2018-10-21   23:47:33
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for H.C Andersen Swim Cup 2009

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag

Resultat Løb 5 (Indledende) - Med point uden mellemtider
Resultat Løb 5 (Indledende) - Med point uden mellemtider 
 
  Stævne navn  HCA Swimcup 2009    Udskriftsdato  15 maj 2009   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  20:46   
  Arrangør  STO 95         
 
 
Løb 5, 100m Rygsvømning Damer, Indledende 
Sponsor: Sportsmaster 
HCA CUP-rekord 1.02.03 (2005) 
Louise Ørnstedt, Frem-STO 95 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Nathalie Lindborg  1991              1:06.23   
  Föreningen Trelleborg K                   
Christina Holmboe-Olesen  1993              1:07.18   
  Svømmeklubben Triton Ba                   
Erika Tuvike  1991              1:09.08  Deltager ikke i finalen 
  Frem Odense                   
Eleonor Lindborg  1992              1:09.78   
  Föreningen Trelleborg K                   
Line Møller Pedersen  1989              1:10.00   
  Frem Odense                   
Julie-Sofie Hemdorff  1991              1:10.66   
  Svømmeklubben Triton Ba                   
Line Gregersen  1994              1:10.88   
  O.S.L.F.                   
Amanda Davidsson  1994              1:12.71   
  Föreningen Trelleborg K                   
Runa Dalby  1993              1:13.50   
  Silkeborg Svømmeklub                   
10  Louise Frederiksen  1995              1:13.93   
  Horsens Svømmeklub                   
11  Helene Nielsen  1993              1:14.92  Deltager ikke i finalen 
  Odense Svømme Klub STO                   
12  Asvatha P. Veerasingham  1993              1:16.17   
  Nyborg Svømmeklub                   
13  Camilla L. Jacobsen  1994              1:16.40   
  Nyborg Svømmeklub                   
14  Johanne Kjær Tolstrup  1995              1:17.01   
  O.S.L.F.                   
15  Elisabeth Kann  1994              1:17.15   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
16  Didde Karstensen  1996              1:17.34   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
17  Hedda Johansson  1995              1:17.64   
  Föreningen Trelleborg K                   
18  Louise G. Riget  1995              1:17.96   
  Svømmeklubben Triton Ba                   
19  Pernille Bak Larsen  1991              1:18.11   
  Svømmeklubben S 68                   
20  Kalinka T. Mogensen  1995              1:18.23   
  Silkeborg Svømmeklub                   
21  Hanne Welinder  1995              1:18.72   
  Odense Svømme Klub STO                   
22  Henriette Espensen  1993              1:18.81   
  Svendborg Svømme Klub                   
23  Amalie Sundstrup  1994              1:18.98   
  Svømmeklubben Sønderbor                   
24  Joy Hansson  1994              1:19.28   
  Föreningen Trelleborg K                   
25  Laura Bornhøft  1995              1:20.87   
  Horsens Svømmeklub                   
26  Katrine Christiansen  1994              1:21.48   
  Svømmeklubben S 68                   
27  Maria J. V. Hededal  1995              1:21.63   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
28  Astrid Koch  1994              1:22.22   
  Frem Odense                   
29  Katrine Drest Jørgensen  1995              1:22.64   
  O.S.L.F.                   
30  Mette Hansen  1996              1:22.67   
  Brønderslev SK08                   
31  Emelie Quander  1995              1:23.96   
  Simklubben Laxen                   
32  Mathilde Kallesøe  1993              1:24.48   
  Svendborg Svømme Klub                   
33  Thea Nørgaard  1995              1:24.50   
  Horsens Svømmeklub                   
34  Amina Glibo  1995              1:25.41   
  O.S.L.F.                   
35  Ida Elvira Jensen  1995              1:25.59   
  Brønderslev SK08                   
36  Michelle Friis-Pedersen  1994              1:26.81   
  Brønderslev SK08                   
37  Line Fritsdal Refer  1995              1:26.91   
  O.S.L.F.                   
38  Ann-Sofie Mariager  1995              1:27.31   
  Nyborg Svømmeklub                   
39  Andrea Broe  1997              1:27.63   
  O.S.L.F.                   
40  Malene Dahlhus  1995              1:27.98   
  Horsens Svømmeklub                   
41  Kimmie Johansen  1994              1:28.78   
  Svømmeklubben S 68                   
42  Nadia Meyer  1995              1:29.01   
  Nyborg Svømmeklub                   
43  Cecilie Schmidt  1995              1:29.04   
  Horsens Svømmeklub                   
44  Mathilde Sundstrup  1996              1:30.89   
  Svømmeklubben Sønderbor                   
45  Cecilia H. Hansen  1990              1:30.97   
  Delta Svøm                   
46  Kathrine Kristiansen  1997              1:31.10   
  O.S.L.F.                   
47  Sofie Jespersen  1997              1:32.95   
  Svømmeklubben Sønderbor                   
48  Mathilde Guldbrandt  1992              1:33.09   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
49  Katrine Kristensen  1997              1:36.22   
  Nyborg Svømmeklub                   
50  Perla Dögg Stefansdottir  1997              1:36.26   
  Svømmeklubben Sønderbor                   
51  Elisabeth Friis  1994              1:36.61   
  Svømmeklubben S 68                   
52  Laura Falk  1998              1:38.01   
  Frem Odense                   
53  Louise Johansen  1993              1:40.82   
  Svendborg Svømme Klub                   
54  Silke Meyer  1998              1:41.29   
  Nyborg Svømmeklub                   
55  Kathrine Sigsgaard  1995              1:43.61   
  Svømmeklubben S 68                   
56  Johanne Carr  1999              1:44.87   
  Nyborg Svømmeklub                   
57  Fredrikke Mariager  1997              1:49.59   
  Nyborg Svømmeklub                   
Natascha Rasmussen  1989              DNS   
  Svømmeklubben Triton Ba                   
Tine Trolle  1991              DNS   
  Svømmeklubben S 68                   
Camilla Andersen  1995              DNS   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
Zsofia Pajor  1986              DNS   
  Horsens Svømmeklub                   
Johanne Juul Nielsen  1996              DNS   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
Cecilie Aabo Andersen  1997              DNS   
  Svendborg Svømme Klub                   
Camilla Kingo  1996              DNS   
  Svendborg Svømme Klub                   
Cecilie Kudahl Meier  1993              DNS   
  Svømmeklubben S 68                   
Nana Skovbæk Krainert  1996              DSQ  Tyvstart 
  Horsens Svømmeklub                   
Laura Enné Bæk  1995              DSQ  GL på mave v vend 
  Vejle Svømmeklub Triton                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.17.02 
Licens til O.S.L.F. 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark