2019-12-13   22:37:49
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DM Årgang Kortbane (A)

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag 16.30

Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DM årgang Kortbane (A)    Udskriftsdato  03 februar 2017   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  16:59   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  03 februar 2017         
 
 
Løb 1, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Clara Rybak-Andersen  2003    813  31.29  1:06.96  1:46.88    2:21.78   
  Gentofte Svømme Klub  2:25.48                 
                     
Sofie Maagøe  2003    795  30.49  1:06.81  1:48.47    2:22.83   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:25.95                 
                     
Mia Rindshøj  2003    739  31.20  1:07.58  1:50.32    2:26.38   
  Gentofte Svømme Klub  2:26.33                 
                     
Kirstine Mørk Rasmussen  2003    736  32.30  1:12.38  1:51.97    2:26.61   
  Holbæk Svømme Klub  2:31.05                 
                     
Emma Stecher  2003    733  31.56  1:08.51  1:52.51    2:26.78   
  Aalborg Svømmeklub  2:32.46                 
                     
Sofie Theophil Petersen  2003    722  32.57  1:10.91  1:53.93    2:27.51   
  Vejle Svømmeklub  2:33.05                 
                     
Gro Grinda Rasmussen  2003    710  30.94  1:08.05  1:54.07    2:28.36   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:29.05                 
                     
Celia Puggaard  2003    701  31.04  1:07.03  1:52.55    2:28.96   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:28.97                 
                     
Emilie Meng  2003    689  32.42  1:11.07  1:54.47    2:29.84   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:31.66                 
                     
10  Michelle Kramer Andersen  2003    686  32.79  1:12.11  1:54.88    2:30.04   
  Esbjerg Svømmeklub  2:32.37                 
                     
11  Laura Fogh  2003    669  34.03  1:14.74  1:55.50    2:31.28   
  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin  2:35.96                 
                     
12  Hannah Höesch  2003    653  33.05  1:13.81  1:56.29    2:32.52   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:39.18                 
                     
13  Ingrid Lindemann  2003    652  32.89  1:12.52  1:57.84    2:32.59   
  Sigma Swim Birkerød  2:37.54                 
                     
14  Karoline Lagoni  2003    646  32.40  1:12.93  1:57.04    2:33.12   
  Horsens Svømmeklub  2:35.96                 
                     
15  Sofie Bach Nielsen  2003    642  32.52  1:11.05  1:57.15    2:33.38   
  Horsens Svømmeklub  2:33.73                 
                     
16  Amalie Nielsen  2003    638  33.28  1:11.23  1:55.32    2:33.73   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:36.40                 
                     
17  Sofia Norre Bendt  2003    637  34.97  1:13.16  1:58.61    2:33.84   
  Lyngby Svømmeklub  2:33.57                 
                     
18  Pernille Elm Jensen  2003    634  33.23  1:16.04  1:57.81    2:34.04   
  JGI Svømning  2:36.65                 
                     
19  Luna Gammelgaard  2003    634  35.71  1:12.77  2:00.21    2:34.08   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:37.72                 
                     
20  Frederikke Marie Hansen  2003    632  32.68  1:11.22  2:00.27    2:34.23   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:38.06                 
                     
21  Lærke Schelde-Mollerup  2003    628  31.68  1:12.23  1:56.75    2:34.50   
  Svømmeklubben Laksen  2:30.05                 
                     
22  Louise Sjørup Jensen  2003    627  35.55  1:17.13  1:58.77    2:34.63   
  Vejle Svømmeklub  2:36.96                 
                     
23  Ella Stenholt  2003    625  35.25  1:12.94  1:58.92    2:34.81   
  Lyngby Svømmeklub  2:34.05                 
                     
24  Julie K Rose  2003    619  33.07  1:14.32  1:57.75    2:35.28   
  Sigma Swim Allerød  2:32.39                 
                     
25  Caroline Gøttrup Bagge  2003    614  33.58  1:17.45  1:59.60    2:35.68   
  Køge Svømmeklub  2:38.15                 
                     
26  Alberte Ehrenreich-Birn  2003    612  2:35.83        2:35.83   
  Vejle Svømmeklub  2:40.68                 
                     
27  Line Nøhr Petersen  2003    611  34.15  1:15.88  1:59.74    2:35.96   
  Køge Svømmeklub  2:37.20                 
                     
27  Mia Lindberg  2003    611  35.86  1:15.88  2:00.73    2:35.96   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:37.96                 
                     
29  Anna Wrist-Elkjær  2003    609  32.02  1:12.69  1:59.62    2:36.09   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  2:40.34                 
                     
30  Caroline Buhl Schrøder  2003    608  34.68  1:12.60  2:00.00    2:36.23   
  Sigma Swim Allerød  2:36.69                 
                     
31  Freya Nørlund Wentzel  2003    605  31.82  1:11.72  1:59.13    2:36.43   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:37.39                 
                     
32  Clara Carlquist  2003    605  32.58  1:11.96  1:58.22    2:36.48   
  Gentofte Svømme Klub  2:30.71                 
                     
33  Caroline Broholm  2003    603  33.23  1:12.11  1:59.36    2:36.63   
  Ringe Svømme Klub  2:39.64                 
                     
34  Amalie Kruse Enemærke  2003    603  32.07  1:12.66  1:56.85    2:36.65   
  Glostrup Svømmeklub  2:41.34                 
                     
35  Mille Pedersen  2003    602  32.05  1:12.86  1:59.59    2:36.73   
  Sigma Swim Allerød  2:37.36                 
                     
36  Sarah Bundgaard  2003    601  34.71  1:13.82  2:00.63    2:36.83   
  Viborg Svømme Klub  2:39.57                 
                     
37  Caroline Veggerby  2003    598  32.00  1:12.18  2:01.09    2:37.07   
  Vallensbæk IF Af 1939  2:38.67                 
                     
38  Rebekka Giessing  2003    591  34.18  1:15.50  2:01.29    2:37.65   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:37.23                 
                     
39  Lærke Høgsted  2003    591  34.06  1:14.58  2:00.81    2:37.71   
  Svømmeklubben S 68  2:40.39                 
                     
40  Emilia Naledi Madonsela  2003    590  33.19  1:14.32  2:00.02    2:37.77   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:38.91                 
                     
41  Thea F. Johansen  2003    585  33.42  1:13.02  1:59.94    2:38.20   
  Herlev Svømning  2:37.94                 
                     
42  Matilde Mantzius Mosegård  2003    584  34.12  1:13.70  2:00.59    2:38.30   
  Slagelse Svømmeklub  2:39.15                 
                     
43  Esther Marie Heunicke  2003    583  34.46  1:17.53  2:01.38    2:38.42   
  Sigma Swim Birkerød  2:40.08                 
                     
44  Ella Christiansen  2003    574  34.21  1:15.88  2:02.40    2:39.24   
  Vejle Svømmeklub  2:39.34                 
                     
45  Luna Emilie Olsen  2003    570  32.85  1:12.36  2:01.37    2:39.60   
  Slangerup Svømmeklub  2:41.28                 
                     
46  Maria Hagen  2003    553  33.20  1:14.65  2:03.53    2:41.23   
  Lyngby Svømmeklub  2:40.59                 
                     
47  My Phuong Bui  2003    550  32.89  1:13.28  2:04.02    2:41.48   
  H2Odense  2:38.58                 
                     
48  Mathilde Yde Munkebæk  2003    550  34.90  1:15.91  2:05.38    2:41.56   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:40.90                 
                     
49  Emma Fjordside Jensen  2003    539  33.35  1:14.80  2:06.80    2:42.59   
  Holstebro Svømme Club  2:40.60                 
                     
50  Nikoline Skovly Larsen  2003    529  35.11  1:17.96  2:04.93    2:43.60   
  Næstved IF  2:39.78                 
                     
Sarah Sirek Hansen  2003              DSQ  SW 9.2afsl p mav100m 
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:41.03                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  03 februar 2017 
Licens til Odense Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  16:59 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark