2017-11-21   05:16:38
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Midsommer Cup 2009

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Midsommer Cup 2009    Udskriftsdato  20 juni 2009   
  Stævne by  Ikast    Udskriftstidspunkt  18:02   
  Arrangør  Ikast Svømme Klub         
 
 
Løb 19, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler 0 år og ældre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Ikast 1              1:51.27   
  Ikast Svømmeklub                   
  Jannick Maesen  1995      29.17        29.17   
  Mikkel Hvolgaard  1995      28.18        57.35   
  Mathias Petersen  1995      27.69        1:25.04   
  Nicklas B. Nielsen  1995      26.23        1:51.27   
                     
Thisted Youngboyz 1  1995              1:54.41   
  Thisted Svømmeklub                   
  Simon L. Knudsen  1996      28.44        28.44   
  Thomas Pedersen  1995      27.45        55.89   
  Kristoffer Moos  1996      28.65        1:24.54   
  Mathias F. Nielsen  1995      29.87        1:54.41   
                     
Herning Killerwhales 1              1:57.55   
  Herning Svømmeklub                   
  Joachim Mortensen  1995      26.55        26.55   
  Lasse Bang Krogh  1995      29.99        56.54   
  Laust Moesgaard  1996      30.32        1:26.86   
  Robert Asfeldt  1996      30.69        1:57.55   
                     
Sønderborg Drenge              2:06.33   
  Svømmeklubben Sønderbor                   
  Daniel Shulman  1995      28.15        28.15   
  Jacob Josias Engelbreth  1995      29.84        57.99   
  Jacob Wecherhausen  1997      36.59        1:34.58   
  Rasmus Mohr Nielsen  1996      31.75        2:06.33   
                     
4 Rådne Dodo Æg              2:07.97   
  Odder IGF                   
  Christian Dall  1995      31.77        31.77   
  Per Jensen  1995      32.75        1:04.52   
  Rasmus Nørgaard  1995      29.85        1:34.37   
  Steffen Møller Jürgensen  1996      33.60        2:07.97   
                     
Århus 1900 Drenge 1              2:11.83   
  Aarhus Idrætsforening A                   
  Sebastian Johansen  1995      30.44        30.44   
  Emil Buur Persson  1995      33.76        1:04.20   
  Johan Christensen  1996      37.21        1:41.41   
  Jeppe Birn-Rydder  1995      30.42        2:11.83   
                     
Struer Herrer 2              2:12.13   
  Struer Svømmeklub                   
  Morten Thomsen  1997      32.73        32.73   
  Frederik Bach Larsen  1995      32.36        1:05.09   
  Casper Trier Jensen  1996      33.61        1:38.70   
  Tobias M. Kristensen  1996      33.43        2:12.13   
                     
Grindsted Drenge              2:17.20   
  Svømmeklubben Grindsted                   
  Jakob Brinkmann  1996      32.87        32.87   
  Frederik Knudsen  1997      34.24        1:07.11   
  Peter Schmidt Sørensen  1996      35.53        1:42.64   
  Teddi Rasmussen  1996      34.56        2:17.20   
                     
Thisted Youngboyz 2  1995              2:17.22   
  Thisted Svømmeklub                   
  Michael Kjær  1995      30.54        30.54   
  Frederik Jessen  1998      34.36        1:04.90   
  Jacob Pedersen  1997      34.58        1:39.48   
  Anders Kirk  1996      37.74        2:17.22   
                     
10  Herning Killerwhales 2              2:23.60   
  Herning Svømmeklub                   
  Peter Guldberg  1996      34.41        34.41   
  Mark Andersen  1997      36.40        1:10.81   
  Magnus Fallesen  1998      36.62        1:47.43   
  Tobias Skov  1995      36.17        2:23.60   
                     
11  Bakkens Drenge 2  1995              2:28.75   
  Skovbakken Svømmeafdeli                   
  Tobias Helmersen  1995      31.81        31.81   
  Aksel Alrø Kruhøffer  1998      39.69        1:11.50   
  Lasse Damsgaard Mikkelsen  1997      43.08        1:54.58   
  Thomas Stokvad  1995      34.17        2:28.75   
                     
12  Børkop Autoværn  1995              2:32.03  UK alder 
  Svømmeklubben Tempo                   
  Rolf Wollesen  1998      37.11        37.11   
  Tom Heilmann  1997      39.89        1:17.00   
  Alexander Rohde  1995      40.54        1:57.54   
  Steffen Bredgaard  1994      34.49        2:32.03   
                     
13  Jet              2:37.28   
  Svømmeklubben Jet                   
  Junarak Mikaelsen  1996      37.13        37.13   
  Nicklas Mejlholm  1996      35.71        1:12.84   
  Michael Vibæk  1998      48.47        2:01.31   
  Ralf Fagerstrøm  1996      35.97        2:37.28   
                     
14  Agf Drenge 1  1995              2:39.73   
  Agfs Svømmeafdeling                   
  Tobias B. Bjerg  1998      36.98        36.98   
  Toke Cramer  1998      46.12        1:23.10   
  Jonas Hørslev Sørensen  1999      43.80        2:06.90   
  David Tørring  1995      32.83        2:39.73   
                     
15  Mors Unger              2:45.81   
  Brædstrup Svømmeklub                   
  Benjamin Vølund  1996      36.04        36.04   
  Nicolai Vad Kruse  1999      50.40        1:26.44   
  Asbjørn Buhl  1997      43.67        2:10.11   
  Mikkel Vølund  1997      35.70        2:45.81   
                     
16  Struer Herrer 3              2:47.30   
  Struer Svømmeklub                   
  Lasse Munkholm  1996      37.05        37.05   
  Alex Terp  1997      37.30        1:14.35   
  Michael Terp Olesen  1999      40.70        1:55.05   
  Magnus Oliver Christensen  1997      52.25        2:47.30   
                     
17  Herning Killerwhales 3              3:06.23   
  Herning Svømmeklub                   
  Simon Nielsen  1998      55.88        55.88   
  Alexander Nygaard  1996      46.55        1:42.43   
  Emil Træholt  1997      45.87        2:28.30   
  Daniel Nielsen  1997      37.93        3:06.23   
                     
18  Ikast 2              3:48.82   
  Ikast Svømmeklub                   
  Bastian Kristensen  1997      47.46        47.46   
  Macus Buus Nielsen  2000      59.84        1:47.30   
  Sangkaran Illankumaran  1997      20.40        2:07.70   
  Bjørn Kristensen  1999      1:41.12        3:48.82   
                     
Odder Med Dametække              DNS   
  Odder IGF                   
                   
                   
                   
                DNS   
                     
Århus 1900 Drenge 2              DNS   
  Aarhus Idrætsforening A                   
                   
                   
                   
                DNS   
                     
Neptun Gr.2+3              DNS   
  Randers GF Neptun                   
                   
                   
                   
                DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.17.02 
Licens til Ikast Svømmeklub 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare