2017-11-25   01:06:51
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Midsommer Cup 2009

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Midsommer Cup 2009    Udskriftsdato  20 juni 2009   
  Stævne by  Ikast    Udskriftstidspunkt  18:06   
  Arrangør  Ikast Svømme Klub         
 
 
Løb 20, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler 0 år og ældre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Herning Killerwhales 1              2:18.68   
  Herning Svømmeklub                   
  Mille Kjær Hindhede  1997      31.30        31.30   
  Lea Moesgaard  1998      34.89        1:06.19   
  Cecilia Hansen  1997      33.31        1:39.50   
  Emma Rohde  1997      39.18        2:18.68   
                     
Tempo Girls 2              2:25.72  Uk alder 
  Svømmeklubben Tempo                   
  Christina Blaaberg  1998      37.29        37.29   
  Simone Larsen  1996      36.69        1:13.98   
  Mai Laurberg  1996      37.36        1:51.34   
  Amalie Rasmussen  1996      34.38        2:25.72   
                     
Struer Damer 2              2:35.22   
  Struer Svømmeklub                   
  Anne V Mikkelsen  1997      34.01        34.01   
  Maja Sandholm Pedersen  1998      36.78        1:10.79   
  Camilla M Kristensen  1998      43.87        1:54.66   
  Lisa Terp  1999      40.56        2:35.22   
                     
Århus 1900 Piger 1              2:56.56   
  Aarhus Idrætsforening A                   
  Rasmine Birn Rydder  1997      40.95        40.95   
  Astrid Sejr Andersen  1998      48.28        1:29.23   
  Camilla Caspersen  1998      41.87        2:11.10   
  Frederikke Hansen  1998      45.46        2:56.56   
                     
Neptun Gr.2+3              2:56.64   
  Randers GF Neptun                   
  Sofie Møller  1998      44.78        44.78   
  Jeanette Færch  1998      47.80        1:32.58   
  Laura Rasmussen  1999      44.66        2:17.24   
  Marie Eske  1999      39.40        2:56.64   
                     
Søhestens Talenter              2:59.73   
  Svømmeklubben Søhesten                   
  Rikke Blach  1997      45.20        45.20   
  Josefine B. Rasmussen  1998      49.51        1:34.71   
  Signe Knøsen  1997      44.30        2:19.01   
  Katrine Kristensen  1997      40.72        2:59.73   
                     
Jet              3:00.13  UK alder 
  Svømmeklubben Jet                   
  Louise Heiberg  1998      49.21        49.21   
  Maria Boesing  1996      45.46        1:34.67   
  Katrine Steenstrup  1997      47.50        2:22.17   
  Louise Vibæk  1996      37.96        3:00.13   
                     
Ikast 1              3:08.35   
  Ikast Svømmeklub                   
  Cathrine Stapelfeld  1997      31.76        31.76   
  Lisa Brayd  1997      1:37.01        2:08.77   
  Emma Louise Frohn  1998      59.58        3:08.35   
  Amalie Mejer  1998              3:08.35   
                     
Herning Killerwhales 2              3:14.08   
  Herning Svømmeklub                   
  Frederikke Asfeldt  1999      51.62        51.62   
  Trine Guldberg  1999      47.74        1:39.36   
  Trine Kjøngerskov  2000      48.96        2:28.32   
  Sofie Marie Kølbæk  1998      45.76        3:14.08   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.17.02 
Licens til Ikast Svømmeklub 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare