Results for DM-H 2016, 2. Division
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Løb 2 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM for Hold - 2. Division | Udskriftsdato | 17 december 2016 | |||
Stævne by | Viborg | Udskriftstidspunkt | 10:18 | |||
Arrangør | Viborg Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 17 december 2016 |
Løb 2, 100m Frisvømning Damer, Finaler |
Europarekord Senior: Francesca Halsall (1990) 51.19 2009-11-22 |
Nordisk Rekord Senior: Sarah Sjöström (1993) 51.32 2014-11-23 |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 51.58 2016-10-09 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 53.55 2011-11-26 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jeanette Ottesen | 1987 | 881 | 25.66 | 53.20 | |||||
Vejle Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
2 | Amalie Søby Mortensen | 2001 | 761 | 27.04 | 55.86 | |||||
Holstebro Svømme Club | 59:59.04 | |||||||||
3 | Karoline Barrett | 2002 | 750 | 26.38 | 56.14 | |||||
GTI | 59:59.03 | |||||||||
4 | Line J. V. Hededal | 2001 | 718 | 26.87 | 56.94 | |||||
Vejle Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
5 | Sarah Missing | 2001 | 702 | 27.87 | 57.38 | |||||
Vest-Brøndby | 59:59.03 | |||||||||
6 | Emma Bugge Fynbo | 2001 | 656 | 28.21 | 58.68 | |||||
Holstebro Svømme Club | 59:59.03 | |||||||||
7 | Karla Louise Balle | 2001 | 614 | 29.08 | 1:00.00 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
8 | Louise D. Liboriussen | 2002 | 602 | 29.00 | 1:00.40 | |||||
Viborg Svømme Klub | 59:59.03 | |||||||||
9 | Frederikke Dons | 1998 | 600 | 29.02 | 1:00.47 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 59:59.03 | |||||||||
10 | Clara Schade Cantby | 2000 | 585 | 28.84 | 1:00.98 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
11 | Emilie Larsen | 2001 | 552 | 29.45 | 1:02.17 | |||||
Vest-Brøndby | 59:59.04 | |||||||||
12 | Mathilde Schwartz | 1988 | 547 | 28.21 | 1:02.34 | |||||
U.S.G | 59:59.03 | |||||||||
13 | Mathilde Maria Thorsen | 2004 | 532 | 29.78 | 1:02.94 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
14 | Amalie Gotthard | 1999 | 531 | 30.24 | 1:02.96 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
15 | Louise Houe Andersen | 2003 | 531 | 30.03 | 1:02.97 | |||||
Viborg Svømme Klub | 59:59.04 | |||||||||
16 | Susanne Rübner-Petersen | 1994 | 529 | 29.94 | 1:03.06 | |||||
U.S.G | 59:59.04 | |||||||||
17 | Laura Lange | 2001 | 511 | 30.83 | 1:03.77 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 59:59.04 | |||||||||
18 | Sidse M. Ø. Engsbro | 2004 | 496 | 30.57 | 1:04.43 | |||||
GTI | 59:59.04 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 17 december 2016 |
Licens til Viborg Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 10:18 |