2018-10-21   23:12:40
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for H.C Andersen Swim Cup 2009

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag

Resultat Løb 6 (Indledende) - Med point uden mellemtider
Resultat Løb 6 (Indledende) - Med point uden mellemtider 
 
  Stævne navn  HCA Swimcup 2009    Udskriftsdato  15 maj 2009   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  20:46   
  Arrangør  STO 95         
 
 
Løb 6, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende 
Sponsor: Minolta 
HCA CUP-rekord 59.10 (2008) 
Tobias Urban Hansen, Svømmeklubben KVIK 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Niels Wissing Sørensen  1993              1:00.81   
  GTI                   
Emil K. Mortensen  1993              1:03.96   
  GTI                   
Mads Knoblauch  1993              1:04.53   
  Svendborg Svømme Klub                   
Anders Birkbak  1991              1:06.80   
  Svendborg Svømme Klub                   
Mikkel Knudsen  1990              1:07.17   
  Svømmeklubben S 68                   
Patrick Højbøge  1992              1:07.31   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
Kasper Holm Morsø  1993              1:07.57   
  Odense Svømme Klub STO                   
Morten Andersen  1994              1:07.74   
  Svendborg Svømme Klub                   
Michael R. Olesen  1995              1:08.28   
  Svømmeklubben S 68                   
10  Kristian Poulsen  1994              1:08.49   
  Brønderslev SK08                   
11  Daniel Steen Andersen  1995              1:08.72   
  Horsens Svømmeklub                   
12  Søren Smidt Bonnesen  1992              1:09.08   
  Svømmeklubben Sønderbor                   
13  Tore Hansen  1992              1:10.26   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
14  Felix Zähringer  1994              1:10.67   
  Silkeborg Svømmeklub                   
15  John Olsson  1995              1:11.32   
  Simklubben Laxen                   
16  Frederik Boelt Larsen  1994              1:11.95   
  Svømmeklubben S 68                   
17  Rune Kristiansen  1994              1:12.31   
  Odense Svømme Klub STO                   
18  Søren Bak Larsen  1994              1:12.43   
  Svømmeklubben S 68                   
19  Thomas K. Johansen  1995              1:13.38   
  Svømmeklubben S 68                   
20  Jacob Mikkelsen  1994              1:14.72   
  Svømmeklubben S 68                   
21  Nicolai Pedersen  1994              1:14.99   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
22  Rued Dalby  1996              1:16.46   
  Silkeborg Svømmeklub                   
23  Anders T. Rasmussen  1993              1:16.51   
  Silkeborg Svømmeklub                   
24  Rasmus Mohr Nielsen  1996              1:17.23   
  Svømmeklubben Sønderbor                   
25  Victor Tolstrup  1996              1:17.39   
  Delta Svøm                   
26  Magnus Yde  1996              1:18.18   
  Svømmeklubben S 68                   
27  Steven Carney  1994              1:18.46   
  Nyborg Svømmeklub                   
28  Oliver Sørensen  1996              1:18.62   
  Delta Svøm                   
29  Oliver Elsgaard  1994              1:18.82   
  Brønderslev SK08                   
30  Frederik J. Sørensen  1997              1:20.39   
  O.S.L.F.                   
31  Eik Skafte  1998              1:20.63   
  Odense Svømme Klub STO                   
32  Christian Thomasen  1994              1:20.85   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
33  Joakim Hansen  1995              1:21.22   
  O.S.L.F.                   
34  Mark Nielsen  1995              1:21.67   
  Frem Odense                   
35  Asger Terp  1996              1:21.77   
  Svømmeklubben Sønderbor                   
36  Kasper V Hansen  1996              1:22.18   
  Brønderslev SK08                   
37  Mikkel Grønbo  1996              1:22.44   
  Silkeborg Svømmeklub                   
38  Jakob Poulsen  1996              1:22.95   
  Brønderslev SK08                   
39  Mathias Beck  1996              1:23.31   
  Silkeborg Svømmeklub                   
40  Christian Schiøttz  1991              1:24.47   
  Gudme Svømmeklub                   
41  Marc Nøhr Andersen  1996              1:28.38   
  Nyborg Svømmeklub                   
42  Alexander R. Schleimann  1996              1:29.33   
  Svendborg Svømme Klub                   
43  Nicolaj Nielsen  1996              1:29.56   
  Svendborg Svømme Klub                   
44  Jens Høj Jørgensen  1996              1:29.64   
  Nyborg Svømmeklub                   
45  Sylvester Andersen  1995              1:30.12   
  Horsens Svømmeklub                   
46  Anders Pedersen  1994              1:30.38   
  Ringe Svømme Klub                   
47  Mathias Kristian Pedersen  1996              1:30.87   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
48  Axel Damm  1996              1:34.02   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
49  Peter Mandrup Madsen  1997              1:34.61   
  Horsens Svømmeklub                   
50  Gustav Yde  2000              1:42.04   
  Svømmeklubben S 68                   
51  Alexander Jensen  1998              1:43.50   
  Horsens Svømmeklub                   
Jacob Hedensted  1993              DNS   
  Horsens Svømmeklub                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.17.02 
Licens til O.S.L.F. 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark