Results for Arena Lyngby Open 2017, Stadion
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Lb 14 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stvne navn | Arena Lyngby Open 2017 | Udskriftsdato | 21 januar 2017 | |||
Stvne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 12:27 | |||
Arrangr | Lyngby Svmmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stvne dato | 20 januar 2017 |
Lb 14, 100m Butterfly Herrer, Indledende rg. 1918-1998 |
Plac. | Navn | Fdt | Point | FINA | Opnet | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jesper Bjrk | 1993 | 661 | 57.19 | ||||||
Helsingborgs Simsllskap | 53.12 | |||||||||
2 | John Olsson | 1995 | 572 | 1:00.01 | ||||||
Simklubben Laxen | 55.72 | |||||||||
3 | Frans Johannessen | 1992 | 551 | 1:00.76 | Deltager ikke i finalen | |||||
Svmmeklubben Triton Ballerup | 56.60 | |||||||||
4 | Teodor Widerberg | 1998 | 545 | 1:00.97 | ||||||
Simklubben Laxen | 56.58 | |||||||||
5 | Mikkel Fogelberg Handberg | 1998 | 529 | 1:01.60 | ||||||
Svmmeklubben Triton Ballerup | 1:00.18 | |||||||||
6 | Rasmus Hasemann | 1996 | 523 | 1:01.80 | ||||||
VAT Copenhagen | 1:00.59 | |||||||||
7 | rstur Bjarnason | 1997 | 518 | 1:02.00 | ||||||
rttabandalag Reykjanesbjar | 1:02.58 | |||||||||
8 | Daniel Christian | 1998 | 517 | 1:02.04 | ||||||
Farum Svmmeklub | 58.70 | |||||||||
9 | Robin Sandgren | 1997 | 508 | 1:02.43 | ||||||
Simklubben Laxen | 1:00.06 | |||||||||
10 | Thomas Bech | 1998 | 503 | 1:02.62 | Deltager ikke i finalen | |||||
Farum Svmmeklub | 58.28 | |||||||||
11 | Marc Bach Nielsen | 1994 | 500 | 1:02.75 | ||||||
Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 56.64 | |||||||||
12 | Riyan Salem | 1998 | 464 | 1:04.35 | ||||||
Roskilde Svmning | 1:03.90 | |||||||||
13 | Lasse Kriegel Skovrup | 1998 | 438 | 1:05.57 | ||||||
Farum Svmmeklub | 1:05.13 | |||||||||
14 | Nicolai Andersen | 1998 | 404 | 1:07.37 | ||||||
Nyborg Svmmeklub | 1:04.09 | |||||||||
15 | Max Ackerman | 1995 | 384 | 1:08.51 | ||||||
Simklubben Laxen | 1:03.60 | |||||||||
16 | Rasmus Aavang Jensen | 1998 | 327 | 1:12.31 | ||||||
Slagelse Svmmeklub | 1:09.70 | |||||||||
Lb 14, 100m Butterfly Herrer, Indledende rg. 1999-2001 |
Plac. | Navn | Fdt | Point | FINA | Opnet | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Julius Munk | 2000 | 548 | 1:00.87 | Deltager ikke i finalen | |||||
Helsingr Svmmeklub | 58.28 | |||||||||
1 | Marius Mldrup | 1999 | 548 | 1:00.87 | ||||||
Svmmeklubben Triton Ballerup | 58.54 | |||||||||
3 | Matthias Hansen | 2001 | 546 | 1:00.95 | ||||||
Slagelse Svmmeklub | 59.84 | |||||||||
4 | Anton Borring Andersen | 1999 | 525 | 1:01.73 | Deltager ikke i finalen | |||||
Sigma Swim Allerd | 59.83 | |||||||||
5 | Mads Tornow Rasmussen | 2000 | 520 | 1:01.94 | ||||||
A6 | 58.35 | |||||||||
6 | Jonas Hansen | 2001 | 518 | 1:02.00 | ||||||
Slagelse Svmmeklub | 1:01.52 | |||||||||
7 | Johan Joensen | 2000 | 517 | 1:02.05 | ||||||
Svmmeklubben Triton Ballerup | 58.76 | |||||||||
8 | Philip Krogh Brnnicke | 2000 | 488 | 1:03.24 | Deltager ikke i finalen | |||||
Kge Svmmeklub | 1:01.26 | |||||||||
9 | Jonas M. Jrgensen | 2001 | 485 | 1:03.37 | Deltager ikke i finalen | |||||
Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 1:00.28 | |||||||||
10 | Emil Engels Henriksen | 1999 | 485 | 1:03.38 | Deltager ikke i finalen | |||||
Sigma Swim Allerd | 1:00.92 | |||||||||
11 | Daniel Srensen | 1999 | 484 | 1:03.41 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 59.56 | |||||||||
12 | Simon Kryer Svendsen | 1999 | 484 | 1:03.43 | ||||||
Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 1:01.55 | |||||||||
13 | Felix Burmester | 1999 | 480 | 1:03.62 | ||||||
Helsingr Svmmeklub | 59.29 | |||||||||
14 | Gunnar Widerberg | 2000 | 474 | 1:03.87 | ||||||
Simklubben Laxen | 1:03.05 | |||||||||
15 | Villads Bomholt Larsen | 2001 | 467 | 1:04.21 | ||||||
Helsingr Svmmeklub | 1:02.94 | |||||||||
16 | Mikkel Salmansen | 2000 | 466 | 1:04.23 | ||||||
Vallensbk IF Af 1939 | 59.00 | |||||||||
17 | Mads Emil Christensen | 1999 | 462 | 1:04.41 | ||||||
Kge Svmmeklub | 1:02.56 | |||||||||
18 | Malthe Letting | 2001 | 456 | 1:04.68 | ||||||
Farum Svmmeklub | 1:08.48 | |||||||||
19 | Peter Vangsgaard | 2000 | 454 | 1:04.81 | ||||||
Gentofte Svmme Klub | 1:04.18 | |||||||||
20 | Mads Raaby Jensen | 2001 | 454 | 1:04.82 | ||||||
Svmmeklubben Triton Ballerup | 1:00.49 | |||||||||
21 | Alexander Rendlev | 2001 | 452 | 1:04.88 | ||||||
Vallensbk IF Af 1939 | 1:03.46 | |||||||||
22 | Rasmus Danielsen | 2001 | 448 | 1:05.07 | ||||||
Kge Svmmeklub | 1:02.77 | |||||||||
23 | Martin Szokody | 1999 | 444 | 1:05.28 | ||||||
Ringsted Svmme Klub | 1:01.52 | |||||||||
23 | William Houen | 2001 | 444 | 1:05.28 | ||||||
Helsingr Svmmeklub | 1:02.59 | |||||||||
25 | Lucas Hoffmann | 2000 | 440 | 1:05.47 | ||||||
Helsingr Svmmeklub | 1:05.06 | |||||||||
26 | Frederik Bornemann | 2001 | 436 | 1:05.67 | ||||||
Sigma Swim Allerd | 1:04.63 | |||||||||
27 | Magnus Vinjebo | 1999 | 434 | 1:05.80 | ||||||
Roskilde Svmning | 1:03.79 | |||||||||
28 | Niels Paulli Sparholt | 2000 | 430 | 1:05.97 | ||||||
Svmmeklubben Triton Ballerup | 1:05.36 | |||||||||
29 | August Becktor | 2001 | 423 | 1:06.32 | ||||||
Gentofte Svmme Klub | 1:05.81 | |||||||||
30 | Christian K. Jensen | 2000 | 402 | 1:07.47 | ||||||
Sigma Swim Allerd | 1:08.72 | |||||||||
31 | William Christoffersen | 2001 | 401 | 1:07.51 | ||||||
Gladsaxe Svmmeklub | 1:03.14 | |||||||||
32 | Ferdinand Wahl | 2000 | 396 | 1:07.82 | ||||||
Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 1:04.80 | |||||||||
33 | Frederik Rgind | 2001 | 389 | 1:08.19 | ||||||
Sigma Swim Birkerd | 1:08.05 | |||||||||
34 | August Hertz Bugge | 2000 | 386 | 1:08.42 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:06.53 | |||||||||
35 | Simon Ajken Hansen | 1999 | 380 | 1:08.75 | ||||||
Lyngby Svmmeklub | 1:09.52 | |||||||||
36 | Max Sandgren | 1999 | 379 | 1:08.83 | ||||||
Simklubben Laxen | 1:07.79 | |||||||||
37 | Mert Kaya | 2001 | 376 | 1:08.97 | ||||||
Kge Svmmeklub | 1:06.41 | |||||||||
38 | Anders Engtorp Olesen | 1999 | 374 | 1:09.09 | ||||||
Roskilde Svmning | 1:07.85 | |||||||||
39 | Jannick Hansen | 2001 | 372 | 1:09.23 | ||||||
Sigma Swim Allerd | 1:11.35 | |||||||||
40 | Carl Terp Larsen | 2001 | 351 | 1:10.62 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:07.95 | |||||||||
41 | Luccas Dam Brenner | 2001 | 344 | 1:11.04 | ||||||
Glostrup Svmmeklub | 1:19.34 | |||||||||
42 | Karol Kucharczyk | 2000 | 327 | 1:12.26 | ||||||
Simklubben Laxen | 1:09.81 | |||||||||
43 | Anders Nielsen | 2001 | 322 | 1:12.68 | ||||||
Ringsted Svmme Klub | 1:11.10 | |||||||||
44 | Mathias Holm | 2001 | 313 | 1:13.36 | ||||||
Sigma Swim Birkerd | 1:11.58 | |||||||||
45 | Oliver Aagaard Jeppesen | 2001 | 312 | 1:13.38 | ||||||
Lyngby Svmmeklub | 1:14.83 | |||||||||
46 | Alexander Ravn Borch | 2001 | 310 | 1:13.57 | ||||||
Svmmeklubben Triton Ballerup | 1:10.67 | |||||||||
47 | Casper Ramsdahl Srensen | 2000 | 306 | 1:13.88 | ||||||
Ringsted Svmme Klub | 1:09.75 | |||||||||
48 | Mads Bjrn Andersen | 2001 | 299 | 1:14.49 | ||||||
Gentofte Svmme Klub | 1:18.05 | |||||||||
49 | Carl M Gadegaard | 2001 | 222 | 1:22.16 | ||||||
Nyborg Svmmeklub | 1:19.06 | |||||||||
- | Hans Mlbak Petersen | 2001 | DNS | |||||||
Greve Svmmeklub | 58.43 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 21 januar 2017 |
Licens til Lyngby Svmmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:27 |