Tulokset Ã…SK Games 2016
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | ÅSK Games 2016 | Tulostuspäivämäärä | 08 lokakuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Turku | Tulostusaika | 16:56 | |||
Järjestäjä | Åbo Simklubb - Uintiklubi Turku ry | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 08 lokakuu 2016 |
Laji 1, N, T-15 4 x 50 m skuv, Loppukilpailut 15 v ja nuoremmat |
Sponsori: Diacor |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Åsk Iku Tytöt 1 | 2001 | 621 | 2:01.93 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:00.80 | |||||||||
Emilie Pärnänen | 2002 | 30.51 | 30.51 | |||||||
Emilia Liven | 2002 | 33.90 | 1:04.41 | |||||||
Minka Halava | 2001 | 31.14 | 1:35.55 | |||||||
Sini Silvennoinen | 2002 | 26.38 | 2:01.93 | |||||||
2 | Swim Naiset Ikm | 2001 | 573 | 2:05.21 | ||||||
Swimming Jyväskylä | 2:04.26 | |||||||||
Mia Pentti | 2002 | 29.04 | 29.04 | |||||||
Martta Ruuska | 2003 | 35.40 | 1:04.44 | |||||||
Sara Virtanen | 2002 | 31.41 | 1:35.85 | |||||||
Peppi Palokangas | 2002 | 29.36 | 2:05.21 | |||||||
3 | Swim Naiset Ikm 2 | 2001 | 481 | 2:12.70 | ||||||
Swimming Jyväskylä | 2:13.54 | |||||||||
Sanni Lampi | 2001 | 32.93 | 32.93 | |||||||
Saana Järvinen | 2003 | 37.90 | 1:10.83 | |||||||
Riina Koskinen | 2001 | 32.90 | 1:43.73 | |||||||
Viivi Merisalo | 2002 | 28.97 | 2:12.70 | |||||||
4 | Åsk Iku Tytöt 3 | 2001 | 456 | 2:15.13 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:14.81 | |||||||||
Katariina Niemi | 2002 | 33.02 | 33.02 | |||||||
Manja Lindell | 2004 | 38.64 | 1:11.66 | |||||||
Sonila Selimi | 2005 | 33.49 | 1:45.15 | |||||||
Maija Nurmi | 2003 | 29.98 | 2:15.13 | |||||||
5 | Åsk Iku Tytöt 4 | 2001 | 433 | 2:17.47 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:17.84 | |||||||||
Kaisla Kangas | 2002 | 33.86 | 33.86 | |||||||
Kerttu Nurmi | 2003 | 39.80 | 1:13.66 | |||||||
Iris Hanski | 2003 | 33.23 | 1:46.89 | |||||||
Aino Rantala | 2004 | 30.58 | 2:17.47 | |||||||
6 | Cetus 1 | 2001 | 354 | 2:26.96 | ||||||
Cetus Espoo | 2:29.01 | |||||||||
Louna Kasvio | 2006 | 38.70 | 38.70 | |||||||
Tuuli Pippuri | 2005 | 39.77 | 1:18.47 | |||||||
Inka Vahtola | 2005 | 36.67 | 1:55.14 | |||||||
Kira Lindroos | 2005 | 31.82 | 2:26.96 | |||||||
7 | Åsk Räyhätädit | 2005 | 331 | 2:30.29 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:28.46 | |||||||||
Kukka Kangas | 2005 | 37.20 | 37.20 | |||||||
Ellen Kaituri | 2006 | 39.73 | 1:16.93 | |||||||
Minttu Kiili | 2005 | 1:13.36 | 2:30.29 | |||||||
Tiitu Koskinen | 2005 | 2:30.29 | ||||||||
8 | Åsk Junior A | 2001 | 321 | 2:31.87 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:29.19 | |||||||||
Heinä Tanskanen | 2003 | 37.34 | 37.34 | |||||||
Ella-Maria Tiainen | 2002 | 41.54 | 1:18.88 | |||||||
Ilona Juuri | 2002 | 38.20 | 1:57.08 | |||||||
Nea Juslén | 2002 | 34.79 | 2:31.87 | |||||||
9 | Cetus 2 | 2001 | 290 | 2:37.10 | ||||||
Cetus Espoo | 2:44.33 | |||||||||
Wilma Sundt | 2006 | 43.82 | 43.82 | |||||||
Rina Rantanen | 2005 | 42.26 | 1:26.08 | |||||||
Sofia Rinne | 2005 | 37.46 | 2:03.54 | |||||||
Celina Siggberg | 2005 | 33.56 | 2:37.10 | |||||||
10 | Swim Tytöt 1 | 2001 | 286 | 2:37.88 | ||||||
Swimming Jyväskylä | 2:34.35 | |||||||||
Emma Mangeloja | 2003 | 40.83 | 40.83 | |||||||
Noora Kuparinen | 2004 | 42.21 | 1:23.04 | |||||||
Aada Tourunen | 2004 | 39.90 | 2:02.94 | |||||||
Anna Kajosmäki | 2004 | 34.94 | 2:37.88 | |||||||
11 | Uikaa Tytöt 2 | 2001 | 235 | 2:48.46 | ||||||
Uimaseura Kaarina | 2:53.49 | |||||||||
Tuuli Koivunen | 2002 | 41.62 | 41.62 | |||||||
Ulla Haarala | 2004 | 46.16 | 1:27.78 | |||||||
Aino Haarala | 2001 | 40.90 | 2:08.68 | |||||||
Aleksandra Hiekka | 2004 | 39.78 | 2:48.46 | |||||||
12 | Swim Tytöt 3 | 2001 | 171 | 3:07.27 | ||||||
Swimming Jyväskylä | 2:55.50 | |||||||||
Suvi Riipinen | 2003 | 44.30 | 44.30 | |||||||
Ines Lähteinen | 2003 | 52.00 | 1:36.30 | |||||||
Juuli Kinnunen | 2004 | 46.84 | 2:23.14 | |||||||
Denise Palonen | 2005 | 44.13 | 3:07.27 | |||||||
- | Swim Tytöt 2 | 2001 | DSQ | |||||||
Swimming Jyväskylä | 2:45.24 | |||||||||
Veera Kinnunen | 2004 | 39.96 | 39.96 | |||||||
Ruusu Nieminen | 2002 | 44.54 | 1:24.50 | |||||||
SW 10.11 Vaihtorikko | ||||||||||
- | Tatu M Mehiläinen | 2002 | DSQ | |||||||
Tatu Tampere | 2:23.61 | |||||||||
Emmi Manninen | 2004 | 37.73 | 37.73 | |||||||
SW 10.11 Vaihtorikko | ||||||||||
- | Uikaa Tytöt 1 | 2001 | DSQ | |||||||
Uimaseura Kaarina | ||||||||||
Sini Salmi | 2004 | 37.28 | 37.28 | |||||||
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa | ||||||||||
- | Uikaa Tytöt 3 | 2001 | DSQ | |||||||
Uimaseura Kaarina | 3:18.80 | |||||||||
Maikki Hämäläinen | 2006 | 53.67 | 53.67 | |||||||
SW 10.11 Vaihtorikko | ||||||||||
- | Åsk Iku Tytöt 2 | 2001 | DSQ | |||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:11.03 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 1, N, T-15 4 x 50 m skuv, Loppukilpailut 16 - 99 v |
Sponsori: Diacor |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Näsärit | 1990 | 631 | 2:01.27 | ||||||
Tatu Tampere | 2:01.56 | |||||||||
Noora Kukkonen | 1999 | 31.69 | 31.69 | |||||||
Noora Poutanen | 1999 | 34.66 | 1:06.35 | |||||||
Annika Karinkanta | 2000 | 28.67 | 1:35.02 | |||||||
Emma-Lotta Tynkkynen | 1999 | 26.25 | 2:01.27 | |||||||
2 | Åsk Naiset 1 | 2000 | 600 | 2:03.33 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:02.20 | |||||||||
Veera Rinne | 1998 | 31.46 | 31.46 | |||||||
Iida Vallenius | 1999 | 35.79 | 1:07.25 | |||||||
Roosa Mört | 1999 | 28.46 | 1:35.71 | |||||||
Tiia Puolakka | 1998 | 27.62 | 2:03.33 | |||||||
3 | Tatummuijjat | 2000 | 584 | 2:04.44 | ||||||
Tatu Tampere | 2:02.67 | |||||||||
Aino Puomila | 1992 | 31.07 | 31.07 | |||||||
Ada Alajääskö | 1998 | 35.69 | 1:06.76 | |||||||
Elina Karinkanta | 2000 | 29.54 | 1:36.30 | |||||||
Mari Kausiala | 1997 | 28.14 | 2:04.44 | |||||||
4 | Gladius | 2000 | 532 | 2:08.36 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | 2:09.92 | |||||||||
Sara Lehtolainen | 1996 | 32.91 | 32.91 | |||||||
Iiris Himanto | 2001 | 34.93 | 1:07.84 | |||||||
Viivi Sorri | 2003 | 33.04 | 1:40.88 | |||||||
Siiri Einiö | 2003 | 27.48 | 2:08.36 | |||||||
5 | Åsk Naiset 2 | 2000 | 497 | 2:11.27 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:06.34 | |||||||||
Roosa Rekola | 2000 | 33.10 | 33.10 | |||||||
Linda-Marie Slotte | 1994 | 38.85 | 1:11.95 | |||||||
Helene Helo | 1999 | 31.25 | 1:43.20 | |||||||
Miia Hurskainen | 1992 | 28.07 | 2:11.27 | |||||||
6 | Swim Mop1 | 2000 | 379 | 2:23.75 | ||||||
Swimming Jyväskylä | 2:24.41 | |||||||||
Inka Metiäinen | 2003 | 37.93 | 37.93 | |||||||
Noora Leppänen | 2001 | 42.83 | 1:20.76 | |||||||
Amanda Paukkunen | 2002 | 32.32 | 1:53.08 | |||||||
Cecilia Raudaskoski | 2002 | 30.67 | 2:23.75 | |||||||
- | Swim Mop2 | 2000 | DSQ | |||||||
Swimming Jyväskylä | 2:21.56 | |||||||||
Mimosa Seijari | 2001 | 39.21 | 39.21 | |||||||
Siiri Pellinen | 2003 | 35.54 | 1:14.75 | |||||||
Hanna Mangeloja | 2001 | 33.42 | 1:48.17 | |||||||
SW 10.11 Vaihtorikko | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 | Tulostuspäivämäärä | 08 lokakuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | Tulostusaika | 16:56 |