2017-11-23   02:34:52
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Midsommer Cup 2009

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Midsommer Cup 2009    Udskriftsdato  20 juni 2009   
  Stævne by  Ikast    Udskriftstidspunkt  10:46   
  Arrangør  Ikast Svømme Klub         
 
 
Løb 1, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 12 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Frederik Knudsen  1997    290          1:10.72   
  Svømmeklubben Grindsted                   
Jens Nielsen  1997    277          1:11.81   
  Silkeborg Svømmeklub                   
Morten Thomsen  1997    271          1:12.33   
  Struer Svømmeklub                   
Frederik Jessen  1998    252          1:14.07   
  Thisted Svømmeklub                   
Magnus Fallesen  1998    248          1:14.50   
  Herning Svømmeklub                   
Mikkel Vølund  1997    226          1:16.77   
  Brædstrup Svømmeklub                   
Jonatan Balladone  1997    223          1:17.16   
  Agfs Svømmeafdeling                   
Mikkel Strand  1997    222          1:17.26   
  Randers GF Neptun                   
Jonathan Kristensen  1998    222          1:17.33   
  Odder IGF                   
10  Jacob Pedersen  1997    220          1:17.48   
  Thisted Svømmeklub                   
11  Tobias B. Bjerg  1998    200          1:20.02   
  Agfs Svømmeafdeling                   
12  Tom Heilmann  1997    197          1:20.42   
  Svømmeklubben Tempo                   
13  Jacob Wecherhausen  1997    193          1:20.96   
  Svømmeklubben Sønderbor                   
14  Jeppe Poulsen  1997    191          1:21.18   
  Thisted Svømmeklub                   
15  Alex Terp  1997    191          1:21.28   
  Struer Svømmeklub                   
16  Mathias Tougaard  1997    185          1:22.06   
  Skanderborg Svømmeklub                   
17  Kasper Kross  1997    183          1:22.36   
  Hjortshøj-Egå IF Svømme                   
18  Rolf Wollesen  1998    182          1:22.57   
  Svømmeklubben Tempo                   
19  Mads D. Kristensen  1998    178          1:23.14   
  Lyseng IF                   
20  Jacob S. Madsen  1998    163          1:25.63   
  Aabybro Idrætsforening                   
21  Martin Grønning  1997    163          1:25.68   
  Silkeborg Svømmeklub                   
22  Andreas Sejr Andersen  1997    160          1:26.27   
  Aarhus Idrætsforening A                   
23  Lasse Damsgaard Mikkelsen  1997    156          1:27.01   
  Skovbakken Svømmeafdeli                   
24  Niclas Overgaard  1997    154          1:27.34   
  Randers GF Neptun                   
25  Michael Terp Olesen  1999    150          1:27.98   
  Struer Svømmeklub                   
26  Toke Cramer  1998    136          1:31.02   
  Agfs Svømmeafdeling                   
27  Frederik Linck  1997    135          1:31.29   
  Svømmeklubben Grindsted                   
28  Bastian Kristensen  1997    125          1:33.51   
  Ikast Svømmeklub                   
29  Kasper Mertz Borum  1999    120          1:34.95   
  Hjortshøj-Egå IF Svømme                   
30  Simon Johannsen  1998    115          1:36.18   
  Skovbakken Svømmeafdeli                   
31  Asbjørn Buhl  1997    105          1:39.06   
  Brædstrup Svømmeklub                   
32  Nicolai Vad Kruse  1999    93          1:43.17   
  Brædstrup Svømmeklub                   
33  Severin Bjerre  1998    81          1:47.95   
  IHF Svømning                   
34  Michael Vibæk  1998    76          1:50.29   
  Svømmeklubben Jet                   
35  Mathias Kearny  1999    75          1:50.78   
  IHF Svømning                   
36  Daniel Nielsen  1997    69          1:54.07   
  Herning Svømmeklub                   
37  Villads Lundgren Møhl  1997    67          1:54.92   
  Aarhus Idrætsforening A                   
38  Jens Bo Conrad  1998    64          1:56.70   
  IHF Svømning                   
39  Andreas Hermansen  1997    55          2:03.30   
  Hjortshøj-Egå IF Svømme                   
40  Simon Niese  1998    54          2:03.74   
  Herning Svømmeklub                   
41  Sangkaran Illankumaran  1997    45          2:11.82   
  Ikast Svømmeklub                   
42  Bjørn Kristensen  1999    38          2:19.25   
  Ikast Svømmeklub                   
43  Aron Wolde  1997    32          2:26.89   
  Aarhus Idrætsforening A                   
Oskar Jørgensen  1998              DNS   
  Odder IGF                   
Emil Træholt  1997              DSQ  ingen berør 50m 
  Herning Svømmeklub                   
 
Løb 1, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Nicklas B. Nielsen  1995    508          58.65   
  Ikast Svømmeklub                   
Daniel Shulman  1995    480          59.74   
  Svømmeklubben Sønderbor                   
Christian H. Mikkelsen  1995    472          1:00.11   
  Silkeborg Svømmeklub                   
Mathias Petersen  1995    455          1:00.85   
  Ikast Svømmeklub                   
Ralf Dalby  1995    436          1:01.70   
  Silkeborg Svømmeklub                   
Mikkel Hvolgaard  1995    430          1:01.98   
  Ikast Svømmeklub                   
Simon L. Knudsen  1996    418          1:02.60   
  Thisted Svømmeklub                   
Thomas Pedersen  1995    397          1:03.69   
  Thisted Svømmeklub                   
Andreas Hvid Andersen  1995    393          1:03.87   
  IHF Svømning                   
10  Kristoffer Moos  1996    389          1:04.07   
  Thisted Svømmeklub                   
11  Martin S. Madsen  1995    388          1:04.17   
  Aabybro Idrætsforening                   
12  Mathias Beck  1996    372          1:05.08   
  Silkeborg Svømmeklub                   
13  Emil Kamuk Frederiksen  1995    356          1:05.99   
  Svømmeklubben Tempo                   
14  Kristian Broløs  1995    351          1:06.31   
  Hjortshøj-Egå IF Svømme                   
15  Jeppe Birn-Rydder  1995    351          1:06.32   
  Aarhus Idrætsforening A                   
16  Jannick Maesen  1995    345          1:06.70   
  Ikast Svømmeklub                   
17  Jesper Aakjær Thomsen  1995    342          1:06.93   
  IHF Svømning                   
17  Rasmus Nørgaard  1995    342          1:06.93   
  Odder IGF                   
19  Marc Abel  1995    340          1:07.07   
  Skanderborg Svømmeklub                   
20  Sebastian Friis  1995    339          1:07.08   
  IHF Svømning                   
21  Jakob Brinkmann  1996    312          1:08.99   
  Svømmeklubben Grindsted                   
22  Michael Kjær  1995    293          1:10.48   
  Thisted Svømmeklub                   
23  Mads Agerbæk  1995    290          1:10.68   
  Nordgårdens IF                   
24  Laust Moesgaard  1996    289          1:10.77   
  Herning Svømmeklub                   
25  Jesper Jensen  1996    286          1:11.01   
  AIA-Tranbjerg                   
26  Frederik Bach Larsen  1995    284          1:11.15   
  Struer Svømmeklub                   
27  David Tørring  1995    270          1:12.37   
  Agfs Svømmeafdeling                   
28  Christian Dall  1995    267          1:12.64   
  Odder IGF                   
29  Casper Trier Jensen  1996    264          1:12.97   
  Struer Svømmeklub                   
30  Tobias M. Kristensen  1996    259          1:13.41   
  Struer Svømmeklub                   
31  Niels Rasmussen  1995    257          1:13.62   
  Munkebo Svømme- og Kond                   
32  Steffen Møller Jürgensen  1996    251          1:14.17   
  Odder IGF                   
33  Kasper V Hansen  1996    241          1:15.21   
  Brønderslev SK08                   
34  Albert Grahn-Frankil  1996    240          1:15.30   
  Agfs Svømmeafdeling                   
35  Peter Schmidt Sørensen  1996    234          1:15.88   
  Svømmeklubben Grindsted                   
36  Tobias Skov  1995    232          1:16.14   
  Herning Svømmeklub                   
37  Peter Guldberg  1996    232          1:16.17   
  Herning Svømmeklub                   
38  Jakob Poulsen  1996    228          1:16.56   
  Brønderslev SK08                   
39  Teddi Rasmussen  1996    224          1:17.08   
  Svømmeklubben Grindsted                   
40  Alexander Gilberg  1995    223          1:17.21   
  Silkeborg Svømmeklub                   
41  Mikkel Juul Jørgensen  1995    222          1:17.27   
  Svømmeklubben Grindsted                   
42  Martin Hjelm  1995    219          1:17.63   
  Odder IGF                   
43  Victor Moritz  1996    219          1:17.64   
  Hjortshøj-Egå IF Svømme                   
44  Nicklas Mejlholm  1996    218          1:17.72   
  Svømmeklubben Jet                   
45  Mikkel Nielsen  1996    202          1:19.70   
  Hjortshøj-Egå IF Svømme                   
46  Simon Hansen  1995    201          1:19.86   
  Silkeborg Svømmeklub                   
47  Mathias Sørensen  1996    197          1:20.41   
  Hjortshøj-Egå IF Svømme                   
48  Marc Salomonsen  1996    190          1:21.34   
  Silkeborg Svømmeklub                   
49  Lasse Munkholm  1996    189          1:21.51   
  Struer Svømmeklub                   
50  Peter Birk  1996    187          1:21.75   
  Thisted Svømmeklub                   
51  Anders L. Mogensen  1996    187          1:21.85   
  Agfs Svømmeafdeling                   
52  Alexander Rohde  1995    187          1:21.87   
  Svømmeklubben Tempo                   
53  Philip Færch  1996    184          1:22.24   
  Randers GF Neptun                   
54  Anders Kirk  1996    183          1:22.34   
  Thisted Svømmeklub                   
55  Junarak Mikaelsen  1996    178          1:23.20   
  Svømmeklubben Jet                   
56  Emil Laursen  1996    169          1:24.63   
  Silkeborg Svømmeklub                   
57  Benjamin Vølund  1996    158          1:26.55   
  Brædstrup Svømmeklub                   
58  Vitus Mathiasen  1996    150          1:28.09   
  Thisted Svømmeklub                   
59  Isak Gadegaard  1996    144          1:29.31   
  Agfs Svømmeafdeling                   
60  Stefan Abildtrup  1996    136          1:30.97   
  Svømmeklubben Grindsted                   
61  Mikkel Gaardbo Jensen  1996    122          1:34.26   
  Brønderslev SK08                   
62  Pierre Hønigmann  1996    117          1:35.56   
  Brædstrup Svømmeklub                   
63  Alexander Nygaard  1996    115          1:36.10   
  Herning Svømmeklub                   
64  Carl Emil Thomassen  1996    11          3:32.38   
  IHF Svømning                   
Mathias F. Nielsen  1995              DNS   
  Thisted Svømmeklub                   
Niels Rasmussen  1995              DNS   
  Skanderborg Svømmeklub                   
Thomas Bie Westphael  1995              DNS   
  IHF Svømning                   
Rune Kay  1996              DNS   
  Svømmeklubben Tempo                   
Mathias Johannsen  1996              DNS   
  Skovbakken Svømmeafdeli                   
Kasper Winther  1995              DNS   
  Silkeborg Svømmeklub                   
Jesper Skovbo Hansen  1996              DNS   
  Odder IGF                   
Sebastian Larsen  1995              DNS   
  Munkebo Svømme- og Kond                   
 
Løb 1, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Christian Smidt Bonnesen  1993    544          57.33   
  Svømmeklubben Sønderbor                   
Jesper Madsen  1993    529          57.85   
  Svømmeklubben Tempo                   
Casper Fog Nissen  1993    519          58.21   
  Svømmeklubben Sønderbor                   
Daniel Peschardt  1993    518          58.25   
  Thisted Svømmeklub                   
Dennis Petersen  1993    513          58.44   
  Skovbakken Svømmeafdeli                   
Kristoffer Salomonsen  1993    513          58.45   
  Thisted Svømmeklub                   
Peder Engstrup-Jepsen  1993    484          59.60   
  Svømmeklubben Sønderbor                   
Kristian Poulsen  1994    455          1:00.83   
  Brønderslev SK08                   
Kristian Lynge Dahlgaard  1994    447          1:01.19   
  Thisted Svømmeklub                   
10  Esben Brigsted  1993    445          1:01.29   
  Svømmeklubben Tempo                   
11  Anders Lyhne  1994    443          1:01.40   
  AIA-Tranbjerg                   
12  Kristoffer Nørgaard  1993    426          1:02.18   
  Herning Svømmeklub                   
13  Anders T. Rasmussen  1993    419          1:02.53   
  Silkeborg Svømmeklub                   
14  Jacob Grove  1994    419          1:02.55   
  Lyseng IF                   
15  Malte Lund Rasmussen  1994    401          1:03.44   
  Lyseng IF                   
16  Michael Bach  1993    395          1:03.76   
  Thisted Svømmeklub                   
17  Jonathan Christensen  1993    393          1:03.89   
  Herning Svømmeklub                   
18  Mikkel Pedersen  1994    388          1:04.17   
  Thisted Svømmeklub                   
19  David Jensen  1994    377          1:04.76   
  Aabybro Idrætsforening                   
20  Søren Eller Thomsen  1994    374          1:04.94   
  Skovbakken Svømmeafdeli                   
21  Matias Skødt  1994    372          1:05.08   
  Skanderborg Svømmeklub                   
22  Benjamin Andersson  1994    371          1:05.09   
  Skovbakken Svømmeafdeli                   
23  Peter Kragelund  1993    370          1:05.19   
  AIA-Tranbjerg                   
24  Søren Brinkmann Nielsen  1994    360          1:05.78   
  Svømmeklubben Søhesten                   
25  Jacob Mortensen  1994    351          1:06.34   
  Svømmeklubben Grindsted                   
25  Patrick Rohde  1994    351          1:06.34   
  Svømmeklubben Tempo                   
27  Patrick Bislev  1994    347          1:06.58   
  Svømmeklubben Søhesten                   
28  Alexander Frederiksen  1994    343          1:06.84   
  Herning Svømmeklub                   
29  Jacob Holm Mortensen  1993    328          1:07.86   
  AIA-Tranbjerg                   
30  Jonas Aagaard  1994    327          1:07.91   
  Brønderslev SK08                   
31  Nicolai Broner Jensen  1994    323          1:08.21   
  Munkebo Svømme- og Kond                   
32  Mathias Als Jørgensen  1993    322          1:08.26   
  Skanderborg Svømmeklub                   
33  Kristian Kristensen  1993    310          1:09.15   
  Svømmeklubben Søhesten                   
34  Malte Gissel  1993    300          1:09.91   
  Aarhus Idrætsforening A                   
35  Oliver Elsgaard  1994    296          1:10.17   
  Brønderslev SK08                   
36  Jonas Knøsgaard  1994    291          1:10.57   
  Aabybro Idrætsforening                   
37  Mads Vølund  1994    289          1:10.77   
  Brædstrup Svømmeklub                   
38  Søren Ø Andersen  1993    288          1:10.83   
  Struer Svømmeklub                   
39  Kasper Moltsen  1994    285          1:11.09   
  Struer Svømmeklub                   
40  Bjørn Baunwall  1993    285          1:11.11   
  Skanderborg Svømmeklub                   
41  Jesper Lehd Jørgensen  1993    275          1:11.96   
  Thisted Svømmeklub                   
42  Steffen Bredgaard  1994    256          1:13.65   
  Svømmeklubben Tempo                   
43  Andes Hermann  1993    254          1:13.85   
  Nordgårdens IF                   
44  Jonas Friis Jespersen  1994    241          1:15.16   
  Ikast Svømmeklub                   
45  Frederik Poulsen  1994    201          1:19.90   
  Lyseng IF                   
46  Mads Larsen  1993    181          1:22.68   
  Svømmeklubben Søhesten                   
47  Michael F. Mortensen  1994    152          1:27.75   
  Herning Svømmeklub                   
48  Rasmus Fruergaard  1994    151          1:27.92   
  Aabybro Idrætsforening                   
Magnus Kross  1993              DNS   
  Hjortshøj-Egå IF Svømme                   
Jonathan Bitch Holm  1994              DNS   
  Agfs Svømmeafdeling                   
Rasmus Rothausen  1994              DNS   
  Odder IGF                   
 
Løb 1, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 17 år og ældre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Jakob Bjerre Knudsen  1990    661          53.72   
  Lyseng IF                   
Kim Hansen  1987    659          53.78   
  Herning Svømmeklub                   
Lars Arnbak  1981    627          54.66   
  Herning Svømmeklub                   
Morten Steen Christensen  1992    571          56.40   
  Struer Svømmeklub                   
Casper Iversen  1991    571          56.41   
  Herning Svømmeklub                   
Mads Pedersen  1991    559          56.81   
  Herning Svømmeklub                   
Frederik H. Lyngdorf  1992    544          57.33   
  Lyseng IF                   
Stefan B. Høgild  1991    542          57.39   
  Herning Svømmeklub                   
Jens Glent Abildgaard  1991    536          57.60   
  Herning Svømmeklub                   
10  Lasse Sangild  1990    488          59.45   
  Herning Svømmeklub                   
11  Morten Dueholm Jørgensen  1989    413          1:02.82   
  Brædstrup Svømmeklub                   
12  Martin Simonsen  1985    412          1:02.88   
  Munkebo Svømme- og Kond                   
13  Daniel Kloster  1992    410          1:02.97   
  Herning Svømmeklub                   
14  Søren Voigt  1989    383          1:04.42   
  Skanderborg Svømmeklub                   
15  Thøger Brinkman Nielsen  1990    380          1:04.61   
  Svømmeklubben Søhesten                   
16  Michael Jørgensen  1981    314          1:08.81   
  Munkebo Svømme- og Kond                   
17  Julius Nielsen  1991    304          1:09.57   
  Munkebo Svømme- og Kond                   
18  Stefan Gram Hansen  1990    289          1:10.76   
  Munkebo Svømme- og Kond                   
19  Jacob Pedersen  1989    285          1:11.08   
  Munkebo Svømme- og Kond                   
20  Martin Boller  1992    271          1:12.33   
  Nordgårdens IF                   
21  Keld Rishøj  1988    241          1:15.14   
  Thisted Svømmeklub                   
Tim Kreft  1992              DNS   
  Svømmeklubben Sønderbor                   
Christian Broni  1992              DNS   
  Ikast Svømmeklub                   
Peter Tramm  1992              DNS   
  IHF Svømning                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.17.02 
Licens til Ikast Svømmeklub 
 
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Midsommer Cup 2009    Udskriftsdato  20 juni 2009   
  Stævne by  Ikast    Udskriftstidspunkt  11:29   
  Arrangør  Ikast Svømme Klub         
 
 
Løb 2, 100m Frisvømning Damer, Finaler 10 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Marie Eske  1999    223          1:27.06   
  Randers GF Neptun                   
Alberte Spure Nielsen  1999    213          1:28.44   
  Agfs Svømmeafdeling                   
Lisa Terp  1999    211          1:28.63   
  Struer Svømmeklub                   
Laura Rasmussen  1999    179          1:33.71   
  Randers GF Neptun                   
Nanna Kibsgaard Madsen  2000    177          1:33.99   
  Struer Svømmeklub                   
Trine Kjøngerskov  2000    149          1:39.61   
  Herning Svømmeklub                   
Anette Poulsen  1999    148          1:39.84   
  Thisted Svømmeklub                   
Laura Bruun  1999    117          1:47.91   
  IHF Svømning                   
Caroline Høbjerg Svejsø  1999    112          1:49.42   
  IHF Svømning                   
10  Emilie Kielsholm Jacobsen  1999    112          1:49.59   
  IHF Svømning                   
11  Caroline Thimm  1999    54          2:19.27   
  Herning Svømmeklub                   
12  Mie Johansen  1999    33          2:44.46   
  Ikast Svømmeklub                   
Josephine Skadhede  1999              DNS   
  IHF Svømning                   
 
Løb 2, 100m Frisvømning Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Cathrine Stapelfeld  1997    435          1:09.68   
  Ikast Svømmeklub                   
Tatjana Hansen  1997    429          1:10.03   
  Svømmeklubben Sønderbor                   
Cecilia Hansen  1997    379          1:12.99   
  Herning Svømmeklub                   
Christina Blaaberg  1998    340          1:15.65   
  Svømmeklubben Tempo                   
Malene Bach Jensen  1997    326          1:16.69   
  Skovbakken Svømmeafdeli                   
Sara Sofia Benzarti  1997    325          1:16.77   
  Brædstrup Svømmeklub                   
Anne V Mikkelsen  1997    322          1:17.03   
  Struer Svømmeklub                   
Una Møller  1998    306          1:18.35   
  IHF Svømning                   
Janni Andreasen  1997    271          1:21.55   
  Svømmeklubben Søhesten                   
10  Katrine Kjær Kjølby  1997    249          1:23.97   
  Brønderslev SK08                   
11  Nicoline N. Pontopidan  1998    240          1:24.96   
  Silkeborg Svømmeklub                   
12  Emma Rohde  1997    230          1:26.12   
  Herning Svømmeklub                   
13  Astrid Fly Oredsson  1998    225          1:26.76   
  Agfs Svømmeafdeling                   
14  Camilla Caspersen  1998    219          1:27.63   
  Aarhus Idrætsforening A                   
15  Rasmine Birn Rydder  1997    218          1:27.74   
  Aarhus Idrætsforening A                   
16  Katrine Kristensen  1997    216          1:27.94   
  Svømmeklubben Søhesten                   
17  Maria Fuglsang Frandsen  1997    212          1:28.52   
  Brædstrup Svømmeklub                   
18  Laura Skovby  1997    211          1:28.71   
  Hjortshøj-Egå IF Svømme                   
19  Monica Aloysius  1997    207          1:29.20   
  Svømmeklubben Grindsted                   
20  Trine G. Sørensen  1997    204          1:29.63   
  Brædstrup Svømmeklub                   
21  Signe Knøsen  1997    200          1:30.35   
  Svømmeklubben Søhesten                   
22  Laura Sørensen  1997    199          1:30.50   
  Skanderborg Svømmeklub                   
23  Anna Sofie Poulsen  1997    197          1:30.73   
  Odder IGF                   
24  Sidsel Thomsen  1997    195          1:31.12   
  IHF Svømning                   
25  Katrine Aastrup  1997    181          1:33.39   
  Svømmeklubben Søhesten                   
26  Lisa Brayd  1997    154          1:38.46   
  Ikast Svømmeklub                   
27  Rikke Blach  1997    151          1:39.24   
  Svømmeklubben Søhesten                   
28  Anja Neergaard  1998    147          1:39.96   
  Svømmeklubben Søhesten                   
29  Sofie Sørensen  1998    142          1:41.19   
  Randers GF Neptun                   
30  Louise Heiberg  1998    138          1:42.09   
  Svømmeklubben Jet                   
31  Josefine B. Rasmussen  1998    131          1:43.85   
  Svømmeklubben Søhesten                   
32  Frederikke Hansen  1998    124          1:45.96   
  Aarhus Idrætsforening A                   
33  Astrid Sejr Andersen  1998    113          1:49.10   
  Aarhus Idrætsforening A                   
34  Emilie B. Hansen  1997    105          1:51.95   
  Odder IGF                   
35  Camilla Puk Jensen  1998    104          1:52.25   
  Herning Svømmeklub                   
36  Camilla Ginderskov  1998    86          1:59.69   
  Herning Svømmeklub                   
Emilie Aagaard  1997              DNS   
  Silkeborg Svømmeklub                   
Trine Jensen  1998              DNS   
  IHF Svømning                   
 
Løb 2, 100m Frisvømning Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Malene M. Pedersen  1996    551          1:04.41   
  Thisted Svømmeklub                   
Trine Kristensen  1995    533          1:05.11   
  Lyseng IF                   
Mette Hansen  1996    531          1:05.20   
  Brønderslev SK08                   
Sisse Sørensen  1996    510          1:06.07   
  Herning Svømmeklub                   
Mie Munkholt  1995    501          1:06.48   
  AIA-Tranbjerg                   
Signe D. Thomasen  1996    479          1:07.46   
  Brædstrup Svømmeklub                   
Anne Sofie J. Brund  1995    467          1:08.07   
  Agfs Svømmeafdeling                   
Maria Søe Beith  1996    451          1:08.83   
  Thisted Svømmeklub                   
Maria Kibsgaard Madsen  1995    444          1:09.19   
  Struer Svømmeklub                   
10  Julie Niklassen  1995    433          1:09.78   
  Lyseng IF                   
11  Linette Hansen  1995    427          1:10.09   
  Brønderslev SK08                   
12  Cecilie Bjerg  1996    426          1:10.17   
  Agfs Svømmeafdeling                   
13  Katrine M. Johannsen  1996    412          1:10.94   
  Silkeborg Svømmeklub                   
14  Marlene Jessing Larsen  1996    405          1:11.35   
  Agfs Svømmeafdeling                   
15  Johanne Brahe  1995    404          1:11.42   
  AIA-Tranbjerg                   
16  Lærke B Pedersen  1996    391          1:12.20   
  Aarhus Idrætsforening A                   
17  Pernille Krog Poulsen  1995    390          1:12.26   
  Thisted Svømmeklub                   
18  Cecilie Laursen  1996    388          1:12.40   
  IHF Svømning                   
19  Trine Thusgaard Andersen  1996    382          1:12.74   
  Struer Svømmeklub                   
20  Kristina J. Frederiksen  1995    379          1:12.98   
  Lyseng IF                   
20  Tilbe Kaya  1995    379          1:12.98   
  Odder IGF                   
22  Maria Nielsen  1996    374          1:13.27   
  Skanderborg Svømmeklub                   
23  Sidsel Schlott Køpke  1995    368          1:13.70   
  Skovbakken Svømmeafdeli                   
24  Sophie Pagh  1995    365          1:13.86   
  Svømmeklubben Grindsted                   
25  Sandra Bram Madsen  1995    365          1:13.87   
  Agfs Svømmeafdeling                   
26  Line Helbo  1996    358          1:14.37   
  Odder IGF                   
27  Anna Jessen  1995    357          1:14.43   
  Thisted Svømmeklub                   
28  Camilla Nielsen  1996    352          1:14.75   
  IHF Svømning                   
29  Mathilde Sundstrup  1996    351          1:14.82   
  Svømmeklubben Sønderbor                   
30  Astrid Kofoed Lund  1995    347          1:15.17   
  Skovbakken Svømmeafdeli                   
31  Nanna Frederiksen  1996    345          1:15.29   
  Skovbakken Svømmeafdeli                   
32  Helene Siggaard  1995    336          1:15.97   
  Ikast Svømmeklub                   
33  Line Augustesen Obel  1996    329          1:16.47   
  Struer Svømmeklub                   
33  Anna Luna Lind  1996    329          1:16.47   
  Odder IGF                   
35  Emma Krintel  1996    318          1:17.32   
  Skanderborg Svømmeklub                   
36  Nina Klepacki  1995    317          1:17.47   
  Nordgårdens IF                   
37  Siv Madsen  1996    316          1:17.55   
  Thisted Svømmeklub                   
38  Sofie Grønlund  1995    314          1:17.72   
  Svømmeklubben Grindsted                   
39  Johanne Kølbæk  1996    312          1:17.82   
  Herning Svømmeklub                   
40  Maria Møldrup  1995    309          1:18.09   
  Brædstrup Svømmeklub                   
41  Charlotte K. Jakobsen  1996    289          1:19.85   
  Brønderslev SK08                   
42  Simone Larsen  1996    280          1:20.73   
  Svømmeklubben Tempo                   
43  Anne Ølund  1996    279          1:20.84   
  Odder IGF                   
44  Anne Dahl  1996    277          1:21.02   
  Randers GF Neptun                   
45  Sofie Aaquist  1996    275          1:21.22   
  Randers GF Neptun                   
46  Christina Mogensen  1995    268          1:21.87   
  Skovbakken Svømmeafdeli                   
47  Marlene Eklund Kjær  1996    265          1:22.19   
  Svømmeklubben Grindsted                   
48  Tashia Lundvig  1996    262          1:22.55   
  Ikast Svømmeklub                   
49  Nina Jørgensen  1996    262          1:22.56   
  Hjortshøj-Egå IF Svømme                   
50  Mai Laurberg  1996    261          1:22.57   
  Svømmeklubben Tempo                   
51  Katrine M. Borum  1996    252          1:23.62   
  Hjortshøj-Egå IF Svømme                   
52  Emma Hiltmar  1996    240          1:24.97   
  Herning Svømmeklub                   
53  Louise Vibæk  1996    224          1:26.92   
  Svømmeklubben Jet                   
54  Emma Klitnæs  1996    223          1:27.05   
  Hjortshøj-Egå IF Svømme                   
55  Cecilie Schmidt Nielsen  1996    217          1:27.87   
  Skanderborg Svømmeklub                   
56  Ana Cecilia Woetmann  1996    215          1:28.12   
  Ikast Svømmeklub                   
57  Julie Jørgensen  1996    211          1:28.67   
  Skovbakken Svømmeafdeli                   
58  Louise Mosegaard Tromborg  1996    193          1:31.40   
  Ikast Svømmeklub                   
59  Nina Hawar  1996    190          1:31.82   
  Aarhus Idrætsforening A                   
60  Rikke Legaard Madsen  1996    181          1:33.40   
  Odder IGF                   
61  Shannie Zülau  1996    172          1:34.97   
  Ikast Svømmeklub                   
62  Mathilde Thusgaard  1996    152          1:38.88   
  Hjortshøj-Egå IF Svømme                   
63  Maria Boesing  1996    147          1:40.10   
  Svømmeklubben Jet                   
Anne-Mette Müller  1995              1:08.39  EXTRA 
  Svømmeklubben Sønderbor                   
Maj Møller Nielsen  1995              DNS   
  IHF Svømning                   
Amalie Vinther  1995              DNS   
  Thisted Svømmeklub                   
Randi Strunge  1996              DNS   
  Herning Svømmeklub                   
Michelle Haarhr Toft  1996              DNS   
  Struer Svømmeklub                   
Rikke Thranum  1995              DNS   
  Odder IGF                   
Mathilde W Birkholm  1996              DNS   
  Skanderborg Svømmeklub                   
 
Løb 2, 100m Frisvømning Damer, Finaler 15 år og ældre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mathilde Balle  1989    715          59.04   
  Herning Svømmeklub                   
Emilia Staugaard  1994    634          1:01.47   
  Svømmeklubben Sønderbor                   
Tea L. Christensen  1989    625          1:01.75   
  Herning Svømmeklub                   
Sarah Harder Bruun  1993    612          1:02.20   
  Silkeborg Svømmeklub                   
Janni Overgaard  1993    604          1:02.46   
  Thisted Svømmeklub                   
Line Petersen  1991    593          1:02.84   
  Odder IGF                   
Katrine Iversen  1993    574          1:03.53   
  Skovbakken Svømmeafdeli                   
Katrine Yde Pedersen  1993    569          1:03.73   
  Thisted Svømmeklub                   
Camilla Rasmussen  1991    564          1:03.89   
  Svømmeklubben Grindsted                   
10  Nina Højris Jørgensen  1992    534          1:05.09   
  Lyseng IF                   
11  Camilla Andersen  1993    533          1:05.11   
  Herning Svømmeklub                   
12  Mette Rasmussen  1994    519          1:05.70   
  Svømmeklubben Grindsted                   
13  Helene Kristensen  1992    510          1:06.10   
  Svømmeklubben Tempo                   
14  Michelle Strand  1994    508          1:06.16   
  Randers GF Neptun                   
14  Line Aamann  1993    508          1:06.16   
  Agfs Svømmeafdeling                   
16  Anna Krusell  1994    505          1:06.29   
  Skovbakken Svømmeafdeli                   
17  Amalie Sundstrup  1994    498          1:06.62   
  Svømmeklubben Sønderbor                   
18  Ann Østergaard Nielsen  1994    489          1:07.03   
  Svømmeklubben Søhesten                   
19  Heidi Hollænder  1991    471          1:07.88   
  Svømmeklubben Grindsted                   
20  Katrine Brinkmann Jensen  1991    466          1:08.11   
  Lyseng IF                   
21  Anja Frahm  1992    457          1:08.53   
  Ikast Svømmeklub                   
22  Tascha Mac Brayd  1993    454          1:08.71   
  Herning Svømmeklub                   
23  Camilla Bundgaard  1990    438          1:09.55   
  Ikast Svømmeklub                   
24  Mette Edslev-Christensen  1994    426          1:10.17   
  Svømmeklubben Sønderbor                   
25  Sigrid Nielsen  1994    426          1:10.19   
  Munkebo Svømme- og Kond                   
26  Amalie Sørensen  1994    424          1:10.28   
  Odder IGF                   
27  Laura Methmann Tarpgaard  1994    422          1:10.38   
  Svømmeklubben Sønderbor                   
28  Jannie Krog  1986    415          1:10.76   
  Aarhus Idrætsforening A                   
29  Helle Kjær  1994    412          1:10.95   
  Thisted Svømmeklub                   
30  Amalie Klitgaard  1994    397          1:11.84   
  Silkeborg Svømmeklub                   
31  Lone Vølund  1965    395          1:11.95   
  Brædstrup Svømmeklub                   
32  Astrid Rohde  1991    395          1:11.98   
  Herning Svømmeklub                   
33  Daisy Lannie  1994    389          1:12.34   
  Odder IGF                   
34  Mette Høiberg Ozol  1990    389          1:12.36   
  Brædstrup Svømmeklub                   
35  Lena Hansen  1993    382          1:12.74   
  Aarhus Idrætsforening A                   
36  Katja Johannessen  1991    373          1:13.32   
  Svømmeklubben Søhesten                   
37  Karoline Kragh Ebbesen  1991    368          1:13.65   
  Herning Svømmeklub                   
38  Nanna N. Nielsen  1993    367          1:13.78   
  Silkeborg Svømmeklub                   
39  Cornelia Buus  1994    355          1:14.59   
  Agfs Svømmeafdeling                   
40  Michelle Lesler  1994    349          1:15.02   
  Herning Svømmeklub                   
41  Christina Knudsen  1993    340          1:15.63   
  Svømmeklubben Grindsted                   
42  Bolette Nicolaisen  1991    332          1:16.27   
  Nordgårdens IF                   
43  Maria Andreasen  1994    323          1:16.98   
  Svømmeklubben Søhesten                   
44  Michelle Friis-Pedersen  1994    318          1:17.33   
  Brønderslev SK08                   
45  Stine Sletskov  1993    311          1:17.94   
  Skanderborg Svømmeklub                   
46  Julie Ritter  1994    306          1:18.38   
  Ikast Svømmeklub                   
47  Camilla Rosenkær Blach  1992    293          1:19.54   
  Svømmeklubben Søhesten                   
48  Sofie Holde  1992    287          1:20.00   
  Skanderborg Svømmeklub                   
49  Kristina Søborg Pedersen  1992    285          1:20.24   
  Svømmeklubben Søhesten                   
50  Christina Mejlgaard  1994    268          1:21.91   
  IHF Svømning                   
51  Lisa Borum  1994    214          1:28.28   
  Nordgårdens IF                   
Nanna Bie  1994              DNS   
  Brønderslev SK08                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.17.02 
Licens til Ikast Svømmeklub 
 
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Midsommer Cup 2009    Udskriftsdato  20 juni 2009   
  Stævne by  Ikast    Udskriftstidspunkt  10:27   
  Arrangør  Ikast Svømme Klub         
 
 
Løb 3, 200m Medley Herrer, Finaler 12 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mark Andersen  1997    207          3:14.83   
  Herning Svømmeklub                   
Martin Harder Bruun  1998    179          3:24.48   
  Silkeborg Svømmeklub                   
Mikkel Vølund  1997    177          3:25.07   
  Brædstrup Svømmeklub                   
Tom Heilmann  1997    169          3:28.21   
  Svømmeklubben Tempo                   
Tobias B. Bjerg  1998    167          3:29.05   
  Agfs Svømmeafdeling                   
Aksel Alrø Kruhøffer  1998    167          3:29.35   
  Skovbakken Svømmeafdeli                   
Kasper Kross  1997    161          3:31.70   
  Hjortshøj-Egå IF Svømme                   
Simon Nørgård  1997    158          3:33.30   
  Svømmeklubben Grindsted                   
Lasse Damsgaard Mikkelsen  1997    137          3:43.41   
  Skovbakken Svømmeafdeli                   
10  Martin Grønning  1997    135          3:44.48   
  Silkeborg Svømmeklub                   
11  Jonas Hørslev Sørensen  1999    131          3:46.72   
  Agfs Svømmeafdeling                   
12  Toke Cramer  1998    121          3:53.20   
  Agfs Svømmeafdeling                   
13  Rolf Wollesen  1998    117          3:55.33   
  Svømmeklubben Tempo                   
 
Løb 3, 200m Medley Herrer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Lasse Bang Krogh  1995    420          2:33.88   
  Herning Svømmeklub                   
Anders Fly  1995    382          2:38.84   
  Brønderslev SK08                   
Robert Asfeldt  1996    378          2:39.40   
  Herning Svømmeklub                   
Gustav Emil Lings  1996    356          2:42.57   
  Skovbakken Svømmeafdeli                   
Martin S. Madsen  1995    323          2:47.93   
  Aabybro Idrætsforening                   
Rasmus Mohr Nielsen  1996    320          2:48.43   
  Svømmeklubben Sønderbor                   
Mikkel Grønbo  1996    269          2:58.48   
  Silkeborg Svømmeklub                   
Jesper Aakjær Thomsen  1995    246          3:03.81   
  IHF Svømning                   
Tobias M. Kristensen  1996    226          3:09.03   
  Struer Svømmeklub                   
10  Johan Christensen  1996    211          3:13.55   
  Aarhus Idrætsforening A                   
11  Alexander Gilberg  1995    207          3:14.78   
  Silkeborg Svømmeklub                   
12  Philip Færch  1996    184          3:22.72   
  Randers GF Neptun                   
13  Ralf Fagerstrøm  1996    167          3:29.22   
  Svømmeklubben Jet                   
14  Marc Salomonsen  1996    158          3:33.17   
  Silkeborg Svømmeklub                   
Emil Hemming Christensen  1996              DNS   
  Svømmeklubben Tempo                   
Thomas Stokvad  1995              DNS   
  Skovbakken Svømmeafdeli                   
 
Løb 3, 200m Medley Herrer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Søren L. Knudsen  1993    478          2:27.38   
  Thisted Svømmeklub                   
Casper Fog Nissen  1993    472          2:28.00   
  Svømmeklubben Sønderbor                   
Jesper Madsen  1993    453          2:30.05   
  Svømmeklubben Tempo                   
Daniel Peschardt  1993    445          2:30.93   
  Thisted Svømmeklub                   
Lasse Meineche  1994    431          2:32.47   
  Herning Svømmeklub                   
Anders Lyhne  1994    383          2:38.65   
  AIA-Tranbjerg                   
Mikkel Pedersen  1994    357          2:42.42   
  Thisted Svømmeklub                   
Kasper Moltsen  1994    278          2:56.43   
  Struer Svømmeklub                   
Jacob Holm Mortensen  1993    250          3:02.85   
  AIA-Tranbjerg                   
 
Løb 3, 200m Medley Herrer, Finaler 17 år og ældre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Jakob Bjerre Knudsen  1990    661          2:12.23   
  Lyseng IF                   
Stefan B. Høgild  1991    593          2:17.15   
  Herning Svømmeklub                   
Jens Glent Abildgaard  1991    526          2:22.71   
  Herning Svømmeklub                   
Søren Smidt Bonnesen  1992    489          2:26.23   
  Svømmeklubben Sønderbor                   
Thøger Brinkman Nielsen  1990    374          2:39.88   
  Svømmeklubben Søhesten                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.17.02 
Licens til Ikast Svømmeklub 
 
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Midsommer Cup 2009    Udskriftsdato  20 juni 2009   
  Stævne by  Ikast    Udskriftstidspunkt  11:16   
  Arrangør  Ikast Svømme Klub         
 
 
Løb 4, 200m Medley Damer, Finaler 10 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Marie Eske  1999    205          3:38.51   
  Randers GF Neptun                   
Trine Guldberg  1999    166          3:54.43   
  Herning Svømmeklub                   
Frederikke Asfeldt  1999    163          3:55.97   
  Herning Svømmeklub                   
 
Løb 4, 200m Medley Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mille Kjær Hindhede  1997    475          2:45.13   
  Herning Svømmeklub                   
Pernille Luise Kellmann  1998    310          3:10.41   
  Svømmeklubben Sønderbor                   
Christina Blaaberg  1998    279          3:17.18   
  Svømmeklubben Tempo                   
Katrine Kjær Kjølby  1997    251          3:24.13   
  Brønderslev SK08                   
Matilde Madsen  1997    224          3:32.05   
  Brønderslev SK08                   
Emilie Aagaard  1997              DNS   
  Silkeborg Svømmeklub                   
Jeanette Færch  1998              DSQ  ingen berøring 100m 
  Randers GF Neptun                   
 
Løb 4, 200m Medley Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Simone Friis Hansen  1995    640          2:29.46   
  Herning Svømmeklub                   
Malene M. Pedersen  1996    557          2:36.50   
  Thisted Svømmeklub                   
Kalinka T. Mogensen  1995    498          2:42.50   
  Silkeborg Svømmeklub                   
Charlotte Thor  1995    473          2:45.31   
  IHF Svømning                   
Maria Søe Beith  1996    458          2:47.09   
  Thisted Svømmeklub                   
Olivia Larsen  1995    450          2:48.11   
  Lyseng IF                   
Line H. Vestergaard  1996    442          2:49.09   
  Silkeborg Svømmeklub                   
Julie Møller Nielsen  1996    396          2:55.37   
  Struer Svømmeklub                   
Amalie Rasmussen  1996    383          2:57.38   
  Svømmeklubben Tempo                   
10  Julie Niklassen  1995    379          2:58.03   
  Lyseng IF                   
11  Ida Elvira Jensen  1995    378          2:58.18   
  Brønderslev SK08                   
12  Trine Thusgaard Andersen  1996    353          3:02.24   
  Struer Svømmeklub                   
13  Louise Sander  1995    342          3:04.18   
  Ikast Svømmeklub                   
14  Line Augustesen Obel  1996    320          3:08.37   
  Struer Svømmeklub                   
15  Anne Cathrine Thomsen  1996    288          3:15.08   
  Struer Svømmeklub                   
16  Katja Timmermann  1996    282          3:16.42   
  Lyseng IF                   
17  Sisse Grubak Simonsen  1996    264          3:20.75   
  Brønderslev SK08                   
18  Charlotte K. Jakobsen  1996    245          3:25.87   
  Brønderslev SK08                   
19  Simone Larsen  1996    229          3:30.48   
  Svømmeklubben Tempo                   
20  Mai Laurberg  1996    228          3:30.83   
  Svømmeklubben Tempo                   
Emilie Søgaard  1996              DNS   
  IHF Svømning                   
 
Løb 4, 200m Medley Damer, Finaler 15 år og ældre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Nanna Lunding  1991    660          2:27.94   
  Herning Svømmeklub                   
Tea L. Christensen  1989    618          2:31.24   
  Herning Svømmeklub                   
Emilia Staugaard  1994    585          2:33.99   
  Svømmeklubben Sønderbor                   
Cecilie Termøhlen  1993    571          2:35.22   
  Herning Svømmeklub                   
Marie Egebjerg Jensen  1993    536          2:38.55   
  Skovbakken Svømmeafdeli                   
Signe Kragelund  1994    439          2:49.52   
  Hjortshøj-Egå IF Svømme                   
Charlotte Dybdahl  1994    409          2:53.49   
  Lyseng IF                   
Christina Lund  1993    398          2:55.13   
  Svømmeklubben Tempo                   
Lise Meng  1994    380          2:57.89   
  Munkebo Svømme- og Kond                   
10  Julie Troldtoft Holm  1994    374          2:58.77   
  Svømmeklubben Sønderbor                   
11  Nanna N. Nielsen  1993    374          2:58.80   
  Silkeborg Svømmeklub                   
12  Michelle Lesler  1994    303          3:11.84   
  Herning Svømmeklub                   
Amalie Klitgaard  1994              DNS   
  Silkeborg Svømmeklub                   
Tina Bæk  1994              DNS   
  Herning Svømmeklub                   
Cecilia Jespersen  1993              DNS   
  Herning Svømmeklub                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.17.02 
Licens til Ikast Svømmeklub 
 
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Midsommer Cup 2009    Udskriftsdato  20 juni 2009   
  Stævne by  Ikast    Udskriftstidspunkt  11:16   
  Arrangør  Ikast Svømme Klub         
 
 
Løb 5, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 12 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Frederik Knudsen  1997    236          43.25   
  Svømmeklubben Grindsted                   
Jacob Pedersen  1997    198          45.81   
  Thisted Svømmeklub                   
Andreas Hermansen  1997    197          45.93   
  Hjortshøj-Egå IF Svømme                   
Alex Terp  1997    192          46.32   
  Struer Svømmeklub                   
Andreas Sejr Andersen  1997    192          46.33   
  Aarhus Idrætsforening A                   
Aksel Alrø Kruhøffer  1998    179          47.35   
  Skovbakken Svømmeafdeli                   
Frederik Jessen  1998    172          47.99   
  Thisted Svømmeklub                   
Simon Nørgård  1997    171          48.10   
  Svømmeklubben Grindsted                   
Mathias Tougaard  1997    163          48.85   
  Skanderborg Svømmeklub                   
10  Mads D. Kristensen  1998    150          50.30   
  Lyseng IF                   
11  Daniel Nielsen  1997    146          50.74   
  Herning Svømmeklub                   
12  Jacob S. Madsen  1998    136          51.97   
  Aabybro Idrætsforening                   
13  Magnus Oliver Christensen  1997    134          52.25   
  Struer Svømmeklub                   
14  Jeppe Poulsen  1997    131          52.55   
  Thisted Svømmeklub                   
15  Emil Træholt  1997    129          52.91   
  Herning Svømmeklub                   
16  Jonathan Kristensen  1998    126          53.24   
  Odder IGF                   
17  Frederik Linck  1997    121          53.93   
  Svømmeklubben Grindsted                   
18  Kasper Mertz Borum  1999    118          54.51   
  Hjortshøj-Egå IF Svømme                   
19  Rasmus Larsen  1997    111          55.56   
  Svømmeklubben Jet                   
20  Nicolai Vad Kruse  1999    95          58.46   
  Brædstrup Svømmeklub                   
21  Sangkaran Illankumaran  1997    83          1:01.14   
  Ikast Svømmeklub                   
22  Bastian Kristensen  1997    83          1:01.30   
  Ikast Svømmeklub                   
23  Villads Lundgren Møhl  1997    82          1:01.56   
  Aarhus Idrætsforening A                   
24  Mathias Kearny  1999    80          1:02.07   
  IHF Svømning                   
25  Jens Bo Conrad  1998    73          1:03.84   
  IHF Svømning                   
26  Jonas Sander  1999    64          1:06.72   
  Ikast Svømmeklub                   
27  Bjørn Kristensen  1999    50          1:12.65   
  Ikast Svømmeklub                   
28  Macus Buus Nielsen  2000    49          1:13.20   
  Ikast Svømmeklub                   
Oskar Jørgensen  1998              DNS   
  Odder IGF                   
Peder Andreas Krarup  1998              DNS   
  Agfs Svømmeafdeling                   
Thomas N Poulsen  1999              DNS   
  Hjortshøj-Egå IF Svømme                   
Joachim Poulsen  1999              DSQ  en hånd ven 25m 
  Herning Svømmeklub                   
Simon Niese  1998              DSQ  tyvstart 
  Herning Svømmeklub                   
Mikkel Strand  1997              DSQ  1 hånd v 25m 
  Randers GF Neptun                   
Aron Wolde  1997              DSQ  1 hånd afslut 
  Aarhus Idrætsforening A                   
Michael Vibæk  1998              DSQ  crawl armtag 
  Svømmeklubben Jet                   
Asbjørn Buhl  1997              DSQ  rette på briller 
  Brædstrup Svømmeklub                   
 
Løb 5, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Joachim Mortensen  1995    624          31.25   
  Herning Svømmeklub                   
Jannick Maesen  1995    387          36.66   
  Ikast Svømmeklub                   
Nicklas B. Nielsen  1995    380          36.89   
  Ikast Svømmeklub                   
Andreas Levin Pedersen  1995    348          37.97   
  Silkeborg Svømmeklub                   
Robert Asfeldt  1996    347          38.02   
  Herning Svømmeklub                   
Andreas Hvid Andersen  1995    346          38.03   
  IHF Svømning                   
Rasmus Nørgaard  1995    325          38.83   
  Odder IGF                   
David Tørring  1995    322          38.98   
  Agfs Svømmeafdeling                   
Frederik Bach Larsen  1995    312          39.37   
  Struer Svømmeklub                   
10  Jeppe Birn-Rydder  1995    311          39.42   
  Aarhus Idrætsforening A                   
11  Mathias F. Nielsen  1995    303          39.77   
  Thisted Svømmeklub                   
12  Sebastian Friis  1995    297          40.02   
  IHF Svømning                   
13  Michael Kjær  1995    284          40.62   
  Thisted Svømmeklub                   
14  Gustav Emil Lings  1996    280          40.82   
  Skovbakken Svømmeafdeli                   
15  Teddi Rasmussen  1996    265          41.60   
  Svømmeklubben Grindsted                   
16  Tobias Helmersen  1995    256          42.07   
  Skovbakken Svømmeafdeli                   
17  Thomas Stokvad  1995    251          42.36   
  Skovbakken Svømmeafdeli                   
18  Jacob Josias Engelbreth  1995    245          42.69   
  Svømmeklubben Sønderbor                   
19  Kristian Broløs  1995    243          42.78   
  Hjortshøj-Egå IF Svømme                   
20  Peter Guldberg  1996    220          44.27   
  Herning Svømmeklub                   
21  Simon Hansen  1995    217          44.42   
  Silkeborg Svømmeklub                   
22  Jakob Brinkmann  1996    216          44.52   
  Svømmeklubben Grindsted                   
23  Per Jensen  1995    207          45.16   
  Odder IGF                   
24  Ralf Dalby  1995    204          45.34   
  Silkeborg Svømmeklub                   
25  Mikkel Juul Jørgensen  1995    204          45.36   
  Svømmeklubben Grindsted                   
26  Benjamin Vølund  1996    202          45.55   
  Brædstrup Svømmeklub                   
27  Steffen Møller Jürgensen  1996    194          46.12   
  Odder IGF                   
28  Casper Trier Jensen  1996    191          46.36   
  Struer Svømmeklub                   
29  Lasse Munkholm  1996    188          46.63   
  Struer Svømmeklub                   
30  Mads Lykke Jensen  1996    186          46.81   
  Svømmeklubben Grindsted                   
31  Alexander Rohde  1995    181          47.18   
  Svømmeklubben Tempo                   
32  Victor Moritz  1996    176          47.69   
  Hjortshøj-Egå IF Svømme                   
33  Peter Birk  1996    174          47.86   
  Thisted Svømmeklub                   
34  Mathias Sørensen  1996    171          48.14   
  Hjortshøj-Egå IF Svømme                   
35  Ralf Fagerstrøm  1996    160          49.24   
  Svømmeklubben Jet                   
36  Junarak Mikaelsen  1996    156          49.60   
  Svømmeklubben Jet                   
37  Mikkel Nielsen  1996    137          51.81   
  Hjortshøj-Egå IF Svømme                   
38  Martin Hjelm  1995    130          52.67   
  Odder IGF                   
39  Tobias Skov  1995    130          52.74   
  Herning Svømmeklub                   
40  Marc Salomonsen  1996    124          53.61   
  Silkeborg Svømmeklub                   
41  Alexander Nygaard  1996    99          57.78   
  Herning Svømmeklub                   
Sebastian K. Jespersen  1996              DNS   
  Odder IGF                   
Mathias Johannsen  1996              DNS   
  Skovbakken Svømmeafdeli                   
Rune Kay  1996              DNS   
  Svømmeklubben Tempo                   
Kasper Winther  1995              DNS   
  Silkeborg Svømmeklub                   
Anders Kirk  1996              DSQ  1 hånd v 25m 
  Thisted Svømmeklub                   
 
Løb 5, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Michael Bach  1993    451          34.82   
  Thisted Svømmeklub                   
Gavin Anthony  1993    419          35.70   
  Struer Svømmeklub                   
Lasse Meineche  1994    396          36.37   
  Herning Svømmeklub                   
Kristian Lynge Dahlgaard  1994    382          36.80   
  Thisted Svømmeklub                   
Jonas Knøsgaard  1994    363          37.43   
  Aabybro Idrætsforening                   
Jonas Aagaard  1994    330          38.66   
  Brønderslev SK08                   
Nicolai Broner Jensen  1994    291          40.32   
  Munkebo Svømme- og Kond                   
David Jensen  1994    250          42.40   
  Aabybro Idrætsforening                   
Esben S. Ditlefsen  1993    249          42.46   
  Lyseng IF                   
10  Mads Larsen  1993    227          43.78   
  Svømmeklubben Søhesten                   
11  Jesper Lehd Jørgensen  1993    223          44.07   
  Thisted Svømmeklub                   
12  Frederik Poulsen  1994    197          45.93   
  Lyseng IF                   
13  Michael F. Mortensen  1994    185          46.84   
  Herning Svømmeklub                   
14  Rasmus Fruergaard  1994    135          52.02   
  Aabybro Idrætsforening                   
Luca Pasquali  1994              DNS   
  Thisted Svømmeklub                   
Søren L. Knudsen  1993              DNS   
  Thisted Svømmeklub                   
Magnus Kross  1993              DNS   
  Hjortshøj-Egå IF Svømme                   
 
Løb 5, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 17 år og ældre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mads Pedersen  1991    635          31.07   
  Herning Svømmeklub                   
Casper Iversen  1991    617          31.37   
  Herning Svømmeklub                   
Morten Steen Christensen  1992    546          32.67   
  Struer Svømmeklub                   
Stefan B. Høgild  1991    495          33.76   
  Herning Svømmeklub                   
Jens Glent Abildgaard  1991    420          35.68   
  Herning Svømmeklub                   
Christian Broni  1992    399          36.29   
  Ikast Svømmeklub                   
Thomas Abildsten  1990    387          36.64   
  Svømmeklubben Grindsted                   
Thyge Boye Petersen  1989    284          40.64   
  Brædstrup Svømmeklub                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.17.02 
Licens til Ikast Svømmeklub 
 
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Midsommer Cup 2009    Udskriftsdato  20 juni 2009   
  Stævne by  Ikast    Udskriftstidspunkt  11:28   
  Arrangør  Ikast Svømme Klub         
 
 
Løb 6, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 10 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Anette Poulsen  1999    179          53.71   
  Thisted Svømmeklub                   
Lisa Terp  1999    168          54.89   
  Struer Svømmeklub                   
Frederikke Asfeldt  1999    158          55.95   
  Herning Svømmeklub                   
Trine Guldberg  1999    145          57.67   
  Herning Svømmeklub                   
Nanna Kibsgaard Madsen  2000    136          58.82   
  Struer Svømmeklub                   
Laura Bruun  1999    134          59.09   
  IHF Svømning                   
Sofie Larsen  1999    123          1:00.83   
  Svømmeklubben Jet                   
Mie Johansen  1999    100          1:05.15   
  Ikast Svømmeklub                   
Caroline Høbjerg Svejsø  1999    89          1:07.82   
  IHF Svømning                   
10  Emilie Kielsholm Jacobsen  1999    54          1:19.87   
  IHF Svømning                   
Josephine Skadhede  1999              DNS   
  IHF Svømning                   
Caroline Thimm  1999              DSQ  1 hånd i afslut 
  Herning Svømmeklub                   
 
Løb 6, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Maja Sandholm Pedersen  1998    326          44.00   
  Struer Svømmeklub                   
Malene Bach Jensen  1997    262          47.31   
  Skovbakken Svømmeafdeli                   
Sara Sofia Benzarti  1997    256          47.69   
  Brædstrup Svømmeklub                   
Camilla Caspersen  1998    246          48.30   
  Aarhus Idrætsforening A                   
Camilla M Kristensen  1998    227          49.63   
  Struer Svømmeklub                   
Nicoline N. Pontopidan  1998    221          50.06   
  Silkeborg Svømmeklub                   
Laura Skovby  1997    212          50.77   
  Hjortshøj-Egå IF Svømme                   
Janni Andreasen  1997    211          50.82   
  Svømmeklubben Søhesten                   
Rasmine Birn Rydder  1997    209          50.99   
  Aarhus Idrætsforening A                   
10  Lea Moesgaard  1998    204          51.46   
  Herning Svømmeklub                   
11  Lisa Brayd  1997    203          51.51   
  Ikast Svømmeklub                   
12  Laura Sørensen  1997    183          53.33   
  Skanderborg Svømmeklub                   
12  Sofie Marie Kølbæk  1998    183          53.33   
  Herning Svømmeklub                   
14  Sidsel Thomsen  1997    177          53.96   
  IHF Svømning                   
15  Trine G. Sørensen  1997    175          54.15   
  Brædstrup Svømmeklub                   
16  Katrine Steenstrup  1997    174          54.20   
  Svømmeklubben Jet                   
17  Camilla Tromborg  1998    171          54.53   
  Ikast Svømmeklub                   
18  Emilie B. Hansen  1997    166          55.06   
  Odder IGF                   
19  Katrine Aastrup  1997    165          55.23   
  Svømmeklubben Søhesten                   
20  Katrine Kristensen  1997    164          55.35   
  Svømmeklubben Søhesten                   
21  Anja Neergaard  1998    160          55.73   
  Svømmeklubben Søhesten                   
22  Louise Heiberg  1998    146          57.52   
  Svømmeklubben Jet                   
23  Emma Rohde  1997    144          57.78   
  Herning Svømmeklub                   
24  Camilla Puk Jensen  1998    141          58.21   
  Herning Svømmeklub                   
25  Signe Knøsen  1997    140          58.30   
  Svømmeklubben Søhesten                   
26  Amalie Mejer  1998    140          58.36   
  Ikast Svømmeklub                   
27  Astrid Sejr Andersen  1998    130          59.80   
  Aarhus Idrætsforening A                   
28  Helena Rasmussen  1998    129          59.98   
  Ikast Svømmeklub                   
29  Emma Louise Frohn  1998    126          1:00.33   
  Ikast Svømmeklub                   
30  Rikke Blach  1997    117          1:01.90   
  Svømmeklubben Søhesten                   
31  Frederikke Hansen  1998    94          1:06.56   
  Aarhus Idrætsforening A                   
32  Camilla Ginderskov  1998    85          1:08.87   
  Herning Svømmeklub                   
33  Josefine B. Rasmussen  1998    77          1:11.22   
  Svømmeklubben Søhesten                   
Emilie Aagaard  1997              DNS   
  Silkeborg Svømmeklub                   
Trine Jensen  1998              DNS   
  IHF Svømning                   
Maria Fuglsang Frandsen  1997              DSQ  1 hånd v 25m 
  Brædstrup Svømmeklub                   
 
Løb 6, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Olivia Larsen  1995    488          38.45   
  Lyseng IF                   
Mathilde Kjær Hansen  1995    461          39.19   
  Skovbakken Svømmeafdeli                   
Sisse Sørensen  1996    437          39.89   
  Herning Svømmeklub                   
Nanna Fallesen  1995    420          40.41   
  Herning Svømmeklub                   
Sanne Lindblad  1996    419          40.44   
  Silkeborg Svømmeklub                   
Cecilie Laursen  1996    405          40.90   
  IHF Svømning                   
Cecilie Bjerg  1996    394          41.30   
  Agfs Svømmeafdeling                   
Julie Hedegaard  1996    380          41.78   
  Skovbakken Svømmeafdeli                   
Julie Møller Nielsen  1996    366          42.32   
  Struer Svømmeklub                   
10  Nikoline Egerod Leth  1996    361          42.53   
  Aarhus Idrætsforening A                   
11  Nanett Brik  1995    356          42.70   
  Munkebo Svømme- og Kond                   
12  Johanne Kølbæk  1996    340          43.35   
  Herning Svømmeklub                   
13  Sandra Bram Madsen  1995    340          43.37   
  Agfs Svømmeafdeling                   
13  Trine Thusgaard Andersen  1996    340          43.37   
  Struer Svømmeklub                   
15  Tashia Lundvig  1996    333          43.65   
  Ikast Svømmeklub                   
16  Kalinka T. Mogensen  1995    331          43.76   
  Silkeborg Svømmeklub                   
17  Louise Sander  1995    328          43.88   
  Ikast Svømmeklub                   
18  Nanna Frederiksen  1996    320          44.27   
  Skovbakken Svømmeafdeli                   
19  Sofie Grønlund  1995    314          44.54   
  Svømmeklubben Grindsted                   
20  Nina Jørgensen  1996    310          44.73   
  Hjortshøj-Egå IF Svømme                   
21  Anne Dahl  1996    303          45.06   
  Randers GF Neptun                   
22  Mia Møller  1996    295          45.45   
  Skanderborg Svømmeklub                   
23  Maria Nielsen  1996    294          45.51   
  Skanderborg Svømmeklub                   
24  Anna Luna Lind  1996    290          45.74   
  Odder IGF                   
25  Sofie Aaquist  1996    289          45.80   
  Randers GF Neptun                   
26  Sille Brolykke Bjerrum  1996    284          46.04   
  Svømmeklubben Grindsted                   
27  Sidsel Schlott Køpke  1995    278          46.36   
  Skovbakken Svømmeafdeli                   
28  Anne Ølund  1996    254          47.81   
  Odder IGF                   
29  Frederikke Agerbo Modin  1996    252          47.93   
  Skovbakken Svømmeafdeli                   
30  Siv Madsen  1996    246          48.32   
  Thisted Svømmeklub                   
31  Nina Hawar  1996    241          48.66   
  Aarhus Idrætsforening A                   
32  Katrine M. Borum  1996    235          49.05   
  Hjortshøj-Egå IF Svømme                   
33  Mathilde Thusgaard  1996    220          50.11   
  Hjortshøj-Egå IF Svømme                   
34  Cecilie Schmidt Nielsen  1996    196          52.07   
  Skanderborg Svømmeklub                   
35  Ana Cecilia Woetmann  1996    189          52.72   
  Ikast Svømmeklub                   
36  Louise Mosegaard Tromborg  1996    182          53.43   
  Ikast Svømmeklub                   
37  Julie Jørgensen  1996    180          53.64   
  Skovbakken Svømmeafdeli                   
38  Emma Klitnæs  1996    175          54.09   
  Hjortshøj-Egå IF Svømme                   
39  Shannie Zülau  1996    168          54.83   
  Ikast Svømmeklub                   
40  Thilde Søborg Pedersen  1996    158          56.01   
  Svømmeklubben Søhesten                   
41  Louise Vibæk  1996    155          56.33   
  Svømmeklubben Jet                   
42  Maria Boesing  1996    145          57.59   
  Svømmeklubben Jet                   
Anne-Mette Müller  1995              40.24  EXTRA 
  Svømmeklubben Sønderbor                   
Maj Møller Nielsen  1995              DNS   
  IHF Svømning                   
Ditte Asmussen  1995              DNS   
  Munkebo Svømme- og Kond                   
Randi Strunge  1996              DNS   
  Herning Svømmeklub                   
Charlotte Holst  1995              DNS   
  Lyseng IF                   
Mathilde W Birkholm  1996              DNS   
  Skanderborg Svømmeklub                   
Michelle Haarhr Toft  1996              DNS   
  Struer Svømmeklub                   
Rikke Thranum  1995              DNS   
  Odder IGF                   
Ida Rosenlund Nielsen  1995              DNS   
  IHF Svømning                   
Rikke Legaard Madsen  1996              DSQ  1 hånd i afslut 
  Odder IGF                   
 
Løb 6, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 15 år og ældre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Nina Højris Jørgensen  1992    663          34.72   
  Lyseng IF                   
Tea L. Christensen  1989    585          36.20   
  Herning Svømmeklub                   
Tascha Mac Brayd  1993    536          37.26   
  Herning Svømmeklub                   
Heidi Mikkelsen  1985    507          37.97   
  Herning Svømmeklub                   
Cornelia Buus  1994    493          38.31   
  Agfs Svømmeafdeling                   
Michelle Strand  1994    479          38.69   
  Randers GF Neptun                   
Marie Egebjerg Jensen  1993    465          39.07   
  Skovbakken Svømmeafdeli                   
Helle Kjær  1994    455          39.36   
  Thisted Svømmeklub                   
Heidi Hollænder  1991    451          39.47   
  Svømmeklubben Grindsted                   
10  Amalie Klitgaard  1994    451          39.48   
  Silkeborg Svømmeklub                   
11  Tilde Brinkmann Jensen  1991    421          40.39   
  Lyseng IF                   
12  Sara Rainer  1994    406          40.88   
  Svømmeklubben Tempo                   
13  Lone Vølund  1965    391          41.41   
  Brædstrup Svømmeklub                   
14  Anne V Weibrecht  1994    360          42.54   
  Aarhus Idrætsforening A                   
15  Josephine Rasmussen  1993    352          42.88   
  Svømmeklubben Tempo                   
16  Amalie Sørensen  1994    320          44.25   
  Odder IGF                   
17  Mette Høiberg Ozol  1990    319          44.28   
  Brædstrup Svømmeklub                   
18  Camilla Bundgaard  1990    309          44.75   
  Ikast Svømmeklub                   
19  Kristina Søborg Pedersen  1992    279          46.30   
  Svømmeklubben Søhesten                   
20  Anna Nielsen  1994    254          47.77   
  Munkebo Svømme- og Kond                   
21  Christina Mejlgaard  1994    247          48.26   
  IHF Svømning                   
22  Sofie Holde  1992    239          48.76   
  Skanderborg Svømmeklub                   
Tina Bæk  1994              DNS   
  Herning Svømmeklub                   
Stine Sletskov  1993              DSQ  Tyvstart 
  Skanderborg Svømmeklub                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.17.02 
Licens til Ikast Svømmeklub 
 
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Midsommer Cup 2009    Udskriftsdato  20 juni 2009   
  Stævne by  Ikast    Udskriftstidspunkt  12:03   
  Arrangør  Ikast Svømme Klub         
 
 
Løb 7, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 12 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Jens Nielsen  1997    236          1:22.71   
  Silkeborg Svømmeklub                   
Morten Thomsen  1997    225          1:24.12   
  Struer Svømmeklub                   
Frederik Knudsen  1997    223          1:24.35   
  Svømmeklubben Grindsted                   
Magnus Fallesen  1998    214          1:25.46   
  Herning Svømmeklub                   
Tom Heilmann  1997    197          1:27.95   
  Svømmeklubben Tempo                   
Frederik Jessen  1998    196          1:28.10   
  Thisted Svømmeklub                   
Jonatan Balladone  1997    182          1:30.16   
  Agfs Svømmeafdeling                   
Mikkel Vølund  1997    178          1:30.87   
  Brædstrup Svømmeklub                   
Jacob Wecherhausen  1997    165          1:33.27   
  Svømmeklubben Sønderbor                   
10  Mads D. Kristensen  1998    131          1:40.66   
  Lyseng IF                   
11  Martin Grønning  1997    127          1:41.63   
  Silkeborg Svømmeklub                   
12  Jonas Hørslev Sørensen  1999    117          1:44.66   
  Agfs Svømmeafdeling                   
13  Michael Terp Olesen  1999    113          1:45.66   
  Struer Svømmeklub                   
14  Simon Johannsen  1998    113          1:45.91   
  Skovbakken Svømmeafdeli                   
15  Toke Cramer  1998    99          1:50.63   
  Agfs Svømmeafdeling                   
16  Severin Bjerre  1998    72          2:03.01   
  IHF Svømning                   
17  Jens Bo Conrad  1998    69          2:04.43   
  IHF Svømning                   
18  Mathias Kearny  1999    61          2:09.95   
  IHF Svømning                   
Peder Andreas Krarup  1998              DNS   
  Agfs Svømmeafdeling                   
Emil Træholt  1997              DNS   
  Herning Svømmeklub                   
Mark Andersen  1997              DNS   
  Herning Svømmeklub                   
Tobias B. Bjerg  1998              DSQ  glid på maven 
  Agfs Svømmeafdeling                   
Kasper Kross  1997              DSQ  på mave50m/glid 
  Hjortshøj-Egå IF Svømme                   
 
Løb 7, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Joachim Mortensen  1995    455          1:06.48   
  Herning Svømmeklub                   
Nicklas B. Nielsen  1995    432          1:07.65   
  Ikast Svømmeklub                   
Mikkel Hvolgaard  1995    417          1:08.43   
  Ikast Svømmeklub                   
Lasse Bang Krogh  1995    385          1:10.30   
  Herning Svømmeklub                   
Anders Fly  1995    332          1:13.82   
  Brønderslev SK08                   
Mathias Petersen  1995    324          1:14.43   
  Ikast Svømmeklub                   
Marc Abel  1995    322          1:14.63   
  Skanderborg Svømmeklub                   
Mikkel Grønbo  1996    302          1:16.19   
  Silkeborg Svømmeklub                   
Rasmus Mohr Nielsen  1996    298          1:16.57   
  Svømmeklubben Sønderbor                   
10  Laust Moesgaard  1996    292          1:17.12   
  Herning Svømmeklub                   
11  Kasper V Hansen  1996    285          1:17.75   
  Brønderslev SK08                   
12  Sebastian Johansen  1995    274          1:18.78   
  Aarhus Idrætsforening A                   
13  Mathias Beck  1996    268          1:19.31   
  Silkeborg Svømmeklub                   
14  Steffen Møller Jürgensen  1996    254          1:20.77   
  Odder IGF                   
15  Christian Dall  1995    245          1:21.74   
  Odder IGF                   
16  Jesper Aakjær Thomsen  1995    242          1:22.02   
  IHF Svømning                   
17  Jakob Poulsen  1996    240          1:22.25   
  Brønderslev SK08                   
18  Emil Buur Persson  1995    240          1:22.27   
  Aarhus Idrætsforening A                   
19  Nicklas Mejlholm  1996    218          1:25.01   
  Svømmeklubben Jet                   
20  Johan Christensen  1996    212          1:25.77   
  Aarhus Idrætsforening A                   
21  Casper Trier Jensen  1996    199          1:27.56   
  Struer Svømmeklub                   
22  Tobias M. Kristensen  1996    197          1:27.82   
  Struer Svømmeklub                   
23  Mikkel Juul Jørgensen  1995    192          1:28.67   
  Svømmeklubben Grindsted                   
24  Tobias Skov  1995    192          1:28.72   
  Herning Svømmeklub                   
25  Peter Schmidt Sørensen  1996    181          1:30.49   
  Svømmeklubben Grindsted                   
26  Anders L. Mogensen  1996    178          1:30.87   
  Agfs Svømmeafdeling                   
27  Emil Laursen  1996    167          1:32.84   
  Silkeborg Svømmeklub                   
28  Vitus Mathiasen  1996    164          1:33.35   
  Thisted Svømmeklub                   
29  Isak Gadegaard  1996    113          1:45.81   
  Agfs Svømmeafdeling                   
30  Pierre Hønigmann  1996    93          1:53.05   
  Brædstrup Svømmeklub                   
Albert Grahn-Frankil  1996              DNS   
  Agfs Svømmeafdeling                   
Mathias Johannsen  1996              DNS   
  Skovbakken Svømmeafdeli                   
Sebastian K. Jespersen  1996              DNS   
  Odder IGF                   
Jesper Skovbo Hansen  1996              DNS   
  Odder IGF                   
Rune Kay  1996              DNS   
  Svømmeklubben Tempo                   
Carl Emil Thomassen  1996              DSQ  hang i tov 50m 
  IHF Svømning                   
 
Løb 7, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Martin Terp Olesen  1994    531          1:03.16   
  Struer Svømmeklub                   
Kristian Poulsen  1994    477          1:05.45   
  Brønderslev SK08                   
Kristoffer Salomonsen  1993    453          1:06.59   
  Thisted Svømmeklub                   
Peder Engstrup-Jepsen  1993    441          1:07.20   
  Svømmeklubben Sønderbor                   
Dennis Petersen  1993    426          1:07.96   
  Skovbakken Svømmeafdeli                   
Anders T. Rasmussen  1993    398          1:09.53   
  Silkeborg Svømmeklub                   
Esben Brigsted  1993    393          1:09.83   
  Svømmeklubben Tempo                   
Kristoffer Nørgaard  1993    376          1:10.88   
  Herning Svømmeklub                   
Søren Brinkmann Nielsen  1994    367          1:11.44   
  Svømmeklubben Søhesten                   
10  Patrick Rohde  1994    340          1:13.29   
  Svømmeklubben Tempo                   
11  Patrick Bislev  1994    332          1:13.87   
  Svømmeklubben Søhesten                   
12  Malte Lund Rasmussen  1994    329          1:14.10   
  Lyseng IF                   
13  Jonathan Christensen  1993    321          1:14.68   
  Herning Svømmeklub                   
14  Søren Eller Thomsen  1994    293          1:17.00   
  Skovbakken Svømmeafdeli                   
15  Thomas Jørgensen  1994    285          1:17.70   
  Munkebo Svømme- og Kond                   
16  Peter Kragelund  1993    283          1:17.93   
  AIA-Tranbjerg                   
17  Oliver Elsgaard  1994    281          1:18.07   
  Brønderslev SK08                   
18  Benjamin Andersson  1994    274          1:18.69   
  Skovbakken Svømmeafdeli                   
19  Jacob Mortensen  1994    269          1:19.22   
  Svømmeklubben Grindsted                   
20  Malte Gissel  1993    257          1:20.44   
  Aarhus Idrætsforening A                   
21  Kasper Moltsen  1994    237          1:22.58   
  Struer Svømmeklub                   
22  Alexander Frederiksen  1994    236          1:22.80   
  Herning Svømmeklub                   
23  Bjørn Baunwall  1993    232          1:23.26   
  Skanderborg Svømmeklub                   
24  Søren Ø Andersen  1993    214          1:25.46   
  Struer Svømmeklub                   
25  Mads Vølund  1994    209          1:26.12   
  Brædstrup Svømmeklub                   
26  Steffen Bredgaard  1994    201          1:27.36   
  Svømmeklubben Tempo                   
27  Andes Hermann  1993    186          1:29.60   
  Nordgårdens IF                   
28  Rasmus Rothausen  1994    181          1:30.34   
  Odder IGF                   
29  Jonas Friis Jespersen  1994    159          1:34.43   
  Ikast Svømmeklub                   
Mathias Hansen  1993              DNS   
  Herning Svømmeklub                   
Jonathan Bitch Holm  1994              DNS   
  Agfs Svømmeafdeling                   
Michael F. Mortensen  1994              DNS   
  Herning Svømmeklub                   
 
Løb 7, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 17 år og ældre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Martin Duedahl  1985    599          1:00.68   
  Herning Svømmeklub                   
Jens Glent Abildgaard  1991    511          1:03.96   
  Herning Svømmeklub                   
Søren Smidt Bonnesen  1992    470          1:05.79   
  Svømmeklubben Sønderbor                   
Stefan B. Høgild  1991    454          1:06.53   
  Herning Svømmeklub                   
Frederik H. Lyngdorf  1992    438          1:07.32   
  Lyseng IF                   
Morten Dueholm Jørgensen  1989    424          1:08.07   
  Brædstrup Svømmeklub                   
Daniel Kloster  1992    384          1:10.33   
  Herning Svømmeklub                   
Lasse Sangild  1990    365          1:11.56   
  Herning Svømmeklub                   
Thøger Brinkman Nielsen  1990    338          1:13.39   
  Svømmeklubben Søhesten                   
10  Søren Voigt  1989    286          1:17.60   
  Skanderborg Svømmeklub                   
11  Keld Rishøj  1988    157          1:34.78   
  Thisted Svømmeklub                   
Peter Tramm  1992              DNS   
  IHF Svømning                   
Stefan Gram Hansen  1990              DSQ  glid på mave 50m 
  Munkebo Svømme- og Kond                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.17.02 
Licens til Ikast Svømmeklub 
 
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Midsommer Cup 2009    Udskriftsdato  20 juni 2009   
  Stævne by  Ikast    Udskriftstidspunkt  12:26   
  Arrangør  Ikast Svømme Klub         
 
 
Løb 8, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 10 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Alberte Spure Nielsen  1999    185          1:42.34   
  Agfs Svømmeafdeling                   
Laura Rasmussen  1999    173          1:44.55   
  Randers GF Neptun                   
Trine Kjøngerskov  2000    147          1:50.47   
  Herning Svømmeklub                   
Emilie Kielsholm Jacobsen  1999    112          2:00.73   
  IHF Svømning                   
Caroline Høbjerg Svejsø  1999    83          2:13.82   
  IHF Svømning                   
Josephine Skadhede  1999              DNS   
  IHF Svømning                   
 
Løb 8, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Cathrine Stapelfeld  1997    411          1:18.38   
  Ikast Svømmeklub                   
Una Møller  1998    277          1:29.43   
  IHF Svømning                   
Anne V Mikkelsen  1997    242          1:33.51   
  Struer Svømmeklub                   
Matilde Madsen  1997    224          1:35.96   
  Brønderslev SK08                   
Astrid Fly Oredsson  1998    221          1:36.44   
  Agfs Svømmeafdeling                   
Laura Sørensen  1997    189          1:41.54   
  Skanderborg Svømmeklub                   
Anna Sofie Poulsen  1997    168          1:45.57   
  Odder IGF                   
Trine G. Sørensen  1997    148          1:50.08   
  Brædstrup Svømmeklub                   
Camilla Ginderskov  1998    97          2:06.65   
  Herning Svømmeklub                   
Trine Jensen  1998              DNS   
  IHF Svømning                   
 
Løb 8, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Maria Søe Beith  1996    448          1:16.17   
  Thisted Svømmeklub                   
Charlotte Thor  1995    435          1:16.89   
  IHF Svømning                   
Signe D. Thomasen  1996    411          1:18.41   
  Brædstrup Svømmeklub                   
Anne Sofie J. Brund  1995    410          1:18.45   
  Agfs Svømmeafdeling                   
Amalie Rasmussen  1996    398          1:19.20   
  Svømmeklubben Tempo                   
Anna Jessen  1995    395          1:19.41   
  Thisted Svømmeklub                   
Ida Elvira Jensen  1995    395          1:19.44   
  Brønderslev SK08                   
Kristina J. Frederiksen  1995    372          1:21.00   
  Lyseng IF                   
Mia Møller  1996    370          1:21.20   
  Skanderborg Svømmeklub                   
10  Johanne Brahe  1995    366          1:21.46   
  AIA-Tranbjerg                   
11  Julie Hedegaard  1996    359          1:22.00   
  Skovbakken Svømmeafdeli                   
12  Sanne Lindblad  1996    345          1:23.09   
  Silkeborg Svømmeklub                   
13  Nanna Fallesen  1995    345          1:23.10   
  Herning Svømmeklub                   
14  Tilbe Kaya  1995    342          1:23.30   
  Odder IGF                   
15  Marlene Jessing Larsen  1996    341          1:23.39   
  Agfs Svømmeafdeling                   
16  Line Helbo  1996    339          1:23.60   
  Odder IGF                   
17  Pernille Krog Poulsen  1995    337          1:23.72   
  Thisted Svømmeklub                   
18  Maria Kibsgaard Madsen  1995    331          1:24.21   
  Struer Svømmeklub                   
19  Emma Krintel  1996    329          1:24.41   
  Skanderborg Svømmeklub                   
20  Cecilie Bjerg  1996    329          1:24.46   
  Agfs Svømmeafdeling                   
21  Katrine M. Johannsen  1996    325          1:24.76   
  Silkeborg Svømmeklub                   
22  Helene Frasez Sørensen  1995    319          1:25.32   
  Aarhus Idrætsforening A                   
22  Sandra Bram Madsen  1995    319          1:25.32   
  Agfs Svømmeafdeling                   
24  Maria Møldrup  1995    302          1:26.82   
  Brædstrup Svømmeklub                   
25  Camilla Nielsen  1996    302          1:26.91   
  IHF Svømning                   
26  Anne Cathrine Thomsen  1996    296          1:27.40   
  Struer Svømmeklub                   
27  Mie Munkholt  1995    294          1:27.61   
  AIA-Tranbjerg                   
28  Astrid Kofoed Lund  1995    278          1:29.32   
  Skovbakken Svømmeafdeli                   
29  Siv Madsen  1996    269          1:30.28   
  Thisted Svømmeklub                   
30  Emma Hiltmar  1996    267          1:30.48   
  Herning Svømmeklub                   
31  Simone Larsen  1996    257          1:31.63   
  Svømmeklubben Tempo                   
32  Sille Brolykke Bjerrum  1996    255          1:31.94   
  Svømmeklubben Grindsted                   
33  Sisse Grubak Simonsen  1996    253          1:32.17   
  Brønderslev SK08                   
34  Ana Cecilia Woetmann  1996    251          1:32.36   
  Ikast Svømmeklub                   
35  Mai Laurberg  1996    241          1:33.66   
  Svømmeklubben Tempo                   
36  Julie Jørgensen  1996    234          1:34.56   
  Skovbakken Svømmeafdeli                   
37  Helene Siggaard  1995    231          1:35.02   
  Ikast Svømmeklub