2017-11-21   01:48:28
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Midsommer Cup 2009

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Midsommer Cup 2009    Udskriftsdato  20 juni 2009   
  Stævne by  Ikast    Udskriftstidspunkt  18:03   
  Arrangør  Ikast Svømme Klub         
 
 
Løb 18, 4X100m Frisvømning Damer, Finaler 0 år og ældre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m      Opnået  Status 
  Klub                   











 
Thisted Hotgirlz 1  1993              4:12.94   
  Thisted Svømmeklub                   
  Janni Overgaard  1993      30.05  1:02.23      1:02.23   
  Louise Østergaard Vinther  1994      30.54  1:02.60      2:04.83   
  Katrine Yde Pedersen  1993      30.87  1:03.59      3:08.42   
  Malene M. Pedersen  1996      30.61  1:04.52      4:12.94   
                     
Lyseng Damer 1              4:26.43   
  Lyseng IF                   
  Trine Kristensen  1995      31.91  1:05.41      1:05.41   
  Katrine Brinkmann Jensen  1991      32.37  1:08.29      2:13.70   
  Julie Niklassen  1995      32.58  1:08.51      3:22.21   
  Nina Højris Jørgensen  1992      30.54  1:04.22      4:26.43   
                     
Silkeborg Damer 1  1993              4:28.95   
  Silkeborg Svømmeklub                   
  Kalinka T. Mogensen  1995      31.67  1:06.76      1:06.76   
  Katrine M. Johannsen  1996      32.33  1:09.55      2:16.31   
  Line H. Vestergaard  1996      33.48  1:09.47      3:25.78   
  Sarah Harder Bruun  1993      29.98  1:03.17      4:28.95   
                     
Sønderborg Damer  1994              4:30.42   
  Svømmeklubben Sønderbor                   
  Tatjana Hansen  1997      33.11  1:10.19      1:10.19   
  Emilia Staugaard  1994      29.62  1:01.90      2:12.09   
  Mette Edslev-Christensen  1994      34.12  1:12.23      3:24.32   
  Amalie Sundstrup  1994      30.81  1:06.10      4:30.42   
                     
Bakkens Piger 1  1990              4:34.55   
  Skovbakken Svømmeafdeli                   
  Marie Egebjerg Jensen  1993      32.41  1:07.53      1:07.53   
  Anna Krusell  1994      31.98  1:08.69      2:16.22   
  Mathilde Kjær Hansen  1995      34.80  1:13.10      3:29.32   
  Katrine Iversen  1993      30.29  1:05.23      4:34.55   
                     
Grindsted Piger 1              4:35.41   
  Svømmeklubben Grindsted                   
  Camilla Rasmussen  1991      30.58  1:04.68      1:04.68   
  Mette Rasmussen  1994      31.72  1:06.55      2:11.23   
  Nadja Christiansen  1995      35.66  1:15.35      3:26.58   
  Heidi Hollænder  1991      32.33  1:08.83      4:35.41   
                     
Agf Piger 1              4:41.75   
  Agfs Svømmeafdeling                   
  Cecilie Bjerg  1996      35.47  1:12.97      1:12.97   
  Anne Sofie J. Brund  1995      33.00  1:08.85      2:21.82   
  Marlene Jessing Larsen  1996      34.72  1:13.37      3:35.19   
  Line Aamann  1993      32.44  1:06.56      4:41.75   
                     
Herning Killerwhales 2              4:43.11   
  Herning Svømmeklub                   
  Cecilia Jespersen  1993      32.08  1:08.13      1:08.13   
  Sisse Sørensen  1996      32.13  1:07.89      2:16.02   
  Karoline Kragh Ebbesen  1991      35.54  1:15.04      3:31.06   
  Tascha Mac Brayd  1993      34.14  1:12.05      4:43.11   
                     
Odder Pufferpuffs              4:43.26   
  Odder IGF                   
  Tilbe Kaya  1995      35.55  1:14.35      1:14.35   
  Amalie Sørensen  1994      33.61  1:11.53      2:25.88   
  Line Petersen  1991      30.22  1:03.54      3:29.42   
  Daisy Lannie  1994      34.67  1:13.84      4:43.26   
                     
10  Bsk08 Piger              4:49.81   
  Brønderslev SK08                   
  Mette Hansen  1996      31.31  1:05.49      1:05.49   
  Ida Elvira Jensen  1995      35.95  1:15.54      2:21.03   
  Michelle Friis-Pedersen  1994      36.20  1:17.12      3:38.15   
  Linette Hansen  1995      34.67  1:11.66      4:49.81   
                     
11  Mads Er Lækker  1992              4:55.00   
  Svømmeklubben Tempo                   
  Helene Kristensen  1992      32.18  1:06.89      1:06.89   
  Josephine Rasmussen  1993      35.70  1:17.04      2:23.93   
  Sara Rainer  1994      36.41  1:18.71      3:42.64   
  Christina Lund  1993      33.81  1:12.36      4:55.00   
                     
12  Struer Damer 1              4:57.62   
  Struer Svømmeklub                   
  Trine Thusgaard Andersen  1996      35.10  1:13.36      1:13.36   
  Julie Møller Nielsen  1996      35.09  1:16.87      2:30.23   
  Maria Kibsgaard Madsen  1995      33.69  1:11.27      3:41.50   
  Line Augustesen Obel  1996      36.41  1:16.12      4:57.62   
                     
13  Mors Unger              4:59.42   
  Brædstrup Svømmeklub                   
  Lone Vølund  1965      34.53  1:11.86      1:11.86   
  Mette Høiberg Ozol  1990      34.93  1:15.50      2:27.36   
  Maria Møldrup  1995      38.70  1:21.84      3:49.20   
  Signe D. Thomasen  1996      33.65  1:10.22      4:59.42   
                     
14  Søhesten Piger              5:00.59   
  Svømmeklubben Søhesten                   
  Katja Johannessen  1991      34.90  1:15.13      1:15.13   
  Maria Andreasen  1994      37.11  1:18.81      2:33.94   
  Kristina Søborg Pedersen  1992      37.80  1:19.58      3:53.52   
  Ann Østergaard Nielsen  1994      32.11  1:07.07      5:00.59   
                     
15  Lyseng Damer 2              5:01.95   
  Lyseng IF                   
  Trine Fredsø Rasmussen  1989      34.19  1:11.60      1:11.60   
  Katja Timmermann  1996      38.63  1:22.68      2:34.28   
  Kristina J. Frederiksen  1995      35.13  1:12.80      3:47.08   
  Olivia Larsen  1995      35.11  1:14.87      5:01.95   
                     
16  Bakkens Piger 2  1990              5:04.34   
  Skovbakken Svømmeafdeli                   
  Julie Hedegaard  1996      35.15  1:13.50      1:13.50   
  Astrid Kofoed Lund  1995      36.36  1:17.08      2:30.58   
  Malene Bach Jensen  1997      39.14  1:21.37      3:51.95   
  Sidsel Schlott Køpke  1995      34.63  1:12.39      5:04.34   
                     
17  Ikast 1              5:05.64   
  Ikast Svømmeklub                   
  Anja Frahm  1992      35.19  1:13.38      1:13.38   
  Camilla Bundgaard  1990      34.09  1:12.42      2:25.80   
  Helene Siggaard  1995      36.01  1:18.17      3:43.97   
  Julie Ritter  1994      38.08  1:21.67      5:05.64   
                     
18  Silkeborg Damer 2  1993              5:08.03   
  Silkeborg Svømmeklub                   
  Nicoline N. Pontopidan  1998      42.67  1:29.48      1:29.48   
  Sanne Lindblad  1996      35.40  1:13.74      2:43.22   
  Amalie Klitgaard  1994      33.25  1:10.63      3:53.85   
  Nanna N. Nielsen  1993      35.19  1:14.18      5:08.03   
                     
19  Den Gamles Piger              5:15.83   
  Munkebo Svømme- og Kond                   
  Lise Meng  1994      36.18  1:15.19      1:15.19   
  Anna Nielsen  1994      42.95  1:32.32      2:47.51   
  Nanett Brik  1995      36.47  1:17.42      4:04.93   
  Sigrid Nielsen  1994      34.21  1:10.90      5:15.83   
                     
20  Grindsted Piger 2              5:19.02   
  Svømmeklubben Grindsted                   
  Sophie Pagh  1995      35.81  1:14.80      1:14.80   
  Sofie Grønlund  1995      36.54  1:19.26      2:34.06   
  Christina Knudsen  1993      36.87  1:20.90      3:54.96   
  Marlene Eklund Kjær  1996      39.19  1:24.06      5:19.02   
                     
21  Odder Med Charme              5:21.43   
  Odder IGF                   
  Line Helbo  1996      36.84  1:17.80      1:17.80   
  Anne Ølund  1996      38.92  1:21.50      2:39.30   
  Anna Luna Lind  1996      37.31  1:17.51      3:56.81   
  Ida Garau  1996      39.46  1:24.62      5:21.43   
                     
22  Damer 1 Skanderborg              5:22.14   
  Skanderborg Svømmeklub                   
  Maria Nielsen  1996      36.32  1:16.75      1:16.75   
  Mia Møller  1996      39.24  1:21.93      2:38.68   
  Emma Krintel  1996      38.25  1:20.48      3:59.16   
  Sofie Holde  1992      38.47  1:22.98      5:22.14   
                     
23  Nif 2              5:26.37   
  Nordgårdens IF                   
  Nina Klepacki  1995      37.29  1:19.14      1:19.14   
  Sofie Agerbæk  1994      37.40  1:17.02      2:36.16   
  Lisa Borum  1994      41.84  1:31.47      4:07.63   
  Bolette Nicolaisen  1991      38.06  1:18.74      5:26.37   
                     
24  Bsk08 Piger 2              5:47.44   
  Brønderslev SK08                   
  Matilde Madsen  1997      39.81  1:23.87      1:23.87   
  Sisse Grubak Simonsen  1996      41.47  1:29.56      2:53.43   
  Katrine Kjær Kjølby  1997      43.08  1:33.13      4:26.56   
  Charlotte K. Jakobsen  1996      37.27  1:20.88      5:47.44   
                     
25  Ikast 2              6:07.83   
  Ikast Svømmeklub                   
  Tashia Lundvig  1996      40.17  1:28.30      1:28.30   
  Louise Sander  1995      39.82  1:24.89      2:53.19   
  Shannie Zülau  1996      48.63  1:45.65      4:38.84   
  Ana Cecilia Woetmann  1996      40.75  1:28.99      6:07.83   
                     
Damer 2 Skanderborg              DNS   
  Skanderborg Svømmeklub                   
                   
                   
                   
                DNS   
                     
Odder Søpølser              DNS   
  Odder IGF                   
                   
                   
                   
                DNS   
                     
Herning Killerwhales 1              DSQ  tyvstart 
  Herning Svømmeklub                   
  Nanna Lunding  1991      30.27  1:03.22      1:03.22   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.17.02 
Licens til Ikast Svømmeklub 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare