Resultater for Midsommer Cup 2009
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Midsommer Cup 2009 | Udskriftsdato | 20 juni 2009 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 14:21 | |||
Arrangør | Ikast Svømme Klub |
Løb 10, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Marie Eske | 1999 | 189 | 4:04.48 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
2 | Frederikke Asfeldt | 1999 | 176 | 4:10.56 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
3 | Lisa Terp | 1999 | 175 | 4:10.74 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
- | Trine Guldberg | 1999 | DSQ | crawl i starten | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Løb 10, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Cecilia Hansen | 1997 | 375 | 3:14.53 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Pernille Luise Kellmann | 1998 | 340 | 3:21.05 | ||||||
Svømmeklubben Sønderbor | ||||||||||
3 | Tatjana Hansen | 1997 | 336 | 3:21.87 | ||||||
Svømmeklubben Sønderbor | ||||||||||
4 | Maja Sandholm Pedersen | 1998 | 304 | 3:28.76 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
5 | Katrine Kjær Kjølby | 1997 | 295 | 3:30.76 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
6 | Camilla Caspersen | 1998 | 248 | 3:43.32 | ||||||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
7 | Nicoline N. Pontopidan | 1998 | 245 | 3:44.27 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Camilla M Kristensen | 1998 | 227 | 3:49.98 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
9 | Laura Skovby | 1997 | 226 | 3:50.31 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
10 | Rasmine Birn Rydder | 1997 | 217 | 3:53.58 | ||||||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
11 | Astrid Fly Oredsson | 1998 | 216 | 3:54.02 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
12 | Lisa Brayd | 1997 | 190 | 4:04.08 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
13 | Sofie Marie Kølbæk | 1998 | 176 | 4:10.33 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
14 | Jeanette Færch | 1998 | 168 | 4:14.26 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
15 | Astrid Sejr Andersen | 1998 | 135 | 4:33.30 | ||||||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
- | Emilie Aagaard | 1997 | DNS | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 10, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Malene M. Pedersen | 1996 | 568 | 2:49.45 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
2 | Olivia Larsen | 1995 | 535 | 2:52.89 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
3 | Julie Møller Nielsen | 1996 | 416 | 3:07.99 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
4 | Cecilie Laursen | 1996 | 413 | 3:08.45 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
5 | Line H. Vestergaard | 1996 | 412 | 3:08.55 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Nanna Fallesen | 1995 | 405 | 3:09.64 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
7 | Nanna Frederiksen | 1996 | 365 | 3:16.36 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeli | ||||||||||
8 | Louise Sander | 1995 | 364 | 3:16.47 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
9 | Nadja Christiansen | 1995 | 363 | 3:16.79 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
10 | Johanne Kølbæk | 1996 | 359 | 3:17.37 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
11 | Cecilie Bjerg | 1996 | 355 | 3:18.23 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
12 | Linette Hansen | 1995 | 354 | 3:18.30 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
13 | Sandra Bram Madsen | 1995 | 351 | 3:18.88 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
14 | Nikoline Egerod Leth | 1996 | 332 | 3:22.68 | ||||||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
15 | Nina Jørgensen | 1996 | 321 | 3:24.99 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
16 | Anne Dahl | 1996 | 314 | 3:26.40 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
17 | Sille Brolykke Bjerrum | 1996 | 278 | 3:34.95 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
18 | Line Augustesen Obel | 1996 | 277 | 3:35.18 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
19 | Katrine M. Borum | 1996 | 262 | 3:39.41 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
20 | Tashia Lundvig | 1996 | 261 | 3:39.71 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
21 | Anne Ølund | 1996 | 253 | 3:41.75 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
22 | Nina Hawar | 1996 | 225 | 3:50.75 | ||||||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
23 | Louise Mosegaard Tromborg | 1996 | 190 | 4:04.01 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
24 | Thilde Søborg Pedersen | 1996 | 163 | 4:16.63 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
- | Anne-Mette Müller | 1995 | 3:01.72 | EXTRA | ||||||
Svømmeklubben Sønderbor | ||||||||||
- | Ida Rosenlund Nielsen | 1995 | DNS | |||||||
IHF Svømning | ||||||||||
- | Maj Møller Nielsen | 1995 | DNS | |||||||
IHF Svømning | ||||||||||
- | Emilie Søgaard | 1996 | DNS | |||||||
IHF Svømning | ||||||||||
Løb 10, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 15 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Nanna Lunding | 1991 | 688 | 2:38.95 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Tea L. Christensen | 1989 | 610 | 2:45.44 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
3 | Nina Højris Jørgensen | 1992 | 588 | 2:47.50 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
4 | Cecilie Termøhlen | 1993 | 569 | 2:49.36 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
5 | Helle Kjær | 1994 | 468 | 3:00.77 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
6 | Michelle Strand | 1994 | 427 | 3:06.32 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
7 | Heidi Hollænder | 1991 | 425 | 3:06.70 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
8 | Cornelia Buus | 1994 | 406 | 3:09.52 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
9 | Sara Rainer | 1994 | 384 | 3:12.99 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
10 | Daisy Lannie | 1994 | 334 | 3:22.27 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
11 | Anne V Weibrecht | 1994 | 322 | 3:24.70 | ||||||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
12 | Kristina Søborg Pedersen | 1992 | 267 | 3:37.86 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Ikast Svømmeklub |