokvad | 1995 | Skovbakken Svømmeafdeling | 41.33 | ||||||
6 | Michael Kjær | 1995 | Thisted Svømmeklub | 41.42 | ||||||
7 | Sebastian Johansen | 1995 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 44.50 | ||||||
8 | Thomas G. Kjeldgaard | 1996 | Svømmeklubben Nord | 44.76 | ||||||
9 | James Boyes | 1995 | Svømmeklubben Nord | 45.76 | ||||||
10 | Peter Birk | 1996 | Thisted Svømmeklub | 48.82 | ||||||
11 | Sebastian Klepp Bjerrum | 1995 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 49.65 | ||||||
12 | Mathias Mortensen | 1995 | Svømmeklubben Tempo | 49.82 | ||||||
13 | Johan Christensen | 1996 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 55.36 | ||||||
14 | Rune Kay | 1996 | Svømmeklubben Tempo | 56.24 | ||||||
Løb 12, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Andreas Sejr Andersen | 1997 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 45.37 | ||||||
2 | Kasper Vestergaard | 1997 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 46.28 | ||||||
3 | Jacob Pedersen | 1997 | Thisted Svømmeklub | 47.86 | ||||||
4 | Tobias B. Bjerg | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 49.06 | ||||||
5 | Thomas Rock | 1997 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 51.60 | ||||||
6 | Mikkel Strand | 1997 | Randers GF Neptun | 51.93 | ||||||
7 | Kasper Kross | 1997 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 52.08 | ||||||
8 | Toke Cramer | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 54.83 | ||||||
9 | Gustav Yde | 2000 | Svømmeklubben S 68 | 55.72 | ||||||
10 | Sofus Friis Brahe | 1999 | IHF Svømning | 1:00.05 | ||||||
- | Severin Bjerre | 1998 | IHF Svømning | DSQ | 1 hånd i mål | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Aarhus Open 2009 | Udskriftsdato | 23 maj 2009 | |||
Stævne by | Aarhus | Udskriftstidspunkt | 19:58 | |||
Arrangør | AGF Elitesvømning |
Løb 12, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 15 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sebastian Tracey | 1993 | Aalborg Svømmeklub | 32.85 | ||||||
2 | Nils Just Andersen | 1992 | Lyseng IF | 33.56 | ||||||
3 | Jesper Gemke | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 35.15 | ||||||
4 | Michael Bach | 1993 | Thisted Svømmeklub | 36.09 | ||||||
5 | Mads Larsen | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 36.44 | ||||||
6 | Peter Tramm | 1992 | IHF Svømning | 37.71 | ||||||
7 | Luca Pasquali | 1994 | Thisted Svømmeklub | 37.77 | ||||||
8 | Simon Strøm Hermannsson | 1994 | Svømmeklubben Nord | 39.10 | ||||||
Løb 12, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 14 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Magnus Yde | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 39.88 | ||||||
2 | David Tørring | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 40.36 | ||||||
3 | Mathias Johannsen | 1996 | Skovbakken Svømmeafdeling | 40.81 | ||||||
4 | Jeppe Birn-Rydder | 1995 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 41.15 | ||||||
5 | Michael Kjær | 1995 | Thisted Svømmeklub | 42.63 | ||||||
6 | Thomas Stokvad | 1995 | Skovbakken Svømmeafdeling | 44.30 | ||||||
7 | Sebastian Johansen | 1995 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 44.32 | ||||||
8 | Thomas G. Kjeldgaard | 1996 | Svømmeklubben Nord | 46.12 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Dansk Svømmeunion Region Vest |
Resultat Løb 13 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Aarhus Open 2009 | Udskriftsdato | 23 maj 2009 | |||
Stævne by | Aarhus | Udskriftstidspunkt | 11:27 | |||
Arrangør | AGF Elitesvømning |
Løb 13, 50m Butterfly Damer, Indledende 19 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sabrina Frese | 1989 | Tg Heddesheim 1891 E.v. | 32.58 | ||||||
2 | Trine Fredsø Rasmussen | 1989 | Lyseng IF | 33.56 | ||||||
3 | Jannie Krog | 1986 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 34.83 | ||||||
4 | Daniela Miermann | 1990 | Tg Heddesheim 1891 E.v. | 36.22 | ||||||
5 | Mia Lundkvist | 1986 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 37.48 | ||||||
Løb 13, 50m Butterfly Damer, Indledende 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sabine Christensen | 1991 | Svømmeklubben Tempo | 34.51 | ||||||
2 | Simone Friis | 1991 | Agfs Svømmeafdeling | 37.55 | ||||||
Løb 13, 50m Butterfly Damer, Indledende 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Janni Overgaard | 1993 | Thisted Svømmeklub | 30.32 | ||||||
2 | Anja Olsen | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 31.52 | ||||||
3 | Louise Østergaard Vinther | 1994 | Thisted Svømmeklub | 31.94 | ||||||
4 | Anna Krusell | 1994 | Skovbakken Svømmeafdeling | 32.60 | ||||||
5 | Solvej Mathiasen | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 32.80 | ||||||
6 | Katrine Iversen | 1993 | Skovbakken Svømmeafdeling | 33.40 | ||||||
7 | Stephanie Branick | 1993 | Skovbakken Svømmeafdeling | 33.85 | ||||||
8 | Amalie Stage | 1993 | Aalborg Svømmeklub | 34.69 | ||||||
9 | Alexandra Frese | 1993 | Tg Heddesheim 1891 E.v. | 34.82 | ||||||
10 | Mathilde Heide | 1993 | Svømmeklubben Nord | 35.35 | ||||||
11 | Josephina Bartela | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 35.46 | ||||||
12 | Signe Kragelund | 1994 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 36.38 | ||||||
13 | Helle Kjær | 1994 | Thisted Svømmeklub | 36.54 | ||||||
14 | Stine Juul Routhe | 1993 | Svømmeklubben Nord | 37.20 | ||||||
15 | Cecilie Hougaard | 1993 | Svømmeklubben SHS Stevns | 37.60 | ||||||
16 | Simone Andersen | 1994 | Svømmeklubben SHS Stevns | 38.12 | ||||||
17 | Line Aamann | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 38.15 | ||||||
18 | Trine G. Kjeldgaard | 1993 | Svømmeklubben Nord | 38.54 | ||||||
19 | Christina Lund | 1993 | Svømmeklubben Tempo | 39.38 | ||||||
20 | Sara Rainer | 1994 | Svømmeklubben Tempo | 40.82 | ||||||
Løb 13, 50m Butterfly Damer, Indledende 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sofie Ramsgaard | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 32.77 | ||||||
2 | Sara Mogensen | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 34.30 | ||||||
3 | Charlotte Thor | 1995 | IHF Svømning | 34.49 | ||||||
4 | Ghita Kobbelgaard | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 34.56 | ||||||
5 | Asta Blanch | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 35.62 | ||||||
6 | Anna Katrine Jørgensen | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 35.89 | ||||||
7 | Anne Sofie J. Brund | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 36.22 | ||||||
8 | Pernille Krog Poulsen | 1995 | Thisted Svømmeklub | 36.91 | ||||||
9 | Lise L. Nielsen | 1996 | Svømmeklubben Nord | 37.23 | ||||||
10 | Frederikke Nedergaard | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 37.37 | ||||||
11 | Camilla Nielsen | 1996 | IHF Svømning | 38.50 | ||||||
12 | Mie Munkholt | 1995 | AIA-Tranbjerg | 39.07 | ||||||
13 | Lærke B Pedersen | 1996 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 39.37 | ||||||
14 | Marlene Jessing Larsen | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 39.67 | ||||||
15 | Maj Møller Nielsen | 1995 | IHF Svømning | 41.47 | ||||||
16 | Johanne Brahe | 1995 | AIA-Tranbjerg | 41.58 | ||||||
17 | Ida Gjesing Hansen | 1996 | Svømmeklubben Nord | 43.56 | ||||||
18 | Mai Laurberg | 1996 | Svømmeklubben Tempo | 45.17 | ||||||
19 | Nina J Nielsen | 1996 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 46.56 | ||||||
20 | Nikoline Egerod Leth | 1996 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 47.31 | ||||||
- | Emilie Søgaard | 1996 | IHF Svømning | DNS | ||||||
Løb 13, 50m Butterfly Damer, Indledende 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Stine Mary Vissing | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 34.63 | ||||||
2 | Maria Bjørnbak Bostrup | 1997 | Svømmeklubben Nord | 36.45 | ||||||
3 | Cecilie Stefansen | 1997 | IHF Svømning | 37.77 | ||||||
4 | Christina Blaaberg | 1998 | Svømmeklubben Tempo | 37.89 | ||||||
5 | Astrid Skjoldborg | 1997 | Svømmeklubben Nord | 38.33 | ||||||
6 | Anne Charlotte Poulsen | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 40.60 | ||||||
7 | Caroline Skovdrup Jensen | 1997 | Svømmeklubben Tempo | 42.21 | ||||||
8 | Cecilie H Jensen | 1997 | Svømmeklubben SHS Stevns | 43.91 | ||||||
9 | Una Møller | 1998 | IHF Svømning | 44.34 | ||||||
10 | Rasmine Birn Rydder | 1997 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 46.80 | ||||||
11 | Sidsel Friis Thomassen | 1999 | IHF Svømning | 54.18 | ||||||
- | Amalie Pedersen | 1997 | Svømmeklubben Tempo | DSQ | 1 hånd i mål | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Aarhus Open 2009 | Udskriftsdato | 23 maj 2009 | |||
Stævne by | Aarhus | Udskriftstidspunkt | 19:18 | |||
Arrangør | AGF Elitesvømning |
Løb 13, 50m Butterfly Damer, Finaler 15 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Janni Overgaard | 1993 | Thisted Svømmeklub | 30.24 | ||||||
2 | Anja Olsen | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 30.49 | ||||||
3 | Sabrina Frese | 1989 | Tg Heddesheim 1891 E.v. | 31.25 | ||||||
4 | Louise Østergaard Vinther | 1994 | Thisted Svømmeklub | 31.67 | ||||||
5 | Solvej Mathiasen | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 32.90 | ||||||
6 | Anna Krusell | 1994 | Skovbakken Svømmeafdeling | 32.94 | ||||||
7 | Katrine Iversen | 1993 | Skovbakken Svømmeafdeling | 33.55 | ||||||
8 | Trine Fredsø Rasmussen | 1989 | Lyseng IF | 33.75 | ||||||
Løb 13, 50m Butterfly Damer, Finaler 14 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sofie Ramsgaard | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 32.16 | ||||||
2 | Charlotte Thor | 1995 | IHF Svømning | 33.77 | ||||||
3 | Stine Mary Vissing | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 34.35 | ||||||
4 | Asta Blanch | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 34.94 | ||||||
5 | Sara Mogensen | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 35.63 | ||||||
6 | Anna Katrine Jørgensen | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 36.49 | ||||||
7 | Anne Sofie J. Brund | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 36.80 | ||||||
- | Ghita Kobbelgaard | 1995 | Aalborg Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Dansk Svømmeunion Region Vest |
Resultat Løb 14 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Aarhus Open 2009 | Udskriftsdato | 23 maj 2009 | |||
Stævne by | Aarhus | Udskriftstidspunkt | 11:17 | |||
Arrangør | AGF Elitesvømning |
Løb 14, 50m Butterfly Herrer, Indledende 19 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Christian R. Svejstrup | 1990 | Agfs Svømmeafdeling | 27.81 | ||||||
2 | Ruben Arent | 1989 | Agfs Svømmeafdeling | 28.29 | ||||||
3 | Benjamin Kallehave | 1990 | Agfs Svømmeafdeling | 28.91 | ||||||
4 | Mads Hjort | 1986 | Svømmeklubben Tempo | 29.72 | ||||||
Løb 14, 50m Butterfly Herrer, Indledende 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Daniel Svane Halkjær | 1991 | Aalborg Svømmeklub | 27.11 | ||||||
2 | Nils Just Andersen | 1992 | Lyseng IF | 30.16 | ||||||
3 | Palle Daarbak | 1991 | Svømmeklubben SHS Stevns | 30.98 | ||||||
Løb 14, 50m Butterfly Herrer, Indledende 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mads Munk Sørensen | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 27.32 | ||||||
2 | Søren Dahl | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 28.32 | ||||||
3 | Thomas Hansen | 1993 | Aalborg Svømmeklub | 28.55 | ||||||
4 | Sebastian Strandberg | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 29.20 | ||||||
5 | Magnus B. Pedersen | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 30.43 | ||||||
5 | Nikolaj Kühn | 1993 | Svømmeklubben Nord | 30.43 | ||||||
7 | Søren L. Knudsen | 1993 | Thisted Svømmeklub | 30.47 | ||||||
8 | Kasper Møller | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 30.71 | ||||||
8 | Anton B. Pedersen | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 30.71 | ||||||
10 | Jesper Madsen | 1993 | Svømmeklubben Tempo | 30.78 | ||||||
11 | Jais Odgaard Nielsen | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 30.87 | ||||||
12 | Jesper Gemke | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 31.22 | ||||||
13 | Daniel Peschardt | 1993 | Thisted Svømmeklub | 31.37 | ||||||
14 | Mads Larsen | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 31.79 | ||||||
15 | Michael Bach | 1993 | Thisted Svømmeklub | 32.17 | ||||||
16 | Mikkel Pedersen | 1994 | Thisted Svømmeklub | 32.37 | ||||||
17 | Nicholai Heide | 1993 | Svømmeklubben Nord | 32.98 | ||||||
18 | Kenneth Skærbæk | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 33.77 | ||||||
19 | Patrick Rohde | 1994 | Svømmeklubben Tempo | 35.29 | ||||||
20 | Mirko Wagner | 1994 | Tg Heddesheim 1891 E.v. | 35.38 | ||||||
21 | Marcus Goth | 1993 | Tg Heddesheim 1891 E.v. | 36.66 | ||||||
22 | Martin Futtrup | 1994 | Thisted Svømmeklub | 38.39 | ||||||
Løb 14, 50m Butterfly Herrer, Indledende 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Thomas Pedersen | 1995 | Thisted Svømmeklub | 29.51 | ||||||
2 | Bo Volf Brøchner | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 32.58 | ||||||
3 | Simon L. Knudsen | 1996 | Thisted Svømmeklub | 33.46 | ||||||
4 | Anton Bromer | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 33.48 | ||||||
5 | Emil Kamuk Frederiksen | 1995 | Svømmeklubben Tempo | 33.52 | ||||||
6 | Thomas Birkkjær | 1996 | Svømmeklubben Nord | 33.95 | ||||||
7 | Andreas Hvid Andersen | 1995 | IHF Svømning | 33.99 | ||||||
8 | Magnus Yde | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 34.03 | ||||||
9 | Kristian Broløs | 1995 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 34.40 | ||||||
10 | Niels Mortensen | 1995 | Randers GF Neptun | 36.10 | ||||||
11 | Jeppe Birn-Rydder | 1995 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 36.12 | ||||||
12 | Thomas Bie Westphael | 1995 | IHF Svømning | 36.18 | ||||||
13 | Albert Grahn-Frankil | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 36.74 | ||||||
14 | Casper Mortensen | 1995 | Svømmeklubben Tempo | 38.75 | ||||||
15 | Christian Nymark | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 39.18 | ||||||
16 | Sebastian Klepp Bjerrum | 1995 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 42.67 | ||||||
17 | Jesper Jensen | 1996 | AIA-Tranbjerg | 44.18 | ||||||
18 | Martin Hedegaard Nielsen | 1995 | Svømmeklubben Nord | 45.98 | ||||||
19 | Anders Frimor Kirk | 1996 | Thisted Svømmeklub | 46.27 | ||||||
20 | Anders L. Mogensen | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 48.05 | ||||||
- | Emil Hemming Christensen | 1996 | Svømmeklubben Tempo | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 14, 50m Butterfly Herrer, Indledende 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Victor Pedersen | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 34.52 | ||||||
2 | Tom Heilmann | 1997 | Svømmeklubben Tempo | 41.39 | ||||||
3 | Jonatan Balladone | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 43.37 | ||||||
4 | Rolf Wollesen | 1998 | Svømmeklubben Tempo | 46.63 | ||||||
5 | Mikkel Strand | 1997 | Randers GF Neptun | 47.91 | ||||||
6 | Kasper Vestergaard | 1997 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 48.00 | ||||||
7 | Andreas Sejr Andersen | 1997 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 49.53 | ||||||
8 | Jonas Hørslev Sørensen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 49.85 | ||||||
9 | Thomas Rock | 1997 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 54.18 | ||||||
10 | Gustav Yde | 2000 | Svømmeklubben S 68 | 56.47 | ||||||
- | Benjamin Green | 1997 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | DSQ | Crawl ben | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Aarhus Open 2009 | Udskriftsdato | 23 maj 2009 | |||
Stævne by | Aarhus | Udskriftstidspunkt | 19:26 | |||
Arrangør | AGF Elitesvømning |
Løb 14, 50m Butterfly Herrer, Finaler 15 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Daniel Svane Halkjær | 1991 | Aalborg Svømmeklub | 26.41 | ||||||
2 | Mads Munk Sørensen | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 27.37 | ||||||
3 | Benjamin Kallehave | 1990 | Agfs Svømmeafdeling | 27.56 | ||||||
4 | Søren Dahl | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 27.63 | ||||||
5 | Christian R. Svejstrup | 1990 | Agfs Svømmeafdeling | 27.90 | ||||||
6 | Ruben Arent | 1989 | Agfs Svømmeafdeling | 28.01 | ||||||
7 | Sebastian Strandberg | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 28.70 | ||||||
8 | Thomas Hansen | 1993 | Aalborg Svømmeklub | 28.77 | ||||||
Løb 14, 50m Butterfly Herrer, Finaler 14 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Thomas Pedersen | 1995 | Thisted Svømmeklub | 29.62 | ||||||
2 | Emil Kamuk Frederiksen | 1995 | Svømmeklubben Tempo | 32.31 | ||||||
3 | Bo Volf Brøchner | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 32.34 | ||||||
4 | Simon L. Knudsen | 1996 | Thisted Svømmeklub | 33.42 | ||||||
5 | Kristian Broløs | 1995 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 33.53 | ||||||
6 | Anton Bromer | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 33.58 | ||||||
7 | Andreas Hvid Andersen | 1995 | IHF Svømning | 33.88 | ||||||
8 | Thomas Birkkjær | 1996 | Svømmeklubben Nord | 34.59 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Dansk Svømmeunion Region Vest |
Resultat Løb 15 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Aarhus Open 2009 | Udskriftsdato | 23 maj 2009 | |||
Stævne by | Aarhus | Udskriftstidspunkt | 12:14 | |||
Arrangør | AGF Elitesvømning |
Løb 15, 200m Rygsvømning Damer, Indledende 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | Opnået | Status | ||||
1 | Nina Højris Jørgensen | 1992 | Lyseng IF | 1:19.48 | 2:42.48 | |||||
2 | Diana Rank | 1991 | Lyseng IF | 1:17.54 | 2:43.31 | |||||
3 | Simone Friis | 1991 | Agfs Svømmeafdeling | 2:54.46 | ||||||
Løb 15, 200m Rygsvømning Damer, Indledende 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | Opnået | Status | ||||
1 | Janni Overgaard | 1993 | Thisted Svømmeklub | 1:14.33 | 2:31.62 | |||||
2 | Louise Østergaard Vinther | 1994 | Thisted Svømmeklub | 1:15.43 | 2:35.12 | |||||
3 | Katja Holm | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 1:16.12 | 2:35.46 | |||||
4 | Anja Olsen | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 1:18.21 | 2:39.82 | |||||
5 | Katrine Iversen | 1993 | Skovbakken Svømmeafdeling | 1:19.31 | 2:43.38 | |||||
6 | Signe Kragelund | 1994 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 1:23.17 | 2:48.24 | |||||
7 | Simone Andersen | 1994 | Svømmeklubben SHS Stevns | 3:04.54 | ||||||
8 | Regitze Madsen | 1994 | Svømmeklubben Nord | 3:07.56 | ||||||
Løb 15, 200m Rygsvømning Damer, Indledende 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | Opnået | Status | ||||
1 | Maja Jørgensen Bruun | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 1:15.93 | 2:36.84 | |||||
2 | Sofie Reffstrup Pedersen | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 1:16.42 | 2:37.30 | |||||
3 | Line Jørgensen Bruun | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 1:16.73 | 2:38.00 | |||||
4 | Maria Søe Beith | 1996 | Thisted Svømmeklub | 1:19.97 | 2:43.53 | |||||
5 | Anna Katrine Jørgensen | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 1:21.45 | 2:46.72 | |||||
6 | Anne Sofie J. Brund | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 1:23.03 | 2:47.81 | |||||
7 | Amalie Rasmussen | 1996 | Svømmeklubben Tempo | 1:21.46 | 2:49.02 | |||||
8 | Asta Blanch | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 1:23.14 | 2:49.33 | |||||
9 | Charlotte Thor | 1995 | IHF Svømning | 1:23.83 | 2:51.92 | |||||
10 | Frederikke Nedergaard | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 1:24.74 | 2:53.36 | |||||
11 | Sandra Bram Madsen | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 2:55.61 | ||||||
12 | Johanne Brahe | 1995 | AIA-Tranbjerg | 1:26.66 | 2:56.33 | |||||
13 | Marlene Jessing Larsen | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 2:58.95 | ||||||
14 | Julie Hedegaard | 1996 | Skovbakken Svømmeafdeling | 2:59.86 | ||||||
15 | Mathilde Kjær Hansen | 1995 | Skovbakken Svømmeafdeling | 3:04.58 | ||||||
16 | Cecilie Bjerg | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 3:08.50 | ||||||
17 | Siv Madsen | 1996 | Thisted Svømmeklub | 3:14.67 | ||||||
18 | Mai Laurberg | 1996 | Svømmeklubben Tempo | 1:39.02 | 3:23.47 | |||||
- | Olivia Larsen | 1995 | Lyseng IF | DSQ | Ej berørt v. 150 m | |||||
Løb 15, 200m Rygsvømning Damer, Indledende 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | Opnået | Status | ||||
1 | Emilie Yung Meiling | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 1:23.18 | 2:48.81 | |||||
2 | Stine Mary Vissing | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 1:24.76 | 2:51.24 | |||||
3 | Anne Charlotte Poulsen | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 1:33.93 | 3:11.64 | |||||
4 | Astrid Skjoldborg | 1997 | Svømmeklubben Nord | 1:36.81 | 3:15.52 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Aarhus Open 2009 | Udskriftsdato | 23 maj 2009 | |||
Stævne by | Aarhus | Udskriftstidspunkt | 18:08 | |||
Arrangør | AGF Elitesvømning |
Løb 15, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 15 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | Opnået | Status | ||||
1 | Janni Overgaard | 1993 | Thisted Svømmeklub | 1:13.52 | 2:31.64 | |||||
2 | Louise Østergaard Vinther | 1994 | Thisted Svømmeklub | 1:14.67 | 2:33.47 | |||||
3 | Anja Olsen | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 1:14.89 | 2:34.78 | |||||
4 | Katja Holm | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 1:15.49 | 2:37.91 | |||||
5 | Katrine Iversen | 1993 | Skovbakken Svømmeafdeling | 1:19.98 | 2:44.82 | |||||
6 | Signe Kragelund | 1994 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 1:22.67 | 2:49.97 | |||||
- | Simone Andersen | 1994 | Svømmeklubben SHS Stevns | DNS | ||||||
- | Simone Friis | 1991 | Agfs Svømmeafdeling | DNS | ||||||
Løb 15, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 14 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | Opnået | Status | ||||
1 | Sofie Reffstrup Pedersen | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 1:14.83 | 2:34.24 | |||||
2 | Line Jørgensen Bruun | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 1:15.63 | 2:34.96 | |||||
3 | Maja Jørgensen Bruun | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 1:15.88 | 2:35.75 | |||||
4 | Maria Søe Beith | 1996 | Thisted Svømmeklub | 1:20.44 | 2:43.34 | |||||
5 | Amalie Rasmussen | 1996 | Svømmeklubben Tempo | 1:20.56 | 2:46.37 | |||||
6 | Anna Katrine Jørgensen | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 1:22.27 | 2:48.43 | |||||
7 | Emilie Yung Meiling | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 1:22.76 | 2:49.36 | |||||
8 | Anne Sofie J. Brund | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 1:25.80 | 2:52.75 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Dansk Svømmeunion Region Vest |
Resultat Løb 16 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Aarhus Open 2009 | Udskriftsdato | 23 maj 2009 | |||
Stævne by | Aarhus | Udskriftstidspunkt | 12:04 | |||
Arrangør | AGF Elitesvømning |
Løb 16, 200m Rygsvømning Herrer, Indledende 19 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | Opnået | Status | ||||
1 | Ruben Arent | 1989 | Agfs Svømmeafdeling | 1:12.85 | 2:30.46 | |||||
2 | Benjamin Kallehave | 1990 | Agfs Svømmeafdeling | 1:18.05 | 2:40.46 | |||||
Løb 16, 200m Rygsvømning Herrer, Indledende 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | Opnået | Status | ||||
1 | Daniel Svane Halkjær | 1991 | Aalborg Svømmeklub | 1:09.58 | 2:19.73 | |||||
2 | Emil Skovfoged Gregersen | 1992 | Aalborg Svømmeklub | 1:08.88 | 2:20.08 | |||||
3 | Peter Tramm | 1992 | IHF Svømning | 1:12.07 | 2:30.30 | |||||
Løb 16, 200m Rygsvømning Herrer, Indledende 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | Opnået | Status | ||||
1 | Søren Dahl | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 1:09.77 | 2:22.04 | |||||
2 | Kasper Fiil Frandsen | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 1:10.16 | 2:23.47 | |||||
3 | Rasmus Skinnerup | 1993 | Aalborg Svømmeklub | 1:11.00 | 2:24.00 | |||||
4 | Steffen L. Nielsen | 1993 | Aalborg Svømmeklub | 1:16.36 | 2:37.19 | |||||
5 | Esben Brigsted | 1993 | Svømmeklubben Tempo | 1:15.88 | 2:39.06 | |||||
6 | Patrick Rohde | 1994 | Svømmeklubben Tempo | 1:18.15 | 2:43.63 | |||||
7 | Simon Strøm Hermannsson | 1994 | Svømmeklubben Nord | 1:24.44 | 2:53.89 | |||||
8 | Mirko Wagner | 1994 | Tg Heddesheim 1891 E.v. | 1:23.89 | 2:55.95 | |||||
9 | Martin Futtrup | 1994 | Thisted Svømmeklub | 1:33.75 | 3:08.85 | |||||
10 | Jonathan Bitch Holm | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 1:41.75 | 3:28.22 | |||||
Løb 16, 200m Rygsvømning Herrer, Indledende 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | Opnået | Status | ||||
1 | Anton Bromer | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 1:20.45 | 2:42.54 | |||||
2 | Kristian Broløs | 1995 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 1:23.29 | 2:51.00 | |||||
3 | Sebastian Johansen | 1995 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 1:27.81 | 2:57.35 | |||||
4 | David Tørring | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 1:30.10 | 3:00.01 | |||||
5 | Bo Volf Brøchner | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 1:29.45 | 3:05.19 | |||||
6 | Christian Nymark | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 3:10.37 | 3:10.37 | |||||
7 | Jesper Jensen | 1996 | AIA-Tranbjerg | 1:35.63 | 3:14.74 | |||||
8 | Albert Grahn-Frankil | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 1:39.35 | 3:19.66 | |||||
9 | Peter Birk | 1996 | Thisted Svømmeklub | 1:40.29 | 3:23.85 | |||||
10 | Anders L. Mogensen | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 1:43.77 | 3:24.42 | |||||
11 | Martin Hedegaard Nielsen | 1995 | Svømmeklubben Nord | 1:44.47 | 3:29.85 | |||||
- | Jakob Kornmaaler | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | DNS | ||||||
- | Kristian Ranghøj | 1995 | Randers GF Neptun | DSQ | Flyder v/150m | |||||
- | Sebastian Klepp Bjerrum | 1995 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | DSQ | Dobbelt armtag v/50m | |||||
Løb 16, 200m Rygsvømning Herrer, Indledende 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | Opnået | Status | ||||
1 | Victor Pedersen | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 1:20.49 | 2:43.31 | |||||
2 | Jonatan Balladone | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 1:32.82 | 3:08.68 | |||||
3 | Tom Heilmann | 1997 | Svømmeklubben Tempo | 3:13.42 | 3:13.42 | |||||
4 | Tobias B. Bjerg | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 3:18.72 | 3:18.72 | |||||
5 | Jonas Hørslev Sørensen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 3:35.37 | 3:35.37 | |||||
6 | Benjamin Green | 1997 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 1:57.01 | 3:54.61 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Aarhus Open 2009 | Udskriftsdato | 23 maj 2009 | |||
Stævne by | Aarhus | Udskriftstidspunkt | 18:20 | |||
Arrangør | AGF Elitesvømning |
Løb 16, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 15 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | Opnået | Status | ||||
1 | Søren Dahl | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 1:06.45 | 2:17.55 | |||||
2 | Emil Skovfoged Gregersen | 1992 | Aalborg Svømmeklub | 1:10.09 | 2:22.61 | |||||
3 | Rasmus Skinnerup | 1993 | Aalborg Svømmeklub | 1:12.00 | 2:25.42 | |||||
4 | Peter Tramm | 1992 | IHF Svømning | 1:10.09 | 2:26.69 | |||||
5 | Kasper Fiil Frandsen | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 1:11.87 | 2:26.86 | |||||
6 | Steffen L. Nielsen | 1993 | Aalborg Svømmeklub | 1:16.27 | 2:36.64 | |||||
7 | Esben Brigsted | 1993 | Svømmeklubben Tempo | 1:16.42 | 2:38.56 | |||||
8 | Ruben Arent | 1989 | Agfs Svømmeafdeling | 1:17.44 | 2:39.25 | |||||
Løb 16, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 14 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | Opnået | Status | ||||
1 | Anton Bromer | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 1:16.18 | 2:36.64 | |||||
2 | Victor Pedersen | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 1:19.93 | 2:43.48 | |||||
3 | Kristian Broløs | 1995 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 1:22.31 | 2:49.23 | |||||
4 | Sebastian Johansen | 1995 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 1:23.74 | 2:53.32 | |||||
5 | David Tørring | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 1:29.38 | 2:58.49 | |||||
6 | Bo Volf Brøchner | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 1:31.03 | 3:05.58 | |||||
7 | Christian Nymark | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 1:33.34 | 3:09.32 | |||||
8 | Jonatan Balladone | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 1:40.79 | 3:25.89 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Dansk Svømmeunion Region Vest |
Resultat Løb 17 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Aarhus Open 2009 | Udskriftsdato | 23 maj 2009 | |||
Stævne by | Aarhus | Udskriftstidspunkt | 13:24 | |||
Arrangør | AGF Elitesvømning |
Løb 17, 200m Frisvømning Damer, Indledende 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | Opnået | Status | ||||
1 | Helene Kristensen | 1992 | Svømmeklubben Tempo | 1:13.15 | 2:30.73 | |||||
2 | Celine Bejsrup Nielsen | 1992 | Svømmeklubben Nord | 1:22.90 | 2:48.24 | |||||
Løb 17, 200m Frisvømning Damer, Indledende 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | Opnået | Status | ||||
1 | Pernille Moth | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 2:13.49 | 2:13.49 | |||||
2 | Janni Overgaard | 1993 | Thisted Svømmeklub | 1:05.77 | 2:15.65 | |||||
3 | Katrine Yde Pedersen | 1993 | Thisted Svømmeklub | 1:08.00 | 2:17.35 | |||||
4 | Anja Olsen | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 1:07.33 | 2:17.60 | |||||
5 | Amalie Stage | 1993 | Aalborg Svømmeklub | 1:09.40 | 2:21.77 | |||||
6 | Katja Holm | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 2:21.95 | 2:21.95 | |||||
7 | Anne Wittrup Johansen | 1993 | Svømmeklubben Nord | 1:09.67 | 2:24.67 | |||||
8 | Line Aamann | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 2:25.50 | 2:25.50 | |||||
9 | Mia Kynde | 1994 | Lyseng IF | 1:10.77 | 2:26.21 | |||||
10 | Solvej Mathiasen | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 2:26.30 | 2:26.30 | |||||
11 | Stephanie Branick | 1993 | Skovbakken Svømmeafdeling | 1:11.26 | 2:27.57 | |||||
12 | Michelle Strand | 1994 | Randers GF Neptun | 1:12.60 | 2:28.82 | |||||
13 | Anna Krusell | 1994 | Skovbakken Svømmeafdeling | 1:11.21 | 2:29.34 | |||||
14 | Mathilde Heide | 1993 | Svømmeklubben Nord | 1:15.55 | 2:33.58 | |||||
15 | Christina Lund | 1993 | Svømmeklubben Tempo | 1:17.18 | 2:38.48 | |||||
16 | Cornelia Buus | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 1:18.16 | 2:39.28 | |||||
17 | Trine G. Kjeldgaard | 1993 | Svømmeklubben Nord | 1:16.14 | 2:40.23 | |||||
18 | Benedikte Eg Mølhave | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 1:19.19 | 2:44.28 | |||||
19 | Josephine Rasmussen | 1993 | Svømmeklubben Tempo | 1:16.93 | 2:45.18 | |||||
20 | Stine Juul Routhe | 1993 | Svømmeklubben Nord | 1:24.05 | 2:51.23 | |||||
21 | Anna T. Kristensen | 1994 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 1:22.85 | 2:53.95 | |||||
22 | Christina Mejlgaard | 1994 | IHF Svømning | 1:22.19 | 3:00.26 | |||||
Løb 17, 200m Frisvømning Damer, Indledende 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | Opnået | Status | ||||
1 | Trine Kristensen | 1995 | Lyseng IF | 1:07.93 | 2:21.22 | |||||
2 | Maja Jørgensen Bruun | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 1:10.48 | 2:24.81 | |||||
3 | Charlotte Hindsted | 1995 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 1:11.01 | 2:25.17 | |||||
4 | Sofie Reffstrup Pedersen | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 1:11.97 | 2:26.10 | |||||
5 | Sara Mogensen | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 2:26.87 | 2:26.87 | |||||
6 | Asta Blanch | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 1:12.32 | 2:27.98 | |||||
7 | Ulrika Toft | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 1:12.89 | 2:31.95 | |||||
8 | Maria Søe Beith | 1996 | Thisted Svømmeklub | 1:13.67 | 2:32.72 | |||||
9 | Anne Sofie J. Brund | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 1:15.21 | 2:32.87 | |||||
10 | Julie Niklassen | 1995 | Lyseng IF | 1:13.34 | 2:33.34 | |||||
11 | Lise L. Nielsen | 1996 | Svømmeklubben Nord | 1:14.37 | 2:33.68 | |||||
12 | Mie Munkholt | 1995 | AIA-Tranbjerg | 1:14.51 | 2:34.52 | |||||
13 | Marlene Jessing Larsen | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 1:16.97 | 2:37.22 | |||||
14 | Johanne Brahe | 1995 | AIA-Tranbjerg | 1:16.81 | 2:38.42 | |||||
15 | Maria Pedersen | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 1:18.76 | 2:41.50 | |||||
16 | Sidsel Schlott Køpke | 1995 | Skovbakken Svømmeafdeling | 1:18.04 | 2:43.15 | |||||
17 | Pernille Krog Poulsen | 1995 | Thisted Svømmeklub | 1:18.60 | 2:43.80 | |||||
18 | Sandra Bram Madsen | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 1:21.29 | 2:44.05 | |||||
19 | Lærke B Pedersen | 1996 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 1:18.44 | 2:44.47 | |||||
20 | Cecilie Bjerg | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 1:21.54 | 2:44.58 | |||||
21 | Frederikke Nedergaard | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 1:19.45 | 2:44.79 | |||||
22 | Ida Gjesing Hansen | 1996 | Svømmeklubben Nord | 1:19.34 | 2:46.11 | |||||
23 | Camilla Nielsen | 1996 | IHF Svømning | 1:21.43 | 2:49.16 | |||||
24 | Nina Paulsen | 1996 | Svømmeklubben Nord | 1:30.68 | 3:05.65 | |||||
25 | Julie Ottesen | 1995 | Svømmeklubben Nord | 1:29.31 | 3:08.89 | |||||
26 | Nina J Nielsen | 1996 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 1:32.50 | 3:19.25 | |||||
27 | Emma Klitnæs | 1996 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 1:39.40 | 3:23.28 | |||||
28 | Nina Hawar | 1996 | IHF Svømning | 1:36.78 | 3:34.73 | |||||
29 | Ditte Rasmussen | 1996 | AIA-Tranbjerg | 1:51.93 | 3:51.85 | |||||
- | Cecilie Hansen | 1995 | Aalborg Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 17, 200m Frisvømning Damer, Indledende 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | Opnået | Status | ||||
1 | Stine Mary Vissing | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 1:13.19 | 2:30.39 | |||||
2 | Maria Bjørnbak Bostrup | 1997 | Svømmeklubben Nord | 1:15.70 | 2:37.68 | |||||
3 | Cecilie Stefansen | 1997 | IHF Svømning | 1:17.35 | 2:41.10 | |||||
4 | Christina Blaaberg | 1998 | Svømmeklubben Tempo | 1:21.53 | 2:48.41 | |||||
5 | Una Møller | 1998 | IHF Svømning | 1:24.97 | 2:54.06 | |||||
6 | Anne Charlotte Poulsen | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 1:25.03 | 2:54.77 | |||||
7 | Amalie Pedersen | 1997 | Svømmeklubben Tempo | 1:27.33 | 3:02.27 | |||||
8 | Rasmine Birn Rydder | 1997 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 1:33.73 | 3:14.51 | |||||
9 | Astrid Fly Oredsson | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 1:34.98 | 3:21.25 | |||||
10 | Johanne Sofie Kjærsgaard | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 1:41.35 | 3:25.56 | |||||
11 | Maya Nautrup Pedersen | 1999 | IHF Svømning | 1:53.21 | 3:53.99 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Aarhus Open 2009 | Udskriftsdato | 23 maj 2009 | |||
Stævne by | Aarhus | Udskriftstidspunkt | 18:58 | |||
Arrangør | AGF Elitesvømning |
Løb 17, 200m Frisvømning Damer, Finaler 15 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | Opnået | Status | ||||
1 | Anja Olsen | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 1:03.68 | 2:11.89 | |||||
2 | Pernille Moth | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 1:04.96 | 2:13.54 | |||||
3 | Janni Overgaard | 1993 | Thisted Svømmeklub | 1:05.82 | 2:15.78 | |||||
4 | Katrine Yde Pedersen | 1993 | Thisted Svømmeklub | 1:07.38 | 2:17.21 | |||||
5 | Amalie Stage | 1993 | Aalborg Svømmeklub | 1:10.27 | 2:23.06 | |||||
6 | Katja Holm | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 1:09.71 | 2:23.37 | |||||
7 | Line Aamann | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 1:10.89 | 2:25.78 | |||||
8 | Anne Wittrup Johansen | 1993 | Svømmeklubben Nord | 1:11.13 | 2:27.08 | |||||
Løb 17, 200m Frisvømning Damer, Finaler 14 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | Opnået | Status | ||||
1 | Trine Kristensen | 1995 | Lyseng IF | 1:07.43 | 2:21.80 | |||||
2 | Maja Jørgensen Bruun | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 1:08.72 | 2:23.32 | |||||
3 | Sofie Reffstrup Pedersen | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 1:10.63 | 2:25.47 | |||||
4 | Charlotte Hindsted | 1995 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 1:10.09 | 2:26.07 | |||||
5 | Asta Blanch | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 1:12.27 | 2:28.86 | |||||
6 | Sara Mogensen | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 1:12.47 | 2:29.23 | |||||
7 | Maria Søe Beith | 1996 | Thisted Svømmeklub | 1:13.26 | 2:30.69 | |||||
8 | Stine Mary Vissing | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 1:14.96 | 2:31.83 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Dansk Svømmeunion Region Vest |
Resultat Løb 18 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Aarhus Open 2009 | Udskriftsdato | 23 maj 2009 | |||
Stævne by | Aarhus | Udskriftstidspunkt | 13:53 | |||
Arrangør | AGF Elitesvømning |
Løb 18, 200m Frisvømning Herrer, Indledende 19 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | Opnået | Status | ||||
1 | Christian R. Svejstrup | 1990 | Agfs Svømmeafdeling | 2:03.90 | 2:03.90 | |||||
2 | Ruben Arent | 1989 | Agfs Svømmeafdeling | 1:00.50 | 2:04.51 | |||||
3 | Benjamin Kallehave | 1990 | Agfs Svømmeafdeling | 1:03.75 | 2:12.08 | |||||
4 | Ruben Lykke Pedersen | 1987 | Svømmeklubben SHS Stevns | 1:04.80 | 2:20.94 | |||||
Løb 18, 200m Frisvømning Herrer, Indledende 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | Opnået | Status | ||||
1 | Mikkel Munk Sørensen | 1992 | Aalborg Svømmeklub | 1:00.57 | 2:03.35 | |||||
Løb 18, 200m Frisvømning Herrer, Indledende 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | Opnået | Status | ||||
1 | Søren Dahl | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 1:01.57 | 2:07.41 | |||||
2 | Magnus B. Pedersen | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 1:03.36 | 2:08.97 | |||||
3 | Anton B. Pedersen | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 1:03.41 | 2:09.04 | |||||
4 | Rasmus Skinnerup | 1993 | Aalborg Svømmeklub | 2:09.58 | 2:09.58 | |||||
5 | Kristoffer Salomonsen | 1993 | Thisted Svømmeklub | 1:03.19 | 2:10.64 | |||||
6 | Daniel Peschardt | 1993 | Thisted Svømmeklub | 2:11.22 | 2:11.22 | |||||
7 | Niclas Bro Sørensen | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 1:04.30 | 2:11.99 | |||||
8 | Jesper Madsen | 1993 | Svømmeklubben Tempo | 2:12.47 | 2:12.47 | |||||
9 | Jesper Gemke | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 1:04.08 | 2:13.01 | |||||
10 | Mads Munk Sørensen | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 2:14.84 | 2:14.84 | |||||
11 | Kasper Møller | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 1:05.06 | 2:15.15 | |||||
12 | Dennis Petersen | 1993 | Skovbakken Svømmeafdeling | 1:03.85 | 2:16.26 | |||||
13 | Kristian Lynge Dahlgaard | 1994 | Thisted Svømmeklub | 1:06.78 | 2:16.78 | |||||
14 | Esben Brigsted | 1993 | Svømmeklubben Tempo | 1:05.47 | 2:17.21 | |||||
15 | Nicholai Heide | 1993 | Svømmeklubben Nord | 1:06.17 | 2:17.40 | |||||
16 | Kenneth Skærbæk | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 1:07.70 | 2:18.56 | |||||
17 | Nikolaj Kühn | 1993 | Svømmeklubben Nord | 1:06.20 | 2:18.57 | |||||
18 | Mikkel Pedersen | 1994 | Thisted Svømmeklub | 1:08.54 | 2:19.66 | |||||
19 | Marcus Goth | 1993 | Tg Heddesheim 1891 E.v. | 1:07.91 | 2:24.03 | |||||
20 | Kasper Fiil Frandsen | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 1:09.93 | 2:27.04 | |||||
21 | Magnus Kross | 1993 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 1:10.86 | 2:30.56 | |||||
22 | Mirko Wagner | 1994 | Tg Heddesheim 1891 E.v. | 1:13.18 | 2:36.08 | |||||
23 | Jesper Lehd Jørgensen | 1993 | Thisted Svømmeklub | 1:19.85 | 2:46.75 | |||||
24 | Jonathan Bitch Holm | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 1:24.04 | 2:58.75 | |||||
- | Frederik C. Østergaard | 1994 | Lyseng IF | DNS | ||||||
Løb 18, 200m Frisvømning Herrer, Indledende 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | Opnået | Status | ||||
1 | Simon L. Knudsen | 1996 | Thisted Svømmeklub | 1:06.87 | 2:18.38 | |||||
2 | Anton Bromer | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 1:07.69 | 2:18.61 | |||||
3 | Kristoffer Moos | 1996 | Thisted Svømmeklub | 1:07.50 | 2:19.07 | |||||
4 | Magnus Yde | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 1:07.97 | 2:22.53 | |||||
5 | Thomas Pedersen | 1995 | Thisted Svømmeklub | 1:09.15 | 2:23.17 | |||||
6 | Thomas Birkkjær | 1996 | Svømmeklubben Nord | 1:10.15 | 2:25.99 | |||||
7 | Sebastian Friis | 1995 | IHF Svømning | 1:10.61 | 2:26.77 | |||||
8 | Mathias Johannsen | 1996 | Skovbakken Svømmeafdeling | 1:10.23 | 2:27.85 | |||||
9 | Emil Kamuk Frederiksen | 1995 | Svømmeklubben Tempo | 1:11.89 | 2:30.53 | |||||
10 | Jeppe Birn-Rydder | 1995 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 1:11.82 | 2:31.75 | |||||
11 | Bo Volf Brøchner | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 1:17.86 | 2:36.64 | |||||
12 | Jesper Jensen | 1996 | AIA-Tranbjerg | 1:18.41 | 2:36.76 | |||||
13 | Kristian Ranghøj | 1995 | Randers GF Neptun | 1:15.20 | 2:36.94 | |||||
14 | Kristian Broløs | 1995 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 1:13.29 | 2:39.91 | |||||
15 | Michael Kjær | 1995 | Thisted Svømmeklub | 1:18.76 | 2:42.16 | |||||
16 | James Boyes | 1995 | Svømmeklubben Nord | 1:21.34 | 2:50.77 | |||||
17 | Albert Grahn-Frankil | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 1:23.66 | 2:52.24 | |||||
18 | Casper Mortensen | 1995 | Svømmeklubben Tempo | 1:23.57 | 2:55.48 | |||||
19 | Christian Nymark | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 1:23.00 | 2:56.55 | |||||
20 | Sebastian Klepp Bjerrum | 1995 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 42.41 | 2:56.64 | |||||
21 | Mathias Mortensen | 1995 | Svømmeklubben Tempo | 1:24.74 | 3:00.95 | |||||
22 | Anders Frimor Kirk | 1996 | Thisted Svømmeklub | 1:31.01 | 3:08.04 | |||||
23 | Rune Kay | 1996 | Svømmeklubben Tempo | 1:31.66 | 3:12.96 | |||||
24 | Emil Hemming Christensen | 1996 | Svømmeklubben Tempo | 1:30.97 | 3:16.35 | |||||
- | Jakob Kornmaaler | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | DNS | ||||||
Løb 18, 200m Frisvømning Herrer, Indledende 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | Opnået | Status | ||||
1 | Victor Pedersen | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 1:10.94 | 2:26.20 | |||||
2 | Jonatan Balladone | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 1:20.60 | 2:48.31 | |||||
3 | Mikkel Strand | 1997 | Randers GF Neptun | 1:22.02 | 2:54.96 | |||||
4 | Tom Heilmann | 1997 | Svømmeklubben Tempo | 1:26.35 | 2:59.07 | |||||
5 | Tobias B. Bjerg | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 1:35.97 | 3:18.03 | |||||
6 | Rolf Wollesen | 1998 | Svømmeklubben Tempo | 1:33.05 | 3:18.58 | |||||
7 | Jonas Hørslev Sørensen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 1:37.87 | 3:20.30 | |||||
8 | Gustav Yde | 2000 | Svømmeklubben S 68 | 1:36.99 | 3:23.54 | |||||
9 | Toke Cramer | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 1:42.76 | 3:29.97 | |||||
10 | Benjamin Green | 1997 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 1:42.18 | 3:35.80 | |||||
- | Thomas Rock | 1997 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | DNF | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Aarhus Open 2009 | Udskriftsdato | 23 maj 2009 | |||
Stævne by | Aarhus | Udskriftstidspunkt | 19:10 | |||
Arrangør | AGF Elitesvømning |
Løb 18, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 15 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | Opnået | Status | ||||
1 | Mikkel Munk Sørensen | 1992 | Aalborg Svømmeklub | 59.29 | 2:00.79 | |||||
2 | Ruben Arent | 1989 | Agfs Svømmeafdeling | 58.74 | 2:00.84 | |||||
3 | Christian R. Svejstrup | 1990 | Agfs Svømmeafdeling | 59.90 | 2:03.25 | |||||
4 | Søren Dahl | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 1:01.44 | 2:08.47 | |||||
5 | Magnus B. Pedersen | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 1:02.15 | 2:10.13 | |||||
6 | Kristoffer Salomonsen | 1993 | Thisted Svømmeklub | 1:03.36 | 2:10.39 | |||||
7 | Anton B. Pedersen | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 1:05.12 | 2:15.17 | |||||
8 | Rasmus Skinnerup | 1993 | Aalborg Svømmeklub | 1:06.15 | 2:15.39 | |||||
Løb 18, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 14 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | Opnået | Status | ||||
1 | Simon L. Knudsen | 1996 | Thisted Svømmeklub | 1:06.29 | 2:17.51 | |||||
2 | Thomas Pedersen | 1995 | Thisted Svømmeklub | 1:08.53 | 2:19.54 | |||||
3 | Anton Bromer | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 1:07.50 | 2:20.19 | |||||
4 | Magnus Yde | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 1:08.15 | 2:20.31 | |||||
5 | Kristoffer Moos | 1996 | Thisted Svømmeklub | 1:08.46 | 2:21.29 | |||||
6 | Thomas Birkkjær | 1996 | Svømmeklubben Nord | 1:11.08 | 2:27.34 | |||||
7 | Sebastian Friis | 1995 | IHF Svømning | 1:14.17 | 2:38.54 | |||||
8 | Victor Pedersen | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 1:22.64 | 2:51.20 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Dansk Svømmeunion Region Vest |
Resultat Løb 19 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Aarhus Open 2009 | Udskriftsdato | 23 maj 2009 | |||
Stævne by | Aarhus | Udskriftstidspunkt | 14:13 | |||
Arrangør | AGF Elitesvømning |
Løb 19, 200m Brystsvømning Damer, Indledende 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | Opnået | Status | ||||
1 | Nina Højris Jørgensen | 1992 | Lyseng IF | 1:24.38 | 2:55.28 | |||||
2 | Celine Bejsrup Nielsen | 1992 | Svømmeklubben Nord | 1:51.58 | 3:45.00 | |||||
Løb 19, 200m Brystsvømning Damer, Indledende 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | Opnået | Status | ||||
1 | Josephina Bartela | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 1:22.78 | 2:53.76 | |||||
2 | Helle Kjær | 1994 | Thisted Svømmeklub | 1:28.86 | 3:03.69 | |||||
3 | Cornelia Buus | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 1:31.63 | 3:08.01 | |||||
4 | Sara Rainer | 1994 | Svømmeklubben Tempo | 1:37.58 | 3:21.55 | |||||
5 | Regitze Madsen | 1994 | Svømmeklubben Nord | 1:37.48 | 3:23.10 | |||||
6 | Anne V Weibrecht | 1994 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 1:39.68 | 3:28.01 | |||||
7 | Stephanie Branick | 1993 | Skovbakken Svømmeafdeling | 1:44.27 | 3:40.60 | |||||
- | Josephine Rasmussen | 1993 | Svømmeklubben Tempo | DNS | ||||||
Løb 19, 200m Brystsvømning Damer, Indledende 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | Opnået | Status | ||||
1 | Olivia Larsen | 1995 | Lyseng IF | 1:23.94 | 2:56.29 | |||||
2 | Ulrika Toft | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 1:25.34 | 2:58.08 | |||||
3 | Maria Pedersen | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 1:29.04 | 3:03.25 | |||||
4 | Cecilie Laursen | 1996 | IHF Svømning | 1:33.17 | 3:11.43 | |||||
5 | Nanna Frederiksen | 1996 | Skovbakken Svømmeafdeling | 1:37.58 | 3:23.69 | |||||
6 | Nikoline Egerod Leth | 1996 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 1:40.06 | 3:24.73 | |||||
7 | Anna Katrine Jørgensen | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 1:39.59 | 3:26.05 | |||||
8 | Anne Dahl | 1996 | Randers GF Neptun | 1:40.62 | 3:27.60 | |||||
9 | Sandra Bram Madsen | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 1:42.55 | 3:29.99 | |||||
10 | Mathilde Thusgaard | 1996 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 1:50.30 | 3:50.85 | |||||
11 | Nina Paulsen | 1996 | Svømmeklubben Nord | 1:59.21 | 4:07.80 | |||||
12 | Julie Ottesen | 1995 | Svømmeklubben Nord | 2:02.35 | 4:10.42 | |||||
- | Cecilie Hansen | 1995 | Aalborg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Siv Madsen | 1996 | Thisted Svømmeklub | DSQ | Crawl efter start | |||||
Løb 19, 200m Brystsvømning Damer, Indledende 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | Opnået | Status | ||||
1 | Caroline Skovdrup Jensen | 1997 | Svømmeklubben Tempo | 1:41.39 | 3:29.89 | |||||
2 | Astrid Skjoldborg | 1997 | Svømmeklubben Nord | 1:47.82 | 3:43.41 | |||||
3 | Rasmine Birn Rydder | 1997 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 1:55.42 | 3:57.94 | |||||
4 | Astrid Fly Oredsson | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 1:56.84 | 4:03.59 | |||||
- | Emilie Yung Meiling | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | DNS | ||||||
- | Johanne Sofie Kjærsgaard | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Aarhus Open 2009 | Udskriftsdato | 23 maj 2009 | |||
Stævne by | Aarhus | Udskriftstidspunkt | 18:34 | |||
Arrangør | AGF Elitesvømning |
Løb 19, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 15 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | Opnået | Status | ||||
1 | Josephina Bartela | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 1:19.16 | 2:47.06 | |||||
2 | Nina Højris Jørgensen | 1992 | Lyseng IF | 1:21.24 | 2:53.12 | |||||
3 | Helle Kjær | 1994 | Thisted Svømmeklub | 1:28.48 | 3:05.64 | |||||
4 | Cornelia Buus | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 1:30.12 | 3:05.93 | |||||
5 | Sara Rainer | 1994 | Svømmeklubben Tempo | 1:35.36 | 3:19.39 | |||||
6 | Regitze Madsen | 1994 | Svømmeklubben Nord | 1:38.10 | 3:24.35 | |||||
7 | Anne V Weibrecht | 1994 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 1:40.12 | 3:32.52 | |||||
8 | Stephanie Branick | 1993 | Skovbakken Svømmeafdeling | 1:41.99 | 3:34.74 | |||||
Løb 19, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 14 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | Opnået | Status | ||||
1 | Olivia Larsen | 1995 | Lyseng IF | 1:24.06 | 2:54.25 | |||||
2 | Ulrika Toft | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 1:25.32 | 2:57.63 | |||||
3 | Maria Pedersen | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 1:29.91 | 3:06.88 | |||||
4 | Cecilie Laursen | 1996 | IHF Svømning | 1:32.42 | 3:11.08 | |||||
5 | Nanna Frederiksen | 1996 | Skovbakken Svømmeafdeling | 1:37.25 | 3:22.30 | |||||
6 | Anna Katrine Jørgensen | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 1:41.45 | 3:24.40 | |||||
7 | Anne Dahl | 1996 | Randers GF Neptun | 1:38.30 | 3:24.43 | |||||
8 | Nikoline Egerod Leth | 1996 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 1:39.51 | 3:25.10 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Dansk Svømmeunion Region Vest |
Resultat Løb 20 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Aarhus Open 2009 | Udskriftsdato | 23 maj 2009 | |||
Stævne by | Aarhus | Udskriftstidspunkt | 15:04 | |||
Arrangør | AGF Elitesvømning |
Løb 20, 200m Brystsvømning Herrer, Indledende 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nils Just Andersen | 1992 | Lyseng IF | 2:48.30 | Deltager ikke i finalen | |||||
2 | Søren Mikkelsen | 1991 | Svømmeklubben Nord | 2:58.15 | Deltager ikke i finalen | |||||
Løb 20, 200m Brystsvømning Herrer, Indledende 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sebastian Tracey | 1993 | Aalborg Svømmeklub | 2:44.13 | ||||||
2 | Jesper Gemke | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 2:49.87 | ||||||
3 | Michael Bach | 1993 | Thisted Svømmeklub | 2:55.18 | ||||||
4 | Simon Strøm Hermannsson | 1994 | Svømmeklubben Nord | 2:59.96 | ||||||
5 | Michael Grønlund Larsen | 1993 | Aalborg Svømmeklub | 3:01.42 | ||||||
6 | Luca Pasquali | 1994 | Thisted Svømmeklub | 3:01.89 | ||||||
7 | Marcus Goth | 1993 | Tg Heddesheim 1891 E.v. | 3:04.61 | ||||||
- | Esben S. Ditlefsen | 1993 | Lyseng IF | DSQ | Ej mødt til start | |||||
Løb 20, 200m Brystsvømning Herrer, Indledende 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Andreas Hvid Andersen | 1995 | IHF Svømning | 3:06.60 | ||||||
2 | Sebastian Friis | 1995 | IHF Svømning | 3:17.93 | ||||||
3 | Michael Kjær | 1995 | Thisted Svømmeklub | 3:20.02 | ||||||
4 | David Tørring | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 3:21.02 | ||||||
5 | Jeppe Birn-Rydder | 1995 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 3:22.37 | ||||||
6 | Thomas G. Kjeldgaard | 1996 | Svømmeklubben Nord | 3:30.19 | ||||||
7 | Thomas Stokvad | 1995 | Skovbakken Svømmeafdeling | 3:30.74 | ||||||
8 | James Boyes | 1995 | Svømmeklubben Nord | 3:38.68 | ||||||
9 | Peter Birk | 1996 | Thisted Svømmeklub | 3:39.56 | ||||||
10 | Johan Christensen | 1996 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 4:01.43 | ||||||
11 | Martin Hedegaard Nielsen | 1995 | Svømmeklubben Nord | 4:15.30 | ||||||
Løb 20, 200m Brystsvømning Herrer, Indledende 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Andreas Sejr Andersen | 1997 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 3:43.42 | ||||||
2 | Kasper Vestergaard | 1997 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 3:44.17 | ||||||
3 | Jacob Pedersen | 1997 | Thisted Svømmeklub | 3:49.74 | ||||||
4 | Kasper Kross | 1997 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 4:13.73 | ||||||
5 | Thomas Rock | 1997 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 4:18.88 | ||||||
6 | Toke Cramer | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 4:19.35 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Aarhus Open 2009 | Udskriftsdato | 23 maj 2009 | |||
Stævne by | Aarhus | Udskriftstidspunkt | 18:49 | |||
Arrangør | AGF Elitesvømning |
Løb 20, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 15 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | Opnået | Status | ||||
1 | Sebastian Tracey | 1993 | Aalborg Svømmeklub | 1:15.77 | 2:38.24 | |||||
2 | Jesper Gemke | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 1:16.89 | 2:39.63 | |||||
3 | Michael Bach | 1993 | Thisted Svømmeklub | 1:24.24 | 2:55.91 | |||||
4 | Michael Grønlund Larsen | 1993 | Aalborg Svømmeklub | 1:26.59 | 2:56.86 | |||||
5 | Simon Strøm Hermannsson | 1994 | Svømmeklubben Nord | 1:26.43 | 2:59.52 | |||||
6 | Luca Pasquali | 1994 | Thisted Svømmeklub | 1:25.52 | 2:59.88 | |||||
- | Marcus Goth | 1993 | Tg Heddesheim 1891 E.v. | DSQ | 11 håbd i vending | |||||
Løb 20, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 14 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | Opnået | Status | ||||
1 | Andreas Hvid Andersen | 1995 | IHF Svømning | 1:31.43 | 3:07.96 | |||||
2 | Sebastian Friis | 1995 | IHF Svømning | 1:33.05 | 3:11.57 | |||||
3 | Michael Kjær | 1995 | Thisted Svømmeklub | 1:34.74 | 3:12.47 | |||||
4 | David Tørring | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 1:36.65 | 3:16.50 | |||||
5 | Jeppe Birn-Rydder | 1995 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 1:35.69 | 3:20.39 | |||||
6 | Thomas G. Kjeldgaard | 1996 | Svømmeklubben Nord | 1:40.48 | 3:30.10 | |||||
7 | Thomas Stokvad | 1995 | Skovbakken Svømmeafdeling | 1:39.66 | 3:31.93 | |||||
8 | James Boyes | 1995 | Svømmeklubben Nord | 1:43.97 | 3:40.19 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Dansk Svømmeunion Region Vest |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Aarhus Open 2009 | Udskriftsdato | 23 maj 2009 | |||
Stævne by | Aarhus | Udskriftstidspunkt | 15:07 | |||
Arrangør | AGF Elitesvømning |
Løb 21, 400m Medley Damer, Finaler 0 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Louise Østergaard Vinther | 1994 | Thisted Svømmeklub | 5:39.50 | ||||||
2 | Ghita Kobbelgaard | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 5:47.92 | ||||||
3 | Mia Kynde | 1994 | Lyseng IF | 6:01.60 | ||||||
4 | Lise L. Nielsen | 1996 | Svømmeklubben Nord | 6:07.66 | ||||||
5 | Charlotte Thor | 1995 | IHF Svømning | 6:11.00 | ||||||
6 | Christina Lund | 1993 | Svømmeklubben Tempo | 6:16.92 | ||||||
7 | Olivia Larsen | 1995 | Lyseng IF | 6:20.94 | ||||||
8 | Mathilde Heide | 1993 | Svømmeklubben Nord | 6:23.33 | ||||||
9 | Amalie Rasmussen | 1996 | Svømmeklubben Tempo | 6:42.03 | ||||||
10 | Ida Gjesing Hansen | 1996 | Svømmeklubben Nord | 6:54.85 | ||||||
11 | Christina Blaaberg | 1998 | Svømmeklubben Tempo | 7:04.43 | ||||||
- | Emilie Søgaard | 1996 | IHF Svømning | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Aarhus Open 2009 | Udskriftsdato | 23 maj 2009 | |||
Stævne by | Aarhus | Udskriftstidspunkt | 15:14 | |||
Arrangør | AGF Elitesvømning |
Løb 22, 400m Medley Herrer, Finaler 0 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Christian R. Svejstrup | 1990 | Agfs Svømmeafdeling | 1:06.45 | 2:25.72 | 3:51.64 | 5:01.72 | |||
2 | Emil Skovfoged Gregersen | 1992 | Aalborg Svømmeklub | 1:07.16 | 2:26.35 | 3:58.43 | 5:07.32 | |||
3 | Mads Munk Sørensen | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 1:07.62 | 2:28.23 | 4:03.59 | 5:11.92 | |||
4 | Kasper Fiil Frandsen | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 1:13.09 | 2:32.01 | 4:03.63 | 5:13.24 | |||
5 | Sebastian Strandberg | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 1:09.63 | 2:36.46 | 4:10.65 | 5:24.41 | |||
6 | Søren L. Knudsen | 1993 | Thisted Svømmeklub | 1:13.12 | 2:39.49 | 4:16.51 | 5:29.47 | |||
7 | Nikolaj Kühn | 1993 | Svømmeklubben Nord | 1:10.74 | 2:47.62 | 4:37.79 | 5:51.32 | |||
8 | Thomas Birkkjær | 1996 | Svømmeklubben Nord | 1:23.53 | 2:53.14 | 4:37.77 | 5:52.28 | |||
9 | Emil Kamuk Frederiksen | 1995 | Svømmeklubben Tempo | 1:19.22 | 2:54.15 | 4:42.10 | 6:03.32 | |||
10 | Thomas Bie Westphael | 1995 | IHF Svømning | 1:27.79 | 3:06.69 | 5:06.31 | 6:32.39 | |||
11 | Thomas G. Kjeldgaard | 1996 | Svømmeklubben Nord | 1:39.79 | 3:27.20 | 5:22.21 | 6:42.00 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Aarhus Open 2009 | Udskriftsdato | 24 maj 2009 | |||
Stævne by | Aarhus | Udskriftstidspunkt | 09:28 | |||
Arrangør | AGF Elitesvømning |
Løb 23, 400m Frisvømning Damer, Finaler 0 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Katja Holm | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 1:09.11 | 2:20.72 | 3:32.47 | 4:43.31 | |||
2 | Katrine Yde Pedersen | 1993 | Thisted Svømmeklub | 1:09.33 | 2:21.23 | 3:33.52 | 4:44.63 | |||
3 | Silvia Wiltzsch | 1977 | Tg Heddesheim 1891 E.v. | 1:11.30 | 2:27.04 | 3:43.76 | 4:57.71 | |||
4 | Josephina Bartela | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 1:10.91 | 2:27.22 | 3:43.78 | 4:57.83 | |||
5 | Solvej Mathiasen | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 1:13.31 | 2:30.59 | 3:48.57 | 5:05.26 | |||
6 | Sofie Reffstrup Pedersen | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 1:13.53 | 2:32.26 | 3:50.01 | 5:05.41 | |||
7 | Louise Østergaard Vinther | 1994 | Thisted Svømmeklub | 1:12.47 | 2:30.70 | 3:49.73 | 5:06.81 | |||
8 | Trine Kristensen | 1995 | Lyseng IF | 1:12.53 | 2:31.26 | 3:50.57 | 5:07.82 | |||
9 | Mia Kynde | 1994 | Lyseng IF | 1:13.46 | 2:32.36 | 3:51.22 | 5:07.92 | |||
10 | Line Aamann | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 1:14.64 | 2:34.92 | 3:54.89 | 5:10.33 | |||
11 | Charlotte Hindsted | 1995 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 1:14.43 | 2:35.72 | 3:54.97 | 5:10.97 | |||
12 | Stine Mary Vissing | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 1:16.90 | 2:37.39 | 3:57.07 | 5:11.75 | |||
13 | Maria Søe Beith | 1996 | Thisted Svømmeklub | 1:16.16 | 2:36.39 | 3:55.42 | 5:12.79 | |||
14 | Sara Mogensen | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 1:14.93 | 2:35.92 | 3:55.99 | 5:12.95 | |||
15 | Anne Sofie J. Brund | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 1:16.07 | 2:36.66 | 3:56.73 | 5:13.79 | |||
16 | Anne Wittrup Johansen | 1993 | Svømmeklubben Nord | 1:16.85 | 2:37.28 | 3:57.25 | 5:16.76 | |||
17 | Stephanie Branick | 1993 | Skovbakken Svømmeafdeling | 1:13.98 | 2:35.57 | 3:57.35 | 5:17.84 | |||
18 | Helene Kristensen | 1992 | Svømmeklubben Tempo | 1:15.87 | 2:39.05 | 4:00.71 | 5:21.33 | |||
19 | Anna Katrine Jørgensen | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 1:16.86 | 2:39.40 | 4:02.49 | 5:21.82 | |||
20 | Marlene Jessing Larsen | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 1:18.93 | 2:42.63 | 4:06.03 | 5:26.42 | |||
21 | Ulrika Toft | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 1:18.34 | 2:42.42 | 4:06.48 | 5:27.46 | |||
22 | Emilie Yung Meiling | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 1:18.30 | 2:43.31 | 4:10.42 | 5:34.61 | |||
23 | Mathilde Heide | 1993 | Svømmeklubben Nord | 1:21.56 | 2:47.77 | 4:14.96 | 5:39.02 | |||
24 | Benedikte Eg Mølhave | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 1:20.93 | 2:50.16 | 4:21.21 | 5:50.21 | |||
25 | Anne Charlotte Poulsen | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 1:25.41 | 3:00.06 | 4:36.23 | 6:08.01 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Aarhus Open 2009 | Udskriftsdato | 24 maj 2009 | |||
Stævne by | Aarhus | Udskriftstidspunkt | 09:52 | |||
Arrangør | AGF Elitesvømning |
Løb 24, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 0 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Kristoffer Salomonsen | 1993 | Thisted Svømmeklub | 1:03.70 | 2:12.19 | 3:20.27 | 4:27.43 | |||
2 | Ruben Arent | 1989 | Agfs Svømmeafdeling | 1:03.04 | 2:11.71 | 3:21.98 | 4:34.18 | |||
3 | Magnus B. Pedersen | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 1:05.03 | 2:16.02 | 3:27.04 | 4:35.68 | |||
4 | Daniel Peschardt | 1993 | Thisted Svømmeklub | 1:06.25 | 2:20.13 | 3:33.58 | 4:42.59 | |||
5 | Jesper Gemke | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 1:07.96 | 2:21.66 | 3:35.58 | 4:46.34 | |||
6 | Jesper Madsen | 1993 | Svømmeklubben Tempo | 1:06.00 | 2:19.84 | 3:35.32 | 4:46.46 | |||
7 | Anton B. Pedersen | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 1:05.08 | 2:18.47 | 3:32.53 | 4:47.02 | |||
8 | Kasper Fiil Frandsen | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 1:08.28 | 2:23.78 | 3:37.48 | 4:47.31 | |||
9 | Kenneth Skærbæk | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 1:09.03 | 2:23.93 | 3:37.81 | 4:50.13 | |||
10 | Nicholai Heide | 1993 | Svømmeklubben Nord | 1:08.86 | 2:25.32 | 3:40.83 | 4:52.35 | |||
11 | Kristian Lynge Dahlgaard | 1994 | Thisted Svømmeklub | 1:09.11 | 2:25.88 | 3:41.28 | 4:53.34 | |||
12 | Nikolaj Kühn | 1993 | Svømmeklubben Nord | 1:09.52 | 2:25.60 | 3:40.74 | 4:53.74 | |||
13 | Kasper Møller | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 1:09.21 | 2:23.74 | 3:39.26 | 4:53.90 | |||
14 | Simon L. Knudsen | 1996 | Thisted Svømmeklub | 1:09.22 | 2:25.80 | 3:42.52 | 4:55.84 | |||
15 | Kristoffer Moos | 1996 | Thisted Svømmeklub | 1:09.35 | 2:25.48 | 3:42.33 | 4:56.20 | |||
16 | Mikkel Pedersen | 1994 | Thisted Svømmeklub | 1:11.33 | 2:29.28 | 3:45.56 | 4:59.51 | |||
17 | Anton Bromer | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 1:12.22 | 2:29.39 | 3:47.67 | 5:03.77 | |||
18 | Magnus Yde | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 1:13.18 | 2:33.75 | 3:53.65 | 5:11.97 | |||
19 | Ruben Lykke Pedersen | 1987 | Svømmeklubben SHS Stevns | 1:09.68 | 2:31.57 | 3:58.26 | 5:20.29 | |||
20 | Mirko Wagner | 1994 | Tg Heddesheim 1891 E.v. | 1:13.55 | 2:37.29 | 4:02.19 | 5:24.55 | |||
21 | Michael Bach | 1993 | Thisted Svømmeklub | 1:10.20 | 2:34.96 | 4:00.81 | 5:28.19 | |||
22 | Jeppe Birn-Rydder | 1995 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 1:17.30 | 2:40.94 | 4:06.96 | 5:28.42 | |||
23 | Thomas G. Kjeldgaard | 1996 | Svømmeklubben Nord | 1:18.26 | 2:46.57 | 4:14.79 | 5:36.52 | |||
24 | Michael Kjær | 1995 | Thisted Svømmeklub | 1:22.53 | 2:54.38 | 4:25.40 | 5:56.43 | |||
25 | Johan Christensen | 1996 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 1:24.22 | 2:58.85 | 4:35.41 | 6:10.12 | |||
26 | Martin Hedegaard Nielsen | 1995 | Svømmeklubben Nord | 1:29.16 | 3:05.43 | 4:41.90 | 6:16.01 | |||
27 | Jonathan Bitch Holm | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 1:30.44 | 3:13.76 | 4:56.31 | 6:35.52 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling |
Resultat Løb 25 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Aarhus Open 2009 | Udskriftsdato | 24 maj 2009 | |||
Stævne by | Aarhus | Udskriftstidspunkt | 10:04 | |||
Arrangør | AGF Elitesvømning |
Løb 25, 100m Butterfly Damer, Indledende 19 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Silvia Wiltzsch | 1977 | Tg Heddesheim 1891 E.v. | 1:14.06 | ||||||
2 | Jannie Krog | 1986 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 1:20.65 | ||||||
Løb 25, 100m Butterfly Damer, Indledende 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Celine Bejsrup Nielsen | 1992 | Svømmeklubben Nord | 1:52.95 | ||||||
Løb 25, 100m Butterfly Damer, Indledende 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Janni Overgaard | 1993 | Thisted Svømmeklub | 1:08.53 | ||||||
2 | Anja Olsen | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 1:12.71 | ||||||
3 | Anne Wittrup Johansen | 1993 | Svømmeklubben Nord | 1:13.44 | ||||||
4 | Christina Arent Sørensen | 1994 | Randers GF Neptun | 1:15.83 | ||||||
5 | Solvej Mathiasen | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 1:16.88 | ||||||
6 | Anna Krusell | 1994 | Skovbakken Svømmeafdeling | 1:19.17 | ||||||
7 | Mathilde Heide | 1993 | Svømmeklubben Nord | 1:20.18 | ||||||
8 | Cecilie Hougaard | 1993 | Svømmeklubben SHS Stevns | 1:27.13 | ||||||
9 | Regitze Madsen | 1994 | Svømmeklubben Nord | 1:29.47 | ||||||
10 | Stine Juul Routhe | 1993 | Svømmeklubben Nord | 1:31.43 | ||||||
11 | Line Aamann | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 1:33.07 | ||||||
Løb 25, 100m Butterfly Damer, Indledende 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sara Mogensen | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 1:17.98 | ||||||
2 | Maria Pedersen | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 1:21.93 | ||||||
3 | Anne Sofie J. Brund | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 1:26.38 | ||||||
4 | Lise L. Nielsen | 1996 | Svømmeklubben Nord | 1:28.35 | ||||||
5 | Lærke B Pedersen | 1996 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 1:30.99 | ||||||
6 | Frederikke Nedergaard | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 1:31.90 | ||||||
7 | Cecilie Bjerg | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 1:32.77 | ||||||
8 | Maj Møller Nielsen | 1995 | IHF Svømning | 1:35.18 | ||||||
9 | Camilla Nielsen | 1996 | IHF Svømning | 1:37.07 | ||||||
10 | Ida Gjesing Hansen | 1996 | Svømmeklubben Nord | 1:43.02 | ||||||
- | Emilie Søgaard | 1996 | IHF Svømning | DNS | ||||||
- | Mie Munkholt | 1995 | AIA-Tranbjerg | DNS | ||||||
Løb 25, 100m Butterfly Damer, Indledende 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Maria Bjørnbak Bostrup | 1997 | Svømmeklubben Nord | 1:26.18 | ||||||
2 | Christina Blaaberg | 1998 | Svømmeklubben Tempo | 1:29.15 | ||||||
3 | Una Møller | 1998 | IHF Svømning | 1:41.24 | ||||||
4 | Astrid Skjoldborg | 1997 | Svømmeklubben Nord | 1:45.21 | ||||||
5 | Clara Nautrup Pedersen | 1998 | IHF Svømning | 1:47.97 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Aarhus Open 2009 | Udskriftsdato | 24 maj 2009 | |||
Stævne by | Aarhus | Udskriftstidspunkt | 14:49 | |||
Arrangør | AGF Elitesvømning |
Løb 25, 100m Butterfly Damer, Finaler 15 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Janni Overgaard | 1993 | Thisted Svømmeklub | 1:08.24 | ||||||
2 | Anja Olsen | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 1:09.61 | ||||||
3 | Silvia Wiltzsch | 1977 | Tg Heddesheim 1891 E.v. | 1:11.72 | ||||||
4 | Anne Wittrup Johansen | 1993 | Svømmeklubben Nord | 1:12.48 | ||||||
5 | Mathilde Heide | 1993 | Svømmeklubben Nord | 1:16.27 | ||||||
6 | Christina Arent Sørensen | 1994 | Randers GF Neptun | 1:16.50 | ||||||
7 | Solvej Mathiasen | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 1:16.72 | ||||||
8 | Anna Krusell | 1994 | Skovbakken Svømmeafdeling | 1:19.41 | ||||||
Løb 25, 100m Butterfly Damer, Finaler 14 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sara Mogensen | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 1:18.07 | ||||||
2 | Maria Pedersen | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 1:20.16 | ||||||
3 | Maria Bjørnbak Bostrup | 1997 | Svømmeklubben Nord | 1:22.65 | ||||||
4 | Anne Sofie J. Brund | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 1:25.45 | ||||||
5 | Lise L. Nielsen | 1996 | Svømmeklubben Nord | 1:25.62 | ||||||
6 | Christina Blaaberg | 1998 | Svømmeklubben Tempo | 1:28.40 | ||||||
7 | Frederikke Nedergaard | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 1:28.49 | ||||||
8 | Lærke B Pedersen | 1996 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 1:32.11 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling |
Resultat Løb 26 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Aarhus Open 2009 | Udskriftsdato | 24 maj 2009 | |||
Stævne by | Aarhus | Udskriftstidspunkt | 10:19 | |||
Arrangør | AGF Elitesvømning |
Løb 26, 100m Butterfly Herrer, Indledende 19 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Christian R. Svejstrup | 1990 | Agfs Svømmeafdeling | 1:01.57 | ||||||
2 | Benjamin Kallehave | 1990 | Agfs Svømmeafdeling | 1:03.03 | ||||||
Løb 26, 100m Butterfly Herrer, Indledende 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Palle Daarbak | 1991 | Svømmeklubben SHS Stevns | 1:10.76 | ||||||
Løb 26, 100m Butterfly Herrer, Indledende 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Søren L. Knudsen | 1993 | Thisted Svømmeklub | 1:07.07 | ||||||
2 | Jesper Madsen | 1993 | Svømmeklubben Tempo | 1:08.15 | ||||||
3 | Simon Strøm Hermannsson | 1994 | Svømmeklubben Nord | 1:12.63 | ||||||
4 | Anton B. Pedersen | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 1:14.12 | ||||||
5 | Kasper Møller | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 1:14.15 | ||||||
6 | Kasper Fiil Frandsen | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 1:14.28 | ||||||
7 | Mikkel Pedersen | 1994 | Thisted Svømmeklub | 1:17.28 | ||||||
8 | Kenneth Skærbæk | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 1:24.02 | ||||||
9 | Magnus B. Pedersen | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 1:25.72 | ||||||
- | Frederik C. Østergaard | 1994 | Lyseng IF | DNS | ||||||
Løb 26, 100m Butterfly Herrer, Indledende 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Thomas Pedersen | 1995 | Thisted Svømmeklub | 1:06.95 | ||||||
2 | Emil Kamuk Frederiksen | 1995 | Svømmeklubben Tempo | 1:14.89 | ||||||
3 | Bo Volf Brøchner | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 1:16.26 | ||||||
4 | Kristian Broløs | 1995 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 1:19.87 | ||||||
5 | Niels Mortensen | 1995 | Randers GF Neptun | 1:20.12 | ||||||
6 | Andreas Hvid Andersen | 1995 | IHF Svømning | 1:22.24 | ||||||
7 | Thomas Bie Westphael | 1995 | IHF Svømning | 1:23.71 | ||||||
8 | Albert Grahn-Frankil | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 1:28.42 | ||||||
Løb 26, 100m Butterfly Herrer, Indledende 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Victor Pedersen | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 1:18.15 | ||||||
2 | Jonatan Balladone | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 1:37.19 | ||||||
3 | Tom Heilmann | 1997 | Svømmeklubben Tempo | 1:39.36 | ||||||
4 | Rolf Wollesen | 1998 | Svømmeklubben Tempo | 1:47.99 | ||||||
5 | Kasper Vestergaard | 1997 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 1:53.30 | ||||||
6 | Benjamin Green | 1997 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 2:06.75 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Aarhus Open 2009 | Udskriftsdato | 24 maj 2009 | |||
Stævne by | Aarhus | Udskriftstidspunkt | 14:58 | |||
Arrangør | AGF Elitesvømning |
Løb 26, 100m Butterfly Herrer, Finaler 15 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Benjamin Kallehave | 1990 | Agfs Svømmeafdeling | 1:00.90 | ||||||
2 | Christian R. Svejstrup | 1990 | Agfs Svømmeafdeling | 1:00.91 | ||||||
3 | Søren L. Knudsen | 1993 | Thisted Svømmeklub | 1:07.09 | ||||||
4 | Jesper Madsen | 1993 | Svømmeklubben Tempo | 1:07.12 | ||||||
5 | Palle Daarbak | 1991 | Svømmeklubben SHS Stevns | 1:10.81 | ||||||
6 | Kasper Møller | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 1:11.81 | ||||||
7 | Anton B. Pedersen | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 1:13.27 | ||||||
8 | Simon Strøm Hermannsson | 1994 | Svømmeklubben Nord | 1:15.11 | ||||||
Løb 26, 100m Butterfly Herrer, Finaler 14 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Thomas Pedersen | 1995 | Thisted Svømmeklub | 1:10.22 | ||||||
2 | Emil Kamuk Frederiksen | 1995 | Svømmeklubben Tempo | 1:14.50 | ||||||
3 | Bo Volf Brøchner | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 1:16.26 | ||||||
4 | Kristian Broløs | 1995 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 1:18.11 | ||||||
5 | Niels Mortensen | 1995 | Randers GF Neptun | 1:19.27 | ||||||
6 | Victor Pedersen | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 1:25.00 | ||||||
7 | Thomas Bie Westphael | 1995 | IHF Svømning | 1:25.45 | ||||||
8 | Andreas Hvid Andersen | 1995 | IHF Svømning | 1:27.06 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling |
Resultat Løb 27 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Aarhus Open 2009 | Udskriftsdato | 24 maj 2009 | |||
Stævne by | Aarhus | Udskriftstidspunkt | 10:36 | |||
Arrangør | AGF Elitesvømning |
Løb 27, 100m Rygsvømning Damer, Indledende 19 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Alessa Ries | 1981 | Tg Heddesheim 1891 E.v. | 1:10.42 | ||||||
2 | Sabrina Frese | 1989 | Tg Heddesheim 1891 E.v. | 1:16.67 | ||||||
3 | Trine Fredsø Rasmussen | 1989 | Lyseng IF | 1:19.29 | ||||||
4 | Daniela Miermann | 1990 | Tg Heddesheim 1891 E.v. | 1:24.54 | ||||||
Løb 27, 100m Rygsvømning Damer, Indledende 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nina Højris Jørgensen | 1992 | Lyseng IF | 1:15.32 | ||||||
2 | Diana Rank | 1991 | Lyseng IF | 1:15.55 | ||||||
- | Simone Friis | 1991 | Agfs Svømmeafdeling | DNS | ||||||
- | Helene Kristensen | 1992 | Svømmeklubben Tempo | DSQ | Mere end 15m u/vand | |||||
Løb 27, 100m Rygsvømning Damer, Indledende 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Louise Østergaard Vinther | 1994 | Thisted Svømmeklub | 1:12.34 | ||||||
2 | Katrine Iversen | 1993 | Skovbakken Svømmeafdeling | 1:15.15 | ||||||
3 | Solvej Mathiasen | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 1:17.91 | ||||||
4 | Signe Kragelund | 1994 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 1:19.49 | ||||||
5 | Marie Egebjerg Jensen | 1993 | Skovbakken Svømmeafdeling | 1:19.73 | ||||||
6 | Alexandra Frese | 1993 | Tg Heddesheim 1891 E.v. | 1:21.26 | ||||||
7 | Simone Andersen | 1994 | Svømmeklubben SHS Stevns | 1:23.13 | ||||||
8 | Christina Lund | 1993 | Svømmeklubben Tempo | 1:23.60 | ||||||
9 | Josephine Rasmussen | 1993 | Svømmeklubben Tempo | 1:23.72 | ||||||
10 | Sara Rainer | 1994 | Svømmeklubben Tempo | 1:26.36 | ||||||
11 | Cornelia Buus | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 1:28.07 | ||||||
12 | Anna T. Kristensen | 1994 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 1:28.69 | ||||||
13 | Benedikte Eg Mølhave | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 1:33.08 | ||||||
14 | Christina Mejlgaard | 1994 | IHF Svømning | 1:35.13 | ||||||
Løb 27, 100m Rygsvømning Damer, Indledende 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sofie Reffstrup Pedersen | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 1:14.04 | ||||||
2 | Charlotte Thor | 1995 | IHF Svømning | 1:18.90 | ||||||
3 | Amalie Rasmussen | 1996 | Svømmeklubben Tempo | 1:18.99 | ||||||
4 | Maria Søe Beith | 1996 | Thisted Svømmeklub | 1:19.84 | ||||||
5 | Anna Katrine Jørgensen | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 1:19.97 | ||||||
6 | Frederikke Nedergaard | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 1:22.43 | ||||||
7 | Johanne Brahe | 1995 | AIA-Tranbjerg | 1:22.83 | ||||||
8 | Anne Sofie J. Brund | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 1:23.46 | ||||||
9 | Sandra Bram Madsen | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 1:24.15 | ||||||
10 | Pernille Krog Poulsen | 1995 | Thisted Svømmeklub | 1:24.23 | ||||||
11 | Lærke B Pedersen | 1996 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 1:24.38 | ||||||
12 | Julie Hedegaard | 1996 | Skovbakken Svømmeafdeling | 1:24.69 | ||||||
13 | Cecilie Laursen | 1996 | IHF Svømning | 1:27.50 | ||||||
14 | Siv Madsen | 1996 | Thisted Svømmeklub | 1:29.25 | ||||||
15 | Mie Munkholt | 1995 | AIA-Tranbjerg | 1:29.72 | ||||||
16 | Sidsel Schlott Køpke | 1995 | Skovbakken Svømmeafdeling | 1:30.81 | ||||||
17 | Christine Holm Egebæk | 1996 | AIA-Tranbjerg | 1:31.40 | ||||||
18 | Fie Bagge Mogensen | 1995 | Svømmeklubben SHS Stevns | 1:31.77 | ||||||
19 | Katja Grønning Kronborg | 1996 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 1:34.75 | ||||||
20 | Julie Ottesen | 1995 | Svømmeklubben Nord | 1:38.93 | ||||||
21 | Emma Klitnæs | 1996 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 1:48.24 | ||||||
22 | Mathilde Thusgaard | 1996 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 1:51.14 | ||||||
Løb 27, 100m Rygsvømning Damer, Indledende 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emilie Yung Meiling | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 1:20.47 | ||||||
2 | Stine Mary Vissing | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 1:20.51 | ||||||
3 | Cecilie Stefansen | 1997 | IHF Svømning | 1:28.30 | ||||||
4 | Anne Charlotte Poulsen | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 1:30.23 | ||||||
5 | Una Møller | 1998 | IHF Svømning | 1:33.89 | ||||||
6 | Charina Arent Sørensen | 1997 | Randers GF Neptun | 1:34.55 | ||||||
7 | Amalie Pedersen | 1997 | Svømmeklubben Tempo | 1:39.96 | ||||||
8 | Marie Eske | 1999 | Randers GF Neptun | 1:46.07 | ||||||
9 | Sidsel Friis Thomassen | 1999 | IHF Svømning | 1:46.95 | ||||||
10 | Maya Nautrup Pedersen | 1999 | IHF Svømning | 1:57.33 | ||||||
11 | Emilie Kielsholm Jacobsen | 1999 | IHF Svømning | 1:58.71 | ||||||
12 | Caroline Høbjerg Svejsø | 1999 | IHF Svømning | 2:05.08 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Aarhus Open 2009 | Udskriftsdato | 24 maj 2009 | |||
Stævne by | Aarhus | Udskriftstidspunkt | 15:07 | |||
Arrangør | AGF Elitesvømning |
Løb 27, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 15 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Alessa Ries | 1981 | Tg Heddesheim 1891 E.v. | 1:09.66 | ||||||
2 | Louise Østergaard Vinther | 1994 | Thisted Svømmeklub | 1:11.67 | ||||||
3 | Sabrina Frese | 1989 | Tg Heddesheim 1891 E.v. | 1:13.85 | ||||||
4 | Katrine Iversen | 1993 | Skovbakken Svømmeafdeling | 1:15.05 | ||||||
5 | Diana Rank | 1991 | Lyseng IF | 1:16.64 | ||||||
6 | Signe Kragelund | 1994 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 1:19.09 | ||||||
7 | Nina Højris Jørgensen | 1992 | Lyseng IF | 1:22.83 | ||||||
8 | Marie Egebjerg Jensen | 1993 | Skovbakken Svømmeafdeling | 1:23.06 | ||||||
Løb 27, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 14 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sofie Reffstrup Pedersen | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 1:12.05 | ||||||
2 | Charlotte Thor | 1995 | IHF Svømning | 1:17.86 | ||||||
3 | Anna Katrine Jørgensen | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 1:18.31 | ||||||
4 | Maria Søe Beith | 1996 | Thisted Svømmeklub | 1:18.93 | ||||||
5 | Amalie Rasmussen | 1996 | Svømmeklubben Tempo | 1:18.97 | ||||||
6 | Emilie Yung Meiling | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 1:20.23 | ||||||
7 | Frederikke Nedergaard | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 1:24.07 | ||||||
8 | Stine Mary Vissing | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 1:24.23 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling |
Resultat Løb 28 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Aarhus Open 2009 | Udskriftsdato | 24 maj 2009 | |||
Stævne by | Aarhus | Udskriftstidspunkt | 10:48 | |||
Arrangør | AGF Elitesvømning |
Løb 28, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende 19 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ruben Arent | 1989 | Agfs Svømmeafdeling | 1:11.52 | ||||||
2 | Benjamin Kallehave | 1990 | Agfs Svømmeafdeling | 1:13.01 | ||||||
Løb 28, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Peter Tramm | 1992 | IHF Svømning | 1:07.11 | ||||||
Løb 28, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Søren Dahl | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 1:06.76 | ||||||
2 | Kasper Fiil Frandsen | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 1:09.67 | ||||||
3 | Kristoffer Salomonsen | 1993 | Thisted Svømmeklub | 1:10.97 | ||||||
4 | Dennis Petersen | 1993 | Skovbakken Svømmeafdeling | 1:12.09 | ||||||
5 | Magnus B. Pedersen | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 1:13.20 | ||||||
6 | Esben Brigsted | 1993 | Svømmeklubben Tempo | 1:13.95 | ||||||
7 | Patrick Rohde | 1994 | Svømmeklubben Tempo | 1:16.28 | ||||||
8 | Søren Eller Thomsen | 1994 | Skovbakken Svømmeafdeling | 1:18.39 | ||||||
9 | Simon Strøm Hermannsson | 1994 | Svømmeklubben Nord | 1:20.75 | ||||||
10 | Nicholai Heide | 1993 | Svømmeklubben Nord | 1:21.24 | ||||||
11 | Martin Futtrup | 1994 | Thisted Svømmeklub | 1:22.42 | ||||||
12 | Mirko Wagner | 1994 | Tg Heddesheim 1891 E.v. | 1:22.45 | ||||||
13 | Marcus Goth | 1993 | Tg Heddesheim 1891 E.v. | 1:23.02 | ||||||
14 | Jesper Lehd Jørgensen | 1993 | Thisted Svømmeklub | 1:30.11 | ||||||
15 | Jonathan Bitch Holm | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 1:39.93 | ||||||
Løb 28, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Kristian Ranghøj | 1995 | Randers GF Neptun | 1:16.83 | ||||||
2 | Anton Bromer | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 1:17.32 | ||||||
3 | Thomas Birkkjær | 1996 | Svømmeklubben Nord | 1:18.03 | ||||||
4 | Magnus Yde | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 1:21.63 | ||||||
5 | Mathias Johannsen | 1996 | Skovbakken Svømmeafdeling | 1:23.19 | ||||||
6 | David Tørring | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 1:23.72 | ||||||
7 | Sebastian Friis | 1995 | IHF Svømning | 1:24.28 | ||||||
8 | Bo Volf Brøchner | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 1:25.05 | ||||||
9 | Christian Nymark | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 1:28.29 | ||||||
10 | Mathias Mortensen | 1995 | Svømmeklubben Tempo | 1:32.56 | ||||||
11 | Anders L. Mogensen | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 1:33.35 | ||||||
12 | Peter Birk | 1996 | Thisted Svømmeklub | 1:36.52 | ||||||
13 | Rune Kay | 1996 | Svømmeklubben Tempo | 1:37.13 | ||||||
14 | Anders Frimor Kirk | 1996 | Thisted Svømmeklub | 1:44.89 | ||||||
15 | James Boyes | 1995 | Svømmeklubben Nord | 2:02.98 | ||||||
Løb 28, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Victor Pedersen | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 1:17.56 | ||||||
2 | Tobias B. Bjerg | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 1:25.74 | ||||||
3 | Tom Heilmann | 1997 | Svømmeklubben Tempo | 1:29.35 | ||||||
4 | Jonatan Balladone | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 1:30.18 | ||||||
5 | Jonas Hørslev Sørensen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 1:41.77 | ||||||
6 | Gustav Yde | 2000 | Svømmeklubben S 68 | 1:44.67 | ||||||
7 | Benjamin Green | 1997 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 1:48.50 | ||||||
8 | Severin Bjerre | 1998 | IHF Svømning | 2:09.57 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Aarhus Open 2009 | Udskriftsdato | 24 maj 2009 | |||
Stævne by | Aarhus | Udskriftstidspunkt | 15:16 | |||
Arrangør | AGF Elitesvømning |
Løb 28, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 15 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Søren Dahl | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 1:04.49 | ||||||
2 | Peter Tramm | 1992 | IHF Svømning | 1:06.68 | ||||||
3 | Ruben Arent | 1989 | Agfs Svømmeafdeling | 1:07.54 | ||||||
4 | Kasper Fiil Frandsen | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 1:07.87 | ||||||
5 | Kristoffer Salomonsen | 1993 | Thisted Svømmeklub | 1:10.53 | ||||||
6 | Benjamin Kallehave | 1990 | Agfs Svømmeafdeling | 1:11.87 | ||||||
7 | Dennis Petersen | 1993 | Skovbakken Svømmeafdeling | 1:14.50 | ||||||
8 | Magnus B. Pedersen | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 1:18.78 | ||||||
Løb 28, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 14 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Thomas Birkkjær | 1996 | Svømmeklubben Nord | 1:14.47 | ||||||
2 | Anton Bromer | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 1:15.39 | ||||||
3 | Kristian Ranghøj | 1995 | Randers GF Neptun | 1:15.45 | ||||||
4 | David Tørring | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 1:21.68 | ||||||
5 | Magnus Yde | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 1:21.96 | ||||||
6 | Mathias Johannsen | 1996 | Skovbakken Svømmeafdeling | 1:22.30 | ||||||
7 | Sebastian Friis | 1995 | IHF Svømning | 1:24.84 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling |
Resultat Løb 29 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Aarhus Open 2009 | Udskriftsdato | 24 maj 2009 | |||
Stævne by | Aarhus | Udskriftstidspunkt | 11:06 | |||
Arrangør | AGF Elitesvømning |
Løb 29, 200m Medley Damer, Indledende 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | Opnået | Status | ||||
1 | Celine Bejsrup Nielsen | 1992 | Svømmeklubben Nord | 1:46.28 | 3:25.48 | |||||
Løb 29, 200m Medley Damer, Indledende 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | Opnået | Status | ||||
1 | Janni Overgaard | 1993 | Thisted Svømmeklub | 1:15.38 | 2:36.60 | |||||
2 | Katja Holm | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 1:17.86 | 2:39.55 | |||||
3 | Anja Olsen | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 1:18.28 | 2:40.95 | |||||
4 | Josephina Bartela | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 1:22.84 | 2:44.66 | |||||
5 | Anne Wittrup Johansen | 1993 | Svømmeklubben Nord | 1:20.93 | 2:47.47 | |||||
6 | Marie Egebjerg Jensen | 1993 | Skovbakken Svømmeafdeling | 1:21.08 | 2:47.83 | |||||
7 | Solvej Mathiasen | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 1:21.07 | 2:49.71 | |||||
8 | Mia Kynde | 1994 | Lyseng IF | 1:21.65 | 2:51.16 | |||||
9 | Christina Arent Sørensen | 1994 | Randers GF Neptun | 1:24.70 | 2:53.01 | |||||
10 | Signe Kragelund | 1994 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 1:24.33 | 2:55.37 | |||||
11 | Christina Lund | 1993 | Svømmeklubben Tempo | 1:29.28 | 2:58.46 | |||||
12 | Stephanie Branick | 1993 | Skovbakken Svømmeafdeling | 1:24.01 | 2:59.82 | |||||
13 | Cecilie Hougaard | 1993 | Svømmeklubben SHS Stevns | 1:25.74 | 3:00.13 | |||||
14 | Line Aamann | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 1:30.58 | 3:02.63 | |||||
15 | Regitze Madsen | 1994 | Svømmeklubben Nord | 1:31.10 | 3:03.27 | |||||
16 | Cornelia Buus | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 1:40.60 | 3:08.75 | |||||
17 | Stine Juul Routhe | 1993 | Svømmeklubben Nord | 1:34.50 | 3:16.80 | |||||
Løb 29, 200m Medley Damer, Indledende 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | Opnået | Status | ||||
1 | Sofie Reffstrup Pedersen | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 1:20.39 | 2:43.79 | |||||
2 | Ulrika Toft | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 1:24.75 | 2:46.09 | |||||
3 | Maria Søe Beith | 1996 | Thisted Svømmeklub | 1:21.46 | 2:51.52 | |||||
4 | Lise L. Nielsen | 1996 | Svømmeklubben Nord | 1:24.83 | 2:53.73 | |||||
5 | Olivia Larsen | 1995 | Lyseng IF | 1:29.12 | 2:54.72 | |||||
6 | Julie Niklassen | 1995 | Lyseng IF | 1:24.89 | 2:55.59 | |||||
7 | Marlene Jessing Larsen | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 1:27.88 | 2:58.09 | |||||
8 | Anna Katrine Jørgensen | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 1:26.95 | 2:58.17 | |||||
9 | Charlotte Thor | 1995 | IHF Svømning | 1:27.34 | 2:58.31 | |||||
10 | Amalie Rasmussen | 1996 | Svømmeklubben Tempo | 1:23.44 | 2:59.50 | |||||
11 | Anne Sofie J. Brund | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 1:26.81 | 3:00.04 | |||||
12 | Maria Pedersen | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 1:31.31 | 3:00.62 | |||||
13 | Cecilie Bjerg | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 1:30.94 | 3:03.77 | |||||
14 | Mathilde Kjær Hansen | 1995 | Skovbakken Svømmeafdeling | 1:30.93 | 3:04.95 | |||||
15 | Frederikke Nedergaard | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 1:26.19 | 3:09.18 | |||||
16 | Christine Holm Egebæk | 1996 | AIA-Tranbjerg | 1:35.02 | 3:10.99 | |||||
17 | Johanne Brahe | 1995 | AIA-Tranbjerg | 1:31.95 | 3:11.18 | |||||
18 | Camilla Nielsen | 1996 | IHF Svømning | 1:33.15 | 3:15.01 | |||||
19 | Ida Gjesing Hansen | 1996 | Svømmeklubben Nord | 1:35.23 | 3:15.96 | |||||
20 | Sidsel Schlott Køpke | 1995 | Skovbakken Svømmeafdeling | 1:36.83 | 3:17.14 | |||||
21 | Anne Dahl | 1996 | Randers GF Neptun | 1:41.57 | 3:20.84 | |||||
22 | Mai Laurberg | 1996 | Svømmeklubben Tempo | 1:39.61 | 3:36.84 | |||||
- | Emilie Søgaard | 1996 | IHF Svømning | DNS | ||||||
Løb 29, 200m Medley Damer, Indledende 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | Opnået | Status | ||||
1 | Stine Mary Vissing | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 1:24.55 | 2:57.96 | |||||
2 | Maria Bjørnbak Bostrup | 1997 | Svømmeklubben Nord | 1:25.34 | 2:58.38 | |||||
3 | Astrid Skjoldborg | 1997 | Svømmeklubben Nord | 1:37.15 | 3:21.76 | |||||
4 | Charina Arent Sørensen | 1997 | Randers GF Neptun | 1:32.29 | 3:22.91 | |||||
5 | Christina Blaaberg | 1998 | Svømmeklubben Tempo | 1:35.74 | 3:23.40 | |||||
6 | Rasmine Birn Rydder | 1997 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 1:43.74 | 3:31.29 | |||||
7 | Johanne Sofie Kjærsgaard | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 1:56.02 | 3:55.08 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Aarhus Open 2009 | Udskriftsdato | 24 maj 2009 | |||
Stævne by | Aarhus | Udskriftstidspunkt | 15:57 | |||
Arrangør | AGF Elitesvømning |
Løb 29, 200m Medley Damer, Finaler 15 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | Opnået | Status | ||||
1 | Anja Olsen | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 1:11.38 | 2:28.98 | |||||
2 | Janni Overgaard | 1993 | Thisted Svømmeklub | 1:12.45 | 2:34.95 | |||||
3 | Katja Holm | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 1:16.83 | 2:36.70 | |||||
4 | Josephina Bartela | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 1:21.31 | 2:43.78 | |||||
5 | Solvej Mathiasen | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 1:19.54 | 2:46.11 | |||||
6 | Anne Wittrup Johansen | 1993 | Svømmeklubben Nord | 1:21.39 | 2:49.54 | |||||
7 | Marie Egebjerg Jensen | 1993 | Skovbakken Svømmeafdeling | 1:23.16 | 2:49.92 | |||||
8 | Mia Kynde | 1994 | Lyseng IF | 1:22.17 | 2:50.45 | |||||
Løb 29, 200m Medley Damer, Finaler 14 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | Opnået | Status | ||||
1 | Sofie Reffstrup Pedersen | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 1:15.88 | 2:41.02 | |||||
2 | Ulrika Toft | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 1:25.73 | 2:47.91 | |||||
3 | Maria Søe Beith | 1996 | Thisted Svømmeklub | 1:20.49 | 2:49.72 | |||||
4 | Lise L. Nielsen | 1996 | Svømmeklubben Nord | 1:26.00 | 2:52.37 | |||||
5 | Marlene Jessing Larsen | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 1:25.31 | 2:52.69 | |||||
6 | Julie Niklassen | 1995 | Lyseng IF | 1:26.36 | 2:55.46 | |||||
7 | Stine Mary Vissing | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 1:27.47 | 2:59.50 | |||||
8 | Olivia Larsen | 1995 | Lyseng IF | 1:34.03 | 3:04.86 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling |
Resultat Løb 30 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Aarhus Open 2009 | Udskriftsdato | 24 maj 2009 | |||
Stævne by | Aarhus | Udskriftstidspunkt | 11:24 | |||
Arrangør | AGF Elitesvømning |
Løb 30, 200m Medley Herrer, Indledende 19 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | Opnået | Status | ||||
1 | Christian R. Svejstrup | 1990 | Agfs Svømmeafdeling | 1:09.47 | 2:28.47 | |||||
Løb 30, 200m Medley Herrer, Indledende 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | Opnået | Status | ||||
1 | Peter Tramm | 1992 | IHF Svømning | 1:12.40 | 2:35.19 | |||||
2 | Palle Daarbak | 1991 | Svømmeklubben SHS Stevns | 1:16.72 | 2:45.64 | |||||
Løb 30, 200m Medley Herrer, Indledende 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | Opnået | Status | ||||
1 | Søren Dahl | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 1:11.43 | 2:31.11 | |||||
2 | Kasper Fiil Frandsen | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 1:11.98 | 2:31.22 | |||||
3 | Jesper Gemke | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 1:14.96 | 2:32.91 | |||||
4 | Søren L. Knudsen | 1993 | Thisted Svømmeklub | 1:16.09 | 2:38.18 | |||||
5 | Daniel Peschardt | 1993 | Thisted Svømmeklub | 1:18.11 | 2:41.60 | |||||
6 | Anton B. Pedersen | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 1:17.69 | 2:41.74 | |||||
7 | Kasper Møller | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 1:17.23 | 2:43.06 | |||||
8 | Magnus B. Pedersen | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 1:15.34 | 2:43.91 | |||||
9 | Nikolaj Kühn | 1993 | Svømmeklubben Nord | 1:18.37 | 2:46.33 | |||||
10 | Patrick Rohde | 1994 | Svømmeklubben Tempo | 1:20.56 | 2:47.42 | |||||
11 | Mikkel Pedersen | 1994 | Thisted Svømmeklub | 2:48.45 | 2:48.45 | |||||
12 | Nicholai Heide | 1993 | Svømmeklubben Nord | 1:21.97 | 2:50.37 | |||||
13 | Magnus Kross | 1993 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 1:25.71 | 2:54.86 | |||||
Løb 30, 200m Medley Herrer, Indledende 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | Opnået | Status | ||||
1 | Magnus Yde | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 1:19.48 | 2:46.46 | |||||
2 | Thomas Pedersen | 1995 | Thisted Svømmeklub | 1:18.22 | 2:47.10 | |||||
3 | Kristoffer Moos | 1996 | Thisted Svømmeklub | 1:21.94 | 2:47.99 | |||||
4 | Anton Bromer | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 1:22.12 | 2:49.58 | |||||
5 | Andreas Hvid Andersen | 1995 | IHF Svømning | 1:25.73 | 2:50.29 | |||||
6 | Emil Kamuk Frederiksen | 1995 | Svømmeklubben Tempo | 1:22.07 | 2:54.10 | |||||
7 | Jeppe Birn-Rydder | 1995 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 1:27.29 | 2:54.28 | |||||
8 | Bo Volf Brøchner | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 1:23.18 | 3:01.16 | |||||
9 | Thomas G. Kjeldgaard | 1996 | Svømmeklubben Nord | 1:30.28 | 3:03.79 | |||||
10 | David Tørring | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 1:31.94 | 3:05.68 | |||||
11 | Albert Grahn-Frankil | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 1:30.47 | 3:08.36 | |||||
12 | Niels Mortensen | 1995 | Randers GF Neptun | 1:26.31 | 3:10.52 | |||||
13 | Casper Mortensen | 1995 | Svømmeklubben Tempo | 1:31.05 | 3:16.91 | |||||
14 | Christian Nymark | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 1:32.30 | 3:17.10 | |||||
15 | Mathias Mortensen | 1995 | Svømmeklubben Tempo | 1:34.02 | 3:18.95 | |||||
16 | Emil Hemming Christensen | 1996 | Svømmeklubben Tempo | 1:41.18 | 3:33.21 | |||||
17 | Martin Hedegaard Nielsen | 1995 | Svømmeklubben Nord | 1:44.96 | 3:35.06 | |||||
18 | James Boyes | 1995 | Svømmeklubben Nord | 1:54.44 | 3:35.31 | |||||
19 | Anders L. Mogensen | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 1:45.06 | 3:37.92 | |||||
Løb 30, 200m Medley Herrer, Indledende 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | Opnået | Status | ||||
1 | Victor Pedersen | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 1:19.72 | 2:51.12 | |||||
2 | Jonatan Balladone | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 1:35.23 | 3:25.47 | |||||
3 | Jonas Hørslev Sørensen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 1:50.56 | 3:44.60 | |||||
4 | Rolf Wollesen | 1998 | Svømmeklubben Tempo | 1:50.77 | 3:48.42 | |||||
5 | Toke Cramer | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 2:02.28 | 4:03.11 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling |
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Aarhus Open 2009 | Udskriftsdato | 24 maj 2009 | |||
Stævne by | Aarhus | Udskriftstidspunkt | 16:08 | |||
Arrangør | AGF Elitesvømning |
Løb 30, 200m Medley Herrer, Finaler 15 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | Opnået | Status | ||||
1 | Christian R. Svejstrup | 1990 | Agfs Svømmeafdeling | 1:08.32 | 2:19.54 | |||||
2 | Søren Dahl | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 1:07.99 | 2:20.44 | |||||
3 | Kasper Fiil Frandsen | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 1:11.02 | 2:27.16 | |||||
4 | Jesper Gemke | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 1:13.40 | 2:28.90 | |||||
5 | Anton B. Pedersen | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 1:14.50 | 2:35.26 | |||||
6 | Peter Tramm | 1992 | IHF Svømning | 1:12.85 | 2:37.52 | |||||
7 | Søren L. Knudsen | 1993 | Thisted Svømmeklub | 1:16.59 | 2:39.19 | |||||
8 | Daniel Peschardt | 1993 | Thisted Svømmeklub | 1:22.38 | 2:50.31 | |||||
Løb 30, 200m Medley Herrer, Finaler 14 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | Opnået | Status | ||||
1 | Magnus Yde | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 1:18.01 | 2:43.50 | |||||
2 | Kristoffer Moos | 1996 | Thisted Svømmeklub | 1:21.47 | 2:45.43 | |||||
3 | Anton Bromer | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 1:21.31 | 2:48.22 | |||||
4 | Thomas Pedersen | 1995 | Thisted Svømmeklub | 1:20.91 | 2:52.85 | |||||
5 | Andreas Hvid Andersen | 1995 | IHF Svømning | 1:28.64 | 2:57.19 | |||||
6 | Thomas G. Kjeldgaard | 1996 | Svømmeklubben Nord | 1:29.75 | 3:02.73 | |||||
7 | Bo Volf Brøchner | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 1:27.66 | 3:08.73 | |||||
8 | Victor Pedersen | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 1:36.53 | 3:23.52 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling |
Resultat Løb 31 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Aarhus Open 2009 | Udskriftsdato | 24 maj 2009 | |||
Stævne by | Aarhus | Udskriftstidspunkt | 12:19 | |||
Arrangør | AGF Elitesvømning |
Løb 31, 100m Brystsvømning Damer, Indledende 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nina Højris Jørgensen | 1992 | Lyseng IF | 1:19.84 | ||||||
2 | Diana Rank | 1991 | Lyseng IF | 1:33.87 | ||||||
Løb 31, 100m Brystsvømning Damer, Indledende 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Josephina Bartela | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 1:18.71 | ||||||
2 | Cornelia Buus | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 1:27.83 | ||||||
3 | Anne Wittrup Johansen | 1993 | Svømmeklubben Nord | 1:28.30 | ||||||
4 | Helle Kjær | 1994 | Thisted Svømmeklub | 1:29.37 | ||||||
5 | Sara Rainer | 1994 | Svømmeklubben Tempo | 1:33.46 | ||||||
6 | Anna T. Kristensen | 1994 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 1:34.37 | ||||||
7 | Cecilie Hougaard | 1993 | Svømmeklubben SHS Stevns | 1:35.84 | ||||||
8 | Josephine Rasmussen | 1993 | Svømmeklubben Tempo | 1:36.16 | ||||||
9 | Stephanie Branick | 1993 | Skovbakken Svømmeafdeling | 1:42.42 | ||||||
Løb 31, 100m Brystsvømning Damer, Indledende 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ulrika Toft | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 1:21.13 | ||||||
2 | Olivia Larsen | 1995 | Lyseng IF | 1:23.53 | ||||||
3 | Maria Pedersen | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 1:27.10 | ||||||
4 | Julie Hedegaard | 1996 | Skovbakken Svømmeafdeling | 1:29.89 | ||||||
5 | Cecilie Laursen | 1996 | IHF Svømning | 1:31.42 | ||||||
6 | Cecilie Bjerg | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 1:34.22 | ||||||
7 | Nikoline Egerod Leth | 1996 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 1:34.40 | ||||||
8 | Fie Bagge Mogensen | 1995 | Svømmeklubben SHS Stevns | 1:35.62 | ||||||
9 | Maj Møller Nielsen | 1995 | IHF Svømning | 1:37.41 | ||||||
10 | Nanna Frederiksen | 1996 | Skovbakken Svømmeafdeling | 1:38.60 | ||||||
11 | Marlene Jessing Larsen | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 1:39.14 | ||||||
12 | Anne Dahl | 1996 | Randers GF Neptun | 1:39.74 | ||||||
13 | Sandra Bram Madsen | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 1:41.17 | ||||||
14 | Amalie Østersø | 1995 | AIA-Tranbjerg | 1:44.17 | ||||||
15 | Katja Grønning Kronborg | 1996 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 1:48.18 | ||||||
16 | Siv Madsen | 1996 | Thisted Svømmeklub | 1:48.96 | ||||||
17 | Nina Hawar | 1996 | IHF Svømning | 1:52.68 | ||||||
18 | Julie Ottesen | 1995 | Svømmeklubben Nord | 2:00.30 | ||||||
- | Emma Klitnæs | 1996 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | DSQ | 3armtag u/vand start | |||||
Løb 31, 100m Brystsvømning Damer, Indledende 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emilie Yung Meiling | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 1:32.09 | ||||||
2 | Caroline Skovdrup Jensen | 1997 | Svømmeklubben Tempo | 1:35.59 | ||||||
3 | Astrid Fly Oredsson | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 1:50.80 | ||||||
4 | Rasmine Birn Rydder | 1997 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 1:52.43 | ||||||
5 | Marie Eske | 1999 | Randers GF Neptun | 1:59.63 | ||||||
6 | Johanne Sofie Kjærsgaard | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 2:01.17 | ||||||
7 | Sidsel Friis Thomassen | 1999 | IHF Svømning | 2:08.55 | ||||||
8 | Josefine Knudsen | 1998 | Randers GF Neptun | 2:09.13 | ||||||
9 | Caroline Høbjerg Svejsø | 1999 | IHF Svømning | 2:19.94 | ||||||
10 | Emilie Kielsholm Jacobsen | 1999 | IHF Svømning | 2:49.07 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling |
Resultat Løb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Aarhus Open 2009 | Udskriftsdato | 24 maj 2009 | |||
Stævne by | Aarhus | Udskriftstidspunkt | 15:24 | |||
Arrangør | AGF Elitesvømning |
Løb 31, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 15 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Josephina Bartela | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 1:15.25 | ||||||
2 | Nina Højris Jørgensen | 1992 | Lyseng IF | 1:20.36 | ||||||
3 | Anne Wittrup Johansen | 1993 | Svømmeklubben Nord | 1:27.15 | ||||||
4 | Helle Kjær | 1994 | Thisted Svømmeklub | 1:27.94 | ||||||
5 | Cornelia Buus | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 1:28.38 | ||||||
6 | Sara Rainer | 1994 | Svømmeklubben Tempo | 1:32.45 | ||||||
7 | Cecilie Hougaard | 1993 | Svømmeklubben SHS Stevns | 1:36.05 | ||||||
Løb 31, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 14 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ulrika Toft | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 1:21.41 | ||||||
2 | Olivia Larsen | 1995 | Lyseng IF | 1:22.68 | ||||||
3 | Maria Pedersen | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 1:26.31 | ||||||
4 | Julie Hedegaard | 1996 | Skovbakken Svømmeafdeling | 1:30.82 | ||||||
5 | Cecilie Laursen | 1996 | IHF Svømning | 1:30.84 | ||||||
6 | Emilie Yung Meiling | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 1:31.61 | ||||||
7 | Cecilie Bjerg | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 1:32.67 | ||||||
8 | Caroline Skovdrup Jensen | 1997 | Svømmeklubben Tempo | 1:34.92 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling |
Resultat Løb 32 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Aarhus Open 2009 | Udskriftsdato | 24 maj 2009 | |||
Stævne by | Aarhus | Udskriftstidspunkt | 12:28 | |||
Arrangør | AGF Elitesvømning |
Løb 32, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nils Just Andersen | 1992 | Lyseng IF | 1:17.11 | ||||||
Løb 32, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jesper Gemke | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 1:19.25 | ||||||
2 | Michael Bach | 1993 | Thisted Svømmeklub | 1:19.80 | ||||||
3 | Luca Pasquali | 1994 | Thisted Svømmeklub | 1:21.48 | ||||||
4 | Simon Strøm Hermannsson | 1994 | Svømmeklubben Nord | 1:23.05 | ||||||
5 | Marcus Goth | 1993 | Tg Heddesheim 1891 E.v. | 1:25.50 | ||||||
6 | Søren Eller Thomsen | 1994 | Skovbakken Svømmeafdeling | 1:30.39 | ||||||
7 | Esben S. Ditlefsen | 1993 | Lyseng IF | 1:38.09 | ||||||
8 | Jesper Lehd Jørgensen | 1993 | Thisted Svømmeklub | 1:42.12 | ||||||
Løb 32, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Michael Kjær | 1995 | Thisted Svømmeklub | 1:32.24 | ||||||
2 | Jeppe Birn-Rydder | 1995 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 1:34.14 | ||||||
3 | David Tørring | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 1:34.23 | ||||||
4 | Thomas Birkkjær | 1996 | Svømmeklubben Nord | 1:35.44 | ||||||
5 | Thomas Stokvad | 1995 | Skovbakken Svømmeafdeling | 1:36.48 | ||||||
6 | Albert Grahn-Frankil | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 1:40.55 | ||||||
7 | Peter Birk | 1996 | Thisted Svømmeklub | 1:47.24 | ||||||
8 | Anders Frimor Kirk | 1996 | Thisted Svømmeklub | 2:00.78 | ||||||
Løb 32, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Andreas Sejr Andersen | 1997 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 1:43.47 | ||||||
2 | Kasper Vestergaard | 1997 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 1:44.42 | ||||||
3 | Jacob Pedersen | 1997 | Thisted Svømmeklub | 1:46.97 | ||||||
4 | Thomas Rock | 1997 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 1:52.92 | ||||||
5 | Kasper Kross | 1997 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 1:59.64 | ||||||
6 | Toke Cramer | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 2:00.71 | ||||||
7 | Gustav Yde | 2000 | Svømmeklubben S 68 | 2:06.96 | ||||||
8 | Severin Bjerre | 1998 | IHF Svømning | 2:39.31 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling |
Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Aarhus Open 2009 | Udskriftsdato | 24 maj 2009 | |||
Stævne by | Aarhus | Udskriftstidspunkt | 15:32 | |||
Arrangør | AGF Elitesvømning |
Løb 32, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 15 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nils Just Andersen | 1992 | Lyseng IF | 1:14.15 | ||||||
2 | Jesper Gemke | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 1:14.32 | ||||||
3 | Michael Bach | 1993 | Thisted Svømmeklub | 1:20.54 | ||||||
4 | Luca Pasquali | 1994 | Thisted Svømmeklub | 1:24.43 | ||||||
5 | Simon Strøm Hermannsson | 1994 | Svømmeklubben Nord | 1:24.53 | ||||||
6 | Marcus Goth | 1993 | Tg Heddesheim 1891 E.v. | 1:25.44 | ||||||
7 | Søren Eller Thomsen | 1994 | Skovbakken Svømmeafdeling | 1:31.57 | ||||||
- | Esben S. Ditlefsen | 1993 | Lyseng IF | DNS | ||||||
Løb 32, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 14 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Michael Kjær | 1995 | Thisted Svømmeklub | 1:28.61 | ||||||
2 | Thomas Birkkjær | 1996 | Svømmeklubben Nord | 1:32.07 | ||||||
3 | David Tørring | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 1:32.69 | ||||||
4 | Thomas Stokvad | 1995 | Skovbakken Svømmeafdeling | 1:33.91 | ||||||
5 | Albert Grahn-Frankil | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 1:41.43 | ||||||
6 | Peter Birk | 1996 | Thisted Svømmeklub | 1:44.62 | ||||||
7 | Jacob Pedersen | 1997 | Thisted Svømmeklub | 1:45.43 | ||||||
- | Kasper Vestergaard | 1997 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling |
Resultat Løb 33 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Aarhus Open 2009 | Udskriftsdato | 24 maj 2009 | |||
Stævne by | Aarhus | Udskriftstidspunkt | 12:48 | |||
Arrangør | AGF Elitesvømning |
Løb 33, 100m Frisvømning Damer, Indledende 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nina Højris Jørgensen | 1992 | Lyseng IF | 1:07.33 | ||||||
2 | Helene Kristensen | 1992 | Svømmeklubben Tempo | 1:08.17 | ||||||
3 | Celine Bejsrup Nielsen | 1992 | Svømmeklubben Nord | 1:18.52 | ||||||
- | Simone Friis | 1991 | Agfs Svømmeafdeling | DNS | ||||||
Løb 33, 100m Frisvømning Damer, Indledende 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anja Olsen | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 1:02.53 | ||||||
2 | Katrine Iversen | 1993 | Skovbakken Svømmeafdeling | 1:03.76 | ||||||
3 | Janni Overgaard | 1993 | Thisted Svømmeklub | 1:03.83 | ||||||
4 | Katrine Yde Pedersen | 1993 | Thisted Svømmeklub | 1:06.17 | ||||||
5 | Louise Østergaard Vinther | 1994 | Thisted Svømmeklub | 1:07.18 | ||||||
6 | Line Aamann | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 1:07.99 | ||||||
7 | Anna Krusell | 1994 | Skovbakken Svømmeafdeling | 1:08.04 | ||||||
8 | Solvej Mathiasen | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 1:08.79 | ||||||
9 | Marie Egebjerg Jensen | 1993 | Skovbakken Svømmeafdeling | 1:09.01 | ||||||
10 | Mia Kynde | 1994 | Lyseng IF | 1:09.43 | ||||||
11 | Katja Holm | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 1:09.50 | ||||||
12 | Mathilde Heide | 1993 | Svømmeklubben Nord | 1:10.25 | ||||||
13 | Helle Kjær | 1994 | Thisted Svømmeklub | 1:13.26 | ||||||
14 | Stine Juul Routhe | 1993 | Svømmeklubben Nord | 1:14.53 | ||||||
15 | Cecilie Hougaard | 1993 | Svømmeklubben SHS Stevns | 1:15.02 | ||||||
16 | Cornelia Buus | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 1:15.59 | ||||||
17 | Regitze Madsen | 1994 | Svømmeklubben Nord | 1:16.36 | ||||||
18 | Benedikte Eg Mølhave | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 1:17.30 | ||||||
19 | Christina Mejlgaard | 1994 | IHF Svømning | 1:21.34 | ||||||
- | Christina Lund | 1993 | Svømmeklubben Tempo | DNS | ||||||
- | Christina Arent Sørensen | 1994 | Randers GF Neptun | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 33, 100m Frisvømning Damer, Indledende 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Charlotte Hindsted | 1995 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 1:04.63 | ||||||
2 | Trine Kristensen | 1995 | Lyseng IF | 1:06.13 | ||||||
3 | Sara Mogensen | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 1:07.60 | ||||||
4 | Mie Munkholt | 1995 | AIA-Tranbjerg | 1:07.65 | ||||||
5 | Lise L. Nielsen | 1996 | Svømmeklubben Nord | 1:09.85 | ||||||
6 | Anne Sofie J. Brund | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 1:11.09 | ||||||
7 | Ulrika Toft | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 1:11.48 | ||||||
8 | Julie Niklassen | 1995 | Lyseng IF | 1:11.58 | ||||||
9 | Marlene Jessing Larsen | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 1:12.00 | ||||||
10 | Johanne Brahe | 1995 | AIA-Tranbjerg | 1:12.48 | ||||||
11 | Anna Katrine Jørgensen | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 1:14.47 | ||||||
12 | Christine Holm Egebæk | 1996 | AIA-Tranbjerg | 1:14.48 | ||||||
13 | Cecilie Bjerg | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 1:14.65 | ||||||
14 | Frederikke Nedergaard | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 1:14.90 | ||||||
15 | Pernille Krog Poulsen | 1995 | Thisted Svømmeklub | 1:15.30 | ||||||
16 | Mathilde Kjær Hansen | 1995 | Skovbakken Svømmeafdeling | 1:15.75 | ||||||
17 | Lærke B Pedersen | 1996 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 1:16.12 | ||||||
18 | Sidsel Schlott Køpke | 1995 | Skovbakken Svømmeafdeling | 1:16.91 | ||||||
19 | Sandra Bram Madsen | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 1:17.10 | ||||||
20 | Nanna Frederiksen | 1996 | Skovbakken Svømmeafdeling | 1:17.11 | ||||||
21 | Ida Gjesing Hansen | 1996 | Svømmeklubben Nord | 1:18.96 | ||||||
22 | Siv Madsen | 1996 | Thisted Svømmeklub | 1:20.03 | ||||||
23 | Katja Grønning Kronborg | 1996 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 1:22.27 | ||||||
24 | Anne Dahl | 1996 | Randers GF Neptun | 1:25.01 | ||||||
25 | Amalie Østersø | 1995 | AIA-Tranbjerg | 1:25.09 | ||||||
26 | Mai Laurberg | 1996 | Svømmeklubben Tempo | 1:26.54 | ||||||
27 | Nikoline Egerod Leth | 1996 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 1:26.90 | ||||||
28 | Nina Hawar | 1996 | IHF Svømning | 1:31.66 | ||||||
29 | Emma Klitnæs | 1996 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 1:32.36 | ||||||
30 | Mathilde Thusgaard | 1996 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 1:42.79 | ||||||
- | Julie Ottesen | 1995 | Svømmeklubben Nord | DNS | ||||||
Løb 33, 100m Frisvømning Damer, Indledende 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Maria Bjørnbak Bostrup | 1997 | Svømmeklubben Nord | 1:10.33 | ||||||
2 | Stine Mary Vissing | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 1:11.13 | ||||||
3 | Emilie Yung Meiling | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 1:14.57 | ||||||
4 | Anne Charlotte Poulsen | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 1:18.91 | ||||||
5 | Astrid Skjoldborg | 1997 | Svømmeklubben Nord | 1:19.11 | ||||||
6 | Christina Blaaberg | 1998 | Svømmeklubben Tempo | 1:21.99 | ||||||
7 | Charina Arent Sørensen | 1997 | Randers GF Neptun | 1:22.92 | ||||||
8 | Una Møller | 1998 | IHF Svømning | 1:24.83 | ||||||
9 | Caroline Skovdrup Jensen | 1997 | Svømmeklubben Tempo | 1:26.54 | ||||||
10 | Amalie Pedersen | 1997 | Svømmeklubben Tempo | 1:26.92 | ||||||
11 | Rasmine Birn Rydder | 1997 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 1:29.31 | ||||||
12 | Astrid Fly Oredsson | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 1:29.71 | ||||||
13 | Clara Nautrup Pedersen | 1998 | IHF Svømning | 1:30.08 | ||||||
14 | Cecilia D. Jakobsen | 1998 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 1:31.97 | ||||||
15 | Johanne Sofie Kjærsgaard | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 1:35.22 | ||||||
16 | Marie Eske | 1999 | Randers GF Neptun | 1:37.93 | ||||||
17 | Maya Nautrup Pedersen | 1999 | IHF Svømning | 1:51.64 | ||||||
18 | Caroline Høbjerg Svejsø | 1999 | IHF Svømning | 1:55.96 | ||||||
19 | Josefine Knudsen | 1998 | Randers GF Neptun | 1:57.51 | ||||||
20 | Emilie Kielsholm Jacobsen | 1999 | IHF Svømning | 1:58.20 | ||||||
- | Laura Bruun | 1999 | IHF Svømning | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling |
Resultat Løb 33 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Aarhus Open 2009 | Udskriftsdato | 24 maj 2009 | |||
Stævne by | Aarhus | Udskriftstidspunkt | 15:39 | |||
Arrangør | AGF Elitesvømning |
Løb 33, 100m Frisvømning Damer, Finaler 15 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anja Olsen | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 1:01.53 | ||||||
2 | Janni Overgaard | 1993 | Thisted Svømmeklub | 1:02.85 | ||||||
3 | Katrine Iversen | 1993 | Skovbakken Svømmeafdeling | 1:04.54 | ||||||
4 | Katrine Yde Pedersen | 1993 | Thisted Svømmeklub | 1:05.68 | ||||||
5 | Louise Østergaard Vinther | 1994 | Thisted Svømmeklub | 1:06.21 | ||||||
6 | Line Aamann | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 1:07.65 | ||||||
7 | Anna Krusell | 1994 | Skovbakken Svømmeafdeling | 1:08.14 | ||||||
8 | Nina Højris Jørgensen | 1992 | Lyseng IF | 1:09.40 | ||||||
Løb 33, 100m Frisvømning Damer, Finaler 14 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Charlotte Hindsted | 1995 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 1:04.85 | ||||||
2 | Trine Kristensen | 1995 | Lyseng IF | 1:05.82 | ||||||
3 | Mie Munkholt | 1995 | AIA-Tranbjerg | 1:07.37 | ||||||
4 | Sara Mogensen | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 1:08.23 | ||||||
5 | Lise L. Nielsen | 1996 | Svømmeklubben Nord | 1:10.36 | ||||||
6 | Anne Sofie J. Brund | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 1:10.93 | ||||||
7 | Maria Bjørnbak Bostrup | 1997 | Svømmeklubben Nord | 1:11.43 | ||||||
8 | Stine Mary Vissing | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 1:14.62 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling |
Resultat Løb 34 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Aarhus Open 2009 | Udskriftsdato | 24 maj 2009 | |||
Stævne by | Aarhus | Udskriftstidspunkt | 13:07 | |||
Arrangør | AGF Elitesvømning |
Løb 34, 100m Frisvømning Herrer, Indledende 19 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ruben Arent | 1989 | Agfs Svømmeafdeling | 57.24 | ||||||
2 | Christian R. Svejstrup | 1990 | Agfs Svømmeafdeling | 57.81 | ||||||
3 | Benjamin Kallehave | 1990 | Agfs Svømmeafdeling | 1:00.67 | ||||||
4 | Ruben Lykke Pedersen | 1987 | Svømmeklubben SHS Stevns | 1:02.40 | ||||||
Løb 34, 100m Frisvømning Herrer, Indledende 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nils Just Andersen | 1992 | Lyseng IF | 1:01.80 | ||||||
Løb 34, 100m Frisvømning Herrer, Indledende 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Magnus B. Pedersen | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 1:00.10 | ||||||
2 | Kasper Møller | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 1:00.13 | ||||||
3 | Jesper Madsen | 1993 | Svømmeklubben Tempo | 1:00.31 | ||||||
4 | Dennis Petersen | 1993 | Skovbakken Svømmeafdeling | 1:00.55 | ||||||
5 | Søren Dahl | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 1:00.89 | ||||||
6 | Daniel Peschardt | 1993 | Thisted Svømmeklub | 1:02.00 | ||||||
7 | Kristoffer Salomonsen | 1993 | Thisted Svømmeklub | 1:02.21 | ||||||
8 | Nikolaj Kühn | 1993 | Svømmeklubben Nord | 1:02.69 | ||||||
9 | Esben Brigsted | 1993 | Svømmeklubben Tempo | 1:02.96 | ||||||
10 | Kenneth Skærbæk | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 1:03.56 | ||||||
11 | Kristian Lynge Dahlgaard | 1994 | Thisted Svømmeklub | 1:03.60 | ||||||
12 | Mikkel Pedersen | 1994 | Thisted Svømmeklub | 1:04.90 | ||||||
13 | Anton B. Pedersen | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 1:05.96 | ||||||
14 | Magnus Kross | 1993 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 1:06.00 | ||||||
15 | Marcus Goth | 1993 | Tg Heddesheim 1891 E.v. | 1:06.71 | ||||||
16 | Patrick Rohde | 1994 | Svømmeklubben Tempo | 1:09.43 | ||||||
17 | Michael Bach | 1993 | Thisted Svømmeklub | 1:09.50 | ||||||
18 | Mirko Wagner | 1994 | Tg Heddesheim 1891 E.v. | 1:09.99 | ||||||
19 | Luca Pasquali | 1994 | Thisted Svømmeklub | 1:10.85 | ||||||
20 | Martin Futtrup | 1994 | Thisted Svømmeklub | 1:13.07 | ||||||
21 | Jesper Lehd Jørgensen | 1993 | Thisted Svømmeklub | 1:14.99 | ||||||
22 | Frederik C. Østergaard | 1994 | Lyseng IF | 1:17.85 | ||||||
23 | Jonathan Bitch Holm | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 1:21.98 | ||||||
Løb 34, 100m Frisvømning Herrer, Indledende 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Simon L. Knudsen | 1996 | Thisted Svømmeklub | 1:03.46 | ||||||
2 | Magnus Yde | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 1:03.65 | ||||||
3 | Thomas Pedersen | 1995 | Thisted Svømmeklub | 1:04.25 | ||||||
4 | Thomas Birkkjær | 1996 | Svømmeklubben Nord | 1:06.43 | ||||||
5 | Kristoffer Moos | 1996 | Thisted Svømmeklub | 1:06.63 | ||||||
6 | Mathias Johannsen | 1996 | Skovbakken Svømmeafdeling | 1:07.58 | ||||||
7 | Kristian Broløs | 1995 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 1:08.28 | ||||||
8 | Anton Bromer | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 1:08.65 | ||||||
9 | Jeppe Birn-Rydder | 1995 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 1:09.33 | ||||||
10 | Bo Volf Brøchner | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 1:09.61 | ||||||
11 | Emil Kamuk Frederiksen | 1995 | Svømmeklubben Tempo | 1:10.40 | ||||||
12 | Andreas Hvid Andersen | 1995 | IHF Svømning | 1:10.63 | ||||||
13 | Sebastian Friis | 1995 | IHF Svømning | 1:10.97 | ||||||
14 | Thomas G. Kjeldgaard | 1996 | Svømmeklubben Nord | 1:11.83 | ||||||
15 | Kristian Ranghøj | 1995 | Randers GF Neptun | 1:12.13 | ||||||
16 | Niels Mortensen | 1995 | Randers GF Neptun | 1:13.82 | ||||||
17 | Michael Kjær | 1995 | Thisted Svømmeklub | 1:14.26 | ||||||
18 | David Tørring | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 1:15.41 | ||||||
19 | Thomas Bie Westphael | 1995 | IHF Svømning | 1:15.50 | ||||||
20 | James Boyes | 1995 | Svømmeklubben Nord | 1:15.84 | ||||||
21 | Christian Nymark | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 1:19.09 | ||||||
22 | Johan Christensen | 1996 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 1:20.72 | ||||||
23 | Casper Mortensen | 1995 | Svømmeklubben Tempo | 1:21.83 | ||||||
24 | Anders Frimor Kirk | 1996 | Thisted Svømmeklub | 1:24.30 | ||||||
25 | Rune Kay | 1996 | Svømmeklubben Tempo | 1:25.55 | ||||||
26 | Emil Hemming Christensen | 1996 | Svømmeklubben Tempo | 1:27.32 | ||||||
27 | Anders L. Mogensen | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 1:28.61 | ||||||
28 | Peter Birk | 1996 | Thisted Svømmeklub | 1:29.00 | ||||||
29 | Martin Hedegaard Nielsen | 1995 | Svømmeklubben Nord | 1:29.23 | ||||||
- | Albert Grahn-Frankil | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 34, 100m Frisvømning Herrer, Indledende 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Victor Pedersen | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 1:10.90 | ||||||
2 | Jacob Pedersen | 1997 | Thisted Svømmeklub | 1:18.33 | ||||||
3 | Jonatan Balladone | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 1:20.25 | ||||||
4 | Tom Heilmann | 1997 | Svømmeklubben Tempo | 1:21.83 | ||||||
5 | Tobias B. Bjerg | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 1:24.17 | ||||||
6 | Kasper Kross | 1997 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 1:27.23 | ||||||
7 | Rolf Wollesen | 1998 | Svømmeklubben Tempo | 1:27.49 | ||||||
8 | Andreas Sejr Andersen | 1997 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 1:30.54 | ||||||
9 | Jonas Hørslev Sørensen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 1:34.78 | ||||||
10 | Gustav Yde | 2000 | Svømmeklubben S 68 | 1:34.96 | ||||||
11 | Benjamin Green | 1997 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 1:38.65 | ||||||
12 | Toke Cramer | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 1:41.38 | ||||||
13 | Thomas Rock | 1997 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 1:42.07 | ||||||
14 | Mads Allerslev Eriksen | 1998 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 1:46.57 | ||||||
15 | Severin Bjerre | 1998 | IHF Svømning | 2:01.07 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling |
Resultat Løb 34 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Aarhus Open 2009 | Udskriftsdato | 24 maj 2009 | |||
Stævne by | Aarhus | Udskriftstidspunkt | 15:46 | |||
Arrangør | AGF Elitesvømning |
Løb 34, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 15 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ruben Arent | 1989 | Agfs Svømmeafdeling | 54.63 | ||||||
2 | Søren Dahl | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 56.16 | ||||||
3 | Christian R. Svejstrup | 1990 | Agfs Svømmeafdeling | 56.37 | ||||||
4 | Jesper Madsen | 1993 | Svømmeklubben Tempo | 59.09 | ||||||
5 | Kasper Møller | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 59.93 | ||||||
6 | Benjamin Kallehave | 1990 | Agfs Svømmeafdeling | 1:01.08 | ||||||
7 | Dennis Petersen | 1993 | Skovbakken Svømmeafdeling | 1:01.89 | ||||||
8 | Magnus B. Pedersen | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 1:05.55 | ||||||
Løb 34, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 14 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Magnus Yde | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 1:02.61 | ||||||
2 | Simon L. Knudsen | 1996 | Thisted Svømmeklub | 1:02.90 | ||||||
3 | Anton Bromer | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 1:05.31 | ||||||
4 | Kristoffer Moos | 1996 | Thisted Svømmeklub | 1:06.03 | ||||||
5 | Thomas Birkkjær | 1996 | Svømmeklubben Nord | 1:07.32 | ||||||
6 | Mathias Johannsen | 1996 | Skovbakken Svømmeafdeling | 1:07.44 | ||||||
7 | Kristian Broløs | 1995 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 1:08.66 | ||||||
8 | Thomas Pedersen | 1995 | Thisted Svømmeklub | 1:09.16 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling |
Resultat Løb 35 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Aarhus Open 2009 | Udskriftsdato | 23 maj 2009 | |||
Stævne by | Aarhus | Udskriftstidspunkt | 17:46 | |||
Arrangør | AGF Elitesvømning |
Løb 35, 4X50m Medley Damer, Finaler 16 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Aalborg Damer 14 Og Under | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 2:17.92 | ||||||
Maja Jørgensen Bruun | 1995 | |||||||||
Ghita Kobbelgaard | 1995 | 1:14.51 | 1:14.51 | |||||||
Sofie Ramsgaard | 1995 | |||||||||
Line Jørgensen Bruun | 1995 | 2:17.92 | 2:17.92 | |||||||
2 | Agf-Piger 1 | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 2:18.47 | ||||||
Sofie Reffstrup Pedersen | 1995 | |||||||||
Ulrika Toft | 1995 | 1:11.20 | 1:11.20 | |||||||
Sara Mogensen | 1995 | |||||||||
Anne Sofie J. Brund | 1995 | 2:18.47 | 2:18.47 | |||||||
3 | Agf-Piger 2 | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 2:25.87 | ||||||
Anna Katrine Jørgensen | 1996 | |||||||||
Maria Pedersen | 1995 | 1:16.03 | 1:16.03 | |||||||
Stine Mary Vissing | 1997 | |||||||||
Emilie Yung Meiling | 1997 | 2:25.87 | 2:25.87 | |||||||
4 | Agf-Piger 3 | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 2:38.93 | ||||||
Frederikke Nedergaard | 1996 | |||||||||
Sandra Bram Madsen | 1995 | 1:25.23 | 1:25.23 | |||||||
Marlene Jessing Larsen | 1996 | |||||||||
Cecilie Bjerg | 1996 | 2:38.93 | 2:38.93 | |||||||
5 | Århuspiger 1 | 1995 | Swimteam Aarhus | 2:39.78 | ||||||
Camilla Nielsen | 1996 | |||||||||
Maj Møller Nielsen | 1995 | 1:26.65 | 1:26.65 | |||||||
Anna T. Kristensen | 1994 | |||||||||
Christina Mejlgaard | 1994 | 2:39.78 | 2:39.78 | |||||||
6 | Valkyrer-3 | 1996 | Svømmeklubben Nord | 2:40.27 | ||||||
Astrid Skjoldborg | 1997 | |||||||||
Lise L. Nielsen | 1996 | 1:28.76 | 1:28.76 | |||||||
Maria Bjørnbak Bostrup | 1997 | |||||||||
Ida Gjesing Hansen | 1996 | 2:40.27 | 2:40.27 | |||||||
7 | Bakkens Piger 1 | 1993 | Skovbakken Svømmeafdeling | 2:40.40 | ||||||
Julie Hedegaard | 1996 | |||||||||
Mathilde Kjær Hansen | 1995 | 1:22.67 | 1:22.67 | |||||||
Nanna Frederiksen | 1996 | |||||||||
Sidsel Schlott Køpke | 1995 | 2:40.40 | 2:40.40 | |||||||
8 | Tempo Piger 2 | 1996 | Svømmeklubben Tempo | 2:51.90 | ||||||
Mai Laurberg | 1996 | |||||||||
Caroline Skovdrup Jensen | 1997 | 1:30.69 | 1:30.69 | |||||||
Christina Blaaberg | 1998 | |||||||||
Amalie Pedersen | 1997 | 2:51.90 | 2:51.90 | |||||||
- | Thisted Hotgirlz 1 | 1993 | Thisted Svømmeklub | 2:15.81 | EXTRA | |||||
Maria Søe Beith | 1996 | |||||||||
Louise Østergaard Vinther | 1994 | 1:15.68 | 1:15.68 | |||||||
Janni Overgaard | 1993 | |||||||||
Katrine Yde Pedersen | 1993 | 2:15.81 | 2:15.81 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Dansk Svømmeunion Region Vest |
Resultat Løb 36 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Aarhus Open 2009 | Udskriftsdato | 23 maj 2009 | |||
Stævne by | Aarhus | Udskriftstidspunkt | 17:47 | |||
Arrangør | AGF Elitesvømning |
Løb 36, 4X50m Medley Herrer, Finaler 16 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Thisted Badboyz 3 | 1995 | Thisted Svømmeklub | 2:18.60 | ||||||
Simon L. Knudsen | 1996 | |||||||||
Michael Kjær | 1995 | 1:18.94 | 1:18.94 | |||||||
Thomas Pedersen | 1995 | |||||||||
Kristoffer Moos | 1996 | 2:18.60 | 2:18.60 | |||||||
2 | Agf-Drenge 1 | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 2:27.28 | ||||||
Anton Bromer | 1995 | |||||||||
David Tørring | 1995 | 1:18.91 | 1:18.91 | |||||||
Bo Volf Brøchner | 1996 | |||||||||
Victor Pedersen | 1997 | 2:27.28 | 2:27.28 | |||||||
3 | Århusdrenge 1 | 1995 | Swimteam Aarhus | 2:39.57 | ||||||
Sebastian Friis | 1995 | |||||||||
Kasper Vestergaard | 1997 | 1:27.76 | 1:27.76 | |||||||
Thomas Bie Westphael | 1995 | |||||||||
Kasper Kross | 1997 | 2:39.57 | 2:39.57 | |||||||
4 | Nordmænd | 1995 | Svømmeklubben Nord | 2:41.55 | ||||||
Martin Hedegaard Nielsen | 1995 | |||||||||
Thomas G. Kjeldgaard | 1996 | 1:33.39 | 1:33.39 | |||||||
Thomas Birkkjær | 1996 | |||||||||
James Boyes | 1995 | 2:41.55 | 2:41.55 | |||||||
5 | Tempo Drenge 2 | 1995 | Svømmeklubben Tempo | 2:48.88 | ||||||
Tom Heilmann | 1997 | |||||||||
Mathias Mortensen | 1995 | 1:33.53 | 1:33.53 | |||||||
Casper Mortensen | 1995 | |||||||||
Emil Hemming Christensen | 1996 | 2:48.88 | 2:48.88 | |||||||
6 | Agf-Drenge 2 | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 2:49.93 | ||||||
Tobias B. Bjerg | 1998 | |||||||||
Albert Grahn-Frankil | 1996 | 1:29.51 | 1:29.51 | |||||||
Jonatan Balladone | 1997 | |||||||||
Christian Nymark | 1995 | 2:49.93 | 2:49.93 | |||||||
7 | Agf-Drenge 3 | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 3:07.20 | ||||||
Anders L. Mogensen | 1996 | |||||||||
Toke Cramer | 1998 | 1:39.82 | 1:39.82 | |||||||
Jonas Hørslev Sørensen | 1999 | |||||||||
Jonathan Bitch Holm | 1994 | 3:07.20 | 3:07.20 | |||||||
- | Thisted Badboyz 2 | 1993 | Thisted Svømmeklub | 2:16.34 | EXTRA | |||||
Daniel Peschardt | 1993 | |||||||||
Luca Pasquali | 1994 | 1:13.32 | 1:13.32 | |||||||
Mikkel Pedersen | 1994 | |||||||||
Martin Futtrup | 1994 | 2:16.34 | 2:16.34 | |||||||
- | Thisted Badboyz 1 | 1993 | Thisted Svømmeklub | 2:07.68 | EXTRA | |||||
Kristoffer Salomonsen | 1993 | |||||||||
Michael Bach | 1993 | 1:09.59 | 1:09.59 | |||||||
Søren L. Knudsen | 1993 | |||||||||
Kristian Lynge Dahlgaard | 1994 | 2:07.68 | 2:07.68 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Dansk Svømmeunion Region Vest |
Resultat Løb 53 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Aarhus Open 2009 | Udskriftsdato | 23 maj 2009 | |||
Stævne by | Aarhus | Udskriftstidspunkt | 20:34 | |||
Arrangør | AGF Elitesvømning |
Løb 53, 4X100m Medley Damer, Finaler 0 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | Opnået | Status | ||||
1 | Agf-Piger 1 | 0 | Agfs Svømmeafdeling | 4:50.77 | ||||||
Sofie Reffstrup Pedersen | 1995 | 1:18.21 | 1:18.21 | |||||||
Josephina Bartela | 1994 | 1:18.12 | 2:36.33 | |||||||
Anja Olsen | 1993 | 1:09.49 | 3:45.82 | |||||||
Katja Holm | 1994 | 1:04.95 | 4:50.77 | |||||||
2 | Aalborg Damer | 0 | Aalborg Svømmeklub | 4:54.74 | ||||||
Maja Jørgensen Bruun | 1995 | 1:15.50 | 1:15.50 | |||||||
Ghita Kobbelgaard | 1995 | 1:22.87 | 2:38.37 | |||||||
Sofie Ramsgaard | 1995 | 1:13.38 | 3:51.75 | |||||||
Pernille Moth | 1994 | 1:02.99 | 4:54.74 | |||||||
3 | Tg Heddesheim | 0 | Tg Heddesheim 1891 E.v. | 4:59.72 | ||||||
Sabrina Frese | 1989 | 1:14.48 | 1:14.48 | |||||||
Alexandra Frese | 1993 | 1:32.48 | 2:46.96 | |||||||
Silvia Wiltzsch | 1977 | 1:11.50 | 3:58.46 | |||||||
Alessa Ries | 1981 | 1:01.26 | 4:59.72 | |||||||
4 | Thisted Hotgirlz 1 | 1993 | Thisted Svømmeklub | 5:00.85 | ||||||
Maria Søe Beith | 1996 | 1:21.54 | 1:21.54 | |||||||
Louise Østergaard Vinther | 1994 | 1:25.07 | 2:46.61 | |||||||
Janni Overgaard | 1993 | 1:08.92 | 3:55.53 | |||||||
Katrine Yde Pedersen | 1993 | 1:05.32 | 5:00.85 | |||||||
5 | Agf-Piger 3 | 0 | Agfs Svømmeafdeling | 5:23.45 | ||||||
Frederikke Nedergaard | 1996 | 1:23.09 | 1:23.09 | |||||||
Maria Pedersen | 1995 | 1:28.56 | 2:51.65 | |||||||
Stine Mary Vissing | 1997 | 1:23.70 | 4:15.35 | |||||||
Line Aamann | 1993 | 1:08.10 | 5:23.45 | |||||||
6 | Århuspiger 1 | 1995 | Swimteam Aarhus | 5:25.91 | ||||||
Signe Kragelund | 1994 | 1:19.27 | 1:19.27 | |||||||
Cecilie Laursen | 1996 | 1:30.75 | 2:50.02 | |||||||
Charlotte Thor | 1995 | 1:29.07 | 4:19.09 | |||||||
Charlotte Hindsted | 1995 | 1:06.82 | 5:25.91 | |||||||
7 | Valkyrer-J | 1993 | Svømmeklubben Nord | 5:34.89 | ||||||
Trine G. Kjeldgaard | 1993 | 1:26.03 | 1:26.03 | |||||||
Regitze Madsen | 1994 | 1:36.81 | 3:02.84 | |||||||
Anne Wittrup Johansen | 1993 | 1:19.64 | 4:22.48 | |||||||
Mathilde Heide | 1993 | 1:12.41 | 5:34.89 | |||||||
8 | Agf-Piger 4 | 0 | Agfs Svømmeafdeling | 5:44.90 | ||||||
Marlene Jessing Larsen | 1996 | 1:26.40 | 1:26.40 | |||||||
Cornelia Buus | 1994 | 1:31.33 | 2:57.73 | |||||||
Anne Sofie J. Brund | 1995 | 2:47.17 | 5:44.90 | |||||||
Anne Charlotte Poulsen | 1997 | 5:44.90 | ||||||||
9 | Valkyrer-3 | 1996 | Svømmeklubben Nord | 5:52.44 | ||||||
Astrid Skjoldborg | 1997 | 1:31.87 | 1:31.87 | |||||||
Lise L. Nielsen | 1996 | 1:36.34 | 3:08.21 | |||||||
Maria Bjørnbak Bostrup | 1997 | 1:25.58 | 4:33.79 | |||||||
Ida Gjesing Hansen | 1996 | 1:18.65 | 5:52.44 | |||||||
10 | Agf-Piger 5 | 0 | Agfs Svømmeafdeling | 5:53.12 | ||||||
Cecilie Bjerg | 1996 | 1:28.95 | 1:28.95 | |||||||
Sandra Bram Madsen | 1995 | 1:39.53 | 3:08.48 | |||||||
Emilie Yung Meiling | 1997 | 1:28.11 | 4:36.59 | |||||||
Benedikte Eg Mølhave | 1994 | 1:16.53 | 5:53.12 | |||||||
11 | Valkyrer-2 | 1992 | Svømmeklubben Nord | 6:24.38 | ||||||
Nina Paulsen | 1996 | 1:33.04 | 1:33.04 | |||||||
Julie Ottesen | 1995 | 1:59.90 | 3:32.94 | |||||||
Stine Juul Routhe | 1993 | 1:33.08 | 5:06.02 | |||||||
Celine Bejsrup Nielsen | 1992 | 1:18.36 | 6:24.38 | |||||||
- | <3 <3 Mads <3 <3 | 1992 | Svømmeklubben Tempo | DSQ | Tyvstart 1. skift | |||||
Christina Lund | 1993 | 1:25.64 | 1:25.64 | |||||||
- | Agf-Piger 2 | 0 | Agfs Svømmeafdeling | DSQ | Tyvstart 1. skift | |||||
Anna Katrine Jørgensen | 1996 | 1:22.16 | 1:22.16 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Dansk Svømmeunion Region Vest |
Resultat Løb 54 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Aarhus Open 2009 | Udskriftsdato | 23 maj 2009 | |||
Stævne by | Aarhus | Udskriftstidspunkt | 20:52 | |||
Arrangør | AGF Elitesvømning |
Løb 54, 4X100m Medley Herrer, Finaler 0 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | Opnået | Status | ||||
1 | Aalborg Herrer | 0 | Aalborg Svømmeklub | 4:16.11 | ||||||
Emil Skovfoged Gregersen | 1992 | 1:06.69 | 1:06.69 | |||||||
Sebastian Strandberg | 1994 | 1:13.53 | 2:20.22 | |||||||
Daniel Svane Halkjær | 1991 | 59.04 | 3:19.26 | |||||||
Mikkel Munk Sørensen | 1992 | 56.85 | 4:16.11 | |||||||
2 | Agf-Drenge 1 | 0 | Agfs Svømmeafdeling | 4:17.56 | ||||||
Søren Dahl | 1993 | 1:07.83 | 1:07.83 | |||||||
Jesper Gemke | 1993 | 1:13.57 | 2:21.40 | |||||||
Christian R. Svejstrup | 1990 | 1:02.15 | 3:23.55 | |||||||
Ruben Arent | 1989 | 54.01 | 4:17.56 | |||||||
3 | Agf-Drenge 2 | 0 | Agfs Svømmeafdeling | 4:41.48 | ||||||
Kasper Møller | 1994 | 1:11.50 | 1:11.50 | |||||||
Kasper Fiil Frandsen | 1994 | 1:23.08 | 2:34.58 | |||||||
Benjamin Kallehave | 1990 | 1:06.95 | 3:41.53 | |||||||
Anton B. Pedersen | 1993 | 59.95 | 4:41.48 | |||||||
4 | Thisted Badboyz 1 | 1993 | Thisted Svømmeklub | 4:53.28 | ||||||
Kristoffer Salomonsen | 1993 | 1:13.27 | 1:13.27 | |||||||
Michael Bach | 1993 | 1:28.67 | 2:41.94 | |||||||
Thomas Pedersen | 1995 | 1:07.77 | 3:49.71 | |||||||
Daniel Peschardt | 1993 | 1:03.57 | 4:53.28 | |||||||
5 | Thisted Badboyz 2 | 1993 | Thisted Svømmeklub | 4:59.03 | ||||||
Kristian Lynge Dahlgaard | 1994 | 1:18.63 | 1:18.63 | |||||||
Luca Pasquali | 1994 | 1:29.71 | 2:48.34 | |||||||
Søren L. Knudsen | 1993 | 1:06.98 | 3:55.32 | |||||||
Simon L. Knudsen | 1996 | 1:03.71 | 4:59.03 | |||||||
6 | Nordmænd-1 | 0 | Svømmeklubben Nord | 4:59.38 | ||||||
Thomas Birkkjær | 1996 | 1:21.12 | 1:21.12 | |||||||
Simon Strøm Hermannsson | 1994 | 1:25.13 | 2:46.25 | |||||||
Nikolaj Kühn | 1993 | 1:09.90 | 3:56.15 | |||||||
Nicholai Heide | 1993 | 1:03.23 | 4:59.38 | |||||||
7 | Århusdrenge 1 | 1995 | Swimteam Aarhus | 5:03.61 | ||||||
Peter Tramm | 1992 | 1:09.31 | 1:09.31 | |||||||
Andreas Hvid Andersen | 1995 | 1:29.88 | 2:39.19 | |||||||
Kristian Broløs | 1995 | 1:20.13 | 3:59.32 | |||||||
Magnus Kross | 1993 | 1:04.29 | 5:03.61 | |||||||
8 | Bakkens Drenge 1 | 1990 | Skovbakken Svømmeafdeling | 5:28.10 | ||||||
Dennis Petersen | 1993 | 1:16.82 | 1:16.82 | |||||||
Søren Eller Thomsen | 1994 | 1:31.76 | 2:48.58 | |||||||
Mathias Johannsen | 1996 | 1:19.72 | 4:08.30 | |||||||
Thomas Stokvad | 1995 | 1:19.80 | 5:28.10 | |||||||
9 | Agf-Drenge 4 | 0 | Agfs Svømmeafdeling | 5:44.25 | ||||||
Victor Pedersen | 1997 | 1:21.32 | 1:21.32 | |||||||
Albert Grahn-Frankil | 1996 | 1:44.05 | 3:05.37 | |||||||
Bo Volf Brøchner | 1996 | 1:19.27 | 4:24.64 | |||||||
Christian Nymark | 1995 | 1:19.61 | 5:44.25 | |||||||
10 | Nordmænd-2 | 1993 | Svømmeklubben Nord | 6:11.25 | ||||||
Martin Hedegaard Nielsen | 1995 | 1:44.80 | 1:44.80 | |||||||
Thomas G. Kjeldgaard | 1996 | 1:43.45 | 3:28.25 | |||||||
Søren Mikkelsen | 1991 | 1:23.82 | 4:52.07 | |||||||
James Boyes | 1995 | 1:19.18 | 6:11.25 | |||||||
11 | Agf-Drenge 5 | 0 | Agfs Svømmeafdeling | 6:52.50 | ||||||
Tobias B. Bjerg | 1998 | 1:34.26 | 1:34.26 | |||||||
Toke Cramer | 1998 | 2:05.93 | 3:40.19 | |||||||
Jonatan Balladone | 1997 | 1:48.52 | 5:28.71 | |||||||
Jonathan Bitch Holm | 1994 | 1:23.79 | 6:52.50 | |||||||
- | Nougatboys | 1986 | Svømmeklubben Tempo | DSQ | Tyvstart 1. skift | |||||
Esben Brigsted | 1993 | 1:15.13 | 1:15.13 | |||||||
- | Agf-Drenge 3 | 0 | Agfs Svømmeafdeling | DSQ | Tyvstart 3. svømmer | |||||
Anton Bromer | 1995 | 1:15.74 | 1:15.74 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Dansk Svømmeunion Region Vest |
Resultat Løb 55 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Aarhus Open 2009 | Udskriftsdato | 24 maj 2009 | |||
Stævne by | Aarhus | Udskriftstidspunkt | 14:40 | |||
Arrangør | AGF Elitesvømning |
Løb 55, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler 16 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Agf-Piger 1 | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 2:08.70 | ||||||
Sofie Reffstrup Pedersen | 1995 | |||||||||
Sara Mogensen | 1995 | 1:02.14 | 1:02.14 | |||||||
Anne Sofie J. Brund | 1995 | |||||||||
Stine Mary Vissing | 1997 | 2:08.70 | 2:08.70 | |||||||
2 | Agf-Piger 2 | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 2:12.69 | ||||||
Emilie Yung Meiling | 1997 | |||||||||
Anna Katrine Jørgensen | 1996 | 1:05.24 | 1:05.24 | |||||||
Ulrika Toft | 1995 | |||||||||
Marlene Jessing Larsen | 1996 | 2:12.69 | 2:12.69 | |||||||
3 | Bakkens Piger 3 | 1993 | Skovbakken Svømmeafdeling | 2:18.63 | ||||||
Sidsel Schlott Køpke | 1995 | |||||||||
Nanna Frederiksen | 1996 | 1:09.99 | 1:09.99 | |||||||
Julie Hedegaard | 1996 | |||||||||
Mathilde Kjær Hansen | 1995 | 2:18.63 | 2:18.63 | |||||||
4 | Agf-Piger 3 | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 2:19.67 | ||||||
Cecilie Bjerg | 1996 | |||||||||
Frederikke Nedergaard | 1996 | 1:07.39 | 1:07.39 | |||||||
Maria Pedersen | 1995 | |||||||||
Sandra Bram Madsen | 1995 | 2:19.67 | 2:19.67 | |||||||
5 | Århuspiger 1 | 1995 | Swimteam Aarhus | 2:20.73 | ||||||
Cecilie Stefansen | 1997 | |||||||||
Cecilie Laursen | 1996 | 1:09.35 | 1:09.35 | |||||||
Camilla Nielsen | 1996 | |||||||||
Una Møller | 1998 | 2:20.73 | 2:20.73 | |||||||
6 | Tempo Piger 2 | 1996 | Svømmeklubben Tempo | 2:34.40 | ||||||
Amalie Pedersen | 1997 | |||||||||
Mai Laurberg | 1996 | 1:18.06 | 1:18.06 | |||||||
Christina Blaaberg | 1998 | |||||||||
Caroline Skovdrup Jensen | 1997 | 2:34.40 | 2:34.40 | |||||||
- | Valkyrer | 1996 | Svømmeklubben Nord | DSQ | Tyvstart 1. skifte | |||||
Lise L. Nielsen | 1996 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling |
Resultat Løb 56 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Aarhus Open 2009 | Udskriftsdato | 24 maj 2009 | |||
Stævne by | Aarhus | Udskriftstidspunkt | 14:42 | |||
Arrangør | AGF Elitesvømning |
Løb 56, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler 16 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Thisted Badboyz 3 | 1995 | Thisted Svømmeklub | 1:58.90 | ||||||
Thomas Pedersen | 1995 | |||||||||
Michael Kjær | 1995 | 1:00.33 | 1:00.33 | |||||||
Kristoffer Moos | 1996 | |||||||||
Simon L. Knudsen | 1996 | 1:58.90 | 1:58.90 | |||||||
2 | Agf-Drenge 1 | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 2:10.17 | ||||||
Anton Bromer | 1995 | |||||||||
Christian Nymark | 1995 | 1:03.50 | 1:03.50 | |||||||
Victor Pedersen | 1997 | |||||||||
Bo Volf Brøchner | 1996 | 2:10.17 | 2:10.17 | |||||||
3 | Nordmænd-1 | 1995 | Svømmeklubben Nord | 2:16.02 | ||||||
James Boyes | 1995 | |||||||||
Martin Hedegaard Nielsen | 1995 | 1:14.40 | 1:14.40 | |||||||
Thomas G. Kjeldgaard | 1996 | |||||||||
Thomas Birkkjær | 1996 | 2:16.02 | 2:16.02 | |||||||
4 | Århusdrenge 1 | 1995 | Swimteam Aarhus | 2:22.12 | ||||||
Sebastian Friis | 1995 | |||||||||
Thomas Bie Westphael | 1995 | 1:06.61 | 1:06.61 | |||||||
Kasper Kross | 1997 | |||||||||
Kasper Vestergaard | 1997 | 2:22.12 | 2:22.12 | |||||||
5 | Agf-Drenge 2 | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 2:22.63 | ||||||
David Tørring | 1995 | |||||||||
Jonathan Bitch Holm | 1994 | 1:09.74 | 1:09.74 | |||||||
Jonatan Balladone | 1997 | |||||||||
Albert Grahn-Frankil | 1996 | 2:22.63 | 2:22.63 | |||||||
6 | Tempo Drenge 2 | 1995 | Svømmeklubben Tempo | 2:32.87 | ||||||
Rune Kay | 1996 | |||||||||
Rolf Wollesen | 1998 | 1:18.89 | 1:18.89 | |||||||
Tom Heilmann | 1997 | |||||||||
Mathias Mortensen | 1995 | 2:32.87 | 2:32.87 | |||||||
7 | Agf-Drenge 3 | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 2:45.78 | ||||||
Tobias B. Bjerg | 1998 | |||||||||
Toke Cramer | 1998 | 1:24.23 | 1:24.23 | |||||||
Anders L. Mogensen | 1996 | |||||||||
Jonas Hørslev Sørensen | 1999 | 2:45.78 | 2:45.78 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling |
Resultat Løb 67 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Aarhus Open 2009 | Udskriftsdato | 24 maj 2009 | |||
Stævne by | Aarhus | Udskriftstidspunkt | 16:23 | |||
Arrangør | AGF Elitesvømning |
Løb 67, 4X100m Frisvømning Damer, Finaler 0 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | Opnået | Status | ||||
1 | Agf-Piger 1 | 0 | Agfs Svømmeafdeling | 4:17.87 | ||||||
Solvej Mathiasen | 1994 | 1:06.93 | 1:06.93 | |||||||
Josephina Bartela | 1994 | 1:04.83 | 2:11.76 | |||||||
Katja Holm | 1994 | 1:05.25 | 3:17.01 | |||||||
Anja Olsen | 1993 | 1:00.86 | 4:17.87 | |||||||
2 | Thisted Hotgirlz 1 | 1993 | Thisted Svømmeklub | 4:26.95 | ||||||
Louise Østergaard Vinther | 1994 | 1:05.87 | 1:05.87 | |||||||
Maria Søe Beith | 1996 | 1:10.12 | 2:15.99 | |||||||
Janni Overgaard | 1993 | 1:04.16 | 3:20.15 | |||||||
Katrine Yde Pedersen | 1993 | 1:06.80 | 4:26.95 | |||||||
3 | Bakkens Piger 4 | 1990 | Skovbakken Svømmeafdeling | 4:36.03 | ||||||
Marie Egebjerg Jensen | 1993 | 1:10.55 | 1:10.55 | |||||||
Katrine Iversen | 1993 | 1:07.11 | 2:17.66 | |||||||
Anna Krusell | 1994 | 1:09.90 | 3:27.56 | |||||||
Stephanie Branick | 1993 | 1:08.47 | 4:36.03 | |||||||
4 | Agf-Piger 2 | 0 | Agfs Svømmeafdeling | 4:41.56 | ||||||
Sara Mogensen | 1995 | 1:09.76 | 1:09.76 | |||||||
Anne Sofie J. Brund | 1995 | 1:12.31 | 2:22.07 | |||||||
Sofie Reffstrup Pedersen | 1995 | 1:10.14 | 3:32.21 | |||||||
Line Aamann | 1993 | 1:09.35 | 4:41.56 | |||||||
5 | Århuspiger 1 | 1995 | Swimteam Aarhus | 4:43.84 | ||||||
Charlotte Hindsted | 1995 | 1:08.52 | 1:08.52 | |||||||
Charlotte Thor | 1995 | 1:09.41 | 2:17.93 | |||||||
Signe Kragelund | 1994 | 1:09.87 | 3:27.80 | |||||||
Cecilie Stefansen | 1997 | 1:16.04 | 4:43.84 | |||||||
6 | Valkyrer-J | 1993 | Svømmeklubben Nord | 4:49.34 | ||||||
Anne Wittrup Johansen | 1993 | 1:07.87 | 1:07.87 | |||||||
Stine Juul Routhe | 1993 | 1:14.76 | 2:22.63 | |||||||
Regitze Madsen | 1994 | 1:14.00 | 3:36.63 | |||||||
Mathilde Heide | 1993 | 1:12.71 | 4:49.34 | |||||||
7 | Agf-Piger 4 | 0 | Agfs Svømmeafdeling | 5:04.46 | ||||||
Emilie Yung Meiling | 1997 | 1:14.45 | 1:14.45 | |||||||
Maria Pedersen | 1995 | 1:17.49 | 2:31.94 | |||||||
Cecilie Bjerg | 1996 | 1:15.67 | 3:47.61 | |||||||
Cornelia Buus | 1994 | 1:16.85 | 5:04.46 | |||||||
8 | Agf-Piger 3 | 0 | Agfs Svømmeafdeling | 5:05.87 | ||||||
Anna Katrine Jørgensen | 1996 | 1:12.83 | 1:12.83 | |||||||
Ulrika Toft | 1995 | 1:12.18 | 2:25.01 | |||||||
Stine Mary Vissing | 1997 | 1:23.29 | 3:48.30 | |||||||
Marlene Jessing Larsen | 1996 | 1:17.57 | 5:05.87 | |||||||
9 | Valkyrer-3 | 1996 | Svømmeklubben Nord | 5:10.13 | ||||||
Lise L. Nielsen | 1996 | 1:14.59 | 1:14.59 | |||||||
Maria Bjørnbak Bostrup | 1997 | 1:13.37 | 2:27.96 | |||||||
Ida Gjesing Hansen | 1996 | 1:18.91 | 3:46.87 | |||||||
Astrid Skjoldborg | 1997 | 1:23.26 | 5:10.13 | |||||||
10 | <3 <3 Mads <3 <3 | 1992 | Svømmeklubben Tempo | 5:17.47 | ||||||
Helene Kristensen | 1992 | 1:08.58 | 1:08.58 | |||||||
Sabine Christensen | 1991 | 1:12.94 | 2:21.52 | |||||||
Mai Laurberg | 1996 | 1:28.38 | 3:49.90 | |||||||
Caroline Skovdrup Jensen | 1997 | 1:27.57 | 5:17.47 | |||||||
11 | Agf-Piger 5 | 0 | Agfs Svømmeafdeling | 5:22.56 | ||||||
Frederikke Nedergaard | 1996 | 1:16.15 | 1:16.15 | |||||||
Benedikte Eg Mølhave | 1994 | 1:16.88 | 2:33.03 | |||||||
Astrid Fly Oredsson | 1998 | 1:29.69 | 4:02.72 | |||||||
Anne Charlotte Poulsen | 1997 | 1:19.84 | 5:22.56 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling |
Resultat Løb 68 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Aarhus Open 2009 | Udskriftsdato | 24 maj 2009 | |||
Stævne by | Aarhus | Udskriftstidspunkt | 16:39 | |||
Arrangør | AGF Elitesvømning |
Løb 68, 4X100m Frisvømning Herrer, Finaler 0 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | Opnået | Status | ||||
1 | Agf-Drenge 1 | 0 | Agfs Svømmeafdeling | 3:52.64 | ||||||
Søren Dahl | 1993 | 57.21 | 57.21 | |||||||
Christian R. Svejstrup | 1990 | 59.01 | 1:56.22 | |||||||
Magnus B. Pedersen | 1994 | 59.07 | 2:55.29 | |||||||
Ruben Arent | 1989 | 57.35 | 3:52.64 | |||||||
2 | Agf-Drenge 2 | 0 | Agfs Svømmeafdeling | 4:03.88 | ||||||
Benjamin Kallehave | 1990 | 1:01.42 | 1:01.42 | |||||||
Kasper Møller | 1994 | 1:01.67 | 2:03.09 | |||||||
Kasper Fiil Frandsen | 1994 | 1:01.92 | 3:05.01 | |||||||
Anton B. Pedersen | 1993 | 58.87 | 4:03.88 | |||||||
3 | Thisted Badboyz 1 | 1993 | Thisted Svømmeklub | 4:17.65 | ||||||
Kristoffer Salomonsen | 1993 | 1:02.48 | 1:02.48 | |||||||
Kristian Lynge Dahlgaard | 1994 | 1:04.51 | 2:06.99 | |||||||
Thomas Pedersen | 1995 | 1:07.85 | 3:14.84 | |||||||
Daniel Peschardt | 1993 | 1:02.81 | 4:17.65 | |||||||
4 | Nougatboys | 1990 | Svømmeklubben Tempo | 4:23.95 | ||||||
Jesper Madsen | 1993 | 1:01.35 | 1:01.35 | |||||||
Esben Brigsted | 1993 | 1:02.24 | 2:03.59 | |||||||
Emil Kamuk Frederiksen | 1995 | 1:12.35 | 3:15.94 | |||||||
Patrick Rohde | 1994 | 1:08.01 | 4:23.95 | |||||||
5 | Agf-Drenge 3 | 0 | Agfs Svømmeafdeling | 4:26.48 | ||||||
Jesper Gemke | 1993 | 1:01.88 | 1:01.88 | |||||||
Anton Bromer | 1995 | 1:08.33 | 2:10.21 | |||||||
Victor Pedersen | 1997 | 1:13.34 | 3:23.55 | |||||||
Kenneth Skærbæk | 1994 | 1:02.93 | 4:26.48 | |||||||
6 | Thisted Badboyz 2 | 1993 | Thisted Svømmeklub | 4:27.31 | ||||||
Michael Bach | 1993 | 1:09.33 | 1:09.33 | |||||||
Kristoffer Moos | 1996 | 1:07.16 | 2:16.49 | |||||||
Søren L. Knudsen | 1993 | 1:06.52 | 3:23.01 | |||||||
Simon L. Knudsen | 1996 | 1:04.30 | 4:27.31 | |||||||
7 | Bakkens Drenge 2 | 1990 | Skovbakken Svømmeafdeling | 4:33.00 | ||||||
Søren Eller Thomsen | 1994 | 1:07.13 | 1:07.13 | |||||||
Dennis Petersen | 1993 | 1:04.79 | 2:11.92 | |||||||
Mathias Johannsen | 1996 | 1:07.65 | 3:19.57 | |||||||
Thomas Stokvad | 1995 | 1:13.43 | 4:33.00 | |||||||
8 | Århusdrenge 1 | 1995 | Swimteam Aarhus | 4:38.94 | ||||||
Peter Tramm | 1992 | 1:03.86 | 1:03.86 | |||||||
Kristian Broløs | 1995 | 1:10.56 | 2:14.42 | |||||||
Andreas Sejr Andersen | 1997 | 1:15.70 | 3:30.12 | |||||||
Magnus Kross | 1993 | 1:08.82 | 4:38.94 | |||||||
9 | Agf-Drenge 4 | 0 | Agfs Svømmeafdeling | 5:14.83 | ||||||
Albert Grahn-Frankil | 1996 | 1:19.78 | 1:19.78 | |||||||
Christian Nymark | 1995 | |||||||||
David Tørring | 1995 | |||||||||
Bo Volf Brøchner | 1996 | 5:14.83 | 5:14.83 | |||||||
10 | Agf-Drenge 5 | 0 | Agfs Svømmeafdeling | 5:52.84 | ||||||
Tobias B. Bjerg | 1998 | 1:30.05 | 1:30.05 | |||||||
Jonathan Bitch Holm | 1994 | 1:28.38 | 2:58.43 | |||||||
Jonatan Balladone | 1997 | 1:24.76 | 4:23.19 | |||||||
Anders L. Mogensen | 1996 | 1:29.65 | 5:52.84 | |||||||
- | Nordmænd-2 | 1993 | Svømmeklubben Nord | DSQ | Tyvstart 1. skifte | |||||
Simon Strøm Hermannsson | 1994 | 1:07.66 | 1:07.66 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Dansk Svømmeunion Region Vest |
Resultat Løb 109 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Aarhus Open 2009 | Udskriftsdato | 22 maj 2009 | |||
Stævne by | Aarhus | Udskriftstidspunkt | 20:23 | |||
Arrangør | AGF Elitesvømning |
Løb 109, 8X50m Frisvømning Mix, Finaler 0 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Agf-Mix 1 | 0 | Agfs Svømmeafdeling | 3:39.29 | ||||||
Josephina Bartela | 1994 | |||||||||
Christian R. Svejstrup | 1990 | 54.87 | 54.87 | |||||||
Solvej Mathiasen | 1994 | |||||||||
Søren Dahl | 1993 | 1:51.00 | 1:51.00 | |||||||
Katja Holm | 1994 | |||||||||
Anton B. Pedersen | 1993 | 2:47.86 | 2:47.86 | |||||||
Anja Olsen | 1993 | |||||||||
Ruben Arent | 1989 | 3:39.29 | 3:39.29 | |||||||
2 | Thisted Matadormix | 1993 | Thisted Svømmeklub | 3:48.07 | ||||||
Katrine Yde Pedersen | 1993 | |||||||||
Daniel Peschardt | 1993 | 58.04 | 58.04 | |||||||
Maria Søe Beith | 1996 | |||||||||
Kristoffer Salomonsen | 1993 | 1:56.11 | 1:56.11 | |||||||
Louise Østergaard Vinther | 1994 | |||||||||
Thomas Pedersen | 1995 | 2:52.65 | 2:52.65 | |||||||
Janni Overgaard | 1993 | |||||||||
Kristian Lynge Dahlgaard | 1994 | 3:48.07 | 3:48.07 | |||||||
3 | Agf-Mix 2 | 0 | Agfs Svømmeafdeling | 3:53.84 | ||||||
Line Aamann | 1993 | |||||||||
Kasper Fiil Frandsen | 1994 | 59.61 | 59.61 | |||||||
Sofie Reffstrup Pedersen | 1995 | |||||||||
Kasper Møller | 1994 | 1:56.73 | 1:56.73 | |||||||
Sara Mogensen | 1995 | |||||||||
Magnus B. Pedersen | 1994 | 2:54.87 | 2:54.87 | |||||||
Anne Sofie J. Brund | 1995 | |||||||||
Benjamin Kallehave | 1990 | 3:53.84 | 3:53.84 | |||||||
4 | Århusmix 1 | 1994 | Swimteam Aarhus | 4:02.79 | ||||||
Mia Lundkvist | 1986 | |||||||||
Peter Tramm | 1992 | 58.48 | 58.48 | |||||||
Charlotte Thor | 1995 | |||||||||
Andreas Hvid Andersen | 1995 | 1:58.77 | 1:58.77 | |||||||
Signe Kragelund | 1994 | |||||||||
Kristian Broløs | 1995 | 3:01.57 | 3:01.57 | |||||||
Charlotte Hindsted | 1995 | |||||||||
Sebastian Friis | 1995 | 4:02.79 | 4:02.79 | |||||||
5 | Nord 1 | 0 | Svømmeklubben Nord | 4:03.55 | ||||||
Anne Wittrup Johansen | 1993 | |||||||||
Nikolaj Kühn | 1993 | 58.62 | 58.62 | |||||||
Lise L. Nielsen | 1996 | |||||||||
Simon Strøm Hermannsson | 1994 | 2:01.18 | 2:01.18 | |||||||
Mathilde Heide | 1993 | |||||||||
Nicholai Heide | 1993 | 3:02.35 | 3:02.35 | |||||||
Maria Bjørnbak Bostrup | 1997 | |||||||||
Søren Mikkelsen | 1991 | 4:03.55 | 4:03.55 | |||||||
6 | Farsbrød | 0 | Svømmeklubben Tempo | 4:09.14 | ||||||
Helene Kristensen | 1992 | |||||||||
Jesper Madsen | 1993 | 57.94 | 57.94 | |||||||
Josephine Rasmussen | 1993 | |||||||||
Esben Brigsted | 1993 | 1:59.99 | 1:59.99 | |||||||
Christina Lund | 1993 | |||||||||
Emil Kamuk Frederiksen | 1995 | 3:04.63 | 3:04.63 | |||||||
Sara Rainer | 1994 | |||||||||
Patrick Rohde | 1994 | 4:09.14 | 4:09.14 | |||||||
7 | Bakkens Mix | 1990 | Skovbakken Svømmeafdeling | 4:10.24 | ||||||
Katrine Iversen | 1993 | |||||||||
Søren Eller Thomsen | 1994 | 59.57 | 59.57 | |||||||
Sidsel Schlott Køpke | 1995 | |||||||||
Thomas Stokvad | 1995 | 2:06.74 | 2:06.74 | |||||||
Anna Krusell | 1994 | |||||||||
Mathias Johannsen | 1996 | 3:09.12 | 3:09.12 | |||||||
Julie Hedegaard | 1996 | |||||||||
Dennis Petersen | 1993 | 4:10.24 | 4:10.24 | |||||||
8 | Agf-Mix 3 | 0 | Agfs Svømmeafdeling | 4:14.28 | ||||||
Ulrika Toft | 1995 | |||||||||
Kenneth Skærbæk | 1994 | 1:01.91 | 1:01.91 | |||||||
Simone Friis | 1991 | |||||||||
Jesper Gemke | 1993 | 2:00.04 | 2:00.04 | |||||||
Anna Katrine Jørgensen | 1996 | |||||||||
Anton Bromer | 1995 | 3:01.92 | 3:01.92 | |||||||
Stine Mary Vissing | 1997 | |||||||||
Jakob Kornmaaler | 1995 | 4:14.28 | 4:14.28 | |||||||
9 | Agf-Mix 4 | 0 | Agfs Svømmeafdeling | 4:28.73 | ||||||
Cornelia Buus | 1994 | |||||||||
Bo Volf Brøchner | 1996 | 1:05.73 | 1:05.73 | |||||||
Benedikte Eg Mølhave | 1994 | |||||||||
Victor Pedersen | 1997 | 2:14.72 | 2:14.72 | |||||||
Cecilie Bjerg | 1996 | |||||||||
Christian Nymark | 1995 | 3:22.07 | 3:22.07 | |||||||
Frederikke Nedergaard | 1996 | |||||||||
David Tørring | 1995 | 4:28.73 | 4:28.73 | |||||||
10 | Nord 2 | 0 | Svømmeklubben Nord | 4:33.04 | ||||||
Regitze Madsen | 1994 | |||||||||
Thomas Birkkjær | 1996 | 1:03.30 | 1:03.30 | |||||||
Trine G. Kjeldgaard | 1993 | |||||||||
Thomas G. Kjeldgaard | 1996 | 2:09.38 | 2:09.38 | |||||||
Astrid Skjoldborg | 1997 | |||||||||
James Boyes | 1995 | 3:17.53 | 3:17.53 | |||||||
Celine Bejsrup Nielsen | 1992 | |||||||||
Martin Hedegaard Nielsen | 1995 | 4:33.04 | 4:33.04 | |||||||
11 | Agf-Mix 5 | 0 | Agfs Svømmeafdeling | 4:43.07 | ||||||
Marlene Jessing Larsen | 1996 | |||||||||
Albert Grahn-Frankil | 1996 | 1:09.07 | 1:09.07 | |||||||
Maria Pedersen | 1995 | |||||||||
Jonathan Bitch Holm | 1994 | 2:20.86 | 2:20.86 | |||||||
Emilie Yung Meiling | 1997 | |||||||||
Jonatan Balladone | 1997 | 3:30.96 | 3:30.96 | |||||||
Sandra Bram Madsen | 1995 | |||||||||
Tobias B. Bjerg | 1998 | 4:43.07 | 4:43.07 | |||||||
12 | Aarhus 1900 Mix | 0 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 4:45.29 | ||||||
Anne V Weibrecht | 1994 | |||||||||
Jeppe Birn-Rydder | 1995 | 1:05.30 | 1:05.30 | |||||||
Helene Frasez Sørensen | 1995 | |||||||||
Johan Christensen | 1996 | 2:17.45 | 2:17.45 | |||||||
Nikoline Egerod Leth | 1996 | |||||||||
Sebastian Johansen | 1995 | 3:26.17 | 3:26.17 | |||||||
Rasmine Birn Rydder | 1997 | |||||||||
Andreas Sejr Andersen | 1997 | 4:45.29 | 4:45.29 | |||||||
13 | Rugbrød | 0 | Svømmeklubben Tempo | 4:58.26 | ||||||
Amalie Pedersen | 1997 | |||||||||
Rune Kay | 1996 | 1:17.50 | 1:17.50 | |||||||
Caroline Skovdrup Jensen | 1997 | |||||||||
Rolf Wollesen | 1998 | 2:31.75 | 2:31.75 | |||||||
Mai Laurberg | 1996 | |||||||||
Tom Heilmann | 1997 | 3:47.77 | 3:47.77 | |||||||
Christina Blaaberg | 1998 | |||||||||
Casper Mortensen | 1995 | 4:58.26 | 4:58.26 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling |