2019-12-13   22:09:18
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Arena Lyngby Open 2017, Stadion

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag

Resultat Løb 1 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 1 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Arena Lyngby Open 2017    Udskriftsdato  20 januar 2017   
  Stævne by  Lyngby    Udskriftstidspunkt  21:21   
  Arrangør  Lyngby Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  20 januar 2017         
 
 
Løb 1, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 1918-2002 
Sponsor: Fokus Lightning 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Karoline Barrett  2002  Greve Svømmeklub            27.64   
Ida Lindborg  1994  Malmö Kappsimningsklubb            27.98   
Julie Kepp Jensen  2000  A6            27.99   
Natahlie Lindborg  1991  Malmö Kappsimningsklubb            28.55  Deltager ikke i finalen 
Vera Staun Hansen  1999  Hovedstadens Svømmeklub            29.20   
Jessica Yu Mortensen  2000  Lyngby Svømmeklub            29.26  Deltager ikke i finalen 
Kristine Barrett  1998  Greve Svømmeklub            29.63  Deltager ikke i finalen 
Andrea Paaske  2001  Roskilde Svømning            29.67   
Megan Forslund Hansen  1997  Svømmeklubben Triton Ballerup            29.86   
10  Vibe Tofte Jørgensen  1999  A6            29.87   
11  Klara Reeh  1999  Lyngby Svømmeklub            29.99   
12  Cecilie Daluiso Salmonsen  2001  Tune I.F. Svømmeafdeling            30.08   
13  Ingrid Bo Andersen  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup            30.23   
14  Thea Lund Petersen  1998  Nyborg Svømmeklub            30.28   
15  Sunneva Dögg Robertson  1999  Íþróttabandalag Reykjanesbæjar            30.37   
16  Emma Bjørnholdt  2000  Lyngby Svømmeklub            30.57   
17  Sophie Amalie Schøn  1999  Lyngby Svømmeklub            30.63   
18  Mellie Wijk  2002  Simklubben Laxen            30.74   
19  Caroline Hørlykke  2000  Gentofte Svømme Klub            30.77   
20  Thea Blomsterberg  2002  Sigma Swim Birkerød            30.93   
21  Katrine B. Hansen  1999  Svømmeklubben Triton Ballerup            30.95   
22  Lærke Rask Sander  2002  VAT Copenhagen-MK31            30.96   
23  Marissa Lindemulder  1993  Orca Nederland            30.98   
24  Annabelle Grønbech Ladik  1997  Ringsted Svømme Klub            31.00   
25  Victoria Vorm  2001  Vallensbæk IF Af 1939            31.02   
26  Johanne Hingebjerg  2002  Hovedstadens Svømmeklub            31.03   
26  Luna Donde Feilberg  2000  Hovedstadens Svømmeklub            31.03   
28  Tilde Morin  2002  Simklubben Laxen            31.07   
29  Iben Bak  2001  Nyborg Svømmeklub            31.27   
29  Mathilde Menck Nielsen  2002  Helsingør Svømmeklub            31.27   
31  Stine Saaby Schmidt  2002  Farum Svømmeklub            31.32   
32  Caroline Mathiesen  2001  Albertslund IF            31.42   
33  Eydís Ósk Kolbeinsdóttir  2000  Íþróttabandalag Reykjanesbæjar            31.48   
34  Laura Janner  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup            31.53   
35  Emma Maagøe  1999  Hovedstadens Svømmeklub            31.54   
35  Laura Weinreich  1998  Ringsted Svømme Klub            31.54   
37  Clara Schade Cantby  2000  Slagelse Svømmeklub            31.58   
38  Sylwia Sienkiewicz  1999  Íþróttabandalag Reykjanesbæjar            31.60   
39  Gunnhildur Björg Baldursdóttir  2000  Íþróttabandalag Reykjanesbæjar            31.67   
40  Amanda Duus  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup            31.76   
41  Ida T Mose  2002  Glostrup Svømmeklub            31.83   
42  Nikoline Biltoft-Jensen  2001  Lyngby Svømmeklub            31.85   
43  Nina Toft  2000  Gentofte Svømme Klub            31.92   
44  Julie Darlem Brandt  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup            31.94   
45  Katja Kjær Nielsen  2002  Ringsted Svømme Klub            31.98   
46  Emilie Nyegaard  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup            32.00   
46  Emily Brophy  1999  VAT Copenhagen            32.00   
46  Nanna Drewsen  1998  Vallensbæk IF Af 1939            32.00   
49  Froukje Osinga  2000  Orca Nederland            32.15   
50  Sofie Villum Færch  2002  Helsingør Svømmeklub            32.18   
51  Regitze Gotthard  2002  Slagelse Svømmeklub            32.22   
52  Clara Marott Schelde  2000  Farum Svømmeklub            32.36   
53  Emma Wael  1993  VAT Copenhagen            32.41   
54  Petronella Johansson  2000  Simklubben Laxen            32.44   
55  Camilla Feldmann  1999  Helsingør Svømmeklub            32.60   
56  Sofie Louise Nimb  2001  Gentofte Svømme Klub            32.65   
57  Claudia Sperling  2002  Lyngby Svømmeklub            32.67   
58  Mille Graasbøll  2002  Sigma Swim Allerød            32.69   
59  Line Strandby  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup            32.74   
60  Freja A. Skov  2000  Helsingør Svømmeklub            32.75   
61  Josefine Søgaard Andresen  2000  Gentofte Svømme Klub            32.85   
62  Sara Mortensen  2001  Vallensbæk IF Af 1939            32.94   
63  Diljá Rún Ívarsdóttir  2002  Íþróttabandalag Reykjanesbæjar            32.98   
64  Louise Engelhardt Christi  2001  Lyngby Svømmeklub            33.05   
65  Simone Jørgensen  1999  Farum Svømmeklub            33.11   
66  Annemiek Meulenbeld  1995  Orca Nederland            33.12   
67  Cassandra Thimmer  1999  Gentofte Svømme Klub            33.13   
68  Julie Bak  1997  Svømmeklubben Triton Ballerup            33.19   
69  Emilie Hermann Schimming  1999  Roskilde Svømning            33.32   
70  Mathilde Schrøder  2002  Helsingør Svømmeklub            33.34   
71  SIF Nikoline Madsen  2001  Gentofte Svømme Klub            33.53   
72  Sofie Strandby  1999  Svømmeklubben Triton Ballerup            33.61   
73  Olivia Olivarius Vølund  2002  Lyngby Svømmeklub            33.64   
74  Alberte Mammen  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup            33.82   
75  Pernille Pedersen  2001  Køge Svømmeklub            33.95   
76  Regitze Lyngfeldt  2002  Helsingør Svømmeklub            33.96   
77  Amalie Gotthard  1999  Slagelse Svømmeklub            34.11   
78  Melanie Degner  2000  Køge Svømmeklub            34.13   
79  Amanda Egerod Lund  2000  Sigma Swim Allerød            34.19   
80  Fie Tönshoff  2002  Helsingør Svømmeklub            34.50   
81  Cecilie Porsdal  2002  Sigma Swim Birkerød            34.56   
82  Maria Borre Jacobsen  2001  Lyngby Svømmeklub            35.30   
83  Randi Jørgensen  2002  Nyborg Svømmeklub            35.78   
84  Birna Hilmarsdóttir  2002  Íþróttabandalag Reykjanesbæjar            36.19   
84  Ida Rishøj  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup            36.19   
Andrea M. Lang Bolvig  2000  Sigma Swim Birkerød            DNS   
Caroline Waage Nowak  2001  Gentofte Svømme Klub            DNS   
Katharina Nekhorochko  2000  Sigma Swim Allerød            DNS   
Silke Meyer  1998  Gentofte Svømme Klub            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  20 januar 2017 
Licens til Lyngby Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  21:21 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark