Resultat för Arne Borgs minne & TYR sprint
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Söndag Pass2
Resultat Gren 37 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Arne Borgs minne TYR sprint | Utskriftsdatum | 25 september 2016 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 18:16 | |||
Arrangör | SKK | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 25 september 2016 |
Gren 37, 50m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Tor Selander | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 26.48 | ||||||
2 | Axel Flykt-Rosén | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 26.56 | ||||||
2 | Carl Wennerholm | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 26.56 | ||||||
4 | Felix Andersson | 2002 | Simklubben Neptun | 27.14 | ||||||
5 | Lukas Malmström | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 27.55 | ||||||
6 | Emil Tikkanen | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 27.86 | ||||||
7 | Mattias Kvist | 2003 | Ösmo Simsällskap | 27.96 | ||||||
8 | Algot Lindwall | 2002 | Tyresö Simsällskap | 28.24 | ||||||
9 | Linus Thörn | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 28.26 | ||||||
10 | Timothy Westmoreland | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 28.27 | ||||||
11 | Juan Esbjörnsson | 2002 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 28.54 | ||||||
12 | Alexandr Sidorov | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 28.68 | ||||||
13 | Axel von Goës | 2002 | Täby Sim | 28.83 | ||||||
14 | Isak Wallström-Blomgren | 2003 | Simklubben Neptun | 28.87 | ||||||
15 | Elliot Fielder | 2003 | Motala Simsällskap | 29.09 | ||||||
16 | Otto Lundberg | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 29.15 | ||||||
17 | Henrik Eriksson | 2002 | Motala Simsällskap | 29.21 | ||||||
18 | Isac Persson Taylor | 2003 | Täby Sim | 29.22 | ||||||
19 | Johan Allberg | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 29.53 | ||||||
20 | Erik Åstrand | 2003 | Täby Sim | 29.54 | ||||||
21 | Otto Reithner | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 29.68 | ||||||
22 | Gustav Ahlqvist | 2003 | Täby Sim | 30.07 | ||||||
23 | Tor Stein | 2003 | Täby Sim | 30.29 | ||||||
24 | Edvin Eskilsson | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 30.41 | ||||||
25 | Isac Rune | 2003 | Täby Sim | 30.79 | ||||||
26 | Johannes Fällgren | 2002 | Lidingö Simklubb | 30.89 | ||||||
27 | Samuel Ekström | 2002 | Gustavsbergs Simsällskap | 30.92 | ||||||
28 | Malte Haargaard | 2003 | Simklubben Neptun | 31.05 | ||||||
29 | Alexander Bergström | 2002 | Täby Sim | 31.07 | ||||||
30 | Simon Lörinc | 2003 | Täby Sim | 31.31 | ||||||
31 | Nicholas Weis Shore | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 31.47 | ||||||
32 | Gustav Sartor | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 32.13 | ||||||
33 | Liam Björklund | 2003 | Ösmo Simsällskap | 32.19 | ||||||
34 | Siavash Vatani | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 32.21 | ||||||
35 | Karl Lingham | 2002 | Täby Sim | 32.39 | ||||||
35 | Liam Gabrielsson | 2003 | Täby Sim | 32.39 | ||||||
37 | Fredrick Grundin | 2003 | Täby Sim | 32.51 | ||||||
38 | Hampus Wikner | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 32.77 | ||||||
39 | Simon Seel | 2003 | Täby Sim | 32.98 | ||||||
40 | Anton Hägbom | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 33.00 | ||||||
41 | Dimitris Ladis | 2003 | Täby Sim | 33.03 | ||||||
42 | Marcus Hedlund | 2002 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 33.36 | ||||||
43 | Emil Gillman | 2003 | Tyresö Simsällskap | 33.85 | ||||||
44 | Arvid Nilsson | 2003 | Gustavsbergs Simsällskap | 34.20 | ||||||
45 | Sebastian Hosokawa | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 34.38 | ||||||
46 | Elias Kling | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 34.72 | ||||||
47 | Rikard Turén | 2003 | Gustavsbergs Simsällskap | 35.15 | ||||||
48 | Samuel Nilsson | 2003 | Täby Sim | 35.16 | ||||||
49 | Max Eriksson | 2003 | Gustavsbergs Simsällskap | 35.20 | ||||||
50 | Jesper Sandström | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 36.31 | ||||||
51 | Dennis de Oliveira | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 36.49 | ||||||
52 | Gustaf Lindewald | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.76 | ||||||
- | David Alonso | 2003 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 25 september 2016 |
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb | Utskriftstid | 18:16 |