2018-09-20   16:57:53
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Midsommer Cup 2009

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Midsommer Cup 2009    Udskriftsdato  20 juni 2009   
  Stævne by  Ikast    Udskriftstidspunkt  10:46   
  Arrangør  Ikast Svømme Klub         
 
 
Løb 1, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 12 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Frederik Knudsen  1997    290          1:10.72   
  Svømmeklubben Grindsted                   
Jens Nielsen  1997    277          1:11.81   
  Silkeborg Svømmeklub                   
Morten Thomsen  1997    271          1:12.33   
  Struer Svømmeklub                   
Frederik Jessen  1998    252          1:14.07   
  Thisted Svømmeklub                   
Magnus Fallesen  1998    248          1:14.50   
  Herning Svømmeklub                   
Mikkel Vølund  1997    226          1:16.77   
  Brædstrup Svømmeklub                   
Jonatan Balladone  1997    223          1:17.16   
  Agfs Svømmeafdeling                   
Mikkel Strand  1997    222          1:17.26   
  Randers GF Neptun                   
Jonathan Kristensen  1998    222          1:17.33   
  Odder IGF                   
10  Jacob Pedersen  1997    220          1:17.48   
  Thisted Svømmeklub                   
11  Tobias B. Bjerg  1998    200          1:20.02   
  Agfs Svømmeafdeling                   
12  Tom Heilmann  1997    197          1:20.42   
  Svømmeklubben Tempo                   
13  Jacob Wecherhausen  1997    193          1:20.96   
  Svømmeklubben Sønderbor                   
14  Jeppe Poulsen  1997    191          1:21.18   
  Thisted Svømmeklub                   
15  Alex Terp  1997    191          1:21.28   
  Struer Svømmeklub                   
16  Mathias Tougaard  1997    185          1:22.06   
  Skanderborg Svømmeklub                   
17  Kasper Kross  1997    183          1:22.36   
  Hjortshøj-Egå IF Svømme                   
18  Rolf Wollesen  1998    182          1:22.57   
  Svømmeklubben Tempo                   
19  Mads D. Kristensen  1998    178          1:23.14   
  Lyseng IF                   
20  Jacob S. Madsen  1998    163          1:25.63   
  Aabybro Idrætsforening                   
21  Martin Grønning  1997    163          1:25.68   
  Silkeborg Svømmeklub                   
22  Andreas Sejr Andersen  1997    160          1:26.27   
  Aarhus Idrætsforening A                   
23  Lasse Damsgaard Mikkelsen  1997    156          1:27.01   
  Skovbakken Svømmeafdeli                   
24  Niclas Overgaard  1997    154          1:27.34   
  Randers GF Neptun                   
25  Michael Terp Olesen  1999    150          1:27.98   
  Struer Svømmeklub                   
26  Toke Cramer  1998    136          1:31.02   
  Agfs Svømmeafdeling                   
27  Frederik Linck  1997    135          1:31.29   
  Svømmeklubben Grindsted                   
28  Bastian Kristensen  1997    125          1:33.51   
  Ikast Svømmeklub                   
29  Kasper Mertz Borum  1999    120          1:34.95   
  Hjortshøj-Egå IF Svømme                   
30  Simon Johannsen  1998    115          1:36.18   
  Skovbakken Svømmeafdeli                   
31  Asbjørn Buhl  1997    105          1:39.06   
  Brædstrup Svømmeklub                   
32  Nicolai Vad Kruse  1999    93          1:43.17   
  Brædstrup Svømmeklub                   
33  Severin Bjerre  1998    81          1:47.95   
  IHF Svømning                   
34  Michael Vibæk  1998    76          1:50.29   
  Svømmeklubben Jet                   
35  Mathias Kearny  1999    75          1:50.78   
  IHF Svømning                   
36  Daniel Nielsen  1997    69          1:54.07   
  Herning Svømmeklub                   
37  Villads Lundgren Møhl  1997    67          1:54.92   
  Aarhus Idrætsforening A                   
38  Jens Bo Conrad  1998    64          1:56.70   
  IHF Svømning                   
39  Andreas Hermansen  1997    55          2:03.30   
  Hjortshøj-Egå IF Svømme                   
40  Simon Niese  1998    54          2:03.74   
  Herning Svømmeklub                   
41  Sangkaran Illankumaran  1997    45          2:11.82   
  Ikast Svømmeklub                   
42  Bjørn Kristensen  1999    38          2:19.25   
  Ikast Svømmeklub                   
43  Aron Wolde  1997    32          2:26.89   
  Aarhus Idrætsforening A                   
Oskar Jørgensen  1998              DNS   
  Odder IGF                   
Emil Træholt  1997              DSQ  ingen berør 50m 
  Herning Svømmeklub                   
 
Løb 1, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Nicklas B. Nielsen  1995    508          58.65   
  Ikast Svømmeklub                   
Daniel Shulman  1995    480          59.74   
  Svømmeklubben Sønderbor                   
Christian H. Mikkelsen  1995    472          1:00.11   
  Silkeborg Svømmeklub                   
Mathias Petersen  1995    455          1:00.85   
  Ikast Svømmeklub                   
Ralf Dalby  1995    436          1:01.70   
  Silkeborg Svømmeklub                   
Mikkel Hvolgaard  1995    430          1:01.98   
  Ikast Svømmeklub                   
Simon L. Knudsen  1996    418          1:02.60   
  Thisted Svømmeklub                   
Thomas Pedersen  1995    397          1:03.69   
  Thisted Svømmeklub                   
Andreas Hvid Andersen  1995    393          1:03.87   
  IHF Svømning                   
10  Kristoffer Moos  1996    389          1:04.07   
  Thisted Svømmeklub                   
11  Martin S. Madsen  1995    388          1:04.17   
  Aabybro Idrætsforening                   
12  Mathias Beck  1996    372          1:05.08   
  Silkeborg Svømmeklub                   
13  Emil Kamuk Frederiksen  1995    356          1:05.99   
  Svømmeklubben Tempo                   
14  Kristian Broløs  1995    351          1:06.31   
  Hjortshøj-Egå IF Svømme                   
15  Jeppe Birn-Rydder  1995    351          1:06.32   
  Aarhus Idrætsforening A                   
16  Jannick Maesen  1995    345          1:06.70   
  Ikast Svømmeklub                   
17  Jesper Aakjær Thomsen  1995    342          1:06.93   
  IHF Svømning                   
17  Rasmus Nørgaard  1995    342          1:06.93   
  Odder IGF                   
19  Marc Abel  1995    340          1:07.07   
  Skanderborg Svømmeklub                   
20  Sebastian Friis  1995    339          1:07.08   
  IHF Svømning                   
21  Jakob Brinkmann  1996    312          1:08.99   
  Svømmeklubben Grindsted                   
22  Michael Kjær  1995    293          1:10.48   
  Thisted Svømmeklub                   
23  Mads Agerbæk  1995    290          1:10.68   
  Nordgårdens IF                   
24  Laust Moesgaard  1996    289          1:10.77   
  Herning Svømmeklub                   
25  Jesper Jensen  1996    286          1:11.01   
  AIA-Tranbjerg                   
26  Frederik Bach Larsen  1995    284          1:11.15   
  Struer Svømmeklub                   
27  David Tørring  1995    270          1:12.37   
  Agfs Svømmeafdeling                   
28  Christian Dall  1995    267          1:12.64   
  Odder IGF                   
29  Casper Trier Jensen  1996    264          1:12.97   
  Struer Svømmeklub                   
30  Tobias M. Kristensen  1996    259          1:13.41   
  Struer Svømmeklub                   
31  Niels Rasmussen  1995    257          1:13.62   
  Munkebo Svømme- og Kond                   
32  Steffen Møller Jürgensen  1996    251          1:14.17   
  Odder IGF                   
33  Kasper V Hansen  1996    241          1:15.21   
  Brønderslev SK08                   
34  Albert Grahn-Frankil  1996    240          1:15.30   
  Agfs Svømmeafdeling                   
35  Peter Schmidt Sørensen  1996    234          1:15.88   
  Svømmeklubben Grindsted                   
36  Tobias Skov  1995    232          1:16.14   
  Herning Svømmeklub                   
37  Peter Guldberg  1996    232          1:16.17   
  Herning Svømmeklub                   
38  Jakob Poulsen  1996    228          1:16.56   
  Brønderslev SK08                   
39  Teddi Rasmussen  1996    224          1:17.08   
  Svømmeklubben Grindsted                   
40  Alexander Gilberg  1995    223          1:17.21   
  Silkeborg Svømmeklub                   
41  Mikkel Juul Jørgensen  1995    222          1:17.27   
  Svømmeklubben Grindsted                   
42  Martin Hjelm  1995    219          1:17.63   
  Odder IGF                   
43  Victor Moritz  1996    219          1:17.64   
  Hjortshøj-Egå IF Svømme                   
44  Nicklas Mejlholm  1996    218          1:17.72   
  Svømmeklubben Jet                   
45  Mikkel Nielsen  1996    202          1:19.70   
  Hjortshøj-Egå IF Svømme                   
46  Simon Hansen  1995    201          1:19.86   
  Silkeborg Svømmeklub                   
47  Mathias Sørensen  1996    197          1:20.41   
  Hjortshøj-Egå IF Svømme                   
48  Marc Salomonsen  1996    190          1:21.34   
  Silkeborg Svømmeklub                   
49  Lasse Munkholm  1996    189          1:21.51   
  Struer Svømmeklub                   
50  Peter Birk  1996    187          1:21.75   
  Thisted Svømmeklub                   
51  Anders L. Mogensen  1996    187          1:21.85   
  Agfs Svømmeafdeling                   
52  Alexander Rohde  1995    187          1:21.87   
  Svømmeklubben Tempo                   
53  Philip Færch  1996    184          1:22.24   
  Randers GF Neptun                   
54  Anders Kirk  1996    183          1:22.34   
  Thisted Svømmeklub                   
55  Junarak Mikaelsen  1996    178          1:23.20   
  Svømmeklubben Jet                   
56  Emil Laursen  1996    169          1:24.63   
  Silkeborg Svømmeklub                   
57  Benjamin Vølund  1996    158          1:26.55   
  Brædstrup Svømmeklub                   
58  Vitus Mathiasen  1996    150          1:28.09   
  Thisted Svømmeklub                   
59  Isak Gadegaard  1996    144          1:29.31   
  Agfs Svømmeafdeling                   
60  Stefan Abildtrup  1996    136          1:30.97   
  Svømmeklubben Grindsted                   
61  Mikkel Gaardbo Jensen  1996    122          1:34.26   
  Brønderslev SK08                   
62  Pierre Hønigmann  1996    117          1:35.56   
  Brædstrup Svømmeklub                   
63  Alexander Nygaard  1996    115          1:36.10   
  Herning Svømmeklub                   
64  Carl Emil Thomassen  1996    11          3:32.38   
  IHF Svømning                   
Mathias F. Nielsen  1995              DNS   
  Thisted Svømmeklub                   
Niels Rasmussen  1995              DNS   
  Skanderborg Svømmeklub                   
Thomas Bie Westphael  1995              DNS   
  IHF Svømning                   
Rune Kay  1996              DNS   
  Svømmeklubben Tempo                   
Mathias Johannsen  1996              DNS   
  Skovbakken Svømmeafdeli                   
Kasper Winther  1995              DNS   
  Silkeborg Svømmeklub                   
Jesper Skovbo Hansen  1996              DNS   
  Odder IGF                   
Sebastian Larsen  1995              DNS   
  Munkebo Svømme- og Kond                   
 
Løb 1, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Christian Smidt Bonnesen  1993    544          57.33   
  Svømmeklubben Sønderbor                   
Jesper Madsen  1993    529          57.85   
  Svømmeklubben Tempo                   
Casper Fog Nissen  1993    519          58.21   
  Svømmeklubben Sønderbor                   
Daniel Peschardt  1993    518          58.25   
  Thisted Svømmeklub                   
Dennis Petersen  1993    513          58.44   
  Skovbakken Svømmeafdeli                   
Kristoffer Salomonsen  1993    513          58.45   
  Thisted Svømmeklub                   
Peder Engstrup-Jepsen  1993    484          59.60   
  Svømmeklubben Sønderbor                   
Kristian Poulsen  1994    455          1:00.83   
  Brønderslev SK08                   
Kristian Lynge Dahlgaard  1994    447          1:01.19   
  Thisted Svømmeklub                   
10  Esben Brigsted  1993    445          1:01.29   
  Svømmeklubben Tempo                   
11  Anders Lyhne  1994    443          1:01.40   
  AIA-Tranbjerg                   
12  Kristoffer Nørgaard  1993    426          1:02.18   
  Herning Svømmeklub                   
13  Anders T. Rasmussen  1993    419          1:02.53   
  Silkeborg Svømmeklub                   
14  Jacob Grove  1994    419          1:02.55   
  Lyseng IF                   
15  Malte Lund Rasmussen  1994    401          1:03.44   
  Lyseng IF                   
16  Michael Bach  1993    395          1:03.76   
  Thisted Svømmeklub                   
17  Jonathan Christensen  1993    393          1:03.89   
  Herning Svømmeklub                   
18  Mikkel Pedersen  1994    388          1:04.17   
  Thisted Svømmeklub                   
19  David Jensen  1994    377          1:04.76   
  Aabybro Idrætsforening                   
20  Søren Eller Thomsen  1994    374          1:04.94   
  Skovbakken Svømmeafdeli                   
21  Matias Skødt  1994    372          1:05.08   
  Skanderborg Svømmeklub                   
22  Benjamin Andersson  1994    371          1:05.09   
  Skovbakken Svømmeafdeli                   
23  Peter Kragelund  1993    370          1:05.19   
  AIA-Tranbjerg                   
24  Søren Brinkmann Nielsen  1994    360          1:05.78   
  Svømmeklubben Søhesten                   
25  Jacob Mortensen  1994    351          1:06.34   
  Svømmeklubben Grindsted                   
25  Patrick Rohde  1994    351          1:06.34   
  Svømmeklubben Tempo                   
27  Patrick Bislev  1994    347          1:06.58   
  Svømmeklubben Søhesten                   
28  Alexander Frederiksen  1994    343          1:06.84   
  Herning Svømmeklub                   
29  Jacob Holm Mortensen  1993    328          1:07.86   
  AIA-Tranbjerg                   
30  Jonas Aagaard  1994    327          1:07.91   
  Brønderslev SK08                   
31  Nicolai Broner Jensen  1994    323          1:08.21   
  Munkebo Svømme- og Kond                   
32  Mathias Als Jørgensen  1993    322          1:08.26   
  Skanderborg Svømmeklub                   
33  Kristian Kristensen  1993    310          1:09.15   
  Svømmeklubben Søhesten                   
34  Malte Gissel  1993    300          1:09.91   
  Aarhus Idrætsforening A                   
35  Oliver Elsgaard  1994    296          1:10.17   
  Brønderslev SK08                   
36  Jonas Knøsgaard  1994    291          1:10.57   
  Aabybro Idrætsforening                   
37  Mads Vølund  1994    289          1:10.77   
  Brædstrup Svømmeklub                   
38  Søren Ø Andersen  1993    288          1:10.83   
  Struer Svømmeklub                   
39  Kasper Moltsen  1994    285          1:11.09   
  Struer Svømmeklub                   
40  Bjørn Baunwall  1993    285          1:11.11   
  Skanderborg Svømmeklub                   
41  Jesper Lehd Jørgensen  1993    275          1:11.96   
  Thisted Svømmeklub                   
42  Steffen Bredgaard  1994    256          1:13.65   
  Svømmeklubben Tempo                   
43  Andes Hermann  1993    254          1:13.85   
  Nordgårdens IF                   
44  Jonas Friis Jespersen  1994    241          1:15.16   
  Ikast Svømmeklub                   
45  Frederik Poulsen  1994    201          1:19.90   
  Lyseng IF                   
46  Mads Larsen  1993    181          1:22.68   
  Svømmeklubben Søhesten                   
47  Michael F. Mortensen  1994    152          1:27.75   
  Herning Svømmeklub                   
48  Rasmus Fruergaard  1994    151          1:27.92   
  Aabybro Idrætsforening                   
Magnus Kross  1993              DNS   
  Hjortshøj-Egå IF Svømme                   
Jonathan Bitch Holm  1994              DNS   
  Agfs Svømmeafdeling                   
Rasmus Rothausen  1994              DNS   
  Odder IGF                   
 
Løb 1, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 17 år og ældre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Jakob Bjerre Knudsen  1990    661          53.72   
  Lyseng IF                   
Kim Hansen  1987    659          53.78   
  Herning Svømmeklub                   
Lars Arnbak  1981    627          54.66   
  Herning Svømmeklub                   
Morten Steen Christensen  1992    571          56.40   
  Struer Svømmeklub                   
Casper Iversen  1991    571          56.41   
  Herning Svømmeklub                   
Mads Pedersen  1991    559          56.81   
  Herning Svømmeklub                   
Frederik H. Lyngdorf  1992    544          57.33   
  Lyseng IF                   
Stefan B. Høgild  1991    542          57.39   
  Herning Svømmeklub                   
Jens Glent Abildgaard  1991    536          57.60   
  Herning Svømmeklub                   
10  Lasse Sangild  1990    488          59.45   
  Herning Svømmeklub                   
11  Morten Dueholm Jørgensen  1989    413          1:02.82   
  Brædstrup Svømmeklub                   
12  Martin Simonsen  1985    412          1:02.88   
  Munkebo Svømme- og Kond                   
13  Daniel Kloster  1992    410          1:02.97   
  Herning Svømmeklub                   
14  Søren Voigt  1989    383          1:04.42   
  Skanderborg Svømmeklub                   
15  Thøger Brinkman Nielsen  1990    380          1:04.61   
  Svømmeklubben Søhesten                   
16  Michael Jørgensen  1981    314          1:08.81   
  Munkebo Svømme- og Kond                   
17  Julius Nielsen  1991    304          1:09.57   
  Munkebo Svømme- og Kond                   
18  Stefan Gram Hansen  1990    289          1:10.76   
  Munkebo Svømme- og Kond                   
19  Jacob Pedersen  1989    285          1:11.08   
  Munkebo Svømme- og Kond                   
20  Martin Boller  1992    271          1:12.33   
  Nordgårdens IF                   
21  Keld Rishøj  1988    241          1:15.14   
  Thisted Svømmeklub                   
Tim Kreft  1992              DNS   
  Svømmeklubben Sønderbor                   
Christian Broni  1992              DNS   
  Ikast Svømmeklub                   
Peter Tramm  1992              DNS   
  IHF Svømning                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.17.02 
Licens til Ikast Svømmeklub 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark