Tulokset Julklappsplasket 2016
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Julklappsplasket 2016 Ljungby | Utskriftsdatum | 03 december 2016 | |||
Tävlingsort | Ljungby | Utskriftstid | 09:21 | |||
Arrangör | Ljuntgby SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 december 2016 |
Gren 1, 25m Fjärilsim Flickor D-E, Finaler 9 år och yngre |
Sponsor: COLORAMA- JOTUN |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ingrid Mann | 2007 | Värnamo Simsällskap | 21.69 | ||||||
2 | Agnes Pehrsson | 2007 | Markaryds Simsällskap | 24.22 | ||||||
3 | Emilia Carlsson | 2007 | Ljungby Simsällskap | 24.31 | ||||||
4 | Lovis Johansson-Magnusson | 2007 | Anderstorps Simsällskap | 25.46 | ||||||
Gren 1, 25m Fjärilsim Flickor D-E, Finaler 10 år |
Sponsor: COLORAMA- JOTUN |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Emelie Jansson | 2006 | Värnamo Simsällskap | 19.21 | ||||||
2 | Moa Jacobsen | 2006 | Markaryds Simsällskap | 20.10 | ||||||
3 | Alma Larsson | 2006 | Gnosjö Simsällskap | 20.50 | ||||||
4 | Elin Johansson | 2006 | Gislaveds Simsällskap | 20.86 | ||||||
5 | Iwa Janjic | 2006 | Värnamo Simsällskap | 21.23 | ||||||
6 | Hilma Liljedahl | 2006 | Anderstorps Simsällskap | 24.72 | ||||||
7 | Evelin Szilvester | 2006 | Ljungby Simsällskap | 24.77 | ||||||
8 | Agnes Karlsson | 2006 | Ljungby Simsällskap | 26.64 | ||||||
9 | Boglarka Kovacs | 2006 | Ljungby Simsällskap | 27.39 | ||||||
10 | Alva Gustafsson | 2006 | Markaryds Simsällskap | 28.32 | ||||||
11 | Vera Larsson-Refónd | 2006 | Ljungby Simsällskap | 29.55 | ||||||
- | Elvira Bernlind | 2006 | Ljungby Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 03 december 2016 |
Licensierad till: Ljungby Simsällskap | Utskriftstid | 09:21 |
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Julklappsplasket 2016 Ljungby | Utskriftsdatum | 03 december 2016 | |||
Tävlingsort | Ljungby | Utskriftstid | 09:44 | |||
Arrangör | Ljuntgby SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 december 2016 |
Gren 2, 25m Fjärilsim Pojkar D-E, Finaler 9 år och yngre |
Sponsor: COLORAMA- JOTUN. |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Erik Axelsson | 2007 | Markaryds Simsällskap | 20.16 | ||||||
- | Samir Catovic | 2007 | Gnosjö Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 2, 25m Fjärilsim Pojkar D-E, Finaler 10 år |
Sponsor: COLORAMA- JOTUN. |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Aidan Sagadin | 2006 | Ljungby Simsällskap | 18.50 | ||||||
2 | Noah Franksson | 2006 | Ljungby Simsällskap | 20.57 | ||||||
3 | Vincent Staberg | 2006 | Ljungby Simsällskap | 21.05 | ||||||
4 | Gustav Ringblom | 2006 | Värnamo Simsällskap | 29.28 | ||||||
- | Melvin Lundgren | 2006 | Ljungby Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 03 december 2016 |
Licensierad till: Ljungby Simsällskap | Utskriftstid | 09:44 |
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Julklappsplasket 2016 Ljungby | Utskriftsdatum | 03 december 2016 | |||
Tävlingsort | Ljungby | Utskriftstid | 09:35 | |||
Arrangör | Ljuntgby SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 december 2016 |
Gren 3, 50m Fjärilsim Flickor A-C, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: COLORAMA-JOTUN |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Sahlina Lundgren | 2004 | Ljungby Simsällskap | 36.63 | ||||||
2 | Annie Seppälä | 2004 | Anderstorps Simsällskap | 40.38 | ||||||
3 | Adelina Gummesson | 2005 | Lönsboda Simsällskap | 41.87 | ||||||
4 | Elly Andersson | 2005 | Ljungby Simsällskap | 43.10 | ||||||
5 | Tilda Nyrell | 2004 | Alvesta Simsällskap | 46.57 | ||||||
6 | Ebba Kemper | 2004 | Anderstorps Simsällskap | 48.01 | ||||||
7 | Frida Karlsson | 2005 | Ljungby Simsällskap | 1:00.68 | ||||||
8 | Filippa Erös | 2005 | Ljungby Simsällskap | 1:04.95 | ||||||
9 | Hanna Karlsson | 2005 | Ljungby Simsällskap | 1:08.85 | ||||||
- | Julia Gamberg | 2005 | Ljungby Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Maria Davidsson | 2005 | Ljungby Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 3, 50m Fjärilsim Flickor A-C, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: COLORAMA-JOTUN |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Edit Wiesel-Axelsson | 2002 | Ljungby Simsällskap | 30.69 | ||||||
2 | Ida Persson | 2002 | Ljungby Simsällskap | 32.70 | ||||||
3 | Heidi Palencsar | 2002 | Ljungby Simsällskap | 32.91 | ||||||
4 | Beatrice Pap | 2003 | Ljungby Simsällskap | 35.24 | ||||||
5 | Linnea Bengtsson | 2003 | Markaryds Simsällskap | 38.03 | ||||||
6 | Leah Sagadin | 2002 | Ljungby Simsällskap | 39.13 | ||||||
7 | Annie Ottosson | 2002 | SK Stimmet | 39.17 | ||||||
8 | Jenny Davidsson | 2003 | Ljungby Simsällskap | 39.18 | ||||||
9 | Anna Nyika | 2002 | Ljungby Simsällskap | 39.31 | ||||||
10 | Kriszta Vorszak | 2003 | Ljungby Simsällskap | 40.37 | ||||||
11 | Linnea Bergman | 2003 | Ljungby Simsällskap | 43.08 | ||||||
12 | Ida Rickhardsson | 2003 | Ljungby Simsällskap | 43.59 | ||||||
13 | Moa Fagerström | 2003 | SK Stimmet | 44.73 | ||||||
14 | Isabella Larsson | 2002 | Ljungby Simsällskap | 46.10 | ||||||
15 | Agnes Bondesson-Crene | 2002 | Ljungby Simsällskap | 47.22 | ||||||
Gren 3, 50m Fjärilsim Flickor A-C, Finaler 15 - 99 år |
Sponsor: COLORAMA-JOTUN |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Erika Åkesson | 2000 | Ljungby Simsällskap | 31.07 | ||||||
2 | Klara Stigsson | 2001 | SK Stimmet | 32.16 | ||||||
3 | Ebba Axelsson | 2001 | Markaryds Simsällskap | 34.22 | ||||||
4 | Kinga Szczesniak | 2001 | SK Stimmet | 35.51 | ||||||
5 | Linnéa Sjödahl | 2000 | Ljungby Simsällskap | 36.41 | ||||||
6 | Biborka Nagy | 1998 | Ljungby Simsällskap | 37.21 | ||||||
- | Louise Ebbesen | 2001 | Ljungby Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 03 december 2016 |
Licensierad till: Ljungby Simsällskap | Utskriftstid | 09:35 |
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Julklappsplasket 2016 Ljungby | Utskriftsdatum | 03 december 2016 | |||
Tävlingsort | Ljungby | Utskriftstid | 09:46 | |||
Arrangör | Ljuntgby SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 december 2016 |
Gren 4, 50m Fjärilsim Pojkar A-C, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: COLORAMA-JOTUN |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ville Seppälä | 2004 | Anderstorps Simsällskap | 38.65 | ||||||
2 | Levente Nagy | 2005 | Ljungby Simsällskap | 39.29 | ||||||
3 | William Bogren-Karlsson | 2005 | Ljungby Simsällskap | 45.24 | ||||||
4 | Charlie Blomberg | 2005 | Ljungby Simsällskap | 45.32 | ||||||
5 | Henry Forsberg | 2004 | Markaryds Simsällskap | 48.26 | ||||||
6 | Albin Tallbäck | 2005 | Gnosjö Simsällskap | 48.41 | ||||||
- | Albin Karlsson | 2005 | Ljungby Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Måns Elowsson | 2004 | Alvesta Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 4, 50m Fjärilsim Pojkar A-C, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: COLORAMA-JOTUN |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Victor Löndal | 2003 | Markaryds Simsällskap | 35.03 | ||||||
2 | Filip Wik | 2002 | Ljungby Simsällskap | 40.15 | ||||||
3 | Emil Bengtsson | 2003 | Ljungby Simsällskap | 46.04 | ||||||
- | Gustav Karlsson | 2002 | Ljungby Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Simon Johansson | 2003 | SK Stimmet | DSQ | ||||||
Gren 4, 50m Fjärilsim Pojkar A-C, Finaler 15 - 99 år |
Sponsor: COLORAMA-JOTUN |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | David Kurilenko | 1999 | Ljungby Simsällskap | 25.56 | ||||||
2 | Gergö Nagy | 1995 | Simklubben Poseidon | 26.96 | ||||||
3 | Karol Kucharczyk | 2000 | Simklubben Laxen | 29.87 | ||||||
4 | Robin Johansson | 2000 | SK Stimmet | 29.95 | ||||||
5 | Erik Salomonsson | 1998 | Ljungby Simsällskap | 30.19 | ||||||
6 | Wojciech Kluska | 2000 | Ljungby Simsällskap | 31.93 | ||||||
7 | Oscar Luong | 1999 | Gnosjö Simsällskap | 33.99 | ||||||
8 | Erik Ebbesen | 2001 | Ljungby Simsällskap | 35.65 | ||||||
9 | Jacob Kenneryd | 2001 | Ljungby Simsällskap | 36.36 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 03 december 2016 |
Licensierad till: Ljungby Simsällskap | Utskriftstid | 09:46 |
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Julklappsplasket 2016 Ljungby | Utskriftsdatum | 03 december 2016 | |||
Tävlingsort | Ljungby | Utskriftstid | 09:49 | |||
Arrangör | Ljuntgby SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 december 2016 |
Gren 5, 25m Ryggsim Flickor E, Finaler 9 år och yngre |
Sponsor: COLORAMA-JOTUN |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ingrid Mann | 2007 | Värnamo Simsällskap | 22.54 | ||||||
2 | Agnes Pehrsson | 2007 | Markaryds Simsällskap | 22.55 | ||||||
3 | Emilia Carlsson | 2007 | Ljungby Simsällskap | 23.19 | ||||||
4 | Ida Thom | 2007 | Smålandsstenars Simsällskap | 23.87 | ||||||
5 | Meja Nilsson | 2007 | Alvesta Simsällskap | 24.99 | ||||||
6 | Lovis Johansson-Magnusson | 2007 | Anderstorps Simsällskap | 26.23 | ||||||
7 | Amelia Wroblewska | 2008 | Ljungby Simsällskap | 27.82 | ||||||
8 | Emma Hayward | 2007 | Älmhults Simsällskap | 28.27 | ||||||
9 | Hao Zheng | 2007 | Älmhults Simsällskap | 28.48 | ||||||
10 | Hilma Karlsson | 2008 | Ljungby Simsällskap | 32.66 | ||||||
11 | Freja Engström Friedrich | 2008 | Älmhults Simsällskap | 32.96 | ||||||
12 | Charlotte Karlsson | 2008 | Älmhults Simsällskap | 33.91 | ||||||
13 | Mahdia Ziraki | 2008 | Ljungby Simsällskap | 34.49 | ||||||
14 | Ebba Angeskog | 2007 | Ljungby Simsällskap | 36.02 | ||||||
15 | Alice Pehrsson | 2009 | Markaryds Simsällskap | 36.20 | ||||||
- | Siri Ladiera Palmgren | 2007 | Älmhults Simsällskap | DNS | ||||||
- | Nike Grans | 2009 | Ljungby Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 03 december 2016 |
Licensierad till: Ljungby Simsällskap | Utskriftstid | 09:49 |
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Julklappsplasket 2016 Ljungby | Utskriftsdatum | 03 december 2016 | |||
Tävlingsort | Ljungby | Utskriftstid | 09:58 | |||
Arrangör | Ljuntgby SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 december 2016 |
Gren 6, 25m Ryggsim Pojkar E, Finaler 9 år och yngre |
Sponsor: COLORAMA-JOTUN |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Erik Axelsson | 2007 | Markaryds Simsällskap | 19.88 | ||||||
2 | Victor Bogren-Karlsson | 2008 | Ljungby Simsällskap | 24.37 | ||||||
3 | Ruben Haglund | 2008 | Älmhults Simsällskap | 26.16 | ||||||
4 | Emil Eliasson Ringborg | 2007 | Alvesta Simsällskap | 26.94 | ||||||
5 | Aleksander Wold | 2007 | Älmhults Simsällskap | 27.53 | ||||||
6 | Samir Catovic | 2007 | Gnosjö Simsällskap | 27.97 | ||||||
7 | Milo Engman Lantz | 2007 | Älmhults Simsällskap | 28.57 | ||||||
8 | Tony Grahovic | 2007 | Ljungby Simsällskap | 28.95 | ||||||
9 | Jeremi Jan Tokarski | 2007 | Älmhults Simsällskap | 34.41 | ||||||
- | Daniel Hughes | 2008 | Älmhults Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Filip Semstrand | 2008 | Älmhults Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 03 december 2016 |
Licensierad till: Ljungby Simsällskap | Utskriftstid | 09:58 |
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Julklappsplasket 2016 Ljungby | Utskriftsdatum | 03 december 2016 | |||
Tävlingsort | Ljungby | Utskriftstid | 10:25 | |||
Arrangör | Ljuntgby SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 december 2016 |
Gren 7, 50m Ryggsim Flickor A-D, Finaler 10 år |
Sponsor: COLORAMA-JOTUN |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Emelie Jansson | 2006 | Värnamo Simsällskap | 44.35 | ||||||
2 | Evelin Szilvester | 2006 | Ljungby Simsällskap | 51.51 | ||||||
3 | Moa Jacobsen | 2006 | Markaryds Simsällskap | 51.64 | ||||||
4 | Hilma Liljedahl | 2006 | Anderstorps Simsällskap | 54.24 | ||||||
5 | Alva Gustafsson | 2006 | Markaryds Simsällskap | 56.03 | ||||||
6 | Elvira Bernlind | 2006 | Ljungby Simsällskap | 58.24 | ||||||
7 | Saga Blomberg | 2006 | Ljungby Simsällskap | 59.20 | ||||||
8 | Agnes Karlsson | 2006 | Ljungby Simsällskap | 1:00.82 | ||||||
9 | Vera Larsson-Refónd | 2006 | Ljungby Simsällskap | 1:04.98 | ||||||
- | Agnes Ilyes | 2006 | Ljungby Simsällskap | DNS | ||||||
- | Boglarka Kovacs | 2006 | Ljungby Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Inez Arven | 2006 | Älmhults Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Iwa Janjic | 2006 | Värnamo Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Saga Törefors | 2006 | Värnamo Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 7, 50m Ryggsim Flickor A-D, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: COLORAMA-JOTUN |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Sahlina Lundgren | 2004 | Ljungby Simsällskap | 39.24 | ||||||
2 | Clara Johansson | 2005 | Älmhults Simsällskap | 42.78 | ||||||
3 | Elly Andersson | 2005 | Ljungby Simsällskap | 43.55 | ||||||
4 | Annie Seppälä | 2004 | Anderstorps Simsällskap | 45.29 | ||||||
5 | Liv Kronqvist | 2005 | Lönsboda Simsällskap | 46.14 | ||||||
6 | Elsa Haglund | 2004 | Älmhults Simsällskap | 46.63 | ||||||
7 | Ebba Kemper | 2004 | Anderstorps Simsällskap | 47.08 | ||||||
8 | Maria Davidsson | 2005 | Ljungby Simsällskap | 47.10 | ||||||
9 | Savannah Nilsson | 2005 | Älmhults Simsällskap | 48.37 | ||||||
10 | Meihri Ziraki | 2005 | Ljungby Simsällskap | 49.01 | ||||||
11 | Emilia Svensson | 2005 | Alvesta Simsällskap | 49.33 | ||||||
12 | Tilda Nyrell | 2004 | Alvesta Simsällskap | 50.35 | ||||||
13 | Felicia Bernlind | 2004 | Ljungby Simsällskap | 50.60 | ||||||
14 | Liwia Tokarska | 2004 | Älmhults Simsällskap | 50.85 | ||||||
15 | Klara Pettersson | 2004 | Ljungby Simsällskap | 52.64 | ||||||
16 | Ebba Svensson | 2004 | Anderstorps Simsällskap | 53.17 | ||||||
17 | Frida Karlsson | 2005 | Ljungby Simsällskap | 54.96 | ||||||
18 | Ella Lindman | 2005 | Anderstorps Simsällskap | 55.98 | ||||||
19 | Ellen Karlsson | 2005 | Ljungby Simsällskap | 57.60 | ||||||
20 | Alice Svensson | 2004 | Värnamo Simsällskap | 58.76 | ||||||
21 | Hanna Karlsson | 2005 | Ljungby Simsällskap | 1:00.13 | ||||||
- | Adelina Gummesson | 2005 | Lönsboda Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Dewina Johansson | 2004 | Ljungby Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Elle Anderberger | 2005 | Ljungby Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Filippa Erös | 2005 | Ljungby Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Julia Gamberg | 2005 | Ljungby Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Saga Wilhelmi Lozano | 2005 | Älmhults Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 7, 50m Ryggsim Flickor A-D, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: COLORAMA-JOTUN |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Heidi Palencsar | 2002 | Ljungby Simsällskap | 34.36 | ||||||
2 | Edit Wiesel-Axelsson | 2002 | Ljungby Simsällskap | 35.20 | ||||||
3 | Ida Persson | 2002 | Ljungby Simsällskap | 35.86 | ||||||
4 | Annie Ottosson | 2002 | SK Stimmet | 36.80 | ||||||
5 | Kriszta Vorszak | 2003 | Ljungby Simsällskap | 39.33 | ||||||
6 | Leah Sagadin | 2002 | Ljungby Simsällskap | 39.52 | ||||||
7 | Anna Nyika | 2002 | Ljungby Simsällskap | 40.05 | ||||||
8 | Linnea Bengtsson | 2003 | Markaryds Simsällskap | 42.43 | ||||||
9 | Linnea Bergman | 2003 | Ljungby Simsällskap | 42.93 | ||||||
10 | Tilda Angkvist | 2002 | Gnosjö Simsällskap | 43.25 | ||||||
11 | Nha Khanh | 2002 | Gnosjö Simsällskap | 44.02 | ||||||
12 | Jenny Davidsson | 2003 | Ljungby Simsällskap | 44.14 | ||||||
13 | Ida Rickhardsson | 2003 | Ljungby Simsällskap | 44.59 | ||||||
14 | Moa Fagerström | 2003 | SK Stimmet | 45.18 | ||||||
15 | Isabella Larsson | 2002 | Ljungby Simsällskap | 45.34 | ||||||
16 | Klara Tallbäck | 2003 | Gnosjö Simsällskap | 46.27 | ||||||
17 | Agnes Bondesson-Crene | 2002 | Ljungby Simsällskap | 46.70 | ||||||
- | Alice Schill | 2003 | Älmhults Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Beatrice Pap | 2003 | Ljungby Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 7, 50m Ryggsim Flickor A-D, Finaler 15 - 99 år |
Sponsor: COLORAMA-JOTUN |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Erika Åkesson | 2000 | Ljungby Simsällskap | 32.59 | ||||||
2 | Linnéa Sjödahl | 2000 | Ljungby Simsällskap | 34.94 | ||||||
3 | Klara Stigsson | 2001 | SK Stimmet | 35.23 | ||||||
4 | Ebba Axelsson | 2001 | Markaryds Simsällskap | 37.26 | ||||||
5 | Kinga Szczesniak | 2001 | SK Stimmet | 37.92 | ||||||
6 | Lisa Sommehed | 2001 | Gnosjö Simsällskap | 39.63 | ||||||
7 | Louise Ebbesen | 2001 | Ljungby Simsällskap | 40.01 | ||||||
8 | Biborka Nagy | 1998 | Ljungby Simsällskap | 40.24 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 03 december 2016 |
Licensierad till: Ljungby Simsällskap | Utskriftstid | 10:25 |
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Julklappsplasket 2016 Ljungby | Utskriftsdatum | 03 december 2016 | |||
Tävlingsort | Ljungby | Utskriftstid | 10:42 | |||
Arrangör | Ljuntgby SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 december 2016 |
Gren 8, 50m Ryggsim Pojkar A-D, Finaler 10 år |
Sponsor: COLORAMA-JOTUN |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Aidan Sagadin | 2006 | Ljungby Simsällskap | 42.26 | ||||||
2 | Vincent Staberg | 2006 | Ljungby Simsällskap | 43.33 | ||||||
3 | Noah Franksson | 2006 | Ljungby Simsällskap | 44.78 | ||||||
4 | Melvin Lundgren | 2006 | Ljungby Simsällskap | 53.61 | ||||||
5 | Kevin Erös | 2006 | Ljungby Simsällskap | 1:10.25 | ||||||
6 | Jonathan Strömberg | 2006 | Ljungby Simsällskap | 1:18.61 | ||||||
- | Rosch Boruc | 2006 | Älmhults Simsällskap | DNS | ||||||
- | Gustav Ringblom | 2006 | Värnamo Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 8, 50m Ryggsim Pojkar A-D, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: COLORAMA-JOTUN |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ville Seppälä | 2004 | Anderstorps Simsällskap | 40.39 | ||||||
2 | Henry Forsberg | 2004 | Markaryds Simsällskap | 40.96 | ||||||
3 | William Bogren-Karlsson | 2005 | Ljungby Simsällskap | 42.65 | ||||||
4 | Levente Nagy | 2005 | Ljungby Simsällskap | 44.99 | ||||||
5 | Albin Tallbäck | 2005 | Gnosjö Simsällskap | 46.05 | ||||||
6 | Anton Ekborg | 2004 | Lönsboda Simsällskap | 46.50 | ||||||
7 | Måns Elowsson | 2004 | Alvesta Simsällskap | 47.93 | ||||||
8 | Charlie Blomberg | 2005 | Ljungby Simsällskap | 48.69 | ||||||
9 | Joel Hughes | 2005 | Älmhults Simsällskap | 49.19 | ||||||
10 | Anders Runeqvist | 2005 | Värnamo Simsällskap | 54.39 | ||||||
11 | Albin Karlsson | 2005 | Ljungby Simsällskap | 54.66 | ||||||
12 | Chang Li | 2004 | Älmhults Simsällskap | 55.75 | ||||||
- | Dragos Zugrav | 2004 | Älmhults Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Wilmer Nielsen | 2005 | Älmhults Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 8, 50m Ryggsim Pojkar A-D, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: COLORAMA-JOTUN |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Simon Johansson | 2003 | SK Stimmet | 37.47 | ||||||
2 | Emil Bengtsson | 2003 | Ljungby Simsällskap | 44.68 | ||||||
3 | Gustav Karlsson | 2002 | Ljungby Simsällskap | 45.19 | ||||||
4 | Filip Wik | 2002 | Ljungby Simsällskap | 46.22 | ||||||
- | Gustav Johansson | 2003 | Ljungby Simsällskap | DNS | ||||||
- | Adrial Gago | 2003 | Älmhults Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 8, 50m Ryggsim Pojkar A-D, Finaler 15 - 99 år |
Sponsor: COLORAMA-JOTUN |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Gergö Nagy | 1995 | Simklubben Poseidon | 28.02 | ||||||
2 | Robin Johansson | 2000 | SK Stimmet | 30.27 | ||||||
3 | Karol Kucharczyk | 2000 | Simklubben Laxen | 32.50 | ||||||
4 | Jacob Kenneryd | 2001 | Ljungby Simsällskap | 34.72 | ||||||
5 | Danny Tu | 2001 | Gnosjö Simsällskap | 36.25 | ||||||
6 | Erik Salomonsson | 1998 | Ljungby Simsällskap | 36.48 | ||||||
7 | Wojciech Kluska | 2000 | Ljungby Simsällskap | 37.40 | ||||||
8 | Erik Ebbesen | 2001 | Ljungby Simsällskap | 38.45 | ||||||
- | Emil Salomonsson | 1993 | Ljungby Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 03 december 2016 |
Licensierad till: Ljungby Simsällskap | Utskriftstid | 10:42 |
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Julklappsplasket 2016 Ljungby | Utskriftsdatum | 03 december 2016 | |||
Tävlingsort | Ljungby | Utskriftstid | 11:02 | |||
Arrangör | Ljuntgby SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 december 2016 |
Gren 9, 25m Bröstsim Flickor E, Finaler 9 år och yngre |
Sponsor: COLORAMA-JOTUN |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Emilia Carlsson | 2007 | Ljungby Simsällskap | 25.11 | ||||||
2 | Selma Westman | 2007 | Gislaveds Simsällskap | 26.79 | ||||||
3 | Lovis Johansson-Magnusson | 2007 | Anderstorps Simsällskap | 27.30 | ||||||
4 | Agnes Pehrsson | 2007 | Markaryds Simsällskap | 27.58 | ||||||
5 | Meja Nilsson | 2007 | Alvesta Simsällskap | 28.25 | ||||||
6 | Ebba Angeskog | 2007 | Ljungby Simsällskap | 28.59 | ||||||
7 | Emma Hayward | 2007 | Älmhults Simsällskap | 29.31 | ||||||
8 | Vilma Löndal | 2008 | Markaryds Simsällskap | 29.46 | ||||||
9 | Ida Thom | 2007 | Smålandsstenars Simsällskap | 29.71 | ||||||
10 | Freja Engström Friedrich | 2008 | Älmhults Simsällskap | 31.17 | ||||||
11 | Charlotte Karlsson | 2008 | Älmhults Simsällskap | 31.37 | ||||||
12 | Tuva Lundborg | 2008 | Alvesta Simsällskap | 32.14 | ||||||
13 | Alice Pehrsson | 2009 | Markaryds Simsällskap | 34.96 | ||||||
- | Hilma Karlsson | 2008 | Ljungby Simsällskap | DNS | ||||||
- | Siri Ladiera Palmgren | 2007 | Älmhults Simsällskap | DNS | ||||||
- | Amelia Wroblewska | 2008 | Ljungby Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Hao Zheng | 2007 | Älmhults Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Ingrid Mann | 2007 | Värnamo Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Mahdia Ziraki | 2008 | Ljungby Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Nike Grans | 2009 | Ljungby Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 03 december 2016 |
Licensierad till: Ljungby Simsällskap | Utskriftstid | 11:02 |
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Julklappsplasket 2016 Ljungby | Utskriftsdatum | 03 december 2016 | |||
Tävlingsort | Ljungby | Utskriftstid | 11:06 | |||
Arrangör | Ljuntgby SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 december 2016 |
Gren 10, 25m Bröstsim Pojkar E, Finaler 9 år och yngre |
Sponsor: COLORAMA-JOTUN |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Erik Axelsson | 2007 | Markaryds Simsällskap | 23.62 | ||||||
2 | Victor Bogren-Karlsson | 2008 | Ljungby Simsällskap | 26.38 | ||||||
3 | Karl Hellström | 2007 | Gnosjö Simsällskap | 26.47 | ||||||
4 | Tony Grahovic | 2007 | Ljungby Simsällskap | 27.04 | ||||||
5 | Samir Catovic | 2007 | Gnosjö Simsällskap | 28.68 | ||||||
6 | Milo Engman Lantz | 2007 | Älmhults Simsällskap | 28.88 | ||||||
7 | Jeremi Jan Tokarski | 2007 | Älmhults Simsällskap | 30.91 | ||||||
8 | Filip Semstrand | 2008 | Älmhults Simsällskap | 35.73 | ||||||
9 | Daniel Hughes | 2008 | Älmhults Simsällskap | 39.36 | ||||||
- | Aleksander Wold | 2007 | Älmhults Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Emil Eliasson Ringborg | 2007 | Alvesta Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Ruben Haglund | 2008 | Älmhults Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 03 december 2016 |
Licensierad till: Ljungby Simsällskap | Utskriftstid | 11:06 |
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Julklappsplasket 2016 Ljungby | Utskriftsdatum | 03 december 2016 | |||
Tävlingsort | Ljungby | Utskriftstid | 11:39 | |||
Arrangör | Ljuntgby SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 december 2016 |
Gren 11, 50m Bröstsim Flickor A-D, Finaler 10 år |
Sponsor: COLORAMA-JOTUN |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Emelie Jansson | 2006 | Värnamo Simsällskap | 50.77 | ||||||
2 | Boglarka Kovacs | 2006 | Ljungby Simsällskap | 53.15 | ||||||
3 | Evelin Szilvester | 2006 | Ljungby Simsällskap | 53.45 | ||||||
4 | Hilma Liljedahl | 2006 | Anderstorps Simsällskap | 53.58 | ||||||
5 | Moa Jacobsen | 2006 | Markaryds Simsällskap | 55.92 | ||||||
6 | Iwa Janjic | 2006 | Värnamo Simsällskap | 56.76 | ||||||
7 | Saga Blomberg | 2006 | Ljungby Simsällskap | 58.59 | ||||||
8 | Vera Larsson-Refónd | 2006 | Ljungby Simsällskap | 1:04.89 | ||||||
9 | Alva Gustafsson | 2006 | Markaryds Simsällskap | 1:05.08 | ||||||
10 | Saga Törefors | 2006 | Värnamo Simsällskap | 1:06.20 | ||||||
11 | Elvira Bernlind | 2006 | Ljungby Simsällskap | 1:11.41 | ||||||
- | Agnes Ilyes | 2006 | Ljungby Simsällskap | DNS | ||||||
- | Alma Larsson | 2006 | Gnosjö Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Inez Arven | 2006 | Älmhults Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 11, 50m Bröstsim Flickor A-D, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: COLORAMA-JOTUN |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Annie Seppälä | 2004 | Anderstorps Simsällskap | 45.66 | ||||||
2 | Sahlina Lundgren | 2004 | Ljungby Simsällskap | 45.85 | ||||||
3 | Elsa Haglund | 2004 | Älmhults Simsällskap | 46.08 | ||||||
4 | Adelina Gummesson | 2005 | Lönsboda Simsällskap | 46.69 | ||||||
5 | Maria Davidsson | 2005 | Ljungby Simsällskap | 47.51 | ||||||
6 | Noe Oguni | 2005 | Smålandsstenars Simsällskap | 47.81 | ||||||
7 | Alwa Lundborg | 2005 | Alvesta Simsällskap | 48.23 | ||||||
8 | Liv Kronqvist | 2005 | Lönsboda Simsällskap | 49.43 | ||||||
9 | Clara Johansson | 2005 | Älmhults Simsällskap | 49.63 | ||||||
10 | Julia Gamberg | 2005 | Ljungby Simsällskap | 50.99 | ||||||
11 | Tilda Nyrell | 2004 | Alvesta Simsällskap | 52.30 | ||||||
12 | Felicia Bernlind | 2004 | Ljungby Simsällskap | 52.36 | ||||||
13 | Elly Andersson | 2005 | Ljungby Simsällskap | 52.78 | ||||||
14 | Filippa Erös | 2005 | Ljungby Simsällskap | 52.81 | ||||||
15 | Savannah Nilsson | 2005 | Älmhults Simsällskap | 54.20 | ||||||
16 | Ella Lindman | 2005 | Anderstorps Simsällskap | 54.31 | ||||||
17 | Jasmina Pobric | 2005 | Smålandsstenars Simsällskap | 54.42 | ||||||
18 | Emilia Svensson | 2005 | Alvesta Simsällskap | 55.17 | ||||||
19 | Marina Tomovic | 2005 | Gislaveds Simsällskap | 55.64 | ||||||
20 | Ebba Kemper | 2004 | Anderstorps Simsällskap | 55.67 | ||||||
21 | Klara Pettersson | 2004 | Ljungby Simsällskap | 56.36 | ||||||
22 | Elle Anderberger | 2005 | Ljungby Simsällskap | 56.71 | ||||||
23 | Ebba Svensson | 2004 | Anderstorps Simsällskap | 57.64 | ||||||
24 | Dewina Johansson | 2004 | Ljungby Simsällskap | 57.96 | ||||||
25 | Frida Karlsson | 2005 | Ljungby Simsällskap | 58.09 | ||||||
26 | Meihri Ziraki | 2005 | Ljungby Simsällskap | 58.42 | ||||||
27 | Alice Svensson | 2004 | Värnamo Simsällskap | 1:02.48 | ||||||
28 | Hanna Karlsson | 2005 | Ljungby Simsällskap | 1:04.02 | ||||||
- | Liwia Tokarska | 2004 | Älmhults Simsällskap | DNS | ||||||
- | Ellen Karlsson | 2005 | Ljungby Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Saga Wilhelmi Lozano | 2005 | Älmhults Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 11, 50m Bröstsim Flickor A-D, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: COLORAMA-JOTUN |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Edit Wiesel-Axelsson | 2002 | Ljungby Simsällskap | 33.75 | ||||||
2 | Leah Sagadin | 2002 | Ljungby Simsällskap | 41.51 | ||||||
3 | Beatrice Pap | 2003 | Ljungby Simsällskap | 42.43 | ||||||
4 | Jenny Davidsson | 2003 | Ljungby Simsällskap | 43.46 | ||||||
5 | Kriszta Vorszak | 2003 | Ljungby Simsällskap | 43.72 | ||||||
6 | Linnea Bergman | 2003 | Ljungby Simsällskap | 44.10 | ||||||
7 | Heidi Palencsar | 2002 | Ljungby Simsällskap | 44.41 | ||||||
8 | Ida Persson | 2002 | Ljungby Simsällskap | 45.12 | ||||||
9 | Anna Nyika | 2002 | Ljungby Simsällskap | 45.43 | ||||||
10 | Nha Khanh | 2002 | Gnosjö Simsällskap | 46.67 | ||||||
11 | Annie Ottosson | 2002 | SK Stimmet | 47.19 | ||||||
12 | Agnes Bondesson-Crene | 2002 | Ljungby Simsällskap | 47.43 | ||||||
13 | Ida Rickhardsson | 2003 | Ljungby Simsällskap | 47.76 | ||||||
14 | Linnea Bengtsson | 2003 | Markaryds Simsällskap | 48.21 | ||||||
15 | Isabella Larsson | 2002 | Ljungby Simsällskap | 48.43 | ||||||
16 | Alice Schill | 2003 | Älmhults Simsällskap | 48.48 | ||||||
17 | Klara Tallbäck | 2003 | Gnosjö Simsällskap | 48.53 | ||||||
18 | Moa Fagerström | 2003 | SK Stimmet | 48.79 | ||||||
- | Tilda Angkvist | 2002 | Gnosjö Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 11, 50m Bröstsim Flickor A-D, Finaler 15 - 99 år |
Sponsor: COLORAMA-JOTUN |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Erika Åkesson | 2000 | Ljungby Simsällskap | 39.81 | ||||||
2 | Kinga Szczesniak | 2001 | SK Stimmet | 42.07 | ||||||
3 | Biborka Nagy | 1998 | Ljungby Simsällskap | 42.15 | ||||||
4 | Louise Ebbesen | 2001 | Ljungby Simsällskap | 42.27 | ||||||
5 | Klara Stigsson | 2001 | SK Stimmet | 43.35 | ||||||
6 | Ebba Axelsson | 2001 | Markaryds Simsällskap | 45.77 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 03 december 2016 |
Licensierad till: Ljungby Simsällskap | Utskriftstid | 11:39 |
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Julklappsplasket 2016 Ljungby | Utskriftsdatum | 03 december 2016 | |||
Tävlingsort | Ljungby | Utskriftstid | 11:44 | |||
Arrangör | Ljuntgby SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 december 2016 |
Gren 12, 50m Bröstsim Pojkar A-D, Finaler 10 år |
Sponsor: COLORAMAJOTUN |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Vincent Staberg | 2006 | Ljungby Simsällskap | 48.27 | ||||||
2 | Aidan Sagadin | 2006 | Ljungby Simsällskap | 48.91 | ||||||
3 | Noah Franksson | 2006 | Ljungby Simsällskap | 1:00.60 | ||||||
4 | Gustav Ringblom | 2006 | Värnamo Simsällskap | 1:01.46 | ||||||
5 | Melvin Lundgren | 2006 | Ljungby Simsällskap | 1:02.74 | ||||||
6 | Kevin Erös | 2006 | Ljungby Simsällskap | 1:04.78 | ||||||
7 | Jonathan Strömberg | 2006 | Ljungby Simsällskap | 1:06.10 | ||||||
- | Rosch Boruc | 2006 | Älmhults Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 12, 50m Bröstsim Pojkar A-D, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: COLORAMAJOTUN |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ville Seppälä | 2004 | Anderstorps Simsällskap | 41.70 | ||||||
2 | Levente Nagy | 2005 | Ljungby Simsällskap | 43.66 | ||||||
3 | William Bogren-Karlsson | 2005 | Ljungby Simsällskap | 45.74 | ||||||
4 | Måns Elowsson | 2004 | Alvesta Simsällskap | 49.75 | ||||||
5 | Albin Tallbäck | 2005 | Gnosjö Simsällskap | 49.78 | ||||||
6 | Charlie Blomberg | 2005 | Ljungby Simsällskap | 51.19 | ||||||
7 | Albin Karlsson | 2005 | Ljungby Simsällskap | 54.56 | ||||||
8 | Anders Runeqvist | 2005 | Värnamo Simsällskap | 56.28 | ||||||
9 | Joel Hughes | 2005 | Älmhults Simsällskap | 59.30 | ||||||
10 | Dragos Zugrav | 2004 | Älmhults Simsällskap | 1:06.04 | ||||||
- | Anton Ekborg | 2004 | Lönsboda Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Chang Li | 2004 | Älmhults Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Wilmer Nielsen | 2005 | Älmhults Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 12, 50m Bröstsim Pojkar A-D, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: COLORAMAJOTUN |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Victor Löndal | 2003 | Markaryds Simsällskap | 38.49 | ||||||
2 | Filip Wik | 2002 | Ljungby Simsällskap | 41.41 | ||||||
3 | Emil Bengtsson | 2003 | Ljungby Simsällskap | 44.35 | ||||||
4 | Simon Johansson | 2003 | SK Stimmet | 46.79 | ||||||
5 | Gustav Karlsson | 2002 | Ljungby Simsällskap | 48.14 | ||||||
- | Gustav Johansson | 2003 | Ljungby Simsällskap | DNS | ||||||
- | Adrial Gago | 2003 | Älmhults Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 12, 50m Bröstsim Pojkar A-D, Finaler 15 - 99 år |
Sponsor: COLORAMAJOTUN |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | David Kurilenko | 1999 | Ljungby Simsällskap | 31.06 | ||||||
2 | Gergö Nagy | 1995 | Simklubben Poseidon | 33.59 | ||||||
3 | Benjamin Boros | 2000 | Ljungby Simsällskap | 34.77 | ||||||
4 | Erik Salomonsson | 1998 | Ljungby Simsällskap | 35.56 | ||||||
5 | Wojciech Kluska | 2000 | Ljungby Simsällskap | 36.48 | ||||||
6 | Robin Johansson | 2000 | SK Stimmet | 37.30 | ||||||
7 | Danny Tu | 2001 | Gnosjö Simsällskap | 39.62 | ||||||
8 | Jacob Kenneryd | 2001 | Ljungby Simsällskap | 41.23 | ||||||
9 | Karol Kucharczyk | 2000 | Simklubben Laxen | 41.49 | ||||||
10 | Erik Ebbesen | 2001 | Ljungby Simsällskap | 47.34 | ||||||
11 | Emil Salomonsson | 1993 | Ljungby Simsällskap | 1:21.60 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 03 december 2016 |
Licensierad till: Ljungby Simsällskap | Utskriftstid | 11:44 |
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Julklappsplasket 2016 Ljungby | Utskriftsdatum | 03 december 2016 | |||
Tävlingsort | Ljungby | Utskriftstid | 13:29 | |||
Arrangör | Ljuntgby SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 december 2016 |
Gren 13, 25m Frisim Flickor E, Finaler 9 år och yngre |
Sponsor: COLORAMA-JOTUN |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ingrid Mann | 2007 | Värnamo Simsällskap | 17.59 | ||||||
2 | Emilia Carlsson | 2007 | Ljungby Simsällskap | 19.66 | ||||||
3 | Agnes Pehrsson | 2007 | Markaryds Simsällskap | 19.71 | ||||||
4 | Lovis Johansson-Magnusson | 2007 | Anderstorps Simsällskap | 20.61 | ||||||
5 | Meja Nilsson | 2007 | Alvesta Simsällskap | 21.50 | ||||||
6 | Ida Thom | 2007 | Smålandsstenars Simsällskap | 22.14 | ||||||
7 | Selma Westman | 2007 | Gislaveds Simsällskap | 22.84 | ||||||
8 | Hao Zheng | 2007 | Älmhults Simsällskap | 25.80 | ||||||
9 | Amelia Wroblewska | 2008 | Ljungby Simsällskap | 28.76 | ||||||
10 | Mahdia Ziraki | 2008 | Ljungby Simsällskap | 29.23 | ||||||
11 | Ebba Angeskog | 2007 | Ljungby Simsällskap | 29.69 | ||||||
12 | Emma Hayward | 2007 | Älmhults Simsällskap | 30.21 | ||||||
13 | Nike Grans | 2009 | Ljungby Simsällskap | 30.27 | ||||||
14 | Hilma Karlsson | 2008 | Ljungby Simsällskap | 41.02 | ||||||
- | Siri Ladiera Palmgren | 2007 | Älmhults Simsällskap | DNS | ||||||
- | Charlotte Karlsson | 2008 | Älmhults Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Freja Engström Friedrich | 2008 | Älmhults Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 03 december 2016 |
Licensierad till: Ljungby Simsällskap | Utskriftstid | 13:29 |
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Julklappsplasket 2016 Ljungby | Utskriftsdatum | 03 december 2016 | |||
Tävlingsort | Ljungby | Utskriftstid | 13:35 | |||
Arrangör | Ljuntgby SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 december 2016 |
Gren 14, 25m Frisim Pojkar E, Finaler 9 år och yngre |
Sponsor: COLORAMA-JOTUN |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Erik Axelsson | 2007 | Markaryds Simsällskap | 17.75 | ||||||
2 | Victor Bogren-Karlsson | 2008 | Ljungby Simsällskap | 20.47 | ||||||
3 | Karl Hellström | 2007 | Gnosjö Simsällskap | 22.25 | ||||||
4 | Samir Catovic | 2007 | Gnosjö Simsällskap | 23.19 | ||||||
5 | Tony Grahovic | 2007 | Ljungby Simsällskap | 25.19 | ||||||
6 | Ruben Haglund | 2008 | Älmhults Simsällskap | 25.63 | ||||||
7 | Daniel Hughes | 2008 | Älmhults Simsällskap | 26.38 | ||||||
8 | Milo Engman Lantz | 2007 | Älmhults Simsällskap | 29.72 | ||||||
9 | Filip Semstrand | 2008 | Älmhults Simsällskap | 30.62 | ||||||
10 | Jeremi Jan Tokarski | 2007 | Älmhults Simsällskap | 36.97 | ||||||
- | Aleksander Wold | 2007 | Älmhults Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 03 december 2016 |
Licensierad till: Ljungby Simsällskap | Utskriftstid | 13:35 |
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Julklappsplasket 2016 Ljungby | Utskriftsdatum | 03 december 2016 | |||
Tävlingsort | Ljungby | Utskriftstid | 13:54 | |||
Arrangör | Ljuntgby SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 december 2016 |
Gren 15, 50m Frisim Flickor A-D, Finaler 10 år |
Sponsor: COLORAMA-JOTUN. |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Emelie Jansson | 2006 | Värnamo Simsällskap | 37.69 | ||||||
2 | Iwa Janjic | 2006 | Värnamo Simsällskap | 38.73 | ||||||
3 | Elin Johansson | 2006 | Gislaveds Simsällskap | 39.15 | ||||||
4 | Alma Larsson | 2006 | Gnosjö Simsällskap | 41.84 | ||||||
5 | Moa Jacobsen | 2006 | Markaryds Simsällskap | 42.32 | ||||||
6 | Evelin Szilvester | 2006 | Ljungby Simsällskap | 44.68 | ||||||
7 | Inez Arven | 2006 | Älmhults Simsällskap | 45.06 | ||||||
8 | Alva Gustafsson | 2006 | Markaryds Simsällskap | 45.98 | ||||||
9 | Hilma Liljedahl | 2006 | Anderstorps Simsällskap | 46.19 | ||||||
10 | Boglarka Kovacs | 2006 | Ljungby Simsällskap | 47.01 | ||||||
11 | Saga Törefors | 2006 | Värnamo Simsällskap | 48.72 | ||||||
12 | Agnes Karlsson | 2006 | Ljungby Simsällskap | 49.12 | ||||||
13 | Vera Larsson-Refónd | 2006 | Ljungby Simsällskap | 51.37 | ||||||
14 | Saga Blomberg | 2006 | Ljungby Simsällskap | 54.27 | ||||||
15 | Elvira Bernlind | 2006 | Ljungby Simsällskap | 1:04.91 | ||||||
Gren 15, 50m Frisim Flickor A-D, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: COLORAMA-JOTUN. |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Clara Johansson | 2005 | Älmhults Simsällskap | 33.69 | ||||||
1 | Sahlina Lundgren | 2004 | Ljungby Simsällskap | 33.69 | ||||||
3 | Adelina Gummesson | 2005 | Lönsboda Simsällskap | 34.63 | ||||||
4 | Julia Gamberg | 2005 | Ljungby Simsällskap | 36.21 | ||||||
5 | Elly Andersson | 2005 | Ljungby Simsällskap | 36.81 | ||||||
6 | Annie Seppälä | 2004 | Anderstorps Simsällskap | 37.99 | ||||||
7 | Maria Davidsson | 2005 | Ljungby Simsällskap | 38.30 | ||||||
8 | Elsa Haglund | 2004 | Älmhults Simsällskap | 38.63 | ||||||
9 | Jasmina Pobric | 2005 | Smålandsstenars Simsällskap | 39.24 | ||||||
10 | Liv Kronqvist | 2005 | Lönsboda Simsällskap | 39.53 | ||||||
11 | Noe Oguni | 2005 | Smålandsstenars Simsällskap | 40.00 | ||||||
12 | Meihri Ziraki | 2005 | Ljungby Simsällskap | 41.62 | ||||||
13 | Liwia Tokarska | 2004 | Älmhults Simsällskap | 42.00 | ||||||
14 | Savannah Nilsson | 2005 | Älmhults Simsällskap | 43.18 | ||||||
15 | Emilia Svensson | 2005 | Alvesta Simsällskap | 43.21 | ||||||
16 | Marina Tomovic | 2005 | Gislaveds Simsällskap | 43.47 | ||||||
17 | Alwa Lundborg | 2005 | Alvesta Simsällskap | 43.65 | ||||||
18 | Ebba Kemper | 2004 | Anderstorps Simsällskap | 44.24 | ||||||
19 | Filippa Erös | 2005 | Ljungby Simsällskap | 44.80 | ||||||
20 | Frida Karlsson | 2005 | Ljungby Simsällskap | 45.49 | ||||||
21 | Ebba Svensson | 2004 | Anderstorps Simsällskap | 45.89 | ||||||
22 | Klara Pettersson | 2004 | Ljungby Simsällskap | 45.93 | ||||||
23 | Felicia Bernlind | 2004 | Ljungby Simsällskap | 45.96 | ||||||
24 | Ellen Karlsson | 2005 | Ljungby Simsällskap | 47.43 | ||||||
25 | Hanna Karlsson | 2005 | Ljungby Simsällskap | 47.83 | ||||||
26 | Elle Anderberger | 2005 | Ljungby Simsällskap | 47.97 | ||||||
27 | Alice Svensson | 2004 | Värnamo Simsällskap | 48.00 | ||||||
28 | Saga Wilhelmi Lozano | 2005 | Älmhults Simsällskap | 48.08 | ||||||
29 | Ella Lindman | 2005 | Anderstorps Simsällskap | 48.51 | ||||||
30 | Dewina Johansson | 2004 | Ljungby Simsällskap | 51.72 | ||||||
Gren 15, 50m Frisim Flickor A-D, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: COLORAMA-JOTUN. |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Edit Wiesel-Axelsson | 2002 | Ljungby Simsällskap | 29.39 | ||||||
2 | Heidi Palencsar | 2002 | Ljungby Simsällskap | 31.40 | ||||||
3 | Ida Persson | 2002 | Ljungby Simsällskap | 31.45 | ||||||
4 | Leah Sagadin | 2002 | Ljungby Simsällskap | 32.21 | ||||||
5 | Anna Nyika | 2002 | Ljungby Simsällskap | 32.61 | ||||||
6 | Linnea Bergman | 2003 | Ljungby Simsällskap | 32.84 | ||||||
7 | Beatrice Pap | 2003 | Ljungby Simsällskap | 33.06 | ||||||
8 | Annie Ottosson | 2002 | SK Stimmet | 34.04 | ||||||
9 | Jenny Davidsson | 2003 | Ljungby Simsällskap | 34.22 | ||||||
10 | Tilda Angkvist | 2002 | Gnosjö Simsällskap | 34.45 | ||||||
11 | Kriszta Vorszak | 2003 | Ljungby Simsällskap | 35.84 | ||||||
12 | Linnea Bengtsson | 2003 | Markaryds Simsällskap | 35.97 | ||||||
13 | Nha Khanh | 2002 | Gnosjö Simsällskap | 36.91 | ||||||
14 | Alice Schill | 2003 | Älmhults Simsällskap | 37.11 | ||||||
15 | Moa Fagerström | 2003 | SK Stimmet | 37.48 | ||||||
16 | Agnes Bondesson-Crene | 2002 | Ljungby Simsällskap | 37.88 | ||||||
17 | Klara Tallbäck | 2003 | Gnosjö Simsällskap | 38.56 | ||||||
18 | Ida Rickhardsson | 2003 | Ljungby Simsällskap | 38.97 | ||||||
19 | Isabella Larsson | 2002 | Ljungby Simsällskap | 39.06 | ||||||
Gren 15, 50m Frisim Flickor A-D, Finaler 15 - 99 år |
Sponsor: COLORAMA-JOTUN. |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Klara Stigsson | 2001 | SK Stimmet | 29.13 | ||||||
2 | Erika Åkesson | 2000 | Ljungby Simsällskap | 29.72 | ||||||
3 | Ebba Axelsson | 2001 | Markaryds Simsällskap | 31.39 | ||||||
4 | Kinga Szczesniak | 2001 | SK Stimmet | 31.77 | ||||||
5 | Biborka Nagy | 1998 | Ljungby Simsällskap | 32.02 | ||||||
6 | Louise Ebbesen | 2001 | Ljungby Simsällskap | 32.88 | ||||||
7 | Linnéa Sjödahl | 2000 | Ljungby Simsällskap | 33.21 | ||||||
8 | Lisa Sommehed | 2001 | Gnosjö Simsällskap | 35.11 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 03 december 2016 |
Licensierad till: Ljungby Simsällskap | Utskriftstid | 13:54 |
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Julklappsplasket 2016 Ljungby | Utskriftsdatum | 03 december 2016 | |||
Tävlingsort | Ljungby | Utskriftstid | 14:06 | |||
Arrangör | Ljuntgby SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 december 2016 |
Gren 16, 50m Frisim Pojkar A-D, Finaler 10 år |
Sponsor: COLORAMA-JOTUN |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Aidan Sagadin | 2006 | Ljungby Simsällskap | 35.69 | ||||||
2 | Noah Franksson | 2006 | Ljungby Simsällskap | 37.66 | ||||||
3 | Vincent Staberg | 2006 | Ljungby Simsällskap | 37.87 | ||||||
4 | Melvin Lundgren | 2006 | Ljungby Simsällskap | 44.79 | ||||||
5 | Gustav Ringblom | 2006 | Värnamo Simsällskap | 45.04 | ||||||
6 | Kevin Erös | 2006 | Ljungby Simsällskap | 1:01.89 | ||||||
- | Jonathan Strömberg | 2006 | Ljungby Simsällskap | DNS | ||||||
- | Rosch Boruc | 2006 | Älmhults Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 16, 50m Frisim Pojkar A-D, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: COLORAMA-JOTUN |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ville Seppälä | 2004 | Anderstorps Simsällskap | 31.86 | ||||||
2 | Henry Forsberg | 2004 | Markaryds Simsällskap | 32.20 | ||||||
3 | Levente Nagy | 2005 | Ljungby Simsällskap | 34.78 | ||||||
4 | William Bogren-Karlsson | 2005 | Ljungby Simsällskap | 36.64 | ||||||
5 | Charlie Blomberg | 2005 | Ljungby Simsällskap | 37.35 | ||||||
6 | Måns Elowsson | 2004 | Alvesta Simsällskap | 39.15 | ||||||
7 | Anton Ekborg | 2004 | Lönsboda Simsällskap | 39.46 | ||||||
8 | Albin Tallbäck | 2005 | Gnosjö Simsällskap | 40.54 | ||||||
9 | Joel Hughes | 2005 | Älmhults Simsällskap | 40.92 | ||||||
10 | Filip Aracic | 2004 | Gnosjö Simsällskap | 42.37 | ||||||
11 | Anders Runeqvist | 2005 | Värnamo Simsällskap | 43.63 | ||||||
12 | Albin Karlsson | 2005 | Ljungby Simsällskap | 47.70 | ||||||
13 | Dragos Zugrav | 2004 | Älmhults Simsällskap | 57.07 | ||||||
- | Chang Li | 2004 | Älmhults Simsällskap | DNS | ||||||
- | Wilmer Nielsen | 2005 | Älmhults Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 16, 50m Frisim Pojkar A-D, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: COLORAMA-JOTUN |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Victor Löndal | 2003 | Markaryds Simsällskap | 30.31 | ||||||
2 | Emil Bengtsson | 2003 | Ljungby Simsällskap | 34.08 | ||||||
3 | Gustav Karlsson | 2002 | Ljungby Simsällskap | 35.68 | ||||||
4 | Filip Wik | 2002 | Ljungby Simsällskap | 38.19 | ||||||
5 | Adrial Gago | 2003 | Älmhults Simsällskap | 51.14 | ||||||
- | Gustav Johansson | 2003 | Ljungby Simsällskap | DNS | ||||||
- | Simon Johansson | 2003 | SK Stimmet | DSQ | ||||||
Gren 16, 50m Frisim Pojkar A-D, Finaler 15 - 99 år |
Sponsor: COLORAMA-JOTUN |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | David Kurilenko | 1999 | Ljungby Simsällskap | 24.65 | ||||||
2 | Gergö Nagy | 1995 | Simklubben Poseidon | 25.03 | ||||||
3 | Erik Salomonsson | 1998 | Ljungby Simsällskap | 27.56 | ||||||
4 | Karol Kucharczyk | 2000 | Simklubben Laxen | 27.58 | ||||||
5 | Robin Johansson | 2000 | SK Stimmet | 27.73 | ||||||
6 | Benjamin Boros | 2000 | Ljungby Simsällskap | 28.59 | ||||||
7 | Oscar Luong | 1999 | Gnosjö Simsällskap | 29.01 | ||||||
8 | Wojciech Kluska | 2000 | Ljungby Simsällskap | 29.26 | ||||||
9 | Danny Tu | 2001 | Gnosjö Simsällskap | 29.96 | ||||||
10 | Jacob Kenneryd | 2001 | Ljungby Simsällskap | 30.26 | ||||||
11 | Erik Ebbesen | 2001 | Ljungby Simsällskap | 34.13 | ||||||
12 | Emil Salomonsson | 1993 | Ljungby Simsällskap | 1:09.03 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 03 december 2016 |
Licensierad till: Ljungby Simsällskap | Utskriftstid | 14:06 |
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Julklappsplasket 2016 Ljungby | Utskriftsdatum | 03 december 2016 | |||
Tävlingsort | Ljungby | Utskriftstid | 14:31 | |||
Arrangör | Ljuntgby SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 december 2016 |
Gren 17, 100m Medley Flickor A-E, Finaler 9 år och yngre |
Sponsor: COLORAMAJOTUN |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ingrid Mann | 2007 | Värnamo Simsällskap | 53.34 | 1:47.13 | |||||
2 | Agnes Pehrsson | 2007 | Markaryds Simsällskap | 51.55 | 1:50.84 | |||||
3 | Lovis Johansson-Magnusson | 2007 | Anderstorps Simsällskap | 1:01.79 | 1:59.98 | |||||
Gren 17, 100m Medley Flickor A-E, Finaler 10 år |
Sponsor: COLORAMAJOTUN |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Emelie Jansson | 2006 | Värnamo Simsällskap | 47.01 | 1:38.25 | |||||
2 | Moa Jacobsen | 2006 | Markaryds Simsällskap | 50.31 | 1:47.98 | |||||
3 | Iwa Janjic | 2006 | Värnamo Simsällskap | 52.51 | 1:50.94 | |||||
4 | Elin Johansson | 2006 | Gislaveds Simsällskap | 55.28 | 1:51.51 | |||||
5 | Vera Larsson-Refónd | 2006 | Ljungby Simsällskap | 1:08.97 | 2:13.17 | |||||
- | Elvira Bernlind | 2006 | Ljungby Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 17, 100m Medley Flickor A-E, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: COLORAMAJOTUN |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sahlina Lundgren | 2004 | Ljungby Simsällskap | 39.76 | 1:26.88 | |||||
2 | Adelina Gummesson | 2005 | Lönsboda Simsällskap | 44.41 | 1:31.86 | |||||
3 | Annie Seppälä | 2004 | Anderstorps Simsällskap | 46.09 | 1:32.64 | |||||
4 | Maria Davidsson | 2005 | Ljungby Simsällskap | 48.32 | 1:37.14 | |||||
5 | Elly Andersson | 2005 | Ljungby Simsällskap | 46.74 | 1:39.22 | |||||
6 | Liv Kronqvist | 2005 | Lönsboda Simsällskap | 48.49 | 1:41.66 | |||||
7 | Ebba Kemper | 2004 | Anderstorps Simsällskap | 48.87 | 1:44.89 | |||||
8 | Emilia Svensson | 2005 | Alvesta Simsällskap | 51.28 | 1:45.94 | |||||
9 | Frida Karlsson | 2005 | Ljungby Simsällskap | 58.40 | 2:00.15 | |||||
10 | Ellen Karlsson | 2005 | Ljungby Simsällskap | 1:01.33 | 2:02.85 | |||||
11 | Hanna Karlsson | 2005 | Ljungby Simsällskap | 1:05.43 | 2:11.02 | |||||
- | Ella Lindman | 2005 | Anderstorps Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Julia Gamberg | 2005 | Ljungby Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Meihri Ziraki | 2005 | Ljungby Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 17, 100m Medley Flickor A-E, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: COLORAMAJOTUN |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Edit Wiesel-Axelsson | 2002 | Ljungby Simsällskap | 33.79 | 1:12.27 | |||||
2 | Ida Persson | 2002 | Ljungby Simsällskap | 34.46 | 1:19.63 | |||||
3 | Beatrice Pap | 2003 | Ljungby Simsällskap | 36.99 | 1:23.00 | |||||
4 | Heidi Palencsar | 2002 | Ljungby Simsällskap | 36.15 | 1:23.59 | |||||
5 | Leah Sagadin | 2002 | Ljungby Simsällskap | 39.49 | 1:24.14 | |||||
6 | Annie Ottosson | 2002 | SK Stimmet | 38.79 | 1:25.82 | |||||
7 | Kriszta Vorszak | 2003 | Ljungby Simsällskap | 39.32 | 1:27.29 | |||||
8 | Linnea Bergman | 2003 | Ljungby Simsällskap | 42.77 | 1:27.40 | |||||
9 | Anna Nyika | 2002 | Ljungby Simsällskap | 40.88 | 1:27.74 | |||||
10 | Linnea Bengtsson | 2003 | Markaryds Simsällskap | 42.09 | 1:28.92 | |||||
11 | Jenny Davidsson | 2003 | Ljungby Simsällskap | 43.84 | 1:31.67 | |||||
12 | Ida Rickhardsson | 2003 | Ljungby Simsällskap | 44.85 | 1:36.73 | |||||
13 | Isabella Larsson | 2002 | Ljungby Simsällskap | 47.91 | 1:38.76 | |||||
14 | Moa Fagerström | 2003 | SK Stimmet | 47.91 | 1:39.02 | |||||
15 | Agnes Bondesson-Crene | 2002 | Ljungby Simsällskap | 48.43 | 1:40.55 | |||||
- | Klara Tallbäck | 2003 | Gnosjö Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 17, 100m Medley Flickor A-E, Finaler 15 - 99 år |
Sponsor: COLORAMAJOTUN |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Erika Åkesson | 2000 | Ljungby Simsällskap | 33.93 | 1:15.97 | |||||
2 | Klara Stigsson | 2001 | SK Stimmet | 35.60 | 1:19.04 | |||||
3 | Ebba Axelsson | 2001 | Markaryds Simsällskap | 37.14 | 1:20.85 | |||||
4 | Louise Ebbesen | 2001 | Ljungby Simsällskap | 39.50 | 1:21.19 | |||||
5 | Biborka Nagy | 1998 | Ljungby Simsällskap | 38.14 | 1:21.29 | |||||
6 | Kinga Szczesniak | 2001 | SK Stimmet | 39.43 | 1:23.82 | |||||
7 | Linnéa Sjödahl | 2000 | Ljungby Simsällskap | 35.98 | 1:24.19 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 03 december 2016 |
Licensierad till: Ljungby Simsällskap | Utskriftstid | 14:31 |
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Julklappsplasket 2016 Ljungby | Utskriftsdatum | 03 december 2016 | |||
Tävlingsort | Ljungby | Utskriftstid | 14:49 | |||
Arrangör | Ljuntgby SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 december 2016 |
Gren 18, 100m Medley Pojkar A-E, Finaler 9 år och yngre |
Sponsor: COLORAMA-JOTUN |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Erik Axelsson | 2007 | Markaryds Simsällskap | 46.35 | 1:47.52 | |||||
- | Samir Catovic | 2007 | Gnosjö Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 18, 100m Medley Pojkar A-E, Finaler 10 år |
Sponsor: COLORAMA-JOTUN |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Aidan Sagadin | 2006 | Ljungby Simsällskap | 44.26 | 1:35.53 | |||||
2 | Vincent Staberg | 2006 | Ljungby Simsällskap | 49.01 | 1:39.10 | |||||
3 | Noah Franksson | 2006 | Ljungby Simsällskap | 46.83 | 1:41.79 | |||||
- | Melvin Lundgren | 2006 | Ljungby Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 18, 100m Medley Pojkar A-E, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: COLORAMA-JOTUN |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ville Seppälä | 2004 | Anderstorps Simsällskap | 40.73 | 1:24.23 | |||||
2 | Levente Nagy | 2005 | Ljungby Simsällskap | 44.11 | 1:30.88 | |||||
3 | Måns Elowsson | 2004 | Alvesta Simsällskap | 45.07 | 1:33.42 | |||||
4 | Charlie Blomberg | 2005 | Ljungby Simsällskap | 47.27 | 1:37.04 | |||||
5 | Albin Tallbäck | 2005 | Gnosjö Simsällskap | 47.38 | 1:43.16 | |||||
- | Albin Karlsson | 2005 | Ljungby Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Anders Runeqvist | 2005 | Värnamo Simsällskap | DSQ | ||||||
- | William Bogren-Karlsson | 2005 | Ljungby Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 18, 100m Medley Pojkar A-E, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: COLORAMA-JOTUN |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Victor Löndal | 2003 | Markaryds Simsällskap | 38.54 | 1:19.30 | |||||
2 | Simon Johansson | 2003 | SK Stimmet | 40.68 | 1:27.15 | |||||
3 | Emil Bengtsson | 2003 | Ljungby Simsällskap | 45.86 | 1:34.79 | |||||
4 | Filip Wik | 2002 | Ljungby Simsällskap | 45.12 | 1:35.30 | |||||
- | Gustav Karlsson | 2002 | Ljungby Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 18, 100m Medley Pojkar A-E, Finaler 15 - 99 år |
Sponsor: COLORAMA-JOTUN |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Gergö Nagy | 1995 | Simklubben Poseidon | 28.19 | 1:03.31 | |||||
2 | Robin Johansson | 2000 | SK Stimmet | 31.00 | 1:07.87 | |||||
3 | Karol Kucharczyk | 2000 | Simklubben Laxen | 32.03 | 1:12.51 | |||||
4 | Oscar Luong | 1999 | Gnosjö Simsällskap | 32.87 | 1:15.76 | |||||
5 | Jacob Kenneryd | 2001 | Ljungby Simsällskap | 35.04 | 1:16.58 | |||||
6 | Wojciech Kluska | 2000 | Ljungby Simsällskap | 36.03 | 1:17.29 | |||||
7 | Erik Ebbesen | 2001 | Ljungby Simsällskap | 40.21 | 1:29.06 | |||||
- | Erik Salomonsson | 1998 | Ljungby Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 03 december 2016 |
Licensierad till: Ljungby Simsällskap | Utskriftstid | 14:49 |
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Julklappsplasket 2016 Ljungby | Utskriftsdatum | 03 december 2016 | |||
Tävlingsort | Ljungby | Utskriftstid | 22:30 | |||
Arrangör | Ljuntgby SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 december 2016 |
Gren 19, 4X50m Frisim Flickor A-E, Finaler 0 år och äldre |
Sponsor: COLORAMA-JOTUN |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ljungby SS Damer 1 | 0 | Ljungby Simsällskap | 2:02.12 | ||||||
Edit Wiesel-Axelsson | 2002 | 29.24 | 29.24 | |||||||
Ida Persson | 2002 | 31.66 | 1:00.90 | |||||||
Biborka Nagy | 1998 | 31.77 | 1:32.67 | |||||||
Erika Åkesson | 2000 | 29.45 | 2:02.12 | |||||||
2 | Ljungby SS Damer 2 | 0 | Ljungby Simsällskap | 2:09.77 | ||||||
Louise Ebbesen | 2001 | 32.33 | 32.33 | |||||||
Linnéa Sjödahl | 2000 | 32.84 | 1:05.17 | |||||||
Leah Sagadin | 2002 | 32.60 | 1:37.77 | |||||||
Heidi Palencsar | 2002 | 32.00 | 2:09.77 | |||||||
3 | Stimmet Damer | 0 | SK Stimmet | 2:11.72 | ||||||
Kinga Szczesniak | 2001 | 31.27 | 31.27 | |||||||
Moa Fagerström | 2003 | 37.72 | 1:08.99 | |||||||
Annie Ottosson | 2002 | 33.36 | 1:42.35 | |||||||
Klara Stigsson | 2001 | 29.37 | 2:11.72 | |||||||
4 | Ljungby SS Damer 3 | 0 | Ljungby Simsällskap | 2:17.02 | ||||||
Beatrice Pap | 2003 | 33.50 | 33.50 | |||||||
Anna Nyika | 2002 | 33.46 | 1:06.96 | |||||||
Kriszta Vorszak | 2003 | 35.93 | 1:42.89 | |||||||
Jenny Davidsson | 2003 | 34.13 | 2:17.02 | |||||||
5 | Gnosjö Damer | 0 | Gnosjö Simsällskap | 2:26.97 | ||||||
Tilda Angkvist | 2002 | 35.65 | 35.65 | |||||||
Klara Tallbäck | 2003 | 38.56 | 1:14.21 | |||||||
Nha Khanh | 2002 | 37.86 | 1:52.07 | |||||||
Lisa Sommehed | 2001 | 34.90 | 2:26.97 | |||||||
6 | Ljungby SS Damer 4 | 0 | Ljungby Simsällskap | 2:29.44 | ||||||
Ida Rickhardsson | 2003 | 38.79 | 38.79 | |||||||
Sahlina Lundgren | 2004 | 35.93 | 1:14.72 | |||||||
Isabella Larsson | 2002 | 41.31 | 1:56.03 | |||||||
Linnea Bergman | 2003 | 33.41 | 2:29.44 | |||||||
7 | Älmhult Damer | 2001 | Älmhults Simsällskap | 2:33.52 | ||||||
Alice Schill | 2003 | 35.29 | 35.29 | |||||||
Clara Johansson | 2005 | 36.98 | 1:12.27 | |||||||
Savannah Nilsson | 2005 | 42.77 | 1:55.04 | |||||||
Elsa Haglund | 2004 | 38.48 | 2:33.52 | |||||||
8 | Ljungby SS Damer 5 | 0 | Ljungby Simsällskap | 2:33.62 | ||||||
Elly Andersson | 2005 | 38.17 | 38.17 | |||||||
Julia Gamberg | 2005 | 37.52 | 1:15.69 | |||||||
Maria Davidsson | 2005 | 39.73 | 1:55.42 | |||||||
Agnes Bondesson-Crene | 2002 | 38.20 | 2:33.62 | |||||||
9 | Värnamo SS Flickor | 0 | Värnamo Simsällskap | 2:51.05 | ||||||
Emelie Jansson | 2006 | 39.97 | 39.97 | |||||||
Alice Svensson | 2004 | 48.27 | 1:28.24 | |||||||
Ingrid Mann | 2007 | 40.48 | 2:08.72 | |||||||
Iwa Janjic | 2006 | 42.33 | 2:51.05 | |||||||
10 | Anderstorp Damer | 0 | Anderstorps Simsällskap | 2:57.59 | ||||||
Annie Seppälä | 2004 | 36.12 | 36.12 | |||||||
Ebba Svensson | 2004 | 49.37 | 1:25.49 | |||||||
Hilma Liljedahl | 2006 | 48.55 | 2:14.04 | |||||||
Ebba Kemper | 2004 | 43.55 | 2:57.59 | |||||||
11 | Ljungby SS Damer 7 | 0 | Ljungby Simsällskap | 3:08.36 | ||||||
Hanna Karlsson | 2005 | 49.31 | 49.31 | |||||||
Agnes Karlsson | 2006 | 50.05 | 1:39.36 | |||||||
Emilia Carlsson | 2007 | 43.24 | 2:22.60 | |||||||
Evelin Szilvester | 2006 | 45.76 | 3:08.36 | |||||||
12 | Ljungby SS Damer 6 | 0 | Ljungby Simsällskap | 3:15.80 | ||||||
Meihri Ziraki | 2005 | 41.95 | 41.95 | |||||||
Ellen Karlsson | 2005 | 49.54 | 1:31.49 | |||||||
Vera Larsson-Refónd | 2006 | 54.31 | 2:25.80 | |||||||
Saga Blomberg | 2006 | 50.00 | 3:15.80 | |||||||
13 | Ljungby SS Damer 8 | 0 | Ljungby Simsällskap | 3:34.56 | ||||||
Elvira Bernlind | 2006 | 1:03.34 | 1:03.34 | |||||||
Frida Karlsson | 2005 | 48.13 | 1:51.47 | |||||||
Boglarka Kovacs | 2006 | 54.22 | 2:45.69 | |||||||
Klara Pettersson | 2004 | 48.87 | 3:34.56 | |||||||
- | Ljungby SS Damer 9 | 0 | Ljungby Simsällskap | DNS | ||||||
Elle Anderberger | 2005 | |||||||||
Felicia Bernlind | 2004 | |||||||||
Monika Lam | 2006 | |||||||||
Dewina Johansson | 2004 | DNS | ||||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 03 december 2016 |
Licensierad till: Ljungby Simsällskap | Utskriftstid | 22:30 |
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Julklappsplasket 2016 Ljungby | Utskriftsdatum | 03 december 2016 | |||
Tävlingsort | Ljungby | Utskriftstid | 22:30 | |||
Arrangör | Ljuntgby SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 december 2016 |
Gren 20, 4X50m Frisim Pojkar A-E, Finaler 0 år och äldre |
Sponsor: COLORAMA-JOTUN |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ljungby SS Herrar 1 | 0 | Ljungby Simsällskap | 1:49.05 | ||||||
Wojciech Kluska | 2000 | 29.36 | 29.36 | |||||||
Benjamin Boros | 2000 | 27.78 | 57.14 | |||||||
Erik Salomonsson | 1998 | 27.65 | 1:24.79 | |||||||
David Kurilenko | 1999 | 24.26 | 1:49.05 | |||||||
2 | Ljungby SS Herrar 3 | 0 | Ljungby Simsällskap | 1:55.62 | ||||||
Aidan Sagadin | 2006 | 36.25 | 36.25 | |||||||
Vincent Staberg | 2006 | 21.28 | 57.53 | |||||||
Noah Franksson | 2006 | 18.70 | 1:16.23 | |||||||
William Bogren-Karlsson | 2005 | 39.39 | 1:55.62 | |||||||
3 | Ljungby SS Herrar 2 | 0 | Ljungby Simsällskap | 2:21.15 | ||||||
Jacob Kenneryd | 2001 | 31.74 | 31.74 | |||||||
Erik Ebbesen | 2001 | 35.62 | 1:07.36 | |||||||
Gustav Karlsson | 2002 | 35.46 | 1:42.82 | |||||||
Filip Wik | 2002 | 38.33 | 2:21.15 | |||||||
4 | Ljungby SS Herrar 4 | 0 | Ljungby Simsällskap | 2:44.55 | ||||||
Emil Bengtsson | 2003 | 34.33 | 34.33 | |||||||
Levente Nagy | 2005 | 36.19 | 1:10.52 | |||||||
Melvin Lundgren | 2006 | 47.27 | 1:57.79 | |||||||
Albin Karlsson | 2005 | 46.76 | 2:44.55 | |||||||
5 | Älmhult Herrar | 0 | Älmhults Simsällskap | 3:24.03 | ||||||
Dragos Zugrav | 2004 | 54.73 | 54.73 | |||||||
Aleksander Wold | 2007 | 53.84 | 1:48.57 | |||||||
Daniel Hughes | 2008 | 54.89 | 2:43.46 | |||||||
Joel Hughes | 2005 | 40.57 | 3:24.03 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 03 december 2016 |
Licensierad till: Ljungby Simsällskap | Utskriftstid | 22:30 |
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Julklappsplasket 2016 Ljungby | Utskriftsdatum | 04 december 2016 | |||
Tävlingsort | Ljungby | Utskriftstid | 23:22 | |||
Arrangör | Ljuntgby SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 december 2016 |
Gren 21, 100m Frisim Damer, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Adelina Gummesson | 2005 | Lönsboda Simsällskap | 38.70 | 1:22.88 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 04 december 2016 |
Licensierad till: Ljungby Simsällskap | Utskriftstid | 23:22 |
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Julklappsplasket 2016 Ljungby | Utskriftsdatum | 04 december 2016 | |||
Tävlingsort | Ljungby | Utskriftstid | 23:23 | |||
Arrangör | Ljuntgby SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 december 2016 |
Gren 22, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Kinga Szczesniak | 2001 | SK Stimmet | 38.70 | 1:22.88 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 04 december 2016 |
Licensierad till: Ljungby Simsällskap | Utskriftstid | 23:23 |
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Julklappsplasket 2016 Ljungby | Utskriftsdatum | 04 december 2016 | |||
Tävlingsort | Ljungby | Utskriftstid | 23:23 | |||
Arrangör | Ljuntgby SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 december 2016 |
Gren 23, 100m Bröstsim Damer, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Liv Kronqvist | 2005 | Lönsboda Simsällskap | 58.01 | 1:50.02 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 04 december 2016 |
Licensierad till: Ljungby Simsällskap | Utskriftstid | 23:23 |