2019-12-07   23:12:37
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DGI Landsdelsmesterskaber Nordjylland 2017

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DGI Landsdelsmesterskaber 2017    Udskriftsdato  07 januar 2017   
  Stævne by  Aabybro    Udskriftstidspunkt  11:04   
  Arrangør  AAIF Svømning & DGI Nordjylland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  07 januar 2017         
 
 
Løb 3, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jeppe Moeslund Lausen  2006    180  45.51  1:34.23  2:22.46    3:06.76   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen                   
                     
Valentin Thordal  2005    168  45.33  1:33.81  2:23.87    3:11.38   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen                   
                     
Sebastian Dalgaard  2005    91  54.10  2:55.20  3:54.25    3:54.25   
  Svømmeklubben S 68                   
                     
 
Løb 3, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Kristian B. Rasmussen  2003    369  34.96  1:12.83  1:50.58    2:27.25   
  Svømmeklubben S 68  2:26.15                 
                     
Jens Riisgaard-Jensen  2003    282  37.66  1:18.07  1:59.76    2:41.01   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen                   
                     
Lars Riisgaard-Jensen  2004    276  38.31  1:20.04  2:02.11    2:42.07   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen                   
                     
Rasmus Rank Nørgaard  2003    240  41.37  1:24.57  2:08.69    2:49.79   
  Aabybro Idrætsforening  2:58.78                 
                     
Oliver Pedersen  2003    228  41.69  1:25.54  2:10.29    2:52.81   
  Aalborg Svømmeklub  2:50.11                 
                     
Marcus Albæk  2004    180  45.65  1:33.91  2:22.04    3:07.07   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  2:58.00                 
                     
Frederik Gislund  2003    122  44.54  1:40.04  2:38.46    3:32.85   
  Svømmeklubben Nejst  3:59.36                 
                     
Jeppe Borgen Elvensø  2003              DNF   
  Aabybro Idrætsforening                   
                     
Kristian Jensen  2004              DSQ  afsl på mave 200m 
  Svømmeklubben Søhesten  4:02.36                 
                     
Tobias Lyngholm Skovlyk  2004              DSQ  ej fort bev 150m 
  Svømmeklubben Søhesten  3:36.98                 
                     
 
Løb 3, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Joachim Hedegaard Nielsen  2002    288  39.12  1:20.17  2:00.65    2:39.81   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  2:36.80                 
                     
David Johansen  2001    275  37.74  1:18.26  2:00.87    2:42.28   
  Svømmeklubben Søhesten  3:09.44                 
                     
Victor Borgen Elvensø  2001    253  39.50  1:21.84  2:05.46    2:46.84   
  Aabybro Idrætsforening  2:51.56                 
                     
Søren Clement Juhl Hansen  2001    231  40.25  1:23.62  2:08.71    2:52.05   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  2:57.35                 
                     
Magnus Hald  2002    209  41.89  1:27.15  2:12.76    2:57.91   
  Aars Svømmeklub  3:10.72                 
                     
Mathias Jelle Thomsen  2002    162  44.58  1:34.60  2:24.31    3:13.63   
  Svømmeklubben Søhesten  3:45.89                 
                     
 
Løb 3, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1993-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Emil Viltoft Andersen  2000    340  36.04  1:15.20  1:53.89    2:31.30   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  2:26.99                 
                     
Rasmus Abildgaard  2000    321  36.75  1:16.17  1:56.43    2:34.17   
  Aabybro Idrætsforening  2:35.31                 
                     
Mathias Maarbjerg Toft  1998    317  36.94  1:16.63  1:56.89    2:34.85   
  Aars Svømmeklub  2:27.48                 
                     
Andreas Rask Sørensen  1999    250  39.67  1:22.61  2:06.56    2:47.51   
  Aars Svømmeklub  2:44.25                 
                     
Rasmus Grøn  1999    139  46.21  1:37.61  2:31.62    3:23.56   
  Aabybro Idrætsforening  3:16.53                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  07 januar 2017 
Licens til Aabybro Idrætsforening  Udskriftstidspunkt  11:04 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark