Resultater for Arena Lyngby Open 2017, Stadion
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Resultat Løb 1 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2017 | Udskriftsdato | 20 januar 2017 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 21:21 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 20 januar 2017 |
Løb 1, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 1918-2002 |
Sponsor: Fokus Lightning |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Karoline Barrett | 2002 | Greve Svømmeklub | 27.64 | ||||||
2 | Ida Lindborg | 1994 | Malmö Kappsimningsklubb | 27.98 | ||||||
3 | Julie Kepp Jensen | 2000 | A6 | 27.99 | ||||||
4 | Natahlie Lindborg | 1991 | Malmö Kappsimningsklubb | 28.55 | Deltager ikke i finalen | |||||
5 | Vera Staun Hansen | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 29.20 | ||||||
6 | Jessica Yu Mortensen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 29.26 | Deltager ikke i finalen | |||||
7 | Kristine Barrett | 1998 | Greve Svømmeklub | 29.63 | Deltager ikke i finalen | |||||
8 | Andrea Paaske | 2001 | Roskilde Svømning | 29.67 | ||||||
9 | Megan Forslund Hansen | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.86 | ||||||
10 | Vibe Tofte Jørgensen | 1999 | A6 | 29.87 | ||||||
11 | Klara Reeh | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 29.99 | ||||||
12 | Cecilie Daluiso Salmonsen | 2001 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 30.08 | ||||||
13 | Ingrid Bo Andersen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.23 | ||||||
14 | Thea Lund Petersen | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 30.28 | ||||||
15 | Sunneva Dögg Robertson | 1999 | Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 30.37 | ||||||
16 | Emma Bjørnholdt | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 30.57 | ||||||
17 | Sophie Amalie Schøn | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 30.63 | ||||||
18 | Mellie Wijk | 2002 | Simklubben Laxen | 30.74 | ||||||
19 | Caroline Hørlykke | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 30.77 | ||||||
20 | Thea Blomsterberg | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 30.93 | ||||||
21 | Katrine B. Hansen | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.95 | ||||||
22 | Lærke Rask Sander | 2002 | VAT Copenhagen-MK31 | 30.96 | ||||||
23 | Marissa Lindemulder | 1993 | Orca Nederland | 30.98 | ||||||
24 | Annabelle Grønbech Ladik | 1997 | Ringsted Svømme Klub | 31.00 | ||||||
25 | Victoria Vorm | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 31.02 | ||||||
26 | Johanne Hingebjerg | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.03 | ||||||
26 | Luna Donde Feilberg | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.03 | ||||||
28 | Tilde Morin | 2002 | Simklubben Laxen | 31.07 | ||||||
29 | Iben Bak | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 31.27 | ||||||
29 | Mathilde Menck Nielsen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 31.27 | ||||||
31 | Stine Saaby Schmidt | 2002 | Farum Svømmeklub | 31.32 | ||||||
32 | Caroline Mathiesen | 2001 | Albertslund IF | 31.42 | ||||||
33 | Eydís Ósk Kolbeinsdóttir | 2000 | Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 31.48 | ||||||
34 | Laura Janner | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.53 | ||||||
35 | Emma Maagøe | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.54 | ||||||
35 | Laura Weinreich | 1998 | Ringsted Svømme Klub | 31.54 | ||||||
37 | Clara Schade Cantby | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 31.58 | ||||||
38 | Sylwia Sienkiewicz | 1999 | Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 31.60 | ||||||
39 | Gunnhildur Björg Baldursdóttir | 2000 | Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 31.67 | ||||||
40 | Amanda Duus | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.76 | ||||||
41 | Ida T Mose | 2002 | Glostrup Svømmeklub | 31.83 | ||||||
42 | Nikoline Biltoft-Jensen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 31.85 | ||||||
43 | Nina Toft | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 31.92 | ||||||
44 | Julie Darlem Brandt | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.94 | ||||||
45 | Katja Kjær Nielsen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 31.98 | ||||||
46 | Emilie Nyegaard | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.00 | ||||||
46 | Emily Brophy | 1999 | VAT Copenhagen | 32.00 | ||||||
46 | Nanna Drewsen | 1998 | Vallensbæk IF Af 1939 | 32.00 | ||||||
49 | Froukje Osinga | 2000 | Orca Nederland | 32.15 | ||||||
50 | Sofie Villum Færch | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 32.18 | ||||||
51 | Regitze Gotthard | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 32.22 | ||||||
52 | Clara Marott Schelde | 2000 | Farum Svømmeklub | 32.36 | ||||||
53 | Emma Wael | 1993 | VAT Copenhagen | 32.41 | ||||||
54 | Petronella Johansson | 2000 | Simklubben Laxen | 32.44 | ||||||
55 | Camilla Feldmann | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 32.60 | ||||||
56 | Sofie Louise Nimb | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 32.65 | ||||||
57 | Claudia Sperling | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 32.67 | ||||||
58 | Mille Graasbøll | 2002 | Sigma Swim Allerød | 32.69 | ||||||
59 | Line Strandby | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.74 | ||||||
60 | Freja A. Skov | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 32.75 | ||||||
61 | Josefine Søgaard Andresen | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 32.85 | ||||||
62 | Sara Mortensen | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 32.94 | ||||||
63 | Diljá Rún Ívarsdóttir | 2002 | Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 32.98 | ||||||
64 | Louise Engelhardt Christi | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 33.05 | ||||||
65 | Simone Jørgensen | 1999 | Farum Svømmeklub | 33.11 | ||||||
66 | Annemiek Meulenbeld | 1995 | Orca Nederland | 33.12 | ||||||
67 | Cassandra Thimmer | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 33.13 | ||||||
68 | Julie Bak | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.19 | ||||||
69 | Emilie Hermann Schimming | 1999 | Roskilde Svømning | 33.32 | ||||||
70 | Mathilde Schrøder | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 33.34 | ||||||
71 | SIF Nikoline Madsen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 33.53 | ||||||
72 | Sofie Strandby | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.61 | ||||||
73 | Olivia Olivarius Vølund | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 33.64 | ||||||
74 | Alberte Mammen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.82 | ||||||
75 | Pernille Pedersen | 2001 | Køge Svømmeklub | 33.95 | ||||||
76 | Regitze Lyngfeldt | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 33.96 | ||||||
77 | Amalie Gotthard | 1999 | Slagelse Svømmeklub | 34.11 | ||||||
78 | Melanie Degner | 2000 | Køge Svømmeklub | 34.13 | ||||||
79 | Amanda Egerod Lund | 2000 | Sigma Swim Allerød | 34.19 | ||||||
80 | Fie Tönshoff | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 34.50 | ||||||
81 | Cecilie Porsdal | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 34.56 | ||||||
82 | Maria Borre Jacobsen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 35.30 | ||||||
83 | Randi Jørgensen | 2002 | Nyborg Svømmeklub | 35.78 | ||||||
84 | Birna Hilmarsdóttir | 2002 | Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 36.19 | ||||||
84 | Ida Rishøj | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.19 | ||||||
- | Andrea M. Lang Bolvig | 2000 | Sigma Swim Birkerød | DNS | ||||||
- | Caroline Waage Nowak | 2001 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Katharina Nekhorochko | 2000 | Sigma Swim Allerød | DNS | ||||||
- | Silke Meyer | 1998 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 20 januar 2017 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 21:21 |
Resultat Løb 1 (Semifinaler) - Med point uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2017 | Udskriftsdato | 21 januar 2017 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 09:39 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 20 januar 2017 |
Løb 1, 50m Butterfly Damer, Semifinaler |
Sponsor: Fokus Lightning |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Karoline Barrett | 2002 | 679 | 27.79 | ||||||
Greve Svømmeklub | 27.17 | |||||||||
2 | Julie Kepp Jensen | 2000 | 659 | 28.07 | ||||||
A6 | 27.03 | |||||||||
3 | Ida Lindborg | 1994 | 628 | 28.52 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | 27.60 | |||||||||
4 | Vera Staun Hansen | 1999 | 573 | 29.41 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 28.10 | |||||||||
5 | Megan Forslund Hansen | 1997 | 561 | 29.62 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.82 | |||||||||
6 | Klara Reeh | 1999 | 543 | 29.94 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 29.75 | |||||||||
7 | Vibe Tofte Jørgensen | 1999 | 541 | 29.97 | ||||||
A6 | 29.50 | |||||||||
8 | Andrea Paaske | 2001 | 540 | 30.00 | ||||||
Roskilde Svømning | 29.94 | |||||||||
9 | Ingrid Bo Andersen | 2001 | 537 | 30.04 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.96 | |||||||||
10 | Cecilie Daluiso Salmonsen | 2001 | 528 | 30.21 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 29.45 | |||||||||
11 | Thea Lund Petersen | 1998 | 506 | 30.65 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 29.85 | |||||||||
12 | Sunneva Dögg Robertson | 1999 | 462 | 31.58 | ||||||
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 30.32 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 21 januar 2017 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 09:39 |
Resultat Løb 1 (Finaler) - Med point uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2017 | Udskriftsdato | 21 januar 2017 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 17:04 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 20 januar 2017 |
Løb 1, 50m Butterfly Damer, Finaler |
Sponsor: Fokus Lightning |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Karoline Barrett | 2002 | 672 | 27.89 | ||||||
Greve Svømmeklub | 27.17 | |||||||||
2 | Ida Lindborg | 1994 | 662 | 28.03 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | 27.60 | |||||||||
3 | Vibe Tofte Jørgensen | 1999 | 569 | 29.47 | ||||||
A6 | 29.50 | |||||||||
4 | Vera Staun Hansen | 1999 | 569 | 29.48 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 28.10 | |||||||||
5 | Megan Forslund Hansen | 1997 | 567 | 29.50 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.82 | |||||||||
6 | Klara Reeh | 1999 | 549 | 29.82 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 29.75 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 21 januar 2017 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:04 |
Resultat Løb 2 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2017 | Udskriftsdato | 20 januar 2017 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 21:21 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 20 januar 2017 |
Løb 2, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 1918-2001 |
Sponsor: Fokus Lightning |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jesper Björk | 1993 | Helsingborgs Simsällskap | 25.27 | ||||||
2 | Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 26.50 | ||||||
3 | Teodor Widerberg | 1998 | Simklubben Laxen | 26.52 | ||||||
4 | John Olsson | 1995 | Simklubben Laxen | 26.53 | ||||||
5 | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 26.64 | ||||||
6 | Óli Mortensen | 1996 | Hovedstadens Svømmeklub | 26.90 | ||||||
7 | Daniel Christian | 1998 | Farum Svømmeklub | 27.12 | ||||||
8 | Jakob Klint Axelsen | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 27.17 | Deltager ikke i finalen | |||||
9 | Mads Raaby Jensen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.29 | ||||||
10 | Þröstur Bjarnason | 1997 | Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 27.37 | ||||||
11 | Julius Munk | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 27.39 | ||||||
12 | Linus Koefoed Weiss | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 27.40 | ||||||
13 | Mads Tornow Rasmussen | 2000 | A6 | 27.51 | ||||||
14 | Lasse Kølle Jørgensen | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 27.57 | Deltager ikke i finalen | |||||
15 | Sebastian Tullberg | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 27.59 | ||||||
16 | Rasmus Hasemann | 1996 | VAT Copenhagen | 27.71 | ||||||
17 | Frederik Riedel Lentz | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 27.72 | ||||||
18 | Jonathan Müller | 1997 | Hovedstadens Svømmeklub | 27.77 | ||||||
19 | William Textor Broch | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 27.83 | ||||||
20 | Joakim Löfgren | 1992 | Simklubben Laxen | 27.88 | ||||||
20 | Marc Bach Nielsen | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.88 | ||||||
22 | Hans Mølbak Petersen | 2001 | Greve Svømmeklub | 27.92 | ||||||
22 | Johan Joensen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.92 | ||||||
24 | Mikkel S. Hansen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.96 | ||||||
25 | Robin Sandgren | 1997 | Simklubben Laxen | 28.13 | ||||||
26 | Gunnar Widerberg | 2000 | Simklubben Laxen | 28.17 | ||||||
26 | Jakob Schmidt | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.17 | ||||||
26 | Mikkel Salmansen | 2000 | Vallensbæk IF Af 1939 | 28.17 | ||||||
29 | Tobias Andersen | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.23 | ||||||
30 | Mads Ejdrup Hansen | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 28.27 | ||||||
31 | Peter Vangsgaard | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 28.29 | ||||||
32 | Villads Bomholt Larsen | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 28.33 | ||||||
33 | Marius Møldrup | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.37 | ||||||
34 | Daniel Sørensen | 1999 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 28.40 | ||||||
35 | Mikkel Fogelberg Handberg | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.47 | ||||||
36 | Felix Burmester | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 28.50 | ||||||
37 | Rasmus Danielsen | 2001 | Køge Svømmeklub | 28.51 | ||||||
38 | Martin Szokody | 1999 | Ringsted Svømme Klub | 28.52 | ||||||
38 | Philip Krogh Brønnicke | 2000 | Køge Svømmeklub | 28.52 | ||||||
40 | Riyan Salem | 1998 | Roskilde Svømning | 28.64 | ||||||
41 | Max Ackerman | 1995 | Simklubben Laxen | 28.65 | ||||||
42 | Baldvin Sigmarsson | 1997 | Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 28.66 | ||||||
43 | Simon Krøyer Svendsen | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.78 | ||||||
44 | Thomas Bech | 1998 | Farum Svømmeklub | 28.92 | ||||||
45 | Casper Ramsdahl Sørensen | 2000 | Ringsted Svømme Klub | 28.96 | ||||||
46 | Mads Emil Christensen | 1999 | Køge Svømmeklub | 29.02 | ||||||
47 | Mads Hauge Sørensen | 1997 | Køge Svømmeklub | 29.03 | ||||||
48 | Ingi Þór Ólafsson | 1999 | Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 29.09 | ||||||
49 | Jon Riedel Pedersen | 1998 | VAT Copenhagen | 29.12 | ||||||
50 | Daniel Berg Wenk | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.15 | ||||||
51 | Frederik Bornemann | 2001 | Sigma Swim Allerød | 29.19 | ||||||
51 | Mads Ørsted Nielsen | 1999 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 29.19 | ||||||
53 | Malthe Letting | 2001 | Farum Svømmeklub | 29.28 | ||||||
54 | Björgvin Theodór Hilmarsson | 1998 | Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 29.32 | ||||||
55 | Mathias Persson | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.35 | ||||||
56 | Lucas Bruun Strøbek | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 29.44 | ||||||
57 | August Becktor | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 29.45 | ||||||
58 | Ferdinand Wahl | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.47 | ||||||
59 | Simon Ajken Hansen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 29.51 | ||||||
60 | Frederik Røgind | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 29.59 | ||||||
61 | Magnus Vinjebo | 1999 | Roskilde Svømning | 29.65 | ||||||
62 | Niels Paulli Sparholt | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.69 | ||||||
63 | Jelmer Postma | 1997 | Orca Nederland | 29.72 | ||||||
64 | Nicolai Andersen | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 29.87 | ||||||
65 | Andreas Eklundh Sørensen | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 29.99 | ||||||
66 | Christian K. Jensen | 2000 | Sigma Swim Allerød | 30.06 | ||||||
67 | Karol Kucharczyk | 2000 | Simklubben Laxen | 30.19 | ||||||
68 | Alexander Ravn Borch | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.20 | ||||||
69 | Kristian Torp | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 30.29 | ||||||
70 | Anders Engtorp Olesen | 1999 | Roskilde Svømning | 30.32 | ||||||
71 | Kristoffer Buus Langkilde | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 30.40 | ||||||
72 | Mert Kaya | 2001 | Køge Svømmeklub | 30.42 | ||||||
73 | Magnus Aasberg | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.52 | ||||||
74 | Max Sandgren | 1999 | Simklubben Laxen | 30.75 | ||||||
75 | Jonathan Kock Jensen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 30.88 | ||||||
76 | Emil Tönshoff | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 30.95 | ||||||
77 | Mathias Holm | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 31.24 | ||||||
78 | Jannick Hansen | 2001 | Sigma Swim Allerød | 31.44 | ||||||
79 | Christian Ong Hansen | 2001 | Farum Svømmeklub | 31.48 | ||||||
80 | Mads Bjørn Andersen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 31.93 | ||||||
81 | Adrian Roed Schønning | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 32.20 | ||||||
82 | Daniel Hartkopf | 2001 | Køge Svømmeklub | 32.43 | ||||||
83 | Andreas Norup | 1999 | VAT Copenhagen | 35.15 | ||||||
- | Christoffer Weiss | 2001 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Emil Hedegaard | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DNS | ||||||
- | Frederik Nerving | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DNS | ||||||
- | Gustav Frydensberg | 1999 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
- | August Hertz Bugge | 2000 | VAT Copenhagen-MK31 | DSQ | SW216 Tyvstart | |||||
- | Matthias Hansen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | DSQ | SW216 Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 20 januar 2017 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 21:21 |
Resultat Løb 2 (Semifinaler) - Med point uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2017 | Udskriftsdato | 21 januar 2017 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 09:39 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 20 januar 2017 |
Løb 2, 50m Butterfly Herrer, Semifinaler |
Sponsor: Fokus Lightning |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jesper Björk | 1993 | 616 | 26.36 | ||||||
Helsingborgs Simsällskap | 24.26 | |||||||||
2 | Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | 596 | 26.65 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 25.60 | |||||||||
3 | Teodor Widerberg | 1998 | 589 | 26.75 | ||||||
Simklubben Laxen | 25.81 | |||||||||
4 | John Olsson | 1995 | 582 | 26.85 | ||||||
Simklubben Laxen | 26.17 | |||||||||
4 | Óli Mortensen | 1996 | 582 | 26.85 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 26.52 | |||||||||
6 | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | 566 | 27.10 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 26.35 | |||||||||
7 | Julius Munk | 2000 | 555 | 27.28 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 27.10 | |||||||||
8 | Mads Raaby Jensen | 2001 | 553 | 27.32 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 26.07 | |||||||||
9 | Mads Tornow Rasmussen | 2000 | 549 | 27.39 | ||||||
A6 | 26.34 | |||||||||
10 | Daniel Christian | 1998 | 545 | 27.45 | ||||||
Farum Svømmeklub | 26.06 | |||||||||
11 | Linus Koefoed Weiss | 1999 | 536 | 27.61 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 27.11 | |||||||||
12 | Þröstur Bjarnason | 1997 | 525 | 27.80 | ||||||
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 28.58 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 21 januar 2017 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 09:39 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Med point uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2017 | Udskriftsdato | 21 januar 2017 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 17:04 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 20 januar 2017 |
Løb 2, 50m Butterfly Herrer, Finaler |
Sponsor: Fokus Lightning |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jesper Björk | 1993 | 638 | 26.05 | ||||||
Helsingborgs Simsällskap | 24.26 | |||||||||
2 | Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | 626 | 26.22 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 25.60 | |||||||||
3 | Óli Mortensen | 1996 | 607 | 26.48 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 26.52 | |||||||||
4 | Teodor Widerberg | 1998 | 603 | 26.54 | ||||||
Simklubben Laxen | 25.81 | |||||||||
5 | John Olsson | 1995 | 587 | 26.78 | ||||||
Simklubben Laxen | 26.17 | |||||||||
6 | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | 573 | 26.99 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 26.35 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 21 januar 2017 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:04 |
Resultat Løb 3 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2017 | Udskriftsdato | 20 januar 2017 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 21:21 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 20 januar 2017 |
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 1918-2002 |
Sponsor: Fokus Lightning |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ida Lindborg | 1994 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.99 | ||||||
2 | Emilie Falbe-Hansen | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 31.07 | ||||||
3 | Anna Brandt Nielsen | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 31.33 | ||||||
4 | Linnéa Bielicz | 1994 | Simklubben Laxen | 31.92 | ||||||
5 | Jessica Yu Mortensen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 32.06 | ||||||
6 | Isabel Mass | 1998 | A6 | 32.17 | ||||||
7 | Sophie Amalie Schøn | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 32.78 | ||||||
8 | Mille Bruun Høvring | 2001 | VAT Copenhagen-MK31 | 32.87 | ||||||
9 | Johanne Hingebjerg | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.91 | ||||||
10 | Íris Ósk Hilmarsdóttir | 1998 | Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 33.03 | ||||||
11 | Julie Stampe | 2002 | Sigma Swim Allerød | 33.09 | ||||||
11 | Tilde Morin | 2002 | Simklubben Laxen | 33.09 | ||||||
13 | Claudia Sperling | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 33.15 | ||||||
14 | Lærke Rask Sander | 2002 | VAT Copenhagen-MK31 | 33.16 | ||||||
15 | Kristine Barrett | 1998 | Greve Svømmeklub | 33.35 | ||||||
16 | Mia Steen Duus | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 33.55 | ||||||
17 | Stefanía Sigurþórsdóttir | 2001 | Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 33.91 | ||||||
18 | Thea Laurberg Simonsen | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 33.92 | ||||||
19 | Sofie Nielsen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 34.06 | ||||||
20 | Caroline Mathiesen | 2001 | Albertslund IF | 34.15 | ||||||
21 | Anna Aavang Brendstrup | 2000 | Roskilde Svømning | 34.51 | ||||||
22 | Emily Brophy | 1999 | VAT Copenhagen | 34.52 | ||||||
23 | Cecilie Ankerstjerne | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.55 | ||||||
24 | Frederikke Echardt | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.57 | ||||||
25 | Johanna Juul Bay-Smidt | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 34.59 | ||||||
26 | Eydís Ósk Kolbeinsdóttir | 2000 | Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 34.63 | ||||||
27 | Sylwia Sienkiewicz | 1999 | Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 34.87 | ||||||
27 | Xenia Huryn | 2000 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 34.87 | ||||||
29 | Nanna Drewsen | 1998 | Vallensbæk IF Af 1939 | 34.98 | ||||||
30 | Pernille Pedersen | 2001 | Køge Svømmeklub | 35.03 | ||||||
31 | Tenna Jensen | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.06 | ||||||
32 | Kamille Auerbach-Lind | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.47 | ||||||
33 | Karla Sejling | 2001 | Ringsted Svømme Klub | 35.48 | ||||||
34 | Diljá Rún Ívarsdóttir | 2002 | Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 35.63 | ||||||
35 | Stine Saaby Schmidt | 2002 | Farum Svømmeklub | 36.01 | ||||||
36 | Carolina Sahl Rasmussen | 2001 | Farum Svømmeklub | 36.05 | ||||||
37 | Jasmin Larsen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 36.27 | ||||||
38 | Cassandra Thimmer | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 36.64 | ||||||
39 | Maria Szokody | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 36.86 | ||||||
40 | Camilla Taylor | 2000 | Sigma Swim Allerød | 37.16 | ||||||
41 | Kolbrún Eva Pálmadóttir | 2002 | Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 37.28 | ||||||
42 | Chastine Melhede | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.38 | ||||||
43 | Karina Garne Larsen | 2000 | Sigma Swim Allerød | 37.94 | ||||||
44 | Isabel K. Eriksen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.98 | ||||||
45 | Ida Gelineck Padborg | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 38.18 | ||||||
- | Cæcilie Buchholt Johansen | 2001 | A6 | DNS | ||||||
- | Katharina Nekhorochko | 2000 | Sigma Swim Allerød | DNS | ||||||
- | Natahlie Lindborg | 1991 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Johanna Berthelsen | 2000 | VAT Copenhagen | DSQ | SW63 Ov 15 m u vand | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 20 januar 2017 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 21:21 |
Resultat Løb 3 (Semifinaler) - Med point uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2017 | Udskriftsdato | 21 januar 2017 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 09:39 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 20 januar 2017 |
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer, Semifinaler |
Sponsor: Fokus Lightning |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ida Lindborg | 1994 | 680 | 30.76 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | 28.39 | |||||||||
2 | Emilie Falbe-Hansen | 1999 | 652 | 31.20 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 29.87 | |||||||||
3 | Linnéa Bielicz | 1994 | 620 | 31.72 | ||||||
Simklubben Laxen | 29.39 | |||||||||
4 | Anna Brandt Nielsen | 1998 | 618 | 31.76 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 28.83 | |||||||||
5 | Jessica Yu Mortensen | 2000 | 604 | 32.00 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 30.86 | |||||||||
6 | Mille Bruun Høvring | 2001 | 568 | 32.66 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 32.99 | |||||||||
7 | Tilde Morin | 2002 | 568 | 32.67 | ||||||
Simklubben Laxen | 31.82 | |||||||||
8 | Johanne Hingebjerg | 2002 | 557 | 32.88 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 30.33 | |||||||||
9 | Íris Ósk Hilmarsdóttir | 1998 | 556 | 32.89 | ||||||
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 32.24 | |||||||||
10 | Sophie Amalie Schøn | 1999 | 556 | 32.90 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 29.88 | |||||||||
11 | Isabel Mass | 1998 | 547 | 33.08 | ||||||
A6 | 30.75 | |||||||||
12 | Julie Stampe | 2002 | 520 | 33.64 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 32.29 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 21 januar 2017 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 09:39 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Med point uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2017 | Udskriftsdato | 21 januar 2017 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 17:09 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 20 januar 2017 |
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer, Finaler |
Sponsor: Fokus Lightning |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ida Lindborg | 1994 | 700 | 30.47 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | 28.39 | |||||||||
2 | Anna Brandt Nielsen | 1998 | 689 | 30.63 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 28.83 | |||||||||
3 | Emilie Falbe-Hansen | 1999 | 679 | 30.78 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 29.87 | |||||||||
4 | Linnéa Bielicz | 1994 | 641 | 31.38 | ||||||
Simklubben Laxen | 29.39 | |||||||||
5 | Tilde Morin | 2002 | 579 | 32.45 | ||||||
Simklubben Laxen | 31.82 | |||||||||
6 | Mille Bruun Høvring | 2001 | 569 | 32.64 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 32.99 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 21 januar 2017 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:09 |
Resultat Løb 4 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2017 | Udskriftsdato | 20 januar 2017 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 21:21 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 20 januar 2017 |
Løb 4, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 1918-2001 |
Sponsor: Fokus Lightning |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jesper Björk | 1993 | Helsingborgs Simsällskap | 27.69 | ||||||
2 | Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 27.93 | ||||||
3 | Marcus Olesen | 1995 | Farum Svømmeklub | 28.22 | ||||||
4 | Lukas Gustafson | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.43 | ||||||
5 | Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 29.02 | ||||||
6 | Marcus Mantzius Mosegaard | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 29.09 | Deltager ikke i finalen | |||||
7 | Lasse Kølle Jørgensen | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 29.35 | Deltager ikke i finalen | |||||
8 | Mads Ejdrup Hansen | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 29.73 | ||||||
9 | Jonas Hansen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 29.92 | ||||||
9 | Victor Grandjean | 2001 | Ringsted Svømme Klub | 29.92 | ||||||
11 | Nikolai Hougaard | 1999 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 30.05 | ||||||
12 | Daniel Christian | 1998 | Farum Svømmeklub | 30.27 | ||||||
13 | Andreas Vestergaard | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 30.36 | ||||||
14 | Jacob Funch Jørgensen | 1999 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 30.52 | Deltager ikke i finalen | |||||
15 | Magnus Carstensen | 1999 | Ringsted Svømme Klub | 30.54 | ||||||
16 | Jon Riedel Pedersen | 1998 | VAT Copenhagen | 30.79 | ||||||
17 | Lucas Alexander Meng | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.95 | ||||||
18 | Villads Bomholt Larsen | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 31.13 | ||||||
19 | Christoffer Vang-Jensen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 31.20 | ||||||
20 | Viktor Nysøe Rehling | 2001 | Farum Svømmeklub | 31.34 | ||||||
21 | Philip Krogh Brønnicke | 2000 | Køge Svømmeklub | 31.47 | ||||||
22 | Mads Hauge Sørensen | 1997 | Køge Svømmeklub | 31.65 | ||||||
23 | Frederik Hatting Petersen | 2000 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 31.81 | ||||||
24 | Tobias Daniel Larsen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 31.87 | ||||||
25 | Emil Johansen | 1999 | Roskilde Svømning | 32.19 | ||||||
26 | Baldvin Sigmarsson | 1997 | Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 32.26 | ||||||
26 | David Ajken Hansen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 32.26 | ||||||
28 | Kristoffer Buus Langkilde | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 32.35 | ||||||
29 | Rasmus Danielsen | 2001 | Køge Svømmeklub | 32.39 | ||||||
30 | Mert Kaya | 2001 | Køge Svømmeklub | 32.60 | ||||||
31 | Daniel Berg Wenk | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.72 | ||||||
32 | Ingi Þór Ólafsson | 1999 | Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 33.18 | ||||||
33 | Rasmus Nielsen | 2001 | Sigma Swim Allerød | 33.22 | ||||||
34 | Mads Emil Christensen | 1999 | Køge Svømmeklub | 33.47 | ||||||
35 | Daniel Sørensen | 1999 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 33.87 | ||||||
36 | Magnus Aasberg | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.98 | ||||||
37 | Lucas Dybendal Maack | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 34.62 | ||||||
38 | Adrian Roed Schønning | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 34.67 | ||||||
39 | Mathias Riff Alexandersen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 34.69 | ||||||
40 | Magnus Vinjebo | 1999 | Roskilde Svømning | 34.72 | ||||||
41 | Karol Kucharczyk | 2000 | Simklubben Laxen | 34.76 | ||||||
42 | Jesper Schiødt | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 34.79 | ||||||
- | Max Sandgren | 1999 | Simklubben Laxen | DSQ | SW 216 Tyvstart | |||||
- | Robin Sandgren | 1997 | Simklubben Laxen | DSQ | SW64 mere end 15m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 20 januar 2017 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 21:21 |
Resultat Løb 4 (Semifinaler) - Med point uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2017 | Udskriftsdato | 21 januar 2017 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 09:39 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 20 januar 2017 |
Løb 4, 50m Rygsvømning Herrer, Semifinaler |
Sponsor: Fokus Lightning |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jesper Björk | 1993 | 705 | 27.00 | ||||||
Helsingborgs Simsällskap | 25.22 | |||||||||
2 | Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | 615 | 28.26 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 26.65 | |||||||||
3 | Lukas Gustafson | 1999 | 598 | 28.52 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 26.84 | |||||||||
4 | Marcus Olesen | 1995 | 592 | 28.63 | ||||||
Farum Svømmeklub | 28.05 | |||||||||
5 | Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | 555 | 29.25 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 28.58 | |||||||||
6 | Nikolai Hougaard | 1999 | 537 | 29.56 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 27.90 | |||||||||
7 | Jonas Hansen | 2001 | 528 | 29.73 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 29.29 | |||||||||
8 | Victor Grandjean | 2001 | 510 | 30.08 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 29.98 | |||||||||
9 | Andreas Vestergaard | 1999 | 505 | 30.18 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 29.87 | |||||||||
10 | Mads Ejdrup Hansen | 1999 | 472 | 30.86 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 27.92 | |||||||||
11 | Daniel Christian | 1998 | 465 | 31.02 | ||||||
Farum Svømmeklub | 29.13 | |||||||||
12 | Magnus Carstensen | 1999 | 457 | 31.20 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 29.34 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 21 januar 2017 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 09:39 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Med point uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2017 | Udskriftsdato | 21 januar 2017 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 17:14 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 20 januar 2017 |
Løb 4, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler |
Sponsor: Fokus Lightning |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jesper Björk | 1993 | 694 | 27.15 | ||||||
Helsingborgs Simsällskap | 25.22 | |||||||||
2 | Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | 649 | 27.76 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 26.65 | |||||||||
3 | Marcus Olesen | 1995 | 605 | 28.41 | ||||||
Farum Svømmeklub | 28.05 | |||||||||
4 | Lukas Gustafson | 1999 | 597 | 28.54 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 26.84 | |||||||||
5 | Nikolai Hougaard | 1999 | 570 | 28.98 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 27.90 | |||||||||
- | Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | DSQ | SW6.4 mere end 15m | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 28.58 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 21 januar 2017 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:14 |
Resultat Løb 5 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2017 | Udskriftsdato | 20 januar 2017 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 21:22 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 20 januar 2017 |
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 1918-2002 |
Sponsor: 10-4.dk byggecenter |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Josephine Kruse | 2002 | Sigma Swim Allerød | 34.20 | ||||||
2 | Thea Blomsterberg | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 35.36 | ||||||
3 | Emma Bjørnholdt | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 35.44 | ||||||
4 | Jessica Yu Mortensen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 35.63 | ||||||
5 | Josephine G. Lauridsen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.79 | ||||||
6 | Karen Mist Arngeirsdóttir | 2000 | Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 35.80 | ||||||
7 | Mia Steen Duus | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 35.84 | ||||||
8 | Amalie H. Falck-Schmith | 1989 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.99 | ||||||
9 | Regitze Gotthard | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 36.03 | ||||||
10 | Melanie Degner | 2000 | Køge Svømmeklub | 36.32 | ||||||
11 | Julie Bak | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.72 | ||||||
12 | Thea Laurberg Simonsen | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 36.82 | ||||||
13 | Isabel Mass | 1998 | A6 | 36.94 | ||||||
14 | Sofie Strandby | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.02 | ||||||
15 | Sofia Altoft | 1998 | Farum Svømmeklub | 37.11 | ||||||
16 | Josefine Søgaard Andresen | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 37.17 | ||||||
17 | Silke Mehr | 2000 | Roskilde Svømning | 37.30 | ||||||
18 | Johanna Berthelsen | 2000 | VAT Copenhagen | 37.35 | ||||||
19 | Mille Bruun Høvring | 2001 | VAT Copenhagen-MK31 | 37.41 | ||||||
20 | Ida Jensdottir Fremming | 2002 | Vallensbæk IF Af 1939 | 37.49 | ||||||
21 | Stefanía Sigurþórsdóttir | 2001 | Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 37.54 | ||||||
22 | Sofie Villum Færch | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 37.59 | ||||||
23 | Ingrid Bo Andersen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.54 | ||||||
24 | Claudia Sperling | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 38.86 | ||||||
25 | Carolien Baarda | 1997 | Orca Nederland | 38.91 | ||||||
26 | Johanne Hingebjerg | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.97 | ||||||
27 | Maria Bredal Larsen | 2002 | Nyborg Svømmeklub | 39.22 | ||||||
28 | Cecilie Hjarsø | 2001 | VAT Copenhagen-MK31 | 39.65 | ||||||
29 | Sara Mortensen | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 39.81 | ||||||
30 | Alberte Mammen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.01 | ||||||
31 | Katrine Brandt Nielsen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 40.09 | ||||||
32 | Marta Kruse Johansen | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 40.71 | ||||||
32 | Victoria Vorm | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 40.71 | ||||||
34 | Amanda Egerod Lund | 2000 | Sigma Swim Allerød | 41.39 | ||||||
35 | Maria Borre Jacobsen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 42.67 | ||||||
36 | Randi Jørgensen | 2002 | Nyborg Svømmeklub | 49.11 | ||||||
37 | Anna Lund Petersen | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 50.23 | ||||||
- | Andrea M. Lang Bolvig | 2000 | Sigma Swim Birkerød | DNS | ||||||
- | Maria Munch-Menzer | 2001 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Silke Meyer | 1998 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Nikoline Biltoft-Jensen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | DSQ | SW216 Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 20 januar 2017 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 21:22 |
Resultat Løb 5 (Semifinaler) - Med point uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2017 | Udskriftsdato | 21 januar 2017 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 11:31 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 20 januar 2017 |
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer, Semifinaler |
Sponsor: 10-4.dk byggecenter |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Josephine Kruse | 2002 | 619 | 34.58 | Deltager ikke i finalen | |||||
Sigma Swim Allerød | 33.91 | |||||||||
2 | Emma Bjørnholdt | 2000 | 576 | 35.42 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 34.25 | |||||||||
3 | Jessica Yu Mortensen | 2000 | 558 | 35.79 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 33.98 | |||||||||
4 | Mia Steen Duus | 2001 | 556 | 35.83 | Deltager ikke i finalen | |||||
Sigma Swim Birkerød | 34.50 | |||||||||
5 | Karen Mist Arngeirsdóttir | 2000 | 553 | 35.91 | ||||||
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 34.86 | |||||||||
6 | Amalie H. Falck-Schmith | 1989 | 552 | 35.92 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 34.39 | |||||||||
7 | Regitze Gotthard | 2002 | 536 | 36.29 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 35.28 | |||||||||
8 | Melanie Degner | 2000 | 530 | 36.42 | Deltager ikke i finalen | |||||
Køge Svømmeklub | 35.04 | |||||||||
9 | Josephine G. Lauridsen | 2001 | 516 | 36.75 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.98 | |||||||||
10 | Julie Bak | 1997 | 497 | 37.20 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.89 | |||||||||
11 | Thea Laurberg Simonsen | 1997 | 489 | 37.41 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 34.60 | |||||||||
- | Thea Blomsterberg | 2002 | DNS | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 35.32 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 21 januar 2017 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:31 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Med point uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2017 | Udskriftsdato | 21 januar 2017 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 17:30 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 20 januar 2017 |
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer, Finaler |
Sponsor: 10-4.dk byggecenter |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jessica Yu Mortensen | 2000 | 609 | 34.77 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 33.98 | |||||||||
2 | Emma Bjørnholdt | 2000 | 606 | 34.83 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 34.25 | |||||||||
3 | Amalie H. Falck-Schmith | 1989 | 560 | 35.75 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 34.39 | |||||||||
4 | Karen Mist Arngeirsdóttir | 2000 | 560 | 35.76 | ||||||
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 34.86 | |||||||||
5 | Regitze Gotthard | 2002 | 559 | 35.78 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 35.28 | |||||||||
6 | Josephine G. Lauridsen | 2001 | 541 | 36.17 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.98 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 21 januar 2017 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:30 |
Resultat Løb 6 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2017 | Udskriftsdato | 20 januar 2017 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 21:22 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 20 januar 2017 |
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 1918-2001 |
Sponsor: Trævarefabrikkernes udsal |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Niklas Hedegaard | 1990 | Farum Svømmeklub | 30.14 | ||||||
2 | Frans Johannessen | 1992 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.57 | ||||||
3 | Jakob Klint Axelsen | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 30.73 | ||||||
4 | Joakim Löfgren | 1992 | Simklubben Laxen | 31.12 | ||||||
5 | Riyan Salem | 1998 | Roskilde Svømning | 31.26 | ||||||
6 | Max Ackerman | 1995 | Simklubben Laxen | 31.76 | ||||||
7 | Teodor Widerberg | 1998 | Simklubben Laxen | 31.77 | Deltager ikke i finalen | |||||
8 | Daniel Christian | 1998 | Farum Svømmeklub | 31.99 | ||||||
9 | Jesper Frost Thomsen | 1997 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.28 | ||||||
10 | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 32.58 | ||||||
11 | Gunnar Widerberg | 2000 | Simklubben Laxen | 32.79 | ||||||
12 | Baldvin Sigmarsson | 1997 | Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 33.11 | ||||||
13 | Alvi Hjelm | 1996 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.31 | ||||||
14 | Andreas L. Damgård | 2000 | Køge Svømmeklub | 33.33 | ||||||
14 | William Textor Broch | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 33.33 | ||||||
16 | Rasmus Hasemann | 1996 | VAT Copenhagen | 33.34 | ||||||
17 | Lucas Hoffmann | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 33.74 | ||||||
18 | Johan Joensen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.06 | ||||||
19 | Mathias Vestergaard | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.10 | ||||||
20 | Mathias Hatting Petersen | 2000 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 34.23 | ||||||
21 | Frederik Hatting Petersen | 2000 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 34.33 | ||||||
22 | Ulrik Blach Petersen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 34.63 | ||||||
23 | Nikolai Hougaard | 1999 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 34.74 | ||||||
24 | Oliver Aagaard Jeppesen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 34.78 | ||||||
25 | Kristian Torp | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 34.93 | ||||||
26 | Andreas Norup | 1999 | VAT Copenhagen | 34.94 | ||||||
27 | Rasmus Aavang Jensen | 1998 | Slagelse Svømmeklub | 35.25 | ||||||
28 | Jakob Schmidt | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.51 | ||||||
29 | Mads Ørsted Nielsen | 1999 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 35.79 | ||||||
30 | Andreas Eklundh Sørensen | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 36.03 | ||||||
31 | Hans Mølbak Petersen | 2001 | Greve Svømmeklub | 36.17 | ||||||
32 | Frederik Røgind | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 36.24 | ||||||
33 | Anders Engtorp Olesen | 1999 | Roskilde Svømning | 36.40 | ||||||
34 | Daniel Hartkopf | 2001 | Køge Svømmeklub | 36.56 | ||||||
35 | Christian Skinhøj | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 37.07 | ||||||
36 | Victor N Andersen | 2000 | Glostrup Svømmeklub | 37.27 | ||||||
37 | David Cano Rosenvold | 2001 | Farum Svømmeklub | 37.48 | ||||||
38 | Mathias Riff Alexandersen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 39.98 | ||||||
39 | Adrian Roed Schønning | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 44.97 | ||||||
- | André Goldberg Ballerini | 1999 | Sigma Swim Allerød | DNS | ||||||
- | Jonathan Kock Jensen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 20 januar 2017 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 21:22 |
Resultat Løb 6 (Semifinaler) - Med point uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2017 | Udskriftsdato | 21 januar 2017 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 09:40 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 20 januar 2017 |
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer, Semifinaler |
Sponsor: Trævarefabrikkernes udsal |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Riyan Salem | 1998 | 616 | 31.05 | ||||||
Roskilde Svømning | 31.12 | |||||||||
2 | Frans Johannessen | 1992 | 610 | 31.15 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.62 | |||||||||
3 | Joakim Löfgren | 1992 | 605 | 31.23 | ||||||
Simklubben Laxen | 30.04 | |||||||||
4 | Jakob Klint Axelsen | 1996 | 601 | 31.29 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 28.93 | |||||||||
5 | Max Ackerman | 1995 | 550 | 32.24 | ||||||
Simklubben Laxen | 30.46 | |||||||||
6 | Gunnar Widerberg | 2000 | 525 | 32.74 | ||||||
Simklubben Laxen | 32.90 | |||||||||
7 | Daniel Christian | 1998 | 518 | 32.88 | ||||||
Farum Svømmeklub | 31.50 | |||||||||
8 | Jesper Frost Thomsen | 1997 | 510 | 33.05 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 33.37 | |||||||||
9 | Baldvin Sigmarsson | 1997 | 478 | 33.77 | ||||||
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 32.86 | |||||||||
10 | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | 477 | 33.81 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 33.44 | |||||||||
11 | Alvi Hjelm | 1996 | 463 | 34.15 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 32.95 | |||||||||
- | Niklas Hedegaard | 1990 | DSQ | SW7.5 Flere flyben | ||||||
Farum Svømmeklub | 28.72 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 21 januar 2017 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 09:40 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Med point uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2017 | Udskriftsdato | 21 januar 2017 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 17:28 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 20 januar 2017 |
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler |
Sponsor: Trævarefabrikkernes udsal |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jakob Klint Axelsen | 1996 | 631 | 30.79 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 28.93 | |||||||||
2 | Frans Johannessen | 1992 | 629 | 30.83 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.62 | |||||||||
3 | Riyan Salem | 1998 | 621 | 30.96 | ||||||
Roskilde Svømning | 31.12 | |||||||||
4 | Joakim Löfgren | 1992 | 616 | 31.05 | ||||||
Simklubben Laxen | 30.04 | |||||||||
5 | Max Ackerman | 1995 | 564 | 31.96 | ||||||
Simklubben Laxen | 30.46 | |||||||||
6 | Gunnar Widerberg | 2000 | 548 | 32.27 | ||||||
Simklubben Laxen | 32.90 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 21 januar 2017 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:28 |
Resultat Løb 7 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2017 | Udskriftsdato | 20 januar 2017 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 21:22 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 20 januar 2017 |
Løb 7, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 1918-2002 |
Sponsor: Louis Nielsen, Lyngby HG |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Julie Kepp Jensen | 2000 | A6 | 26.48 | ||||||
2 | Natahlie Lindborg | 1991 | Malmö Kappsimningsklubb | 26.52 | ||||||
3 | Karoline Barrett | 2002 | Greve Svømmeklub | 27.01 | ||||||
4 | Sofia Altoft | 1998 | Farum Svømmeklub | 27.85 | ||||||
5 | Megan Forslund Hansen | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.96 | ||||||
6 | Linnéa Bielicz | 1994 | Simklubben Laxen | 28.00 | ||||||
7 | Lærke Toft Ruby | 1999 | A6 | 28.15 | ||||||
8 | Anna Brandt Nielsen | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 28.34 | ||||||
9 | Johanne Hingebjerg | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 28.46 | ||||||
10 | Andrea Paaske | 2001 | Roskilde Svømning | 28.52 | ||||||
11 | Klara Reeh | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 28.57 | ||||||
12 | Tilde Morin | 2002 | Simklubben Laxen | 28.59 | ||||||
13 | Annabelle Grønbech Ladik | 1997 | Ringsted Svømme Klub | 28.65 | ||||||
14 | Julie Darlem Brandt | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.73 | ||||||
15 | Sophie Amalie Schøn | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 28.77 | ||||||
16 | Emilie Falbe-Hansen | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 28.80 | ||||||
16 | Sunneva Dögg Robertson | 1999 | Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 28.80 | ||||||
18 | Emilie Hørlykke | 1998 | Gladsaxe Svømmeklub | 28.81 | ||||||
19 | Caroline Hørlykke | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 28.95 | ||||||
20 | Thea Lund Petersen | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 28.99 | ||||||
21 | Josephine G. Lauridsen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.04 | ||||||
22 | Clara Schade Cantby | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 29.06 | ||||||
23 | Jessica Yu Mortensen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 29.16 | Deltager ikke i finalen | |||||
24 | Cecilie Daluiso Salmonsen | 2001 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 29.18 | ||||||
25 | Marissa Lindemulder | 1993 | Orca Nederland | 29.25 | ||||||
26 | Johanna Berthelsen | 2000 | VAT Copenhagen | 29.32 | ||||||
27 | Mellie Wijk | 2002 | Simklubben Laxen | 29.33 | ||||||
27 | Nanna Drewsen | 1998 | Vallensbæk IF Af 1939 | 29.33 | ||||||
29 | Amanda Duus | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.35 | ||||||
30 | Ida Gelineck Padborg | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 29.43 | ||||||
31 | Eydís Ósk Kolbeinsdóttir | 2000 | Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 29.44 | ||||||
32 | Iben Bak | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 29.46 | ||||||
33 | Emma Wael | 1993 | VAT Copenhagen | 29.47 | ||||||
34 | Josefine Søgaard Andresen | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 29.62 | ||||||
35 | Lærke Rask Sander | 2002 | VAT Copenhagen-MK31 | 29.66 | ||||||
36 | Kamille Auerbach-Lind | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.70 | ||||||
37 | Alberte M Hansen | 2000 | Glostrup Svømmeklub | 29.73 | ||||||
38 | Petronella Johansson | 2000 | Simklubben Laxen | 29.80 | ||||||
38 | Sylwia Sienkiewicz | 1999 | Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 29.80 | ||||||
40 | Julie Stampe | 2002 | Sigma Swim Allerød | 29.86 | ||||||
41 | Kristine Barrett | 1998 | Greve Svømmeklub | 29.89 | ||||||
42 | Xenia Huryn | 2000 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 29.93 | ||||||
43 | Stefanía Sigurþórsdóttir | 2001 | Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 29.94 | ||||||
44 | Stine Saaby Schmidt | 2002 | Farum Svømmeklub | 29.99 | ||||||
45 | Laura Janner | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.01 | ||||||
46 | Mathilde Menck Nielsen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 30.10 | ||||||
47 | Fie Tönshoff | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 30.20 | ||||||
48 | Karen Mist Arngeirsdóttir | 2000 | Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 30.26 | ||||||
49 | Maria Bredal Larsen | 2002 | Nyborg Svømmeklub | 30.29 | ||||||
50 | Íris Ósk Hilmarsdóttir | 1998 | Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 30.31 | ||||||
51 | Camilla Feldmann | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 30.38 | ||||||
51 | Claudia Sperling | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 30.38 | ||||||
51 | Mille Graasbøll | 2002 | Sigma Swim Allerød | 30.38 | ||||||
54 | Simone Jørgensen | 1999 | Farum Svømmeklub | 30.42 | ||||||
55 | Emilie Hermann Schimming | 1999 | Roskilde Svømning | 30.51 | ||||||
56 | Carolina Sahl Rasmussen | 2001 | Farum Svømmeklub | 30.52 | ||||||
56 | Johanna Juul Bay-Smidt | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 30.52 | ||||||
58 | Sara Mortensen | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 30.56 | ||||||
59 | Freja A. Skov | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 30.57 | ||||||
59 | Katja Kjær Nielsen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 30.57 | ||||||
61 | Emily Brophy | 1999 | VAT Copenhagen | 30.60 | ||||||
62 | Caroline Mathiesen | 2001 | Albertslund IF | 30.72 | ||||||
63 | Regitze Lyngfeldt | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 30.79 | ||||||
64 | Amalie Gotthard | 1999 | Slagelse Svømmeklub | 30.83 | ||||||
65 | Birna Hilmarsdóttir | 2002 | Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 31.00 | ||||||
66 | Victoria Vorm | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 31.02 | ||||||
67 | Karina Garne Larsen | 2000 | Sigma Swim Allerød | 31.05 | ||||||
68 | Camilla Taylor | 2000 | Sigma Swim Allerød | 31.09 | ||||||
69 | Cecilie Hjarsø | 2001 | VAT Copenhagen-MK31 | 31.12 | ||||||
70 | Diljá Rún Ívarsdóttir | 2002 | Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 31.20 | ||||||
71 | Clara Marott Schelde | 2000 | Farum Svømmeklub | 31.26 | ||||||
72 | Josephine Wismann | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 31.30 | ||||||
73 | Line Strandby | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.31 | ||||||
74 | Maria Szokody | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 31.32 | ||||||
75 | Katrine Brandt Nielsen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 31.34 | ||||||
76 | Gunnhildur Björg Baldursdóttir | 2000 | Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 31.36 | ||||||
77 | Jasmin Larsen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 31.44 | ||||||
78 | Sarah Aarslew Jensen | 2000 | Køge Svømmeklub | 31.49 | ||||||
79 | Louise Engelhardt Christi | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 31.64 | ||||||
80 | Silke Mehr | 2000 | Roskilde Svømning | 31.76 | ||||||
81 | Laura Weinreich | 1998 | Ringsted Svømme Klub | 31.79 | ||||||
82 | Cecilie Ankerstjerne | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.95 | ||||||
83 | Cecilie Porsdal | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 32.01 | ||||||
84 | Cathrine Wismann | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 32.03 | ||||||
84 | Mathilde Schrøder | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 32.03 | ||||||
86 | Johanne B. Hansen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.07 | ||||||
87 | Cassandra Thimmer | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 32.11 | ||||||
88 | Anna Lund Petersen | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 34.10 | ||||||
- | Cæcilie Buchholt Johansen | 2001 | A6 | DNS | ||||||
- | Ida Lindborg | 1994 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 20 januar 2017 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 21:22 |
Resultat Løb 7 (Semifinaler) - Med point uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2017 | Udskriftsdato | 21 januar 2017 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 09:40 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 20 januar 2017 |
Løb 7, 50m Frisvømning Damer, Semifinaler |
Sponsor: Louis Nielsen, Lyngby HG |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Julie Kepp Jensen | 2000 | 670 | 27.11 | ||||||
A6 | 25.56 | |||||||||
2 | Natahlie Lindborg | 1991 | 657 | 27.29 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | 25.69 | |||||||||
3 | Karoline Barrett | 2002 | 650 | 27.39 | ||||||
Greve Svømmeklub | 26.41 | |||||||||
4 | Megan Forslund Hansen | 1997 | 636 | 27.59 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 26.78 | |||||||||
5 | Sofia Altoft | 1998 | 623 | 27.78 | ||||||
Farum Svømmeklub | 27.95 | |||||||||
6 | Anna Brandt Nielsen | 1998 | 608 | 28.01 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 27.53 | |||||||||
7 | Lærke Toft Ruby | 1999 | 604 | 28.07 | ||||||
A6 | 27.02 | |||||||||
8 | Linnéa Bielicz | 1994 | 602 | 28.09 | ||||||
Simklubben Laxen | 26.79 | |||||||||
9 | Klara Reeh | 1999 | 580 | 28.44 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 27.76 | |||||||||
10 | Andrea Paaske | 2001 | 570 | 28.61 | ||||||
Roskilde Svømning | 27.58 | |||||||||
11 | Johanne Hingebjerg | 2002 | 563 | 28.73 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 27.58 | |||||||||
12 | Tilde Morin | 2002 | 536 | 29.20 | ||||||
Simklubben Laxen | 27.95 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 21 januar 2017 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 09:40 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Med point uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2017 | Udskriftsdato | 21 januar 2017 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 17:38 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 20 januar 2017 |
Løb 7, 50m Frisvømning Damer, Finaler |
Sponsor: Louis Nielsen, Lyngby HG |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Natahlie Lindborg | 1991 | 704 | 26.67 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | 25.69 | |||||||||
2 | Karoline Barrett | 2002 | 674 | 27.06 | ||||||
Greve Svømmeklub | 26.41 | |||||||||
3 | Anna Brandt Nielsen | 1998 | 652 | 27.36 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 27.53 | |||||||||
4 | Sofia Altoft | 1998 | 630 | 27.67 | ||||||
Farum Svømmeklub | 27.95 | |||||||||
5 | Lærke Toft Ruby | 1999 | 630 | 27.68 | ||||||
A6 | 27.02 | |||||||||
6 | Megan Forslund Hansen | 1997 | 628 | 27.71 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 26.78 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 21 januar 2017 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:38 |
Resultat Løb 8 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2017 | Udskriftsdato | 20 januar 2017 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 21:22 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 20 januar 2017 |
Løb 8, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 1918-2001 |
Sponsor: Louis Nielsen, Lyngby HG |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jesper Björk | 1993 | Helsingborgs Simsällskap | 24.54 | ||||||
2 | Þröstur Bjarnason | 1997 | Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 25.04 | ||||||
3 | Frans Johannessen | 1992 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 25.06 | ||||||
3 | Jakob Klint Axelsen | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 25.06 | ||||||
3 | Teodor Widerberg | 1998 | Simklubben Laxen | 25.06 | ||||||
6 | Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 25.20 | ||||||
6 | John Olsson | 1995 | Simklubben Laxen | 25.20 | ||||||
8 | Sebastian Tullberg | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 25.45 | ||||||
9 | Marcus Olesen | 1995 | Farum Svømmeklub | 25.47 | ||||||
10 | Peter Vangsgaard | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 25.55 | ||||||
11 | William Textor Broch | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 25.60 | ||||||
12 | Jonas M. Jørgensen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 25.95 | ||||||
13 | Joakim Löfgren | 1992 | Simklubben Laxen | 25.98 | ||||||
14 | Lucas Bruun Strøbek | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 26.05 | ||||||
15 | Daniel Christian | 1998 | Farum Svømmeklub | 26.14 | ||||||
16 | Victor Grandjean | 2001 | Ringsted Svømme Klub | 26.18 | ||||||
17 | Mads Ørsted Nielsen | 1999 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 26.19 | ||||||
18 | Mads Tornow Rasmussen | 2000 | A6 | 26.20 | ||||||
19 | Lasse Kølle Jørgensen | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 26.22 | Deltager ikke i finalen | |||||
20 | Jelmer Postma | 1997 | Orca Nederland | 26.26 | ||||||
21 | Robin Sandgren | 1997 | Simklubben Laxen | 26.41 | ||||||
22 | Rasmus Hasemann | 1996 | VAT Copenhagen | 26.48 | ||||||
23 | Viktor Nysøe Rehling | 2001 | Farum Svømmeklub | 26.53 | ||||||
24 | Jon Riedel Pedersen | 1998 | VAT Copenhagen | 26.60 | ||||||
24 | Marius Møldrup | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 26.60 | ||||||
26 | Matthias Hansen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 26.67 | ||||||
27 | Sebastian Langhorn | 1998 | Farum Svømmeklub | 26.69 | ||||||
28 | Jonas Hansen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 26.73 | ||||||
29 | Björgvin Theodór Hilmarsson | 1998 | Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 26.75 | ||||||
30 | Simon Krøyer Svendsen | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 26.82 | ||||||
31 | Niels Paulli Sparholt | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 26.88 | ||||||
32 | Mads Raaby Jensen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 26.95 | ||||||
33 | Marcus Mantzius Mosegaard | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 26.99 | Deltager ikke i finalen | |||||
34 | William Houen | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 27.06 | ||||||
35 | Malthe Letting | 2001 | Farum Svømmeklub | 27.08 | ||||||
36 | Christoffer Vang-Jensen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 27.11 | ||||||
36 | Nikolai Hougaard | 1999 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 27.11 | ||||||
38 | Thomas Bech | 1998 | Farum Svømmeklub | 27.13 | ||||||
39 | Daniel Sørensen | 1999 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 27.17 | ||||||
40 | Jacob Funch Jørgensen | 1999 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 27.21 | ||||||
40 | Max Ackerman | 1995 | Simklubben Laxen | 27.21 | ||||||
42 | Mikkel Fogelberg Handberg | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.24 | ||||||
43 | Christian K. Jensen | 2000 | Sigma Swim Allerød | 27.25 | ||||||
44 | Marc Bach Nielsen | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.32 | ||||||
45 | Luccas Dam Brenner | 2001 | Glostrup Svømmeklub | 27.36 | ||||||
46 | Emil Johansen | 1999 | Roskilde Svømning | 27.41 | ||||||
47 | Casper Ramsdahl Sørensen | 2000 | Ringsted Svømme Klub | 27.42 | ||||||
48 | Jannick Hansen | 2001 | Sigma Swim Allerød | 27.50 | ||||||
49 | Felix Burmester | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 27.57 | ||||||
50 | Roar Andersen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.64 | ||||||
51 | Frederik Bornemann | 2001 | Sigma Swim Allerød | 27.66 | ||||||
52 | August Becktor | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 27.67 | ||||||
52 | August Hertz Bugge | 2000 | VAT Copenhagen-MK31 | 27.67 | ||||||
52 | David Ajken Hansen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 27.67 | ||||||
55 | Lucas Alexander Meng | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.70 | ||||||
56 | Riyan Salem | 1998 | Roskilde Svømning | 27.72 | ||||||
57 | Oliver Aagaard Jeppesen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 27.77 | ||||||
58 | Ingi Þór Ólafsson | 1999 | Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 27.90 | ||||||
59 | Frederik Hatting Petersen | 2000 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 27.91 | ||||||
60 | Andreas Eklundh Sørensen | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 28.05 | ||||||
61 | Alexander Ravn Borch | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.15 | ||||||
62 | Rasmus Langvad | 2000 | Glostrup Svømmeklub | 28.16 | ||||||
63 | Albert Frydensberg | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 28.23 | ||||||
64 | Simon Ajken Hansen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 28.25 | ||||||
65 | Mathias Hatting Petersen | 2000 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 28.41 | ||||||
66 | Kristian Torp | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 28.43 | ||||||
67 | Kristoffer Buus Langkilde | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 28.46 | ||||||
68 | Tobias Daniel Larsen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 28.58 | ||||||
69 | Karol Kucharczyk | 2000 | Simklubben Laxen | 28.72 | ||||||
70 | Scott Steenberg | 2000 | Farum Svømmeklub | 28.75 | ||||||
71 | Nicolai Andersen | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 28.89 | ||||||
72 | Christian Ong Hansen | 2001 | Farum Svømmeklub | 28.91 | ||||||
73 | Mathias Holm | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 28.93 | ||||||
74 | Rasmus Aavang Jensen | 1998 | Slagelse Svømmeklub | 29.01 | ||||||
75 | Magnus Vinjebo | 1999 | Roskilde Svømning | 29.02 | ||||||
76 | Christian Skinhøj | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 29.08 | ||||||
77 | Victor N Andersen | 2000 | Glostrup Svømmeklub | 29.13 | ||||||
78 | David Cano Rosenvold | 2001 | Farum Svømmeklub | 29.28 | ||||||
79 | Jesper Schiødt | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 29.29 | ||||||
79 | Mathias Persson | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.29 | ||||||
81 | Max Sandgren | 1999 | Simklubben Laxen | 29.50 | ||||||
82 | Lucas Dybendal Maack | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 29.52 | ||||||
83 | Andreas Norup | 1999 | VAT Copenhagen | 30.21 | ||||||
84 | Adrian Roed Schønning | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 30.25 | ||||||
- | Emil Hedegaard | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DNS | ||||||
- | Frederik Nerving | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DNS | ||||||
- | Gustav Frydensberg | 1999 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Mikkel Salmansen | 2000 | Vallensbæk IF Af 1939 | DNS | ||||||
- | Tobias Andersen | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | SW261 Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 20 januar 2017 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 21:22 |
Resultat Løb 8 (Semifinaler) - Med point uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2017 | Udskriftsdato | 21 januar 2017 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 09:40 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 20 januar 2017 |
Løb 8, 50m Frisvømning Herrer, Semifinaler |
Sponsor: Louis Nielsen, Lyngby HG |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Þröstur Bjarnason | 1997 | 583 | 25.02 | ||||||
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 25.83 | |||||||||
2 | Frans Johannessen | 1992 | 582 | 25.04 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 24.31 | |||||||||
3 | Jakob Klint Axelsen | 1996 | 568 | 25.24 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 24.23 | |||||||||
4 | John Olsson | 1995 | 564 | 25.30 | ||||||
Simklubben Laxen | 24.87 | |||||||||
5 | Sebastian Tullberg | 2000 | 561 | 25.35 | Deltager ikke i finalen | |||||
Sigma Swim Birkerød | 23.78 | |||||||||
6 | Teodor Widerberg | 1998 | 554 | 25.45 | ||||||
Simklubben Laxen | 24.36 | |||||||||
7 | William Textor Broch | 2001 | 550 | 25.52 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 24.79 | |||||||||
8 | Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | 543 | 25.63 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 24.22 | |||||||||
9 | Jesper Björk | 1993 | 541 | 25.66 | ||||||
Helsingborgs Simsällskap | 24.54 | |||||||||
10 | Marcus Olesen | 1995 | 538 | 25.70 | ||||||
Farum Svømmeklub | 24.53 | |||||||||
11 | Jonas M. Jørgensen | 2001 | 530 | 25.83 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 25.24 | |||||||||
12 | Peter Vangsgaard | 2000 | 525 | 25.91 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 24.33 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 21 januar 2017 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 09:40 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Med point uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2017 | Udskriftsdato | 21 januar 2017 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 17:48 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 20 januar 2017 |
Løb 8, 50m Frisvømning Herrer, Finaler |
Sponsor: Louis Nielsen, Lyngby HG |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jakob Klint Axelsen | 1996 | 598 | 24.81 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 24.23 | |||||||||
2 | Þröstur Bjarnason | 1997 | 578 | 25.09 | ||||||
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 25.83 | |||||||||
3 | Frans Johannessen | 1992 | 573 | 25.17 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 24.31 | |||||||||
4 | John Olsson | 1995 | 565 | 25.29 | ||||||
Simklubben Laxen | 24.87 | |||||||||
5 | William Textor Broch | 2001 | 562 | 25.33 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 24.79 | |||||||||
- | Teodor Widerberg | 1998 | DSQ | SW44 Tyvstart | ||||||
Simklubben Laxen | 24.36 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 21 januar 2017 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:48 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2017 | Udskriftsdato | 20 januar 2017 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 20:12 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 20 januar 2017 |
Løb 9, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1918-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Marina Heller Hansen | 1994 | Sigma Swim Allerød | 4:25.73 | ||||||
2 | Sunneva Dögg Robertson | 1999 | Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 4:26.05 | ||||||
3 | Klara Reeh | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 4:29.72 | ||||||
4 | Anna Boutrup | 1998 | Sigma Swim Birkerød | 4:32.59 | ||||||
5 | Anna Brandt Nielsen | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 4:33.94 | ||||||
6 | Lærke Toft Ruby | 1999 | A6 | 4:38.99 | ||||||
7 | Emma Maagøe | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 4:39.73 | ||||||
8 | Emilie Falbe-Hansen | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 4:40.70 | ||||||
9 | Katrine B. Hansen | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:41.05 | ||||||
10 | Vera Staun Hansen | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 4:42.84 | ||||||
11 | Sara Krog Christoffersen | 1996 | Sigma Swim Birkerød | 4:43.13 | ||||||
12 | Camilla Dufour | 1996 | Sigma Swim Allerød | 4:47.46 | ||||||
13 | Thea Laurberg Simonsen | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 4:49.94 | ||||||
14 | Lise-Lotte Larsen Bentin | 1997 | Sigma Swim Allerød | 4:50.16 | ||||||
15 | Tenna Jensen | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 4:53.54 | ||||||
16 | Amalie H. Falck-Schmith | 1989 | Hovedstadens Svømmeklub | 4:56.56 | ||||||
- | Sara Fogh Myrup | 1997 | Sigma Swim Birkerød | DNS | ||||||
Løb 9, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mia Steen Duus | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 4:33.96 | ||||||
2 | Eydís Ósk Kolbeinsdóttir | 2000 | Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 4:35.33 | ||||||
3 | Andrea Paaske | 2001 | Roskilde Svømning | 4:39.26 | ||||||
4 | Alberte M Hansen | 2000 | Glostrup Svømmeklub | 4:40.21 | ||||||
5 | Sofie Louise Nimb | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 4:40.97 | ||||||
6 | Josephine Kruse | 2002 | Sigma Swim Allerød | 4:41.20 | ||||||
7 | Nina Toft | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 4:41.36 | ||||||
8 | Anna Aavang Brendstrup | 2000 | Roskilde Svømning | 4:43.90 | ||||||
9 | Emma Bjørnholdt | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 4:45.77 | ||||||
10 | Sofie Nielsen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 4:45.87 | ||||||
11 | Luna Donde Feilberg | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 4:46.07 | ||||||
12 | Amanda Egerod Lund | 2000 | Sigma Swim Allerød | 4:46.32 | ||||||
13 | Amanda Duus | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:46.50 | ||||||
14 | SIF Nikoline Madsen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 4:46.52 | ||||||
15 | Josefine Strand Nielsen | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 4:46.67 | ||||||
16 | Frederikke Echardt | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:48.29 | ||||||
17 | Julie Stampe | 2002 | Sigma Swim Allerød | 4:52.23 | ||||||
18 | Mille Graasbøll | 2002 | Sigma Swim Allerød | 4:53.18 | ||||||
19 | Chastine Melhede | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:54.54 | ||||||
20 | Thea Blomsterberg | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 4:56.35 | ||||||
21 | Sarah Aarslew Jensen | 2000 | Køge Svømmeklub | 4:57.94 | ||||||
22 | Kolbrún Eva Pálmadóttir | 2002 | Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 4:58.87 | ||||||
23 | Sofie Hertzberg | 2002 | Vallensbæk IF Af 1939 | 4:59.09 | ||||||
24 | Olivia Olivarius Vølund | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 4:59.64 | ||||||
25 | Camilla Hougaard | 2002 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 5:00.40 | ||||||
26 | Ida Rishøj | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 5:01.95 | ||||||
27 | Karina Garne Larsen | 2000 | Sigma Swim Allerød | 5:04.13 | ||||||
28 | Cecilie Porsdal | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 5:04.71 | ||||||
29 | Melanie Degner | 2000 | Køge Svømmeklub | 5:05.44 | ||||||
30 | Emilie Nyegaard | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 5:06.81 | ||||||
31 | Isabel K. Eriksen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 5:07.32 | ||||||
32 | Birna Hilmarsdóttir | 2002 | Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 5:07.69 | ||||||
33 | Josephine Wismann | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 5:08.78 | ||||||
34 | Karla Sejling | 2001 | Ringsted Svømme Klub | 5:09.61 | ||||||
35 | Camilla Taylor | 2000 | Sigma Swim Allerød | 5:14.44 | ||||||
36 | Nikoline Biltoft-Jensen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 5:14.71 | ||||||
37 | Cathrine Wismann | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 5:18.27 | ||||||
38 | Pernille Pedersen | 2001 | Køge Svømmeklub | 5:18.79 | ||||||
- | Andrea M. Lang Bolvig | 2000 | Sigma Swim Birkerød | DNS | ||||||
- | Caroline Waage Nowak | 2001 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Katharina Nekhorochko | 2000 | Sigma Swim Allerød | DNS | ||||||
- | Maria Munch-Menzer | 2001 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 20 januar 2017 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:12 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2017 | Udskriftsdato | 20 januar 2017 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 21:18 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 20 januar 2017 |
Løb 10, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1918-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Óli Mortensen | 1996 | Hovedstadens Svømmeklub | 4:03.15 | ||||||
2 | Frans Johannessen | 1992 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:07.84 | ||||||
3 | Niklas Broch Thielemann | 1994 | Sigma Swim Birkerød | 4:11.88 | ||||||
4 | Þröstur Bjarnason | 1997 | Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 4:14.18 | ||||||
5 | Frederik Dalhøj Paulsen | 1998 | Sigma Swim Birkerød | 4:14.66 | ||||||
6 | Alvi Hjelm | 1996 | Hovedstadens Svømmeklub | 4:16.51 | ||||||
7 | Jonathan Müller | 1997 | Hovedstadens Svømmeklub | 4:19.44 | ||||||
8 | Jesper Frost Thomsen | 1997 | Hovedstadens Svømmeklub | 4:25.68 | ||||||
9 | Mads Hauge Sørensen | 1997 | Køge Svømmeklub | 4:28.24 | ||||||
10 | Andreas Mårtensson | 1997 | Sigma Swim Allerød | 4:29.13 | ||||||
11 | Björgvin Theodór Hilmarsson | 1998 | Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 4:29.71 | ||||||
Løb 10, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 4:12.41 | ||||||
2 | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 4:13.64 | ||||||
3 | Philip Krogh Brønnicke | 2000 | Køge Svømmeklub | 4:17.05 | ||||||
4 | Andreas Vestergaard | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 4:17.14 | ||||||
5 | Anton Borring Andersen | 1999 | Sigma Swim Allerød | 4:17.34 | ||||||
6 | Peter Vangsgaard | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 4:19.18 | ||||||
7 | Sebastian Tullberg | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 4:22.45 | ||||||
8 | Jonas M. Jørgensen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:24.38 | ||||||
9 | Magnus Carstensen | 1999 | Ringsted Svømme Klub | 4:25.11 | ||||||
10 | Daniel Schytte | 2000 | Ringsted Svømme Klub | 4:25.90 | ||||||
11 | Alexander Rendlev | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 4:26.33 | ||||||
12 | Jannick Hansen | 2001 | Sigma Swim Allerød | 4:27.50 | ||||||
13 | Lukas Gustafson | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:27.79 | ||||||
14 | Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 4:28.51 | ||||||
15 | William Houen | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 4:29.54 | ||||||
16 | Mikkel S. Hansen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:29.67 | ||||||
17 | Frederik Bornemann | 2001 | Sigma Swim Allerød | 4:29.94 | ||||||
18 | Ferdinand Wahl | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:30.30 | ||||||
19 | Ingi Þór Ólafsson | 1999 | Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 4:30.90 | ||||||
20 | Linus Koefoed Weiss | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 4:31.12 | ||||||
21 | Anders Nielsen | 2001 | Ringsted Svømme Klub | 4:32.13 | ||||||
22 | Roar Andersen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:33.41 | ||||||
23 | Mathias Vestergaard | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 4:35.22 | ||||||
24 | Ulrik Blach Petersen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 4:36.88 | ||||||
25 | Emil Tönshoff | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 4:39.61 | ||||||
26 | Frederik Riedel Lentz | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 4:39.63 | ||||||
27 | Marcus Munkholm | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 4:39.71 | ||||||
28 | Rasmus Langvad | 2000 | Glostrup Svømmeklub | 4:40.10 | ||||||
29 | Mert Kaya | 2001 | Køge Svømmeklub | 4:42.95 | ||||||
30 | Rasmus Danielsen | 2001 | Køge Svømmeklub | 4:43.56 | ||||||
31 | Frederik Røgind | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 4:44.09 | ||||||
32 | Martin Szokody | 1999 | Ringsted Svømme Klub | 4:44.19 | ||||||
33 | Christian K. Jensen | 2000 | Sigma Swim Allerød | 4:44.51 | ||||||
34 | Mads Bjørn Andersen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 4:45.53 | ||||||
35 | Mads Emil Christensen | 1999 | Køge Svømmeklub | 4:46.63 | ||||||
36 | Rasmus Nielsen | 2001 | Sigma Swim Allerød | 4:49.15 | ||||||
37 | Andreas L. Damgård | 2000 | Køge Svømmeklub | 4:57.31 | ||||||
38 | Albert Frydensberg | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 4:57.81 | ||||||
39 | Daniel Hartkopf | 2001 | Køge Svømmeklub | 4:58.80 | ||||||
40 | Mathias Holm | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 5:00.41 | ||||||
41 | Mathias Riff Alexandersen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 5:08.93 | ||||||
- | Christoffer Weiss | 2001 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Emil Hedegaard | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DNS | ||||||
- | Scott Steenberg | 2000 | Farum Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Emil Engels Henriksen | 1999 | Sigma Swim Allerød | DSQ | SW4.4 Tyvstart | |||||
- | Mads Rishøj | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | SW4.4 Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 20 januar 2017 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 21:18 |
Resultat Løb 11 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2017 | Udskriftsdato | 21 januar 2017 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 11:05 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 20 januar 2017 |
Løb 11, 100m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 1918-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emilie Falbe-Hansen | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 1:05.95 | ||||||
2 | Ida Lindborg | 1994 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:07.05 | ||||||
3 | Anna Brandt Nielsen | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 1:08.49 | ||||||
4 | Íris Ósk Hilmarsdóttir | 1998 | Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 1:10.32 | ||||||
5 | Linnéa Bielicz | 1994 | Simklubben Laxen | 1:10.33 | ||||||
6 | Klara Reeh | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:11.12 | ||||||
7 | Megan Forslund Hansen | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:12.87 | ||||||
8 | Thea Laurberg Simonsen | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 1:13.31 | ||||||
9 | Emily Brophy | 1999 | VAT Copenhagen | 1:14.64 | ||||||
9 | Sylwia Sienkiewicz | 1999 | Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 1:14.64 | ||||||
11 | Carolien Baarda | 1997 | Orca Nederland | 1:17.09 | ||||||
12 | Tenna Jensen | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:18.99 | ||||||
13 | Emilie Hermann Schimming | 1999 | Roskilde Svømning | 1:22.24 | ||||||
Løb 11, 100m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2000-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Katharina Nekhorochko | 2000 | Sigma Swim Allerød | 1:08.55 | ||||||
2 | Andrea Paaske | 2001 | Roskilde Svømning | 1:11.30 | ||||||
3 | Julie Stampe | 2002 | Sigma Swim Allerød | 1:11.31 | ||||||
4 | Stefanía Sigurþórsdóttir | 2001 | Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 1:11.89 | ||||||
5 | Caroline Mathiesen | 2001 | Albertslund IF | 1:12.25 | ||||||
6 | Josephine G. Lauridsen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:12.42 | ||||||
7 | Josephine Kruse | 2002 | Sigma Swim Allerød | 1:13.25 | ||||||
8 | Claudia Sperling | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 1:13.45 | ||||||
9 | Mille Bruun Høvring | 2001 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:13.49 | ||||||
10 | Anna Aavang Brendstrup | 2000 | Roskilde Svømning | 1:13.67 | ||||||
11 | Frederikke Echardt | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:13.99 | ||||||
12 | Kamille Auerbach-Lind | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:14.07 | ||||||
13 | Josefine Søgaard Andresen | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 1:14.20 | ||||||
14 | Eydís Ósk Kolbeinsdóttir | 2000 | Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 1:14.40 | ||||||
15 | Julie Darlem Brandt | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:15.23 | ||||||
16 | Amanda Duus | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:15.34 | ||||||
17 | Pernille Pedersen | 2001 | Køge Svømmeklub | 1:15.41 | ||||||
18 | Johanna Juul Bay-Smidt | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 1:15.45 | ||||||
19 | Camilla Hougaard | 2002 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:15.79 | ||||||
20 | Maria Szokody | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 1:16.45 | ||||||
21 | Line Strandby | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:16.62 | ||||||
21 | Mille Graasbøll | 2002 | Sigma Swim Allerød | 1:16.62 | ||||||
23 | Tilde Morin | 2002 | Simklubben Laxen | 1:16.80 | ||||||
24 | Amanda Hietala | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 1:17.73 | ||||||
25 | Karla Sejling | 2001 | Ringsted Svømme Klub | 1:17.85 | ||||||
26 | Katrine Brandt Nielsen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 1:18.01 | ||||||
27 | Johanna Berthelsen | 2000 | VAT Copenhagen | 1:18.05 | ||||||
28 | Diljá Rún Ívarsdóttir | 2002 | Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 1:18.17 | ||||||
29 | Kathrine Pii Frederiksen | 2000 | Farum Svømmeklub | 1:18.95 | ||||||
30 | Carolina Sahl Rasmussen | 2001 | Farum Svømmeklub | 1:19.15 | ||||||
31 | Ida Gelineck Padborg | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 1:19.76 | ||||||
32 | Maria Borre Jacobsen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 1:20.64 | ||||||
33 | Amanda Egerod Lund | 2000 | Sigma Swim Allerød | 1:20.67 | ||||||
34 | Jasmin Larsen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 1:21.03 | ||||||
35 | Josephine Wismann | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 1:21.97 | ||||||
36 | Cathrine Wismann | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 1:22.02 | ||||||
37 | Nikoline Biltoft-Jensen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 1:22.53 | ||||||
38 | Maria Bredal Larsen | 2002 | Nyborg Svømmeklub | 1:22.74 | ||||||
39 | Kolbrún Eva Pálmadóttir | 2002 | Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 1:23.51 | ||||||
40 | Anna Lund Petersen | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 1:34.01 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 21 januar 2017 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:05 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2017 | Udskriftsdato | 21 januar 2017 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 18:02 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 20 januar 2017 |
Løb 11, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1918-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ida Lindborg | 1994 | 795 | 1:02.72 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | 1:01.41 | |||||||||
2 | Emilie Falbe-Hansen | 1999 | 743 | 1:04.16 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:03.07 | |||||||||
3 | Anna Brandt Nielsen | 1998 | 657 | 1:06.84 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:02.05 | |||||||||
4 | Linnéa Bielicz | 1994 | 616 | 1:08.28 | ||||||
Simklubben Laxen | 1:03.87 | |||||||||
5 | Íris Ósk Hilmarsdóttir | 1998 | 579 | 1:09.71 | ||||||
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 1:10.87 | |||||||||
6 | Klara Reeh | 1999 | 562 | 1:10.40 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:08.47 | |||||||||
Løb 11, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Katharina Nekhorochko | 2000 | 644 | 1:07.27 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 1:04.94 | |||||||||
2 | Julie Stampe | 2002 | 597 | 1:09.02 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 1:07.13 | |||||||||
3 | Andrea Paaske | 2001 | 569 | 1:10.12 | ||||||
Roskilde Svømning | 1:09.33 | |||||||||
4 | Caroline Mathiesen | 2001 | 568 | 1:10.16 | ||||||
Albertslund IF | 1:07.62 | |||||||||
5 | Stefanía Sigurþórsdóttir | 2001 | 561 | 1:10.46 | ||||||
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 1:11.47 | |||||||||
6 | Josephine G. Lauridsen | 2001 | 555 | 1:10.70 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:06.93 | |||||||||
Løb 11, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ella Stenholt | 2003 | 504 | 1:13.03 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
2 | Sofia Norre Bendt | 2003 | 487 | 1:13.86 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
3 | Isabella Rosenberg | 2003 | 435 | 1:16.70 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
4 | Christine Henriksen | 2003 | 423 | 1:17.38 | ||||||
JGI Svømning | ||||||||||
5 | Liva Buchholt Johansen | 2003 | 411 | 1:18.14 | ||||||
Slangerup Svømmeklub | ||||||||||
6 | Maj Jensen | 2003 | 386 | 1:19.79 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
Løb 11, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2017 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Kristine Nilsson Norby | 2005 | 392 | 1:19.35 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
2 | Maja Johanne Pedersen | 2005 | 339 | 1:23.33 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Hannah B. Pedersen | 2005 | 301 | 1:26.63 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
4 | Kajsa Salomonsen | 2005 | 298 | 1:26.93 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
5 | Malou Nielsen | 2005 | 298 | 1:26.98 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
6 | Cille Kirketerp | 2005 | 278 | 1:29.05 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 21 januar 2017 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:02 |
Resultat Løb 12 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2017 | Udskriftsdato | 21 januar 2017 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 11:05 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 20 januar 2017 |
Løb 12, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 1918-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Marcus Olesen | 1995 | Farum Svømmeklub | 1:02.69 | ||||||
2 | Jon Riedel Pedersen | 1998 | VAT Copenhagen | 1:06.39 | ||||||
3 | Björgvin Theodór Hilmarsson | 1998 | Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 1:08.66 | ||||||
Løb 12, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 1999-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:01.37 | ||||||
2 | Lukas Gustafson | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:01.63 | ||||||
3 | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 1:02.55 | ||||||
4 | Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:03.22 | ||||||
5 | Nikolai Hougaard | 1999 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:03.44 | Deltager ikke i finalen | |||||
6 | Sebastian Tullberg | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 1:04.10 | ||||||
7 | Jonas Hansen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 1:05.18 | ||||||
8 | Lucas Bruun Strøbek | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 1:05.35 | ||||||
9 | Luccas Dam Brenner | 2001 | Glostrup Svømmeklub | 1:05.38 | ||||||
10 | Mikkel S. Hansen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:06.42 | ||||||
11 | Lucas Alexander Meng | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:06.52 | ||||||
12 | Victor Grandjean | 2001 | Ringsted Svømme Klub | 1:07.02 | ||||||
13 | Frederik Hatting Petersen | 2000 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:07.55 | ||||||
14 | Christoffer Vang-Jensen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 1:07.58 | ||||||
15 | Tobias Daniel Larsen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 1:07.61 | ||||||
16 | Christian Crone | 2001 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:07.62 | ||||||
17 | Anders Engtorp Olesen | 1999 | Roskilde Svømning | 1:08.14 | ||||||
18 | Daniel Berg Wenk | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:08.30 | ||||||
19 | Magnus Carstensen | 1999 | Ringsted Svømme Klub | 1:08.76 | ||||||
20 | Ulrik Blach Petersen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 1:08.89 | ||||||
21 | Mads Ejdrup Hansen | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 1:09.21 | Deltager ikke i finalen | |||||
22 | Anders Nielsen | 2001 | Ringsted Svømme Klub | 1:09.87 | ||||||
23 | Viktor Nysøe Rehling | 2001 | Farum Svømmeklub | 1:10.47 | ||||||
24 | Emil Johansen | 1999 | Roskilde Svømning | 1:11.03 | ||||||
25 | Magnus Aasberg | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:11.41 | ||||||
26 | Mads Ørsted Nielsen | 1999 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:11.43 | ||||||
27 | Martin Szokody | 1999 | Ringsted Svømme Klub | 1:11.51 | ||||||
28 | David Ajken Hansen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:11.71 | ||||||
29 | Marcus Munkholm | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:12.08 | ||||||
30 | Rasmus Nielsen | 2001 | Sigma Swim Allerød | 1:12.18 | ||||||
31 | Adrian Roed Schønning | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 1:12.61 | ||||||
32 | Max Sandgren | 1999 | Simklubben Laxen | 1:13.49 | ||||||
33 | Andreas Eklundh Sørensen | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 1:13.60 | ||||||
34 | Christian Ong Hansen | 2001 | Farum Svømmeklub | 1:14.04 | ||||||
35 | Alexander Ravn Borch | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:14.15 | ||||||
36 | Jesper Schiødt | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 1:14.37 | ||||||
37 | Mathias Persson | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:14.70 | ||||||
38 | Mathias Riff Alexandersen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 1:15.03 | ||||||
39 | Karol Kucharczyk | 2000 | Simklubben Laxen | 1:15.24 | ||||||
40 | Lucas Dybendal Maack | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:16.07 | ||||||
- | Christoffer Weiss | 2001 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Jacob Funch Jørgensen | 1999 | Tune I.F. Svømmeafdeling | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 21 januar 2017 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:05 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2017 | Udskriftsdato | 21 januar 2017 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 18:17 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 20 januar 2017 |
Løb 12, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1918-1998 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Marcus Olesen | 1995 | 553 | 1:03.25 | ||||||
Farum Svømmeklub | 1:00.91 | |||||||||
2 | Jon Riedel Pedersen | 1998 | 521 | 1:04.54 | ||||||
VAT Copenhagen | 1:01.06 | |||||||||
3 | Björgvin Theodór Hilmarsson | 1998 | 394 | 1:10.81 | ||||||
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 1:12.18 | |||||||||
Løb 12, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | 652 | 59.88 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 55.89 | |||||||||
2 | Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | 598 | 1:01.63 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:00.35 | |||||||||
3 | Lukas Gustafson | 1999 | 589 | 1:01.95 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 57.45 | |||||||||
4 | Sebastian Tullberg | 2000 | 585 | 1:02.08 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 59.54 | |||||||||
5 | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | 574 | 1:02.49 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:02.40 | |||||||||
6 | Jonas Hansen | 2001 | 499 | 1:05.45 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 1:03.40 | |||||||||
Løb 12, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Alfred Højberg | 2002 | 423 | 1:09.14 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
2 | Gustav Fabiansen | 2002 | 392 | 1:10.92 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
3 | Johannes K. Larsen | 2002 | 354 | 1:13.41 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
4 | Thor Gudmand-Høyer | 2002 | 334 | 1:14.80 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
5 | Oliver Skadhauge | 2002 | 330 | 1:15.11 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | ||||||||||
6 | Leonard Steen Jensen | 2003 | 310 | 1:16.72 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Løb 12, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2017 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Karsten Olsen | 2004 | 353 | 1:13.49 | ||||||
A6 | ||||||||||
2 | Cornelius Olsen | 2005 | 275 | 1:19.82 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
3 | Oliver Sperling | 2004 | 245 | 1:22.98 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
4 | Alexander Griffin | 2004 | 209 | 1:27.39 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
5 | Nicholas Simson | 2005 | 199 | 1:28.90 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
6 | Alex Baes Maidens | 2004 | 193 | 1:29.83 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 21 januar 2017 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:17 |
Resultat Løb 13 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2017 | Udskriftsdato | 21 januar 2017 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 11:05 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 20 januar 2017 |
Løb 13, 100m Butterfly Damer, Indledende Årg. 1918-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Katrine B. Hansen | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:07.31 | ||||||
2 | Sunneva Dögg Robertson | 1999 | Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 1:07.81 | ||||||
3 | Vibe Tofte Jørgensen | 1999 | A6 | 1:07.83 | ||||||
4 | Thea Lund Petersen | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 1:08.73 | ||||||
5 | Emilie Falbe-Hansen | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 1:09.61 | Deltager ikke i finalen | |||||
6 | Marissa Lindemulder | 1993 | Orca Nederland | 1:10.25 | ||||||
7 | Sylwia Sienkiewicz | 1999 | Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 1:11.08 | ||||||
8 | Laura Weinreich | 1998 | Ringsted Svømme Klub | 1:12.12 | ||||||
9 | Isabel Mass | 1998 | A6 | 1:12.91 | ||||||
10 | Cassandra Thimmer | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 1:17.58 | ||||||
11 | Camilla Feldmann | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 1:23.22 | ||||||
- | Sophie Amalie Schøn | 1999 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 13, 100m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2000-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Karoline Barrett | 2002 | Greve Svømmeklub | 1:03.74 | ||||||
2 | Mia Steen Duus | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 1:07.02 | ||||||
3 | Iben Bak | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 1:08.48 | ||||||
4 | Victoria Vorm | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:08.52 | ||||||
5 | Cecilie Daluiso Salmonsen | 2001 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:09.02 | ||||||
6 | Lærke Rask Sander | 2002 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:09.12 | ||||||
7 | Gunnhildur Björg Baldursdóttir | 2000 | Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 1:09.41 | ||||||
8 | Ida T Mose | 2002 | Glostrup Svømmeklub | 1:09.61 | ||||||
9 | Mellie Wijk | 2002 | Simklubben Laxen | 1:10.53 | ||||||
10 | Katja Kjær Nielsen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 1:10.56 | ||||||
11 | Caroline Hørlykke | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 1:11.24 | ||||||
12 | Sarah Sejr Aagaard | 2000 | Farum Svømmeklub | 1:11.62 | ||||||
13 | Sofie Nielsen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 1:11.65 | ||||||
14 | Nina Toft | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 1:11.66 | ||||||
15 | Sofie Louise Nimb | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 1:11.81 | ||||||
16 | Froukje Osinga | 2000 | Orca Nederland | 1:11.87 | ||||||
17 | Anna Aavang Brendstrup | 2000 | Roskilde Svømning | 1:11.89 | ||||||
18 | Laura Janner | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:12.11 | ||||||
19 | Mathilde Menck Nielsen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 1:12.31 | ||||||
20 | Camilla Hougaard | 2002 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:12.64 | ||||||
21 | Amanda Duus | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:12.78 | ||||||
22 | Petronella Johansson | 2000 | Simklubben Laxen | 1:13.43 | ||||||
23 | Alberte Fie Petersen | 2002 | Roskilde Svømning | 1:13.91 | ||||||
24 | Michelle Mortensen | 2002 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:14.02 | ||||||
25 | Chastine Melhede | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:14.31 | ||||||
26 | Emma Bjørnholdt | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 1:14.72 | ||||||
27 | Olivia Olivarius Vølund | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 1:15.09 | ||||||
28 | Regitze Gotthard | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 1:15.38 | ||||||
29 | SIF Nikoline Madsen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 1:15.39 | ||||||
30 | Diljá Rún Ívarsdóttir | 2002 | Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 1:15.76 | ||||||
31 | Isabel K. Eriksen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:15.89 | ||||||
32 | Sara Mortensen | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:16.54 | ||||||
33 | Cecilie Porsdal | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 1:16.68 | ||||||
34 | Mathilde Schrøder | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 1:17.13 | ||||||
35 | Ida Jensdottir Fremming | 2002 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:17.50 | ||||||
36 | Karla Sejling | 2001 | Ringsted Svømme Klub | 1:18.98 | ||||||
37 | Victoria Leth | 2002 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:19.54 | ||||||
38 | Claudia Sperling | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 1:20.49 | ||||||
39 | Randi Jørgensen | 2002 | Nyborg Svømmeklub | 1:21.82 | ||||||
40 | Ida Rishøj | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:22.08 | ||||||
41 | Andrea M. Lang Bolvig | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 1:23.59 | ||||||
42 | Maria Szokody | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 1:23.89 | ||||||
43 | Cathrine Wismann | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 1:24.06 | ||||||
44 | Josephine Wismann | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 1:29.64 | ||||||
- | Alberte Mammen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | SW4.4 Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 21 januar 2017 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:05 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2017 | Udskriftsdato | 21 januar 2017 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 18:30 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 20 januar 2017 |
Løb 13, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1918-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Katrine B. Hansen | 1999 | 587 | 1:06.45 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:05.17 | |||||||||
2 | Vibe Tofte Jørgensen | 1999 | 581 | 1:06.67 | ||||||
A6 | 1:05.19 | |||||||||
3 | Sunneva Dögg Robertson | 1999 | 572 | 1:07.02 | ||||||
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 1:05.61 | |||||||||
4 | Thea Lund Petersen | 1998 | 557 | 1:07.59 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:04.74 | |||||||||
5 | Sylwia Sienkiewicz | 1999 | 509 | 1:09.65 | ||||||
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 1:08.69 | |||||||||
6 | Marissa Lindemulder | 1993 | 488 | 1:10.67 | ||||||
Orca Nederland | 1:12.74 | |||||||||
Løb 13, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2000-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Karoline Barrett | 2002 | 678 | 1:03.31 | ||||||
Greve Svømmeklub | 1:01.29 | |||||||||
2 | Mia Steen Duus | 2001 | 601 | 1:05.92 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:07.49 | |||||||||
3 | Cecilie Daluiso Salmonsen | 2001 | 559 | 1:07.52 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:06.24 | |||||||||
4 | Victoria Vorm | 2001 | 553 | 1:07.75 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:06.11 | |||||||||
5 | Lærke Rask Sander | 2002 | 536 | 1:08.48 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:07.46 | |||||||||
6 | Iben Bak | 2001 | 519 | 1:09.23 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:06.78 | |||||||||
Løb 13, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Pernille Elm Jensen | 2003 | 498 | 1:10.15 | ||||||
JGI Svømning | ||||||||||
2 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | 470 | 1:11.56 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
3 | Maria Hagen | 2003 | 468 | 1:11.64 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
4 | Liva Søby | 2004 | 376 | 1:17.06 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
5 | Lærke Vinneck Hansen | 2004 | 357 | 1:18.36 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
6 | Emilia C. R. Olsen | 2004 | 310 | 1:22.18 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 21 januar 2017 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:30 |
Resultat Løb 14 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2017 | Udskriftsdato | 21 januar 2017 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 12:27 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 20 januar 2017 |
Løb 14, 100m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 1918-1998 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jesper Björk | 1993 | 661 | 57.19 | ||||||
Helsingborgs Simsällskap | 53.12 | |||||||||
2 | John Olsson | 1995 | 572 | 1:00.01 | ||||||
Simklubben Laxen | 55.72 | |||||||||
3 | Frans Johannessen | 1992 | 551 | 1:00.76 | Deltager ikke i finalen | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 56.60 | |||||||||
4 | Teodor Widerberg | 1998 | 545 | 1:00.97 | ||||||
Simklubben Laxen | 56.58 | |||||||||
5 | Mikkel Fogelberg Handberg | 1998 | 529 | 1:01.60 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:00.18 | |||||||||
6 | Rasmus Hasemann | 1996 | 523 | 1:01.80 | ||||||
VAT Copenhagen | 1:00.59 | |||||||||
7 | Þröstur Bjarnason | 1997 | 518 | 1:02.00 | ||||||
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 1:02.58 | |||||||||
8 | Daniel Christian | 1998 | 517 | 1:02.04 | ||||||
Farum Svømmeklub | 58.70 | |||||||||
9 | Robin Sandgren | 1997 | 508 | 1:02.43 | ||||||
Simklubben Laxen | 1:00.06 | |||||||||
10 | Thomas Bech | 1998 | 503 | 1:02.62 | Deltager ikke i finalen | |||||
Farum Svømmeklub | 58.28 | |||||||||
11 | Marc Bach Nielsen | 1994 | 500 | 1:02.75 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 56.64 | |||||||||
12 | Riyan Salem | 1998 | 464 | 1:04.35 | ||||||
Roskilde Svømning | 1:03.90 | |||||||||
13 | Lasse Kriegel Skovrup | 1998 | 438 | 1:05.57 | ||||||
Farum Svømmeklub | 1:05.13 | |||||||||
14 | Nicolai Andersen | 1998 | 404 | 1:07.37 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:04.09 | |||||||||
15 | Max Ackerman | 1995 | 384 | 1:08.51 | ||||||
Simklubben Laxen | 1:03.60 | |||||||||
16 | Rasmus Aavang Jensen | 1998 | 327 | 1:12.31 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 1:09.70 | |||||||||
Løb 14, 100m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 1999-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Julius Munk | 2000 | 548 | 1:00.87 | Deltager ikke i finalen | |||||
Helsingør Svømmeklub | 58.28 | |||||||||
1 | Marius Møldrup | 1999 | 548 | 1:00.87 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 58.54 | |||||||||
3 | Matthias Hansen | 2001 | 546 | 1:00.95 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 59.84 | |||||||||
4 | Anton Borring Andersen | 1999 | 525 | 1:01.73 | Deltager ikke i finalen | |||||
Sigma Swim Allerød | 59.83 | |||||||||
5 | Mads Tornow Rasmussen | 2000 | 520 | 1:01.94 | ||||||
A6 | 58.35 | |||||||||
6 | Jonas Hansen | 2001 | 518 | 1:02.00 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 1:01.52 | |||||||||
7 | Johan Joensen | 2000 | 517 | 1:02.05 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 58.76 | |||||||||
8 | Philip Krogh Brønnicke | 2000 | 488 | 1:03.24 | Deltager ikke i finalen | |||||
Køge Svømmeklub | 1:01.26 | |||||||||
9 | Jonas M. Jørgensen | 2001 | 485 | 1:03.37 | Deltager ikke i finalen | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:00.28 | |||||||||
10 | Emil Engels Henriksen | 1999 | 485 | 1:03.38 | Deltager ikke i finalen | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:00.92 | |||||||||
11 | Daniel Sørensen | 1999 | 484 | 1:03.41 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 59.56 | |||||||||
12 | Simon Krøyer Svendsen | 1999 | 484 | 1:03.43 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:01.55 | |||||||||
13 | Felix Burmester | 1999 | 480 | 1:03.62 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 59.29 | |||||||||
14 | Gunnar Widerberg | 2000 | 474 | 1:03.87 | ||||||
Simklubben Laxen | 1:03.05 | |||||||||
15 | Villads Bomholt Larsen | 2001 | 467 | 1:04.21 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 1:02.94 | |||||||||
16 | Mikkel Salmansen | 2000 | 466 | 1:04.23 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 59.00 | |||||||||
17 | Mads Emil Christensen | 1999 | 462 | 1:04.41 | ||||||
Køge Svømmeklub | 1:02.56 | |||||||||
18 | Malthe Letting | 2001 | 456 | 1:04.68 | ||||||
Farum Svømmeklub | 1:08.48 | |||||||||
19 | Peter Vangsgaard | 2000 | 454 | 1:04.81 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:04.18 | |||||||||
20 | Mads Raaby Jensen | 2001 | 454 | 1:04.82 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:00.49 | |||||||||
21 | Alexander Rendlev | 2001 | 452 | 1:04.88 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:03.46 | |||||||||
22 | Rasmus Danielsen | 2001 | 448 | 1:05.07 | ||||||
Køge Svømmeklub | 1:02.77 | |||||||||
23 | Martin Szokody | 1999 | 444 | 1:05.28 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 1:01.52 | |||||||||
23 | William Houen | 2001 | 444 | 1:05.28 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 1:02.59 | |||||||||
25 | Lucas Hoffmann | 2000 | 440 | 1:05.47 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 1:05.06 | |||||||||
26 | Frederik Bornemann | 2001 | 436 | 1:05.67 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 1:04.63 | |||||||||
27 | Magnus Vinjebo | 1999 | 434 | 1:05.80 | ||||||
Roskilde Svømning | 1:03.79 | |||||||||
28 | Niels Paulli Sparholt | 2000 | 430 | 1:05.97 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:05.36 | |||||||||
29 | August Becktor | 2001 | 423 | 1:06.32 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:05.81 | |||||||||
30 | Christian K. Jensen | 2000 | 402 | 1:07.47 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 1:08.72 | |||||||||
31 | William Christoffersen | 2001 | 401 | 1:07.51 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:03.14 | |||||||||
32 | Ferdinand Wahl | 2000 | 396 | 1:07.82 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:04.80 | |||||||||
33 | Frederik Røgind | 2001 | 389 | 1:08.19 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:08.05 | |||||||||
34 | August Hertz Bugge | 2000 | 386 | 1:08.42 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:06.53 | |||||||||
35 | Simon Ajken Hansen | 1999 | 380 | 1:08.75 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:09.52 | |||||||||
36 | Max Sandgren | 1999 | 379 | 1:08.83 | ||||||
Simklubben Laxen | 1:07.79 | |||||||||
37 | Mert Kaya | 2001 | 376 | 1:08.97 | ||||||
Køge Svømmeklub | 1:06.41 | |||||||||
38 | Anders Engtorp Olesen | 1999 | 374 | 1:09.09 | ||||||
Roskilde Svømning | 1:07.85 | |||||||||
39 | Jannick Hansen | 2001 | 372 | 1:09.23 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 1:11.35 | |||||||||
40 | Carl Terp Larsen | 2001 | 351 | 1:10.62 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:07.95 | |||||||||
41 | Luccas Dam Brenner | 2001 | 344 | 1:11.04 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:19.34 | |||||||||
42 | Karol Kucharczyk | 2000 | 327 | 1:12.26 | ||||||
Simklubben Laxen | 1:09.81 | |||||||||
43 | Anders Nielsen | 2001 | 322 | 1:12.68 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 1:11.10 | |||||||||
44 | Mathias Holm | 2001 | 313 | 1:13.36 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:11.58 | |||||||||
45 | Oliver Aagaard Jeppesen | 2001 | 312 | 1:13.38 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:14.83 | |||||||||
46 | Alexander Ravn Borch | 2001 | 310 | 1:13.57 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:10.67 | |||||||||
47 | Casper Ramsdahl Sørensen | 2000 | 306 | 1:13.88 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 1:09.75 | |||||||||
48 | Mads Bjørn Andersen | 2001 | 299 | 1:14.49 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:18.05 | |||||||||
49 | Carl M Gadegaard | 2001 | 222 | 1:22.16 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:19.06 | |||||||||
- | Hans Mølbak Petersen | 2001 | DNS | |||||||
Greve Svømmeklub | 58.43 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 21 januar 2017 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:27 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2017 | Udskriftsdato | 21 januar 2017 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 18:45 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 20 januar 2017 |
Løb 14, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1918-1998 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jesper Björk | 1993 | 719 | 55.60 | ||||||
Helsingborgs Simsällskap | 53.12 | |||||||||
2 | John Olsson | 1995 | 594 | 59.25 | ||||||
Simklubben Laxen | 55.72 | |||||||||
3 | Teodor Widerberg | 1998 | 565 | 1:00.26 | ||||||
Simklubben Laxen | 56.58 | |||||||||
4 | Þröstur Bjarnason | 1997 | 559 | 1:00.47 | ||||||
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 1:02.58 | |||||||||
5 | Rasmus Hasemann | 1996 | 542 | 1:01.07 | ||||||
VAT Copenhagen | 1:00.59 | |||||||||
6 | Mikkel Fogelberg Handberg | 1998 | 537 | 1:01.29 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:00.18 | |||||||||
Løb 14, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1999-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Matthias Hansen | 2001 | 554 | 1:00.63 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 59.84 | |||||||||
2 | Jonas Hansen | 2001 | 550 | 1:00.77 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 1:01.52 | |||||||||
3 | Marius Møldrup | 1999 | 550 | 1:00.78 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 58.54 | |||||||||
4 | Daniel Sørensen | 1999 | 532 | 1:01.47 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 59.56 | |||||||||
5 | Mads Tornow Rasmussen | 2000 | 525 | 1:01.72 | ||||||
A6 | 58.35 | |||||||||
6 | Johan Joensen | 2000 | 511 | 1:02.28 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 58.76 | |||||||||
Løb 14, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frederik Bojesen | 2002 | 434 | 1:05.77 | ||||||
JGI Svømning | ||||||||||
2 | Emil Kayerød-Rasmussen | 2002 | 405 | 1:07.31 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
3 | Bror Textor-Broch | 2003 | 279 | 1:16.22 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
4 | Simon Bergendorff | 2002 | 251 | 1:18.88 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
5 | Kasper Aagaard Jeppesen | 2003 | 251 | 1:18.96 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
6 | Karl August B. Balle | 2003 | 214 | 1:23.18 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Løb 14, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2017 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Karsten Olsen | 2004 | 359 | 1:10.04 | ||||||
A6 | ||||||||||
2 | Michael Halck | 2004 | 172 | 1:29.58 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
3 | William Hoffmann Hyldig | 2004 | 129 | 1:38.48 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 21 januar 2017 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:45 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2017 | Udskriftsdato | 21 januar 2017 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 11:05 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 20 januar 2017 |
Løb 15, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 1918-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anna Boutrup | 1998 | Sigma Swim Birkerød | 5:05.81 | ||||||
2 | Marina Heller Hansen | 1994 | Sigma Swim Allerød | 5:13.08 | ||||||
3 | Camilla Dufour | 1996 | Sigma Swim Allerød | 5:17.00 | ||||||
4 | Klara Reeh | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 5:20.43 | ||||||
5 | Lise-Lotte Larsen Bentin | 1997 | Sigma Swim Allerød | 5:21.79 | ||||||
6 | Amalie H. Falck-Schmith | 1989 | Hovedstadens Svømmeklub | 5:23.71 | ||||||
7 | Vera Staun Hansen | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 5:23.80 | ||||||
8 | Sara Krog Christoffersen | 1996 | Sigma Swim Birkerød | 5:24.47 | ||||||
9 | Emma Maagøe | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 5:28.42 | ||||||
10 | Julie Bak | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 5:54.36 | ||||||
Løb 15, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2000-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mia Steen Duus | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 5:05.82 | ||||||
2 | Eydís Ósk Kolbeinsdóttir | 2000 | Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 5:14.77 | ||||||
3 | Jessica Yu Mortensen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 5:17.99 | ||||||
4 | Gunnhildur Björg Baldursdóttir | 2000 | Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 5:25.57 | ||||||
5 | Freja A. Skov | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 5:27.48 | ||||||
6 | Luna Donde Feilberg | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 5:29.47 | ||||||
7 | Amanda Egerod Lund | 2000 | Sigma Swim Allerød | 5:31.17 | ||||||
8 | Julie Darlem Brandt | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 5:31.49 | ||||||
9 | Katja Kjær Nielsen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 5:33.88 | ||||||
10 | Mille Graasbøll | 2002 | Sigma Swim Allerød | 5:41.15 | ||||||
11 | Sofie Hertzberg | 2002 | Vallensbæk IF Af 1939 | 5:42.26 | ||||||
12 | Sarah Aarslew Jensen | 2000 | Køge Svømmeklub | 5:42.38 | ||||||
13 | Karina Garne Larsen | 2000 | Sigma Swim Allerød | 5:45.80 | ||||||
14 | Diljá Rún Ívarsdóttir | 2002 | Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 5:47.40 | ||||||
15 | Nikoline Biltoft-Jensen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 5:54.27 | ||||||
16 | Amanda Hietala | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 5:55.20 | ||||||
- | Thea Blomsterberg | 2002 | Sigma Swim Birkerød | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 21 januar 2017 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:05 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2017 | Udskriftsdato | 21 januar 2017 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 11:37 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 20 januar 2017 |
Løb 16, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 1918-1998 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Óli Mortensen | 1996 | 649 | 4:41.61 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:52.30 | |||||||||
2 | Frederik Dalhøj Paulsen | 1998 | 617 | 4:46.39 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 4:38.01 | |||||||||
3 | Niklas Broch Thielemann | 1994 | 574 | 4:53.25 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 4:35.52 | |||||||||
4 | Tobias Andersen | 1998 | 537 | 4:59.90 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:55.91 | |||||||||
5 | Baldvin Sigmarsson | 1997 | 531 | 5:00.99 | ||||||
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 4:50.79 | |||||||||
6 | Mads Hauge Sørensen | 1997 | 490 | 5:09.26 | ||||||
Køge Svømmeklub | 5:03.38 | |||||||||
- | Andreas Mårtensson | 1997 | DNS | |||||||
Sigma Swim Allerød | 4:44.54 | |||||||||
- | Jesper Frost Thomsen | 1997 | DSQ | SW6.6 afslut på mave | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:52.22 | |||||||||
Løb 16, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 1999-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | 603 | 4:48.51 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 4:39.55 | |||||||||
2 | Anton Borring Andersen | 1999 | 592 | 4:50.31 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 4:36.26 | |||||||||
3 | Mikkel S. Hansen | 2000 | 565 | 4:54.83 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:47.56 | |||||||||
4 | Sebastian Tullberg | 2000 | 565 | 4:54.91 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 4:38.99 | |||||||||
5 | Philip Krogh Brønnicke | 2000 | 560 | 4:55.82 | ||||||
Køge Svømmeklub | 4:46.90 | |||||||||
6 | Emil Engels Henriksen | 1999 | 543 | 4:58.88 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 4:41.67 | |||||||||
7 | Lucas Bruun Strøbek | 2001 | 540 | 4:59.42 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 4:43.12 | |||||||||
8 | Ulrik Blach Petersen | 2001 | 535 | 5:00.22 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 4:53.46 | |||||||||
9 | Magnus Carstensen | 1999 | 516 | 5:03.99 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 4:51.45 | |||||||||
10 | Andreas Vestergaard | 1999 | 514 | 5:04.32 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 5:08.49 | |||||||||
11 | Jakob Schmidt | 1999 | 501 | 5:06.91 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:55.26 | |||||||||
12 | Ingi Þór Ólafsson | 1999 | 500 | 5:07.11 | ||||||
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 4:59.53 | |||||||||
13 | Rasmus Langvad | 2000 | 495 | 5:08.17 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 5:04.74 | |||||||||
14 | Mathias Vestergaard | 2001 | 494 | 5:08.35 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 5:03.70 | |||||||||
15 | Frederik Riedel Lentz | 2001 | 490 | 5:09.20 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 5:12.78 | |||||||||
16 | Kristian Torp | 2000 | 488 | 5:09.51 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 5:02.69 | |||||||||
17 | Frederik Bornemann | 2001 | 462 | 5:15.39 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 5:07.91 | |||||||||
18 | Casper Ramsdahl Sørensen | 2000 | 402 | 5:30.36 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 5:33.61 | |||||||||
19 | Rasmus Danielsen | 2001 | 398 | 5:31.40 | ||||||
Køge Svømmeklub | 5:43.94 | |||||||||
20 | Matthæus Vámosi | 2000 | 389 | 5:33.77 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 6:00.00 | |||||||||
21 | Daniel Hartkopf | 2001 | 373 | 5:38.65 | ||||||
Køge Svømmeklub | 5:29.58 | |||||||||
- | Andreas L. Damgård | 2000 | DNS | |||||||
Køge Svømmeklub | 5:28.50 | |||||||||
- | Christoffer Weiss | 2001 | DNS | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 5:03.35 | |||||||||
- | Linus Koefoed Weiss | 1999 | DSQ | SW6.6 ryg afsl maven | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:57.25 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 21 januar 2017 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:37 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2017 | Udskriftsdato | 21 januar 2017 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 12:36 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 20 januar 2017 |
Løb 17, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1918-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Natahlie Lindborg | 1991 | 730 | 2:05.44 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | 2:05.30 | |||||||||
2 | Sunneva Dögg Robertson | 1999 | 678 | 2:08.55 | ||||||
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 2:05.27 | |||||||||
3 | Anna Brandt Nielsen | 1998 | 661 | 2:09.66 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 2:04.16 | |||||||||
4 | Annabelle Grønbech Ladik | 1997 | 629 | 2:11.80 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 2:09.85 | |||||||||
5 | Emilie Falbe-Hansen | 1999 | 605 | 2:13.53 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 2:11.58 | |||||||||
6 | Katrine B. Hansen | 1999 | 599 | 2:14.01 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:07.72 | |||||||||
7 | Lærke Toft Ruby | 1999 | 596 | 2:14.20 | ||||||
A6 | 2:07.76 | |||||||||
8 | Emma Wael | 1993 | 596 | 2:14.25 | ||||||
VAT Copenhagen | 2:08.20 | |||||||||
9 | Emma Maagøe | 1999 | 592 | 2:14.50 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:09.86 | |||||||||
10 | Thea Laurberg Simonsen | 1997 | 584 | 2:15.12 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 2:14.26 | |||||||||
11 | Emilie Hørlykke | 1998 | 574 | 2:15.89 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:13.63 | |||||||||
12 | Vera Staun Hansen | 1999 | 562 | 2:16.88 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:11.93 | |||||||||
13 | Thea Lund Petersen | 1998 | 542 | 2:18.54 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 2:11.92 | |||||||||
14 | Tenna Jensen | 1998 | 535 | 2:19.14 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:13.95 | |||||||||
15 | Annemiek Meulenbeld | 1995 | 518 | 2:20.59 | ||||||
Orca Nederland | 2:19.03 | |||||||||
16 | Marissa Lindemulder | 1993 | 511 | 2:21.30 | ||||||
Orca Nederland | 2:19.80 | |||||||||
17 | Amalie H. Falck-Schmith | 1989 | 509 | 2:21.49 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:17.10 | |||||||||
18 | Vibe Tofte Jørgensen | 1999 | 485 | 2:23.75 | ||||||
A6 | 2:20.78 | |||||||||
19 | Emily Brophy | 1999 | 484 | 2:23.84 | ||||||
VAT Copenhagen | 2:17.56 | |||||||||
20 | Emilie Hermann Schimming | 1999 | 461 | 2:26.18 | ||||||
Roskilde Svømning | 2:24.14 | |||||||||
21 | Cassandra Thimmer | 1999 | 458 | 2:26.57 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 2:26.93 | |||||||||
22 | Simone Jørgensen | 1999 | 443 | 2:28.19 | ||||||
Farum Svømmeklub | 2:23.74 | |||||||||
- | Sophie Amalie Schøn | 1999 | DNS | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 2:13.54 | |||||||||
Løb 17, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Andrea Paaske | 2001 | 654 | 2:10.10 | ||||||
Roskilde Svømning | 2:07.88 | |||||||||
2 | Iben Bak | 2001 | 632 | 2:11.64 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 2:07.72 | |||||||||
3 | Julie Kepp Jensen | 2000 | 615 | 2:12.81 | ||||||
A6 | 2:03.77 | |||||||||
4 | Nina Toft | 2000 | 597 | 2:14.12 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 2:10.28 | |||||||||
5 | Ingrid Bo Andersen | 2001 | 587 | 2:14.91 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:13.49 | |||||||||
6 | Jessica Yu Mortensen | 2000 | 586 | 2:14.99 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 2:14.48 | |||||||||
7 | Josefine Strand Nielsen | 2000 | 585 | 2:15.03 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:16.17 | |||||||||
8 | Sofie Nielsen | 2001 | 583 | 2:15.21 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 2:11.83 | |||||||||
9 | Sofie Louise Nimb | 2001 | 583 | 2:15.23 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 2:17.54 | |||||||||
10 | Karoline Barrett | 2002 | 578 | 2:15.63 | ||||||
Greve Svømmeklub | 2:14.20 | |||||||||
11 | Alberte M Hansen | 2000 | 571 | 2:16.12 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 2:13.73 | |||||||||
12 | SIF Nikoline Madsen | 2001 | 566 | 2:16.58 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 2:14.74 | |||||||||
13 | Michelle Mortensen | 2002 | 545 | 2:18.24 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:16.37 | |||||||||
14 | Anna Aavang Brendstrup | 2000 | 545 | 2:18.27 | ||||||
Roskilde Svømning | 2:15.43 | |||||||||
14 | Cassandra L. L. Hansen | 2002 | 545 | 2:18.27 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:16.13 | |||||||||
16 | Johanne Hingebjerg | 2002 | 543 | 2:18.46 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:16.09 | |||||||||
17 | Katharina Nekhorochko | 2000 | 541 | 2:18.64 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 2:18.11 | |||||||||
18 | Mellie Wijk | 2002 | 540 | 2:18.67 | ||||||
Simklubben Laxen | 2:13.06 | |||||||||
19 | Caroline Hørlykke | 2000 | 540 | 2:18.70 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 2:13.50 | |||||||||
20 | Cecilie Daluiso Salmonsen | 2001 | 534 | 2:19.23 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 2:14.32 | |||||||||
21 | Julie Stampe | 2002 | 533 | 2:19.30 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 2:14.08 | |||||||||
22 | Luna Donde Feilberg | 2000 | 530 | 2:19.58 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:11.26 | |||||||||
23 | Stefanía Sigurþórsdóttir | 2001 | 521 | 2:20.39 | ||||||
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 2:14.87 | |||||||||
24 | Maria Bredal Larsen | 2002 | 519 | 2:20.55 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 2:16.08 | |||||||||
25 | Chastine Melhede | 2002 | 516 | 2:20.83 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:14.57 | |||||||||
26 | Victoria Vorm | 2001 | 515 | 2:20.88 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:19.54 | |||||||||
27 | Lærke Rask Sander | 2002 | 512 | 2:21.15 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:18.71 | |||||||||
28 | Johanna Berthelsen | 2000 | 505 | 2:21.79 | ||||||
VAT Copenhagen | 2:13.44 | |||||||||
29 | Olivia Olivarius Vølund | 2002 | 499 | 2:22.35 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 2:16.49 | |||||||||
30 | Sara Mortensen | 2001 | 494 | 2:22.89 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:16.72 | |||||||||
31 | Karina Garne Larsen | 2000 | 493 | 2:22.92 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 2:19.74 | |||||||||
32 | Petronella Johansson | 2000 | 488 | 2:23.45 | ||||||
Simklubben Laxen | 2:21.21 | |||||||||
33 | Caroline Mathiesen | 2001 | 487 | 2:23.57 | ||||||
Albertslund IF | 2:15.76 | |||||||||
34 | Kolbrún Eva Pálmadóttir | 2002 | 481 | 2:24.12 | ||||||
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 2:23.50 | |||||||||
35 | Alberte Mammen | 2001 | 481 | 2:24.19 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:17.89 | |||||||||
36 | Laura Janner | 2002 | 478 | 2:24.49 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:26.95 | |||||||||
37 | Birna Hilmarsdóttir | 2002 | 473 | 2:24.94 | ||||||
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 2:28.24 | |||||||||
38 | Sarah Aarslew Jensen | 2000 | 471 | 2:25.17 | ||||||
Køge Svømmeklub | 2:19.58 | |||||||||
39 | Maria Szokody | 2002 | 464 | 2:25.87 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 2:25.58 | |||||||||
40 | Ida Gelineck Padborg | 2002 | 460 | 2:26.27 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 2:18.71 | |||||||||
41 | Ida Rishøj | 2002 | 455 | 2:26.87 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:24.36 | |||||||||
42 | Ida T Mose | 2002 | 455 | 2:26.89 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 2:21.48 | |||||||||
43 | Alberte Fie Petersen | 2002 | 452 | 2:27.18 | ||||||
Roskilde Svømning | 2:30.35 | |||||||||
44 | Isabel K. Eriksen | 2001 | 450 | 2:27.43 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:20.92 | |||||||||
45 | Johanna Juul Bay-Smidt | 2002 | 443 | 2:28.14 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 2:33.03 | |||||||||
46 | Josephine Wismann | 2002 | 443 | 2:28.17 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 2:23.56 | |||||||||
47 | Karla Sejling | 2001 | 441 | 2:28.32 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 2:25.56 | |||||||||
48 | Jasmin Larsen | 2002 | 440 | 2:28.50 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 2:20.26 | |||||||||
49 | Maria Borre Jacobsen | 2001 | 438 | 2:28.69 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 2:32.64 | |||||||||
50 | Nikoline Biltoft-Jensen | 2001 | 435 | 2:29.06 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 2:25.98 | |||||||||
51 | Pernille Pedersen | 2001 | 429 | 2:29.78 | ||||||
Køge Svømmeklub | 2:23.30 | |||||||||
52 | Cecilie Porsdal | 2002 | 428 | 2:29.81 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 2:23.68 | |||||||||
53 | Sarah Sejr Aagaard | 2000 | 419 | 2:30.97 | ||||||
Farum Svømmeklub | 2:35.38 | |||||||||
54 | Silke Mehr | 2000 | 415 | 2:31.38 | ||||||
Roskilde Svømning | 2:26.50 | |||||||||
55 | Cathrine Wismann | 2002 | 411 | 2:31.88 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 2:25.62 | |||||||||
56 | Kathrine Pii Frederiksen | 2000 | 397 | 2:33.66 | ||||||
Farum Svømmeklub | 2:25.16 | |||||||||
57 | Cecilie Hjarsø | 2001 | 388 | 2:34.86 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:32.40 | |||||||||
58 | Randi Jørgensen | 2002 | 387 | 2:34.93 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 2:37.52 | |||||||||
59 | Victoria Leth | 2002 | 385 | 2:35.19 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:24.94 | |||||||||
- | Carolina Sahl Rasmussen | 2001 | DNS | |||||||
Farum Svømmeklub | 2:25.29 | |||||||||
- | Cæcilie Buchholt Johansen | 2001 | DNS | |||||||
A6 | 2:18.27 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 21 januar 2017 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:36 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2017 | Udskriftsdato | 21 januar 2017 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 12:55 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 20 januar 2017 |
Løb 18, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1918-1998 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frans Johannessen | 1992 | 688 | 1:55.49 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:49.38 | |||||||||
2 | Þröstur Bjarnason | 1997 | 622 | 1:59.45 | ||||||
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 1:59.19 | |||||||||
3 | Alvi Hjelm | 1996 | 607 | 2:00.43 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:58.02 | |||||||||
4 | Jonathan Müller | 1997 | 563 | 2:03.51 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:01.63 | |||||||||
5 | Jakob Klint Axelsen | 1996 | 510 | 2:07.60 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:55.99 | |||||||||
6 | Marc Bach Nielsen | 1994 | 497 | 2:08.70 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:59.42 | |||||||||
7 | Mikkel Fogelberg Handberg | 1998 | 490 | 2:09.34 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:05.17 | |||||||||
8 | Björgvin Theodór Hilmarsson | 1998 | 484 | 2:09.91 | ||||||
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 2:07.70 | |||||||||
9 | Jon Riedel Pedersen | 1998 | 474 | 2:10.74 | ||||||
VAT Copenhagen | 2:00.94 | |||||||||
10 | Robin Sandgren | 1997 | 474 | 2:10.81 | ||||||
Simklubben Laxen | 2:06.77 | |||||||||
11 | Jelmer Postma | 1997 | 429 | 2:15.20 | ||||||
Orca Nederland | 2:05.57 | |||||||||
12 | Mads Hauge Sørensen | 1997 | 415 | 2:16.68 | ||||||
Køge Svømmeklub | 2:03.17 | |||||||||
13 | Nicolai Andersen | 1998 | 385 | 2:20.21 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 2:15.53 | |||||||||
Løb 18, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Andreas Vestergaard | 1999 | 609 | 2:00.30 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:53.15 | |||||||||
2 | Peter Vangsgaard | 2000 | 605 | 2:00.59 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:53.96 | |||||||||
3 | Philip Krogh Brønnicke | 2000 | 589 | 2:01.64 | ||||||
Køge Svømmeklub | 1:59.31 | |||||||||
4 | Mads Rishøj | 1999 | 588 | 2:01.72 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:59.75 | |||||||||
5 | Niels Paulli Sparholt | 2000 | 566 | 2:03.28 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:59.86 | |||||||||
6 | Magnus Carstensen | 1999 | 557 | 2:03.95 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 2:02.83 | |||||||||
7 | Mads Ørsted Nielsen | 1999 | 553 | 2:04.23 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:59.31 | |||||||||
8 | Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | 552 | 2:04.30 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:56.13 | |||||||||
9 | William Houen | 2001 | 545 | 2:04.80 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 2:00.06 | |||||||||
10 | Matthias Hansen | 2001 | 545 | 2:04.81 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 2:00.40 | |||||||||
11 | Lukas Gustafson | 1999 | 541 | 2:05.14 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:03.26 | |||||||||
12 | William Textor Broch | 2001 | 536 | 2:05.52 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 2:01.93 | |||||||||
13 | Jonas M. Jørgensen | 2001 | 535 | 2:05.62 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:59.38 | |||||||||
14 | Mads Tornow Rasmussen | 2000 | 531 | 2:05.90 | ||||||
A6 | 1:59.90 | |||||||||
15 | Daniel Schytte | 2000 | 528 | 2:06.18 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 2:04.24 | |||||||||
16 | Jannick Hansen | 2001 | 522 | 2:06.64 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 2:07.85 | |||||||||
17 | Julius Munk | 2000 | 516 | 2:07.13 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 2:06.11 | |||||||||
18 | Alexander Rendlev | 2001 | 515 | 2:07.18 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:02.34 | |||||||||
19 | Linus Koefoed Weiss | 1999 | 515 | 2:07.23 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:05.45 | |||||||||
20 | Roar Andersen | 2001 | 511 | 2:07.55 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:04.19 | |||||||||
21 | Victor Grandjean | 2001 | 506 | 2:07.95 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 2:13.85 | |||||||||
22 | Rasmus Danielsen | 2001 | 500 | 2:08.46 | ||||||
Køge Svømmeklub | 2:02.32 | |||||||||
23 | Frederik Riedel Lentz | 2001 | 497 | 2:08.69 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:04.39 | |||||||||
24 | Daniel Sørensen | 1999 | 494 | 2:09.02 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:03.69 | |||||||||
25 | Ferdinand Wahl | 2000 | 493 | 2:09.09 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:03.11 | |||||||||
26 | Anders Nielsen | 2001 | 489 | 2:09.46 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 2:07.27 | |||||||||
27 | Emil Tönshoff | 2000 | 488 | 2:09.49 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 2:12.82 | |||||||||
28 | Simon Krøyer Svendsen | 1999 | 477 | 2:10.48 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:03.21 | |||||||||
29 | Lucas Alexander Meng | 2000 | 472 | 2:10.97 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:09.78 | |||||||||
30 | Viktor Nysøe Rehling | 2001 | 472 | 2:10.98 | ||||||
Farum Svømmeklub | 2:15.70 | |||||||||
31 | Christian K. Jensen | 2000 | 471 | 2:11.04 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 2:06.73 | |||||||||
32 | Marcus Munkholm | 2001 | 470 | 2:11.11 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:10.81 | |||||||||
33 | Scott Steenberg | 2000 | 463 | 2:11.80 | ||||||
Farum Svømmeklub | 2:16.63 | |||||||||
34 | Mads Emil Christensen | 1999 | 459 | 2:12.20 | ||||||
Køge Svømmeklub | 2:10.52 | |||||||||
35 | Tobias Daniel Larsen | 2001 | 457 | 2:12.42 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 2:14.73 | |||||||||
36 | Emil Johansen | 1999 | 456 | 2:12.48 | ||||||
Roskilde Svømning | 2:04.03 | |||||||||
37 | Carl Terp Larsen | 2001 | 453 | 2:12.79 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:14.19 | |||||||||
38 | Mert Kaya | 2001 | 450 | 2:13.08 | ||||||
Køge Svømmeklub | 2:08.20 | |||||||||
39 | Martin Szokody | 1999 | 440 | 2:14.04 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 2:07.41 | |||||||||
40 | Felix Burmester | 1999 | 438 | 2:14.30 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 2:11.35 | |||||||||
41 | Oliver Aagaard Jeppesen | 2001 | 436 | 2:14.48 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 2:12.29 | |||||||||
42 | Christian Crone | 2001 | 429 | 2:15.19 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:07.52 | |||||||||
43 | August Becktor | 2001 | 420 | 2:16.13 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 2:14.63 | |||||||||
44 | David Ajken Hansen | 1999 | 419 | 2:16.31 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 2:12.96 | |||||||||
45 | August Hertz Bugge | 2000 | 418 | 2:16.39 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:11.83 | |||||||||
46 | Villads Bomholt Larsen | 2001 | 417 | 2:16.46 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 2:09.59 | |||||||||
47 | Mads Ejdrup Hansen | 1999 | 416 | 2:16.60 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 2:05.60 | |||||||||
48 | Victor N Andersen | 2000 | 414 | 2:16.81 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 2:16.29 | |||||||||
49 | Nikolai Hougaard | 1999 | 411 | 2:17.08 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:12.03 | |||||||||
50 | Simon Ajken Hansen | 1999 | 411 | 2:17.11 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 2:11.78 | |||||||||
51 | Mads Bjørn Andersen | 2001 | 409 | 2:17.31 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 2:12.08 | |||||||||
52 | Magnus Vinjebo | 1999 | 408 | 2:17.51 | ||||||
Roskilde Svømning | 2:11.10 | |||||||||
53 | Casper Ramsdahl Sørensen | 2000 | 399 | 2:18.49 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 2:12.84 | |||||||||
54 | Albert Frydensberg | 2001 | 399 | 2:18.50 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 2:20.90 | |||||||||
55 | Christoffer Vang-Jensen | 2001 | 397 | 2:18.69 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 2:18.95 | |||||||||
56 | Mathias Persson | 2001 | 392 | 2:19.28 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:19.90 | |||||||||
57 | Adrian Roed Schønning | 2000 | 392 | 2:19.35 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 2:18.87 | |||||||||
58 | Mathias Holm | 2001 | 379 | 2:20.91 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 2:23.51 | |||||||||
59 | Christian Skinhøj | 2001 | 357 | 2:23.74 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 2:20.66 | |||||||||
60 | Carl M Gadegaard | 2001 | 355 | 2:24.01 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 2:24.08 | |||||||||
61 | Jesper Schiødt | 2001 | 349 | 2:24.87 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 2:25.16 | |||||||||
62 | David Cano Rosenvold | 2001 | 284 | 2:35.05 | ||||||
Farum Svømmeklub | 2:54.62 | |||||||||
- | Malthe Letting | 2001 | DNS | |||||||
Farum Svømmeklub | 2:06.99 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 21 januar 2017 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:55 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2017 | Udskriftsdato | 21 januar 2017 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 13:30 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 20 januar 2017 |
Løb 19, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1918-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Julie Bak | 1997 | 534 | 2:51.39 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:43.70 | |||||||||
2 | Sofie Strandby | 1999 | 516 | 2:53.34 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:45.70 | |||||||||
3 | Isabel Mass | 1998 | 511 | 2:53.94 | ||||||
A6 | 2:48.00 | |||||||||
4 | Carolien Baarda | 1997 | 465 | 2:59.49 | ||||||
Orca Nederland | 2:53.16 | |||||||||
Løb 19, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Thea Blomsterberg | 2002 | 727 | 2:34.69 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 2:28.85 | |||||||||
2 | Mia Steen Duus | 2001 | 664 | 2:39.43 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 2:33.59 | |||||||||
3 | Josephine Kruse | 2002 | 645 | 2:41.00 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 2:35.02 | |||||||||
4 | Frederikke Echardt | 2002 | 602 | 2:44.75 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:36.90 | |||||||||
5 | Josephine G. Lauridsen | 2001 | 591 | 2:45.75 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:37.99 | |||||||||
6 | Karen Mist Arngeirsdóttir | 2000 | 581 | 2:46.70 | ||||||
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 2:44.97 | |||||||||
7 | Josefine Søgaard Andresen | 2000 | 580 | 2:46.80 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 2:40.66 | |||||||||
8 | Melanie Degner | 2000 | 543 | 2:50.44 | ||||||
Køge Svømmeklub | 2:38.01 | |||||||||
9 | Silke Mehr | 2000 | 529 | 2:51.91 | ||||||
Roskilde Svømning | 2:46.91 | |||||||||
10 | Tilde Morin | 2002 | 528 | 2:52.05 | ||||||
Simklubben Laxen | 2:43.25 | |||||||||
11 | Kamille Auerbach-Lind | 2001 | 528 | 2:52.11 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:45.47 | |||||||||
12 | Ingrid Bo Andersen | 2001 | 527 | 2:52.22 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:46.32 | |||||||||
13 | Regitze Gotthard | 2002 | 526 | 2:52.31 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 2:45.89 | |||||||||
14 | Stefanía Sigurþórsdóttir | 2001 | 504 | 2:54.80 | ||||||
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 2:57.63 | |||||||||
15 | Mille Bruun Høvring | 2001 | 483 | 2:57.23 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:50.47 | |||||||||
16 | Line Strandby | 2001 | 473 | 2:58.46 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:52.67 | |||||||||
17 | Pernille Pedersen | 2001 | 444 | 3:02.34 | ||||||
Køge Svømmeklub | 2:48.86 | |||||||||
18 | Katrine Brandt Nielsen | 2002 | 443 | 3:02.47 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 3:04.43 | |||||||||
19 | Marta Kruse Johansen | 2000 | 433 | 3:03.86 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 2:58.78 | |||||||||
20 | Sofie Hertzberg | 2002 | 425 | 3:05.00 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 3:01.50 | |||||||||
21 | Froukje Osinga | 2000 | 422 | 3:05.45 | ||||||
Orca Nederland | 3:13.61 | |||||||||
22 | Mille Graasbøll | 2002 | 415 | 3:06.36 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 2:58.02 | |||||||||
23 | Amanda Hietala | 2002 | 406 | 3:07.83 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 2:59.90 | |||||||||
24 | Katja Kjær Nielsen | 2002 | 405 | 3:07.92 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 3:05.04 | |||||||||
25 | Cassandra L. L. Hansen | 2002 | 400 | 3:08.70 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:52.70 | |||||||||
26 | Cecilie Hjarsø | 2001 | 376 | 3:12.57 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 3:07.42 | |||||||||
27 | Sarah Aarslew Jensen | 2000 | 375 | 3:12.88 | ||||||
Køge Svømmeklub | 2:53.47 | |||||||||
28 | Andrea M. Lang Bolvig | 2000 | 333 | 3:20.52 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 2:57.22 | |||||||||
- | Emma Bjørnholdt | 2000 | DSQ | Sw7.4 brød hov sent | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 2:40.77 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 21 januar 2017 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:30 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2017 | Udskriftsdato | 21 januar 2017 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 13:53 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 20 januar 2017 |
Løb 20, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1918-1998 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jakob Klint Axelsen | 1996 | 607 | 2:29.93 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 2:18.95 | |||||||||
2 | Alvi Hjelm | 1996 | 596 | 2:30.86 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:25.39 | |||||||||
3 | Joakim Löfgren | 1992 | 591 | 2:31.32 | ||||||
Simklubben Laxen | 2:21.03 | |||||||||
4 | Riyan Salem | 1998 | 560 | 2:34.00 | ||||||
Roskilde Svømning | 2:22.64 | |||||||||
5 | Óli Mortensen | 1996 | 534 | 2:36.51 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:34.54 | |||||||||
6 | Daniel Christian | 1998 | 517 | 2:38.23 | ||||||
Farum Svømmeklub | 2:24.51 | |||||||||
7 | Jonathan Müller | 1997 | 515 | 2:38.41 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:39.94 | |||||||||
8 | Jesper Frost Thomsen | 1997 | 514 | 2:38.55 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:34.90 | |||||||||
9 | Lasse Kriegel Skovrup | 1998 | 496 | 2:40.36 | ||||||
Farum Svømmeklub | 2:32.66 | |||||||||
10 | Baldvin Sigmarsson | 1997 | 468 | 2:43.58 | ||||||
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 2:34.97 | |||||||||
11 | Rasmus Hasemann | 1996 | 441 | 2:46.83 | ||||||
VAT Copenhagen | 2:34.41 | |||||||||
12 | Jesper Waterval | 1975 | 412 | 2:50.68 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:59.24 | |||||||||
13 | Rasmus Aavang Jensen | 1998 | 381 | 2:55.08 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 2:44.99 | |||||||||
- | Niklas Hedegaard | 1990 | DNS | |||||||
Farum Svømmeklub | 2:19.58 | |||||||||
Løb 20, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | 560 | 2:34.01 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 2:27.42 | |||||||||
2 | Ulrik Blach Petersen | 2001 | 520 | 2:37.94 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 2:32.41 | |||||||||
3 | Gunnar Widerberg | 2000 | 516 | 2:38.31 | ||||||
Simklubben Laxen | 2:32.57 | |||||||||
4 | Lucas Hoffmann | 2000 | 501 | 2:39.90 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 2:31.62 | |||||||||
5 | Mikkel Salmansen | 2000 | 489 | 2:41.17 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:25.18 | |||||||||
6 | Mads Rishøj | 1999 | 483 | 2:41.87 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:53.95 | |||||||||
7 | Sebastian Tullberg | 2000 | 469 | 2:43.43 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 2:34.18 | |||||||||
8 | Johan Joensen | 2000 | 463 | 2:44.08 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:34.76 | |||||||||
9 | Anton Borring Andersen | 1999 | 458 | 2:44.68 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 2:35.48 | |||||||||
10 | Carl Terp Larsen | 2001 | 457 | 2:44.78 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:35.55 | |||||||||
11 | Kristian Torp | 2000 | 451 | 2:45.50 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 2:34.78 | |||||||||
12 | Emil Engels Henriksen | 1999 | 447 | 2:46.09 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 2:35.03 | |||||||||
13 | Mathias Vestergaard | 2001 | 429 | 2:48.36 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:45.70 | |||||||||
14 | Jakob Schmidt | 1999 | 423 | 2:49.08 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:38.07 | |||||||||
15 | Mathias Hatting Petersen | 2000 | 422 | 2:49.20 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:44.03 | |||||||||
16 | Ingi Þór Ólafsson | 1999 | 415 | 2:50.20 | ||||||
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 2:48.51 | |||||||||
17 | Daniel Hartkopf | 2001 | 409 | 2:51.04 | ||||||
Køge Svømmeklub | 2:44.00 | |||||||||
18 | Mads Raaby Jensen | 2001 | 406 | 2:51.46 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:39.36 | |||||||||
19 | Frederik Røgind | 2001 | 401 | 2:52.23 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 2:45.98 | |||||||||
20 | Andreas Eklundh Sørensen | 2001 | 397 | 2:52.74 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 2:38.74 | |||||||||
21 | Rasmus Nielsen | 2001 | 371 | 2:56.74 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 2:48.85 | |||||||||
22 | Daniel Berg Wenk | 2000 | 362 | 2:58.14 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:43.90 | |||||||||
23 | Christian Skinhøj | 2001 | 351 | 3:00.02 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 2:51.87 | |||||||||
24 | Andreas Norup | 1999 | 340 | 3:01.83 | ||||||
VAT Copenhagen | 2:47.48 | |||||||||
25 | Mathias Riff Alexandersen | 2001 | 337 | 3:02.36 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 3:04.91 | |||||||||
26 | Magnus Aasberg | 2001 | 332 | 3:03.33 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:12.30 | |||||||||
27 | Carl M Gadegaard | 2001 | 326 | 3:04.43 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 2:45.01 | |||||||||
- | Andreas L. Damgård | 2000 | DNS | |||||||
Køge Svømmeklub | 2:40.97 | |||||||||
- | Frederik Hatting Petersen | 2000 | DSQ | SW7.6 Ej samt ber | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:40.51 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 21 januar 2017 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:53 |
Resultat Løb 21 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2017 | Udskriftsdato | 22 januar 2017 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 10:06 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 20 januar 2017 |
Løb 21, 100m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 1918-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Natahlie Lindborg | 1991 | 707 | 58.43 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | 55.86 | |||||||||
2 | Megan Forslund Hansen | 1997 | 643 | 1:00.31 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 57.89 | |||||||||
3 | Linnéa Bielicz | 1994 | 627 | 1:00.81 | ||||||
Simklubben Laxen | 57.00 | |||||||||
4 | Anna Brandt Nielsen | 1998 | 626 | 1:00.86 | Deltager ikke i finalen | |||||
Lyngby Svømmeklub | 58.55 | |||||||||
5 | Sofia Altoft | 1998 | 621 | 1:01.00 | ||||||
Farum Svømmeklub | 1:01.35 | |||||||||
6 | Lærke Toft Ruby | 1999 | 618 | 1:01.11 | ||||||
A6 | 58.99 | |||||||||
7 | Sunneva Dögg Robertson | 1999 | 604 | 1:01.58 | ||||||
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 59.61 | |||||||||
8 | Emilie Falbe-Hansen | 1999 | 585 | 1:02.23 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:00.73 | |||||||||
9 | Emilie Hørlykke | 1998 | 574 | 1:02.62 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:01.23 | |||||||||
10 | Marissa Lindemulder | 1993 | 573 | 1:02.68 | ||||||
Orca Nederland | 1:02.89 | |||||||||
11 | Annemiek Meulenbeld | 1995 | 526 | 1:04.49 | ||||||
Orca Nederland | 1:04.07 | |||||||||
12 | Sylwia Sienkiewicz | 1999 | 525 | 1:04.53 | ||||||
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 1:03.69 | |||||||||
13 | Carolien Baarda | 1997 | 475 | 1:06.73 | ||||||
Orca Nederland | 1:05.08 | |||||||||
14 | Emilie Hermann Schimming | 1999 | 472 | 1:06.85 | ||||||
Roskilde Svømning | 1:04.06 | |||||||||
15 | Julie Bak | 1997 | 464 | 1:07.25 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:04.56 | |||||||||
16 | Cassandra Thimmer | 1999 | 410 | 1:10.07 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:07.37 | |||||||||
- | Katrine B. Hansen | 1999 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:00.03 | |||||||||
- | Simone Jørgensen | 1999 | DNS | |||||||
Farum Svømmeklub | 1:04.54 | |||||||||
- | Sophie Amalie Schøn | 1999 | DNS | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:00.83 | |||||||||
Løb 21, 100m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2000-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Karoline Barrett | 2002 | 692 | 58.85 | ||||||
Greve Svømmeklub | 57.64 | |||||||||
2 | Andrea Paaske | 2001 | 612 | 1:01.30 | ||||||
Roskilde Svømning | 59.11 | |||||||||
3 | Jessica Yu Mortensen | 2000 | 600 | 1:01.71 | Deltager ikke i finalen | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:01.88 | |||||||||
4 | Iben Bak | 2001 | 599 | 1:01.74 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:00.35 | |||||||||
5 | Eydís Ósk Kolbeinsdóttir | 2000 | 578 | 1:02.50 | ||||||
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 1:02.05 | |||||||||
6 | Emma Bjørnholdt | 2000 | 577 | 1:02.52 | Deltager ikke i finalen | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:01.19 | |||||||||
7 | Caroline Hørlykke | 2000 | 575 | 1:02.60 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:02.07 | |||||||||
8 | Ingrid Bo Andersen | 2001 | 572 | 1:02.70 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:01.86 | |||||||||
9 | Amanda Duus | 2000 | 571 | 1:02.73 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:00.08 | |||||||||
10 | Julie Darlem Brandt | 2001 | 568 | 1:02.85 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 59.98 | |||||||||
11 | Cecilie Daluiso Salmonsen | 2001 | 568 | 1:02.86 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:00.96 | |||||||||
12 | Mellie Wijk | 2002 | 564 | 1:03.00 | ||||||
Simklubben Laxen | 1:02.29 | |||||||||
13 | Sofie Louise Nimb | 2001 | 545 | 1:03.71 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:02.46 | |||||||||
14 | Clara Schade Cantby | 2000 | 543 | 1:03.80 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 1:00.15 | |||||||||
15 | Josephine G. Lauridsen | 2001 | 541 | 1:03.89 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:00.71 | |||||||||
16 | Sofie Nielsen | 2001 | 540 | 1:03.91 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 1:02.59 | |||||||||
17 | Alberte M Hansen | 2000 | 531 | 1:04.30 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:03.19 | |||||||||
18 | SIF Nikoline Madsen | 2001 | 530 | 1:04.33 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:04.39 | |||||||||
19 | Ida Gelineck Padborg | 2002 | 527 | 1:04.44 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:02.53 | |||||||||
20 | Maria Bredal Larsen | 2002 | 516 | 1:04.90 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:03.42 | |||||||||
21 | Stefanía Sigurþórsdóttir | 2001 | 515 | 1:04.94 | ||||||
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 1:02.53 | |||||||||
22 | Mathilde Menck Nielsen | 2002 | 514 | 1:04.99 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 1:01.63 | |||||||||
23 | Freja A. Skov | 2000 | 506 | 1:05.31 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 1:02.75 | |||||||||
24 | Josefine Søgaard Andresen | 2000 | 498 | 1:05.68 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:05.16 | |||||||||
25 | Michelle Mortensen | 2002 | 495 | 1:05.80 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:05.37 | |||||||||
25 | Stine Saaby Schmidt | 2002 | 495 | 1:05.80 | ||||||
Farum Svømmeklub | 1:02.49 | |||||||||
27 | Olivia Olivarius Vølund | 2002 | 493 | 1:05.89 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:06.22 | |||||||||
28 | Ida T Mose | 2002 | 492 | 1:05.95 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:05.30 | |||||||||
28 | Lærke Rask Sander | 2002 | 492 | 1:05.95 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:03.04 | |||||||||
30 | Cassandra L. L. Hansen | 2002 | 489 | 1:06.05 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:05.92 | |||||||||
30 | Petronella Johansson | 2000 | 489 | 1:06.05 | ||||||
Simklubben Laxen | 1:05.65 | |||||||||
32 | Maria Szokody | 2002 | 489 | 1:06.09 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 1:06.87 | |||||||||
33 | Claudia Sperling | 2002 | 488 | 1:06.11 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:04.43 | |||||||||
34 | Laura Janner | 2002 | 487 | 1:06.16 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:05.35 | |||||||||
35 | Johanna Juul Bay-Smidt | 2002 | 480 | 1:06.48 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 1:07.04 | |||||||||
36 | Carolina Sahl Rasmussen | 2001 | 468 | 1:07.05 | ||||||
Farum Svømmeklub | 1:04.74 | |||||||||
37 | Fie Tönshoff | 2002 | 461 | 1:07.36 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 1:06.19 | |||||||||
38 | Jasmin Larsen | 2002 | 457 | 1:07.58 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 1:06.81 | |||||||||
39 | Karla Sejling | 2001 | 453 | 1:07.75 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 1:06.90 | |||||||||
40 | Birna Hilmarsdóttir | 2002 | 448 | 1:08.02 | ||||||
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 1:09.11 | |||||||||
41 | Josephine Wismann | 2002 | 446 | 1:08.11 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 1:09.03 | |||||||||
42 | Isabel K. Eriksen | 2001 | 428 | 1:09.06 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:06.55 | |||||||||
43 | Amanda Hietala | 2002 | 424 | 1:09.27 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 1:07.44 | |||||||||
44 | Mathilde Schrøder | 2002 | 422 | 1:09.38 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 1:10.04 | |||||||||
45 | Victoria Leth | 2002 | 421 | 1:09.46 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:09.97 | |||||||||
46 | Kathrine Pii Frederiksen | 2000 | 420 | 1:09.52 | ||||||
Farum Svømmeklub | 1:07.71 | |||||||||
47 | Cathrine Wismann | 2002 | 418 | 1:09.60 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 1:08.44 | |||||||||
48 | Cecilie Hjarsø | 2001 | 405 | 1:10.35 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:09.40 | |||||||||
49 | Cecilie Ankerstjerne | 2001 | 380 | 1:11.87 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:12.00 | |||||||||
50 | Anna Lund Petersen | 2001 | 318 | 1:16.22 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:12.09 | |||||||||
- | Tilde Morin | 2002 | DNS | |||||||
Simklubben Laxen | 1:00.73 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 22 januar 2017 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:06 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2017 | Udskriftsdato | 22 januar 2017 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 17:01 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 20 januar 2017 |
Løb 21, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1918-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Natahlie Lindborg | 1991 | 757 | 57.12 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | 55.86 | |||||||||
2 | Linnéa Bielicz | 1994 | 673 | 59.40 | ||||||
Simklubben Laxen | 57.00 | |||||||||
3 | Megan Forslund Hansen | 1997 | 652 | 1:00.02 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 57.89 | |||||||||
4 | Sunneva Dögg Robertson | 1999 | 640 | 1:00.42 | ||||||
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 59.61 | |||||||||
5 | Lærke Toft Ruby | 1999 | 625 | 1:00.90 | ||||||
A6 | 58.99 | |||||||||
6 | Sofia Altoft | 1998 | 620 | 1:01.06 | ||||||
Farum Svømmeklub | 1:01.35 | |||||||||
Løb 21, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Andrea Paaske | 2001 | 681 | 59.17 | ||||||
Roskilde Svømning | 59.11 | |||||||||
2 | Karoline Barrett | 2002 | 671 | 59.47 | ||||||
Greve Svømmeklub | 57.64 | |||||||||
3 | Iben Bak | 2001 | 609 | 1:01.40 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:00.35 | |||||||||
4 | Eydís Ósk Kolbeinsdóttir | 2000 | 596 | 1:01.87 | ||||||
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 1:02.05 | |||||||||
5 | Caroline Hørlykke | 2000 | 586 | 1:02.20 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:02.07 | |||||||||
6 | Ingrid Bo Andersen | 2001 | 578 | 1:02.48 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:01.86 | |||||||||
Løb 21, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Lærke Schelde-Mollerup | 2003 | 574 | 1:02.64 | ||||||
Svømmeklubben Laksen | ||||||||||
2 | Sofia Norre Bendt | 2003 | 538 | 1:04.00 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
3 | Thippe de Neergaard | 2003 | 535 | 1:04.12 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
4 | Liva Buchholt Johansen | 2003 | 481 | 1:06.42 | ||||||
Slangerup Svømmeklub | ||||||||||
5 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | 476 | 1:06.65 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
6 | Laura Borre Jacobsen | 2004 | 457 | 1:07.59 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Løb 21, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2017 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Kristine Nilsson Norby | 2005 | 409 | 1:10.11 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
2 | Kajsa Salomonsen | 2005 | 399 | 1:10.68 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
3 | Cille Kirketerp | 2005 | 396 | 1:10.90 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
4 | Filippa Eiler | 2005 | 382 | 1:11.74 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
5 | Maja Johanne Pedersen | 2005 | 345 | 1:14.18 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Anna R. Strøbek | 2005 | 316 | 1:16.39 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 22 januar 2017 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:01 |
Resultat Løb 22 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2017 | Udskriftsdato | 22 januar 2017 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 10:20 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 20 januar 2017 |
Løb 22, 100m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 1918-1998 |
Sponsor: Lyngby Løve Apotek |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frans Johannessen | 1992 | 584 | 56.10 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 50.97 | |||||||||
2 | Þröstur Bjarnason | 1997 | 581 | 56.21 | ||||||
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 55.26 | |||||||||
3 | Tobias Andersen | 1998 | 577 | 56.34 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 54.23 | |||||||||
4 | Robin Sandgren | 1997 | 559 | 56.93 | ||||||
Simklubben Laxen | 54.28 | |||||||||
5 | Jelmer Postma | 1997 | 552 | 57.17 | ||||||
Orca Nederland | 55.88 | |||||||||
6 | Lasse Kølle Jørgensen | 1996 | 524 | 58.18 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 55.83 | |||||||||
7 | Björgvin Theodór Hilmarsson | 1998 | 494 | 59.33 | ||||||
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 59.35 | |||||||||
Løb 22, 100m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 1999-2001 |
Sponsor: Lyngby Løve Apotek |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | 620 | 55.01 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 53.00 | |||||||||
2 | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | 597 | 55.70 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 54.31 | |||||||||
3 | William Textor Broch | 2001 | 595 | 55.75 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 54.64 | |||||||||
4 | Mads Tornow Rasmussen | 2000 | 571 | 56.53 | ||||||
A6 | 54.29 | |||||||||
5 | Lucas Bruun Strøbek | 2001 | 560 | 56.88 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 55.33 | |||||||||
6 | Matthias Hansen | 2001 | 555 | 57.05 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 55.59 | |||||||||
7 | Mads Rishøj | 1999 | 554 | 57.10 | Deltager ikke i finalen | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 57.33 | |||||||||
8 | Lukas Gustafson | 1999 | 553 | 57.13 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 56.62 | |||||||||
9 | Mikkel S. Hansen | 2000 | 540 | 57.58 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 55.19 | |||||||||
10 | Jonas M. Jørgensen | 2001 | 540 | 57.59 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 54.56 | |||||||||
10 | Viktor Nysøe Rehling | 2001 | 540 | 57.59 | ||||||
Farum Svømmeklub | 1:00.24 | |||||||||
12 | Niels Paulli Sparholt | 2000 | 539 | 57.61 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 56.16 | |||||||||
13 | Mads Raaby Jensen | 2001 | 534 | 57.81 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 56.00 | |||||||||
14 | Christian Crone | 2001 | 532 | 57.88 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 57.44 | |||||||||
15 | Julius Munk | 2000 | 532 | 57.89 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 55.55 | |||||||||
16 | William Houen | 2001 | 527 | 58.06 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 55.88 | |||||||||
17 | Jonas Hansen | 2001 | 526 | 58.11 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 58.15 | |||||||||
18 | Victor Grandjean | 2001 | 520 | 58.30 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 55.70 | |||||||||
19 | Jacob Funch Jørgensen | 1999 | 516 | 58.47 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 57.53 | |||||||||
20 | Alexander Rendlev | 2001 | 515 | 58.50 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 57.01 | |||||||||
21 | Daniel Schytte | 2000 | 507 | 58.82 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 58.56 | |||||||||
22 | Malthe Letting | 2001 | 505 | 58.89 | ||||||
Farum Svømmeklub | 57.79 | |||||||||
23 | Emil Johansen | 1999 | 504 | 58.91 | ||||||
Roskilde Svømning | 1:40.13 | |||||||||
24 | Emil Tönshoff | 2000 | 496 | 59.25 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 59.96 | |||||||||
25 | Magnus Aasberg | 2001 | 491 | 59.43 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 57.63 | |||||||||
26 | Casper Ramsdahl Sørensen | 2000 | 490 | 59.49 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 58.85 | |||||||||
27 | Martin Szokody | 1999 | 487 | 59.60 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 57.43 | |||||||||
28 | Roar Andersen | 2001 | 480 | 59.90 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 56.93 | |||||||||
29 | August Becktor | 2001 | 479 | 59.94 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:01.27 | |||||||||
30 | Lucas Alexander Meng | 2000 | 477 | 1:00.00 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 59.33 | |||||||||
31 | David Ajken Hansen | 1999 | 476 | 1:00.06 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:00.12 | |||||||||
32 | Rasmus Langvad | 2000 | 474 | 1:00.15 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:00.62 | |||||||||
33 | Villads Bomholt Larsen | 2001 | 473 | 1:00.17 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 58.44 | |||||||||
34 | Ingi Þór Ólafsson | 1999 | 471 | 1:00.27 | ||||||
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 58.11 | |||||||||
35 | Simon Ajken Hansen | 1999 | 470 | 1:00.32 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 59.98 | |||||||||
36 | Ferdinand Wahl | 2000 | 465 | 1:00.51 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 58.51 | |||||||||
37 | Marcus Munkholm | 2001 | 465 | 1:00.53 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:01.50 | |||||||||
38 | Carl Terp Larsen | 2001 | 462 | 1:00.66 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:00.39 | |||||||||
39 | Lucas Hoffmann | 2000 | 459 | 1:00.80 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 58.72 | |||||||||
40 | Scott Steenberg | 2000 | 455 | 1:00.97 | ||||||
Farum Svømmeklub | 1:02.29 | |||||||||
41 | Albert Frydensberg | 2001 | 453 | 1:01.05 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:03.80 | |||||||||
42 | August Hertz Bugge | 2000 | 450 | 1:01.19 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 59.48 | |||||||||
43 | Mathias Hatting Petersen | 2000 | 448 | 1:01.29 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:00.76 | |||||||||
44 | Tobias Daniel Larsen | 2001 | 448 | 1:01.30 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 1:00.42 | |||||||||
45 | Christoffer Vang-Jensen | 2001 | 445 | 1:01.41 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:07.18 | |||||||||
46 | Luccas Dam Brenner | 2001 | 442 | 1:01.54 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:02.54 | |||||||||
47 | Alexander Ravn Borch | 2001 | 438 | 1:01.74 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:00.43 | |||||||||
48 | Anders Nielsen | 2001 | 436 | 1:01.86 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 59.70 | |||||||||
49 | Victor N Andersen | 2000 | 430 | 1:02.12 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:01.54 | |||||||||
50 | Andreas Eklundh Sørensen | 2001 | 429 | 1:02.18 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 59.12 | |||||||||
51 | William Christoffersen | 2001 | 423 | 1:02.49 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 58.06 | |||||||||
52 | Joakim Palmqvist | 1999 | 422 | 1:02.54 | ||||||
Roskilde Svømning | 1:00.02 | |||||||||
53 | Christian Ong Hansen | 2001 | 417 | 1:02.78 | ||||||
Farum Svømmeklub | 1:04.22 | |||||||||
54 | Mathias Persson | 2001 | 414 | 1:02.94 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:03.23 | |||||||||
55 | Mads Bjørn Andersen | 2001 | 404 | 1:03.45 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:03.83 | |||||||||
56 | Magnus Vinjebo | 1999 | 403 | 1:03.46 | ||||||
Roskilde Svømning | 1:01.37 | |||||||||
57 | Adrian Roed Schønning | 2000 | 400 | 1:03.66 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 1:03.26 | |||||||||
58 | Karol Kucharczyk | 2000 | 399 | 1:03.68 | ||||||
Simklubben Laxen | 1:03.17 | |||||||||
59 | Jesper Schiødt | 2001 | 387 | 1:04.34 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 1:03.57 | |||||||||
60 | Matthæus Vámosi | 2000 | 387 | 1:04.35 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 1:02.82 | |||||||||
61 | Max Sandgren | 1999 | 370 | 1:05.34 | ||||||
Simklubben Laxen | 1:02.67 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 22 januar 2017 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:20 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2017 | Udskriftsdato | 22 januar 2017 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 17:18 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 20 januar 2017 |
Løb 22, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1918-1998 |
Sponsor: Lyngby Løve Apotek |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Þröstur Bjarnason | 1997 | 626 | 54.82 | ||||||
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 55.26 | |||||||||
2 | Frans Johannessen | 1992 | 621 | 54.97 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 50.97 | |||||||||
3 | Tobias Andersen | 1998 | 586 | 56.05 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 54.23 | |||||||||
4 | Jelmer Postma | 1997 | 551 | 57.22 | ||||||
Orca Nederland | 55.88 | |||||||||
5 | Robin Sandgren | 1997 | 548 | 57.32 | ||||||
Simklubben Laxen | 54.28 | |||||||||
6 | Lasse Kølle Jørgensen | 1996 | 513 | 58.59 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 55.83 | |||||||||
Løb 22, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2001 |
Sponsor: Lyngby Løve Apotek |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | 635 | 54.55 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 53.00 | |||||||||
2 | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | 621 | 54.97 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 54.31 | |||||||||
3 | William Textor Broch | 2001 | 608 | 55.36 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 54.64 | |||||||||
4 | Mads Tornow Rasmussen | 2000 | 596 | 55.73 | ||||||
A6 | 54.29 | |||||||||
5 | Matthias Hansen | 2001 | 572 | 56.49 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 55.59 | |||||||||
6 | Lucas Bruun Strøbek | 2001 | 555 | 57.07 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 55.33 | |||||||||
Løb 22, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Lyngby Løve Apotek |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frederik Bojesen | 2002 | 552 | 57.18 | ||||||
JGI Svømning | ||||||||||
2 | Emil Kayerød-Rasmussen | 2002 | 532 | 57.87 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
3 | Gustav Fabiansen | 2002 | 459 | 1:00.80 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
4 | Rasmus Thode Møller | 2002 | 438 | 1:01.76 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
5 | Alens Daugelis | 2002 | 407 | 1:03.28 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
6 | Oscar Thinghøjen | 2003 | 392 | 1:04.08 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
Løb 22, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2017 |
Sponsor: Lyngby Løve Apotek |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jonas Lykke Sandison | 2004 | 371 | 1:05.25 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Oskar Luckow Larsen | 2004 | 366 | 1:05.55 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
3 | Oliver Sperling | 2004 | 323 | 1:08.32 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
4 | Mark Kronbæk Nancke | 2004 | 315 | 1:08.89 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Valdemar Birn-Bringgaard | 2004 | 304 | 1:09.76 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
6 | Cornelius Olsen | 2005 | 303 | 1:09.83 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 22 januar 2017 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:18 |
Resultat Løb 23 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2017 | Udskriftsdato | 22 januar 2017 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 10:20 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 20 januar 2017 |
Løb 23, 100m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 1918-1999 |
Sponsor: Alm. Brand Bank |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Thea Laurberg Simonsen | 1997 | 504 | 1:20.85 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:15.72 | |||||||||
2 | Sofie Strandby | 1999 | 479 | 1:22.19 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:16.24 | |||||||||
3 | Isabel Mass | 1998 | 461 | 1:23.28 | ||||||
A6 | 1:16.99 | |||||||||
4 | Sofia Altoft | 1998 | 445 | 1:24.24 | Deltager ikke i finalen | |||||
Farum Svømmeklub | 1:24.07 | |||||||||
Løb 23, 100m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2000-2002 |
Sponsor: Alm. Brand Bank |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frederikke Echardt | 2002 | 541 | 1:18.96 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:14.84 | |||||||||
2 | Emma Bjørnholdt | 2000 | 540 | 1:18.98 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:14.89 | |||||||||
3 | Karen Mist Arngeirsdóttir | 2000 | 536 | 1:19.20 | ||||||
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 1:15.43 | |||||||||
4 | Emilie Nyegaard | 2001 | 533 | 1:19.32 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:17.61 | |||||||||
5 | Mille Bruun Høvring | 2001 | 528 | 1:19.61 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:19.32 | |||||||||
6 | Silke Mehr | 2000 | 507 | 1:20.68 | ||||||
Roskilde Svømning | 1:17.57 | |||||||||
7 | Kamille Auerbach-Lind | 2001 | 499 | 1:21.08 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:15.69 | |||||||||
8 | Ida Jensdottir Fremming | 2002 | 495 | 1:21.30 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:18.64 | |||||||||
9 | Nikoline Biltoft-Jensen | 2001 | 490 | 1:21.60 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:16.31 | |||||||||
10 | Nina Toft | 2000 | 444 | 1:24.35 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:20.00 | |||||||||
11 | Alberte Mammen | 2001 | 418 | 1:26.06 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:20.91 | |||||||||
12 | Line Strandby | 2001 | 417 | 1:26.13 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:21.17 | |||||||||
13 | Marta Kruse Johansen | 2000 | 408 | 1:26.75 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 1:23.47 | |||||||||
14 | Claudia Sperling | 2002 | 400 | 1:27.28 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:24.27 | |||||||||
15 | Katrine Brandt Nielsen | 2002 | 390 | 1:28.01 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:27.40 | |||||||||
16 | Sofie Hertzberg | 2002 | 390 | 1:28.05 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:28.64 | |||||||||
17 | Regitze Lyngfeldt | 2002 | 387 | 1:28.25 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 1:22.09 | |||||||||
18 | Sarah Sejr Aagaard | 2000 | 378 | 1:28.99 | ||||||
Farum Svømmeklub | 1:29.07 | |||||||||
19 | Cecilie Hjarsø | 2001 | 368 | 1:29.76 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:25.36 | |||||||||
20 | Maria Borre Jacobsen | 2001 | 353 | 1:31.00 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:24.75 | |||||||||
21 | Ida Rishøj | 2002 | 266 | 1:39.97 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:36.34 | |||||||||
22 | Anna Lund Petersen | 2001 | 180 | 1:53.92 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:50.66 | |||||||||
- | Sofie Villum Færch | 2002 | DNS | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 1:16.82 | |||||||||
- | Ida Gelineck Padborg | 2002 | DSQ | SW44 Tyvstart | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:35.36 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 22 januar 2017 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:20 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2017 | Udskriftsdato | 22 januar 2017 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 16:48 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 20 januar 2017 |
Løb 23, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1918-1999 |
Sponsor: Alm. Brand Bank |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Thea Laurberg Simonsen | 1997 | 530 | 1:19.48 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:15.72 | |||||||||
2 | Sofie Strandby | 1999 | 496 | 1:21.29 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:16.24 | |||||||||
3 | Isabel Mass | 1998 | 479 | 1:22.19 | ||||||
A6 | 1:16.99 | |||||||||
Løb 23, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2002 |
Sponsor: Alm. Brand Bank |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frederikke Echardt | 2002 | 581 | 1:17.10 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:14.84 | |||||||||
2 | Emma Bjørnholdt | 2000 | 559 | 1:18.11 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:14.89 | |||||||||
3 | Emilie Nyegaard | 2001 | 557 | 1:18.20 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:17.61 | |||||||||
4 | Karen Mist Arngeirsdóttir | 2000 | 554 | 1:18.32 | ||||||
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 1:15.43 | |||||||||
5 | Mille Bruun Høvring | 2001 | 541 | 1:18.95 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:19.32 | |||||||||
6 | Silke Mehr | 2000 | 516 | 1:20.18 | ||||||
Roskilde Svømning | 1:17.57 | |||||||||
Løb 23, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Alm. Brand Bank |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Pernille Elm Jensen | 2003 | 516 | 1:20.20 | ||||||
JGI Svømning | ||||||||||
2 | Maria Bebe Hansen | 2004 | 515 | 1:20.27 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Christine Henriksen | 2003 | 451 | 1:23.85 | ||||||
JGI Svømning | ||||||||||
4 | Barbara Ammentorp | 2003 | 427 | 1:25.43 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Dagmar Boeck | 2004 | 418 | 1:26.06 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
6 | Anna Myhre Rottensten | 2003 | 383 | 1:28.60 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Løb 23, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2017 |
Sponsor: Alm. Brand Bank |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Cecilie C. Helmark | 2005 | 299 | 1:36.19 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
2 | Hannah B. Pedersen | 2005 | 299 | 1:36.22 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
3 | Rebecca Chur Fischer | 2005 | 289 | 1:37.25 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
4 | Luna Luminari | 2005 | 283 | 1:38.00 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
5 | Emily Reuter | 2006 | 261 | 1:40.65 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
6 | Mathilde Severs | 2006 | 259 | 1:40.90 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 22 januar 2017 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:48 |
Resultat Løb 24 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2017 | Udskriftsdato | 22 januar 2017 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 10:39 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 20 januar 2017 |
Løb 24, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 1918-1998 |
Sponsor: Alm. Brand Bank |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jakob Klint Axelsen | 1996 | 646 | 1:06.98 | Deltager ikke i finalen | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:03.42 | |||||||||
2 | Riyan Salem | 1998 | 594 | 1:08.90 | ||||||
Roskilde Svømning | 1:05.77 | |||||||||
3 | Joakim Löfgren | 1992 | 590 | 1:09.03 | ||||||
Simklubben Laxen | 1:05.04 | |||||||||
4 | Baldvin Sigmarsson | 1997 | 492 | 1:13.32 | ||||||
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 1:08.67 | |||||||||
5 | Rasmus Aavang Jensen | 1998 | 430 | 1:16.70 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 1:13.71 | |||||||||
- | Niklas Hedegaard | 1990 | DNS | |||||||
Farum Svømmeklub | 1:03.44 | |||||||||
- | Teodor Widerberg | 1998 | DNS | |||||||
Simklubben Laxen | 1:03.81 | |||||||||
Løb 24, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 1999-2001 |
Sponsor: Alm. Brand Bank |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | 548 | 1:10.74 | Deltager ikke i finalen | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:07.73 | |||||||||
2 | Peter Vangsgaard | 2000 | 537 | 1:11.23 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:09.05 | |||||||||
3 | Gunnar Widerberg | 2000 | 509 | 1:12.54 | ||||||
Simklubben Laxen | 1:09.57 | |||||||||
4 | Lucas Hoffmann | 2000 | 477 | 1:14.08 | Deltager ikke i finalen | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:10.51 | |||||||||
5 | Christian Crone | 2001 | 452 | 1:15.42 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:10.35 | |||||||||
6 | William Textor Broch | 2001 | 450 | 1:15.58 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:14.92 | |||||||||
7 | Carl Terp Larsen | 2001 | 448 | 1:15.66 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:11.02 | |||||||||
8 | Johan Joensen | 2000 | 415 | 1:17.64 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:12.27 | |||||||||
9 | Matthæus Vámosi | 2000 | 403 | 1:18.41 | Deltager ikke i finalen | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:17.57 | |||||||||
10 | Mathias Hatting Petersen | 2000 | 400 | 1:18.57 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:13.15 | |||||||||
11 | Oliver Aagaard Jeppesen | 2001 | 390 | 1:19.26 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:15.10 | |||||||||
12 | Carl M Gadegaard | 2001 | 369 | 1:20.70 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:15.50 | |||||||||
13 | Andreas Eklundh Sørensen | 2001 | 366 | 1:20.97 | Deltager ikke i finalen | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:12.67 | |||||||||
14 | Casper Ramsdahl Sørensen | 2000 | 357 | 1:21.62 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 1:21.31 | |||||||||
15 | Christoffer Weiss | 2001 | 355 | 1:21.79 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:19.27 | |||||||||
16 | Christian Skinhøj | 2001 | 336 | 1:23.30 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:19.57 | |||||||||
17 | Victor N Andersen | 2000 | 335 | 1:23.37 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:17.64 | |||||||||
18 | David Cano Rosenvold | 2001 | 258 | 1:30.87 | ||||||
Farum Svømmeklub | 1:28.53 | |||||||||
19 | Lucas Dybendal Maack | 1999 | 252 | 1:31.67 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:30.38 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 22 januar 2017 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:39 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2017 | Udskriftsdato | 22 januar 2017 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 16:48 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 20 januar 2017 |
Løb 24, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1918-1998 |
Sponsor: Alm. Brand Bank |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Riyan Salem | 1998 | 590 | 1:09.05 | ||||||
Roskilde Svømning | 1:05.77 | |||||||||
2 | Joakim Löfgren | 1992 | 581 | 1:09.38 | ||||||
Simklubben Laxen | 1:05.04 | |||||||||
3 | Baldvin Sigmarsson | 1997 | 525 | 1:11.79 | ||||||
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 1:08.67 | |||||||||
4 | Rasmus Aavang Jensen | 1998 | 409 | 1:18.01 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 1:13.71 | |||||||||
Løb 24, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2001 |
Sponsor: Alm. Brand Bank |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Gunnar Widerberg | 2000 | 559 | 1:10.30 | ||||||
Simklubben Laxen | 1:09.57 | |||||||||
2 | Peter Vangsgaard | 2000 | 559 | 1:10.31 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:09.05 | |||||||||
3 | Christian Crone | 2001 | 509 | 1:12.52 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:10.35 | |||||||||
4 | William Textor Broch | 2001 | 485 | 1:13.68 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:14.92 | |||||||||
5 | Johan Joensen | 2000 | 466 | 1:14.67 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:12.27 | |||||||||
6 | Carl Terp Larsen | 2001 | 460 | 1:15.03 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:11.02 | |||||||||
Løb 24, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Alm. Brand Bank |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Morten Østergaard | 2002 | 448 | 1:15.64 | ||||||
Svømmeklubben Laksen | ||||||||||
2 | Alfred Højberg | 2002 | 398 | 1:18.69 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
3 | Anders Lundin Brockdorff | 2003 | 366 | 1:20.91 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
4 | Karl August B. Balle | 2003 | 303 | 1:26.17 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
5 | Kasper Aagaard Jeppesen | 2003 | 300 | 1:26.45 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
6 | Michael Elliks | 2002 | 291 | 1:27.32 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
Løb 24, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2017 |
Sponsor: Alm. Brand Bank |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jonas Lykke Sandison | 2004 | 315 | 1:25.12 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Carl Emil Lundgaard | 2005 | 239 | 1:33.22 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
3 | Mark Kronbæk Nancke | 2004 | 220 | 1:35.86 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Andreas Velschow Malmolin | 2005 | 177 | 1:43.08 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 22 januar 2017 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:48 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2017 | Udskriftsdato | 22 januar 2017 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 10:13 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 20 januar 2017 |
Løb 25, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1918-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sunneva Dögg Robertson | 1999 | 517 | 2:31.76 | ||||||
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 2:26.19 | |||||||||
2 | Sylwia Sienkiewicz | 1999 | 484 | 2:35.11 | ||||||
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 2:34.23 | |||||||||
3 | Thea Lund Petersen | 1998 | 481 | 2:35.43 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 2:22.79 | |||||||||
4 | Klara Reeh | 1999 | 450 | 2:38.92 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 2:32.16 | |||||||||
Løb 25, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2000-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ingrid Bo Andersen | 2001 | 600 | 2:24.37 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:17.92 | |||||||||
2 | Gunnhildur Björg Baldursdóttir | 2000 | 560 | 2:27.74 | ||||||
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 2:26.35 | |||||||||
3 | Katja Kjær Nielsen | 2002 | 536 | 2:29.87 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 2:30.13 | |||||||||
4 | Ida T Mose | 2002 | 495 | 2:33.98 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 2:29.34 | |||||||||
5 | Karoline Barrett | 2002 | 485 | 2:34.97 | ||||||
Greve Svømmeklub | 2:22.89 | |||||||||
6 | Anna Aavang Brendstrup | 2000 | 484 | 2:35.04 | ||||||
Roskilde Svømning | 2:34.32 | |||||||||
7 | Alberte Fie Petersen | 2002 | 425 | 2:41.97 | ||||||
Roskilde Svømning | 2:37.69 | |||||||||
8 | Mathilde Menck Nielsen | 2002 | 403 | 2:44.87 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 2:33.88 | |||||||||
9 | Froukje Osinga | 2000 | 351 | 2:52.64 | ||||||
Orca Nederland | 3:05.66 | |||||||||
10 | Diljá Rún Ívarsdóttir | 2002 | 348 | 2:53.16 | ||||||
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 2:49.91 | |||||||||
11 | Randi Jørgensen | 2002 | 313 | 2:59.23 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 2:52.46 | |||||||||
12 | Victoria Leth | 2002 | 303 | 3:01.17 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:51.18 | |||||||||
13 | Nikoline Biltoft-Jensen | 2001 | 251 | 3:12.85 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 2:55.53 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 22 januar 2017 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:13 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2017 | Udskriftsdato | 22 januar 2017 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 10:26 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 20 januar 2017 |
Løb 26, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1918-1998 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jesper Björk | 1993 | 691 | 2:06.12 | ||||||
Helsingborgs Simsällskap | 1:58.25 | |||||||||
2 | Baldvin Sigmarsson | 1997 | 507 | 2:19.81 | ||||||
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 2:15.31 | |||||||||
3 | John Olsson | 1995 | 494 | 2:20.97 | ||||||
Simklubben Laxen | 2:10.36 | |||||||||
4 | Daniel Christian | 1998 | 451 | 2:25.32 | ||||||
Farum Svømmeklub | 2:24.31 | |||||||||
5 | Nicolai Andersen | 1998 | 430 | 2:27.67 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 2:21.57 | |||||||||
6 | Lasse Kriegel Skovrup | 1998 | 424 | 2:28.37 | ||||||
Farum Svømmeklub | 2:19.46 | |||||||||
- | Thomas Bech | 1998 | DNS | |||||||
Farum Svømmeklub | 2:25.54 | |||||||||
- | Þröstur Bjarnason | 1997 | DNS | |||||||
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 2:20.29 | |||||||||
Løb 26, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1999-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | 644 | 2:09.10 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 2:01.42 | |||||||||
2 | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | 601 | 2:12.09 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 2:09.10 | |||||||||
3 | Matthias Hansen | 2001 | 556 | 2:15.56 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 2:10.87 | |||||||||
4 | Alexander Rendlev | 2001 | 493 | 2:21.14 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:16.17 | |||||||||
5 | Julius Munk | 2000 | 480 | 2:22.40 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 2:11.19 | |||||||||
6 | Jakob Schmidt | 1999 | 474 | 2:22.94 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:19.19 | |||||||||
7 | Simon Krøyer Svendsen | 1999 | 462 | 2:24.18 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:13.36 | |||||||||
8 | Hans Mølbak Petersen | 2001 | 460 | 2:24.37 | ||||||
Greve Svømmeklub | 2:16.98 | |||||||||
9 | Daniel Berg Wenk | 2000 | 448 | 2:25.72 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:16.29 | |||||||||
10 | Magnus Vinjebo | 1999 | 441 | 2:26.49 | ||||||
Roskilde Svømning | 2:23.86 | |||||||||
11 | Marius Møldrup | 1999 | 428 | 2:27.94 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:11.49 | |||||||||
12 | Ingi Þór Ólafsson | 1999 | 415 | 2:29.38 | ||||||
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 2:22.72 | |||||||||
13 | Carl M Gadegaard | 2001 | 206 | 3:08.58 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 2:58.63 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 22 januar 2017 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:26 |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2017 | Udskriftsdato | 22 januar 2017 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 11:04 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 20 januar 2017 |
Løb 27, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1918-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ida Lindborg | 1994 | 664 | 2:22.16 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | 2:15.73 | |||||||||
2 | Anna Brandt Nielsen | 1998 | 621 | 2:25.35 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 2:14.17 | |||||||||
3 | Íris Ósk Hilmarsdóttir | 1998 | 561 | 2:30.37 | ||||||
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 2:30.30 | |||||||||
4 | Sunneva Dögg Robertson | 1999 | 521 | 2:34.12 | ||||||
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 2:30.54 | |||||||||
- | Sophie Amalie Schøn | 1999 | DNS | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 2:23.56 | |||||||||
Løb 27, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nina Toft | 2000 | 616 | 2:25.78 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 2:25.20 | |||||||||
2 | Josephine G. Lauridsen | 2001 | 516 | 2:34.58 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:25.61 | |||||||||
3 | Anna Aavang Brendstrup | 2000 | 515 | 2:34.77 | ||||||
Roskilde Svømning | 2:27.76 | |||||||||
4 | Andrea Paaske | 2001 | 512 | 2:35.00 | ||||||
Roskilde Svømning | 2:35.65 | |||||||||
5 | SIF Nikoline Madsen | 2001 | 505 | 2:35.73 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 2:32.75 | |||||||||
6 | Frederikke Echardt | 2002 | 481 | 2:38.27 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:31.99 | |||||||||
7 | Camilla Hougaard | 2002 | 464 | 2:40.18 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:37.56 | |||||||||
8 | Kamille Auerbach-Lind | 2001 | 455 | 2:41.29 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:32.99 | |||||||||
9 | Emma Bjørnholdt | 2000 | 441 | 2:42.94 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 2:32.65 | |||||||||
10 | Kathrine Pii Frederiksen | 2000 | 439 | 2:43.23 | ||||||
Farum Svømmeklub | 2:41.91 | |||||||||
11 | Maria Szokody | 2002 | 436 | 2:43.56 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 2:38.77 | |||||||||
12 | Claudia Sperling | 2002 | 436 | 2:43.60 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 2:33.06 | |||||||||
13 | Sarah Sejr Aagaard | 2000 | 424 | 2:45.08 | ||||||
Farum Svømmeklub | 2:45.90 | |||||||||
14 | Alberte Mammen | 2001 | 416 | 2:46.12 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:42.52 | |||||||||
15 | Amanda Hietala | 2002 | 412 | 2:46.67 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 2:43.66 | |||||||||
16 | Diljá Rún Ívarsdóttir | 2002 | 411 | 2:46.73 | ||||||
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 2:43.71 | |||||||||
17 | Karla Sejling | 2001 | 411 | 2:46.84 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 2:42.06 | |||||||||
18 | Cassandra L. L. Hansen | 2002 | 403 | 2:47.92 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:37.75 | |||||||||
19 | Kolbrún Eva Pálmadóttir | 2002 | 380 | 2:51.19 | ||||||
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 2:53.21 | |||||||||
20 | Cathrine Wismann | 2002 | 376 | 2:51.85 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 2:43.45 | |||||||||
21 | Sofie Hertzberg | 2002 | 365 | 2:53.48 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:45.64 | |||||||||
22 | Josephine Wismann | 2002 | 356 | 2:54.96 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 2:53.68 | |||||||||
- | Cæcilie Buchholt Johansen | 2001 | DNS | |||||||
A6 | 2:22.67 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 22 januar 2017 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:04 |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2017 | Udskriftsdato | 22 januar 2017 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 11:01 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 20 januar 2017 |
Løb 28, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1918-1998 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Björgvin Theodór Hilmarsson | 1998 | 448 | 2:26.21 | ||||||
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 2:30.37 | |||||||||
2 | Lasse Kølle Jørgensen | 1996 | 435 | 2:27.71 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 2:21.72 | |||||||||
3 | Max Ackerman | 1995 | 360 | 2:37.19 | ||||||
Simklubben Laxen | 2:27.32 | |||||||||
Løb 28, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | 603 | 2:12.47 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 2:00.73 | |||||||||
2 | Lukas Gustafson | 1999 | 559 | 2:15.80 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:04.90 | |||||||||
3 | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | 533 | 2:17.99 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 2:12.27 | |||||||||
4 | Luccas Dam Brenner | 2001 | 527 | 2:18.54 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 2:14.80 | |||||||||
5 | Jonas Hansen | 2001 | 505 | 2:20.47 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 2:17.10 | |||||||||
6 | Jacob Funch Jørgensen | 1999 | 501 | 2:20.84 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 2:18.15 | |||||||||
7 | Mikkel S. Hansen | 2000 | 473 | 2:23.63 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:14.46 | |||||||||
8 | Lucas Alexander Meng | 2000 | 466 | 2:24.31 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:16.14 | |||||||||
9 | Tobias Daniel Larsen | 2001 | 465 | 2:24.37 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 2:21.37 | |||||||||
10 | Mads Raaby Jensen | 2001 | 456 | 2:25.39 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:16.83 | |||||||||
11 | Anders Engtorp Olesen | 1999 | 444 | 2:26.65 | ||||||
Roskilde Svømning | 2:16.40 | |||||||||
12 | Mads Tornow Rasmussen | 2000 | 425 | 2:28.77 | ||||||
A6 | 2:21.62 | |||||||||
13 | Villads Bomholt Larsen | 2001 | 420 | 2:29.42 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 2:23.84 | |||||||||
14 | Emil Johansen | 1999 | 385 | 2:33.72 | ||||||
Roskilde Svømning | 2:25.15 | |||||||||
15 | Mathias Persson | 2001 | 355 | 2:38.06 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:32.88 | |||||||||
16 | Oliver Aagaard Jeppesen | 2001 | 346 | 2:39.32 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 2:37.07 | |||||||||
17 | Jesper Schiødt | 2001 | 339 | 2:40.40 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 2:34.95 | |||||||||
18 | Alexander Ravn Borch | 2001 | 328 | 2:42.23 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:32.44 | |||||||||
- | Viktor Nysøe Rehling | 2001 | DNS | |||||||
Farum Svømmeklub | 2:23.81 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 22 januar 2017 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:01 |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2017 | Udskriftsdato | 22 januar 2017 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 11:51 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 20 januar 2017 |
Løb 29, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 1918-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emilie Falbe-Hansen | 1999 | 655 | 2:25.16 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 2:23.97 | |||||||||
2 | Thea Laurberg Simonsen | 1997 | 588 | 2:30.50 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 2:27.96 | |||||||||
3 | Lærke Toft Ruby | 1999 | 570 | 2:32.06 | ||||||
A6 | 2:31.58 | |||||||||
4 | Klara Reeh | 1999 | 561 | 2:32.91 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 2:28.99 | |||||||||
5 | Thea Lund Petersen | 1998 | 525 | 2:36.33 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 2:28.54 | |||||||||
6 | Vibe Tofte Jørgensen | 1999 | 490 | 2:39.93 | ||||||
A6 | 2:39.88 | |||||||||
7 | Sylwia Sienkiewicz | 1999 | 489 | 2:40.05 | ||||||
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 2:39.55 | |||||||||
8 | Carolien Baarda | 1997 | 465 | 2:42.75 | ||||||
Orca Nederland | 2:37.58 | |||||||||
9 | Julie Bak | 1997 | 463 | 2:42.93 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:38.64 | |||||||||
10 | Sofie Strandby | 1999 | 455 | 2:43.88 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:37.15 | |||||||||
11 | Cassandra Thimmer | 1999 | 439 | 2:45.92 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 2:35.42 | |||||||||
12 | Emilie Hermann Schimming | 1999 | 427 | 2:47.36 | ||||||
Roskilde Svømning | 2:43.27 | |||||||||
13 | Annemiek Meulenbeld | 1995 | 412 | 2:49.43 | ||||||
Orca Nederland | 2:44.38 | |||||||||
- | Katrine B. Hansen | 1999 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:20.34 | |||||||||
- | Simone Jørgensen | 1999 | DNS | |||||||
Farum Svømmeklub | 2:53.04 | |||||||||
Løb 29, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2000-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jessica Yu Mortensen | 2000 | 663 | 2:24.60 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 2:23.45 | |||||||||
2 | Caroline Hørlykke | 2000 | 597 | 2:29.70 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 2:25.69 | |||||||||
3 | Eydís Ósk Kolbeinsdóttir | 2000 | 596 | 2:29.82 | ||||||
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 2:28.68 | |||||||||
4 | Sofie Louise Nimb | 2001 | 581 | 2:31.09 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 2:26.90 | |||||||||
5 | Sofie Nielsen | 2001 | 560 | 2:32.99 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 2:28.80 | |||||||||
6 | Stefanía Sigurþórsdóttir | 2001 | 559 | 2:33.06 | ||||||
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 2:29.73 | |||||||||
7 | Mellie Wijk | 2002 | 532 | 2:35.60 | ||||||
Simklubben Laxen | 2:30.89 | |||||||||
8 | Emilie Nyegaard | 2001 | 526 | 2:36.22 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:36.68 | |||||||||
9 | Gunnhildur Björg Baldursdóttir | 2000 | 525 | 2:36.30 | ||||||
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 2:37.35 | |||||||||
10 | Josefine Søgaard Andresen | 2000 | 523 | 2:36.50 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 2:32.91 | |||||||||
11 | Julie Darlem Brandt | 2001 | 519 | 2:36.92 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:28.66 | |||||||||
12 | Andrea Paaske | 2001 | 512 | 2:37.56 | ||||||
Roskilde Svømning | 2:28.83 | |||||||||
13 | Cecilie Daluiso Salmonsen | 2001 | 511 | 2:37.70 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 2:32.53 | |||||||||
14 | Amanda Duus | 2000 | 511 | 2:37.74 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:31.50 | |||||||||
15 | Line Strandby | 2001 | 507 | 2:38.07 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:31.24 | |||||||||
16 | Alberte M Hansen | 2000 | 507 | 2:38.14 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 2:31.93 | |||||||||
17 | Clara Schade Cantby | 2000 | 501 | 2:38.77 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 2:39.81 | |||||||||
18 | Karen Mist Arngeirsdóttir | 2000 | 498 | 2:39.08 | ||||||
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 2:38.51 | |||||||||
19 | Freja A. Skov | 2000 | 492 | 2:39.65 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 2:33.70 | |||||||||
20 | Froukje Osinga | 2000 | 492 | 2:39.71 | ||||||
Orca Nederland | 2:41.64 | |||||||||
21 | Laura Janner | 2002 | 489 | 2:40.01 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:38.25 | |||||||||
22 | Anna Aavang Brendstrup | 2000 | 488 | 2:40.15 | ||||||
Roskilde Svømning | 2:37.65 | |||||||||
23 | Mille Bruun Høvring | 2001 | 485 | 2:40.42 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:35.80 | |||||||||
24 | Isabel K. Eriksen | 2001 | 464 | 2:42.90 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:43.86 | |||||||||
25 | Camilla Hougaard | 2002 | 462 | 2:43.05 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:41.31 | |||||||||
26 | Diljá Rún Ívarsdóttir | 2002 | 461 | 2:43.20 | ||||||
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 2:42.28 | |||||||||
27 | Michelle Mortensen | 2002 | 459 | 2:43.41 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:40.23 | |||||||||
28 | Alberte Fie Petersen | 2002 | 447 | 2:44.87 | ||||||
Roskilde Svømning | 2:42.69 | |||||||||
29 | Silke Mehr | 2000 | 444 | 2:45.28 | ||||||
Roskilde Svømning | 2:44.62 | |||||||||
30 | Katrine Brandt Nielsen | 2002 | 438 | 2:45.97 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 2:39.29 | |||||||||
31 | Maria Bredal Larsen | 2002 | 436 | 2:46.31 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 2:44.07 | |||||||||
32 | Iben Bak | 2001 | 435 | 2:46.33 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 2:34.19 | |||||||||
33 | Olivia Olivarius Vølund | 2002 | 433 | 2:46.59 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 2:43.81 | |||||||||
34 | Jasmin Larsen | 2002 | 428 | 2:47.30 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 2:43.12 | |||||||||
35 | Amanda Hietala | 2002 | 419 | 2:48.50 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 2:41.44 | |||||||||
36 | Birna Hilmarsdóttir | 2002 | 393 | 2:52.09 | ||||||
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 2:54.37 | |||||||||
37 | Maria Borre Jacobsen | 2001 | 387 | 2:53.00 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 2:39.46 | |||||||||
38 | Lærke Rask Sander | 2002 | 385 | 2:53.32 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:35.00 | |||||||||
39 | Mathilde Schrøder | 2002 | 379 | 2:54.27 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 2:53.97 | |||||||||
40 | Marta Kruse Johansen | 2000 | 368 | 2:55.89 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 2:58.75 | |||||||||
41 | Randi Jørgensen | 2002 | 352 | 2:58.47 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 2:56.35 | |||||||||
42 | Anna Lund Petersen | 2001 | 236 | 3:23.91 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 3:15.48 | |||||||||
- | Ida Rishøj | 2002 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:52.22 | |||||||||
- | Karoline Barrett | 2002 | DNS | |||||||
Greve Svømmeklub | 2:32.61 | |||||||||
- | Tilde Morin | 2002 | DNS | |||||||
Simklubben Laxen | 2:28.00 | |||||||||
- | Johanna Juul Bay-Smidt | 2002 | DSQ | SW44 Tyvstart | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 2:47.37 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 22 januar 2017 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:51 |
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2017 | Udskriftsdato | 22 januar 2017 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 12:20 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 20 januar 2017 |
Løb 30, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1918-1998 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frans Johannessen | 1992 | 621 | 2:13.56 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:03.96 | |||||||||
2 | Daniel Christian | 1998 | 578 | 2:16.83 | ||||||
Farum Svømmeklub | 2:07.13 | |||||||||
3 | Teodor Widerberg | 1998 | 535 | 2:20.35 | ||||||
Simklubben Laxen | 2:11.43 | |||||||||
4 | Joakim Löfgren | 1992 | 531 | 2:20.75 | ||||||
Simklubben Laxen | 2:11.12 | |||||||||
5 | Mikkel Fogelberg Handberg | 1998 | 527 | 2:21.13 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:14.95 | |||||||||
6 | Lasse Kriegel Skovrup | 1998 | 468 | 2:26.73 | ||||||
Farum Svømmeklub | 2:18.74 | |||||||||
7 | Riyan Salem | 1998 | 426 | 2:31.39 | ||||||
Roskilde Svømning | 2:22.85 | |||||||||
8 | Nicolai Andersen | 1998 | 378 | 2:37.62 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 2:32.91 | |||||||||
9 | Rasmus Aavang Jensen | 1998 | 357 | 2:40.59 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 2:35.63 | |||||||||
Løb 30, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1999-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Peter Vangsgaard | 2000 | 600 | 2:15.15 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 2:15.12 | |||||||||
2 | Lucas Bruun Strøbek | 2001 | 598 | 2:15.26 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 2:11.59 | |||||||||
