2020-02-20   00:45:41
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Tatti-uinnit 2016

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Kisajakso

Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Tatti-uinnit 2016    Tulostuspäivämäärä  15 lokakuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Kemi    Tulostusaika  15:38   
  Järjestäjä  Kemin Työväen Uimarit ry         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  15 lokakuu 2016         
 
 
Laji 22, 100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Elias Mikkonen  2005      44.59        1:33.05   
  Oulun Lohet                   
                     
Kalle Pesälä  2006      44.14        1:33.18   
  Kempeleen Pyrintö  1:33.72                 
                     
Elias Laukka  2005      51.18        1:42.46   
  Kempeleen Pyrintö  1:41.33                 
                     
Nooa Kaunisto  2007      49.88        1:42.98   
  Kemin Uimaseura  1:46.20                 
                     
Miko Saukkonen  2006      50.47        1:43.12   
  Kemin Uimaseura  1:42.38                 
                     
Aapo Frant  2005      52.21        1:47.81   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
Paavo Tapio  2005      54.66        1:49.30   
  Oulun Lohet  1:47.17                 
                     
Olli Talus  2005      55.41        1:52.43   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
Julius Schroderus  2006              DSQ   
  Kempeleen Pyrintö  1:33.84                 
  SW 8.3 Eriaikainen jalkaliike               
                     
 
Laji 22, 100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Magnus Kuitunen  2004      36.49        1:17.92   
  Oulun Uinti 1906  1:18.28                 
                     
Roope Mutanen  2003      37.37        1:20.38   
  Haukiputaan Heitto  1:22.65                 
                     
Arttu Haipus  2004      39.58        1:24.96   
  Kempeleen Pyrintö  1:28.15                 
                     
Roope Hyvärinen  2003      39.77        1:25.42   
  Kemin Työväen Uimarit  1:27.16                 
                     
Lauri Saarela  2003      40.88        1:25.43   
  Oulun Lohet  1:22.18                 
                     
Karlo Kilpinen  2003      42.41        1:25.91   
  Kemin Uimaseura  1:26.47                 
                     
Nikolai Em  2004      45.42        1:33.14   
  Oulun Lohet  1:32.25                 
                     
Jere Heikkilä  2004      47.94        1:38.00   
  Kempeleen Pyrintö  1:36.25                 
                     
Otso Kotila  2004      50.90        1:43.63   
  Oulun Lohet                   
                     
Alex Kortesalmi  2004              DSQ   
  Rovaniemen Uimaseura  1:47.20                 
  SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen)               
                     
Onni Kelloniemi  2004              DSQ   
  Kemijärven Kaiku                   
  SW 7.4 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen               
                     
Toni Lipponen  2003              DSQ   
  Kemin Uimaseura                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 22, 100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Kalle Karhunen  2001      34.93        1:14.50   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
Aatu Pirneskoski  2001      35.29        1:15.04   
  Kemin Työväen Uimarit  1:13.43                 
                     
Severi Raunama  2001      36.37        1:18.15   
  Haukiputaan Heitto  1:24.01                 
                     
Eemeli Kauppila  2002      37.81        1:22.09   
  Oulun Lohet  1:22.24                 
                     
Juuso Mikael Tiensuu  2001      38.12        1:22.76   
  Kemin Uimaseura                   
                     
Joona Annunen  2002      41.20        1:25.81   
  Oulun Lohet  1:24.34                 
                     
Aleksanteri Angelva  2001              DSQ   
  Rovaniemen Uimaseura                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 22, 100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Santeri Leppälä  1998      30.27        1:04.15   
  Kemin Uimaseura  1:03.87                 
                     
Tapio Siltari  1963      35.96        1:19.11   
  Kemin Uimaseura  1:17.39                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspäivämäärä  15 lokakuu 2016 
Lisenssinhaltija: Kemin Työväen Uimarit  Tulostusaika  15:38 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner