2019-10-21   19:56:43
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DM-H 2016, 4. Division

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

afsnit 1

Resultat Løb 10 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 10 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DM for Hold - 4. Division    Udskriftsdato  17 december 2016   
  Stævne by  Ringe    Udskriftstidspunkt  12:21   
  Arrangør  Ringe Svømmeklub & Dansk Svømmeunion         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  17 december 2016         
 
 
Løb 10, 4X100m Medley Damer, Finaler 
Europarekord Senior: Danmark (1900) 3:48.86 2014-12-07 
Nordisk Rekord Senior: DEN (1900) 3:48.86 2014-12-07 
Dansk Rekord Senior: Aalborg Damer (1900) 3:59.47 2014-04-05 
Dansk Rekord Junior: KVIK Piger (1900) 4:10.57 2016-11-13 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m      Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Rsk Piger  2002    493          4:45.42   
  Ringe Svømme Klub                   
  Helene Grønnegaard  1998      33.27  1:09.61      1:09.61   
  Caroline Larsen  2001      36.93  1:21.19      2:30.80   
  Stine Madsen  1999      32.38  1:10.59      3:41.39   
  Alberte Korsgaard  2001      30.21  1:04.03      4:45.42   
                     
The Ivankas  2000    492          4:45.60   
  Hillerød Svømmeklub 1  59:59.03                 
  Natascha Laigaard  2002      34.69  1:10.34      1:10.34   
  Freja Englund  1997      37.10  1:21.38      2:31.72   
  Matilde Weibel  2002      32.09  1:10.06      3:41.78   
  Ulrikke Veje  2002      30.80  1:03.82      4:45.60   
                     
Delta Damer - Diskløb    469          4:50.25   
  DeltaSwim                   
  Ida L. Bendtsen  2000      36.92  1:15.03      1:15.03   
  Enya Lindum Eskildsen  2000      37.50  1:19.96      2:34.99   
  Pernille H. Gravgaard  1997      31.30  1:11.31      3:46.30   
  Frederikke Skau Hansen  2002      31.00  1:03.95      4:50.25   
                     
Esv Piger    464          4:51.29   
  Vejle Svømmeklub  59:59.03                 
  Maja Johansen  2002      35.92  1:13.92      1:13.92   
  Louise Sjørup Jensen  2003      37.84  1:19.65      2:33.57   
  Holly Lønne Turner  2003      33.18  1:12.81      3:46.38   
  Ella Christiansen  2003      31.13  1:04.91      4:51.29   
                     
Søllerød Juniors    449          4:54.51   
  Søllerød Svømmeklub  4:55.00                 
  Sophie Gjelstrup  2002      37.94  1:18.83      1:18.83   
  Martha Vitus Tversted  2002      35.06  1:15.16      2:33.99   
  Frederikke Petri  2001      31.32  1:10.81      3:44.80   
  Rebecca Sangild  2003      32.76  1:09.71      4:54.51   
                     
The Ivankas 2  2000    442          4:55.99   
  Hillerød Svømmeklub 2  59:59.03                 
  Johanne Baes Aaholst  2004      37.01  1:16.25      1:16.25   
  Frida Uldall  2003      39.17  1:24.03      2:40.28   
  Clara Qvade Rasmusen  2001      32.72  1:12.79      3:53.07   
  Emilie Trolle Pedersen  1999      29.98  1:02.92      4:55.99   
                     
Frem Damer    433          4:57.92   
  Frem Odense                   
  Anna Skovmand Rasmussen  2003      35.87  1:14.73      1:14.73   
  Johanne A Andersson  2003      39.07  1:22.40      2:37.13   
  Freja Nicholas  2000      34.17  1:16.33      3:53.46   
  Mathilde Aagaard Hansen  1999      30.20  1:04.46      4:57.92   
                     
Stm Damer  2002    422          5:00.58   
  Herning Svømmeklub  5:07.00                 
  Asta Buur Ovesen  2004      37.74  1:17.35      1:17.35   
  Laura Gam  2001      37.52  1:20.50      2:37.85   
  Emilie Knudsen  2002      33.39  1:13.22      3:51.07   
  Amalie Kristensen  2003      33.89  1:09.51      5:00.58   
                     
Hsk - Diskløb    422          5:00.66   
  Haderslev Svømme Klub                   
  Julie Oxenvad  1997      32.96  1:07.55      1:07.55   
  Signe Frits Nielsen  2002      39.75  1:24.51      2:32.06   
  Didde Meyer  2001      35.80  1:17.88      3:49.94   
  Freja Larsen  2001      32.90  1:10.72      5:00.66   
                     
10  Horsens Svømmeklub Damer  1900    397          5:06.74   
  Horsens Svømmeklub  59:59.01                 
  Marikka Andersen  2002      38.21  1:18.36      1:18.36   
  Anna Bull Kramer  2003      37.40  1:23.24      2:41.60   
  Ida Sund  2002      33.65  1:14.31      3:55.91   
  Nanna Sund  2000      33.42  1:10.83      5:06.74   
                     
11  Vs Piger    386          5:09.62   
  Viborg Svømme Klub  59:59.01                 
  Anna Varming  2005      39.33  1:21.88      1:21.88   
  Amalie Schade Kanstrup  2003      41.69  1:30.09      2:51.97   
  Josefine Heuer  2003      33.64  1:13.85      4:05.82   
  Sofie Rahbek Hansen  2000      30.80  1:03.80      5:09.62   
                     
12  Durup Piger    378          5:11.70   
  Durup IF  59:59.03                 
  Carli Mark  2002      33.17  1:08.62      1:08.62   
  Camilla Veile  2000      40.42  1:29.35      2:37.97   
  Anika Andersen  2001      38.12  1:24.23      4:02.20   
  Andrea K. Pedersen  2000      33.33  1:09.50      5:11.70   
                     
13  Egif Piger    366          5:15.30   
  Erritsø Gymnastik Og IF                   
  Louise Jensen  2003      36.62  1:13.68      1:13.68   
  Mia Schou Brock  2000      41.81  1:33.91      2:47.59   
  Sofie Sjøgren  2002      36.07  1:18.45      4:06.04   
  Theresa Ringgaard Teist  2000      32.48  1:09.26      5:15.30   
                     
Delta Damer              DSQ  sv.3 tyvstart 
  DeltaSwim  4:56.86                 
  Ida L. Bendtsen  2000      37.03  1:15.53      1:15.53   
  Enya Lindum Eskildsen  2000      37.19  1:19.94      2:35.47   
                     
Hsk              DSQ  4.sv tyvstart 
  Haderslev Svømme Klub  59:59.03                 
  Julie Oxenvad  1997      32.50  1:07.08      1:07.08   
  Signe Frits Nielsen  2002      39.05  1:23.22      2:30.30   
  Didde Meyer  2001      34.88  1:16.73      3:47.03   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  17 december 2016 
Licens til Ringe Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  12:21 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark