Resultater for Regionsmesterskab Nordsjælland Årgang
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaberne 2016 | Udskriftsdato | 05 november 2016 | |||
Stævne by | Gladsaxe | Udskriftstidspunkt | 11:45 | |||
Arrangør | Gladsaxe | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 november 2016 |
Løb 5, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Gro Grinda Rasmussen | 2003 | 743 | 30.65 | 1:04.74 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:06.13 | |||||||||
2 | Mia Rindshøj | 2003 | 692 | 30.81 | 1:06.30 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:06.54 | |||||||||
3 | Therese Sand Frederiksen | 2003 | 677 | 31.74 | 1:06.78 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:09.41 | |||||||||
4 | Pernille Elm Jensen | 2003 | 589 | 32.41 | 1:09.97 | |||||
JGI Svømning | 1:12.24 | |||||||||
5 | Terese Kjøller Rudbeck | 2003 | 588 | 32.67 | 1:09.98 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:09.62 | |||||||||
6 | Alberte V. Bisgaard | 2003 | 565 | 32.55 | 1:10.93 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:13.51 | |||||||||
7 | Frederikke Marie Hansen | 2003 | 563 | 32.85 | 1:11.00 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:15.25 | |||||||||
8 | Esther Else Grubert | 2003 | 552 | 32.73 | 1:11.47 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:10.66 | |||||||||
9 | Clara Rybak-Andersen | 2003 | 537 | 34.03 | 1:12.14 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:16.15 | |||||||||
10 | Luna Emilie Olsen | 2003 | 536 | 32.80 | 1:12.19 | |||||
Slangerup Svømmeklub | 1:14.94 | |||||||||
10 | Thea F. Johansen | 2003 | 536 | 33.36 | 1:12.19 | |||||
Herlev Svømning | 1:15.19 | |||||||||
12 | Mille Pedersen | 2003 | 511 | 34.19 | 1:13.34 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:19.46 | |||||||||
13 | Ingrid Lindemann | 2003 | 508 | 33.94 | 1:13.51 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:14.95 | |||||||||
14 | Ella Stenholt | 2003 | 495 | 34.03 | 1:14.12 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:16.98 | |||||||||
15 | Julie K Rose | 2003 | 472 | 33.88 | 1:15.32 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:16.70 | |||||||||
16 | Christine Henriksen | 2003 | 466 | 34.79 | 1:15.64 | |||||
JGI Svømning | 1:17.49 | |||||||||
17 | Sofia Norre Bendt | 2003 | 455 | 35.75 | 1:16.23 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:19.93 | |||||||||
18 | Elena Westmark Holm | 2003 | 454 | 33.79 | 1:16.29 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:18.41 | |||||||||
19 | Cassandra G. Nygaard | 2003 | 450 | 35.50 | 1:16.50 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:17.27 | |||||||||
20 | Liva Buchholt Johansen | 2003 | 449 | 34.74 | 1:16.59 | |||||
Slangerup Svømmeklub | 1:20.01 | |||||||||
21 | Amalie Schou | 2003 | 446 | 34.95 | 1:16.73 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:17.09 | |||||||||
22 | Maria Hagen | 2003 | 445 | 36.21 | 1:16.83 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:20.78 | |||||||||
23 | Maria Lund | 2003 | 436 | 35.43 | 1:17.35 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:19.83 | |||||||||
24 | Caroline Buhl Schrøder | 2003 | 431 | 36.36 | 1:17.63 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:22.74 | |||||||||
25 | Esther Marie Heunicke | 2003 | 429 | 35.89 | 1:17.77 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:19.25 | |||||||||
26 | Laura Boutrup | 2003 | 426 | 37.21 | 1:17.91 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:15.76 | |||||||||
27 | Fiona Burmester | 2003 | 424 | 36.09 | 1:18.08 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:22.37 | |||||||||
28 | Cornelia Bergqvist | 2003 | 422 | 36.41 | 1:18.16 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:16.85 | |||||||||
29 | Emilie Nepper-Christensen | 2003 | 419 | 36.25 | 1:18.39 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:18.91 | |||||||||
30 | Olivia Mammen | 2003 | 415 | 35.92 | 1:18.63 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:17.23 | |||||||||
31 | Annika Lundin Brockdorff | 2003 | 405 | 34.94 | 1:19.25 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:18.32 | |||||||||
32 | Pil Sylvander | 2003 | 388 | 35.74 | 1:20.41 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:46.57 | |||||||||
33 | Freja Stenbækgård | 2003 | 369 | 34.12 | 1:21.72 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:45.56 | |||||||||
34 | Ellen A. Skov | 2003 | 368 | 37.79 | 1:21.79 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:36.47 | |||||||||
35 | Anna Myhre Rottensten | 2003 | 354 | 35.88 | 1:22.85 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:25.28 | |||||||||
36 | Victoria Husted Volden | 2003 | 354 | 38.40 | 1:22.86 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:24.24 | |||||||||
37 | Louise Dahl | 2003 | 337 | 37.44 | 1:24.26 | |||||
JGI Svømning | 1:23.86 | |||||||||
38 | Matilda Colley | 2003 | 323 | 38.44 | 1:25.47 | |||||
Slangerup Svømmeklub | 1:28.27 | |||||||||
39 | Ulrikke Juul Søeborg | 2003 | 239 | 41.62 | 1:34.45 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:40.76 | |||||||||
Løb 5, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Asta Poulsen Dolan | 2004 | 584 | 32.47 | 1:10.15 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:10.42 | |||||||||
2 | Liva Stjernholm | 2004 | 567 | 33.72 | 1:10.86 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:12.34 | |||||||||
3 | Mathilde Maria Thorsen | 2004 | 547 | 32.84 | 1:11.70 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:13.98 | |||||||||
4 | Sara Damkjær Bartels | 2004 | 495 | 35.17 | 1:14.13 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:17.50 | |||||||||
5 | Frederikke Falk-List | 2004 | 458 | 35.08 | 1:16.06 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:18.31 | |||||||||
6 | Emma Hansen | 2004 | 434 | 34.77 | 1:17.42 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:18.36 | |||||||||
7 | Lærke Vinneck Hansen | 2004 | 433 | 35.17 | 1:17.51 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:18.31 | |||||||||
8 | Kajsa G. Christensen | 2004 | 433 | 35.47 | 1:17.53 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:17.62 | |||||||||
9 | Anna Nørskov | 2004 | 429 | 35.62 | 1:17.72 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:20.68 | |||||||||
10 | Astrid M. Østergaard | 2004 | 409 | 35.75 | 1:19.00 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:21.46 | |||||||||
11 | Viktoria Freja Sørensen | 2004 | 399 | 35.60 | 1:19.65 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:14.65 | |||||||||
12 | Anna Leopold Brandt | 2004 | 388 | 37.88 | 1:20.42 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:21.51 | |||||||||
13 | Sophia Bøttger | 2004 | 386 | 35.69 | 1:20.50 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:19.00 | |||||||||
14 | Anne Sofie Evald | 2004 | 386 | 36.85 | 1:20.54 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:20.23 | |||||||||
15 | Katrine Bonefeld | 2004 | 358 | 39.14 | 1:22.60 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:27.18 | |||||||||
16 | Freja Møller | 2004 | 347 | 38.32 | 1:23.47 | |||||
Slangerup Svømmeklub | 1:26.14 | |||||||||
17 | Emma Stoltz | 2004 | 326 | 39.97 | 1:25.23 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:27.84 | |||||||||
18 | Isabel Lillebæk | 2004 | 300 | 39.93 | 1:27.58 | |||||
JGI Svømning | 1:27.90 | |||||||||
19 | Camille Nørby | 2004 | 293 | 39.92 | 1:28.31 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:28.28 | |||||||||
20 | Sarah Waltenburg | 2004 | 289 | 42.30 | 1:28.64 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:30.26 | |||||||||
21 | Fiona Andrea Have | 2004 | 287 | 40.49 | 1:28.86 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:24.33 | |||||||||
22 | Emilie Pyndt Hansen | 2004 | 281 | 42.12 | 1:29.54 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:31.55 | |||||||||
23 | Anastasia Smirnov | 2004 | 256 | 39.92 | 1:32.34 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:28.91 | |||||||||
24 | Maja Buck | 2004 | 221 | 44.94 | 1:37.02 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:40.64 | |||||||||
Løb 5, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Caroline Salskov Jensen | 2005 | 426 | 35.46 | 1:17.96 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:23.09 | |||||||||
2 | Liv Salhauge | 2005 | 370 | 38.18 | 1:21.65 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:26.64 | |||||||||
3 | Maya Hauerberg Terp | 2005 | 331 | 37.86 | 1:24.74 | |||||
JGI Svømning | 1:27.05 | |||||||||
4 | Silja Brage | 2005 | 331 | 39.95 | 1:24.75 | |||||
JGI Svømning | 1:32.05 | |||||||||
5 | Cecilie C. Helmark | 2005 | 309 | 38.88 | 1:26.68 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:32.79 | |||||||||
6 | Ellen Marie Ulrich-Jørgen | 2005 | 294 | 40.65 | 1:28.15 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:29.77 | |||||||||
7 | Clara Secher Termansen | 2005 | 279 | 42.10 | 1:29.70 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:27.80 | |||||||||
8 | Sophie Simmonds | 2005 | 245 | 41.61 | 1:33.68 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:34.63 | |||||||||
9 | Sofie Lykke Petersen | 2005 | 232 | 43.49 | 1:35.38 | |||||
Roskilde Svømning | 1:44.57 | |||||||||
10 | Alberte Kreiser-Petersen | 2005 | 218 | 42.90 | 1:37.44 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:36.22 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 05 november 2016 |
Licens til Gladsaxe Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:45 |