Tulokset Julklappsdoppet 2016
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Lördag den 3 december kl 09:00
Resultat Gren 16 (Försök) - Officiell |
Tävling | Julklappsdoppet 2016 | Utskriftsdatum | 03 december 2016 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 12:31 | |||
Arrangör | Spårvägen Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 december 2016 |
Gren 16, 100m Medley Pojkar C- D, Försök |
2015: Mikael Söderberg 2003 Upsala S 1.12.50 |
2014: Andreas Wallén 2002 Spårvägen Simförening 1.13.44 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Linus Areblad | 2004 | Väsby Simsällskap | 34.43 | 1:15.09 | |||||
2 | Adi Ramovic | 2004 | Upsala Simsällskap | 37.54 | 1:19.87 | |||||
3 | Niclas Ruimeng Li | 2004 | Turebergs Simklubb | 37.99 | 1:21.17 | |||||
4 | Kevin Hellman | 2005 | Södertörns Simsällskap | 37.06 | 1:21.54 | |||||
5 | Emil Gunnarsson | 2004 | Södertörns Simsällskap | 37.97 | 1:21.78 | |||||
6 | Simon Brunn | 2004 | Tyresö Simsällskap | 38.90 | 1:23.61 | |||||
7 | Nicola Pavlovic Cano | 2007 | Södertörns Simsällskap | 39.61 | 1:25.34 | |||||
8 | Carl Malm | 2005 | Spårvägen Simförening | 39.29 | 1:26.12 | |||||
9 | Elliot Wennerström | 2005 | Södertörns Simsällskap | 40.36 | 1:26.79 | |||||
10 | Markus Annas | 2004 | Spårvägen Simförening | 39.58 | 1:27.28 | |||||
11 | Lukas Höglund | 2004 | Upsala Simsällskap | 41.97 | 1:28.87 | |||||
12 | Casper Rengart | 2006 | Väsby Simsällskap | 42.02 | 1:29.47 | |||||
13 | Liam Lehtonen Hebert | 2006 | Spårvägen Simförening | 41.72 | 1:29.52 | |||||
14 | Alexander Arnö | 2005 | Turebergs Simklubb | 39.45 | 1:30.05 | |||||
15 | Markus Brenning | 2005 | Upsala Simsällskap | 42.55 | 1:30.75 | |||||
16 | Johan Montero | 2005 | Väsby Simsällskap | 42.54 | 1:33.10 | |||||
17 | David Holmberg | 2005 | Spårvägen Simförening | 41.88 | 1:33.21 | |||||
18 | Henrik Larsson | 2006 | Turebergs Simklubb | 42.61 | 1:33.37 | |||||
19 | Alexander Youssef | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 47.60 | 1:33.47 | |||||
20 | Wilmer Räni | 2005 | Spårvägen Simförening | 44.60 | 1:33.66 | |||||
21 | Elton Söderberg | 2006 | Södertörns Simsällskap | 45.13 | 1:35.02 | |||||
22 | Castor Lindholm | 2005 | Upsala Simsällskap | 44.81 | 1:35.28 | |||||
23 | Ludvig Alverfors | 2004 | Spårvägen Simförening | 47.69 | 1:35.66 | |||||
24 | Adrian Hellberg | 2005 | Spårvägen Simförening | 45.32 | 1:37.03 | |||||
25 | Anton Jöngren | 2006 | Spårvägen Simförening | 45.19 | 1:37.74 | |||||
26 | Axel Gustavsson | 2005 | Lidingö Simklubb | 46.29 | 1:39.22 | |||||
27 | Jonas Kvist | 2006 | Ösmo Simsällskap | 49.93 | 1:41.93 | |||||
28 | Milles Karlsson Karlström | 2005 | Spårvägen Simförening | 50.87 | 1:43.66 | |||||
29 | Vilmer Lindström | 2007 | Väsby Simsällskap | 48.64 | 1:44.72 | |||||
30 | Pelle Vanhainen | 2006 | Spårvägen Simförening | 45.96 | 1:45.26 | |||||
31 | Theo Takala | 2007 | Väsby Simsällskap | 49.23 | 1:47.12 | |||||
32 | Manfred Bränström | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 50.59 | 1:48.73 | |||||
33 | Mikael Lanestrand | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 50.83 | 1:50.40 | |||||
34 | Neo Carlberg | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 51.55 | 1:51.97 | |||||
35 | Albin Wullrich | 2006 | Spårvägen Simförening | 55.38 | 1:55.69 | |||||
36 | Oliver Geaney | 2006 | Spårvägen Simförening | 54.81 | 1:56.64 | |||||
37 | Eskil Bränström | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 53.51 | 1:57.82 | |||||
38 | Nikolaj Alkas Alias | 2008 | Spårvägen Simförening | 55.91 | 1:59.67 | |||||
39 | Eskil Joss Erkenvåg | 2005 | Spårvägen Simförening | 59.51 | 2:03.32 | |||||
- | John Ström | 2004 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
- | Morten Brattgård | 2004 | Gustavsbergs Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Nathanael Alexandersson | 2006 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
- | Rasmus Loklint | 2005 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 03 december 2016 |
Licensierad till: Spårvägens Simförening | Utskriftstid | 12:31 |