2018-11-16   08:34:42
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for H.C Andersen Swim Cup 2009

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag

Resultat Løb 3 (Indledende) - Med point uden mellemtider
Resultat Løb 3 (Indledende) - Med point uden mellemtider 
 
  Stævne navn  HCA Swimcup 2009    Udskriftsdato  15 maj 2009   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  20:46   
  Arrangør  STO 95         
 
 
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Indledende 
Sponsor: Keofitt 
HCA CUP-rekord 33.33 (2008) 
Rikke Møller Pedersen, Frem-STO 95 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Rikke Møller Pedersen  1989              34.27   
  Frem Odense                   
Anna Kubicka  1989              35.53   
  Simklubben Laxen                   
Mathilde Stærk  1990              36.69   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
Malin Ekstrand  1991              37.17   
  Simklubben Laxen                   
Signe Stubager  1992              37.56   
  Ringe Svømme Klub                   
Julie Hougård  1991              37.96  Deltager ikke i finalen 
  O.S.L.F.                   
Christina H. Nielsen  1993              38.04   
  Svømmeklubben Triton Ba                   
Olivia Bång  1994              38.07   
  Simklubben Laxen                   
Ida Lindborg  1994              38.37   
  Föreningen Trelleborg K                   
10  Amalie Matthiesen  1994              38.52   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
11  Olivia Johansson  1992              38.53   
  Föreningen Trelleborg K                   
12  Mathilde Egelund  1991              38.77   
  O.S.L.F.                   
13  Julie Pedersen  1992              38.94   
  Horsens Svømmeklub                   
14  Simone Alpiger  1992              39.18   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
15  Tine Aagaard  1989              39.28   
  Odense Svømme Klub STO                   
16  Julie Damberg  1992              39.39   
  GTI                   
17  Johanne Kjær Tolstrup  1995              39.50   
  O.S.L.F.                   
18  Ida Pettersson  1993              40.01   
  Simklubben Laxen                   
19  Matilde Schrøder  1996              40.19   
  Svendborg Svømme Klub                   
20  Malene Sandvang  1995              41.05   
  Kolding SK                   
20  Ditte Elschner Kristensen  1995              41.05   
  Odense Svømme Klub STO                   
22  Joy Hansson  1994              41.52   
  Föreningen Trelleborg K                   
23  Nina Vestergaard  1992              41.85   
  Delta Svøm                   
24  Mathilde Kallesøe  1993              42.19   
  Svendborg Svømme Klub                   
25  Linette Hansen  1995              42.28   
  Brønderslev SK08                   
26  Isabella R. Christensen  1996              42.34   
  O.S.L.F.                   
27  Pernille Sandvang  1992              42.35   
  Kolding SK                   
28  Christina Munch  1996              42.44   
  Gudme Svømmeklub                   
29  Simone Nielsen  1996              42.89   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
30  Camilla Frimor  1992              43.00   
  Ringe Svømme Klub                   
31  Signe Arvedlund  1994              43.05   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
32  Sidsel Nissen  1994              43.52   
  Svømmeklubben S 68                   
33  Gitte Paulin  1990              43.69   
  Delta Svøm                   
34  Stine Wesselhoff  1991              44.13   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
35  Ida Schwertfeger  1997              44.77   
  O.S.L.F.                   
36  Elisabeth Kann  1994              44.92   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
37  Sofie K Jørgensen  1996              45.39   
  Nyborg Svømmeklub                   
38  Anna Wermuth  1996              45.50   
  Frem Odense                   
39  Pernille Louise Kellmann  1998              46.43   
  Svømmeklubben Sønderbor                   
40  Signe Yder  1995              46.71   
  Svømmeklubben S 68                   
41  Line Lylloff  1995              47.26   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
41  Sofie Burgaard  1997              47.26   
  Odense Svømme Klub STO                   
43  Anne Engbo  1991              47.49   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
44  Cecilie Toftelund  1996              47.68   
  Ringe Svømme Klub                   
45  Emma Ask Tossell  1996              48.59   
  Svendborg Svømme Klub                   
46  Alberte R. Sørensen  1996              48.92   
  Svømmeklubben S 68                   
47  Emilie Pil  1995              49.41   
  Delta Svøm                   
48  Sofie Jespersen  1997              49.76   
  Svømmeklubben Sønderbor                   
49  Henriette M. Poulsen  1994              49.78   
  Svømmeklubben S 68                   
50  Anne Tollerup  1998              51.80   
  Svømmeklubben S 68                   
51  Kristina Korshøj Adsbøl  1997              52.35   
  Horsens Svømmeklub                   
Katrine Kjær Kjølby  1997              DNS   
  Brønderslev SK08                   
Maja Eriksen  1990              DNS   
  Kolding SK                   
Nanna Hansen  1993              DNS   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
Cecilie Aabo Andersen  1997              DNS   
  Svendborg Svømme Klub                   
Cecilie Kudahl Meier  1993              DNS   
  Svømmeklubben S 68                   
Asta Marie Hansen  1995              DNS   
  Gudme Svømmeklub                   
Maj Brohus  1996              DSQ  Tyvstart 
  Horsens Svømmeklub                   
Emma Marie Amdisen  1997              DSQ  Tyvstart 
  Svømmeklubben S 68                   
Katrine Kristensen  1997              DSQ  Tyvstart 
  Nyborg Svømmeklub                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.17.02 
Licens til O.S.L.F. 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark