2018-06-22   05:27:50
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Midsommer Cup 2009

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Midsommer Cup 2009    Udskriftsdato  20 juni 2009   
  Stævne by  Ikast    Udskriftstidspunkt  11:29   
  Arrangør  Ikast Svømme Klub         
 
 
Løb 2, 100m Frisvømning Damer, Finaler 10 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Marie Eske  1999    223          1:27.06   
  Randers GF Neptun                   
Alberte Spure Nielsen  1999    213          1:28.44   
  Agfs Svømmeafdeling                   
Lisa Terp  1999    211          1:28.63   
  Struer Svømmeklub                   
Laura Rasmussen  1999    179          1:33.71   
  Randers GF Neptun                   
Nanna Kibsgaard Madsen  2000    177          1:33.99   
  Struer Svømmeklub                   
Trine Kjøngerskov  2000    149          1:39.61   
  Herning Svømmeklub                   
Anette Poulsen  1999    148          1:39.84   
  Thisted Svømmeklub                   
Laura Bruun  1999    117          1:47.91   
  IHF Svømning                   
Caroline Høbjerg Svejsø  1999    112          1:49.42   
  IHF Svømning                   
10  Emilie Kielsholm Jacobsen  1999    112          1:49.59   
  IHF Svømning                   
11  Caroline Thimm  1999    54          2:19.27   
  Herning Svømmeklub                   
12  Mie Johansen  1999    33          2:44.46   
  Ikast Svømmeklub                   
Josephine Skadhede  1999              DNS   
  IHF Svømning                   
 
Løb 2, 100m Frisvømning Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Cathrine Stapelfeld  1997    435          1:09.68   
  Ikast Svømmeklub                   
Tatjana Hansen  1997    429          1:10.03   
  Svømmeklubben Sønderbor                   
Cecilia Hansen  1997    379          1:12.99   
  Herning Svømmeklub                   
Christina Blaaberg  1998    340          1:15.65   
  Svømmeklubben Tempo                   
Malene Bach Jensen  1997    326          1:16.69   
  Skovbakken Svømmeafdeli                   
Sara Sofia Benzarti  1997    325          1:16.77   
  Brædstrup Svømmeklub                   
Anne V Mikkelsen  1997    322          1:17.03   
  Struer Svømmeklub                   
Una Møller  1998    306          1:18.35   
  IHF Svømning                   
Janni Andreasen  1997    271          1:21.55   
  Svømmeklubben Søhesten                   
10  Katrine Kjær Kjølby  1997    249          1:23.97   
  Brønderslev SK08                   
11  Nicoline N. Pontopidan  1998    240          1:24.96   
  Silkeborg Svømmeklub                   
12  Emma Rohde  1997    230          1:26.12   
  Herning Svømmeklub                   
13  Astrid Fly Oredsson  1998    225          1:26.76   
  Agfs Svømmeafdeling                   
14  Camilla Caspersen  1998    219          1:27.63   
  Aarhus Idrætsforening A                   
15  Rasmine Birn Rydder  1997    218          1:27.74   
  Aarhus Idrætsforening A                   
16  Katrine Kristensen  1997    216          1:27.94   
  Svømmeklubben Søhesten                   
17  Maria Fuglsang Frandsen  1997    212          1:28.52   
  Brædstrup Svømmeklub                   
18  Laura Skovby  1997    211          1:28.71   
  Hjortshøj-Egå IF Svømme                   
19  Monica Aloysius  1997    207          1:29.20   
  Svømmeklubben Grindsted                   
20  Trine G. Sørensen  1997    204          1:29.63   
  Brædstrup Svømmeklub                   
21  Signe Knøsen  1997    200          1:30.35   
  Svømmeklubben Søhesten                   
22  Laura Sørensen  1997    199          1:30.50   
  Skanderborg Svømmeklub                   
23  Anna Sofie Poulsen  1997    197          1:30.73   
  Odder IGF                   
24  Sidsel Thomsen  1997    195          1:31.12   
  IHF Svømning                   
25  Katrine Aastrup  1997    181          1:33.39   
  Svømmeklubben Søhesten                   
26  Lisa Brayd  1997    154          1:38.46   
  Ikast Svømmeklub                   
27  Rikke Blach  1997    151          1:39.24   
  Svømmeklubben Søhesten                   
28  Anja Neergaard  1998    147          1:39.96   
  Svømmeklubben Søhesten                   
29  Sofie Sørensen  1998    142          1:41.19   
  Randers GF Neptun                   
30  Louise Heiberg  1998    138          1:42.09   
  Svømmeklubben Jet                   
31  Josefine B. Rasmussen  1998    131          1:43.85   
  Svømmeklubben Søhesten                   
32  Frederikke Hansen  1998    124          1:45.96   
  Aarhus Idrætsforening A                   
33  Astrid Sejr Andersen  1998    113          1:49.10   
  Aarhus Idrætsforening A                   
34  Emilie B. Hansen  1997    105          1:51.95   
  Odder IGF                   
35  Camilla Puk Jensen  1998    104          1:52.25   
  Herning Svømmeklub                   
36  Camilla Ginderskov  1998    86          1:59.69   
  Herning Svømmeklub                   
Emilie Aagaard  1997              DNS   
  Silkeborg Svømmeklub                   
Trine Jensen  1998              DNS   
  IHF Svømning                   
 
Løb 2, 100m Frisvømning Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Malene M. Pedersen  1996    551          1:04.41   
  Thisted Svømmeklub                   
Trine Kristensen  1995    533          1:05.11   
  Lyseng IF                   
Mette Hansen  1996    531          1:05.20   
  Brønderslev SK08                   
Sisse Sørensen  1996    510          1:06.07   
  Herning Svømmeklub                   
Mie Munkholt  1995    501          1:06.48   
  AIA-Tranbjerg                   
Signe D. Thomasen  1996    479          1:07.46   
  Brædstrup Svømmeklub                   
Anne Sofie J. Brund  1995    467          1:08.07   
  Agfs Svømmeafdeling                   
Maria Søe Beith  1996    451          1:08.83   
  Thisted Svømmeklub                   
Maria Kibsgaard Madsen  1995    444          1:09.19   
  Struer Svømmeklub                   
10  Julie Niklassen  1995    433          1:09.78   
  Lyseng IF                   
11  Linette Hansen  1995    427          1:10.09   
  Brønderslev SK08                   
12  Cecilie Bjerg  1996    426          1:10.17   
  Agfs Svømmeafdeling                   
13  Katrine M. Johannsen  1996    412          1:10.94   
  Silkeborg Svømmeklub                   
14  Marlene Jessing Larsen  1996    405          1:11.35   
  Agfs Svømmeafdeling                   
15  Johanne Brahe  1995    404          1:11.42   
  AIA-Tranbjerg                   
16  Lærke B Pedersen  1996    391          1:12.20   
  Aarhus Idrætsforening A                   
17  Pernille Krog Poulsen  1995    390          1:12.26   
  Thisted Svømmeklub                   
18  Cecilie Laursen  1996    388          1:12.40   
  IHF Svømning                   
19  Trine Thusgaard Andersen  1996    382          1:12.74   
  Struer Svømmeklub                   
20  Kristina J. Frederiksen  1995    379          1:12.98   
  Lyseng IF                   
20  Tilbe Kaya  1995    379          1:12.98   
  Odder IGF                   
22  Maria Nielsen  1996    374          1:13.27   
  Skanderborg Svømmeklub                   
23  Sidsel Schlott Køpke  1995    368          1:13.70   
  Skovbakken Svømmeafdeli                   
24  Sophie Pagh  1995    365          1:13.86   
  Svømmeklubben Grindsted                   
25  Sandra Bram Madsen  1995    365          1:13.87   
  Agfs Svømmeafdeling                   
26  Line Helbo  1996    358          1:14.37   
  Odder IGF                   
27  Anna Jessen  1995    357          1:14.43   
  Thisted Svømmeklub                   
28  Camilla Nielsen  1996    352          1:14.75   
  IHF Svømning                   
29  Mathilde Sundstrup  1996    351          1:14.82   
  Svømmeklubben Sønderbor                   
30  Astrid Kofoed Lund  1995    347          1:15.17   
  Skovbakken Svømmeafdeli                   
31  Nanna Frederiksen  1996    345          1:15.29   
  Skovbakken Svømmeafdeli                   
32  Helene Siggaard  1995    336          1:15.97   
  Ikast Svømmeklub                   
33  Line Augustesen Obel  1996    329          1:16.47   
  Struer Svømmeklub                   
33  Anna Luna Lind  1996    329          1:16.47   
  Odder IGF                   
35  Emma Krintel  1996    318          1:17.32   
  Skanderborg Svømmeklub                   
36  Nina Klepacki  1995    317          1:17.47   
  Nordgårdens IF                   
37  Siv Madsen  1996    316          1:17.55   
  Thisted Svømmeklub                   
38  Sofie Grønlund  1995    314          1:17.72   
  Svømmeklubben Grindsted                   
39  Johanne Kølbæk  1996    312          1:17.82   
  Herning Svømmeklub                   
40  Maria Møldrup  1995    309          1:18.09   
  Brædstrup Svømmeklub                   
41  Charlotte K. Jakobsen  1996    289          1:19.85   
  Brønderslev SK08                   
42  Simone Larsen  1996    280          1:20.73   
  Svømmeklubben Tempo                   
43  Anne Ølund  1996    279          1:20.84   
  Odder IGF                   
44  Anne Dahl  1996    277          1:21.02   
  Randers GF Neptun                   
45  Sofie Aaquist  1996    275          1:21.22   
  Randers GF Neptun                   
46  Christina Mogensen  1995    268          1:21.87   
  Skovbakken Svømmeafdeli                   
47  Marlene Eklund Kjær  1996    265          1:22.19   
  Svømmeklubben Grindsted                   
48  Tashia Lundvig  1996    262          1:22.55   
  Ikast Svømmeklub                   
49  Nina Jørgensen  1996    262          1:22.56   
  Hjortshøj-Egå IF Svømme                   
50  Mai Laurberg  1996    261          1:22.57   
  Svømmeklubben Tempo                   
51  Katrine M. Borum  1996    252          1:23.62   
  Hjortshøj-Egå IF Svømme                   
52  Emma Hiltmar  1996    240          1:24.97   
  Herning Svømmeklub                   
53  Louise Vibæk  1996    224          1:26.92   
  Svømmeklubben Jet                   
54  Emma Klitnæs  1996    223          1:27.05   
  Hjortshøj-Egå IF Svømme                   
55  Cecilie Schmidt Nielsen  1996    217          1:27.87   
  Skanderborg Svømmeklub                   
56  Ana Cecilia Woetmann  1996    215          1:28.12   
  Ikast Svømmeklub                   
57  Julie Jørgensen  1996    211          1:28.67   
  Skovbakken Svømmeafdeli                   
58  Louise Mosegaard Tromborg  1996    193          1:31.40   
  Ikast Svømmeklub                   
59  Nina Hawar  1996    190          1:31.82   
  Aarhus Idrætsforening A                   
60  Rikke Legaard Madsen  1996    181          1:33.40   
  Odder IGF                   
61  Shannie Zülau  1996    172          1:34.97   
  Ikast Svømmeklub                   
62  Mathilde Thusgaard  1996    152          1:38.88   
  Hjortshøj-Egå IF Svømme                   
63  Maria Boesing  1996    147          1:40.10   
  Svømmeklubben Jet                   
Anne-Mette Müller  1995              1:08.39  EXTRA 
  Svømmeklubben Sønderbor                   
Maj Møller Nielsen  1995              DNS   
  IHF Svømning                   
Amalie Vinther  1995              DNS   
  Thisted Svømmeklub                   
Randi Strunge  1996              DNS   
  Herning Svømmeklub                   
Michelle Haarhr Toft  1996              DNS   
  Struer Svømmeklub                   
Rikke Thranum  1995              DNS   
  Odder IGF                   
Mathilde W Birkholm  1996              DNS   
  Skanderborg Svømmeklub                   
 
Løb 2, 100m Frisvømning Damer, Finaler 15 år og ældre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mathilde Balle  1989    715          59.04   
  Herning Svømmeklub                   
Emilia Staugaard  1994    634          1:01.47   
  Svømmeklubben Sønderbor                   
Tea L. Christensen  1989    625          1:01.75   
  Herning Svømmeklub                   
Sarah Harder Bruun  1993    612          1:02.20   
  Silkeborg Svømmeklub                   
Janni Overgaard  1993    604          1:02.46   
  Thisted Svømmeklub                   
Line Petersen  1991    593          1:02.84   
  Odder IGF                   
Katrine Iversen  1993    574          1:03.53   
  Skovbakken Svømmeafdeli                   
Katrine Yde Pedersen  1993    569          1:03.73   
  Thisted Svømmeklub                   
Camilla Rasmussen  1991    564          1:03.89   
  Svømmeklubben Grindsted                   
10  Nina Højris Jørgensen  1992    534          1:05.09   
  Lyseng IF                   
11  Camilla Andersen  1993    533          1:05.11   
  Herning Svømmeklub                   
12  Mette Rasmussen  1994    519          1:05.70   
  Svømmeklubben Grindsted                   
13  Helene Kristensen  1992    510          1:06.10   
  Svømmeklubben Tempo                   
14  Michelle Strand  1994    508          1:06.16   
  Randers GF Neptun                   
14  Line Aamann  1993    508          1:06.16   
  Agfs Svømmeafdeling                   
16  Anna Krusell  1994    505          1:06.29   
  Skovbakken Svømmeafdeli                   
17  Amalie Sundstrup  1994    498          1:06.62   
  Svømmeklubben Sønderbor                   
18  Ann Østergaard Nielsen  1994    489          1:07.03   
  Svømmeklubben Søhesten                   
19  Heidi Hollænder  1991    471          1:07.88   
  Svømmeklubben Grindsted                   
20  Katrine Brinkmann Jensen  1991    466          1:08.11   
  Lyseng IF                   
21  Anja Frahm  1992    457          1:08.53   
  Ikast Svømmeklub                   
22  Tascha Mac Brayd  1993    454          1:08.71   
  Herning Svømmeklub                   
23  Camilla Bundgaard  1990    438          1:09.55   
  Ikast Svømmeklub                   
24  Mette Edslev-Christensen  1994    426          1:10.17   
  Svømmeklubben Sønderbor                   
25  Sigrid Nielsen  1994    426          1:10.19   
  Munkebo Svømme- og Kond                   
26  Amalie Sørensen  1994    424          1:10.28   
  Odder IGF                   
27  Laura Methmann Tarpgaard  1994    422          1:10.38   
  Svømmeklubben Sønderbor                   
28  Jannie Krog  1986    415          1:10.76   
  Aarhus Idrætsforening A                   
29  Helle Kjær  1994    412          1:10.95   
  Thisted Svømmeklub                   
30  Amalie Klitgaard  1994    397          1:11.84   
  Silkeborg Svømmeklub                   
31  Lone Vølund  1965    395          1:11.95   
  Brædstrup Svømmeklub                   
32  Astrid Rohde  1991    395          1:11.98   
  Herning Svømmeklub                   
33  Daisy Lannie  1994    389          1:12.34   
  Odder IGF                   
34  Mette Høiberg Ozol  1990    389          1:12.36   
  Brædstrup Svømmeklub                   
35  Lena Hansen  1993    382          1:12.74   
  Aarhus Idrætsforening A                   
36  Katja Johannessen  1991    373          1:13.32   
  Svømmeklubben Søhesten                   
37  Karoline Kragh Ebbesen  1991    368          1:13.65   
  Herning Svømmeklub                   
38  Nanna N. Nielsen  1993    367          1:13.78   
  Silkeborg Svømmeklub                   
39  Cornelia Buus  1994    355          1:14.59   
  Agfs Svømmeafdeling                   
40  Michelle Lesler  1994    349          1:15.02   
  Herning Svømmeklub                   
41  Christina Knudsen  1993    340          1:15.63   
  Svømmeklubben Grindsted                   
42  Bolette Nicolaisen  1991    332          1:16.27   
  Nordgårdens IF                   
43  Maria Andreasen  1994    323          1:16.98   
  Svømmeklubben Søhesten                   
44  Michelle Friis-Pedersen  1994    318          1:17.33   
  Brønderslev SK08                   
45  Stine Sletskov  1993    311          1:17.94   
  Skanderborg Svømmeklub                   
46  Julie Ritter  1994    306          1:18.38   
  Ikast Svømmeklub                   
47  Camilla Rosenkær Blach  1992    293          1:19.54   
  Svømmeklubben Søhesten                   
48  Sofie Holde  1992    287          1:20.00   
  Skanderborg Svømmeklub                   
49  Kristina Søborg Pedersen  1992    285          1:20.24   
  Svømmeklubben Søhesten                   
50  Christina Mejlgaard  1994    268          1:21.91   
  IHF Svømning                   
51  Lisa Borum  1994    214          1:28.28   
  Nordgårdens IF                   
Nanna Bie  1994              DNS   
  Brønderslev SK08                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.17.02 
Licens til Ikast Svømmeklub 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark