2017-11-25   01:08:20
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Midsommer Cup 2009

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Midsommer Cup 2009    Udskriftsdato  20 juni 2009   
  Stævne by  Ikast    Udskriftstidspunkt  14:21   
  Arrangør  Ikast Svømme Klub         
 
 
Løb 10, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 10 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Marie Eske  1999    189          4:04.48   
  Randers GF Neptun                   
Frederikke Asfeldt  1999    176          4:10.56   
  Herning Svømmeklub                   
Lisa Terp  1999    175          4:10.74   
  Struer Svømmeklub                   
Trine Guldberg  1999              DSQ  crawl i starten 
  Herning Svømmeklub                   
 
Løb 10, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Cecilia Hansen  1997    375          3:14.53   
  Herning Svømmeklub                   
Pernille Luise Kellmann  1998    340          3:21.05   
  Svømmeklubben Sønderbor                   
Tatjana Hansen  1997    336          3:21.87   
  Svømmeklubben Sønderbor                   
Maja Sandholm Pedersen  1998    304          3:28.76   
  Struer Svømmeklub                   
Katrine Kjær Kjølby  1997    295          3:30.76   
  Brønderslev SK08                   
Camilla Caspersen  1998    248          3:43.32   
  Aarhus Idrætsforening A                   
Nicoline N. Pontopidan  1998    245          3:44.27   
  Silkeborg Svømmeklub                   
Camilla M Kristensen  1998    227          3:49.98   
  Struer Svømmeklub                   
Laura Skovby  1997    226          3:50.31   
  Hjortshøj-Egå IF Svømme                   
10  Rasmine Birn Rydder  1997    217          3:53.58   
  Aarhus Idrætsforening A                   
11  Astrid Fly Oredsson  1998    216          3:54.02   
  Agfs Svømmeafdeling                   
12  Lisa Brayd  1997    190          4:04.08   
  Ikast Svømmeklub                   
13  Sofie Marie Kølbæk  1998    176          4:10.33   
  Herning Svømmeklub                   
14  Jeanette Færch  1998    168          4:14.26   
  Randers GF Neptun                   
15  Astrid Sejr Andersen  1998    135          4:33.30   
  Aarhus Idrætsforening A                   
Emilie Aagaard  1997              DNS   
  Silkeborg Svømmeklub                   
 
Løb 10, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Malene M. Pedersen  1996    568          2:49.45   
  Thisted Svømmeklub                   
Olivia Larsen  1995    535          2:52.89   
  Lyseng IF                   
Julie Møller Nielsen  1996    416          3:07.99   
  Struer Svømmeklub                   
Cecilie Laursen  1996    413          3:08.45   
  IHF Svømning                   
Line H. Vestergaard  1996    412          3:08.55   
  Silkeborg Svømmeklub                   
Nanna Fallesen  1995    405          3:09.64   
  Herning Svømmeklub                   
Nanna Frederiksen  1996    365          3:16.36   
  Skovbakken Svømmeafdeli                   
Louise Sander  1995    364          3:16.47   
  Ikast Svømmeklub                   
Nadja Christiansen  1995    363          3:16.79   
  Svømmeklubben Grindsted                   
10  Johanne Kølbæk  1996    359          3:17.37   
  Herning Svømmeklub                   
11  Cecilie Bjerg  1996    355          3:18.23   
  Agfs Svømmeafdeling                   
12  Linette Hansen  1995    354          3:18.30   
  Brønderslev SK08                   
13  Sandra Bram Madsen  1995    351          3:18.88   
  Agfs Svømmeafdeling                   
14  Nikoline Egerod Leth  1996    332          3:22.68   
  Aarhus Idrætsforening A                   
15  Nina Jørgensen  1996    321          3:24.99   
  Hjortshøj-Egå IF Svømme                   
16  Anne Dahl  1996    314          3:26.40   
  Randers GF Neptun                   
17  Sille Brolykke Bjerrum  1996    278          3:34.95   
  Svømmeklubben Grindsted                   
18  Line Augustesen Obel  1996    277          3:35.18   
  Struer Svømmeklub                   
19  Katrine M. Borum  1996    262          3:39.41   
  Hjortshøj-Egå IF Svømme                   
20  Tashia Lundvig  1996    261          3:39.71   
  Ikast Svømmeklub                   
21  Anne Ølund  1996    253          3:41.75   
  Odder IGF                   
22  Nina Hawar  1996    225          3:50.75   
  Aarhus Idrætsforening A                   
23  Louise Mosegaard Tromborg  1996    190          4:04.01   
  Ikast Svømmeklub                   
24  Thilde Søborg Pedersen  1996    163          4:16.63   
  Svømmeklubben Søhesten                   
Anne-Mette Müller  1995              3:01.72  EXTRA 
  Svømmeklubben Sønderbor                   
Ida Rosenlund Nielsen  1995              DNS   
  IHF Svømning                   
Maj Møller Nielsen  1995              DNS   
  IHF Svømning                   
Emilie Søgaard  1996              DNS   
  IHF Svømning                   
 
Løb 10, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 15 år og ældre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Nanna Lunding  1991    688          2:38.95   
  Herning Svømmeklub                   
Tea L. Christensen  1989    610          2:45.44   
  Herning Svømmeklub                   
Nina Højris Jørgensen  1992    588          2:47.50   
  Lyseng IF                   
Cecilie Termøhlen  1993    569          2:49.36   
  Herning Svømmeklub                   
Helle Kjær  1994    468          3:00.77   
  Thisted Svømmeklub                   
Michelle Strand  1994    427          3:06.32   
  Randers GF Neptun                   
Heidi Hollænder  1991    425          3:06.70   
  Svømmeklubben Grindsted                   
Cornelia Buus  1994    406          3:09.52   
  Agfs Svømmeafdeling                   
Sara Rainer  1994    384          3:12.99   
  Svømmeklubben Tempo                   
10  Daisy Lannie  1994    334          3:22.27   
  Odder IGF                   
11  Anne V Weibrecht  1994    322          3:24.70   
  Aarhus Idrætsforening A                   
12  Kristina Søborg Pedersen  1992    267          3:37.86   
  Svømmeklubben Søhesten                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.17.02 
Licens til Ikast Svømmeklub 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare