2020-04-05   17:49:36
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Barracuda Race - Henning Degerman Memorial

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1

Resultat Gren 16 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 16 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Barracuda Race    Utskriftsdatum  03 december 2016   
  Tävlingsort  Göteborg    Utskriftstid  12:33   
  Arrangör  SK S02         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  03 december 2016         
 
 
Gren 16, 200m Bröstsim Herrar C, Finaler 
Sponsor: Newbody 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Benjamin Hajdarpasic  2002  Lambertseter Svømmeklubb    37.61  1:18.81  2:01.37    2:43.75   
Emil Tikkanen  2002  Åkersberga Simsällskap    35.98  1:18.91  2:03.86    2:45.18   
Douglas Reuterskiöld  2002  Solna Sundbyberg SS 04    37.26  1:20.33  2:03.45    2:46.69   
Elias Kristensen  2003  Lambertseter Svømmeklubb    37.98  1:20.81  2:04.38    2:47.02   
Sebastien Fouilloux-Iaqui  2003  Lambertseter Svømmeklubb    38.62  1:21.06  2:04.61    2:47.96   
Vide Troberg Eskola  2003  Simklubben S 02    36.92  1:20.16  2:04.02    2:48.34   
Maximus Murray  2003  Simklubben S 02    38.42  1:21.72  2:05.63    2:49.33   
Jonathan Nilsson  2003  Sundsvalls Simsällskap    38.71  1:22.23  2:06.06    2:49.42   
Carl Storberg  2002  Falkenbergs Simklubb    39.01  1:23.73  2:08.76    2:51.46   
10  Karl Skogsberg  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    37.16  1:20.91  2:06.69    2:52.79   
11  Pelle Huldén  2002  Varberg Sim    39.49  1:24.71  2:10.63    2:55.79   
12  Viking Josefson  2002  Varberg Sim    38.90  1:23.17  2:09.61    2:57.57   
13  William Svensson  2003  Karlskrona Simsällskap    40.05  1:25.16  2:11.75    2:57.77   
14  Philip Zasowski  2002  Göteborg Sim    39.03  1:25.66  2:12.85    2:59.05   
15  Erik Löfsved  2002  Hvetlanda Simsällskap    41.79  1:29.17  2:16.45    2:59.53   
16  Isac Böschen  2002  Solna Sundbyberg SS 04    40.03  1:27.38  2:15.98    3:01.34   
17  Linus Olofsson  2003  Simklubben S 02    40.72  1:27.88  2:15.52    3:02.03   
18  Ask Rootwelt Revheim  2002  Lambertseter Svømmeklubb    40.74  1:27.77  2:15.48    3:02.54   
19  Thivihaan Sriranganathan  2003  Lambertseter Svømmeklubb    40.93  1:26.83  2:14.07    3:02.63   
20  Ludwig Lundborg  2002  Mölndals Allmänna Simsällskap    41.36  1:28.49  2:16.01    3:03.82   
21  Timothy Westmoreland  2002  Åkersberga Simsällskap    41.52  1:28.92  2:18.25    3:06.53   
22  Erik Ouren  2003  Lambertseter Svømmeklubb    44.18  1:34.71  2:24.13    3:10.28   
23  Markus Näsman  2003  Sundsvalls Simsällskap    42.21  1:31.29  2:22.47    3:10.98   
24  Loke Egnell  2003  Göteborg Sim    43.29  1:32.37  2:22.87    3:12.68   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  03 december 2016 
Licensierad till: Simklubben S 02  Utskriftstid  12:33 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner