2019-12-12   02:30:24
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DGI Landsdelsmesterskaber Nordjylland 2017

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DGI Landsdelsmesterskaber 2017    Udskriftsdato  07 januar 2017   
  Stævne by  Aabybro    Udskriftstidspunkt  11:04   
  Arrangør  AAIF Svømning & DGI Nordjylland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  07 januar 2017         
 
 
Løb 1, 4X50m Frisvømning Mix, Finaler Årg. 2005-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Pingvinen Gr3 #1  2005              2:26.52   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  2:30.00                 
  Valentin Thordal  2005      34.98        34.98   
  Jeppe Moeslund Lausen  2006      34.58        1:09.56   
  Hannah Vixø Momme  2005      38.88        1:48.44   
  Linea Lodberg Klein  2005      38.08        2:26.52   
                     
S68-3  2005              2:27.70   
  Svømmeklubben S 68  2:28.00                 
  Anna Munk Fuglsang  2005      32.46        32.46   
  Mie Asmussen  2005      34.89        1:07.35   
  Sebastian Dalgaard  2005      39.72        1:47.07   
  Jacob Bundgaard  2007      40.63        2:27.70   
                     
Pingvinen Gr3 #2  2005              2:47.91   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  2:40.00                 
  William Elliot Lumholtz  2006      39.09        39.09   
  Johan Damsgaard Bossen  2005      42.74        1:21.83   
  Marie Albæk  2005      45.94        2:07.77   
  Clara Hejndorff Bøgsted  2006      40.14        2:47.91   
                     
Rødspætten  2005              3:00.53   
  Frederikshavn Svømmeklub  2:56.39                 
  Mikkel Laulund  2006      48.13        48.13   
  Ida Jensen  2006      46.78        1:34.91   
  Sara Kokholm  2005      41.83        2:16.74   
  Magnus Skiveren  2007      43.79        3:00.53   
                     
S68-4  2005              3:08.65   
  Svømmeklubben S 68  5:00.00                 
  Frederik Jørgensen  2006      44.52        44.52   
  Malthe Melgaard Jensen  2005      47.82        1:32.34   
  Sofia Jørgensen  2006      43.48        2:15.82   
  Mathilde Christiansen  2007      52.83        3:08.65   
                     
 
Løb 1, 4X50m Frisvømning Mix, Finaler Årg. 2001-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
S68 - 1  2001              1:55.43   
  Svømmeklubben S 68  1:55.00                 
  Hjalte Lillevik Frost  2001      27.98        27.98   
  Elias Hanghøj Jonsson  2002      27.20        55.18   
  Cecilie V Jensen  2002      30.89        1:26.07   
  Maiken Kjærsgaard  2002      29.36        1:55.43   
                     
Pingvinen Gr2 #1  2001              1:57.57   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  1:58.00                 
  Cecilie Tommerup Sørensen  2001      30.24        30.24   
  Joachim Hedegaard Nielsen  2002      28.80        59.04   
  Lars Riisgaard-Jensen  2004      28.13        1:27.17   
  Mathilde Wisborg Fog  2003      30.40        1:57.57   
                     
S68-2  2003              1:58.58   
  Svømmeklubben S 68  2:02.00                 
  Kristian B. Rasmussen  2003      28.11        28.11   
  Niklas Højbjerg  2003      28.06        56.17   
  Lærke Asmussen  2003      30.98        1:27.15   
  Sara Bundgaard  2003      31.43        1:58.58   
                     
Aabybro Bacon Bombers  2001              2:02.86   
  Aabybro Idrætsforening  2:00.00                 
  Victor Borgen Elvensø  2001      30.55        30.55   
  Emma Viborg Larsen  2001      29.93        1:00.48   
  Anders Mikkelsen  2001      31.10        1:31.58   
  Cathrine Boe Andersen  2001      31.28        2:02.86   
                     
Pingvinen Gr2 #2  2003              2:02.92   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  2:04.00                 
  Jens Riisgaard-Jensen  2003      30.62        30.62   
  Oscar Pedersen  2004      30.96        1:01.58   
  Freja Friborg  2004      30.51        1:32.09   
  Nicoline Dyrman  2004      30.83        2:02.92   
                     
Speedmachine Aars  2002              2:06.48   
  Aars Svømmeklub  2:06.00                 
  Christoffer B. Lauridsen  2002      28.49        28.49   
  Sara Falch  2002      32.41        1:00.90   
  Linea Sørensen  2004      37.25        1:38.15   
  Matias Kjær  2002      28.33        2:06.48   
                     
Aabybro Attackers  2003              2:07.07   
  Aabybro Idrætsforening  2:10.00                 
  Magnus Østergaard Barslev  2003      29.85        29.85   
  Victoria Bjerre  2003      33.24        1:03.09   
  Ida Troldborg  2003      33.95        1:37.04   
  Rasmus Rank Nørgaard  2003      30.03        2:07.07   
                     
Pingvinen Gr2 #3  2002              2:07.14   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  2:08.00                 
  Malik Lodberg Klein  2003      31.31        31.31   
  David Tuan V. Valbjørn  2002      30.01        1:01.32   
  Amalie Juul Jakobsen  2003      33.42        1:34.74   
  Josefine Weiergang  2002      32.40        2:07.14   
                     
Aalborg Mix K3  2003              2:09.98   
  Aalborg Svømmeklub  2:10.00                 
  Oliver Pedersen  2003      30.68        30.68   
  Anna Christine Pedersen  2003      33.12        1:03.80   
  Frederik P Justesen  2003      33.87        1:37.67   
  Maja M S Sørensen  2004      32.31        2:09.98   
                     
10  Søhesten Dreamteam 1  2001              2:14.06   
  Svømmeklubben Søhesten  2:10.36                 
  Sofie M. Christensen  2002      37.51        37.51   
  David Johansen  2001      29.48        1:06.99   
  Mathias Jelle Thomsen  2002                 
  Nadia Burholt  2002      2:14.06        2:14.06   
                     
11  Aabybro Monkies  2003              2:24.97   
  Aabybro Idrætsforening  2:23.00                 
  Jacob Toft  2003      33.82        33.82   
  Sille Lindberg  2003      36.06        1:09.88   
  Jonas Abildgaard  2003      36.05        1:45.93   
  Ida Rønnow  2006      39.04        2:24.97   
                     
12  Søhesten Dreamteam 3  2002              2:29.48   
  Svømmeklubben Søhesten  2:36.02                 
  Mille Fischer Hovalt  2004      35.84        35.84   
  Kristian Jensen  2004      41.45        1:17.29   
  Jens Mejdahl Christensen  2003      37.60        1:54.89   
  Karen Pedersen  2002      34.59        2:29.48   
                     
13  Snedsted1  2003              2:37.17   
  Snedsted Svømmeklub                   
  Mathias Madsen  2004                 
  Emma Bojesen  2004      1:18.34        1:18.34   
  Magnus Horsbøll  2005                 
  Mathilde Julius  2003      2:37.17        2:37.17   
                     
14  Aabybro Champs  2003              2:43.18   
  Aabybro Idrætsforening  2:46.00                 
  Victor Haunstrup  2003      35.84        35.84   
  Ophelia Kronborg Jensen  2005      39.38        1:15.22   
  Jeppe Borgen Elvensø  2003      41.59        1:56.81   
  Asta Lindgaard Nielsen  2006      46.37        2:43.18   
                     
 
Løb 1, 4X50m Frisvømning Mix, Finaler Årg. 1993-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Speedteam Aars  1998              1:49.07   
  Aars Svømmeklub  1:48.00                 
  Mathias Maarbjerg Toft  1998      26.34        26.34   
  Kathrin B. Poulsen  2000      30.16        56.50   
  Anne G. Nielsen  1999      27.77        1:24.27   
  Magnus Lerche  1999      24.80        1:49.07   
                     
Aalborg Mix K1  1995              1:49.67   
  Aalborg Svømmeklub  1:59.00                 
  Niklas T. Kristiansen  2000      27.76        27.76   
  Ghita Kobbelgaard  1995      27.66        55.42   
  Scott Stegenborg  2000      25.80        1:21.22   
  Maria M. Porsmose  2000      28.45        1:49.67   
                     
Aalborg Mix 2  1993              1:50.03   
  Aalborg Svømmeklub  1:58.08                 
  Søren Larsen  1993      25.53        25.53   
  Signe B. Thomasen  1996      29.70        55.23   
  Lenette Nielsen  1997      28.66        1:23.89   
  Anders Kjær Pedersen  1995      26.14        1:50.03   
                     
Pingvinen Gr1 #1  2000              1:55.97   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  1:58.00                 
  Hugin Juliansson  2000      28.55        28.55   
  Emil Viltoft Andersen  2000      27.01        55.56   
  Lærke Juul Nielsen  2000      30.79        1:26.35   
  Camilla Outzen  2000      29.62        1:55.97   
                     
Aalborg Mix K2  2000              1:59.61   
  Aalborg Svømmeklub  2:02.00                 
  Jonathan L Kristensen  2000      27.75        27.75   
  Nete Lund Madsen  2001      28.76        56.51   
  Nicklas Pedersen  2001      28.33        1:24.84   
  Louise Høeg  2003      34.77        1:59.61   
                     
Team Aaby-"brow"  2000              2:00.44   
  Aabybro Idrætsforening  1:58.00                 
  Simon Andersen  2000      27.54        27.54   
  Emma Rose Treney  2002      32.45        59.99   
  Julie Heby Kanstrup  2002      32.65        1:32.64   
  Rasmus Abildgaard  2000      27.80        2:00.44   
                     
Smut Mix  1999              2:07.16   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup  2:40.22                 
  Sofie Kielgast Lauritsen  2005      35.54        35.54   
  Andreas Strøm Hansen  2002      32.64        1:08.18   
  Nikolai Sander  2003      28.67        1:36.85   
  Caroline Christensen  1999      30.31        2:07.16   
                     
Søhesten Dreamteam 2  2000              2:22.07   
  Svømmeklubben Søhesten  2:20.15                 
  Emma Steen  2000      35.01        35.01   
  Tobias Lyngholm Skovlyk  2004      37.39        1:12.40   
  Andreas Christensen  2003      36.96        1:49.36   
  Sofie Aastrup  2002      32.71        2:22.07   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  07 januar 2017 
Licens til Aabybro Idrætsforening  Udskriftstidspunkt  11:04 
 
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DGI Landsdelsmesterskaber 2017    Udskriftsdato  07 januar 2017   
  Stævne by  Aabybro    Udskriftstidspunkt  11:04   
  Arrangør  AAIF Svømning & DGI Nordjylland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  07 januar 2017         
 
 
Løb 2, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Fenja Romanski  2005    396  38.83  1:20.76  2:02.36    2:42.34   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup  2:42.03                 
                     
Linea Lodberg Klein  2005    176  53.77  1:50.01  2:43.23    3:32.57   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  3:31.70                 
                     
Marie Albæk  2005              DNF   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen                   
                     
Ida Overgaard Thomassen  2005              DSQ  Ej forts. bev. 125m 
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  3:47.81                 
                     
Josefine Høgh  2005              DSQ  Ej forts. bev. 50m 
  Svømmeklubben S 68  3:35.08                 
                     
 
Løb 2, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Signe Thomsen  2003    425  36.93  1:16.53  1:57.54    2:38.49   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup  2:36.79                 
                     
Mathilde Wisborg Fog  2003    373  39.33  1:21.28  2:04.62    2:45.61   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  3:02.44                 
                     
Victoria Bjerre  2003    325  40.61  1:24.48  2:09.57    2:53.27   
  Aabybro Idrætsforening  2:56.46                 
                     
Freja Friborg  2004    296  41.39  1:27.67  2:14.60    2:58.76   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  3:14.21                 
                     
Kirstine Jørgensen  2004    280  42.55  1:29.80  2:18.05    3:02.21   
  Svømmeklubben S 68  3:35.50                 
                     
Zille Haarh Svendsen  2004    277  44.15  1:30.97  2:17.80    3:02.90   
  Aalborg Svømmeklub  3:11.31                 
                     
Amelie Thordal  2003    209  47.22  1:38.12  2:29.98    3:20.82   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  3:32.30                 
                     
Sisse Ø. Nielsen  2003    184  50.67  1:42.30  2:36.15    3:29.45   
  Svømmeklubben Søhesten  3:46.46                 
                     
Emma Bojesen  2004              DNF   
  Snedsted Svømmeklub                   
                     
Sarah Brix  2004              DNF   
  Svømmeklubben Søhesten  3:12.03                 
                     
Anna Christine Pedersen  2003              DSQ  ej fort bev 50m 
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Lærke Kjærsgaard  2004              DSQ  Ej forts. bev. 50m 
  Svømmeklubben S 68  3:10.00                 
                     
 
Løb 2, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mary Hole  2001    498  36.03  1:14.55  1:52.87    2:30.34   
  Frederikshavn Svømmeklub  2:35.50                 
                     
Nete Lund Madsen  2001    467  37.30  1:15.27  1:54.80    2:33.59   
  Aalborg Svømmeklub  2:37.42                 
                     
Cecilie V Jensen  2002    419  38.94  1:18.72  1:59.31    2:39.22   
  Svømmeklubben S 68  2:32.51                 
                     
Emma Viborg Larsen  2001    382  39.35  1:21.45  2:04.10    2:44.32   
  Aabybro Idrætsforening  2:42.72                 
                     
Cathrine Boe Andersen  2001    314  40.19  1:25.30  2:10.66    2:55.37   
  Aabybro Idrætsforening  2:48.88                 
                     
Josefine Weiergang  2002    283  42.85  1:28.39  2:15.63    3:01.56   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen                   
                     
Cecilie Prior  2002    264  43.73  1:31.72  2:21.36    3:05.67   
  Svømmeklubben Søhesten  3:19.32                 
                     
Sofie M. Christensen  2002    263  44.83  1:32.07  2:20.30    3:05.87   
  Svømmeklubben Søhesten  3:04.02                 
                     
Sofie Nielsen  2001    254  45.23  1:32.71  2:21.62    3:08.07   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  3:19.72                 
                     
10  Karoline Toftelund  2001    252  43.33  1:30.75  2:20.09    3:08.54   
  Svømmeklubben Søhesten  3:20.96                 
                     
11  Karen Pedersen  2002    179  50.69  1:44.35  2:38.32    3:31.43   
  Svømmeklubben Søhesten  3:50.15                 
                     
12  Signe Møller Winther  2002    147  52.68  1:50.04  2:47.92    3:45.68   
  Svømmeklubben Søhesten  4:01.36                 
                     
 
Løb 2, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1993-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Lærke Juul Nielsen  2000    436  38.01  1:17.53  1:58.27    2:37.13   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  2:34.14                 
                     
Kathrin B. Poulsen  2000    364  37.68  1:19.83  2:03.46    2:46.88   
  Aars Svømmeklub  2:35.44                 
                     
Emma Steen  2000    255  44.73  1:30.99  2:19.50    3:07.80   
  Svømmeklubben Søhesten  3:02.15                 
                     
Sarah D. Nielsen  1999              DSQ  Ej forts. bev. 50m 
  Aars Svømmeklub  3:10.46                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  07 januar 2017 
Licens til Aabybro Idrætsforening  Udskriftstidspunkt  11:04 
 
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DGI Landsdelsmesterskaber 2017    Udskriftsdato  07 januar 2017   
  Stævne by  Aabybro    Udskriftstidspunkt  11:04   
  Arrangør  AAIF Svømning & DGI Nordjylland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  07 januar 2017         
 
 
Løb 3, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jeppe Moeslund Lausen  2006    180  45.51  1:34.23  2:22.46    3:06.76   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen                   
                     
Valentin Thordal  2005    168  45.33  1:33.81  2:23.87    3:11.38   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen                   
                     
Sebastian Dalgaard  2005    91  54.10  2:55.20  3:54.25    3:54.25   
  Svømmeklubben S 68                   
                     
 
Løb 3, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Kristian B. Rasmussen  2003    369  34.96  1:12.83  1:50.58    2:27.25   
  Svømmeklubben S 68  2:26.15                 
                     
Jens Riisgaard-Jensen  2003    282  37.66  1:18.07  1:59.76    2:41.01   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen                   
                     
Lars Riisgaard-Jensen  2004    276  38.31  1:20.04  2:02.11    2:42.07   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen                   
                     
Rasmus Rank Nørgaard  2003    240  41.37  1:24.57  2:08.69    2:49.79   
  Aabybro Idrætsforening  2:58.78                 
                     
Oliver Pedersen  2003    228  41.69  1:25.54  2:10.29    2:52.81   
  Aalborg Svømmeklub  2:50.11                 
                     
Marcus Albæk  2004    180  45.65  1:33.91  2:22.04    3:07.07   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  2:58.00                 
                     
Frederik Gislund  2003    122  44.54  1:40.04  2:38.46    3:32.85   
  Svømmeklubben Nejst  3:59.36                 
                     
Jeppe Borgen Elvensø  2003              DNF   
  Aabybro Idrætsforening                   
                     
Kristian Jensen  2004              DSQ  afsl på mave 200m 
  Svømmeklubben Søhesten  4:02.36                 
                     
Tobias Lyngholm Skovlyk  2004              DSQ  ej fort bev 150m 
  Svømmeklubben Søhesten  3:36.98                 
                     
 
Løb 3, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Joachim Hedegaard Nielsen  2002    288  39.12  1:20.17  2:00.65    2:39.81   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  2:36.80                 
                     
David Johansen  2001    275  37.74  1:18.26  2:00.87    2:42.28   
  Svømmeklubben Søhesten  3:09.44                 
                     
Victor Borgen Elvensø  2001    253  39.50  1:21.84  2:05.46    2:46.84   
  Aabybro Idrætsforening  2:51.56                 
                     
Søren Clement Juhl Hansen  2001    231  40.25  1:23.62  2:08.71    2:52.05   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  2:57.35                 
                     
Magnus Hald  2002    209  41.89  1:27.15  2:12.76    2:57.91   
  Aars Svømmeklub  3:10.72                 
                     
Mathias Jelle Thomsen  2002    162  44.58  1:34.60  2:24.31    3:13.63   
  Svømmeklubben Søhesten  3:45.89                 
                     
 
Løb 3, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1993-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Emil Viltoft Andersen  2000    340  36.04  1:15.20  1:53.89    2:31.30   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  2:26.99                 
                     
Rasmus Abildgaard  2000    321  36.75  1:16.17  1:56.43    2:34.17   
  Aabybro Idrætsforening  2:35.31                 
                     
Mathias Maarbjerg Toft  1998    317  36.94  1:16.63  1:56.89    2:34.85   
  Aars Svømmeklub  2:27.48                 
                     
Andreas Rask Sørensen  1999    250  39.67  1:22.61  2:06.56    2:47.51   
  Aars Svømmeklub  2:44.25                 
                     
Rasmus Grøn  1999    139  46.21  1:37.61  2:31.62    3:23.56   
  Aabybro Idrætsforening  3:16.53                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  07 januar 2017 
Licens til Aabybro Idrætsforening  Udskriftstidspunkt  11:04 
 
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DGI Landsdelsmesterskaber 2017    Udskriftsdato  07 januar 2017   
  Stævne by  Aabybro    Udskriftstidspunkt  11:04   
  Arrangør  AAIF Svømning & DGI Nordjylland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  07 januar 2017         
 
 
Løb 4, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Camilla Tommerup Sørensen  2003    334  36.27  1:18.96  2:06.47    2:52.26   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  2:52.59                 
                     
Nicoline Dyrman  2004    323  34.97  1:17.91  2:04.96    2:54.31   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen                   
                     
 
Løb 4, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Maria Kornum  2001    350  36.93  1:19.68  2:04.53    2:49.59   
  Svømmeklubben Nord  2:51.43                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  07 januar 2017 
Licens til Aabybro Idrætsforening  Udskriftstidspunkt  11:04 
 
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DGI Landsdelsmesterskaber 2017    Udskriftsdato  07 januar 2017   
  Stævne by  Aabybro    Udskriftstidspunkt  11:04   
  Arrangør  AAIF Svømning & DGI Nordjylland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  07 januar 2017         
 
 
Løb 5, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Christian Kornum  2003    287  36.38  1:18.74  2:02.42    2:44.44   
  Svømmeklubben Nord  2:39.08                 
                     
Jacob Toft  2003    210  40.79  1:29.59  2:18.58    3:02.58   
  Aabybro Idrætsforening  2:59.61                 
                     
Jonas Abildgaard  2003              DSQ  Ej samt. berø 75m 
  Aabybro Idrætsforening  3:40.05                 
                     
 
Løb 5, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Elias Hanghøj Jonsson  2002    384  33.08  1:11.95  1:50.75    2:29.29   
  Svømmeklubben S 68  2:26.12                 
                     
 
Løb 5, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1993-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Hugin Juliansson  2000    306  32.99  1:11.26  1:55.51    2:41.06   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  2:39.19                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  07 januar 2017 
Licens til Aabybro Idrætsforening  Udskriftstidspunkt  11:04 
 
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DGI Landsdelsmesterskaber 2017    Udskriftsdato  07 januar 2017   
  Stævne by  Aabybro    Udskriftstidspunkt  11:11   
  Arrangør  AAIF Svømning & DGI Nordjylland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  07 januar 2017         
 
 
Løb 6, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Patricia Nættermann  2007    130          50.60   
  Svømmeklubben S 68  52.28                 
Astrid O. Thomassen  2007    100          55.25   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  57.74                 
Mathilde Christiansen  2007    96          55.98   
  Svømmeklubben S 68  59.18                 
Nikoline P. Michaelsen  2007    87          57.87   
  Svømmeklubben Nejst  1:01.46                 
Clara Kornum  2007    67          1:02.96   
  Svømmeklubben Søhesten  1:03.65                 
Naya Ellesøe Dalsgaard  2007    59          1:05.58   
  Svømmeklubben Nejst  1:20.07                 
Sofie Borup  2007    44          1:12.59   
  Svømmeklubben Nejst  1:30.31                 
Mathilde H. Rishøj  2007              DSQ  Afslut på mave 
  Svømmeklubben Nejst  2:20.12                 
 
Løb 6, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Anna Munk Fuglsang  2005    289          38.79   
  Svømmeklubben S 68  38.30                 
Kristine Vestergaard  2005    264          40.00   
  Brønderslev SK08  38.13                 
Mie Asmussen  2005    248          40.81   
  Svømmeklubben S 68  41.85                 
Matilde Thirup  2005    229          41.90   
  Svømmeklubben Nejst  50.70                 
Stine Mejdahl  2005    229          41.91   
  Svømmeklubben Søhesten  49.28                 
Therese J Helt  2006    229          41.95   
  Aabybro Idrætsforening  43.23                 
Clara Berendt Nørgaard  2005    225          42.17   
  Svømmeklubben Nejst  49.09                 
Cecilie P. Michaelsen  2005    216          42.77   
  Svømmeklubben Nejst  46.64                 
Caroline Bomholt Jensen  2005    212          43.02   
  Brønderslev SK08  43.89                 
10  Clara Hejndorff Bøgsted  2006    191          44.54   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  45.72                 
11  Marie Elisabeth Thorsted  2006    185          45.01   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  55.39                 
12  Josefine Høgh  2005    184          45.08   
  Svømmeklubben S 68  45.16                 
13  Aia Caroline Abel  2006    184          45.12   
  Svømmeklubben Søhesten  44.81                 
14  Hannah Vixø Momme  2005    182          45.23   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  44.84                 
15  Ida Rønnow  2006    175          45.83   
  Aabybro Idrætsforening  48.90                 
16  Zenia Christensen  2005    172          46.14   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup  46.36                 
17  Selma Tram  2005    159          47.33   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  53.56                 
18  Freya Worm  2006    155          47.77   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup  47.09                 
19  Silje Dahl Kirch  2006    145          48.82   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup  49.25                 
20  Ophelia Kronborg Jensen  2005    144          48.87   
  Aabybro Idrætsforening                   
21  Sofia Jørgensen  2006    118          52.23   
  Svømmeklubben S 68  52.68                 
22  Ida Jensen  2006    103          54.62   
  Frederikshavn Svømmeklub  59.83                 
23  Laura Sofie Renneberg  2005    98          55.51   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  59.67                 
24  Christina Markussen  2005    93          56.49   
  Svømmeklubben Rask                   
25  Frida Juliansdottir  2005    92          56.70   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  1:01.22                 
26  Silje Juul Sundvall  2005    85          58.27   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  57.16                 
27  Asta Lindgaard Nielsen  2006    76          1:00.35   
  Aabybro Idrætsforening  1:00.79                 
Sofie Maarbjerg Toft  2006              DNS   
  Aars Svømmeklub  50.28                 
Beate Christensen  2005              DSQ  Svøm på mave 23m 
  Svømmeklubben Nejst  1:09.70                 
 
Løb 6, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Lærke Asmussen  2003    411          34.52   
  Svømmeklubben S 68  34.72                 
Mathilde Wisborg Fog  2003    373          35.65   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  34.99                 
Astrid Marie Hassing  2004    357          36.17   
  Svømmeklubben Nord  36.79                 
Kirstine Jørgensen  2004    325          37.30   
  Svømmeklubben S 68  38.68                 
Anna Christine Pedersen  2003    322          37.43   
  Aalborg Svømmeklub  38.07                 
Amalie Juul Jakobsen  2003    308          38.01   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  38.57                 
Victoria Bjerre  2003    295          38.55   
  Aabybro Idrætsforening  38.08                 
Linea Sørensen  2004    280          39.21   
  Aars Svømmeklub  39.48                 
Maja M S Sørensen  2004    274          39.48   
  Aalborg Svømmeklub  38.68                 
10  Sara Bundgaard  2003    254          40.51   
  Svømmeklubben S 68  40.98                 
11  Zille Haarh Svendsen  2004    246          40.96   
  Aalborg Svømmeklub  41.49                 
12  Sarah Brix  2004    209          43.24   
  Svømmeklubben Søhesten  45.21                 
13  Louise Høeg  2003    190          44.60   
  Aalborg Svømmeklub  42.36                 
14  Laura Katrine Dalsgaard  2004    186          44.92   
  Hadsund Svømmeklub  48.78                 
15  Josephine Christensen  2004    186          44.94   
  Svømmeklubben Søhesten  44.95                 
16  Allie Brandt  2004    181          45.38   
  Frederikshavn Svømmeklub  46.24                 
17  Sisse Ø. Nielsen  2003    170          46.30   
  Svømmeklubben Søhesten  53.11                 
18  Agnes Lyndrup  2004    158          47.46   
  Snedsted Svømmeklub  47.90                 
19  Sarah Borup  2004    146          48.64   
  Svømmeklubben Nejst  54.89                 
20  Emma Kjær Johannesen  2004    117          52.40   
  Brønderslev SK08  55.32                 
21  Sofie Søe Møhlenberg  2004    105          54.26   
  Brønderslev SK08  55.11                 
Emma Bojesen  2004              DSQ  Ej forts bev 25m 
  Snedsted Svømmeklub  47.20                 
 
Løb 6, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Nete Lund Madsen  2001    460          33.25   
  Aalborg Svømmeklub  33.28                 
Cecilie V Jensen  2002    385          35.26   
  Svømmeklubben S 68  33.78                 
Emma Viborg Larsen  2001    374          35.61   
  Aabybro Idrætsforening  34.37                 
Maria Kornum  2001    352          36.34   
  Svømmeklubben Nord  35.79                 
Sara Falch  2002    315          37.72   
  Aars Svømmeklub  36.52                 
Cathrine Boe Andersen  2001    289          38.82   
  Aabybro Idrætsforening  35.24                 
Louise Hove  2002    266          39.88   
  Snedsted Svømmeklub  40.80                 
Babette Thordal  2001    262          40.09   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  40.66                 
Julie Heby Kanstrup  2002    261          40.13   
  Aabybro Idrætsforening  39.08                 
10  Karoline Toftelund  2001    231          41.83   
  Svømmeklubben Søhesten  40.38                 
11  Christine Nielsen  2002    198          44.02   
  Svømmeklubben Søhesten  45.20                 
12  Charlotte Håkansson  2002    187          44.86   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  44.97                 
13  Johanne Severinsen  2001    165          46.76   
  Svømmeklubben Rask                   
14  Kathrine Pedersen  2002    142          49.19   
  Svømmeklubben Rask  44.21                 
15  Anna Andreasen  2001    130          50.64   
  Aabybro Idrætsforening                   
Victoria Bech  2002              DNS   
  Svømmeklubben Rask  43.85                 
 
Løb 6, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1993-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Ghita Kobbelgaard  1995    477          32.85   
  Aalborg Svømmeklub  31.86                 
Maria M. Porsmose  2000    451          33.46   
  Aalborg Svømmeklub  32.59                 
Lenette Nielsen  1997    436          33.85   
  Aalborg Svømmeklub  32.08                 
Lærke Juul Nielsen  2000    392          35.06   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  33.56                 
Amalie Falk Byrgesen  1999    349          36.45   
  Aalborg Svømmeklub  37.02                 
Maria Andreasen  1994    207          43.37   
  Svømmeklubben Søhesten  42.38                 
Sine Johansen  2000              DNS   
  Aalborg Svømmeklub  35.38                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  07 januar 2017 
Licens til Aabybro Idrætsforening  Udskriftstidspunkt  11:11 
 
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DGI Landsdelsmesterskaber 2017    Udskriftsdato  07 januar 2017   
  Stævne by  Aabybro    Udskriftstidspunkt  11:26   
  Arrangør  AAIF Svømning & DGI Nordjylland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  07 januar 2017         
 
 
Løb 7, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Magnus Skiveren  2007    75          52.65   
  Frederikshavn Svømmeklub  52.50                 
Jacob Bundgaard  2007              DSQ  Svøm på mave 25m 
  Svømmeklubben S 68  50.49                 
 
Løb 7, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Elmer Oosterhof  2005    128          44.06   
  Aars Svømmeklub  46.20                 
Asbjørn Vandkjær  2006    110          46.30   
  Svømmeklubben Nejst  52.52                 
Jakob Thomsen  2006    102          47.54   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup  48.39                 
Mathias Johansen  2005    98          48.13   
  Aars Svømmeklub  51.30                 
Johan Damsgaard Bossen  2005    88          49.81   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen                   
Sebastian Dalgaard  2005    85          50.46   
  Svømmeklubben S 68  50.01                 
Malthe Kobber Nielsen  2005    79          51.76   
  Svømmeklubben Nejst  53.82                 
Frederik Jørgensen  2006    70          53.84   
  Svømmeklubben S 68  51.40                 
Claes Stenger  2005    67          54.67   
  Aabybro Idrætsforening                   
10  Malthe Melgaard Jensen  2005    58          57.10   
  Svømmeklubben S 68  59.58                 
11  Mikkel Laulund  2006    57          57.57   
  Frederikshavn Svømmeklub  58.53                 
Eigil Midboe Skou  2006              DSQ  Afsæt på mave 25m 
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  53.02                 
 
Løb 7, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Kristian B. Rasmussen  2003    328          32.21   
  Svømmeklubben S 68  31.32                 
Niklas Højbjerg  2003    268          34.43   
  Svømmeklubben S 68  35.54                 
Oscar Pedersen  2004    246          35.46   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  34.99                 
Magnus Østergaard Barslev  2003    222          36.68   
  Aabybro Idrætsforening  40.93                 
Frederik P. Michaelsen  2003    213          37.19   
  Svømmeklubben Nejst  43.05                 
Tobias Vestby Jensen  2003    206          37.61   
  Aars Svømmeklub  39.08                 
Jeppe Egholm  2003    171          40.01   
  Svømmeklubben Nejst  49.45                 
Frederik P Justesen  2003    141          42.66   
  Aalborg Svømmeklub  41.62                 
Jens Mejdahl Christensen  2003    130          43.81   
  Svømmeklubben Søhesten  46.67                 
10  Tobias B. Lauridsen  2004    124          44.48   
  Aars Svømmeklub  46.50                 
11  Frederik Gislund  2003    122          44.71   
  Svømmeklubben Nejst  54.20                 
12  Mark Pørtner Christensen  2003    119          45.12   
  Aars Svømmeklub  44.42                 
13  Mathias Madsen  2004    117          45.36   
  Snedsted Svømmeklub  46.10                 
14  Sebastian Jacobsen  2003    111          46.21   
  Svømmeklubben Søhesten  45.69                 
15  August Herman Wisholm  2004    98          48.14   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup  50.76                 
16  Alexander Gislund  2003    87          50.06   
  Svømmeklubben Nejst  56.00                 
Victor Haunstrup  2003              DNS   
  Aabybro Idrætsforening  52.66                 
 
Løb 7, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Elias Hanghøj Jonsson  2002    353          31.44   
  Svømmeklubben S 68  32.74                 
Nicklas Pedersen  2001    247          35.41   
  Aalborg Svømmeklub  33.98                 
Jens Kristian Jensen  2001    239          35.77   
  Svømmeklubben Rask  38.19                 
Christoffer B. Lauridsen  2002    222          36.65   
  Aars Svømmeklub  37.14                 
Mads B Jensen  2002    222          36.66   
  Brønderslev SK08  39.57                 
Victor Borgen Elvensø  2001    205          37.64   
  Aabybro Idrætsforening  35.34                 
Morten Kolbe Thomsen  2001    196          38.25   
  Frederikshavn Svømmeklub  38.62                 
Magnus Hald  2002    189          38.70   
  Aars Svømmeklub  38.06                 
Magnus Anderson  2002    183          39.07   
  Svømmeklubben Rask  44.71                 
10  Andreas Strøm Hansen  2002    177          39.52   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup  39.57                 
11  Anders Mikkelsen  2001    156          41.25   
  Aabybro Idrætsforening  39.28                 
12  Nikolaj Thuesen  2001    128          44.02   
  Svømmeklubben Rask                   
13  Tim Groen  2001    113          45.88   
  Aars Svømmeklub  46.83                 
 
Løb 7, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1993-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Magnus Lerche  1999    471          28.54   
  Aars Svømmeklub  28.07                 
Anders Kjær Pedersen  1995    387          30.49   
  Aalborg Svømmeklub  30.37                 
Emil Viltoft Andersen  2000    360          31.22   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  30.65                 
Benjamin Jørgensen  1996    336          31.94   
  Aabybro Idrætsforening  32.49                 
Scott Stegenborg  2000    331          32.09   
  Aalborg Svømmeklub  32.55                 
Niklas T. Kristiansen  2000    304          33.04   
  Aalborg Svømmeklub  32.23                 
Jonathan L Kristensen  2000    299          33.22   
  Aalborg Svømmeklub  32.45                 
Andreas Rask Sørensen  1999    237          35.87   
  Aars Svømmeklub  37.84                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  07 januar 2017 
Licens til Aabybro Idrætsforening  Udskriftstidspunkt  11:26 
 
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DGI Landsdelsmesterskaber 2017    Udskriftsdato  07 januar 2017   
  Stævne by  Aabybro    Udskriftstidspunkt  11:55   
  Arrangør  AAIF Svømning & DGI Nordjylland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  07 januar 2017         
 
 
Løb 8, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Aia Caroline Abel  2006    207  1:32.31  3:14.12  4:57.98    6:36.38   
  Svømmeklubben Søhesten  6:45.65                 
                     
Stine Mejdahl  2005    192  1:37.59  3:21.87  5:06.42    6:46.05   
  Svømmeklubben Søhesten  7:55.89                 
                     
Linea Lodberg Klein  2005    192  1:39.80  3:25.16  5:09.85    6:46.50   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  6:45.32                 
                     
Silje Juul Sundvall  2005              DNS   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen                   
                     
 
Løb 8, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Freja Romanski  2003    402  1:14.75  2:35.87  3:57.75    5:17.59   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup  5:21.15                 
                     
Emma Jensen  2003    351  1:19.52  2:44.63  4:09.72    5:32.30   
  Svømmeklubben S 68  5:57.49                 
                     
Mille Fischer Hovalt  2004    270  1:27.13  2:59.65  4:32.43    6:02.47   
  Svømmeklubben Søhesten  6:15.02                 
                     
Amelie Thordal  2003    246  1:27.36  3:03.01  4:39.34    6:14.17   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen                   
                     
Sisse Ø. Nielsen  2003    210  1:31.89  3:12.44  4:54.83    6:34.09   
  Svømmeklubben Søhesten  6:31.19                 
                     
 
Løb 8, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Maiken Kjærsgaard  2002    486  1:11.35  2:26.79  3:43.34    4:58.20   
  Svømmeklubben S 68  4:58.00                 
                     
Cecilie V Jensen  2002    360  1:17.61  2:42.51  4:06.47    5:29.39   
  Svømmeklubben S 68  5:00.62                 
                     
Babette Thordal  2001    333  1:19.41  2:46.09  4:13.26    5:38.27   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  6:01.19                 
                     
Iben Kjær Bengtson  2002    310  1:18.29  2:46.37  4:16.71    5:46.37   
  Aalborg Svømmeklub  6:07.97                 
                     
Nadia Burholt  2002    294  1:21.41  2:52.34  4:26.05    5:52.68   
  Svømmeklubben Søhesten  6:23.58                 
                     
Christine Nielsen  2002    212  1:30.86  3:10.72  5:45.60    6:32.86   
  Svømmeklubben Søhesten  6:25.90                 
                     
Sofie M. Christensen  2002    211  1:31.65  3:12.87  4:55.24    6:33.75   
  Svømmeklubben Søhesten  6:24.68                 
                     
Signe Møller Winther  2002              DNS   
  Svømmeklubben Søhesten  7:46.87                 
                     
 
Løb 8, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1993-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Martha Moeslund  1998    517  1:10.01  2:24.03  3:37.61    4:52.07   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup  4:49.93                 
                     
Emma Steen  2000    285  1:25.39  2:55.55  4:27.24    5:56.02   
  Svømmeklubben Søhesten  5:56.79                 
                     
Sarah D. Nielsen  1999              DNS   
  Aars Svømmeklub  5:56.21                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  07 januar 2017 
Licens til Aabybro Idrætsforening  Udskriftstidspunkt  11:55 
 
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DGI Landsdelsmesterskaber 2017    Udskriftsdato  07 januar 2017   
  Stævne by  Aabybro    Udskriftstidspunkt  12:27   
  Arrangør  AAIF Svømning & DGI Nordjylland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  07 januar 2017         
 
 
Løb 9, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Valentin Thordal  2005    210  1:23.54  2:54.77  4:27.66    5:56.90   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  6:06.05                 
                     
Jeppe Moeslund Lausen  2006    192  1:26.71  3:01.09  4:36.92    6:07.88   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  5:55.22                 
                     
Philip Bendtsen  2005    145  1:33.20  3:17.92  5:01.60    6:43.21   
  Svømmeklubben S 68  7:03.22                 
                     
 
Løb 9, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Lars Riisgaard-Jensen  2004    352  1:10.51  2:29.93  3:46.75    5:00.58   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen                   
                     
Marcus Albæk  2004    208  1:25.17  2:58.56  4:31.58    5:57.88   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  6:43.30                 
                     
Jens Mejdahl Christensen  2003    198  1:26.47  2:59.66  4:31.92    6:04.14   
  Svømmeklubben Søhesten  6:39.08                 
                     
Jonas Abildgaard  2003    192  1:26.79  3:00.75  4:36.15    6:07.47   
  Aabybro Idrætsforening  6:04.28                 
                     
Andreas Christensen  2003    173  1:26.66  3:03.91  5:32.48    6:20.66   
  Svømmeklubben Søhesten  6:51.52                 
                     
Tobias Lyngholm Skovlyk  2004    120  1:37.81  3:28.39  5:20.25    7:09.27   
  Svømmeklubben Søhesten  7:13.27                 
                     
Sebastian Jacobsen  2003    101  1:41.30  3:39.49  5:37.64    7:34.47   
  Svømmeklubben Søhesten  7:15.36                 
                     
 
Løb 9, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Hjalte Lillevik Frost  2001    424  1:05.84  2:18.38  3:31.56    4:42.46   
  Svømmeklubben S 68  4:45.10                 
                     
David Johansen  2001    340  1:09.41  2:26.08  3:45.93    5:03.86   
  Svømmeklubben Søhesten  5:09.07                 
                     
David Tuan V. Valbjørn  2002    312  1:13.33  2:34.21  3:55.07    5:12.86   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  5:35.84                 
                     
Rasmus Konnerup  2001    256  1:16.86  2:44.13  4:12.82    5:33.90   
  Hadsund Svømmeklub  6:04.21                 
                     
Søren Clement Juhl Hansen  2001    241  1:20.49  2:48.79  4:15.93    5:40.75   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  5:52.09                 
                     
Tim Groen  2001    230  1:19.05  2:47.26  4:16.92    5:46.25   
  Aars Svømmeklub  5:51.03                 
                     
Mathias Jelle Thomsen  2002    207  1:23.60  2:57.56  4:30.84    5:58.65   
  Svømmeklubben Søhesten  6:20.93                 
                     
Matias Kjær  2002              DNS   
  Aars Svømmeklub  5:37.57                 
                     
Nicklas M Jensen  2001              DSQ  tyvstart 
  Aabybro Idrætsforening  5:09.66                 
                     
 
Løb 9, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1993-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Rasmus Abildgaard  2000    403  1:07.58  2:21.15  3:35.77    4:47.26   
  Aabybro Idrætsforening  4:46.11                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  07 januar 2017 
Licens til Aabybro Idrætsforening  Udskriftstidspunkt  12:27 
 
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DGI Landsdelsmesterskaber 2017    Udskriftsdato  07 januar 2017   
  Stævne by  Aabybro    Udskriftstidspunkt  13:32   
  Arrangør  AAIF Svømning & DGI Nordjylland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  07 januar 2017         
 
 
Løb 10, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2007-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Patricia Nættermann  2007    126  54.87        1:52.95   
  Svømmeklubben S 68                   
                     
Nikoline P. Michaelsen  2007    96  58.43        2:03.46   
  Svømmeklubben Nejst  2:30.58                 
                     
Astrid O. Thomassen  2007    83  1:01.11        2:09.50   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen                   
                     
Mathilde Christiansen  2007              DSQ  Afslut på mave 50m 
  Svømmeklubben S 68                   
                     
Naya Ellesøe Dalsgaard  2007              DSQ  Brystben 0-25m 
  Svømmeklubben Nejst  2:51.15                 
                     
 
Løb 10, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Fenja Romanski  2005    345  37.50        1:20.78   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup  1:17.68                 
                     
Matilde Thirup  2005    247  42.70        1:30.25   
  Svømmeklubben Nejst  1:49.10                 
                     
Caroline Bomholt Jensen  2005    239  41.79        1:31.24   
  Brønderslev SK08  1:35.44                 
                     
Signe Gade  2005    224  44.74        1:33.20   
  Svømmeklubben S 68  1:36.65                 
                     
Sofie Kielgast Lauritsen  2005    223  42.04        1:33.41   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup  1:35.92                 
                     
Clara Berendt Nørgaard  2005    213  44.12        1:34.76   
  Svømmeklubben Nejst  1:49.96                 
                     
Mie Asmussen  2005    209  44.11        1:35.38   
  Svømmeklubben S 68  1:30.97                 
                     
Cecilie P. Michaelsen  2005    208  44.33        1:35.55   
  Svømmeklubben Nejst  1:43.76                 
                     
Maja Bech Færløv Andersen  2005    190  45.51        1:38.54   
  Hadsund Svømmeklub  1:43.56                 
                     
10  Josefine Høgh  2005    164  52.16        1:43.44   
  Svømmeklubben S 68  1:40.56                 
                     
11  Hannah Vixø Momme  2005    162  50.52        1:43.76   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  1:41.84                 
                     
12  Clara Hejndorff Bøgsted  2006    157  50.12        1:44.88   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  1:53.87                 
                     
13  Therese J Helt  2006    156  47.62        1:45.06   
  Aabybro Idrætsforening  1:47.71                 
                     
14  Sara Kokholm  2005    154  53.27        1:45.56   
  Frederikshavn Svømmeklub  1:54.67                 
                     
15  Aia Caroline Abel  2006    151  47.76        1:46.21   
  Svømmeklubben Søhesten  1:46.83                 
                     
16  Freya Worm  2006    151  46.11        1:46.29   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup  1:49.00                 
                     
17  Marie Elisabeth Thorsted  2006    140  52.59        1:48.88   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  1:59.82                 
                     
18  Selma Tram  2005    132  51.63        1:51.10   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen                   
                     
19  Silje Dahl Kirch  2006    121  52.36        1:54.30   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup  1:58.84                 
                     
20  Sofia Jørgensen  2006    121  56.54        1:54.56   
  Svømmeklubben S 68  1:58.94                 
                     
21  Silje Juul Sundvall  2005    97          2:03.20   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen                   
                     
22  Asta Lindgaard Nielsen  2006    94  59.02        2:04.32   
  Aabybro Idrætsforening  2:15.41                 
                     
23  Laura Sofie Renneberg  2005    86  59.64        2:08.25   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen                   
                     
Sofie Maarbjerg Toft  2006              DNS   
  Aars Svømmeklub  1:59.49                 
                     
Frida Juliansdottir  2005              DSQ  Svømmer crawl 25-50m 
  Støvring Svømmeklub Pingvinen                   
                     
Ida Overgaard Thomassen  2005              DSQ  Afslut på mave 50m 
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  1:46.11                 
                     
Liva Lauridsen Vorgod  2005              DSQ  Tyvstart 
  Svømmeklubben SMUT Terndrup  1:37.68                 
                     
Marie Albæk  2005              DSQ  Svøm på mave 25-50m 
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  1:58.42                 
                     
 
Løb 10, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Nicoline Dyrman  2004    420  36.06        1:15.65   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  1:17.59                 
                     
Sara Bundgaard  2003    357  39.16        1:19.85   
  Svømmeklubben S 68  1:20.52                 
                     
Astrid Marie Hassing  2004    342  35.75        1:20.96   
  Svømmeklubben Nord  1:18.92                 
                     
Lærke Asmussen  2003    341  36.31        1:21.04   
  Svømmeklubben S 68  1:20.73                 
                     
Ida Troldborg  2003    305  40.01        1:24.13   
  Aabybro Idrætsforening  1:22.53                 
                     
Lærke Kjærsgaard  2004    276  40.05        1:26.98   
  Svømmeklubben S 68  1:27.81                 
                     
Emma Jensen  2003    270  41.49        1:27.67   
  Svømmeklubben S 68  1:28.15                 
                     
Linea Sørensen  2004    230  43.08        1:32.38   
  Aars Svømmeklub  1:32.63                 
                     
Louise Høeg  2003    227  45.82        1:32.81   
  Aalborg Svømmeklub  1:33.91                 
                     
10  Mathilde Julius  2003    223  45.36        1:33.45   
  Snedsted Svømmeklub                   
                     
11  Kirstine Jørgensen  2004    216  43.52        1:34.41   
  Svømmeklubben S 68  1:32.77                 
                     
12  Mille Fischer Hovalt  2004    215  45.05        1:34.58   
  Svømmeklubben Søhesten  1:36.47                 
                     
13  Sarah Brix  2004    205  43.45        1:36.06   
  Svømmeklubben Søhesten  1:45.96                 
                     
14  Sille Lindberg  2003    192  45.21        1:38.21   
  Aabybro Idrætsforening  1:32.75                 
                     
15  Josephine Christensen  2004    171  49.28        1:41.92   
  Svømmeklubben Søhesten  1:55.69                 
                     
16  Michelle Bloch Sørensen  2004    157  50.70        1:44.84   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup  1:52.06                 
                     
17  Katrine Anderson  2003    150  49.20        1:46.64   
  Svømmeklubben Rask  2:24.79                 
                     
Agnes Lyndrup  2004              DSQ  Crawl 10m 
  Snedsted Svømmeklub                   
                     
Amalie Juul Jakobsen  2003              DSQ  Afslut på mave 50m 
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  1:30.12                 
                     
Sisse Ø. Nielsen  2003              DSQ  Crawlarmtag 23m 
  Svømmeklubben Søhesten  1:41.64                 
                     
 
Løb 10, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mary Hole  2001    470  33.12        1:12.84   
  Frederikshavn Svømmeklub  1:12.40                 
                     
Cecilie Tommerup Sørensen  2001    396  35.86        1:17.17   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  1:14.35                 
                     
Maiken Kjærsgaard  2002    391  36.08        1:17.48   
  Svømmeklubben S 68  1:16.09                 
                     
Cathrine Boe Andersen  2001    356  36.07        1:19.92   
  Aabybro Idrætsforening  1:19.32                 
                     
Sofie Aastrup  2002    312  39.04        1:23.54   
  Svømmeklubben Søhesten  1:28.85                 
                     
Sofie Nielsen  2001    286  40.75        1:25.95   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  1:29.55                 
                     
Nadia Burholt  2002    283  39.36        1:26.28   
  Svømmeklubben Søhesten  1:35.26                 
                     
Emma Rose Treney  2002    281  41.07        1:26.51   
  Aabybro Idrætsforening  1:22.63                 
                     
Sara Falch  2002    264  39.62        1:28.25   
  Aars Svømmeklub  1:26.22                 
                     
10  Karoline Toftelund  2001    259  41.28        1:28.89   
  Svømmeklubben Søhesten  1:31.34                 
                     
11  Louise Hove  2002    257  43.14        1:29.02   
  Snedsted Svømmeklub  1:36.80                 
                     
12  Freya Kobber Nielsen  2001    248  42.93        1:30.12   
  Svømmeklubben Nejst  1:38.58                 
                     
13  Sofie M. Christensen  2002    232  42.81        1:32.17   
  Svømmeklubben Søhesten  1:27.38                 
                     
14  Sofie Horsbøll  2002    212  46.54        1:35.03   
  Snedsted Svømmeklub  1:37.50                 
                     
15  Karen Pedersen  2002    206  44.27        1:35.88   
  Svømmeklubben Søhesten  1:33.57                 
                     
16  Charlotte Håkansson  2002    189  48.01        1:38.71   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  1:37.50                 
                     
Emma Oline Gadegaard  2002              DSQ  Tyvstart 
  Svømmeklubben S 68  1:27.45                 
                     
 
Løb 10, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1993-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Julie Sundahl Jakobsen  1995    532  32.53        1:09.92   
  Aalborg Svømmeklub  1:07.71                 
                     
Anne G. Nielsen  1999    462  34.39        1:13.27   
  Aars Svømmeklub  1:13.57                 
                     
Lenette Nielsen  1997    453  33.47        1:13.75   
  Aalborg Svømmeklub  1:15.08                 
                     
Caroline Christensen  1999    439  35.17        1:14.53   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup  1:13.28                 
                     
Lærke Juul Nielsen  2000    423  35.28        1:15.47   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  1:14.39                 
                     
Sarah D. Nielsen  1999    318  39.27        1:22.97   
  Aars Svømmeklub  1:20.73                 
                     
Johanne Hole  2000              DNS   
  Frederikshavn Svømmeklub  1:15.90                 
                     
Sine Johansen  2000              DNS   
  Aalborg Svømmeklub  1:21.58                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  07 januar 2017 
Licens til Aabybro Idrætsforening  Udskriftstidspunkt  13:32 
 
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DGI Landsdelsmesterskaber 2017    Udskriftsdato  07 januar 2017   
  Stævne by  Aabybro    Udskriftstidspunkt  13:53   
  Arrangør  AAIF Svømning & DGI Nordjylland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  07 januar 2017         
 
 
Løb 11, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2007-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jacob Bundgaard  2007    115  49.31        1:43.97   
  Svømmeklubben S 68  1:49.85                 
                     
Magnus Skiveren  2007    85  57.39        1:54.92   
  Frederikshavn Svømmeklub  2:01.45                 
                     
 
Løb 11, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jeppe Moeslund Lausen  2006    156  43.85        1:33.97   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  1:32.59                 
                     
Philip Bendtsen  2005    134  48.45        1:38.85   
  Svømmeklubben S 68  1:48.88                 
                     
William Elliot Lumholtz  2006    132  48.97        1:39.31   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  1:47.78                 
                     
Eigil Midboe Skou  2006    128  47.30        1:40.35   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  2:00.35                 
                     
Magnus Horsbøll  2005    102  54.58        1:48.24   
  Snedsted Svømmeklub  1:44.00                 
                     
Johan Damsgaard Bossen  2005    92  55.31        1:52.12   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen                   
                     
Jakob Thomsen  2006    87  53.23        1:53.90   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup  1:56.02                 
                     
Frederik Jørgensen  2006    83  55.72        1:55.96   
  Svømmeklubben S 68  1:56.36                 
                     
Malthe Kobber Nielsen  2005    74  59.82        2:00.50   
  Svømmeklubben Nejst  1:59.44                 
                     
Sebastian Dalgaard  2005              DNS   
  Svømmeklubben S 68  1:57.62                 
                     
Asbjørn Vandkjær  2006              DSQ  Crawlben 0-25m 
  Svømmeklubben Nejst  2:04.57                 
                     
Malthe Melgaard Jensen  2005              DSQ  Asynkron ben 0-25m 
  Svømmeklubben S 68  2:02.51                 
                     
 
Løb 11, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Christian Kornum  2003    387  32.74        1:09.49   
  Svømmeklubben Nord  1:09.56                 
                     
Nikolai Sander  2003    328  33.58        1:13.40   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup  1:13.16                 
                     
Magnus Østergaard Barslev  2003    306  36.54        1:15.17   
  Aabybro Idrætsforening  1:19.17                 
                     
Niklas Højbjerg  2003    281  34.14        1:17.33   
  Svømmeklubben S 68  1:15.69                 
                     
Malik Lodberg Klein  2003    272  38.20        1:18.18   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  1:17.08                 
                     
Frederik P. Michaelsen  2003    264  35.55        1:18.92   
  Svømmeklubben Nejst  1:42.55                 
                     
Oliver Pedersen  2003    234  39.94        1:22.20   
  Aalborg Svømmeklub  1:21.73                 
                     
Jacob Toft  2003    233  38.84        1:22.30   
  Aabybro Idrætsforening  1:20.50                 
                     
Tobias Vestby Jensen  2003    227  40.33        1:23.03   
  Aars Svømmeklub  1:33.72                 
                     
10  Rasmus Rank Nørgaard  2003    226  39.66        1:23.16   
  Aabybro Idrætsforening  1:23.84                 
                     
11  Jeppe Egholm  2003    205  40.51        1:25.85   
  Svømmeklubben Nejst  1:42.65                 
                     
12  Victor Haunstrup  2003    153  46.88        1:34.55   
  Aabybro Idrætsforening  1:37.84                 
                     
13  Frederik Gislund  2003    151  48.22        1:35.07   
  Svømmeklubben Nejst  2:08.84                 
                     
14  Mathias Madsen  2004    135  45.86        1:38.59   
  Snedsted Svømmeklub  1:39.90                 
                     
15  Alexander Gislund  2003    117  51.92        1:43.49   
  Svømmeklubben Nejst  2:10.20                 
                     
16  August Herman Wisholm  2004    99  51.53        1:49.23   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup  1:51.79                 
                     
17  Jeppe Borgen Elvensø  2003    78  54.96        1:58.24   
  Aabybro Idrætsforening                   
                     
Frederik P Justesen  2003              DSQ  Ej berøring 50m 
  Aalborg Svømmeklub  1:30.25                 
                     
 
Løb 11, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Hjalte Lillevik Frost  2001    383  32.53        1:09.74   
  Svømmeklubben S 68  1:10.08                 
                     
Elias Hanghøj Jonsson  2002    375  32.02        1:10.22   
  Svømmeklubben S 68  1:07.32                 
                     
Morten Kolbe Thomsen  2001    337  33.75        1:12.75   
  Frederikshavn Svømmeklub  1:15.27                 
                     
Joachim Hedegaard Nielsen  2002    310  33.26        1:14.78   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  1:13.74                 
                     
Christoffer B. Lauridsen  2002    305  36.02        1:15.22   
  Aars Svømmeklub  1:16.44                 
                     
Mads B Jensen  2002    288  35.17        1:16.71   
  Brønderslev SK08  1:18.74                 
                     
Jens Kristian Jensen  2001    280  35.48        1:17.43   
  Svømmeklubben Rask  1:20.58                 
                     
Anders Mikkelsen  2001    278  38.21        1:17.56   
  Aabybro Idrætsforening  1:20.53                 
                     
Rasmus Konnerup  2001    251  37.42        1:20.29   
  Hadsund Svømmeklub  1:27.70                 
                     
10  Victor Doré Hansen  2001    249  37.80        1:20.49   
  Hadsund Svømmeklub  1:27.44                 
                     
11  Magnus Hald  2002    240  38.46        1:21.47   
  Aars Svømmeklub  1:17.81                 
                     
12  Tim Groen  2001    174  45.41        1:30.65   
  Aars Svømmeklub  1:32.87                 
                     
13  Magnus Anderson  2002    174  40.54        1:30.66   
  Svømmeklubben Rask                   
                     
14  Asger Krage Dreier  2002    138  45.58        1:37.80   
  Aabybro Idrætsforening  1:41.97                 
                     
Jonas D. Nielsen  2002              DSQ  Afslut på mave 50m 
  Aars Svømmeklub  1:26.90                 
                     
 
Løb 11, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1993-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Magnus Lerche  1999    519  28.43        1:03.00   
  Aars Svømmeklub  1:02.82                 
                     
Anders Kjær Pedersen  1995    454  30.02        1:05.90   
  Aalborg Svømmeklub  1:06.73                 
                     
Mathias Maarbjerg Toft  1998    398  31.82        1:08.84   
  Aars Svømmeklub  1:06.52                 
                     
Emil Viltoft Andersen  2000    359  30.62        1:11.24   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen                   
                     
Simon Andersen  2000    357  32.99        1:11.35   
  Aabybro Idrætsforening  1:08.62                 
                     
Kristian Berthelsen  1999    335  32.63        1:12.94   
  Aabybro Idrætsforening  1:09.48                 
                     
Rasmus Grøn  1999    191  40.74        1:27.91   
  Aabybro Idrætsforening  1:28.93                 
                     
Mikkel Bloch  1996    128  42.11        1:40.31   
  Svømmeklubben Rask                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  07 januar 2017 
Licens til Aabybro Idrætsforening  Udskriftstidspunkt  13:53 
 
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DGI Landsdelsmesterskaber 2017    Udskriftsdato  07 januar 2017   
  Stævne by  Aabybro    Udskriftstidspunkt  14:29   
  Arrangør  AAIF Svømning & DGI Nordjylland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  07 januar 2017         
 
 
Løb 12, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Patricia Nættermann  2007    129  56.29        2:03.14   
  Svømmeklubben S 68  2:09.37                 
                     
Astrid O. Thomassen  2007    80  1:07.01        2:24.30   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen                   
                     
 
Løb 12, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Anna Munk Fuglsang  2005    391  40.76        1:25.21   
  Svømmeklubben S 68  1:25.22                 
                     
Signe Gade  2005    229  48.94        1:41.79   
  Svømmeklubben S 68  1:43.40                 
                     
Liva Lauridsen Vorgod  2005    204  51.15        1:45.77   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup  1:50.22                 
                     
Stine Mejdahl  2005    191  53.11        1:48.15   
  Svømmeklubben Søhesten  1:57.29                 
                     
Clara Berendt Nørgaard  2005    179  53.00        1:50.50   
  Svømmeklubben Nejst  1:50.40                 
                     
Linea Lodberg Klein  2005    177  53.96        1:51.00   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  1:52.55                 
                     
Zenia Christensen  2005    166  53.92        1:53.28   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup  1:59.77                 
                     
Ida Overgaard Thomassen  2005    160  53.33        1:54.86   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  2:00.70                 
                     
Ida Rønnow  2006    146  56.69        1:58.31   
  Aabybro Idrætsforening  2:03.83                 
                     
10  Maja Bech Færløv Andersen  2005    143  56.86        1:59.03   
  Hadsund Svømmeklub  2:04.93                 
                     
11  Sara Kokholm  2005    139  54.58        2:00.27   
  Frederikshavn Svømmeklub  2:01.65                 
                     
12  Selma Tram  2005    109  1:02.21        2:10.36   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen                   
                     
13  Sofia Jørgensen  2006    99  1:06.86        2:14.71   
  Svømmeklubben S 68                   
                     
14  Laura Sofie Renneberg  2005    97  1:03.77        2:15.38   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen                   
                     
15  Ida Jensen  2006    92  1:03.78        2:17.82   
  Frederikshavn Svømmeklub  2:20.36                 
                     
Karla Peters Andreasen  2005              DNS   
  Aars Svømmeklub                   
                     
Beate Christensen  2005              DSQ  Ej samt. berø 75m 
  Svømmeklubben Nejst  2:57.22                 
                     
Cecilie P. Michaelsen  2005              DSQ  1 hånd i vending 25m 
  Svømmeklubben Nejst  1:40.88                 
                     
Frida Juliansdottir  2005              DSQ  Ej samt berø 50m 
  Støvring Svømmeklub Pingvinen                   
                     
Kristine Vestergaard  2005              DSQ  Fl. flyben eft. 75m 
  Brønderslev SK08  1:31.74                 
                     
Matilde Thirup  2005              DSQ  Tyvstart 
  Svømmeklubben Nejst  1:48.80                 
                     
Silje Juul Sundvall  2005              DSQ  Crawlben 27m 
  Støvring Svømmeklub Pingvinen                   
                     
 
Løb 12, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Freja Romanski  2003    395  40.92        1:24.98   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup  1:26.31                 
                     
Sara Bundgaard  2003    374  41.69        1:26.55   
  Svømmeklubben S 68  1:27.01                 
                     
Signe Thomsen  2003    345  41.53        1:28.89   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup  1:28.41                 
                     
Ida Troldborg  2003    308  44.36        1:32.33   
  Aabybro Idrætsforening  1:27.23                 
                     
Allie Brandt  2004    250  45.46        1:38.88   
  Frederikshavn Svømmeklub  1:37.25                 
                     
Lærke Asmussen  2003    241  48.08        1:40.16   
  Svømmeklubben S 68  1:45.00                 
                     
Maja M S Sørensen  2004    239  47.62        1:40.38   
  Aalborg Svømmeklub  1:38.83                 
                     
Josephine Christensen  2004    230  47.49        1:41.77   
  Svømmeklubben Søhesten  1:40.99                 
                     
Linea Sørensen  2004    197  51.38        1:47.12   
  Aars Svømmeklub  1:50.97                 
                     
10  Agnes Lyndrup  2004    186  52.51        1:49.17   
  Snedsted Svømmeklub  1:51.60                 
                     
11  Michelle Bloch Sørensen  2004    166  55.00        1:53.30   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup  1:59.99                 
                     
12  Sarah Borup  2004    159  53.82        1:54.97   
  Svømmeklubben Nejst  2:07.23                 
                     
13  Emma Bojesen  2004    146  54.60        1:58.24   
  Snedsted Svømmeklub  1:57.50                 
                     
14  Emma Kjær Johannesen  2004    135  57.81        2:01.30   
  Brønderslev SK08  2:10.81                 
                     
15  Sofie Søe Møhlenberg  2004    131  57.80        2:02.57   
  Brønderslev SK08  2:00.91                 
                     
16  Laura Katrine Dalsgaard  2004    131  57.90        2:02.63   
  Hadsund Svømmeklub  2:04.93                 
                     
17  Ea Mathiassen  2003    67  1:10.70        2:33.50   
  Sindal Svømmeforening  3:05.00                 
                     
Camilla Tommerup Sørensen  2003              DSQ  2 flyben ved start 
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  1:31.07                 
                     
 
Løb 12, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Cecilie Tommerup Sørensen  2001    356  41.19        1:27.93   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  1:22.14                 
                     
Babette Thordal  2001    339  42.18        1:29.37   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  1:32.21                 
                     
Sofie Aastrup  2002    323  43.06        1:30.82   
  Svømmeklubben Søhesten  1:34.70                 
                     
Emma Oline Gadegaard  2002    300  44.36        1:33.09   
  Svømmeklubben S 68  1:33.80                 
                     
Iben Kjær Bengtson  2002    273  44.92        1:36.10   
  Aalborg Svømmeklub  1:38.14                 
                     
Cecilie Prior  2002    269  45.14        1:36.50   
  Svømmeklubben Søhesten  1:35.48                 
                     
Josefine Weiergang  2002    258  47.23        1:37.85   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  2:05.00                 
                     
Christine Nielsen  2002    209  49.36        1:44.93   
  Svømmeklubben Søhesten  1:48.51                 
                     
Sofie Horsbøll  2002    208  48.87        1:45.13   
  Snedsted Svømmeklub  1:44.20                 
                     
10  Louise Hove  2002    207  51.41        1:45.31   
  Snedsted Svømmeklub  1:44.90                 
                     
11  Karen Pedersen  2002    201  49.80        1:46.31   
  Svømmeklubben Søhesten  1:46.84                 
                     
12  Anna Andreasen  2001    149  54.54        1:57.45   
  Aabybro Idrætsforening  2:08.05                 
                     
 
Løb 12, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1993-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Ghita Kobbelgaard  1995    567  36.21        1:15.34   
  Aalborg Svømmeklub  1:11.53                 
                     
Kathrin B. Poulsen  2000    426  39.37        1:22.86   
  Aars Svømmeklub  1:18.96                 
                     
Caroline Christensen  1999              DNS   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup  1:21.35                 
                     
Rebecca Pallesen  2000              DNS   
  Aalborg Svømmeklub  1:19.86                 
                     
Johanne Hole  2000              DSQ  Ej berø 25m 
  Frederikshavn Svømmeklub  1:22.30                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  07 januar 2017 
Licens til Aabybro Idrætsforening  Udskriftstidspunkt  14:29 
 
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DGI Landsdelsmesterskaber 2017    Udskriftsdato  07 januar 2017   
  Stævne by  Aabybro    Udskriftstidspunkt  14:35   
  Arrangør  AAIF Svømning & DGI Nordjylland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  07 januar 2017         
 
 
Løb 13, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Eigil Midboe Skou  2006    128  51.80        1:50.32   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen                   
                     
Magnus Horsbøll  2005    126  54.08        1:50.74   
  Snedsted Svømmeklub  1:49.80                 
                     
Mathias Johansen  2005    111  54.02        1:55.69   
  Aars Svømmeklub                   
                     
Johan Damsgaard Bossen  2005    105  54.84        1:57.55   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen                   
                     
Malthe Kobber Nielsen  2005    98  56.11        2:00.36   
  Svømmeklubben Nejst  2:08.90                 
                     
Malthe Melgaard Jensen  2005    90  57.54        2:04.04   
  Svømmeklubben S 68  2:11.34                 
                     
Asbjørn Vandkjær  2006              DSQ  Asynkron ben 25m 
  Svømmeklubben Nejst  2:24.17                 
                     
Elmer Oosterhof  2005              DSQ  1 hånd i vending 25m 
  Aars Svømmeklub                   
                     
Frederik Jørgensen  2006              DSQ  Ej samt. berø 50m 
  Svømmeklubben S 68                   
                     
 
Løb 13, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Christian Kornum  2003    367  38.08        1:17.67   
  Svømmeklubben Nord  1:17.05                 
                     
Jens Riisgaard-Jensen  2003    321  38.06        1:21.20   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  1:22.46                 
                     
Malik Lodberg Klein  2003    265  41.04        1:26.52   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  1:26.94                 
                     
Kristian B. Rasmussen  2003    241  42.56        1:29.24   
  Svømmeklubben S 68  1:35.00                 
                     
Frederik P. Michaelsen  2003    203  42.95        1:34.48   
  Svømmeklubben Nejst  1:43.51                 
                     
Andreas Christensen  2003    201  43.90        1:34.90   
  Svømmeklubben Søhesten  1:41.16                 
                     
Kris Jensen  2004    175  46.69        1:39.24   
  Aars Svømmeklub  1:42.01                 
                     
Jens Mejdahl Christensen  2003    156  49.17        1:43.23   
  Svømmeklubben Søhesten  1:55.89                 
                     
Oscar Pedersen  2004    155  47.99        1:43.31   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  1:47.64                 
                     
10  Frederik Gislund  2003    143  49.84        1:46.27   
  Svømmeklubben Nejst  1:55.40                 
                     
11  Victor Haunstrup  2003    130  50.13        1:49.50   
  Aabybro Idrætsforening  1:45.70                 
                     
12  August Herman Wisholm  2004    118  52.77        1:53.24   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup  1:54.11                 
                     
13  Alexander Gislund  2003    116  54.03        1:53.87   
  Svømmeklubben Nejst  2:09.23                 
                     
14  Kristian Jensen  2004    75  1:00.87        2:11.67   
  Svømmeklubben Søhesten  2:03.65                 
                     
Tobias B. Lauridsen  2004              DSQ  Ej samt berø 50m 
  Aars Svømmeklub  2:21.61                 
                     
 
Løb 13, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Søren Clement Juhl Hansen  2001    294  39.04        1:23.61   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  1:26.46                 
                     
Anders Mikkelsen  2001    273  40.49        1:25.71   
  Aabybro Idrætsforening  1:25.62                 
                     
Matias Kjær  2002    267  42.58        1:26.36   
  Aars Svømmeklub  1:23.69                 
                     
David Tuan V. Valbjørn  2002    252  40.47        1:28.01   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  1:26.04                 
                     
Victor Doré Hansen  2001    225  43.44        1:31.31   
  Hadsund Svømmeklub  1:43.27                 
                     
Andreas Strøm Hansen  2002    213  43.92        1:33.04   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup  1:35.61                 
                     
Magnus Hald  2002    211  43.68        1:33.37   
  Aars Svømmeklub  1:32.78                 
                     
Jonas D. Nielsen  2002    188  45.63        1:37.01   
  Aars Svømmeklub  1:34.68                 
                     
Nikolai Lund  2001    180  46.13        1:38.34   
  Sindal Svømmeforening  1:50.50                 
                     
10  Asger Krage Dreier  2002    130  50.38        1:49.73   
  Aabybro Idrætsforening  1:49.97                 
                     
 
Løb 13, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1993-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Andreas Rask Sørensen  1999    392  36.65        1:15.95   
  Aars Svømmeklub  1:17.23                 
                     
Rasmus Grøn  1999    198  44.70        1:35.39   
  Aabybro Idrætsforening  1:34.48                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  07 januar 2017 
Licens til Aabybro Idrætsforening  Udskriftstidspunkt  14:35 
 
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DGI Landsdelsmesterskaber 2017    Udskriftsdato  07 januar 2017   
  Stævne by  Aabybro    Udskriftstidspunkt  15:23   
  Arrangør  AAIF Svømning & DGI Nordjylland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  07 januar 2017         
 
 
Løb 14, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Patricia Nættermann  2007    155          43.26   
  Svømmeklubben S 68  43.10                 
Nikoline P. Michaelsen  2007    99          50.14   
  Svømmeklubben Nejst  54.68                 
Clara Kornum  2007    98          50.36   
  Svømmeklubben Søhesten  55.36                 
Mathilde Christiansen  2007    85          52.78   
  Svømmeklubben S 68  59.14                 
Naya Ellesøe Dalsgaard  2007    41          1:07.30   
  Svømmeklubben Nejst  1:14.74                 
Mathilde H. Rishøj  2007    32          1:13.01   
  Svømmeklubben Nejst  1:32.08                 
Sofie Borup  2007    31          1:13.64   
  Svømmeklubben Nejst  1:38.75                 
 
Løb 14, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Fenja Romanski  2005    405          31.39   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup  30.89                 
Sofie Kielgast Lauritsen  2005    285          35.28   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup  37.29                 
Kristine Vestergaard  2005    280          35.51   
  Brønderslev SK08  35.13                 
Liva Lauridsen Vorgod  2005    267          36.05   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup  38.18                 
Mie Asmussen  2005    252          36.76   
  Svømmeklubben S 68  35.33                 
Ida Rønnow  2006    251          36.80   
  Aabybro Idrætsforening  38.09                 
Cecilie P. Michaelsen  2005    238          37.46   
  Svømmeklubben Nejst  41.51                 
Matilde Thirup  2005    230          37.91   
  Svømmeklubben Nejst  41.90                 
Zenia Christensen  2005    219          38.54   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup  39.09                 
10  Signe Gade  2005    218          38.59   
  Svømmeklubben S 68  39.98                 
11  Therese J Helt  2006    218          38.61   
  Aabybro Idrætsforening  40.72                 
12  Ophelia Kronborg Jensen  2005    215          38.76   
  Aabybro Idrætsforening                   
13  Hannah Vixø Momme  2005    206          39.35   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  43.62                 
14  Clara Hejndorff Bøgsted  2006    187          40.57   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  43.21                 
15  Stine Mejdahl  2005    182          40.94   
  Svømmeklubben Søhesten  43.44                 
16  Freya Worm  2006    176          41.40   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup  41.49                 
17  Aia Caroline Abel  2006    173          41.66   
  Svømmeklubben Søhesten  44.59                 
18  Silje Dahl Kirch  2006    142          44.49   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup  48.16                 
19  Marie Elisabeth Thorsted  2006    140          44.67   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  55.00                 
20  Sofia Jørgensen  2006    130          45.77   
  Svømmeklubben S 68  46.71                 
21  Marie Albæk  2005    127          46.22   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  48.75                 
22  Christina Markussen  2005    121          46.93   
  Svømmeklubben Rask                   
23  Asta Lindgaard Nielsen  2006    115          47.75   
  Aabybro Idrætsforening  50.63                 
24  Ida Jensen  2006    94          51.09   
  Frederikshavn Svømmeklub  55.50                 
25  Beate Christensen  2005    90          51.69   
  Svømmeklubben Nejst  1:00.03                 
Clara Berendt Nørgaard  2005              DNS   
  Svømmeklubben Nejst  42.50                 
Karla Peters Andreasen  2005              DNS   
  Aars Svømmeklub                   
Sofie Maarbjerg Toft  2006              DNS   
  Aars Svømmeklub  42.93                 
Sara Kokholm  2005              DSQ  Tyvstart 
  Frederikshavn Svømmeklub  44.90                 
 
Løb 14, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Freja Romanski  2003    441          30.51   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup  29.97                 
Freja Friborg  2004    418          31.07   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  31.08                 
Lærke Kjærsgaard  2004    376          32.19   
  Svømmeklubben S 68  33.70                 
Astrid Marie Hassing  2004    363          32.57   
  Svømmeklubben Nord  32.14                 
Maja M S Sørensen  2004    346          33.08   
  Aalborg Svømmeklub  33.37                 
Victoria Bjerre  2003    343          33.19   
  Aabybro Idrætsforening  34.70                 
Lærke Asmussen  2003    331          33.57   
  Svømmeklubben S 68  32.19                 
Anna Christine Pedersen  2003    329          33.65   
  Aalborg Svømmeklub  32.62                 
Zille Haarh Svendsen  2004    325          33.79   
  Aalborg Svømmeklub  34.53                 
10  Amalie Juul Jakobsen  2003    324          33.82   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  33.03                 
11  Kirstine Jørgensen  2004    292          35.03   
  Svømmeklubben S 68  35.58                 
12  Emma Jensen  2003    290          35.11   
  Svømmeklubben S 68  36.11                 
13  Mathilde Julius  2003    271          35.91   
  Snedsted Svømmeklub  35.50                 
14  Agnes Lyndrup  2004    270          35.94   
  Snedsted Svømmeklub  38.70                 
15  Sille Lindberg  2003    266          36.13   
  Aabybro Idrætsforening  35.97                 
16  Amelie Thordal  2003    262          36.30   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  36.46                 
17  Louise Høeg  2003    253          36.74   
  Aalborg Svømmeklub  38.02                 
18  Sarah Brix  2004    242          37.25   
  Svømmeklubben Søhesten  36.10                 
19  Mille Fischer Hovalt  2004    240          37.35   
  Svømmeklubben Søhesten  37.42                 
20  Sisse Ø. Nielsen  2003    217          38.66   
  Svømmeklubben Søhesten  37.98                 
21  Allie Brandt  2004    211          39.00   
  Frederikshavn Svømmeklub  38.58                 
22  Emma Bojesen  2004    206          39.32   
  Snedsted Svømmeklub  39.70                 
23  Josephine Christensen  2004    200          39.69   
  Svømmeklubben Søhesten  39.16                 
24  Katrine Anderson  2003    174          41.62   
  Svømmeklubben Rask  42.20                 
25  Michelle Bloch Sørensen  2004    168          42.11   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup  42.41                 
26  Freja Lund  2003    166          42.25   
  Sindal Svømmeforening  45.20                 
27  Sarah Borup  2004    165          42.36   
  Svømmeklubben Nejst  52.58                 
28  Sofie Søe Møhlenberg  2004    154          43.28   
  Brønderslev SK08  42.25                 
29  Emma Kjær Johannesen  2004    153          43.36   
  Brønderslev SK08  46.99                 
30  Ea Mathiassen  2003    137          45.06   
  Sindal Svømmeforening  47.00                 
 
Løb 14, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Nete Lund Madsen  2001    481          29.66   
  Aalborg Svømmeklub  29.51                 
Mary Hole  2001    479          29.69   
  Frederikshavn Svømmeklub  29.90                 
Cecilie Tommerup Sørensen  2001    473          29.82   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  28.71                 
Maiken Kjærsgaard  2002    446          30.41   
  Svømmeklubben S 68  30.83                 
Emma Viborg Larsen  2001    427          30.86   
  Aabybro Idrætsforening  29.85                 
Cecilie V Jensen  2002    413          31.19   
  Svømmeklubben S 68  30.44                 
Louise Hove  2002    391          31.78   
  Snedsted Svømmeklub  33.40                 
Sara Falch  2002    375          32.21   
  Aars Svømmeklub  32.59                 
Emma Rose Treney  2002    357          32.74   
  Aabybro Idrætsforening  31.94                 
10  Julie Heby Kanstrup  2002    351          32.94   
  Aabybro Idrætsforening  32.61                 
11  Josefine Weiergang  2002    348          33.04   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  34.17                 
12  Nadia Burholt  2002    330          33.62   
  Svømmeklubben Søhesten  35.71                 
13  Emma Oline Gadegaard  2002    307          34.43   
  Svømmeklubben S 68  34.62                 
14  Karoline Toftelund  2001    290          35.11   
  Svømmeklubben Søhesten  34.87                 
15  Iben Kjær Bengtson  2002    285          35.29   
  Aalborg Svømmeklub  34.47                 
16  Karen Pedersen  2002    281          35.46   
  Svømmeklubben Søhesten  34.65                 
17  Sofie Horsbøll  2002    279          35.54   
  Snedsted Svømmeklub  35.70                 
18  Freya Kobber Nielsen  2001    267          36.06   
  Svømmeklubben Nejst  40.39                 
19  Cecilie Prior  2002    267          36.07   
  Svømmeklubben Søhesten  42.65                 
20  Christine Nielsen  2002    254          36.67   
  Svømmeklubben Søhesten  37.69