Resultat för ENA Games 2017
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Resultat Gren 1 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ENA Games | Utskriftsdatum | 21 januari 2017 | |||
Tävlingsort | Enköping | Utskriftstid | 09:36 | |||
Arrangör | SK ENA | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 21 januari 2017 |
Gren 1, 50m Ryggsim Herrar, Försök 12 år och yngre |
Sponsor: Ackes Färgcenter |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Danny Simaleza | 2005 | Upsala Simsällskap | 37.66 | ||||||
2 | Botvid Wiell | 2005 | Upsala Simsällskap | 38.80 | ||||||
3 | Markus Brenning | 2005 | Upsala Simsällskap | 40.01 | ||||||
4 | Rasmus Loklint | 2005 | Upsala Simsällskap | 40.49 | ||||||
5 | Malte Franzén | 2007 | Upsala Simsällskap | 41.60 | ||||||
6 | Leo Karlsson | 2006 | Hallsberg Kumla Simklubb | 42.73 | ||||||
7 | Ravi Parekh | 2005 | Upsala Simsällskap | 44.63 | ||||||
8 | Manfred Bränström | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 45.10 | ||||||
9 | Tomas Fröman | 2005 | Upsala Simsällskap | 45.67 | ||||||
10 | Eskil Bränström | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 45.79 | ||||||
11 | Filip Hallin | 2006 | Upsala Simsällskap | 47.28 | ||||||
12 | Edvin Pitic | 2005 | Upsala Simsällskap | 51.50 | ||||||
- | Nils Fröman | 2005 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 21 januari 2017 |
Licensierad till: Simklubben Ena | Utskriftstid | 09:36 |
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ENA Games | Utskriftsdatum | 21 januari 2017 | |||
Tävlingsort | Enköping | Utskriftstid | 16:13 | |||
Arrangör | SK ENA | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 21 januari 2017 |
Gren 1, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 12 år och yngre |
Sponsor: Ackes Färgcenter |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Danny Simaleza | 2005 | Upsala Simsällskap | 37.16 | ||||||
2 | Botvid Wiell | 2005 | Upsala Simsällskap | 37.34 | ||||||
3 | Rasmus Loklint | 2005 | Upsala Simsällskap | 40.87 | ||||||
4 | Malte Franzén | 2007 | Upsala Simsällskap | 41.30 | ||||||
5 | Leo Karlsson | 2006 | Hallsberg Kumla Simklubb | 45.04 | ||||||
- | Markus Brenning | 2005 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 21 januari 2017 |
Licensierad till: Simklubben Ena | Utskriftstid | 16:13 |
Resultat Gren 2 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ENA Games | Utskriftsdatum | 21 januari 2017 | |||
Tävlingsort | Enköping | Utskriftstid | 09:52 | |||
Arrangör | SK ENA | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 21 januari 2017 |
Gren 2, 50m Ryggsim Damer, Försök 12 år och yngre |
Sponsor: Ackes Färgcenter |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Tara Klarbo Egan | 2005 | Simklubben Ena | 35.84 | ||||||
2 | Ida Dalin | 2005 | Sala Simsällskap | 36.03 | ||||||
3 | Clara Frykberg | 2005 | Upsala Simsällskap | 36.33 | ||||||
4 | Lisa Nystrand | 2006 | Sala Simsällskap | 36.48 | ||||||
5 | Mathilda Almgren | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 38.20 | ||||||
6 | Lisen Myrelid | 2005 | Upsala Simsällskap | 38.47 | ||||||
7 | Melody Read | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 40.18 | ||||||
8 | Nora Kovacs | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 40.74 | ||||||
9 | Malvina Walldén | 2005 | Simklubben Ena | 40.94 | ||||||
10 | Matilda Bergström | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 41.16 | ||||||
11 | Linnea Larsson | 2005 | Hallsberg Kumla Simklubb | 41.34 | ||||||
12 | Emma Lidell | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 41.79 | ||||||
13 | Alma Bergqvist | 2005 | Upsala Simsällskap | 41.80 | ||||||
14 | Alva Furingsten | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 42.26 | ||||||
15 | Lovis Lång | 2005 | Upsala Simsällskap | 42.76 | ||||||
16 | Hilma Wahlström | 2006 | Upsala Simsällskap | 43.27 | ||||||
17 | Tyra Jacobsson | 2005 | Hallsberg Kumla Simklubb | 44.24 | ||||||
18 | Sofia Wennerberg | 2005 | Upsala Simsällskap | 44.39 | ||||||
19 | Louise Mårtensson | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 46.31 | ||||||
20 | Olivia Budden | 2007 | Simklubben Ena | 46.71 | ||||||
21 | Klara Mattiasson | 2005 | Upsala Simsällskap | 47.10 | ||||||
22 | Emilia Åhlén | 2005 | Upsala Simsällskap | 47.60 | ||||||
23 | Olivia Punga | 2005 | Upsala Simsällskap | 47.84 | ||||||
24 | Tilda Hägbom | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 48.03 | ||||||
25 | Nina Nilsson | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 48.38 | ||||||
26 | Thea Eriksson | 2006 | Simklubben Ena | 48.41 | ||||||
27 | Sanna Randerstedt | 2006 | Simklubben Ena | 50.39 | ||||||
28 | Filippa Bergman | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 50.87 | ||||||
29 | Elin Finne | 2007 | Bålsta Simklubb | 51.01 | ||||||
30 | Molly Brinck | 2007 | Bålsta Simklubb | 51.17 | ||||||
31 | Alice Belic | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 51.32 | ||||||
32 | Ebba Rosenberg | 2007 | Bålsta Simklubb | 53.42 | ||||||
33 | Tindra Bärgård | 2006 | Simklubben Ena | 53.76 | ||||||
34 | Tåva Jakobs Kling | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 1:05.85 | ||||||
35 | Linnea Alvin | 2006 | Simklubben Ena | 1:05.98 | ||||||
- | Tilde Svegårdh | 2005 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 21 januari 2017 |
Licensierad till: Simklubben Ena | Utskriftstid | 09:52 |
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ENA Games | Utskriftsdatum | 21 januari 2017 | |||
Tävlingsort | Enköping | Utskriftstid | 16:16 | |||
Arrangör | SK ENA | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 21 januari 2017 |
Gren 2, 50m Ryggsim Damer, Finaler 12 år och yngre |
Sponsor: Ackes Färgcenter |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ida Dalin | 2005 | Sala Simsällskap | 35.52 | ||||||
2 | Tara Klarbo Egan | 2005 | Simklubben Ena | 35.64 | ||||||
3 | Clara Frykberg | 2005 | Upsala Simsällskap | 36.72 | ||||||
4 | Lisa Nystrand | 2006 | Sala Simsällskap | 37.10 | ||||||
5 | Mathilda Almgren | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 37.69 | ||||||
6 | Lisen Myrelid | 2005 | Upsala Simsällskap | 39.48 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 21 januari 2017 |
Licensierad till: Simklubben Ena | Utskriftstid | 16:16 |
Resultat Gren 3 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ENA Games | Utskriftsdatum | 21 januari 2017 | |||
Tävlingsort | Enköping | Utskriftstid | 09:57 | |||
Arrangör | SK ENA | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 21 januari 2017 |
Gren 3, 100m Ryggsim Herrar, Försök 13 - 14 år |
Sponsor: Enköping Bowling |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Lukas Malmström | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 32.75 | 1:09.22 | |||||
2 | Adi Ramovic | 2004 | Upsala Simsällskap | 35.84 | 1:13.77 | |||||
3 | Gustaf Walldén | 2003 | Simklubben Ena | 37.49 | 1:16.50 | |||||
4 | Jonathan Svedberg | 2003 | Sala Simsällskap | 36.87 | 1:18.06 | |||||
5 | Siavash Vatani | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 38.88 | 1:19.63 | |||||
6 | Oskar Andersson | 2003 | Upsala Simsällskap | 39.05 | 1:20.41 | |||||
7 | Gustav Sartor | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 39.54 | 1:22.12 | |||||
8 | Lukas Höglund | 2004 | Upsala Simsällskap | 40.33 | 1:22.91 | |||||
9 | Joel Pelling | 2003 | Upsala Simsällskap | 39.90 | 1:23.27 | |||||
10 | Victor Bäckström | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 40.05 | 1:23.39 | |||||
11 | Felix Mårvad | 2003 | Sala Simsällskap | 41.77 | 1:25.61 | |||||
12 | William Rismyhr | 2004 | Upsala Simsällskap | 43.06 | 1:26.60 | |||||
13 | Malte Larsson | 2003 | Sala Simsällskap | 42.71 | 1:27.73 | |||||
14 | Max Antonsson | 2004 | Sala Simsällskap | 42.84 | 1:28.45 | |||||
15 | Linus Bergstrand | 2003 | Hallsberg Kumla Simklubb | 41.88 | 1:28.82 | |||||
16 | Olle Nilsson | 2004 | Sala Simsällskap | 43.64 | 1:29.34 | |||||
17 | Joel Fischer | 2003 | Upsala Simsällskap | 43.64 | 1:29.53 | |||||
18 | Samuel Delvenne | 2003 | Upsala Simsällskap | 43.38 | 1:30.94 | |||||
- | Mikael Söderberg | 2003 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 3, 100m Ryggsim Herrar, Försök 15 - 16 år |
Sponsor: Enköping Bowling |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Edwin Nystrand | 2002 | Sala Simsällskap | 32.56 | 1:06.79 | |||||
2 | Marcus Johnsson | 2002 | Sala Simsällskap | 32.52 | 1:07.79 | |||||
3 | Philip Rosvall | 2001 | Upsala Simsällskap | 32.87 | 1:08.57 | |||||
4 | Joel Larsson | 2001 | Sala Simsällskap | 32.98 | 1:09.53 | |||||
5 | Edvin Eskilsson | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 34.19 | 1:11.89 | |||||
6 | Axel Flykt-Rosén | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 34.13 | 1:12.01 | |||||
7 | Jakob Hanson | 2002 | Sala Simsällskap | 35.57 | 1:13.76 | |||||
8 | Lukas Åkerblom | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 36.26 | 1:15.11 | |||||
9 | Jonatan Fischer | 2001 | Upsala Simsällskap | 36.57 | 1:16.86 | |||||
10 | Elias Holst | 2002 | Upsala Simsällskap | 38.39 | 1:19.51 | |||||
Gren 3, 100m Ryggsim Herrar, Försök 17 år och äldre |
Sponsor: Enköping Bowling |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Erik Forsström | 1999 | Upsala Simsällskap | 29.47 | 1:01.66 | |||||
2 | Carl Göransson | 2000 | Upsala Simsällskap | 31.33 | 1:04.74 | |||||
3 | Alexander Almasi | 2000 | Upsala Simsällskap | 32.11 | 1:07.18 | |||||
4 | Roman Milkin | 1999 | Upsala Simsällskap | 34.69 | 1:12.24 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 21 januari 2017 |
Licensierad till: Simklubben Ena | Utskriftstid | 09:57 |
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ENA Games | Utskriftsdatum | 21 januari 2017 | |||
Tävlingsort | Enköping | Utskriftstid | 16:25 | |||
Arrangör | SK ENA | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 21 januari 2017 |
Gren 3, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Enköping Bowling |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Lukas Malmström | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 33.49 | 1:09.86 | |||||
2 | Adi Ramovic | 2004 | Upsala Simsällskap | 35.12 | 1:12.86 | |||||
3 | Gustaf Walldén | 2003 | Simklubben Ena | 37.06 | 1:15.76 | |||||
4 | Jonathan Svedberg | 2003 | Sala Simsällskap | 37.73 | 1:18.59 | |||||
5 | Siavash Vatani | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 38.06 | 1:19.03 | |||||
6 | Oskar Andersson | 2003 | Upsala Simsällskap | 39.85 | 1:21.36 | |||||
Gren 3, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Enköping Bowling |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Edwin Nystrand | 2002 | Sala Simsällskap | 32.27 | 1:05.68 | |||||
2 | Marcus Johnsson | 2002 | Sala Simsällskap | 32.18 | 1:06.80 | |||||
3 | Philip Rosvall | 2001 | Upsala Simsällskap | 32.51 | 1:07.42 | |||||
4 | Joel Larsson | 2001 | Sala Simsällskap | 32.74 | 1:09.10 | |||||
5 | Edvin Eskilsson | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 34.83 | 1:12.64 | |||||
6 | Axel Flykt-Rosén | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 35.53 | 1:14.66 | |||||
Gren 3, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 17 år och äldre |
Sponsor: Enköping Bowling |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Erik Forsström | 1999 | Upsala Simsällskap | 30.14 | 1:01.80 | |||||
2 | Carl Göransson | 2000 | Upsala Simsällskap | 31.32 | 1:04.70 | |||||
3 | Alexander Almasi | 2000 | Upsala Simsällskap | 32.15 | 1:06.71 | |||||
4 | Roman Milkin | 1999 | Upsala Simsällskap | 34.40 | 1:12.62 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 21 januari 2017 |
Licensierad till: Simklubben Ena | Utskriftstid | 16:25 |
Resultat Gren 4 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ENA Games | Utskriftsdatum | 21 januari 2017 | |||
Tävlingsort | Enköping | Utskriftstid | 10:12 | |||
Arrangör | SK ENA | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 21 januari 2017 |
Gren 4, 100m Ryggsim Damer, Försök 13 - 14 år |
Sponsor: Hans-Erik Johansson |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Elvira Dalin | 2003 | Sala Simsällskap | 35.34 | 1:13.45 | |||||
2 | Vera Hermansson | 2003 | Upsala Simsällskap | 37.08 | 1:16.31 | |||||
3 | Amanda Viksten | 2004 | Upsala Simsällskap | 37.70 | 1:17.81 | |||||
4 | Olivia Östlund | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 38.54 | 1:18.49 | |||||
5 | Matilda Olausson | 2004 | Simklubben Ena | 37.11 | 1:18.98 | |||||
6 | Alicia Budden | 2004 | Simklubben Ena | 39.98 | 1:20.35 | |||||
7 | Kajsa Franzén | 2004 | Upsala Simsällskap | 39.57 | 1:22.83 | |||||
8 | Linnea Bergqvist | 2003 | Upsala Simsällskap | 39.96 | 1:23.03 | |||||
9 | Klara Pettersson | 2004 | Upsala Simsällskap | 40.29 | 1:23.11 | |||||
10 | Celina Hoffner | 2004 | Upsala Simsällskap | 41.28 | 1:23.85 | |||||
11 | Tea Persson | 2004 | Simklubben Ena | 40.31 | 1:24.51 | |||||
12 | Filippa Lindskog | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 40.76 | 1:24.68 | |||||
13 | Geshin Zarei | 2003 | Upsala Simsällskap | 39.57 | 1:25.21 | |||||
14 | Elsa Bäckström | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 41.57 | 1:26.45 | |||||
15 | Alice Johansson | 2003 | Simklubben Ena | 40.47 | 1:26.49 | |||||
16 | Malva Morell | 2004 | Upsala Simsällskap | 43.01 | 1:26.84 | |||||
17 | Isabelle Persson | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 42.17 | 1:27.54 | |||||
18 | Emma Alfredeen | 2003 | Upsala Simsällskap | 43.58 | 1:27.62 | |||||
19 | Lovisa Niska Söderqvist | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 42.25 | 1:27.64 | |||||
20 | Matilda Tukler | 2004 | Upsala Simsällskap | 42.68 | 1:28.17 | |||||
21 | Elin Furingsten | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 42.99 | 1:28.48 | |||||
22 | Elina Widén | 2003 | Gimo Simsällskap | 45.03 | 1:32.57 | |||||
23 | Alexandra Nordgren | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 46.22 | 1:38.35 | |||||
24 | Nora Östman | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 49.42 | 1:43.19 | |||||
- | Elsa Stjerna | 2004 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Ida Edvinsson | 2004 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
Gren 4, 100m Ryggsim Damer, Försök 15 - 16 år |
Sponsor: Hans-Erik Johansson |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Emilia Boberg | 2002 | Simklubben Ena | 33.99 | 1:10.31 | |||||
2 | Tova Magnusson | 2002 | Simklubben Ena | 34.06 | 1:10.37 | |||||
3 | Anna Westborg | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 35.28 | 1:12.13 | |||||
4 | Jeanna Wiell | 2001 | Upsala Simsällskap | 35.17 | 1:13.84 | |||||
5 | Elsa Jansson | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 35.33 | 1:14.17 | |||||
6 | Jonna Löding | 2002 | Upsala Simsällskap | 36.64 | 1:15.16 | |||||
7 | Lovisa Königsson | 2002 | Simklubben Ena | 36.38 | 1:15.95 | |||||
8 | Ellen Eriksson | 2001 | Hallsberg Kumla Simklubb | 36.48 | 1:16.33 | |||||
9 | Matilda Lantz | 2002 | Upsala Simsällskap | 36.91 | 1:16.67 | |||||
10 | Tova Franzén | 2001 | Upsala Simsällskap | 37.58 | 1:18.33 | |||||
11 | Malla Myrelid | 2002 | Upsala Simsällskap | 38.80 | 1:19.24 | |||||
12 | Emma Sebelius | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 38.08 | 1:21.10 | |||||
13 | Josefin Almgren | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 39.65 | 1:22.69 | |||||
14 | Anna Lithell | 2001 | Sala Simsällskap | 40.47 | 1:25.03 | |||||
15 | Josefine Stenman | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 41.64 | 1:25.75 | |||||
16 | Ester Inghammar | 2002 | Upsala Simsällskap | 44.93 | 1:32.35 | |||||
17 | Evelina Larsson | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 47.74 | 1:37.97 | |||||
Gren 4, 100m Ryggsim Damer, Försök 17 år och äldre |
Sponsor: Hans-Erik Johansson |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Rebecka Gustafsson | 1998 | Södertälje Simsällskap | 33.13 | 1:09.56 | |||||
2 | Elin Håkansson | 1997 | Karlskoga Simförening | 35.77 | 1:14.38 | |||||
3 | Emma Widen | 1999 | Österby Simsällskap | 37.23 | 1:15.42 | |||||
4 | Matilda Högberg-Klang | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 38.18 | 1:18.14 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 21 januari 2017 |
Licensierad till: Simklubben Ena | Utskriftstid | 10:12 |
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ENA Games | Utskriftsdatum | 21 januari 2017 | |||
Tävlingsort | Enköping | Utskriftstid | 16:34 | |||
Arrangör | SK ENA | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 21 januari 2017 |
Gren 4, 100m Ryggsim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Hans-Erik Johansson |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Elvira Dalin | 2003 | Sala Simsällskap | 35.57 | 1:13.55 | |||||
2 | Vera Hermansson | 2003 | Upsala Simsällskap | 36.48 | 1:15.35 | |||||
3 | Matilda Olausson | 2004 | Simklubben Ena | 38.26 | 1:17.00 | |||||
4 | Amanda Viksten | 2004 | Upsala Simsällskap | 37.79 | 1:17.69 | |||||
5 | Olivia Östlund | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 38.61 | 1:18.09 | |||||
6 | Alicia Budden | 2004 | Simklubben Ena | 40.95 | 1:22.78 | |||||
Gren 4, 100m Ryggsim Damer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Hans-Erik Johansson |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Emilia Boberg | 2002 | Simklubben Ena | 33.31 | 1:10.16 | |||||
2 | Jeanna Wiell | 2001 | Upsala Simsällskap | 34.25 | 1:11.38 | |||||
3 | Elsa Jansson | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 34.06 | 1:11.45 | |||||
4 | Tova Magnusson | 2002 | Simklubben Ena | 34.44 | 1:11.61 | |||||
5 | Anna Westborg | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 35.74 | 1:13.43 | |||||
6 | Jonna Löding | 2002 | Upsala Simsällskap | 35.84 | 1:15.18 | |||||
Gren 4, 100m Ryggsim Damer, Finaler 17 år och äldre |
Sponsor: Hans-Erik Johansson |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Rebecka Gustafsson | 1998 | Södertälje Simsällskap | 33.40 | 1:08.93 | |||||
2 | Elin Håkansson | 1997 | Karlskoga Simförening | 34.66 | 1:12.44 | |||||
3 | Emma Widen | 1999 | Österby Simsällskap | 38.99 | 1:17.87 | |||||
4 | Matilda Högberg-Klang | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 37.70 | 1:18.13 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 21 januari 2017 |
Licensierad till: Simklubben Ena | Utskriftstid | 16:34 |
Resultat Gren 5 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ENA Games | Utskriftsdatum | 21 januari 2017 | |||
Tävlingsort | Enköping | Utskriftstid | 10:15 | |||
Arrangör | SK ENA | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 21 januari 2017 |
Gren 5, 50m Fjärilsim Herrar, Försök 12 år och yngre |
Sponsor: ENA Bilvårdscenter |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Danny Simaleza | 2005 | Upsala Simsällskap | 35.26 | ||||||
2 | Botvid Wiell | 2005 | Upsala Simsällskap | 41.34 | ||||||
3 | Markus Brenning | 2005 | Upsala Simsällskap | 44.21 | ||||||
4 | Malte Franzén | 2007 | Upsala Simsällskap | 44.48 | ||||||
5 | Tomas Fröman | 2005 | Upsala Simsällskap | 45.57 | ||||||
6 | Manfred Bränström | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 47.46 | ||||||
7 | Nils Fröman | 2005 | Upsala Simsällskap | 47.48 | ||||||
8 | Rasmus Loklint | 2005 | Upsala Simsällskap | 47.60 | ||||||
9 | Filip Hallin | 2006 | Upsala Simsällskap | 48.94 | ||||||
10 | Ravi Parekh | 2005 | Upsala Simsällskap | 52.01 | ||||||
11 | Edvin Pitic | 2005 | Upsala Simsällskap | 52.76 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 21 januari 2017 |
Licensierad till: Simklubben Ena | Utskriftstid | 10:15 |
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ENA Games | Utskriftsdatum | 21 januari 2017 | |||
Tävlingsort | Enköping | Utskriftstid | 16:50 | |||
Arrangör | SK ENA | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 21 januari 2017 |
Gren 5, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 12 år och yngre |
Sponsor: ENA Bilvårdscenter |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Danny Simaleza | 2005 | Upsala Simsällskap | 35.80 | ||||||
2 | Botvid Wiell | 2005 | Upsala Simsällskap | 40.30 | ||||||
3 | Malte Franzén | 2007 | Upsala Simsällskap | 42.95 | ||||||
4 | Markus Brenning | 2005 | Upsala Simsällskap | 44.16 | ||||||
5 | Manfred Bränström | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 44.99 | ||||||
6 | Tomas Fröman | 2005 | Upsala Simsällskap | 46.46 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 21 januari 2017 |
Licensierad till: Simklubben Ena | Utskriftstid | 16:50 |
Resultat Gren 6 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ENA Games | Utskriftsdatum | 21 januari 2017 | |||
Tävlingsort | Enköping | Utskriftstid | 10:22 | |||
Arrangör | SK ENA | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 21 januari 2017 |
Gren 6, 50m Fjärilsim Damer, Försök 12 år och yngre |
Sponsor: ATD Fragrance Store |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Lisa Nystrand | 2006 | Sala Simsällskap | 34.66 | ||||||
2 | Ida Dalin | 2005 | Sala Simsällskap | 35.42 | ||||||
3 | Tara Klarbo Egan | 2005 | Simklubben Ena | 35.88 | ||||||
4 | Nora Kovacs | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 37.73 | ||||||
5 | Melody Read | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 38.74 | ||||||
6 | Lisen Myrelid | 2005 | Upsala Simsällskap | 38.85 | ||||||
7 | Malvina Walldén | 2005 | Simklubben Ena | 39.65 | ||||||
8 | Alva Furingsten | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 41.16 | ||||||
9 | Clara Frykberg | 2005 | Upsala Simsällskap | 41.37 | ||||||
10 | Emma Lidell | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 41.97 | ||||||
11 | Linnea Larsson | 2005 | Hallsberg Kumla Simklubb | 42.18 | ||||||
12 | Mathilda Almgren | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 42.94 | ||||||
13 | Matilda Bergström | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 43.41 | ||||||
14 | Alma Bergqvist | 2005 | Upsala Simsällskap | 43.64 | ||||||
15 | Tyra Jacobsson | 2005 | Hallsberg Kumla Simklubb | 44.82 | ||||||
16 | Olivia Punga | 2005 | Upsala Simsällskap | 46.05 | ||||||
17 | Emilia Åhlén | 2005 | Upsala Simsällskap | 46.78 | ||||||
18 | Sofia Wennerberg | 2005 | Upsala Simsällskap | 46.94 | ||||||
19 | Olivia Budden | 2007 | Simklubben Ena | 47.72 | ||||||
20 | Thea Eriksson | 2006 | Simklubben Ena | 48.07 | ||||||
21 | Klara Mattiasson | 2005 | Upsala Simsällskap | 48.21 | ||||||
22 | Louise Mårtensson | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 48.30 | ||||||
23 | Lovis Lång | 2005 | Upsala Simsällskap | 49.23 | ||||||
24 | Tilda Hägbom | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 49.78 | ||||||
25 | Tilde Svegårdh | 2005 | Upsala Simsällskap | 49.99 | ||||||
26 | Molly Brinck | 2007 | Bålsta Simklubb | 58.55 | ||||||
- | Hilma Wahlström | 2006 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Sanna Randerstedt | 2006 | Simklubben Ena | DSQ | ||||||
- | Tindra Bärgård | 2006 | Simklubben Ena | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 21 januari 2017 |
Licensierad till: Simklubben Ena | Utskriftstid | 10:22 |
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ENA Games | Utskriftsdatum | 21 januari 2017 | |||
Tävlingsort | Enköping | Utskriftstid | 16:53 | |||
Arrangör | SK ENA | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 21 januari 2017 |
Gren 6, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 12 år och yngre |
Sponsor: ATD Fragrance Store |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ida Dalin | 2005 | Sala Simsällskap | 34.55 | ||||||
2 | Lisa Nystrand | 2006 | Sala Simsällskap | 34.57 | ||||||
3 | Tara Klarbo Egan | 2005 | Simklubben Ena | 36.08 | ||||||
4 | Melody Read | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 37.36 | ||||||
5 | Nora Kovacs | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 39.27 | ||||||
6 | Lisen Myrelid | 2005 | Upsala Simsällskap | 39.70 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 21 januari 2017 |
Licensierad till: Simklubben Ena | Utskriftstid | 16:53 |
Resultat Gren 7 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ENA Games | Utskriftsdatum | 21 januari 2017 | |||
Tävlingsort | Enköping | Utskriftstid | 10:44 | |||
Arrangör | SK ENA | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 21 januari 2017 |
Gren 7, 100m Fjärilsim Herrar, Försök 13 - 14 år |
Sponsor: ENA Energi |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Mikael Söderberg | 2003 | Upsala Simsällskap | 31.16 | 1:06.66 | |||||
2 | Lukas Malmström | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 32.69 | 1:09.43 | |||||
3 | Gustaf Walldén | 2003 | Simklubben Ena | 39.14 | 1:22.65 | |||||
4 | Joel Pelling | 2003 | Upsala Simsällskap | 38.83 | 1:25.57 | |||||
5 | Victor Bäckström | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 39.48 | 1:27.05 | |||||
6 | Oskar Andersson | 2003 | Upsala Simsällskap | 42.27 | 1:31.21 | |||||
7 | Gustav Sartor | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 43.35 | 1:31.39 | |||||
8 | Felix Mårvad | 2003 | Sala Simsällskap | 41.81 | 1:31.74 | |||||
9 | Joel Fischer | 2003 | Upsala Simsällskap | 43.67 | 1:32.55 | |||||
10 | William Rismyhr | 2004 | Upsala Simsällskap | 43.89 | 1:33.87 | |||||
11 | Lukas Höglund | 2004 | Upsala Simsällskap | 44.20 | 1:34.50 | |||||
12 | Olle Nilsson | 2004 | Sala Simsällskap | 44.68 | 1:39.26 | |||||
13 | Samuel Delvenne | 2003 | Upsala Simsällskap | 46.30 | 1:42.79 | |||||
- | Adi Ramovic | 2004 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Linus Bergstrand | 2003 | Hallsberg Kumla Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 7, 100m Fjärilsim Herrar, Försök 15 - 16 år |
Sponsor: ENA Energi |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Marcus Johnsson | 2002 | Sala Simsällskap | 29.74 | 1:02.50 | |||||
2 | Philip Rosvall | 2001 | Upsala Simsällskap | 29.15 | 1:03.99 | |||||
3 | Edwin Nystrand | 2002 | Sala Simsällskap | 30.35 | 1:04.78 | |||||
4 | Axel Flykt-Rosén | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 31.32 | 1:09.84 | |||||
5 | Gabriel Henkel | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 33.08 | 1:10.25 | |||||
6 | Joel Larsson | 2001 | Sala Simsällskap | 32.55 | 1:11.22 | |||||
7 | Jakob Hanson | 2002 | Sala Simsällskap | 33.51 | 1:12.69 | |||||
8 | Edvin Eskilsson | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 33.88 | 1:13.18 | |||||
9 | Jonatan Fischer | 2001 | Upsala Simsällskap | 36.04 | 1:21.44 | |||||
10 | Elias Holst | 2002 | Upsala Simsällskap | 42.06 | 1:35.71 | |||||
Gren 7, 100m Fjärilsim Herrar, Försök 17 år och äldre |
Sponsor: ENA Energi |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Carl Göransson | 2000 | Upsala Simsällskap | 29.03 | 1:02.25 | |||||
2 | Erik Forsström | 1999 | Upsala Simsällskap | 30.76 | 1:03.51 | |||||
3 | Vilmer Jansson | 2000 | Hallsberg Kumla Simklubb | 29.83 | 1:04.49 | |||||
4 | Alexander Almasi | 2000 | Upsala Simsällskap | 30.13 | 1:09.60 | |||||
5 | Oliver Soneborg | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 32.67 | 1:10.86 | |||||
6 | Roman Milkin | 1999 | Upsala Simsällskap | 32.58 | 1:10.87 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 21 januari 2017 |
Licensierad till: Simklubben Ena | Utskriftstid | 10:44 |
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ENA Games | Utskriftsdatum | 21 januari 2017 | |||
Tävlingsort | Enköping | Utskriftstid | 17:02 | |||
Arrangör | SK ENA | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 21 januari 2017 |
Gren 7, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: ENA Energi |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Mikael Söderberg | 2003 | Upsala Simsällskap | 31.54 | 1:06.36 | |||||
2 | Lukas Malmström | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 31.24 | 1:07.24 | |||||
3 | Gustaf Walldén | 2003 | Simklubben Ena | 37.98 | 1:20.85 | |||||
4 | Joel Pelling | 2003 | Upsala Simsällskap | 38.04 | 1:23.95 | |||||
5 | Victor Bäckström | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 37.70 | 1:25.06 | |||||
6 | Oskar Andersson | 2003 | Upsala Simsällskap | 41.59 | 1:30.59 | |||||
Gren 7, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: ENA Energi |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Marcus Johnsson | 2002 | Sala Simsällskap | 29.30 | 1:02.23 | |||||
2 | Philip Rosvall | 2001 | Upsala Simsällskap | 29.63 | 1:03.17 | |||||
3 | Edwin Nystrand | 2002 | Sala Simsällskap | 30.90 | 1:05.38 | |||||
4 | Gabriel Henkel | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 32.18 | 1:08.46 | |||||
5 | Axel Flykt-Rosén | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 31.82 | 1:09.20 | |||||
6 | Joel Larsson | 2001 | Sala Simsällskap | 32.46 | 1:11.68 | |||||
Gren 7, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 17 år och äldre |
Sponsor: ENA Energi |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Carl Göransson | 2000 | Upsala Simsällskap | 29.11 | 1:01.70 | |||||
2 | Vilmer Jansson | 2000 | Hallsberg Kumla Simklubb | 29.28 | 1:03.90 | |||||
3 | Erik Forsström | 1999 | Upsala Simsällskap | 31.10 | 1:04.68 | |||||
4 | Alexander Almasi | 2000 | Upsala Simsällskap | 30.36 | 1:08.57 | |||||
5 | Oliver Soneborg | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 32.30 | 1:10.35 | |||||
6 | Roman Milkin | 1999 | Upsala Simsällskap | 32.50 | 1:10.65 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 21 januari 2017 |
Licensierad till: Simklubben Ena | Utskriftstid | 17:02 |
Resultat Gren 8 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ENA Games | Utskriftsdatum | 21 januari 2017 | |||
Tävlingsort | Enköping | Utskriftstid | 10:57 | |||
Arrangör | SK ENA | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 21 januari 2017 |
Gren 8, 100m Fjärilsim Damer, Försök 13 - 14 år |
Sponsor: SEC Enköping |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Geshin Zarei | 2003 | Upsala Simsällskap | 36.37 | 1:17.30 | |||||
2 | Amanda Viksten | 2004 | Upsala Simsällskap | 37.82 | 1:19.97 | |||||
3 | Felicia Heintz | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 36.35 | 1:20.16 | |||||
4 | Elvira Dalin | 2003 | Sala Simsällskap | 38.15 | 1:22.44 | |||||
5 | Celina Hoffner | 2004 | Upsala Simsällskap | 38.95 | 1:23.18 | |||||
6 | Elin Furingsten | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 39.28 | 1:24.12 | |||||
7 | Vera Hermansson | 2003 | Upsala Simsällskap | 37.27 | 1:24.61 | |||||
8 | Alicia Budden | 2004 | Simklubben Ena | 40.28 | 1:25.94 | |||||
9 | Emma Alfredeen | 2003 | Upsala Simsällskap | 41.04 | 1:26.07 | |||||
10 | Klara Hjalt | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 39.57 | 1:27.05 | |||||
11 | Lovisa Niska Söderqvist | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 40.72 | 1:29.56 | |||||
12 | Alice Johansson | 2003 | Simklubben Ena | 40.89 | 1:29.66 | |||||
13 | Tea Persson | 2004 | Simklubben Ena | 39.82 | 1:29.68 | |||||
14 | Matilda Olausson | 2004 | Simklubben Ena | 40.95 | 1:30.57 | |||||
15 | Klara Pettersson | 2004 | Upsala Simsällskap | 42.17 | 1:32.68 | |||||
16 | Malva Morell | 2004 | Upsala Simsällskap | 40.67 | 1:32.69 | |||||
17 | Kajsa Franzén | 2004 | Upsala Simsällskap | 43.76 | 1:35.40 | |||||
18 | Olivia Östlund | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 43.49 | 1:36.44 | |||||
19 | Linnea Bergqvist | 2003 | Upsala Simsällskap | 44.12 | 1:38.05 | |||||
20 | Elsa Bäckström | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 44.97 | 1:38.23 | |||||
21 | Elsa Stjerna | 2004 | Upsala Simsällskap | 48.41 | 1:43.30 | |||||
22 | Elina Widén | 2003 | Gimo Simsällskap | 47.48 | 1:45.31 | |||||
Gren 8, 100m Fjärilsim Damer, Försök 15 - 16 år |
Sponsor: SEC Enköping |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Tova Magnusson | 2002 | Simklubben Ena | 32.83 | 1:07.67 | |||||
2 | Josefine Stenman | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 33.33 | 1:11.84 | |||||
3 | Anna Westborg | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 33.47 | 1:13.46 | |||||
4 | Matilda Lantz | 2002 | Upsala Simsällskap | 34.70 | 1:15.23 | |||||
5 | Tora Hansson | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 35.64 | 1:15.75 | |||||
6 | Felicia Östlund | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 34.45 | 1:16.18 | |||||
7 | Tova Franzén | 2001 | Upsala Simsällskap | 35.99 | 1:17.02 | |||||
8 | Elsa Jansson | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 34.37 | 1:19.17 | |||||
9 | Ella Langell Högblom | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 37.78 | 1:23.72 | |||||
10 | Malla Myrelid | 2002 | Upsala Simsällskap | 40.32 | 1:25.99 | |||||
11 | Josefin Almgren | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 40.43 | 1:29.34 | |||||
12 | Emma Sebelius | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 40.42 | 1:29.43 | |||||
13 | Jeanna Wiell | 2001 | Upsala Simsällskap | 40.07 | 1:32.06 | |||||
14 | Ester Inghammar | 2002 | Upsala Simsällskap | 45.56 | 1:43.89 | |||||
Gren 8, 100m Fjärilsim Damer, Försök 17 år och äldre |
Sponsor: SEC Enköping |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Rebecka Gustafsson | 1998 | Södertälje Simsällskap | 30.51 | 1:05.48 | |||||
2 | Emma Widen | 1999 | Österby Simsällskap | 34.26 | 1:13.31 | |||||
3 | Matilda Högberg-Klang | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 37.24 | 1:21.26 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 21 januari 2017 |
Licensierad till: Simklubben Ena | Utskriftstid | 10:57 |
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ENA Games | Utskriftsdatum | 21 januari 2017 | |||
Tävlingsort | Enköping | Utskriftstid | 17:10 | |||
Arrangör | SK ENA | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 21 januari 2017 |
Gren 8, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: SEC Enköping |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Geshin Zarei | 2003 | Upsala Simsällskap | 36.22 | 1:15.93 | |||||
2 | Felicia Heintz | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 35.12 | 1:19.43 | |||||
3 | Elvira Dalin | 2003 | Sala Simsällskap | 36.84 | 1:19.85 | |||||
4 | Amanda Viksten | 2004 | Upsala Simsällskap | 37.95 | 1:20.16 | |||||
5 | Celina Hoffner | 2004 | Upsala Simsällskap | 38.46 | 1:23.16 | |||||
6 | Elin Furingsten | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 38.50 | 1:23.73 | |||||
Gren 8, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: SEC Enköping |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Tova Magnusson | 2002 | Simklubben Ena | 31.74 | 1:08.14 | |||||
2 | Josefine Stenman | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 32.92 | 1:11.51 | |||||
3 | Anna Westborg | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 33.90 | 1:13.40 | |||||
4 | Matilda Lantz | 2002 | Upsala Simsällskap | 34.49 | 1:14.19 | |||||
5 | Felicia Östlund | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 35.50 | 1:18.19 | |||||
- | Tora Hansson | 2002 | Skuru Idrottsklubb | DNF | ||||||
Gren 8, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 17 år och äldre |
Sponsor: SEC Enköping |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Rebecka Gustafsson | 1998 | Södertälje Simsällskap | 29.89 | 1:04.22 | |||||
2 | Emma Widen | 1999 | Österby Simsällskap | 35.29 | 1:15.21 | |||||
3 | Matilda Högberg-Klang | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 37.66 | 1:21.39 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 21 januari 2017 |
Licensierad till: Simklubben Ena | Utskriftstid | 17:10 |
Resultat Gren 9 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ENA Games | Utskriftsdatum | 21 januari 2017 | |||
Tävlingsort | Enköping | Utskriftstid | 11:04 | |||
Arrangör | SK ENA | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 21 januari 2017 |
Gren 9, 100m Medley Herrar, Försök 12 år och yngre |
Sponsor: Astas Vedugn |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Danny Simaleza | 2005 | Upsala Simsällskap | 37.94 | 1:23.66 | |||||
2 | Botvid Wiell | 2005 | Upsala Simsällskap | 40.38 | 1:26.86 | |||||
3 | Markus Brenning | 2005 | Upsala Simsällskap | 43.45 | 1:29.90 | |||||
4 | Rasmus Loklint | 2005 | Upsala Simsällskap | 44.96 | 1:36.24 | |||||
5 | Filip Hallin | 2006 | Upsala Simsällskap | 47.18 | 1:38.84 | |||||
6 | Malte Franzén | 2007 | Upsala Simsällskap | 43.42 | 1:39.01 | |||||
7 | Leo Karlsson | 2006 | Hallsberg Kumla Simklubb | 46.82 | 1:40.15 | |||||
8 | Ravi Parekh | 2005 | Upsala Simsällskap | 51.90 | 1:41.09 | |||||
9 | Nils Fröman | 2005 | Upsala Simsällskap | 48.60 | 1:42.13 | |||||
10 | Tomas Fröman | 2005 | Upsala Simsällskap | 48.10 | 1:43.62 | |||||
11 | Edvin Pitic | 2005 | Upsala Simsällskap | 55.67 | 1:54.48 | |||||
12 | Eskil Bränström | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 53.72 | 1:54.84 | |||||
- | Manfred Bränström | 2005 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 21 januari 2017 |
Licensierad till: Simklubben Ena | Utskriftstid | 11:04 |
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ENA Games | Utskriftsdatum | 21 januari 2017 | |||
Tävlingsort | Enköping | Utskriftstid | 17:13 | |||
Arrangör | SK ENA | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 21 januari 2017 |
Gren 9, 100m Medley Herrar, Finaler 12 år och yngre |
Sponsor: Astas Vedugn |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Danny Simaleza | 2005 | Upsala Simsällskap | 38.17 | 1:22.04 | |||||
2 | Botvid Wiell | 2005 | Upsala Simsällskap | 39.53 | 1:23.25 | |||||
3 | Markus Brenning | 2005 | Upsala Simsällskap | 44.16 | 1:31.07 | |||||
4 | Rasmus Loklint | 2005 | Upsala Simsällskap | 44.35 | 1:35.27 | |||||
5 | Malte Franzén | 2007 | Upsala Simsällskap | 43.74 | 1:36.46 | |||||
6 | Filip Hallin | 2006 | Upsala Simsällskap | 46.79 | 1:38.67 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 21 januari 2017 |
Licensierad till: Simklubben Ena | Utskriftstid | 17:13 |
Resultat Gren 10 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ENA Games | Utskriftsdatum | 21 januari 2017 | |||
Tävlingsort | Enköping | Utskriftstid | 11:18 | |||
Arrangör | SK ENA | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 21 januari 2017 |
Gren 10, 100m Medley Damer, Försök 12 år och yngre |
Sponsor: ENA Bilvårdscenter |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Lisa Nystrand | 2006 | Sala Simsällskap | 36.68 | 1:18.06 | |||||
2 | Ida Dalin | 2005 | Sala Simsällskap | 37.17 | 1:19.65 | |||||
3 | Tara Klarbo Egan | 2005 | Simklubben Ena | 36.56 | 1:21.97 | |||||
4 | Lisen Myrelid | 2005 | Upsala Simsällskap | 39.35 | 1:25.67 | |||||
5 | Malvina Walldén | 2005 | Simklubben Ena | 41.35 | 1:26.75 | |||||
6 | Clara Frykberg | 2005 | Upsala Simsällskap | 41.05 | 1:26.94 | |||||
7 | Alma Bergqvist | 2005 | Upsala Simsällskap | 42.46 | 1:28.70 | |||||
8 | Linnea Larsson | 2005 | Hallsberg Kumla Simklubb | 43.91 | 1:29.71 | |||||
9 | Emma Lidell | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 41.85 | 1:30.00 | |||||
10 | Nora Kovacs | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 43.06 | 1:30.68 | |||||
11 | Alva Furingsten | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 41.61 | 1:30.76 | |||||
12 | Melody Read | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 43.39 | 1:33.78 | |||||
13 | Matilda Bergström | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 43.35 | 1:33.94 | |||||
14 | Sofia Wennerberg | 2005 | Upsala Simsällskap | 45.39 | 1:36.94 | |||||
15 | Olivia Punga | 2005 | Upsala Simsällskap | 49.84 | 1:37.25 | |||||
16 | Emilia Åhlén | 2005 | Upsala Simsällskap | 47.90 | 1:38.60 | |||||
17 | Tilde Svegårdh | 2005 | Upsala Simsällskap | 49.42 | 1:39.76 | |||||
18 | Lovis Lång | 2005 | Upsala Simsällskap | 48.97 | 1:39.80 | |||||
19 | Tyra Jacobsson | 2005 | Hallsberg Kumla Simklubb | 46.35 | 1:39.98 | |||||
20 | Louise Mårtensson | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 45.02 | 1:40.39 | |||||
21 | Klara Mattiasson | 2005 | Upsala Simsällskap | 49.10 | 1:41.45 | |||||
22 | Thea Eriksson | 2006 | Simklubben Ena | 50.19 | 1:41.86 | |||||
23 | Hilma Wahlström | 2006 | Upsala Simsällskap | 48.49 | 1:42.87 | |||||
24 | Olivia Budden | 2007 | Simklubben Ena | 51.22 | 1:44.24 | |||||
25 | Tilda Hägbom | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 50.18 | 1:44.71 | |||||
26 | Alice Belic | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 50.35 | 1:47.77 | |||||
27 | Elin Finne | 2007 | Bålsta Simklubb | 54.31 | 1:52.86 | |||||
28 | Ebba Rosenberg | 2007 | Bålsta Simklubb | 57.34 | 1:54.55 | |||||
29 | Sanna Randerstedt | 2006 | Simklubben Ena | 54.22 | 1:55.57 | |||||
30 | Tindra Bärgård | 2006 | Simklubben Ena | 58.19 | 2:01.03 | |||||
- | Molly Brinck | 2007 | Bålsta Simklubb | DNS | ||||||
- | Filippa Bergman | 2005 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
- | Linnea Alvin | 2006 | Simklubben Ena | DSQ | ||||||
- | Linnea Bäckström | 2006 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 21 januari 2017 |
Licensierad till: Simklubben Ena | Utskriftstid | 11:18 |
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ENA Games | Utskriftsdatum | 21 januari 2017 | |||
Tävlingsort | Enköping | Utskriftstid | 17:17 | |||
Arrangör | SK ENA | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 21 januari 2017 |
Gren 10, 100m Medley Damer, Finaler 12 år och yngre |
Sponsor: ENA Bilvårdscenter |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Lisa Nystrand | 2006 | Sala Simsällskap | 37.07 | 1:17.39 | |||||
2 | Ida Dalin | 2005 | Sala Simsällskap | 36.05 | 1:17.80 | |||||
3 | Tara Klarbo Egan | 2005 | Simklubben Ena | 36.84 | 1:20.31 | |||||
4 | Lisen Myrelid | 2005 | Upsala Simsällskap | 40.02 | 1:27.05 | |||||
5 | Malvina Walldén | 2005 | Simklubben Ena | 41.31 | 1:28.49 | |||||
6 | Clara Frykberg | 2005 | Upsala Simsällskap | 42.07 | 1:28.55 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 21 januari 2017 |
Licensierad till: Simklubben Ena | Utskriftstid | 17:17 |
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ENA Games | Utskriftsdatum | 21 januari 2017 | |||
Tävlingsort | Enköping | Utskriftstid | 16:04 | |||
Arrangör | SK ENA | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 21 januari 2017 |
Gren 11, 800m Frisim Damer, Finaler 0 år och äldre |
Sponsor: ENA Energi |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Emma Widen | 1999 | Österby Simsällskap | 1:11.01 | 2:26.63 | 3:42.25 | 4:58.47 | 9:57.20 | ||
6:14.78 | 7:31.22 | 8:47.73 | ||||||||
2 | Felicia Östlund | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 1:10.02 | 2:25.52 | 3:41.46 | 4:56.90 | 9:57.34 | ||
6:12.14 | 7:28.17 | 8:44.36 | ||||||||
3 | Matilda Lantz | 2002 | Upsala Simsällskap | 1:11.81 | 2:28.98 | 3:46.37 | 5:03.93 | 10:08.98 | ||
6:20.39 | 7:37.12 | 8:53.58 | ||||||||
4 | Lovisa Königsson | 2002 | Simklubben Ena | 1:15.52 | 2:34.78 | 3:56.73 | 5:20.25 | 10:45.77 | ||
6:42.98 | 8:04.74 | 9:26.25 | ||||||||
5 | Amanda Viksten | 2004 | Upsala Simsällskap | 1:16.26 | 2:38.71 | 4:01.07 | 5:24.07 | 10:46.78 | ||
6:46.46 | 8:08.80 | 9:30.14 | ||||||||
6 | Emma Sebelius | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 1:17.24 | 2:39.13 | 4:01.32 | 5:23.78 | 10:51.02 | ||
6:46.67 | 8:09.30 | 9:30.93 | ||||||||
7 | Matilda Högberg-Klang | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 1:20.00 | 2:45.00 | 4:08.20 | 5:31.80 | 11:00.38 | ||
6:54.45 | 8:18.82 | 9:40.90 | ||||||||
8 | Sara Randerstedt | 2004 | Simklubben Ena | 1:15.49 | 2:38.23 | 4:03.26 | 5:27.62 | 11:07.58 | ||
6:52.01 | 8:16.18 | 9:42.70 | ||||||||
9 | Alicia Budden | 2004 | Simklubben Ena | 1:19.94 | 2:45.05 | 4:11.31 | 5:37.35 | 11:16.90 | ||
7:04.84 | 8:30.78 | 9:56.24 | ||||||||
10 | Ella Langell Högblom | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 1:17.23 | 2:40.95 | 4:04.84 | 5:29.91 | 11:27.28 | ||
7:01.14 | 8:39.51 | 9:59.11 | ||||||||
11 | Lovisa Niska Söderqvist | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 1:21.89 | 2:53.35 | 4:24.78 | 5:53.50 | 11:28.55 | ||
7:18.40 | 8:42.34 | 10:06.38 | ||||||||
12 | Elin Furingsten | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 1:19.75 | 2:46.64 | 4:15.29 | 5:44.59 | 11:30.84 | ||
7:13.78 | 8:41.13 | 10:07.00 | ||||||||
13 | Elsa Bäckström | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 1:21.14 | 2:52.68 | 4:23.39 | 5:55.05 | 11:52.31 | ||
7:26.02 | 8:58.15 | 10:26.92 | ||||||||
14 | Malvina Walldén | 2005 | Simklubben Ena | 1:19.32 | 2:47.21 | 4:17.15 | 5:50.66 | 12:10.68 | ||
7:25.63 | 9:00.19 | 10:36.86 | ||||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 21 januari 2017 |
Licensierad till: Simklubben Ena | Utskriftstid | 16:04 |
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ENA Games | Utskriftsdatum | 21 januari 2017 | |||
Tävlingsort | Enköping | Utskriftstid | 16:09 | |||
Arrangör | SK ENA | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 21 januari 2017 |
Gren 12, 4X50m Medley Herrar, Finaler 0 år och äldre |
Sponsor: Blomsterlandet |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Upsala S Herrar [1999]1 | 1999 | Upsala Simsällskap | 1:57.23 | ||||||
Erik Forsström | 1999 | 29.41 | 29.41 | |||||||
Roman Milkin | 1999 | 33.91 | 1:03.32 | |||||||
Carl Göransson | 2000 | 27.89 | 1:31.21 | |||||||
Alexander Almasi | 2000 | 26.02 | 1:57.23 | |||||||
2 | Skuru Ik Herrar Lag 1 | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 2:01.64 | ||||||
Edvin Eskilsson | 2002 | 33.54 | 33.54 | |||||||
Lukas Åkerblom | 2002 | 33.09 | 1:06.63 | |||||||
Axel Flykt-Rosén | 2002 | 29.00 | 1:35.63 | |||||||
Lukas Malmström | 2003 | 26.01 | 2:01.64 | |||||||
3 | Sala SS Herrar | 2000 | Sala Simsällskap | 2:04.76 | ||||||
Jonathan Svedberg | 2003 | 35.36 | 35.36 | |||||||
Joel Larsson | 2001 | 33.36 | 1:08.72 | |||||||
Edwin Nystrand | 2002 | 30.13 | 1:38.85 | |||||||
Marcus Johnsson | 2002 | 25.91 | 2:04.76 | |||||||
4 | Upsala S Herrar [1999]2 | 1999 | Upsala Simsällskap | 2:07.54 | ||||||
Adi Ramovic | 2004 | 33.64 | 33.64 | |||||||
Mikael Söderberg | 2003 | 35.08 | 1:08.72 | |||||||
Philip Rosvall | 2001 | 29.05 | 1:37.77 | |||||||
Jonatan Fischer | 2001 | 29.77 | 2:07.54 | |||||||
5 | Hk Sim Herrar | 2000 | Hallsberg Kumla Simklubb | 2:33.86 | ||||||
Benjamin Wallin | 1995 | 42.34 | 42.34 | |||||||
Leo Karlsson | 2006 | 50.87 | 1:33.21 | |||||||
Vilmer Jansson | 2000 | 28.65 | 2:01.86 | |||||||
Linus Bergstrand | 2003 | 32.00 | 2:33.86 | |||||||
- | Skuru Ik Herrar Lag 2 | 1991 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 21 januari 2017 |
Licensierad till: Simklubben Ena | Utskriftstid | 16:09 |
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ENA Games | Utskriftsdatum | 21 januari 2017 | |||
Tävlingsort | Enköping | Utskriftstid | 17:36 | |||
Arrangör | SK ENA | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 21 januari 2017 |
Gren 13, 4X50m Frisim Mixed, Finaler 13 år och äldre |
Sponsor: Blomsterlandet |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Upsala S Mix1 [2001] | 2001 | Upsala Simsällskap | 1:51.06 | ||||||
Erik Forsström | 1999 | 26.47 | 26.47 | |||||||
Matilda Lantz | 2002 | 30.19 | 56.66 | |||||||
Lina Westerlund | 1995 | 29.01 | 1:25.67 | |||||||
Carl Göransson | 2000 | 25.39 | 1:51.06 | |||||||
2 | Upsala S Mix2 [2001] | 2001 | Upsala Simsällskap | 1:53.39 | ||||||
Alexander Almasi | 2000 | 26.70 | 26.70 | |||||||
Jeanna Wiell | 2001 | 30.28 | 56.98 | |||||||
Jonna Löding | 2002 | 29.10 | 1:26.08 | |||||||
Mikael Söderberg | 2003 | 27.31 | 1:53.39 | |||||||
3 | Skuru Ik Mix 1 | 0 | Skuru Idrottsklubb | 1:55.06 | ||||||
Lukas Malmström | 2003 | 27.25 | 27.25 | |||||||
Axel Flykt-Rosén | 2002 | 27.04 | 54.29 | |||||||
Filippa Lindskog | 2004 | 31.15 | 1:25.44 | |||||||
Tora Hansson | 2002 | 29.62 | 1:55.06 | |||||||
4 | Sala SS Mix Lag 1 | 0 | Sala Simsällskap | 1:55.59 | ||||||
Marcus Johnsson | 2002 | 27.17 | 27.17 | |||||||
Joel Larsson | 2001 | 27.27 | 54.44 | |||||||
Elvira Dalin | 2003 | 30.77 | 1:25.21 | |||||||
Ida Dalin | 2005 | 30.38 | 1:55.59 | |||||||
5 | Skuru Ik Mix 2 | 0 | Skuru Idrottsklubb | 1:55.78 | ||||||
Gabriel Henkel | 2001 | 27.63 | 27.63 | |||||||
Felicia Östlund | 2002 | 30.29 | 57.92 | |||||||
Anna Westborg | 2002 | 30.55 | 1:28.47 | |||||||
Oliver Soneborg | 2000 | 27.31 | 1:55.78 | |||||||
6 | Hk Sim Mix 1 | 0 | Hallsberg Kumla Simklubb | 1:59.89 | ||||||
Vilmer Jansson | 2000 | 26.84 | 26.84 | |||||||
Josefine Stenman | 2002 | 30.72 | 57.56 | |||||||
Elsa Jansson | 2002 | 30.54 | 1:28.10 | |||||||
Benjamin Wallin | 1995 | 31.79 | 1:59.89 | |||||||
7 | Upsala S Mix3 [2001] | 2001 | Upsala Simsällskap | 2:01.94 | ||||||
Philip Rosvall | 2001 | 28.52 | 28.52 | |||||||
Vera Hermansson | 2003 | 31.12 | 59.64 | |||||||
Geshin Zarei | 2003 | 33.03 | 1:32.67 | |||||||
Jonatan Fischer | 2001 | 29.27 | 2:01.94 | |||||||
8 | Skuru Ik Mix 4 | 0 | Skuru Idrottsklubb | 2:02.68 | ||||||
Victor Bäckström | 2003 | 31.57 | 31.57 | |||||||
Felicia Heintz | 2004 | 32.60 | 1:04.17 | |||||||
Olivia Östlund | 2003 | 32.17 | 1:36.34 | |||||||
Martin Jareman | 1996 | 26.34 | 2:02.68 | |||||||
9 | Skuru Ik Mix 3 | 0 | Skuru Idrottsklubb | 2:03.91 | ||||||
Edvin Eskilsson | 2002 | 29.58 | 29.58 | |||||||
Matilda Högberg-Klang | 2000 | 32.37 | 1:01.95 | |||||||
Ella Langell Högblom | 2001 | 33.89 | 1:35.84 | |||||||
Lukas Åkerblom | 2002 | 28.07 | 2:03.91 | |||||||
- | Hk Sim Mix 2 | 0 | Hallsberg Kumla Simklubb | DSQ | ||||||
- | Skuru Ik Mix 5 | 0 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 21 januari 2017 |
Licensierad till: Simklubben Ena | Utskriftstid | 17:36 |
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ENA Games | Utskriftsdatum | 21 januari 2017 | |||
Tävlingsort | Enköping | Utskriftstid | 17:39 | |||
Arrangör | SK ENA | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 21 januari 2017 |
Gren 14, 4X50m Medley Mixed, Finaler 12 år och yngre |
Sponsor: Blomsterlandet |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Upsala S Mix [2005]1 | 2005 | Upsala Simsällskap | 2:35.52 | ||||||
Clara Frykberg | 2005 | 37.34 | 37.34 | |||||||
Botvid Wiell | 2005 | 45.31 | 1:22.65 | |||||||
Lisen Myrelid | 2005 | 40.39 | 2:03.04 | |||||||
Danny Simaleza | 2005 | 32.48 | 2:35.52 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 21 januari 2017 |
Licensierad till: Simklubben Ena | Utskriftstid | 17:39 |
Resultat Gren 15 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ENA Games | Utskriftsdatum | 22 januari 2017 | |||
Tävlingsort | Enköping | Utskriftstid | 11:53 | |||
Arrangör | SK ENA | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 21 januari 2017 |
Gren 15, 100m Bröstsim Herrar, Försök 13 - 14 år |
Sponsor: ENA Energi |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Lukas Malmström | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 34.45 | 1:14.72 | |||||
2 | Gustaf Walldén | 2003 | Simklubben Ena | 40.54 | 1:24.36 | |||||
3 | Adi Ramovic | 2004 | Upsala Simsällskap | 40.75 | 1:28.33 | |||||
4 | William Rismyhr | 2004 | Upsala Simsällskap | 43.15 | 1:32.17 | |||||
5 | Gustav Sartor | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 44.42 | 1:34.48 | |||||
5 | Joel Pelling | 2003 | Upsala Simsällskap | 44.79 | 1:34.48 | Deltar ej i final | ||||
7 | Jonathan Svedberg | 2003 | Sala Simsällskap | 45.22 | 1:35.43 | |||||
8 | Oskar Andersson | 2003 | Upsala Simsällskap | 44.87 | 1:35.51 | |||||
9 | Felix Mårvad | 2003 | Sala Simsällskap | 46.24 | 1:38.81 | |||||
10 | Olle Nilsson | 2004 | Sala Simsällskap | 50.00 | 1:42.46 | |||||
11 | Joel Fischer | 2003 | Upsala Simsällskap | 49.16 | 1:44.12 | |||||
12 | Max Antonsson | 2004 | Sala Simsällskap | 49.67 | 1:45.49 | |||||
- | Mikael Söderberg | 2003 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 15, 100m Bröstsim Herrar, Försök 15 - 16 år |
Sponsor: ENA Energi |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Lukas Åkerblom | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 35.37 | 1:14.94 | |||||
2 | Joel Larsson | 2001 | Sala Simsällskap | 35.22 | 1:15.25 | |||||
3 | Edwin Nystrand | 2002 | Sala Simsällskap | 38.08 | 1:19.61 | |||||
4 | Johan Ljunggren | 2001 | Upsala Simsällskap | 40.78 | 1:28.12 | |||||
5 | Jonatan Fischer | 2001 | Upsala Simsällskap | 40.69 | 1:28.21 | |||||
6 | Elias Holst | 2002 | Upsala Simsällskap | 42.12 | 1:29.60 | |||||
7 | David Forsblad | 2002 | Upsala Simsällskap | 44.75 | 1:35.82 | |||||
Gren 15, 100m Bröstsim Herrar, Försök 17 år och äldre |
Sponsor: ENA Energi |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Carl Göransson | 2000 | Upsala Simsällskap | 33.65 | 1:11.82 | |||||
2 | Roman Milkin | 1999 | Upsala Simsällskap | 35.32 | 1:18.50 | |||||
3 | Vilmer Jansson | 2000 | Hallsberg Kumla Simklubb | 37.46 | 1:19.45 | |||||
4 | Oliver Soneborg | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 37.48 | 1:21.77 | Deltar ej i final | ||||
- | Alexander Almasi | 2000 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 22 januari 2017 |
Licensierad till: Simklubben Ena | Utskriftstid | 11:53 |
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ENA Games | Utskriftsdatum | 22 januari 2017 | |||
Tävlingsort | Enköping | Utskriftstid | 16:25 | |||
Arrangör | SK ENA | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 21 januari 2017 |
Gren 15, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: ENA Energi |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Lukas Malmström | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 34.28 | 1:16.85 | |||||
2 | Gustaf Walldén | 2003 | Simklubben Ena | 40.47 | 1:24.18 | |||||
3 | Adi Ramovic | 2004 | Upsala Simsällskap | 40.88 | 1:27.80 | |||||
4 | William Rismyhr | 2004 | Upsala Simsällskap | 42.85 | 1:32.02 | |||||
5 | Gustav Sartor | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 45.13 | 1:35.48 | |||||
6 | Jonathan Svedberg | 2003 | Sala Simsällskap | 44.88 | 1:36.56 | |||||
Gren 15, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: ENA Energi |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Lukas Åkerblom | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 35.27 | 1:13.55 | |||||
2 | Joel Larsson | 2001 | Sala Simsällskap | 34.70 | 1:13.97 | |||||
3 | Edwin Nystrand | 2002 | Sala Simsällskap | 38.15 | 1:18.84 | |||||
4 | Johan Ljunggren | 2001 | Upsala Simsällskap | 40.95 | 1:26.34 | |||||
5 | Elias Holst | 2002 | Upsala Simsällskap | 40.30 | 1:27.18 | |||||
- | Jonatan Fischer | 2001 | Upsala Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 15, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 17 år och äldre |
Sponsor: ENA Energi |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Carl Göransson | 2000 | Upsala Simsällskap | 33.96 | 1:11.46 | |||||
2 | Vilmer Jansson | 2000 | Hallsberg Kumla Simklubb | 36.50 | 1:16.09 | |||||
3 | Roman Milkin | 1999 | Upsala Simsällskap | 35.71 | 1:18.33 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 22 januari 2017 |
Licensierad till: Simklubben Ena | Utskriftstid | 16:25 |
Resultat Gren 16 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ENA Games | Utskriftsdatum | 22 januari 2017 | |||
Tävlingsort | Enköping | Utskriftstid | 10:50 | |||
Arrangör | SK ENA | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 21 januari 2017 |
Gren 16, 100m Bröstsim Damer, Försök 13 - 14 år |
Sponsor: ICA Supermarket Stjärnköp |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Matilda Olausson | 2004 | Simklubben Ena | 40.87 | 1:25.60 | |||||
2 | Vera Hermansson | 2003 | Upsala Simsällskap | 41.45 | 1:27.75 | |||||
3 | Elvira Dalin | 2003 | Sala Simsällskap | 41.44 | 1:27.78 | |||||
4 | Tilde Lantz | 2004 | Upsala Simsällskap | 41.74 | 1:28.38 | |||||
5 | Filippa Lindskog | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 41.72 | 1:29.35 | Deltar ej i final | ||||
6 | Linnea Bergqvist | 2003 | Upsala Simsällskap | 42.05 | 1:30.18 | |||||
7 | Alice Johansson | 2003 | Simklubben Ena | 42.41 | 1:30.27 | |||||
8 | Lovisa Hodell | 2004 | Lindesbergs Simsällskap | 42.86 | 1:30.39 | |||||
9 | Elise Tegin | 2004 | Lindesbergs Simsällskap | 42.04 | 1:31.93 | |||||
10 | Amanda Viksten | 2004 | Upsala Simsällskap | 44.52 | 1:32.05 | |||||
11 | Felicia Heintz | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 44.04 | 1:32.24 | |||||
12 | Elin Furingsten | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 43.97 | 1:33.00 | |||||
13 | Leia Eriksson | 2004 | Sala Simsällskap | 45.12 | 1:33.26 | |||||
14 | Elsa Bäckström | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 46.26 | 1:34.82 | |||||
15 | Sofia Högdin | 2004 | Upsala Simsällskap | 45.11 | 1:35.74 | |||||
16 | Geshin Zarei | 2003 | Upsala Simsällskap | 45.20 | 1:35.81 | |||||
17 | Malva Morell | 2004 | Upsala Simsällskap | 45.64 | 1:36.44 | |||||
18 | Elsa Stjerna | 2004 | Upsala Simsällskap | 45.79 | 1:36.72 | |||||
19 | Elin Eriksson | 2004 | Lindesbergs Simsällskap | 44.98 | 1:36.90 | |||||
20 | Klara Hjalt | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 45.37 | 1:36.98 | |||||
21 | Carolina Modig | 2003 | Sala Simsällskap | 45.75 | 1:37.24 | |||||
22 | Alice Nordén | 2003 | Lindesbergs Simsällskap | 46.77 | 1:38.18 | |||||
23 | Alicia Budden | 2004 | Simklubben Ena | 46.02 | 1:38.38 | |||||
24 | Linn Nilsson | 2003 | Sala Simsällskap | 44.46 | 1:38.44 | |||||
25 | Klara Pettersson | 2004 | Upsala Simsällskap | 46.70 | 1:38.69 | |||||
26 | Kajsa Franzén | 2004 | Upsala Simsällskap | 46.98 | 1:39.02 | |||||
27 | Isabelle Persson | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 47.98 | 1:39.28 | |||||
28 | Celina Hoffner | 2004 | Upsala Simsällskap | 48.69 | 1:39.74 | |||||
29 | Elina Widén | 2003 | Gimo Simsällskap | 47.80 | 1:40.40 | |||||
30 | Julia Åkerstrand | 2004 | Hallsberg Kumla Simklubb | 47.69 | 1:40.55 | |||||
31 | Emma Alfredeen | 2003 | Upsala Simsällskap | 47.86 | 1:40.76 | |||||
32 | Matilda Tukler | 2004 | Upsala Simsällskap | 48.77 | 1:41.34 | |||||
33 | Ida Edvinsson | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 48.66 | 1:43.31 | |||||
34 | Wilma Pettersson | 2004 | Hallsberg Kumla Simklubb | 50.76 | 1:47.33 | |||||
35 | Nora Östman | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 51.80 | 1:48.88 | |||||
36 | Olivia Nyberg Borgelin | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 51.51 | 1:50.55 | |||||
37 | Alexandra Nordgren | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 57.78 | 2:08.26 | |||||
Gren 16, 100m Bröstsim Damer, Försök 15 - 16 år |
Sponsor: ICA Supermarket Stjärnköp |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Adelina Walldén | 2002 | Simklubben Ena | 37.94 | 1:19.99 | |||||
2 | Matilda Lantz | 2002 | Upsala Simsällskap | 38.86 | 1:21.48 | |||||
3 | Felicia Östlund | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 39.43 | 1:21.55 | |||||
4 | Tora Hansson | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 39.25 | 1:22.34 | |||||
5 | Ellen Eriksson | 2001 | Hallsberg Kumla Simklubb | 39.87 | 1:23.56 | |||||
6 | Josefine Stenman | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 40.49 | 1:25.14 | |||||
7 | Jonna Löding | 2002 | Upsala Simsällskap | 41.12 | 1:25.92 | |||||
8 | Ellen Olsson | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 41.27 | 1:26.04 | |||||
9 | Jeanna Wiell | 2001 | Upsala Simsällskap | 40.30 | 1:26.49 | |||||
10 | Matilda Bohman | 2002 | Upsala Simsällskap | 41.64 | 1:30.11 | |||||
11 | Tova Franzén | 2001 | Upsala Simsällskap | 43.26 | 1:30.66 | |||||
12 | Anna Lithell | 2001 | Sala Simsällskap | 44.84 | 1:33.79 | |||||
13 | Alva Olsson | 2002 | Upsala Simsällskap | 44.20 | 1:35.15 | |||||
14 | Malla Myrelid | 2002 | Upsala Simsällskap | 47.27 | 1:37.60 | |||||
15 | Ester Inghammar | 2002 | Upsala Simsällskap | 47.49 | 1:39.55 | |||||
16 | Frida Lundström | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 48.60 | 1:41.19 | |||||
17 | Evelina Larsson | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 50.30 | 1:44.68 | |||||
18 | Ella Langell Högblom | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 49.67 | 1:46.26 | |||||
- | Ivy Hongwilai | 2002 | Sala Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 16, 100m Bröstsim Damer, Försök 17 år och äldre |
Sponsor: ICA Supermarket Stjärnköp |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Lina Westerlund | 1995 | Upsala Simsällskap | 36.21 | 1:16.39 | |||||
2 | Rebecka Gustafsson | 1998 | Södertälje Simsällskap | 36.83 | 1:18.05 | |||||
3 | Elin Waara | 1997 | Karlskoga Simförening | 38.21 | 1:21.28 | |||||
4 | Matilda Högberg-Klang | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 44.53 | 1:34.50 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 22 januari 2017 |
Licensierad till: Simklubben Ena | Utskriftstid | 10:50 |
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ENA Games | Utskriftsdatum | 22 januari 2017 | |||
Tävlingsort | Enköping | Utskriftstid | 16:34 | |||
Arrangör | SK ENA | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 21 januari 2017 |
Gren 16, 100m Bröstsim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: ICA Supermarket Stjärnköp |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Matilda Olausson | 2004 | Simklubben Ena | 39.83 | 1:24.04 | |||||
2 | Vera Hermansson | 2003 | Upsala Simsällskap | 41.36 | 1:27.34 | |||||
3 | Elvira Dalin | 2003 | Sala Simsällskap | 42.19 | 1:28.58 | |||||
4 | Tilde Lantz | 2004 | Upsala Simsällskap | 41.98 | 1:28.72 | |||||
5 | Linnea Bergqvist | 2003 | Upsala Simsällskap | 42.73 | 1:31.60 | |||||
6 | Alice Johansson | 2003 | Simklubben Ena | 43.02 | 1:31.92 | |||||
Gren 16, 100m Bröstsim Damer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: ICA Supermarket Stjärnköp |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Adelina Walldén | 2002 | Simklubben Ena | 37.75 | 1:17.41 | |||||
2 | Matilda Lantz | 2002 | Upsala Simsällskap | 37.89 | 1:19.53 | |||||
3 | Felicia Östlund | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 38.72 | 1:21.74 | |||||
4 | Tora Hansson | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 39.77 | 1:23.18 | |||||
5 | Ellen Eriksson | 2001 | Hallsberg Kumla Simklubb | 39.78 | 1:23.78 | |||||
6 | Josefine Stenman | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 40.78 | 1:25.18 | |||||
Gren 16, 100m Bröstsim Damer, Finaler 17 år och äldre |
Sponsor: ICA Supermarket Stjärnköp |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Lina Westerlund | 1995 | Upsala Simsällskap | 36.05 | 1:15.26 | |||||
2 | Rebecka Gustafsson | 1998 | Södertälje Simsällskap | 36.51 | 1:17.56 | |||||
3 | Elin Waara | 1997 | Karlskoga Simförening | 38.15 | 1:21.61 | |||||
4 | Matilda Högberg-Klang | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 44.10 | 1:33.89 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 22 januari 2017 |
Licensierad till: Simklubben Ena | Utskriftstid | 16:34 |
Resultat Gren 17 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ENA Games | Utskriftsdatum | 22 januari 2017 | |||
Tävlingsort | Enköping | Utskriftstid | 10:03 | |||
Arrangör | SK ENA | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 21 januari 2017 |
Gren 17, 50m Bröstsim Herrar, Försök 12 år och yngre |
Sponsor: Ackes Färgcenter |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Danny Simaleza | 2005 | Upsala Simsällskap | 44.66 | ||||||
2 | Ravi Parekh | 2005 | Upsala Simsällskap | 45.03 | ||||||
3 | Botvid Wiell | 2005 | Upsala Simsällskap | 45.04 | ||||||
4 | Markus Brenning | 2005 | Upsala Simsällskap | 45.63 | ||||||
5 | Nils Fröman | 2005 | Upsala Simsällskap | 47.99 | ||||||
6 | Filip Hallin | 2006 | Upsala Simsällskap | 49.57 | ||||||
7 | Leo Karlsson | 2006 | Hallsberg Kumla Simklubb | 50.12 | ||||||
8 | Tomas Fröman | 2005 | Upsala Simsällskap | 52.05 | ||||||
9 | Malte Franzén | 2007 | Upsala Simsällskap | 52.06 | ||||||
10 | Rasmus Loklint | 2005 | Upsala Simsällskap | 52.52 | ||||||
11 | Edvin Pitic | 2005 | Upsala Simsällskap | 54.04 | ||||||
12 | Eskil Bränström | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 1:00.22 | ||||||
- | Manfred Bränström | 2005 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 22 januari 2017 |
Licensierad till: Simklubben Ena | Utskriftstid | 10:03 |
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ENA Games | Utskriftsdatum | 22 januari 2017 | |||
Tävlingsort | Enköping | Utskriftstid | 16:36 | |||
Arrangör | SK ENA | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 21 januari 2017 |
Gren 17, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 12 år och yngre |
Sponsor: Ackes Färgcenter |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Botvid Wiell | 2005 | Upsala Simsällskap | 42.00 | ||||||
2 | Danny Simaleza | 2005 | Upsala Simsällskap | 43.46 | ||||||
3 | Ravi Parekh | 2005 | Upsala Simsällskap | 44.45 | ||||||
4 | Markus Brenning | 2005 | Upsala Simsällskap | 45.10 | ||||||
5 | Nils Fröman | 2005 | Upsala Simsällskap | 48.64 | ||||||
6 | Filip Hallin | 2006 | Upsala Simsällskap | 50.09 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 22 januari 2017 |
Licensierad till: Simklubben Ena | Utskriftstid | 16:36 |
Resultat Gren 18 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ENA Games | Utskriftsdatum | 22 januari 2017 | |||
Tävlingsort | Enköping | Utskriftstid | 10:13 | |||
Arrangör | SK ENA | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 21 januari 2017 |
Gren 18, 50m Bröstsim Damer, Försök 12 år och yngre |
Sponsor: Ackes Färgcenter |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Lisa Nystrand | 2006 | Sala Simsällskap | 39.01 | ||||||
2 | Ida Dalin | 2005 | Sala Simsällskap | 41.27 | ||||||
3 | Malvina Walldén | 2005 | Simklubben Ena | 41.84 | ||||||
4 | Tara Klarbo Egan | 2005 | Simklubben Ena | 44.07 | ||||||
5 | Alma Bergqvist | 2005 | Upsala Simsällskap | 44.55 | ||||||
6 | Emma Lidell | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 44.69 | ||||||
7 | Lisen Myrelid | 2005 | Upsala Simsällskap | 44.95 | ||||||
8 | Linnea Larsson | 2005 | Hallsberg Kumla Simklubb | 45.19 | ||||||
9 | Clara Frykberg | 2005 | Upsala Simsällskap | 45.95 | ||||||
10 | Olivia Punga | 2005 | Upsala Simsällskap | 46.29 | ||||||
11 | Tilde Svegårdh | 2005 | Upsala Simsällskap | 46.49 | ||||||
12 | Lovis Lång | 2005 | Upsala Simsällskap | 47.88 | ||||||
13 | Alva Furingsten | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 48.30 | ||||||
14 | Lilly Tuominiemi | 2005 | Lindesbergs Simsällskap | 48.60 | ||||||
15 | Matilda Bergström | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 48.73 | ||||||
16 | Wiyada (moa) Pansawang | 2006 | Hallsberg Kumla Simklubb | 49.47 | ||||||
17 | Thea Eriksson | 2006 | Simklubben Ena | 49.52 | ||||||
18 | Tyra Jacobsson | 2005 | Hallsberg Kumla Simklubb | 51.38 | ||||||
19 | Olivia Budden | 2007 | Simklubben Ena | 51.61 | ||||||
20 | Louise Mårtensson | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 51.68 | ||||||
21 | Elin Finne | 2007 | Bålsta Simklubb | 52.14 | ||||||
22 | Ebba Rosenberg | 2007 | Bålsta Simklubb | 52.28 | ||||||
23 | Hilma Wahlström | 2006 | Upsala Simsällskap | 53.10 | ||||||
24 | Linnea Alvin | 2006 | Simklubben Ena | 53.25 | ||||||
25 | Linnea Bäckström | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 53.59 | ||||||
26 | Alice Belic | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 53.63 | ||||||
27 | Tindra Bärgård | 2006 | Simklubben Ena | 57.74 | ||||||
28 | Tilde Furingsten | 2008 | Skuru Idrottsklubb | 59.31 | ||||||
29 | Sanna Randerstedt | 2006 | Simklubben Ena | 1:01.76 | ||||||
30 | Filippa Bergman | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 1:04.93 | ||||||
- | Molly Brinck | 2007 | Bålsta Simklubb | DNS | ||||||
- | Emilia Åhlén | 2005 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Freja Klarbo-Egan | 2008 | Simklubben Ena | DSQ | ||||||
- | Klara Mattiasson | 2005 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Melody Read | 2005 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
- | Tåva Jakobs Kling | 2006 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 22 januari 2017 |
Licensierad till: Simklubben Ena | Utskriftstid | 10:13 |
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ENA Games | Utskriftsdatum | 22 januari 2017 | |||
Tävlingsort | Enköping | Utskriftstid | 16:39 | |||
Arrangör | SK ENA | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 21 januari 2017 |
Gren 18, 50m Bröstsim Damer, Finaler 12 år och yngre |
Sponsor: Ackes Färgcenter |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Lisa Nystrand | 2006 | Sala Simsällskap | 38.79 | ||||||
2 | Ida Dalin | 2005 | Sala Simsällskap | 41.05 | ||||||
3 | Malvina Walldén | 2005 | Simklubben Ena | 41.86 | ||||||
4 | Tara Klarbo Egan | 2005 | Simklubben Ena | 44.00 | ||||||
5 | Alma Bergqvist | 2005 | Upsala Simsällskap | 44.70 | ||||||
6 | Emma Lidell | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 44.99 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 22 januari 2017 |
Licensierad till: Simklubben Ena | Utskriftstid | 16:39 |
Resultat Gren 19 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ENA Games | Utskriftsdatum | 22 januari 2017 | |||
Tävlingsort | Enköping | Utskriftstid | 10:22 | |||
Arrangör | SK ENA | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 21 januari 2017 |
Gren 19, 100m Frisim Herrar, Försök 13 - 14 år |
Sponsor: Bakshoppen.se |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Lukas Malmström | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 28.49 | 59.84 | |||||
2 | Mikael Söderberg | 2003 | Upsala Simsällskap | 29.02 | 1:00.65 | |||||
3 | Adi Ramovic | 2004 | Upsala Simsällskap | 30.92 | 1:05.16 | |||||
4 | Gustaf Walldén | 2003 | Simklubben Ena | 32.38 | 1:06.76 | |||||
5 | Siavash Vatani | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 33.08 | 1:08.26 | |||||
6 | Victor Bäckström | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 32.85 | 1:09.28 | |||||
7 | Oskar Andersson | 2003 | Upsala Simsällskap | 33.64 | 1:09.56 | |||||
8 | William Rismyhr | 2004 | Upsala Simsällskap | 33.94 | 1:09.87 | |||||
9 | Gustav Sartor | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 32.67 | 1:10.26 | |||||
10 | Jonathan Svedberg | 2003 | Sala Simsällskap | 33.85 | 1:11.32 | |||||
11 | Lukas Höglund | 2004 | Upsala Simsällskap | 35.19 | 1:12.08 | |||||
12 | Joel Pelling | 2003 | Upsala Simsällskap | 34.58 | 1:13.29 | |||||
13 | Malte Larsson | 2003 | Sala Simsällskap | 35.55 | 1:15.32 | |||||
14 | Olle Nilsson | 2004 | Sala Simsällskap | 37.62 | 1:15.59 | |||||
15 | Felix Mårvad | 2003 | Sala Simsällskap | 37.60 | 1:17.75 | |||||
16 | Joel Fischer | 2003 | Upsala Simsällskap | 37.72 | 1:18.08 | |||||
17 | Max Antonsson | 2004 | Sala Simsällskap | 37.83 | 1:18.18 | |||||
- | Oliver Stafferöd | 2004 | Skuru Idrottsklubb | DNF | ||||||
Gren 19, 100m Frisim Herrar, Försök 15 - 16 år |
Sponsor: Bakshoppen.se |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Marcus Johnsson | 2002 | Sala Simsällskap | 27.42 | 57.17 | |||||
2 | Gabriel Henkel | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 28.71 | 58.13 | |||||
3 | Axel Flykt-Rosén | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 28.21 | 59.50 | |||||
4 | Johan Ljunggren | 2001 | Upsala Simsällskap | 29.52 | 1:00.71 | |||||
5 | Joel Larsson | 2001 | Sala Simsällskap | 29.02 | 1:01.47 | |||||
6 | Edwin Nystrand | 2002 | Sala Simsällskap | 29.64 | 1:01.54 | |||||
7 | Edvin Eskilsson | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 30.15 | 1:02.76 | |||||
8 | Jakob Hanson | 2002 | Sala Simsällskap | 30.60 | 1:03.80 | |||||
9 | Jonatan Fischer | 2001 | Upsala Simsällskap | 31.37 | 1:07.15 | |||||
10 | David Forsblad | 2002 | Upsala Simsällskap | 33.29 | 1:08.51 | |||||
11 | Elias Holst | 2002 | Upsala Simsällskap | 33.79 | 1:11.76 | |||||
Gren 19, 100m Frisim Herrar, Försök 17 år och äldre |
Sponsor: Bakshoppen.se |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Carl Göransson | 2000 | Upsala Simsällskap | 27.77 | 56.98 | |||||
2 | Alexander Almasi | 2000 | Upsala Simsällskap | 27.90 | 58.49 | |||||
3 | Vilmer Jansson | 2000 | Hallsberg Kumla Simklubb | 28.37 | 58.61 | |||||
4 | Oliver Soneborg | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 30.41 | 1:02.72 | |||||
5 | Roman Milkin | 1999 | Upsala Simsällskap | 30.61 | 1:04.13 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 22 januari 2017 |
Licensierad till: Simklubben Ena | Utskriftstid | 10:22 |
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ENA Games | Utskriftsdatum | 22 januari 2017 | |||
Tävlingsort | Enköping | Utskriftstid | 16:59 | |||
Arrangör | SK ENA | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 21 januari 2017 |
Gren 19, 100m Frisim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Bakshoppen.se |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Lukas Malmström | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 28.39 | 58.72 | |||||
2 | Mikael Söderberg | 2003 | Upsala Simsällskap | 28.66 | 59.04 | |||||
3 | Adi Ramovic | 2004 | Upsala Simsällskap | 31.77 | 1:05.80 | |||||
4 | Gustaf Walldén | 2003 | Simklubben Ena | 32.86 | 1:07.87 | |||||
5 | Victor Bäckström | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 33.58 | 1:10.93 | |||||
6 | Siavash Vatani | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 33.99 | 1:11.24 | |||||
Gren 19, 100m Frisim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Bakshoppen.se |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Gabriel Henkel | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 28.40 | 57.58 | |||||
2 | Marcus Johnsson | 2002 | Sala Simsällskap | 27.76 | 57.63 | |||||
3 | Axel Flykt-Rosén | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 28.20 | 59.58 | |||||
4 | Johan Ljunggren | 2001 | Upsala Simsällskap | 29.46 | 1:00.62 | |||||
5 | Joel Larsson | 2001 | Sala Simsällskap | 28.98 | 1:01.59 | |||||
6 | Edwin Nystrand | 2002 | Sala Simsällskap | 30.13 | 1:02.34 | |||||
Gren 19, 100m Frisim Herrar, Finaler 17 år och äldre |
Sponsor: Bakshoppen.se |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Carl Göransson | 2000 | Upsala Simsällskap | 27.61 | 56.87 | |||||
2 | Vilmer Jansson | 2000 | Hallsberg Kumla Simklubb | 27.95 | 57.51 | |||||
3 | Alexander Almasi | 2000 | Upsala Simsällskap | 27.76 | 57.63 | |||||
4 | Oliver Soneborg | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 28.93 | 1:01.35 | |||||
5 | Roman Milkin | 1999 | Upsala Simsällskap | 30.14 | 1:03.44 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 22 januari 2017 |
Licensierad till: Simklubben Ena | Utskriftstid | 16:59 |
Resultat Gren 20 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ENA Games | Utskriftsdatum | 22 januari 2017 | |||
Tävlingsort | Enköping | Utskriftstid | 10:52 | |||
Arrangör | SK ENA | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 21 januari 2017 |
Gren 20, 100m Frisim Damer, Försök 13 - 14 år |
Sponsor: Bakshoppen.se |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Elvira Dalin | 2003 | Sala Simsällskap | 32.64 | 1:07.41 | |||||
2 | Vera Hermansson | 2003 | Upsala Simsällskap | 32.89 | 1:08.13 | |||||
3 | Alicia Budden | 2004 | Simklubben Ena | 33.58 | 1:09.69 | |||||
4 | Alice Johansson | 2003 | Simklubben Ena | 33.24 | 1:09.86 | |||||
5 | Filippa Lindskog | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 33.55 | 1:10.06 | |||||
6 | Matilda Olausson | 2004 | Simklubben Ena | 32.91 | 1:10.36 | |||||
7 | Amanda Viksten | 2004 | Upsala Simsällskap | 34.30 | 1:10.46 | |||||
8 | Elise Tegin | 2004 | Lindesbergs Simsällskap | 32.80 | 1:10.69 | |||||
9 | Linnea Bergqvist | 2003 | Upsala Simsällskap | 33.95 | 1:11.00 | |||||
10 | Olivia Östlund | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 34.73 | 1:11.55 | |||||
11 | Tea Persson | 2004 | Simklubben Ena | 34.52 | 1:12.23 | |||||
12 | Celina Hoffner | 2004 | Upsala Simsällskap | 35.14 | 1:12.56 | |||||
13 | Geshin Zarei | 2003 | Upsala Simsällskap | 34.54 | 1:12.86 | |||||
14 | Felicia Heintz | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 34.86 | 1:13.27 | |||||
15 | Elin Furingsten | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 34.79 | 1:13.28 | |||||
16 | Carolina Modig | 2003 | Sala Simsällskap | 34.37 | 1:13.37 | |||||
17 | Wilma Pettersson | 2004 | Hallsberg Kumla Simklubb | 36.11 | 1:13.73 | |||||
18 | Klara Hjalt | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 35.59 | 1:14.21 | |||||
19 | Elin Eriksson | 2004 | Lindesbergs Simsällskap | 35.11 | 1:14.36 | |||||
20 | Emma Alfredeen | 2003 | Upsala Simsällskap | 36.02 | 1:14.51 | |||||
21 | Elsa Bäckström | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 35.01 | 1:14.56 | |||||
22 | Julia Åkerstrand | 2004 | Hallsberg Kumla Simklubb | 36.70 | 1:15.17 | |||||
23 | Alice Nordén | 2003 | Lindesbergs Simsällskap | 36.29 | 1:15.98 | |||||
24 | Klara Pettersson | 2004 | Upsala Simsällskap | 36.56 | 1:15.99 | |||||
25 | Kajsa Franzén | 2004 | Upsala Simsällskap | 35.50 | 1:16.06 | |||||
26 | Isabelle Persson | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 36.45 | 1:16.37 | |||||
27 | Tilde Lantz | 2004 | Upsala Simsällskap | 36.54 | 1:17.10 | |||||
28 | Malva Morell | 2004 | Upsala Simsällskap | 36.69 | 1:17.26 | |||||
29 | Elina Widén | 2003 | Gimo Simsällskap | 36.38 | 1:17.27 | |||||
30 | Ida Edvinsson | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 36.54 | 1:17.81 | |||||
31 | Matilda Tukler | 2004 | Upsala Simsällskap | 37.44 | 1:18.16 | |||||
32 | Lovisa Niska Söderqvist | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 37.28 | 1:18.34 | |||||
33 | Elsa Stjerna | 2004 | Upsala Simsällskap | 38.15 | 1:18.71 | |||||
34 | Leia Eriksson | 2004 | Sala Simsällskap | 38.68 | 1:20.46 | |||||
35 | Sofia Högdin | 2004 | Upsala Simsällskap | 39.38 | 1:22.14 | |||||
36 | Linn Nilsson | 2003 | Sala Simsällskap | 39.86 | 1:25.81 | |||||
37 | Alexandra Nordgren | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 41.81 | 1:28.34 | |||||
38 | Nora Östman | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 42.32 | 1:31.50 | |||||
39 | Olivia Nyberg Borgelin | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 44.61 | 1:33.94 | |||||
- | Sara Randerstedt | 2004 | Simklubben Ena | DNF | ||||||
Gren 20, 100m Frisim Damer, Försök 15 - 16 år |
Sponsor: Bakshoppen.se |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Tova Magnusson | 2002 | Simklubben Ena | 29.84 | 1:02.24 | |||||
2 | Emilia Boberg | 2002 | Simklubben Ena | 30.39 | 1:04.83 | |||||
3 | Jonna Löding | 2002 | Upsala Simsällskap | 31.95 | 1:05.99 | |||||
4 | Elsa Jansson | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 31.70 | 1:06.37 | |||||
5 | Felicia Östlund | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 31.94 | 1:06.63 | |||||
6 | Matilda Lantz | 2002 | Upsala Simsällskap | 32.49 | 1:06.84 | |||||
7 | Josefine Stenman | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 32.23 | 1:06.87 | |||||
8 | Anna Westborg | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 32.06 | 1:07.12 | |||||
9 | Jeanna Wiell | 2001 | Upsala Simsällskap | 31.93 | 1:07.35 | |||||
10 | Ellen Eriksson | 2001 | Hallsberg Kumla Simklubb | 33.19 | 1:08.13 | |||||
11 | Ella Langell Högblom | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 33.35 | 1:09.68 | |||||
12 | Josefin Almgren | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 33.39 | 1:09.82 | |||||
13 | Emma Sebelius | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 33.55 | 1:09.96 | |||||
14 | Tova Franzén | 2001 | Upsala Simsällskap | 33.82 | 1:10.84 | |||||
15 | Lovisa Königsson | 2002 | Simklubben Ena | 33.79 | 1:10.90 | |||||
16 | Malla Myrelid | 2002 | Upsala Simsällskap | 33.73 | 1:11.35 | |||||
17 | Tora Hansson | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 34.15 | 1:12.37 | |||||
18 | Alva Olsson | 2002 | Upsala Simsällskap | 37.11 | 1:17.71 | |||||
19 | Ester Inghammar | 2002 | Upsala Simsällskap | 38.71 | 1:19.09 | |||||
19 | Matilda Bohman | 2002 | Upsala Simsällskap | 37.53 | 1:19.09 | |||||
21 | Evelina Larsson | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 41.18 | 1:26.36 | |||||
22 | Ivy Hongwilai | 2002 | Sala Simsällskap | 40.21 | 1:26.74 | |||||
- | Anna Lithell | 2001 | Sala Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 20, 100m Frisim Damer, Försök 17 år och äldre |
Sponsor: Bakshoppen.se |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Rebecka Gustafsson | 1998 | Södertälje Simsällskap | 29.24 | 1:00.19 | |||||
2 | Elin Håkansson | 1997 | Karlskoga Simförening | 31.14 | 1:04.61 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 22 januari 2017 |
Licensierad till: Simklubben Ena | Utskriftstid | 10:52 |
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ENA Games | Utskriftsdatum | 22 januari 2017 | |||
Tävlingsort | Enköping | Utskriftstid | 17:06 | |||
Arrangör | SK ENA | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 21 januari 2017 |
Gren 20, 100m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Bakshoppen.se |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Elvira Dalin | 2003 | Sala Simsällskap | 32.62 | 1:06.81 | |||||
2 | Vera Hermansson | 2003 | Upsala Simsällskap | 32.58 | 1:07.44 | |||||
3 | Filippa Lindskog | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 32.11 | 1:07.94 | |||||
4 | Matilda Olausson | 2004 | Simklubben Ena | 33.18 | 1:08.83 | |||||
5 | Alicia Budden | 2004 | Simklubben Ena | 33.64 | 1:09.46 | |||||
6 | Alice Johansson | 2003 | Simklubben Ena | 33.56 | 1:11.17 | |||||
Gren 20, 100m Frisim Damer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Bakshoppen.se |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Tova Magnusson | 2002 | Simklubben Ena | 29.61 | 1:01.88 | |||||
2 | Jonna Löding | 2002 | Upsala Simsällskap | 31.52 | 1:05.48 | |||||
3 | Felicia Östlund | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 32.02 | 1:05.57 | |||||
4 | Emilia Boberg | 2002 | Simklubben Ena | 31.01 | 1:06.16 | |||||
5 | Elsa Jansson | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 31.79 | 1:06.26 | |||||
6 | Matilda Lantz | 2002 | Upsala Simsällskap | 32.31 | 1:06.48 | |||||
Gren 20, 100m Frisim Damer, Finaler 17 år och äldre |
Sponsor: Bakshoppen.se |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Rebecka Gustafsson | 1998 | Södertälje Simsällskap | 28.68 | 59.43 | |||||
2 | Elin Håkansson | 1997 | Karlskoga Simförening | 30.46 | 1:03.13 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 22 januari 2017 |
Licensierad till: Simklubben Ena | Utskriftstid | 17:06 |
Resultat Gren 21 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ENA Games | Utskriftsdatum | 22 januari 2017 | |||
Tävlingsort | Enköping | Utskriftstid | 10:57 | |||
Arrangör | SK ENA | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 21 januari 2017 |
Gren 21, 50m Frisim Herrar, Försök 12 år och yngre |
Sponsor: ENA Bilvårdscenter |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Danny Simaleza | 2005 | Upsala Simsällskap | 31.95 | ||||||
2 | Botvid Wiell | 2005 | Upsala Simsällskap | 33.95 | ||||||
3 | Markus Brenning | 2005 | Upsala Simsällskap | 35.74 | ||||||
4 | Ravi Parekh | 2005 | Upsala Simsällskap | 36.10 | ||||||
5 | Rasmus Loklint | 2005 | Upsala Simsällskap | 36.45 | ||||||
6 | Malte Franzén | 2007 | Upsala Simsällskap | 37.50 | ||||||
7 | Manfred Bränström | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 37.54 | ||||||
8 | Filip Hallin | 2006 | Upsala Simsällskap | 37.96 | ||||||
9 | Tomas Fröman | 2005 | Upsala Simsällskap | 38.77 | ||||||
10 | Nils Fröman | 2005 | Upsala Simsällskap | 39.42 | ||||||
11 | Edvin Pitic | 2005 | Upsala Simsällskap | 40.77 | ||||||
12 | Leo Karlsson | 2006 | Hallsberg Kumla Simklubb | 41.13 | ||||||
13 | Eskil Bränström | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 42.94 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 22 januari 2017 |
Licensierad till: Simklubben Ena | Utskriftstid | 10:57 |
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ENA Games | Utskriftsdatum | 22 januari 2017 | |||
Tävlingsort | Enköping | Utskriftstid | 17:08 | |||
Arrangör | SK ENA | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 21 januari 2017 |
Gren 21, 50m Frisim Herrar, Finaler 12 år och yngre |
Sponsor: ENA Bilvårdscenter |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Danny Simaleza | 2005 | Upsala Simsällskap | 31.58 | ||||||
2 | Botvid Wiell | 2005 | Upsala Simsällskap | 33.57 | ||||||
3 | Markus Brenning | 2005 | Upsala Simsällskap | 34.72 | ||||||
4 | Ravi Parekh | 2005 | Upsala Simsällskap | 35.79 | ||||||
5 | Malte Franzén | 2007 | Upsala Simsällskap | 36.11 | ||||||
6 | Rasmus Loklint | 2005 | Upsala Simsällskap | 36.43 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 22 januari 2017 |
Licensierad till: Simklubben Ena | Utskriftstid | 17:08 |
Resultat Gren 22 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ENA Games | Utskriftsdatum | 22 januari 2017 | |||
Tävlingsort | Enköping | Utskriftstid | 11:04 | |||
Arrangör | SK ENA | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 21 januari 2017 |
Gren 22, 50m Frisim Damer, Försök 12 år och yngre |
Sponsor: Nippon & Frezon Catering |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ida Dalin | 2005 | Sala Simsällskap | 30.64 | ||||||
2 | Lisa Nystrand | 2006 | Sala Simsällskap | 32.08 | ||||||
3 | Tara Klarbo Egan | 2005 | Simklubben Ena | 32.24 | ||||||
4 | Linnea Larsson | 2005 | Hallsberg Kumla Simklubb | 32.34 | ||||||
5 | Mathilda Almgren | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 33.60 | ||||||
6 | Isabella Viklund | 2006 | Lindesbergs Simsällskap | 33.64 | ||||||
7 | Malvina Walldén | 2005 | Simklubben Ena | 34.06 | ||||||
8 | Alva Furingsten | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 34.49 | ||||||
9 | Melody Read | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 35.39 | ||||||
10 | Alma Bergqvist | 2005 | Upsala Simsällskap | 35.52 | ||||||
11 | Lisen Myrelid | 2005 | Upsala Simsällskap | 35.67 | ||||||
12 | Lovis Lång | 2005 | Upsala Simsällskap | 36.01 | ||||||
13 | Emma Lidell | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 36.05 | ||||||
14 | Lilly Tuominiemi | 2005 | Lindesbergs Simsällskap | 36.30 | ||||||
15 | Matilda Bergström | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 36.60 | ||||||
16 | Emilia Åhlén | 2005 | Upsala Simsällskap | 37.48 | ||||||
17 | Tilde Svegårdh | 2005 | Upsala Simsällskap | 37.52 | ||||||
18 | Hilma Wahlström | 2006 | Upsala Simsällskap | 38.29 | ||||||
19 | Louise Mårtensson | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 38.34 | ||||||
20 | Tyra Jacobsson | 2005 | Hallsberg Kumla Simklubb | 38.48 | ||||||
21 | Olivia Punga | 2005 | Upsala Simsällskap | 38.50 | ||||||
22 | Klara Mattiasson | 2005 | Upsala Simsällskap | 38.79 | ||||||
23 | Wiyada (moa) Pansawang | 2006 | Hallsberg Kumla Simklubb | 39.04 | ||||||
24 | Linnea Bäckström | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 39.26 | ||||||
25 | Sanna Randerstedt | 2006 | Simklubben Ena | 39.77 | ||||||
26 | Thea Eriksson | 2006 | Simklubben Ena | 40.89 | ||||||
27 | Olivia Budden | 2007 | Simklubben Ena | 42.19 | ||||||
28 | Elin Finne | 2007 | Bålsta Simklubb | 42.25 | ||||||
29 | Alice Belic | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 42.58 | ||||||
30 | Tindra Bärgård | 2006 | Simklubben Ena | 42.61 | ||||||
31 | Ebba Rosenberg | 2007 | Bålsta Simklubb | 44.56 | ||||||
32 | Nina Nilsson | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 45.39 | ||||||
33 | Filippa Bergman | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 46.07 | ||||||
34 | Tilde Furingsten | 2008 | Skuru Idrottsklubb | 46.88 | ||||||
35 | Linnea Alvin | 2006 | Simklubben Ena | 58.76 | ||||||
- | Tåva Jakobs Kling | 2006 | Skuru Idrottsklubb | DNF | ||||||
- | Clara Frykberg | 2005 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Freja Klarbo-Egan | 2008 | Simklubben Ena | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 22 januari 2017 |
Licensierad till: Simklubben Ena | Utskriftstid | 11:04 |
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ENA Games | Utskriftsdatum | 22 januari 2017 | |||
Tävlingsort | Enköping | Utskriftstid | 17:10 | |||
Arrangör | SK ENA | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 21 januari 2017 |
Gren 22, 50m Frisim Damer, Finaler 12 år och yngre |
Sponsor: Nippon & Frezon Catering |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ida Dalin | 2005 | Sala Simsällskap | 30.77 | ||||||
2 | Tara Klarbo Egan | 2005 | Simklubben Ena | 31.78 | ||||||
3 | Lisa Nystrand | 2006 | Sala Simsällskap | 32.13 | ||||||
4 | Linnea Larsson | 2005 | Hallsberg Kumla Simklubb | 32.54 | ||||||
5 | Mathilda Almgren | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 32.96 | ||||||
6 | Isabella Viklund | 2006 | Lindesbergs Simsällskap | 33.74 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 22 januari 2017 |
Licensierad till: Simklubben Ena | Utskriftstid | 17:10 |
Resultat Gren 23 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ENA Games | Utskriftsdatum | 22 januari 2017 | |||
Tävlingsort | Enköping | Utskriftstid | 11:21 | |||
Arrangör | SK ENA | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 21 januari 2017 |
Gren 23, 200m Medley Herrar, Försök 13 - 14 år |
Sponsor: Blomsterlandet |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Mikael Söderberg | 2003 | Upsala Simsällskap | 31.20 | 1:10.33 | 1:53.91 | 2:26.21 | |||
2 | Gustaf Walldén | 2003 | Simklubben Ena | 38.61 | 1:20.31 | 2:06.46 | 2:41.63 | |||
3 | Adi Ramovic | 2004 | Upsala Simsällskap | 36.17 | 1:18.88 | 2:08.26 | 2:44.57 | |||
4 | William Rismyhr | 2004 | Upsala Simsällskap | 41.79 | 1:28.46 | 2:18.71 | 2:55.72 | |||
5 | Victor Bäckström | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 38.45 | 1:24.24 | 2:17.75 | 2:56.52 | |||
6 | Oskar Andersson | 2003 | Upsala Simsällskap | 42.08 | 1:26.74 | 2:19.62 | 2:58.59 | |||
7 | Lukas Höglund | 2004 | Upsala Simsällskap | 43.95 | 1:28.67 | 2:21.15 | 2:59.36 | |||
8 | Joel Pelling | 2003 | Upsala Simsällskap | 39.71 | 1:25.39 | 2:17.92 | 2:59.75 | |||
9 | Jonathan Svedberg | 2003 | Sala Simsällskap | 39.10 | 1:24.83 | 2:23.19 | 3:03.11 | |||
10 | Felix Mårvad | 2003 | Sala Simsällskap | 42.82 | 1:32.25 | 2:26.71 | 3:09.08 | |||
11 | Olle Nilsson | 2004 | Sala Simsällskap | 46.36 | 1:34.22 | 2:30.34 | 3:12.65 | |||
12 | Max Antonsson | 2004 | Sala Simsällskap | 46.17 | 1:32.84 | 2:31.56 | 3:16.07 | |||
- | Joel Fischer | 2003 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 23, 200m Medley Herrar, Försök 15 - 16 år |
Sponsor: Blomsterlandet |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Marcus Johnsson | 2002 | Sala Simsällskap | 29.54 | 1:06.18 | 1:50.57 | 2:23.84 | |||
2 | Edwin Nystrand | 2002 | Sala Simsällskap | 30.98 | 1:07.01 | 1:50.97 | 2:24.40 | |||
3 | Lukas Åkerblom | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 32.26 | 1:17.35 | 1:58.45 | 2:35.44 | |||
4 | Johan Ljunggren | 2001 | Upsala Simsällskap | 34.47 | 1:14.24 | 2:03.66 | 2:37.26 | |||
5 | Gabriel Henkel | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 33.59 | 1:15.70 | 2:04.18 | 2:37.42 | |||
6 | Edvin Eskilsson | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 33.52 | 1:13.60 | 2:03.07 | 2:38.94 | |||
7 | David Forsblad | 2002 | Upsala Simsällskap | 41.54 | 1:25.09 | 2:19.71 | 2:59.82 | |||
8 | Elias Holst | 2002 | Upsala Simsällskap | 42.99 | 1:29.71 | 2:20.48 | 3:00.94 | |||
- | Joel Larsson | 2001 | Sala Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 23, 200m Medley Herrar, Försök 17 år och äldre |
Sponsor: Blomsterlandet |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Carl Göransson | 2000 | Upsala Simsällskap | 29.56 | 1:05.24 | 1:46.53 | 2:18.38 | |||
2 | Alexander Almasi | 2000 | Upsala Simsällskap | 29.86 | 1:07.78 | 1:53.30 | 2:30.24 | |||
3 | Vilmer Jansson | 2000 | Hallsberg Kumla Simklubb | 31.71 | 1:14.96 | 1:58.10 | 2:31.34 | |||
4 | Roman Milkin | 1999 | Upsala Simsällskap | 33.20 | 1:14.65 | 2:01.88 | 2:39.43 | |||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 22 januari 2017 |
Licensierad till: Simklubben Ena | Utskriftstid | 11:21 |
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ENA Games | Utskriftsdatum | 22 januari 2017 | |||
Tävlingsort | Enköping | Utskriftstid | 17:25 | |||
Arrangör | SK ENA | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 21 januari 2017 |
Gren 23, 200m Medley Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Blomsterlandet |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Gustaf Walldén | 2003 | Simklubben Ena | 37.74 | 1:18.27 | 2:04.00 | 2:40.59 | |||
2 | Adi Ramovic | 2004 | Upsala Simsällskap | 36.70 | 1:20.50 | 2:10.50 | 2:47.91 | |||
3 | William Rismyhr | 2004 | Upsala Simsällskap | 44.02 | 1:30.82 | 2:21.64 | 2:58.51 | |||
4 | Oskar Andersson | 2003 | Upsala Simsällskap | 44.38 | 1:28.74 | 2:21.69 | 2:59.33 | |||
5 | Victor Bäckström | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 40.20 | 1:27.30 | 2:21.77 | 3:03.82 | |||
- | Mikael Söderberg | 2003 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 23, 200m Medley Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Blomsterlandet |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Marcus Johnsson | 2002 | Sala Simsällskap | 28.85 | 1:06.48 | 1:49.37 | 2:23.43 | |||
2 | Edwin Nystrand | 2002 | Sala Simsällskap | 30.94 | 1:07.81 | 1:51.52 | 2:25.34 | |||
3 | Lukas Åkerblom | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 30.68 | 1:12.65 | 1:55.01 | 2:31.73 | |||
4 | Johan Ljunggren | 2001 | Upsala Simsällskap | 34.72 | 1:15.32 | 2:04.94 | 2:37.79 | |||
5 | Edvin Eskilsson | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 33.35 | 1:12.72 | 2:02.82 | 2:38.22 | |||
6 | Gabriel Henkel | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 34.54 | 1:17.91 | 2:05.82 | 2:43.19 | |||
Gren 23, 200m Medley Herrar, Finaler 17 år och äldre |
Sponsor: Blomsterlandet |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Carl Göransson | 2000 | Upsala Simsällskap | 29.46 | 1:05.42 | 1:46.34 | 2:18.13 | |||
2 | Alexander Almasi | 2000 | Upsala Simsällskap | 30.43 | 1:07.71 | 1:52.62 | 2:27.40 | |||
3 | Roman Milkin | 1999 | Upsala Simsällskap | 33.42 | 1:13.86 | 2:00.30 | 2:36.92 | |||
- | Vilmer Jansson | 2000 | Hallsberg Kumla Simklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 22 januari 2017 |
Licensierad till: Simklubben Ena | Utskriftstid | 17:25 |
Resultat Gren 24 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ENA Games | Utskriftsdatum | 22 januari 2017 | |||
Tävlingsort | Enköping | Utskriftstid | 11:54 | |||
Arrangör | SK ENA | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 21 januari 2017 |
Gren 24, 200m Medley Damer, Försök 13 - 14 år |
Sponsor: ENA Energi |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Vera Hermansson | 2003 | Upsala Simsällskap | 35.75 | 1:15.46 | 2:04.42 | 2:42.34 | |||
2 | Elvira Dalin | 2003 | Sala Simsällskap | 37.39 | 1:17.15 | 2:06.54 | 2:44.93 | |||
3 | Amanda Viksten | 2004 | Upsala Simsällskap | 38.40 | 1:20.07 | 2:11.42 | 2:49.40 | |||
4 | Geshin Zarei | 2003 | Upsala Simsällskap | 36.81 | 1:21.33 | 2:16.99 | 2:57.17 | |||
5 | Linnea Bergqvist | 2003 | Upsala Simsällskap | 42.98 | 1:28.46 | 2:19.48 | 2:59.53 | |||
6 | Celina Hoffner | 2004 | Upsala Simsällskap | 39.44 | 1:26.82 | 2:20.35 | 3:00.12 | |||
7 | Elsa Bäckström | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 40.94 | 1:28.36 | 2:24.19 | 3:02.55 | |||
8 | Alice Johansson | 2003 | Simklubben Ena | 41.27 | 1:28.03 | 2:21.46 | 3:02.60 | |||
9 | Tilde Lantz | 2004 | Upsala Simsällskap | 44.91 | 1:30.39 | 2:20.07 | 3:02.79 | |||
10 | Matilda Olausson | 2004 | Simklubben Ena | 43.67 | 1:31.65 | 2:23.11 | 3:03.29 | |||
11 | Olivia Östlund | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 43.53 | 1:28.01 | 2:23.98 | 3:03.41 | |||
12 | Elin Furingsten | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 40.11 | 1:30.45 | 2:22.78 | 3:03.95 | |||
13 | Klara Pettersson | 2004 | Upsala Simsällskap | 42.22 | 1:28.38 | 2:21.93 | 3:04.14 | |||
13 | Malva Morell | 2004 | Upsala Simsällskap | 42.25 | 1:30.07 | 2:23.76 | 3:04.14 | |||
15 | Felicia Heintz | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 38.00 | 1:26.69 | 2:21.63 | 3:04.48 | |||
16 | Klara Hjalt | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 41.74 | 1:28.48 | 2:22.24 | 3:06.01 | |||
17 | Tea Persson | 2004 | Simklubben Ena | 40.06 | 1:27.87 | 2:22.85 | 3:06.02 | |||
18 | Elin Eriksson | 2004 | Lindesbergs Simsällskap | 39.85 | 1:35.91 | 2:28.84 | 3:09.87 | |||
19 | Wilma Pettersson | 2004 | Hallsberg Kumla Simklubb | 42.69 | 1:30.22 | 2:30.06 | 3:11.69 | |||
20 | Elsa Stjerna | 2004 | Upsala Simsällskap | 47.53 | 1:35.72 | 2:32.94 | 3:14.99 | |||
21 | Elina Widén | 2003 | Gimo Simsällskap | 45.99 | 1:36.58 | 2:33.30 | 3:15.27 | |||
22 | Alice Nordén | 2003 | Lindesbergs Simsällskap | 45.88 | 1:33.78 | 2:33.65 | 3:16.35 | |||
23 | Leia Eriksson | 2004 | Sala Simsällskap | 51.57 | 1:41.07 | 2:34.78 | 3:17.61 | |||
24 | Matilda Tukler | 2004 | Upsala Simsällskap | 46.94 | 1:36.62 | 2:35.16 | 3:19.00 | |||
25 | Lovisa Niska Söderqvist | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 43.15 | 1:32.91 | 2:32.75 | 3:19.28 | |||
26 | Linn Nilsson | 2003 | Sala Simsällskap | 49.60 | 1:49.66 | 2:47.31 | 3:36.19 | |||
- | Emma Alfredeen | 2003 | Upsala Simsällskap | DNS | ||||||
- | Sofia Högdin | 2004 | Upsala Simsällskap | DNS | ||||||
- | Carolina Modig | 2003 | Sala Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Julia Åkerstrand | 2004 | Hallsberg Kumla Simklubb | DSQ | ||||||
- | Kajsa Franzén | 2004 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Olivia Nyberg Borgelin | 2003 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
Gren 24, 200m Medley Damer, Försök 15 - 16 år |
Sponsor: ENA Energi |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Tova Magnusson | 2002 | Simklubben Ena | 32.06 | 1:13.11 | 1:58.71 | 2:33.28 | |||
2 | Matilda Lantz | 2002 | Upsala Simsällskap | 34.59 | 1:17.73 | 2:02.71 | 2:39.99 | |||
3 | Ellen Eriksson | 2001 | Hallsberg Kumla Simklubb | 37.53 | 1:19.07 | 2:05.53 | 2:42.18 | |||
4 | Felicia Östlund | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 36.44 | 1:19.56 | 2:07.54 | 2:43.97 | |||
5 | Jonna Löding | 2002 | Upsala Simsällskap | 36.64 | 1:18.55 | 2:08.74 | 2:45.43 | |||
6 | Emma Sebelius | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 38.87 | 1:23.80 | 2:13.66 | 2:51.41 | |||
7 | Jeanna Wiell | 2001 | Upsala Simsällskap | 38.85 | 1:20.47 | 2:11.98 | 2:51.46 | |||
8 | Anna Westborg | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 34.50 | 1:16.36 | 2:10.82 | 2:51.49 | |||
9 | Emilia Boberg | 2002 | Simklubben Ena | 35.73 | 1:16.83 | 2:14.37 | 2:52.65 | |||
10 | Ellen Olsson | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 36.55 | 1:23.92 | 2:13.56 | 2:52.70 | |||
11 | Malla Myrelid | 2002 | Upsala Simsällskap | 40.35 | 1:22.97 | 2:16.90 | 2:54.90 | |||
12 | Ella Langell Högblom | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 37.80 | 1:24.33 | 2:19.93 | 2:59.64 | |||
13 | Anna Lithell | 2001 | Sala Simsällskap | 38.29 | 1:24.97 | 2:20.10 | 3:02.70 | |||
14 | Alva Olsson | 2002 | Upsala Simsällskap | 43.47 | 1:32.15 | 2:25.30 | 3:07.39 | |||
15 | Matilda Bohman | 2002 | Upsala Simsällskap | 44.70 | 1:40.05 | 2:32.44 | 3:17.72 | |||
16 | Evelina Larsson | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 49.26 | 1:42.83 | 2:39.23 | 3:23.02 | |||
- | Ester Inghammar | 2002 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Tova Franzén | 2001 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 24, 200m Medley Damer, Försök 17 år och äldre |
Sponsor: ENA Energi |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Rebecka Gustafsson | 1998 | Södertälje Simsällskap | 31.16 | 1:09.92 | 1:54.52 | 2:29.07 | |||
2 | Matilda Högberg-Klang | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 37.22 | 1:19.91 | 2:12.43 | 2:52.46 | |||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 22 januari 2017 |
Licensierad till: Simklubben Ena | Utskriftstid | 11:54 |
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ENA Games | Utskriftsdatum | 22 januari 2017 | |||
Tävlingsort | Enköping | Utskriftstid | 17:36 | |||
Arrangör | SK ENA | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 21 januari 2017 |
Gren 24, 200m Medley Damer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: ENA Energi |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Vera Hermansson | 2003 | Upsala Simsällskap | 35.77 | 1:15.47 | 2:04.05 | 2:41.28 | |||
2 | Elvira Dalin | 2003 | Sala Simsällskap | 36.99 | 1:16.93 | 2:07.55 | 2:44.63 | |||
3 | Amanda Viksten | 2004 | Upsala Simsällskap | 36.70 | 1:18.20 | 2:07.92 | 2:45.31 | |||
4 | Geshin Zarei | 2003 | Upsala Simsällskap | 36.96 | 1:19.96 | 2:14.86 | 2:55.12 | |||
5 | Celina Hoffner | 2004 | Upsala Simsällskap | 39.35 | 1:27.38 | 2:22.07 | 3:00.93 | |||
- | Linnea Bergqvist | 2003 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 24, 200m Medley Damer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: ENA Energi |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Tova Magnusson | 2002 | Simklubben Ena | 31.77 | 1:13.58 | 1:58.49 | 2:34.93 | |||
2 | Matilda Lantz | 2002 | Upsala Simsällskap | 34.35 | 1:16.80 | 2:01.86 | 2:39.29 | |||
3 | Felicia Östlund | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 35.91 | 1:19.06 | 2:06.41 | 2:41.60 | |||
4 | Ellen Eriksson | 2001 | Hallsberg Kumla Simklubb | 37.62 | 1:18.74 | 2:05.86 | 2:42.01 | |||
5 | Jonna Löding | 2002 | Upsala Simsällskap | 38.07 | 1:19.15 | 2:09.52 | 2:46.64 | |||
6 | Emma Sebelius | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 37.66 | 1:21.30 | 2:12.94 | 2:52.06 | |||
Gren 24, 200m Medley Damer, Finaler 17 år och äldre |
Sponsor: ENA Energi |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Rebecka Gustafsson | 1998 | Södertälje Simsällskap | 31.30 | 1:10.10 | 1:53.84 | 2:26.89 | |||
2 | Matilda Högberg-Klang | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 37.63 | 1:20.90 | 2:12.44 | 2:53.29 | |||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 22 januari 2017 |
Licensierad till: Simklubben Ena | Utskriftstid | 17:36 |
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ENA Games | Utskriftsdatum | 22 januari 2017 | |||
Tävlingsort | Enköping | Utskriftstid | 16:03 | |||
Arrangör | SK ENA | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 21 januari 2017 |
Gren 25, 800m Frisim Herrar, Finaler 0 år och äldre |
Sponsor: ENA Energi |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Carl Göransson | 2000 | Upsala Simsällskap | 1:00.87 | 2:06.59 | 3:12.70 | 4:19.61 | 8:46.58 | ||
5:26.95 | 6:34.33 | 7:41.48 | ||||||||
2 | Gabriel Henkel | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 1:01.04 | 2:08.57 | 3:19.34 | 4:30.35 | 9:09.43 | ||
5:40.85 | 6:50.87 | 8:00.92 | ||||||||
3 | Johan Ljunggren | 2001 | Upsala Simsällskap | 1:03.59 | 2:12.97 | 3:23.01 | 4:33.14 | 9:10.81 | ||
5:43.56 | 6:54.03 | 8:03.09 | ||||||||
4 | Mikael Söderberg | 2003 | Upsala Simsällskap | 1:04.21 | 2:14.74 | 3:25.77 | 4:37.31 | 9:20.84 | ||
5:49.35 | 7:01.29 | 8:13.33 | ||||||||
5 | Edwin Nystrand | 2002 | Sala Simsällskap | 1:04.72 | 2:16.21 | 3:29.03 | 4:43.16 | 9:34.10 | ||
5:57.11 | 7:10.38 | 8:23.27 | ||||||||
6 | Lukas Åkerblom | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 1:06.49 | 2:22.82 | 3:37.64 | 4:54.43 | 9:53.60 | ||
6:10.76 | 7:25.96 | 8:41.26 | ||||||||
7 | Gustaf Walldén | 2003 | Simklubben Ena | 1:11.35 | 2:27.39 | 3:43.68 | 5:00.21 | 10:02.25 | ||
6:16.35 | 7:32.15 | 8:48.62 | ||||||||
8 | Edvin Eskilsson | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 1:07.39 | 2:22.85 | 3:40.94 | 4:59.78 | 10:11.29 | ||
6:19.00 | 7:37.64 | 8:55.84 | ||||||||
9 | Adi Ramovic | 2004 | Upsala Simsällskap | 1:15.80 | 2:37.12 | 3:57.89 | 5:17.46 | 10:28.70 | ||
6:37.81 | 7:56.10 | 9:14.67 | ||||||||
10 | Oskar Andersson | 2003 | Upsala Simsällskap | 1:16.04 | 2:37.76 | 3:58.96 | 5:18.78 | 10:31.79 | ||
6:38.59 | 7:57.08 | 9:15.39 | ||||||||
11 | William Rismyhr | 2004 | Upsala Simsällskap | 1:16.83 | 2:38.85 | 4:01.91 | 5:25.43 | 10:56.11 | ||
6:47.32 | 8:10.57 | 9:35.68 | ||||||||
12 | Lukas Höglund | 2004 | Upsala Simsällskap | 1:16.84 | 2:40.42 | 4:03.43 | 5:26.75 | 11:00.07 | ||
6:51.10 | 8:15.37 | 9:38.78 | ||||||||
13 | Siavash Vatani | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 1:16.77 | 2:41.44 | 4:07.86 | 5:35.82 | 11:15.49 | ||
7:02.94 | 8:30.22 | 9:53.72 | ||||||||
14 | Gustav Sartor | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 1:16.32 | 2:41.89 | 4:08.55 | 5:37.44 | 11:27.92 | ||
7:07.87 | 8:35.44 | 10:02.32 | ||||||||
15 | Victor Bäckström | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 1:17.53 | 2:45.49 | 4:12.74 | 5:44.20 | 11:36.93 | ||
7:15.02 | 8:44.36 | 10:13.50 | ||||||||
16 | Malte Larsson | 2003 | Sala Simsällskap | 1:23.27 | 2:53.63 | 4:27.05 | 6:00.28 | 12:07.76 | ||
7:33.67 | 9:06.79 | 10:38.98 | ||||||||
- | Jonatan Fischer | 2001 | Upsala Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 22 januari 2017 |
Licensierad till: Simklubben Ena | Utskriftstid | 16:03 |
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ENA Games | Utskriftsdatum | 22 januari 2017 | |||
Tävlingsort | Enköping | Utskriftstid | 16:15 | |||
Arrangör | SK ENA | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 21 januari 2017 |
Gren 26, 4X50m Medley Damer, Finaler 0 år och äldre |
Sponsor: Blomsterlandet |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Upsala S Damer [1999]lag1 | 1999 | Upsala Simsällskap | 2:07.81 | ||||||
Jeanna Wiell | 2001 | 33.53 | 33.53 | |||||||
Lina Westerlund | 1995 | 33.99 | 1:07.52 | |||||||
Matilda Lantz | 2002 | 31.28 | 1:38.80 | |||||||
Jonna Löding | 2002 | 29.01 | 2:07.81 | |||||||
2 | SK Ena Damer | 2002 | Simklubben Ena | 2:09.36 | ||||||
Emilia Boberg | 2002 | 32.41 | 32.41 | |||||||
Adelina Walldén | 2002 | 36.09 | 1:08.50 | |||||||
Tova Magnusson | 2002 | 29.88 | 1:38.38 | |||||||
Lovisa Königsson | 2002 | 30.98 | 2:09.36 | |||||||
3 | Hk Sim Damer | 2001 | Hallsberg Kumla Simklubb | 2:14.31 | ||||||
Elsa Jansson | 2002 | 33.12 | 33.12 | |||||||
Ellen Eriksson | 2001 | 38.77 | 1:11.89 | |||||||
Josefine Stenman | 2002 | 31.70 | 1:43.59 | |||||||
Emma Sebelius | 2002 | 30.72 | 2:14.31 | |||||||
4 | Skuru Ik Damer Lag 1 | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 2:16.42 | ||||||
Anna Westborg | 2002 | 35.43 | 35.43 | |||||||
Felicia Östlund | 2002 | 37.26 | 1:12.69 | |||||||
Felicia Heintz | 2004 | 34.07 | 1:46.76 | |||||||
Tora Hansson | 2002 | 29.66 | 2:16.42 | |||||||
5 | Upsala S Damer [1999]lag2 | 1999 | Upsala Simsällskap | 2:22.41 | ||||||
Vera Hermansson | 2003 | 35.39 | 35.39 | |||||||
Tilde Lantz | 2004 | 40.14 | 1:15.53 | |||||||
Geshin Zarei | 2003 | 35.14 | 1:50.67 | |||||||
Linnea Bergqvist | 2003 | 31.74 | 2:22.41 | |||||||
6 | SK Ena Damer 2 [2001] | 2002 | Simklubben Ena | 2:24.54 | ||||||
Matilda Olausson | 2004 | 35.59 | 35.59 | |||||||
Alice Johansson | 2003 | 40.99 | 1:16.58 | |||||||
Tara Klarbo Egan | 2005 | 36.23 | 1:52.81 | |||||||
Tea Persson | 2004 | 31.73 | 2:24.54 | |||||||
7 | Lindesberg Damer | 0 | Lindesbergs Simsällskap | 2:26.13 | ||||||
Elise Tegin | 2004 | 35.14 | 35.14 | |||||||
Lovisa Hodell | 2004 | 39.95 | 1:15.09 | |||||||
Elin Eriksson | 2004 | 38.04 | 1:53.13 | |||||||
Isabella Viklund | 2006 | 33.00 | 2:26.13 | |||||||
8 | Skuru Ik Damer Lag 2 | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 2:28.22 | ||||||
Olivia Östlund | 2003 | 37.03 | 37.03 | |||||||
Elsa Bäckström | 2004 | 44.18 | 1:21.21 | |||||||
Elin Furingsten | 2004 | 35.82 | 1:57.03 | |||||||
Josefin Almgren | 2002 | 31.19 | 2:28.22 | |||||||
9 | Skuru Ik Damer Lag 3 | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 2:31.23 | ||||||
Matilda Högberg-Klang | 2000 | 36.23 | 36.23 | |||||||
Ida Edvinsson | 2004 | 45.63 | 1:21.86 | |||||||
Ella Langell Högblom | 2001 | 36.07 | 1:57.93 | |||||||
Mathilda Almgren | 2005 | 33.30 | 2:31.23 | |||||||
10 | Skuru Ik Damer Lag 5 | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 2:40.13 | ||||||
Linnea Bäckström | 2006 | 45.98 | 45.98 | |||||||
Klara Hjalt | 2003 | 42.27 | 1:28.25 | |||||||
Lovisa Niska Söderqvist | 2004 | 37.83 | 2:06.08 | |||||||
Isabelle Persson | 2004 | 34.05 | 2:40.13 | |||||||
11 | Skuru Ik Damer Lag 4 | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 2:42.34 | ||||||
Melody Read | 2005 | 40.99 | 40.99 | |||||||
Emma Lidell | 2005 | 45.21 | 1:26.20 | |||||||
Matilda Bergström | 2005 | 47.65 | 2:13.85 | |||||||
Alva Furingsten | 2006 | 28.49 | 2:42.34 | |||||||
12 | Hk Sim Damer 2 | 2001 | Hallsberg Kumla Simklubb | 2:43.32 | ||||||
Wilma Pettersson | 2004 | 39.90 | 39.90 | |||||||
Julia Åkerstrand | 2004 | 45.38 | 1:25.28 | |||||||
Evelina Larsson | 2002 | 45.51 | 2:10.79 | |||||||
Linnea Larsson | 2005 | 32.53 | 2:43.32 | |||||||
13 | SK Ena Damer 3 [2004] | 2004 | Simklubben Ena | 2:49.45 | ||||||
Malvina Walldén | 2005 | 42.21 | 42.21 | |||||||
Thea Eriksson | 2006 | 49.79 | 1:32.00 | |||||||
Alicia Budden | 2004 | 37.36 | 2:09.36 | |||||||
Sanna Randerstedt | 2006 | 40.09 | 2:49.45 | |||||||
14 | SK Ena Damer 4 | 2006 | Simklubben Ena | 3:20.22 | ||||||
Tindra Bärgård | 2006 | 52.52 | 52.52 | |||||||
Linnea Alvin | 2006 | 54.08 | 1:46.60 | |||||||
Olivia Budden | 2007 | 48.40 | 2:35.00 | |||||||
Freja Klarbo-Egan | 2008 | 45.22 | 3:20.22 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 22 januari 2017 |
Licensierad till: Simklubben Ena | Utskriftstid | 16:15 |
Resultat Gren 27 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ENA Games | Utskriftsdatum | 22 januari 2017 | |||
Tävlingsort | Enköping | Utskriftstid | 17:53 | |||
Arrangör | SK ENA | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 21 januari 2017 |
Gren 27, 4X50m Frisim Mixed, Finaler 12 år och yngre |
Sponsor: Blomsterlandet |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Upsala S Mix [2005]1 | 2005 | Upsala Simsällskap | 2:13.94 | ||||||
Clara Frykberg | 2005 | 33.06 | 33.06 | |||||||
Botvid Wiell | 2005 | 33.41 | 1:06.47 | |||||||
Danny Simaleza | 2005 | 31.38 | 1:37.85 | |||||||
Alma Bergqvist | 2005 | 36.09 | 2:13.94 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 22 januari 2017 |
Licensierad till: Simklubben Ena | Utskriftstid | 17:53 |
Resultat Gren 28 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ENA Games | Utskriftsdatum | 22 januari 2017 | |||
Tävlingsort | Enköping | Utskriftstid | 18:00 | |||
Arrangör | SK ENA | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 21 januari 2017 |
Gren 28, 4X50m Medley Mixed, Finaler 13 år och äldre |
Sponsor: Blomsterlandet |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Upsala S Mix1 [2001] | 2001 | Upsala Simsällskap | 2:01.05 | ||||||
Alexander Almasi | 2000 | 30.48 | 30.48 | |||||||
Lina Westerlund | 1995 | 33.89 | 1:04.37 | |||||||
Matilda Lantz | 2002 | 31.22 | 1:35.59 | |||||||
Carl Göransson | 2000 | 25.46 | 2:01.05 | |||||||
2 | Sala SS Mix Lag 1 | 0 | Sala Simsällskap | 2:06.61 | ||||||
Elvira Dalin | 2003 | 34.97 | 34.97 | |||||||
Joel Larsson | 2001 | 33.64 | 1:08.61 | |||||||
Marcus Johnsson | 2002 | 27.51 | 1:36.12 | |||||||
Ida Dalin | 2005 | 30.49 | 2:06.61 | |||||||
3 | Upsala S Mix2 [2001] | 2001 | Upsala Simsällskap | 2:10.23 | ||||||
Vera Hermansson | 2003 | 35.47 | 35.47 | |||||||
Roman Milkin | 1999 | 34.71 | 1:10.18 | |||||||
Mikael Söderberg | 2003 | 30.38 | 1:40.56 | |||||||
Jonna Löding | 2002 | 29.67 | 2:10.23 | |||||||
4 | Skuru Ik Mix 1 | 0 | Skuru Idrottsklubb | 2:10.36 | ||||||
Edvin Eskilsson | 2002 | 33.97 | 33.97 | |||||||
Lukas Malmström | 2003 | 33.61 | 1:07.58 | |||||||
Tora Hansson | 2002 | 31.72 | 1:39.30 | |||||||
Josefin Almgren | 2002 | 31.06 | 2:10.36 | |||||||
5 | Skuru Ik Mix 2 | 0 | Skuru Idrottsklubb | 2:10.79 | ||||||
Anna Westborg | 2002 | 35.96 | 35.96 | |||||||
Lukas Åkerblom | 2002 | 34.22 | 1:10.18 | |||||||
Axel Flykt-Rosén | 2002 | 28.83 | 1:39.01 | |||||||
Elsa Bäckström | 2004 | 31.78 | 2:10.79 | |||||||
6 | Skuru Ik Mix [1918] | 0 | Skuru Idrottsklubb | 2:15.88 | ||||||
Siavash Vatani | 2003 | 37.30 | 37.30 | |||||||
Felicia Östlund | 2002 | 37.78 | 1:15.08 | |||||||
Felicia Heintz | 2004 | 33.71 | 1:48.79 | |||||||
Gabriel Henkel | 2001 | 27.09 | 2:15.88 | |||||||
7 | Upsala S Mix3 [2001] | 2001 | Upsala Simsällskap | 2:18.69 | ||||||
Adi Ramovic | 2004 | 34.30 | 34.30 | |||||||
Tilde Lantz | 2004 | 41.22 | 1:15.52 | |||||||
Geshin Zarei | 2003 | 35.66 | 1:51.18 | |||||||
Johan Ljunggren | 2001 | 27.51 | 2:18.69 | |||||||
8 | Hk Sim Mix 1 | 0 | Hallsberg Kumla Simklubb | 2:20.04 | ||||||
Elsa Jansson | 2002 | 33.49 | 33.49 | |||||||
Ellen Eriksson | 2001 | 39.50 | 1:12.99 | |||||||
Vilmer Jansson | 2000 | 28.33 | 1:41.32 | |||||||
Leo Karlsson | 2006 | 38.72 | 2:20.04 | |||||||
9 | Skuru Ik Mix 4 | 0 | Skuru Idrottsklubb | 2:26.35 | ||||||
Olivia Östlund | 2003 | 36.69 | 36.69 | |||||||
Elin Furingsten | 2004 | 41.12 | 1:17.81 | |||||||
Gustav Sartor | 2003 | 37.21 | 1:55.02 | |||||||
Victor Bäckström | 2003 | 31.33 | 2:26.35 | |||||||
- | SK Ena Mix | 0 | Simklubben Ena | 2:11.28 | EXTRA | |||||
Emilia Boberg | 2002 | 32.66 | 32.66 | |||||||
Gustaf Walldén | 2003 | 38.87 | 1:11.53 | |||||||
Tova Magnusson | 2002 | 30.18 | 1:41.71 | |||||||
Matilda Olausson | 2004 | 29.57 | 2:11.28 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 22 januari 2017 |
Licensierad till: Simklubben Ena | Utskriftstid | 18:00 |