2019-12-06   19:03:38
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Arena Lyngby Open 2017, Stadion

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag

Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Arena Lyngby Open 2017    Udskriftsdato  20 januar 2017   
  Stævne by  Lyngby    Udskriftstidspunkt  20:12   
  Arrangør  Lyngby Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  20 januar 2017         
 
 
Løb 9, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1918-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Marina Heller Hansen  1994  Sigma Swim Allerød            4:25.73   
Sunneva Dögg Robertson  1999  Íþróttabandalag Reykjanesbæjar            4:26.05   
Klara Reeh  1999  Lyngby Svømmeklub            4:29.72   
Anna Boutrup  1998  Sigma Swim Birkerød            4:32.59   
Anna Brandt Nielsen  1998  Lyngby Svømmeklub            4:33.94   
Lærke Toft Ruby  1999  A6            4:38.99   
Emma Maagøe  1999  Hovedstadens Svømmeklub            4:39.73   
Emilie Falbe-Hansen  1999  Gentofte Svømme Klub            4:40.70   
Katrine B. Hansen  1999  Svømmeklubben Triton Ballerup            4:41.05   
10  Vera Staun Hansen  1999  Hovedstadens Svømmeklub            4:42.84   
11  Sara Krog Christoffersen  1996  Sigma Swim Birkerød            4:43.13   
12  Camilla Dufour  1996  Sigma Swim Allerød            4:47.46   
13  Thea Laurberg Simonsen  1997  Lyngby Svømmeklub            4:49.94   
14  Lise-Lotte Larsen Bentin  1997  Sigma Swim Allerød            4:50.16   
15  Tenna Jensen  1998  Hovedstadens Svømmeklub            4:53.54   
16  Amalie H. Falck-Schmith  1989  Hovedstadens Svømmeklub            4:56.56   
Sara Fogh Myrup  1997  Sigma Swim Birkerød            DNS   
                     
 
Løb 9, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mia Steen Duus  2001  Sigma Swim Birkerød            4:33.96   
Eydís Ósk Kolbeinsdóttir  2000  Íþróttabandalag Reykjanesbæjar            4:35.33   
Andrea Paaske  2001  Roskilde Svømning            4:39.26   
Alberte M Hansen  2000  Glostrup Svømmeklub            4:40.21   
Sofie Louise Nimb  2001  Gentofte Svømme Klub            4:40.97   
Josephine Kruse  2002  Sigma Swim Allerød            4:41.20   
Nina Toft  2000  Gentofte Svømme Klub            4:41.36   
Anna Aavang Brendstrup  2000  Roskilde Svømning            4:43.90   
Emma Bjørnholdt  2000  Lyngby Svømmeklub            4:45.77   
10  Sofie Nielsen  2001  Slagelse Svømmeklub            4:45.87   
11  Luna Donde Feilberg  2000  Hovedstadens Svømmeklub            4:46.07   
12  Amanda Egerod Lund  2000  Sigma Swim Allerød            4:46.32   
13  Amanda Duus  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup            4:46.50   
14  SIF Nikoline Madsen  2001  Gentofte Svømme Klub            4:46.52   
15  Josefine Strand Nielsen  2000  Hovedstadens Svømmeklub            4:46.67   
16  Frederikke Echardt  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup            4:48.29   
17  Julie Stampe  2002  Sigma Swim Allerød            4:52.23   
18  Mille Graasbøll  2002  Sigma Swim Allerød            4:53.18   
19  Chastine Melhede  2002  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            4:54.54   
20  Thea Blomsterberg  2002  Sigma Swim Birkerød            4:56.35   
21  Sarah Aarslew Jensen  2000  Køge Svømmeklub            4:57.94   
22  Kolbrún Eva Pálmadóttir  2002  Íþróttabandalag Reykjanesbæjar            4:58.87   
23  Sofie Hertzberg  2002  Vallensbæk IF Af 1939            4:59.09   
24  Olivia Olivarius Vølund  2002  Lyngby Svømmeklub            4:59.64   
25  Camilla Hougaard  2002  Swim Team Taastrup - VATCPH            5:00.40   
26  Ida Rishøj  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup            5:01.95   
27  Karina Garne Larsen  2000  Sigma Swim Allerød            5:04.13   
28  Cecilie Porsdal  2002  Sigma Swim Birkerød            5:04.71   
29  Melanie Degner  2000  Køge Svømmeklub            5:05.44   
30  Emilie Nyegaard  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup            5:06.81   
31  Isabel K. Eriksen  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup            5:07.32   
32  Birna Hilmarsdóttir  2002  Íþróttabandalag Reykjanesbæjar            5:07.69   
33  Josephine Wismann  2002  Ringsted Svømme Klub            5:08.78   
34  Karla Sejling  2001  Ringsted Svømme Klub            5:09.61   
35  Camilla Taylor  2000  Sigma Swim Allerød            5:14.44   
36  Nikoline Biltoft-Jensen  2001  Lyngby Svømmeklub            5:14.71   
37  Cathrine Wismann  2002  Ringsted Svømme Klub            5:18.27   
38  Pernille Pedersen  2001  Køge Svømmeklub            5:18.79   
Andrea M. Lang Bolvig  2000  Sigma Swim Birkerød            DNS   
Caroline Waage Nowak  2001  Gentofte Svømme Klub            DNS   
Katharina Nekhorochko  2000  Sigma Swim Allerød            DNS   
Maria Munch-Menzer  2001  Gentofte Svømme Klub            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  20 januar 2017 
Licens til Lyngby Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  20:12 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark