Resultater for Espoo Swim Games 2016
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Espoo Swim Games | Tulostuspäivämäärä | 02 lokakuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 13:03 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 02 lokakuu 2016 |
Laji 10, 100m Selkäuinti Pojat, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Onni Äijälä | 2004 | 34.38 | 1:13.50 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:13.88 | |||||||||
2 | Akseli Leppänen | 2004 | 37.80 | 1:17.24 | ||||||
Cetus Espoo | 1:17.57 | |||||||||
3 | Viktor Asklöf | 2004 | 41.81 | 1:25.72 | ||||||
Cetus Espoo | 1:28.07 | |||||||||
4 | Aron Forslund | 2005 | 44.07 | 1:29.34 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
5 | Yufei Meng | 2004 | 44.61 | 1:29.75 | ||||||
Cetus Espoo | 1:29.61 | |||||||||
6 | Juuso Pulkkinen | 2004 | 44.41 | 1:30.81 | ||||||
Cetus Espoo | 1:30.98 | |||||||||
7 | Jeremy Valkeavuori | 2004 | 43.69 | 1:31.00 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:35.39 | |||||||||
8 | Eetu Syrjälä | 2004 | 46.48 | 1:34.82 | ||||||
Octopus Lohja | 1:40.09 | |||||||||
9 | Nuutti Laitinen | 2004 | 47.47 | 1:35.50 | ||||||
Cetus Espoo | 1:38.14 | |||||||||
10 | Leo Zurban | 2004 | 47.34 | 1:36.83 | ||||||
Cetus Espoo | 1:40.34 | |||||||||
11 | Alvar Aho | 2004 | 47.80 | 1:38.84 | ||||||
Cetus Espoo | 1:41.75 | |||||||||
12 | Lucas Lönnblad | 2004 | 48.77 | 1:38.91 | ||||||
Cetus Espoo | 1:47.23 | |||||||||
13 | Samuli Masalin | 2004 | 48.04 | 1:39.43 | ||||||
Cetus Espoo | 1:37.91 | |||||||||
14 | Jesse Virkkala | 2004 | 1:43.67 | 1:43.67 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:47.64 | |||||||||
15 | Teo Mattelmäki | 2005 | 49.44 | 1:44.58 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
16 | Eeti Virolainen | 2004 | 50.21 | 1:45.02 | ||||||
Octopus Lohja | 1:44.59 | |||||||||
17 | Samuel Saari | 2004 | 51.71 | 1:45.07 | ||||||
Cetus Espoo | 1:43.25 | |||||||||
18 | Eeli Partanen | 2005 | 51.87 | 1:47.38 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
19 | Oscar Westerberg | 2005 | 53.88 | 1:50.63 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
20 | Jan-aleks Vallius | 2004 | 54.33 | 1:52.26 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:42.82 | |||||||||
21 | Yash Nagal | 2004 | 1:55.58 | 1:55.58 | ||||||
Cetus Espoo | 2:01.57 | |||||||||
22 | Leo Hautaniemi | 2004 | 57.21 | 1:57.08 | ||||||
Cetus Espoo | 1:53.83 | |||||||||
- | Daniel Bun | 2004 | DNS | |||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
- | Justus Holtari | 2004 | DNS | |||||||
Cetus Espoo | 1:35.80 | |||||||||
- | Leevi Lassila | 2004 | DNS | |||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
- | Miikka Visto | 2004 | DNS | |||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
- | Henri Korpi | 2004 | DSQ | |||||||
Octopus Lohja | 1:28.56 | |||||||||
SW 6.3 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Laji 10, 100m Selkäuinti Pojat, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Oscar Skjäl | 2002 | 32.29 | 1:06.47 | ||||||
Cetus Espoo | 1:05.99 | |||||||||
2 | Rasmus Söderholm | 2002 | 33.13 | 1:07.16 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:07.85 | |||||||||
3 | Niklas Hatakka | 2003 | 34.72 | 1:10.26 | ||||||
Cetus Espoo | 1:12.96 | |||||||||
4 | Mikael Virtanen | 2002 | 34.88 | 1:11.21 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:09.63 | |||||||||
5 | Mihail Khanoukaev | 2002 | 35.47 | 1:11.66 | ||||||
Cetus Espoo | 1:12.09 | |||||||||
6 | Aapo Liljaniemi | 2002 | 36.16 | 1:12.01 | ||||||
Nurmijärven Uinti | 1:22.06 | |||||||||
7 | Leo Mikkonen | 2002 | 35.08 | 1:12.48 | ||||||
Cetus Espoo | 1:11.07 | |||||||||
8 | Verneri Viisanen | 2002 | 35.43 | 1:12.55 | ||||||
Cetus Espoo | 1:16.95 | |||||||||
9 | Pauli Rantamäki | 2003 | 36.04 | 1:15.34 | ||||||
Octopus Lohja | 1:17.59 | |||||||||
10 | Dorian Sadojevic Jelacik | 2002 | 36.73 | 1:15.39 | ||||||
Cetus Espoo | 1:13.52 | |||||||||
11 | Markus Nuorinko | 2003 | 35.62 | 1:15.63 | ||||||
Nummelan Kisaajat | 1:15.78 | |||||||||
12 | Martti Rautell | 2002 | 37.63 | 1:16.83 | ||||||
Octopus Lohja | 1:13.56 | |||||||||
13 | Max Eriksson | 2002 | 39.77 | 1:20.69 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 1:18.98 | |||||||||
14 | Elias Jääskeläinen | 2002 | 40.57 | 1:23.01 | ||||||
Cetus Espoo | 1:24.30 | |||||||||
15 | Kasper Holopainen | 2003 | 41.64 | 1:24.71 | ||||||
Nummelan Kisaajat | 1:24.41 | |||||||||
16 | Atte Poikela | 2003 | 43.30 | 1:27.66 | ||||||
Cetus Espoo | 1:27.77 | |||||||||
17 | Kiarash Javidi Firooz Toussi | 2003 | 43.80 | 1:28.16 | ||||||
Cetus Espoo | 1:32.30 | |||||||||
18 | Sebastian Stenbacka | 2002 | 42.28 | 1:28.19 | ||||||
Octopus Lohja | 1:33.72 | |||||||||
19 | Oliver Hanhimäki | 2003 | 43.56 | 1:29.99 | ||||||
Octopus Lohja | 1:31.03 | |||||||||
20 | Kasimir Riihelä | 2002 | 42.78 | 1:30.45 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:37.15 | |||||||||
21 | Sam Zamanimehr | 2003 | 44.83 | 1:32.47 | ||||||
Cetus Espoo | 1:38.41 | |||||||||
22 | Rasmus Mykkänen | 2003 | 46.15 | 1:32.95 | ||||||
Cetus Espoo | 1:29.81 | |||||||||
23 | Jerry Saarelma | 2003 | 45.32 | 1:35.77 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
24 | Joonatan Kuivalainen | 2003 | 48.52 | 1:38.73 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:41.36 | |||||||||
25 | Niko Silander | 2003 | 59.40 | 2:03.64 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
26 | Aapo Rasinmäki | 2003 | 1:01.09 | 2:04.66 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 2:00.46 | |||||||||
- | Onni Järvinen | 2002 | DNS | |||||||
HTU Stadi | 1:32.10 | |||||||||
- | Akseli Lehtonen | 2002 | DSQ | |||||||
Octopus Lohja | 1:14.08 | |||||||||
SW 6.3 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Manu Rosendahl | 2003 | DSQ | |||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:48.67 | |||||||||
SW 6.3 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Laji 10, 100m Selkäuinti Pojat, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Anton Nuottajärvi | 2000 | 29.83 | 1:02.22 | ||||||
Cetus Espoo | 1:00.48 | |||||||||
2 | Alex Garcia De La CADeNA | 2000 | 30.60 | 1:02.67 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Joona Ruuskanen | 2000 | 31.24 | 1:05.07 | ||||||
Cetus Espoo | 1:07.45 | |||||||||
4 | Eetu Einto | 2001 | 31.90 | 1:06.33 | ||||||
Nurmijärven Uinti | 1:05.42 | |||||||||
5 | Saku Suomalainen | 2001 | 32.57 | 1:06.36 | ||||||
Cetus Espoo | 1:07.01 | |||||||||
6 | Alex Lassila | 2000 | 32.75 | 1:07.57 | ||||||
Cetus Espoo | 1:07.37 | |||||||||
7 | Eetu Isosuo | 2000 | 34.33 | 1:10.19 | ||||||
Cetus Espoo | 1:12.26 | |||||||||
8 | Ivan Turbin | 2001 | 35.21 | 1:14.00 | ||||||
Cetus Espoo | 1:14.22 | |||||||||
9 | Henrik Martola | 2000 | 36.32 | 1:14.11 | ||||||
Cetus Espoo | 1:14.80 | |||||||||
10 | Samuli Hartikainen | 2001 | 36.17 | 1:14.50 | ||||||
Cetus Espoo | 1:16.72 | |||||||||
11 | Ville Lauslahti | 2001 | 35.89 | 1:16.47 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
12 | Kristoffer Kulju | 2001 | 37.76 | 1:16.51 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 1:18.32 | |||||||||
13 | Pyry Räisänen | 2001 | 37.36 | 1:18.13 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | 1:23.06 | |||||||||
14 | Veikka Weckman | 2001 | 40.53 | 1:23.83 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:29.49 | |||||||||
- | Eemeli Raninen | 2001 | DNS | |||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:08.01 | |||||||||
- | Jere Ruuhonen | 2001 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | 1:04.99 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.06 | Tulostuspäivämäärä | 02 lokakuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 13:03 |