2018-02-20   01:02:56
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for H.C Andersen Swim Cup 2009

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag

Resultat Løb 1 (Indledende) - Med point uden mellemtider
Resultat Løb 1 (Indledende) - Med point uden mellemtider 
 
  Stævne navn  HCA Swimcup 2009    Udskriftsdato  15 maj 2009   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  19:03   
  Arrangør  STO 95         
 
 
Løb 1, 200m Medley Damer, Indledende 
Sponsor: DSV 
HCA CUP-rekord 2.23.85 (2008) 
Jeanette Ottesen, Svømmeklubben Kvik 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Eleonor Lindborg  1992              2:30.01   
  Föreningen Trelleborg K                   
Rikke Møller Pedersen  1989              2:30.34   
  Frem Odense                   
Mette Hasemann  1993              2:32.28   
  Svømmeklubben Triton Ba                   
Mathilde Egelund  1991              2:32.97   
  O.S.L.F.                   
Julie Hougård  1991              2:33.07   
  O.S.L.F.                   
Isabella Kjeldsen  1993              2:34.97   
  Silkeborg Svømmeklub                   
Johanne Kjær Tolstrup  1995              2:36.03  Deltager ikke i finalen 
  O.S.L.F.                   
Signe Tolstrup  1995              2:36.04   
  Silkeborg Svømmeklub                   
Tine Aagaard  1989              2:36.23  Deltager ikke i finalen 
  Odense Svømme Klub STO                   
10  Cecilie Villadsen  1995              2:39.28  Deltager ikke i finalen 
  O.S.L.F.                   
11  Helene Nielsen  1993              2:39.52   
  Odense Svømme Klub STO                   
12  Cecilie M. Pedersen  1993              2:40.80   
  Delta Svøm                   
13  Camilla L. Jacobsen  1994              2:41.43   
  Nyborg Svømmeklub                   
14  Laura Nørreslet  1994              2:42.65   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
15  Pernille Bak Larsen  1991              2:43.10   
  Svømmeklubben S 68                   
16  Julie Sundahl Jakobsen  1995              2:43.78   
  Brønderslev SK08                   
17  Runa Dalby  1993              2:45.66   
  Silkeborg Svømmeklub                   
18  Kalinka T. Mogensen  1995              2:46.08   
  Silkeborg Svømmeklub                   
19  Amalie H. Falck-Schmith  1989              2:46.12   
  Frem Odense                   
20  Astrid Koch  1994              2:47.92   
  Frem Odense                   
21  Tatjana Hansen  1997              2:48.05   
  Svømmeklubben Sønderbor                   
22  Line Nadia Hansen  1994              2:49.26   
  Horsens Svømmeklub                   
23  Joy Hansson  1994              2:49.36   
  Föreningen Trelleborg K                   
24  Emelie Quander  1995              2:50.14   
  Simklubben Laxen                   
25  Simone Nicolajsen  1996              2:50.52   
  O.S.L.F.                   
26  Sofie Gøttler  1995              2:51.00   
  Silkeborg Svømmeklub                   
27  Mette Hansen  1996              2:51.39   
  Brønderslev SK08                   
28  Johanne Appelsø  1994              2:52.60   
  GTI                   
29  Charlotte Metzsch  1993              2:52.84   
  Svendborg Svømme Klub                   
30  Katrine Christiansen  1994              2:53.68   
  Svømmeklubben S 68                   
31  Anne-Mette Müller  1995              2:53.73   
  Svømmeklubben Sønderbor                   
32  Andrea Aagaard  1996              2:54.33   
  Ringe Svømme Klub                   
33  Sidsel Nissen  1994              2:54.64   
  Svømmeklubben S 68                   
34  Monika Laugesen  1992              2:55.86   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
35  Laura Bornhøft  1995              2:56.66   
  Horsens Svømmeklub                   
36  Line Føns Madsen  1995              2:57.26   
  Ringe Svømme Klub                   
37  Olivia Bång  1994              2:57.74   
  Simklubben Laxen                   
38  Simone Skouby Rosendahl  1995              2:58.26   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
39  Amina Glibo  1995              2:59.32   
  O.S.L.F.                   
40  Katrine Andersen  1993              2:59.67   
  Kolding SK                   
41  Pernille Birch  1993              3:00.38   
  Nyborg Svømmeklub                   
42  Jeanette Jensen  1993              3:02.56   
  Delta Svøm                   
43  Emilie Pil  1995              3:04.06   
  Delta Svøm                   
44  Cecilie Lacour Brandstrup  1994              3:04.39   
  Frem Odense                   
45  Ida Elvira Jensen  1995              3:04.44   
  Brønderslev SK08                   
46  Emilie Forsberg  1993              3:05.12   
  Horsens Svømmeklub                   
47  Camilla Clausen  1997              3:05.95   
  O.S.L.F.                   
48  Anna Wermuth  1996              3:06.39   
  Frem Odense                   
49  Cecilia H. Hansen  1990              3:06.63   
  Delta Svøm                   
50  Kimmie Johansen  1994              3:06.88   
  Svømmeklubben S 68                   
51  Simone Henriksen  1996              3:08.40   
  Odense Svømme Klub STO                   
52  Elisabeth Friis  1994              3:11.36   
  Svømmeklubben S 68                   
53  Celine Drivsholm  1996              3:12.15   
  Svømmeklubben S 68                   
54  Mathilde Sundstrup  1996              3:12.62   
  Svømmeklubben Sønderbor                   
55  Mette Kallesøe  1995              3:15.78   
  Svendborg Svømme Klub                   
56  Nadia Meyer  1995              3:16.83   
  Nyborg Svømmeklub                   
57  Katrine Kristensen  1997              3:19.46   
  Nyborg Svømmeklub                   
58  Michelle Friis-Pedersen  1994              3:20.98   
  Brønderslev SK08                   
59  Anne Tollerup  1998              3:28.30   
  Svømmeklubben S 68                   
60  Line Jessen  1992              3:29.41   
  Svendborg Svømme Klub                   
61  Camilla Kjeldbjerg  1994              3:37.89   
  Horsens Svømmeklub                   
62  Matilde Madsen  1997              3:40.49   
  Brønderslev SK08                   
63  Johanne Carr  1999              3:43.02   
  Nyborg Svømmeklub                   
64  Mie Skøtt Støttrup  1996              3:43.48   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
65  Louise Johansen  1993              3:43.66   
  Svendborg Svømme Klub                   
66  Fredrikke Mariager  1997              3:52.65   
  Nyborg Svømmeklub                   
Laura Enné Bæk  1995              DSQ  crawlben v bryst 
  Vejle Svømmeklub Triton                   
Simone Alpiger  1992              DSQ  tyvstart 
  Vejle Svømmeklub Triton                   
Kathrine Sigsgaard  1995              DSQ  tyvstart 
  Svømmeklubben S 68                   
Nina Vestergaard  1992              DSQ  2 sv-dragter på 
  Delta Svøm                   
Ann-Sofie Mariager  1995              DSQ  afsl ryg på maven 
  Nyborg Svømmeklub                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.17.02 
Licens til O.S.L.F. 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare