Resultater for Regionsmesterskab Nordsjælland Årgang
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Regionsmesterskaberne 2016 |
|
Udskriftsdato |
05 november 2016 |
|
|
Stævne by |
Gladsaxe |
|
Udskriftstidspunkt |
15:42 |
|
|
Arrangør |
Gladsaxe |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
05 november 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lærke Schelde-Mollerup |
2003 |
|
686 |
32.76 |
1:11.94 |
1:55.66 |
|
2:30.05 |
|
|
Svømmeklubben Laksen |
2:31.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Esther Else Grubert |
2003 |
|
651 |
33.02 |
1:12.69 |
1:58.12 |
|
2:32.71 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:36.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Sofia Norre Bendt |
2003 |
|
640 |
35.46 |
1:14.25 |
1:59.26 |
|
2:33.57 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:41.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Pernille Elm Jensen |
2003 |
|
603 |
33.50 |
1:15.40 |
1:59.62 |
|
2:36.65 |
|
|
JGI Svømning |
2:41.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Caroline Buhl Schrøder |
2003 |
|
602 |
35.21 |
1:14.99 |
2:00.44 |
|
2:36.69 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:41.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Thea F. Johansen |
2003 |
|
588 |
34.11 |
1:14.55 |
2:00.33 |
|
2:37.94 |
|
|
Herlev Svømning |
2:38.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Ella Stenholt |
2003 |
|
556 |
35.70 |
1:14.29 |
2:02.97 |
|
2:40.91 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:49.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Mille Pedersen |
2003 |
|
551 |
35.19 |
1:18.55 |
2:04.85 |
|
2:41.44 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:43.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Luna Emilie Olsen |
2003 |
|
550 |
33.32 |
1:14.92 |
2:03.60 |
|
2:41.49 |
|
|
Slangerup Svømmeklub |
2:41.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Maria Lund |
2003 |
|
536 |
35.39 |
1:16.07 |
2:06.32 |
|
2:42.92 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:46.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Christine Henriksen |
2003 |
|
529 |
35.28 |
1:18.44 |
2:05.69 |
|
2:43.60 |
|
|
JGI Svømning |
2:48.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Esther Marie Heunicke |
2003 |
|
526 |
36.30 |
1:21.75 |
2:06.47 |
|
2:43.96 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:44.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Maria Hagen |
2003 |
|
517 |
36.48 |
1:18.81 |
2:08.17 |
|
2:44.90 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:46.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Olivia Mammen |
2003 |
|
513 |
36.12 |
1:18.94 |
2:06.81 |
|
2:45.28 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:43.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Mikala Ravn Borch |
2003 |
|
500 |
37.12 |
1:19.52 |
2:10.09 |
|
2:46.74 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:51.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Laura Rytz Jørgensen |
2003 |
|
493 |
38.80 |
1:20.36 |
2:09.68 |
|
2:47.48 |
|
|
Frederikssund Svømmeklub |
2:50.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Fiona Burmester |
2003 |
|
490 |
35.65 |
1:18.29 |
2:11.32 |
|
2:47.81 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
2:56.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Emilie Nepper-Christensen |
2003 |
|
488 |
37.36 |
1:21.40 |
2:10.16 |
|
2:48.05 |
|
|
Søllerød Svømmeklub |
2:49.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Astrid Thimmer |
2003 |
|
487 |
37.01 |
1:20.86 |
2:09.15 |
|
2:48.21 |
|
|
Hørsholm Svømmeforening |
2:45.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Frida Uldall |
2003 |
|
480 |
36.59 |
1:21.86 |
2:08.93 |
|
2:48.99 |
|
|
Hillerød Svømmeklub |
2:51.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Cathrine Toftelund Larsen |
2003 |
|
480 |
36.40 |
1:19.30 |
2:10.95 |
|
2:49.02 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:55.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Louise Dahl |
2003 |
|
476 |
36.62 |
1:21.84 |
2:12.36 |
|
2:49.50 |
|
|
JGI Svømning |
2:54.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Ellen A. Skov |
2003 |
|
476 |
37.05 |
1:21.43 |
2:11.54 |
|
2:49.51 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
2:52.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Anna Myhre Rottensten |
2003 |
|
473 |
36.36 |
1:21.72 |
2:10.34 |
|
2:49.86 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:58.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Freja Stenbækgård |
2003 |
|
464 |
34.51 |
1:18.50 |
2:11.32 |
|
2:50.88 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
2:57.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Carla Lyhne Weiner |
2003 |
|
444 |
38.95 |
1:26.42 |
2:13.78 |
|
2:53.47 |
|
|
Søllerød Svømmeklub |
2:55.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Victoria Husted Volden |
2003 |
|
443 |
38.50 |
1:21.57 |
2:15.76 |
|
2:53.54 |
|
|
Hørsholm Svømmeforening |
2:53.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Sille Andersen |
2003 |
|
443 |
38.66 |
1:22.13 |
2:14.45 |
|
2:53.55 |
|
|
Frederikssund Svømmeklub |
2:51.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Viola Demuth Andersen |
2003 |
|
432 |
42.32 |
1:25.74 |
2:13.36 |
|
2:54.97 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:54.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Ida Hebeltoft |
2003 |
|
432 |
38.98 |
1:22.19 |
2:17.00 |
|
2:55.08 |
|
|
Herlev Svømning |
2:58.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Astrid Permin |
2003 |
|
428 |
39.39 |
1:24.86 |
2:16.81 |
|
2:55.56 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
3:00.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Annika Lundin Brockdorff |
2003 |
|
427 |
35.60 |
1:20.44 |
2:13.26 |
|
2:55.73 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:57.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
Helene Jensen |
2003 |
|
423 |
37.00 |
1:22.68 |
2:16.43 |
|
2:56.23 |
|
|
Herlev Svømning |
2:50.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
Ida-Marie Frydenlund |
2003 |
|
419 |
40.55 |
1:27.97 |
2:15.43 |
|
2:56.86 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:59.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
Matilda Colley |
2003 |
|
394 |
40.38 |
1:27.31 |
2:19.50 |
|
3:00.50 |
|
|
Slangerup Svømmeklub |
3:00.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Clara Sass Husum |
2004 |
|
530 |
35.85 |
1:17.76 |
2:04.06 |
|
2:43.50 |
|
|
Slangerup Svømmeklub |
2:49.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Linnea Hietala |
2004 |
|
506 |
36.33 |
1:18.88 |
2:09.22 |
|
2:46.05 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
2:55.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Astrid M. Østergaard |
2004 |
|
502 |
35.73 |
1:18.41 |
2:08.97 |
|
2:46.50 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:56.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Johanne Baes Aaholst |
2004 |
|
482 |
37.22 |
1:19.36 |
2:11.48 |
|
2:48.75 |
|
|
Hillerød Svømmeklub |
2:51.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Martha Hjuler Britze |
2004 |
|
467 |
36.28 |
1:19.29 |
2:11.84 |
|
2:50.51 |
|
|
Hørsholm Svømmeforening |
2:49.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Emma Ekman |
2004 |
|
448 |
39.19 |
1:23.83 |
2:13.10 |
|
2:52.92 |
|
|
Svømmeklubben Laksen |
2:54.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Anna Nørskov |
2004 |
|
436 |
35.46 |
1:21.04 |
2:15.25 |
|
2:54.45 |
|
|
Søllerød Svømmeklub |
3:02.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Mathilde Edele Borg |
2004 |
|
434 |
39.03 |
1:25.37 |
2:15.45 |
|
2:54.81 |
|
|
Hørsholm Svømmeforening |
2:55.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Laura Borre Jacobsen |
2004 |
|
423 |
38.40 |
1:25.17 |
2:17.47 |
|
2:56.27 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:53.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Anna Leopold Brandt |
2004 |
|
415 |
38.57 |
1:23.48 |
2:17.88 |
|
2:57.35 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
3:00.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Pauline Drucker |
2004 |
|
398 |
40.82 |
1:27.82 |
2:18.26 |
|
2:59.86 |
|
|
Søllerød Svømmeklub |
3:06.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Anastasia Smirnov |
2004 |
|
390 |
39.42 |
1:25.31 |
2:22.24 |
|
3:01.15 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
3:08.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Amalie Brammer Kærgaard |
2004 |
|
381 |
41.50 |
1:30.77 |
2:21.99 |
|
3:02.51 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
3:09.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Laura Thorlund Jensen |
2004 |
|
375 |
42.57 |
1:32.11 |
2:23.25 |
|
3:03.56 |
|
|
Herlev Svømning |
3:07.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Kaya Vennick Haugbølle |
2004 |
|
366 |
38.92 |
1:29.79 |
2:26.05 |
|
3:05.00 |
|
|
Hørsholm Svømmeforening |
2:59.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Laura Nellemann |
2004 |
|
360 |
44.39 |
1:31.04 |
2:23.23 |
|
3:05.94 |
|
|
Søllerød Svømmeklub |
3:05.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Julie Danfred Jørgensen |
2004 |
|
|
|
|
|
|
|
akut syg |
|
Lyngby Svømmeklub |
2:50.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Caroline Salskov Jensen |
2005 |
|
492 |
37.04 |
1:24.41 |
2:10.08 |
|
2:47.66 |
|
|
Hørsholm Svømmeforening |
2:50.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Josephine Thomsen |
2005 |
|
491 |
37.34 |
1:21.68 |
2:10.55 |
|
2:47.78 |
|
|
Herlev Svømning |
2:55.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Amanda Da Silva B. Madsen |
2005 |
|
445 |
38.13 |
1:24.93 |
2:13.64 |
|
2:53.28 |
|
|
Herlev Svømning |
2:55.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Luna Christensen |
2005 |
|
430 |
40.53 |
1:25.86 |
2:14.19 |
|
2:55.31 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
3:06.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Nikoline Marie Lange |
2005 |
|
415 |
39.13 |
1:25.07 |
2:17.61 |
|
2:57.37 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
3:01.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Silja Brage |
2005 |
|
382 |
41.66 |
1:30.45 |
2:21.30 |
|
3:02.30 |
|
|
JGI Svømning |
3:08.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Mikkeline Rud Wiberg |
2005 |
|
371 |
43.06 |
1:26.69 |
2:22.45 |
|
3:04.19 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
3:14.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Caroline Sofie Aagaard |
2005 |
|
362 |
40.33 |
1:26.88 |
2:25.05 |
|
3:05.57 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
3:09.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Ida Marie Platzer |
2005 |
|
358 |
41.57 |
1:31.49 |
2:23.77 |
|
3:06.25 |
|
|
Søllerød Svømmeklub |
3:04.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Sophie Simmonds |
2005 |
|
348 |
40.84 |
1:31.47 |
2:26.98 |
|
3:08.15 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
3:07.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Nikoline R. Amstrup |
2005 |
|
345 |
42.91 |
1:32.51 |
2:26.22 |
|
3:08.58 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
3:19.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Isabella Larsen |
2005 |
|
336 |
39.76 |
1:29.59 |
2:26.28 |
|
3:10.28 |
|
|
JGI Svømning |
3:13.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Catrine Porsdal |
2005 |
|
304 |
47.04 |
1:37.15 |
2:33.74 |
|
3:16.83 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
3:19.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Cecilie G. Mortensen |
2005 |
|
299 |
46.69 |
1:35.51 |
2:34.07 |
|
3:17.82 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
3:17.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Asta Palmund |
2005 |
|
289 |
45.36 |
1:36.06 |
2:37.12 |
|
3:20.13 |
|
|
Roskilde Svømning |
3:11.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Thea Møller Larsen |
2005 |
|
|
|
|
|
|
|
akut syg |
|
Gentofte Svømme Klub |
3:12.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 |
Udskriftsdato |
05 november 2016 |
Licens til Gladsaxe Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
15:42 |
|