3 | Mads Rishøj | 1999 | 538 | 2:20.08 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:16.66 | |||||||||
4 | William Houen | 2001 | 523 | 2:21.43 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 2:16.07 | |||||||||
5 | Johan Joensen | 2000 | 520 | 2:21.69 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:16.97 | |||||||||
6 | Jonas M. Jørgensen | 2001 | 517 | 2:21.99 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:19.37 | |||||||||
7 | Jakob Schmidt | 1999 | 513 | 2:22.37 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:18.08 | |||||||||
8 | Ferdinand Wahl | 2000 | 485 | 2:25.06 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:17.33 | |||||||||
9 | Simon Krøyer Svendsen | 1999 | 484 | 2:25.17 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:20.42 | |||||||||
10 | Niels Paulli Sparholt | 2000 | 476 | 2:25.92 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:20.24 | |||||||||
11 | Victor Grandjean | 2001 | 476 | 2:25.94 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 2:32.73 | |||||||||
12 | Hans Mølbak Petersen | 2001 | 468 | 2:26.78 | ||||||
Greve Svømmeklub | 2:19.58 | |||||||||
13 | Ingi Þór Ólafsson | 1999 | 467 | 2:26.90 | ||||||
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 2:22.80 | |||||||||
14 | Lucas Hoffmann | 2000 | 465 | 2:27.14 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 2:22.62 | |||||||||
15 | August Becktor | 2001 | 460 | 2:27.65 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 2:28.92 | |||||||||
16 | Martin Szokody | 1999 | 454 | 2:28.24 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 2:23.97 | |||||||||
17 | Anders Engtorp Olesen | 1999 | 454 | 2:28.30 | ||||||
Roskilde Svømning | 2:18.68 | |||||||||
18 | Gunnar Widerberg | 2000 | 452 | 2:28.48 | ||||||
Simklubben Laxen | 2:19.09 | |||||||||
19 | Christoffer Weiss | 2001 | 450 | 2:28.76 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 2:23.68 | |||||||||
20 | Emil Tönshoff | 2000 | 449 | 2:28.78 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 2:29.46 | |||||||||
21 | Daniel Berg Wenk | 2000 | 449 | 2:28.79 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:20.65 | |||||||||
22 | Rasmus Langvad | 2000 | 449 | 2:28.83 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 2:29.61 | |||||||||
23 | Anders Nielsen | 2001 | 449 | 2:28.87 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 2:30.15 | |||||||||
24 | Lucas Alexander Meng | 2000 | 429 | 2:31.11 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:23.44 | |||||||||
25 | Carl Terp Larsen | 2001 | 425 | 2:31.52 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:27.31 | |||||||||
26 | Simon Ajken Hansen | 1999 | 421 | 2:32.07 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 2:29.06 | |||||||||
27 | Roar Andersen | 2001 | 418 | 2:32.43 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:27.80 | |||||||||
28 | Mads Bjørn Andersen | 2001 | 403 | 2:34.24 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 2:29.90 | |||||||||
29 | Casper Ramsdahl Sørensen | 2000 | 399 | 2:34.77 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 2:26.42 | |||||||||
30 | David Ajken Hansen | 1999 | 398 | 2:34.98 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 2:29.73 | |||||||||
31 | Christoffer Vang-Jensen | 2001 | 391 | 2:35.83 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 2:39.17 | |||||||||
32 | August Hertz Bugge | 2000 | 388 | 2:36.22 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:50.45 | |||||||||
33 | Magnus Aasberg | 2001 | 379 | 2:37.39 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:31.96 | |||||||||
34 | William Christoffersen | 2001 | 366 | 2:39.23 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:38.01 | |||||||||
35 | Adrian Roed Schønning | 2000 | 363 | 2:39.71 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 2:45.66 | |||||||||
36 | Christian Skinhøj | 2001 | 363 | 2:39.79 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 2:34.03 | |||||||||
37 | Christian Ong Hansen | 2001 | 348 | 2:41.96 | ||||||
Farum Svømmeklub | 2:43.78 | |||||||||
38 | Carl M Gadegaard | 2001 | 326 | 2:45.53 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 2:35.82 | |||||||||
- | Mads Ejdrup Hansen | 1999 | DNS | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 2:22.26 | |||||||||
- | Marcus Munkholm | 2001 | DSQ | SW92 Afsl. mave | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:31.70 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 22 januar 2017 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:20 |
Resultat Løb 41 (Finaler) - Med point uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2017 | Udskriftsdato | 22 januar 2017 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 16:08 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 20 januar 2017 |
Løb 41, 50m Butterfly Damer, Finaler |
Sponsor: Fokus Lightning |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ida Lindborg | 1994 | 660 | 28.05 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | 28.03 | |||||||||
2 | Karoline Barrett | 2002 | 649 | 28.21 | ||||||
Greve Svømmeklub | 27.89 | |||||||||
3 | Vibe Tofte Jørgensen | 1999 | 571 | 29.44 | ||||||
A6 | 29.47 | |||||||||
4 | Megan Forslund Hansen | 1997 | 563 | 29.57 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.50 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 22 januar 2017 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:08 |
Resultat Løb 42 (Finaler) - Med point uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2017 | Udskriftsdato | 22 januar 2017 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 16:08 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 20 januar 2017 |
Løb 42, 50m Butterfly Herrer, Finaler |
Sponsor: Fokus Lightning |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jesper Björk | 1993 | 702 | 25.23 | ||||||
Helsingborgs Simsällskap | 26.05 | |||||||||
2 | Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | 632 | 26.13 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 26.22 | |||||||||
3 | Teodor Widerberg | 1998 | 626 | 26.21 | ||||||
Simklubben Laxen | 26.54 | |||||||||
4 | John Olsson | 1995 | 594 | 26.68 | ||||||
Simklubben Laxen | 26.78 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 22 januar 2017 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:08 |
Resultat Løb 43 (Finaler) - Med point uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2017 | Udskriftsdato | 22 januar 2017 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 16:08 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 20 januar 2017 |
Løb 43, 50m Rygsvømning Damer, Finaler |
Sponsor: Fokus Lightning |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ida Lindborg | 1994 | 703 | 30.42 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | 30.47 | |||||||||
2 | Anna Brandt Nielsen | 1998 | 682 | 30.73 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 30.63 | |||||||||
3 | Emilie Falbe-Hansen | 1999 | 680 | 30.77 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 30.78 | |||||||||
4 | Linnéa Bielicz | 1994 | 672 | 30.89 | ||||||
Simklubben Laxen | 31.38 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 22 januar 2017 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:08 |
Resultat Løb 44 (Finaler) - Med point uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2017 | Udskriftsdato | 22 januar 2017 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 16:10 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 20 januar 2017 |
Løb 44, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler |
Sponsor: Fokus Lightning |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jesper Björk | 1993 | 660 | 27.61 | ||||||
Helsingborgs Simsällskap | 27.15 | |||||||||
2 | Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | 643 | 27.85 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 27.76 | |||||||||
3 | Marcus Olesen | 1995 | 637 | 27.93 | ||||||
Farum Svømmeklub | 28.41 | |||||||||
4 | Lukas Gustafson | 1999 | 616 | 28.24 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.54 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 22 januar 2017 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:10 |
Resultat Løb 45 (Finaler) - Med point uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2017 | Udskriftsdato | 22 januar 2017 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 16:16 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 20 januar 2017 |
Løb 45, 50m Brystsvømning Damer, Finaler |
Sponsor: 10-4.dk byggecenter |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jessica Yu Mortensen | 2000 | 593 | 35.08 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 34.77 | |||||||||
2 | Emma Bjørnholdt | 2000 | 580 | 35.34 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 34.83 | |||||||||
3 | Karen Mist Arngeirsdóttir | 2000 | 571 | 35.53 | ||||||
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 35.76 | |||||||||
4 | Josephine G. Lauridsen | 2001 | 554 | 35.89 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.17 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 22 januar 2017 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:16 |
Resultat Løb 46 (Finaler) - Med point uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2017 | Udskriftsdato | 22 januar 2017 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 16:16 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 20 januar 2017 |
Løb 46, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jakob Klint Axelsen | 1996 | 669 | 30.20 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 30.79 | |||||||||
2 | Frans Johannessen | 1992 | 662 | 30.31 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.83 | |||||||||
3 | Riyan Salem | 1998 | 623 | 30.93 | ||||||
Roskilde Svømning | 30.96 | |||||||||
4 | Joakim Löfgren | 1992 | 618 | 31.01 | ||||||
Simklubben Laxen | 31.05 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 22 januar 2017 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:16 |
Resultat Løb 47 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2017 | Udskriftsdato | 22 januar 2017 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 16:26 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 20 januar 2017 |
Løb 47, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1918-2002 |
Sponsor: Louis Nielsen, Lyngby HG |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Natahlie Lindborg | 1991 | 721 | 26.46 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | 26.67 | |||||||||
2 | Karoline Barrett | 2002 | 700 | 26.72 | ||||||
Greve Svømmeklub | 27.06 | |||||||||
3 | Anna Brandt Nielsen | 1998 | 668 | 27.14 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 27.36 | |||||||||
4 | Sofia Altoft | 1998 | 643 | 27.48 | ||||||
Farum Svømmeklub | 27.67 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 22 januar 2017 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:26 |
Resultat Løb 48 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2017 | Udskriftsdato | 22 januar 2017 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 16:26 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 20 januar 2017 |
Løb 48, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1918-2001 |
Sponsor: Louis Nielsen, Lyngby HG |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Þröstur Bjarnason | 1997 | 600 | 24.78 | ||||||
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 25.09 | |||||||||
2 | John Olsson | 1995 | 580 | 25.06 | ||||||
Simklubben Laxen | 25.29 | |||||||||
3 | Frans Johannessen | 1992 | 580 | 25.07 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 25.17 | |||||||||
4 | Jakob Klint Axelsen | 1996 | 562 | 25.33 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 24.81 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 22 januar 2017 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:26 |
Resultat Løb 51 (Finaler) - Med point uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2017 | Udskriftsdato | 22 januar 2017 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 17:25 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 20 januar 2017 |
Løb 51, 50m Butterfly Damer, Finaler |
Sponsor: Fokus Lightning |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ida Lindborg | 1994 | 706 | 27.43 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | 28 | |||||||||
2 | Karoline Barrett | 2002 | 700 | 27.51 | ||||||
Greve Svømmeklub | 28.21 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 22 januar 2017 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:25 |
Resultat Løb 52 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2017 | Udskriftsdato | 22 januar 2017 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 17:35 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 20 januar 2017 |
Løb 52, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1918-2001 |
Sponsor: Fokus Lightning |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jesper Björk | 1993 | 702 | 25.23 | ||||||
Helsingborgs Simsällskap | 25.23 | |||||||||
2 | Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | 631 | 26.15 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 26.13 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 22 januar 2017 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:35 |
Resultat Løb 53 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2017 | Udskriftsdato | 22 januar 2017 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 17:45 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 20 januar 2017 |
Løb 53, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1918-2002 |
Sponsor: Fokus Lightning |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ida Lindborg | 1994 | 790 | 29.27 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | 30.42 | |||||||||
2 | Anna Brandt Nielsen | 1998 | 727 | 30.09 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 30.73 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 22 januar 2017 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:45 |
Resultat Løb 54 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2017 | Udskriftsdato | 22 januar 2017 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 17:54 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 20 januar 2017 |
Løb 54, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1918-2001 |
Sponsor: Fokus Lightning |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jesper Björk | 1993 | 732 | 26.67 | ||||||
Helsingborgs Simsällskap | 27.61 | |||||||||
2 | Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | 665 | 27.54 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 27.85 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 22 januar 2017 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:54 |
Resultat Løb 55 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2017 | Udskriftsdato | 22 januar 2017 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 18:01 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 20 januar 2017 |
Løb 55, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1918-2002 |
Sponsor: 10-4.dk byggecenter |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emma Bjørnholdt | 2000 | 622 | 34.53 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 35.34 | |||||||||
2 | Jessica Yu Mortensen | 2000 | 617 | 34.61 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 35.08 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 22 januar 2017 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:01 |
Resultat Løb 56 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2017 | Udskriftsdato | 22 januar 2017 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 18:02 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 20 januar 2017 |
Løb 56, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1918-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jakob Klint Axelsen | 1996 | 688 | 29.92 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 30.20 | |||||||||
2 | Frans Johannessen | 1992 | 666 | 30.25 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.31 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 22 januar 2017 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:02 |
Resultat Løb 57 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2017 | Udskriftsdato | 22 januar 2017 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 18:07 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 20 januar 2017 |
Løb 57, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1918-2002 |
Sponsor: Louis Nielsen, Lyngby HG |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Natahlie Lindborg | 1991 | 751 | 26.10 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | 26.46 | |||||||||
2 | Karoline Barrett | 2002 | 678 | 27.01 | ||||||
Greve Svømmeklub | 26.72 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 22 januar 2017 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:07 |
Resultat Løb 58 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2017 | Udskriftsdato | 22 januar 2017 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 18:08 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 20 januar 2017 |
Løb 58, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1918-2001 |
Sponsor: Louis Nielsen, Lyngby HG |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Þröstur Bjarnason | 1997 | 607 | 24.69 | ||||||
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 24.78 | |||||||||
2 | John Olsson | 1995 | 597 | 24.82 | ||||||
Simklubben Laxen | 25.06 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 22 januar 2017 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:08 |
Resultat Løb 101 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2017 | Udskriftsdato | 22 januar 2017 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 17:25 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 20 januar 2017 |
Løb 101, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Fokus Lightning |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | 480 | 31.18 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
2 | Maria Hagen | 2003 | 472 | 31.37 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
3 | Pernille Elm Jensen | 2003 | 466 | 31.51 | ||||||
JGI Svømning | ||||||||||
4 | Lærke Schelde-Mollerup | 2003 | 454 | 31.78 | ||||||
Svømmeklubben Laksen | ||||||||||
5 | Annika Lundin Brockdorff | 2003 | 411 | 32.84 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
6 | Ella Stenholt | 2003 | 398 | 33.21 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Løb 101, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2017 |
Sponsor: Fokus Lightning |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Kajsa Salomonsen | 2005 | 286 | 37.06 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
2 | Hannah B. Pedersen | 2005 | 283 | 37.19 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
3 | Alma Olivarius | 2005 | 231 | 39.81 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
4 | Cille Kirketerp | 2005 | 212 | 40.95 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
5 | Bolette Nimskov | 2005 | 206 | 41.33 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
6 | Filippa Eiler | 2005 | 186 | 42.73 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 22 januar 2017 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:25 |
Resultat Løb 102 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2017 | Udskriftsdato | 22 januar 2017 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 17:35 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 20 januar 2017 |
Løb 102, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Fokus Lightning |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emil Kayerød-Rasmussen | 2002 | 512 | 28.02 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
2 | Frederik Bojesen | 2002 | 491 | 28.42 | ||||||
JGI Svømning | ||||||||||
3 | Alfred Højberg | 2002 | 454 | 29.18 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
4 | Morten Østergaard | 2002 | 451 | 29.24 | ||||||
Svømmeklubben Laksen | ||||||||||
5 | Oscar Thinghøjen | 2003 | 349 | 31.83 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
6 | Rasmus Thode Møller | 2002 | 283 | 34.14 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
Løb 102, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2017 |
Sponsor: Fokus Lightning |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mark Kronbæk Nancke | 2004 | 230 | 36.56 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Kasper Thorn | 2004 | 213 | 37.52 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
3 | Grigory Selivanov | 2004 | 188 | 39.13 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
4 | Oskar Clausen | 2004 | 179 | 39.77 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
5 | Alexander Griffin | 2004 | 168 | 40.57 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
- | Oliver Sperling | 2004 | DSQ | SW4.4 Tyvstart | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 22 januar 2017 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:35 |
Resultat Løb 103 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2017 | Udskriftsdato | 22 januar 2017 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 17:43 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 20 januar 2017 |
Løb 103, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Fokus Lightning |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ella Stenholt | 2003 | 512 | 33.82 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
2 | Sofia Norre Bendt | 2003 | 451 | 35.26 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
3 | Maj Jensen | 2003 | 428 | 35.89 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
4 | Liva Buchholt Johansen | 2003 | 413 | 36.31 | ||||||
Slangerup Svømmeklub | ||||||||||
5 | Annika Lundin Brockdorff | 2003 | 396 | 36.83 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
6 | Laura Borre Jacobsen | 2004 | 360 | 38.01 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Løb 103, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2017 |
Sponsor: Fokus Lightning |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Kristine Nilsson Norby | 2005 | 443 | 35.49 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
2 | Cecilie C. Helmark | 2005 | 397 | 36.80 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
3 | Maja Johanne Pedersen | 2005 | 342 | 38.69 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Malou Nielsen | 2005 | 297 | 40.53 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
5 | Kajsa Salomonsen | 2005 | 294 | 40.67 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
6 | Cille Kirketerp | 2005 | 269 | 41.87 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 22 januar 2017 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:43 |
Resultat Løb 104 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2017 | Udskriftsdato | 22 januar 2017 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 17:53 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 20 januar 2017 |
Løb 104, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Fokus Lightning |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Alfred Højberg | 2002 | 432 | 31.78 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
2 | Gustav Fabiansen | 2002 | 377 | 33.25 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
3 | Johannes K. Larsen | 2002 | 373 | 33.37 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
4 | Kasper Feld Sørensen | 2002 | 362 | 33.72 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
5 | Thor Gudmand-Høyer | 2002 | 322 | 35.04 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
6 | Leonard Steen Jensen | 2003 | 307 | 35.61 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Løb 104, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2017 |
Sponsor: Fokus Lightning |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Grigory Selivanov | 2004 | 206 | 40.66 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
2 | Bertram Krak | 2004 | 205 | 40.74 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
3 | William Hoffmann Hyldig | 2004 | 198 | 41.24 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
4 | Jakob Nikolai Haldan | 2006 | 174 | 43.01 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
5 | Phillip Maxmølris | 2004 | 158 | 44.39 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
6 | Frederik Stubbe Lundsby | 2004 | 147 | 45.52 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 22 januar 2017 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:53 |
Resultat Løb 105 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2017 | Udskriftsdato | 21 januar 2017 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 17:16 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 20 januar 2017 |
Løb 105, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: 10-4.dk byggecenter |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Liva Buchholt Johansen | 2003 | 537 | 36.26 | ||||||
Slangerup Svømmeklub | ||||||||||
2 | Pernille Elm Jensen | 2003 | 532 | 36.36 | ||||||
JGI Svømning | ||||||||||
3 | Maria Bebe Hansen | 2004 | 481 | 37.62 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Lærke Schelde-Mollerup | 2003 | 464 | 38.06 | ||||||
Svømmeklubben Laksen | ||||||||||
5 | Christine Henriksen | 2003 | 446 | 38.57 | ||||||
JGI Svømning | ||||||||||
6 | Dagmar Boeck | 2004 | 444 | 38.63 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
Løb 105, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2017 |
Sponsor: 10-4.dk byggecenter |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Hannah B. Pedersen | 2005 | 306 | 43.72 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
2 | Luna Luminari | 2005 | 262 | 46.02 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
3 | Cecilie G. Mortensen | 2005 | 244 | 47.14 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
4 | Emma S. Kristensen | 2005 | 241 | 47.34 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
5 | Kaisa Falkenberg Lending | 2005 | 202 | 50.19 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
6 | Sofia Yuwei Zhang | 2006 | 202 | 50.23 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 21 januar 2017 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:16 |
Resultat Løb 106 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2017 | Udskriftsdato | 21 januar 2017 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 17:25 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 20 januar 2017 |
Løb 106, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Trævarefabrikkernes Udsal |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Morten Østergaard | 2002 | 440 | 34.71 | ||||||
Svømmeklubben Laksen | ||||||||||
2 | Alfred Højberg | 2002 | 412 | 35.49 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
3 | Anders Lundin Brockdorff | 2003 | 349 | 37.51 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
4 | Kasper Aagaard Jeppesen | 2003 | 302 | 39.36 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
5 | Frederik Jørgensen | 2003 | 297 | 39.57 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
6 | Karl August B. Balle | 2003 | 291 | 39.86 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Løb 106, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2017 |
Sponsor: Trævarefabrikkernes Udsal |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jonas Lykke Sandison | 2004 | 323 | 38.50 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Carl Emil Lundgaard | 2005 | 255 | 41.63 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
3 | Michael Halck | 2004 | 246 | 42.13 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
4 | Alexander Griffin | 2004 | 225 | 43.40 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
5 | Andreas Velschow Malmolin | 2005 | 190 | 45.89 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
6 | Magnus B. Knudsen | 2005 | 174 | 47.28 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 21 januar 2017 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:25 |
Resultat Løb 107 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2017 | Udskriftsdato | 21 januar 2017 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 17:38 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 20 januar 2017 |
Løb 107, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Louis Nielsen, Lyngby HG |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Lærke Schelde-Mollerup | 2003 | 534 | 29.24 | ||||||
Svømmeklubben Laksen | ||||||||||
2 | Thippe de Neergaard | 2003 | 517 | 29.55 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
3 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | 503 | 29.83 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
4 | Sofia Norre Bendt | 2003 | 489 | 30.11 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
5 | Maria Hagen | 2003 | 482 | 30.25 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
6 | Lærke Vinneck Hansen | 2004 | 454 | 30.86 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Løb 107, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2017 |
Sponsor: Louis Nielsen, Lyngby HG |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Kristine Nilsson Norby | 2005 | 426 | 31.52 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
2 | Cille Kirketerp | 2005 | 408 | 31.99 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
3 | Kajsa Salomonsen | 2005 | 400 | 32.18 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
4 | Maja Johanne Pedersen | 2005 | 399 | 32.23 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Hannah B. Pedersen | 2005 | 351 | 33.62 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
6 | Malou Nielsen | 2005 | 333 | 34.22 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 21 januar 2017 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:38 |
Resultat Løb 108 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2017 | Udskriftsdato | 23 januar 2017 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 22:21 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 20 januar 2017 |
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 23 januar 2017 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 22:21 |