Results for Arne Borgs minne & TYR sprint
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Gren 3 (Finaler) - Officiell |
Tvling | Arne Borgs minne TYR sprint | Utskriftsdatum | 25 september 2016 | |||
Tvlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 10:49 | |||
Arrangr | SKK | |||||
Bassng | 25m | |||||
Tvlingsdatum | 25 september 2016 |
Gren 3, 100m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Fdd | Frening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Paola Kylberg | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 30.71 | 1:07.01 | |||||
2 | Jennifer Bergstrm | 2002 | kersberga Simsllskap | 31.49 | 1:07.65 | |||||
3 | Sofia Walsh | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 32.12 | 1:11.73 | |||||
4 | Embla Brjesson | 2002 | Tby Sim | 33.56 | 1:12.05 | |||||
5 | Tora Hansson | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 34.95 | 1:12.48 | |||||
6 | Rebecca Sandstrm | 2003 | Liding Simklubb | 32.10 | 1:12.92 | |||||
7 | Rebecca Gustafsson | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 32.83 | 1:13.42 | |||||
8 | Felicia stlund | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 35.41 | 1:13.97 | |||||
9 | Ingrid Franks | 2003 | Tby Sim | 35.02 | 1:14.30 | |||||
10 | Nora Segerstrm | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 34.74 | 1:14.69 | |||||
11 | Erica Sundholm | 2002 | Simklubben Neptun | 34.14 | 1:14.82 | |||||
12 | Lovisa Liljeblad | 2002 | kersberga Simsllskap | 34.98 | 1:15.56 | |||||
13 | Izabelle Lindberg | 2003 | Tby Sim | 34.58 | 1:15.77 | |||||
14 | Thilda Strm | 2003 | Tby Sim | 35.19 | 1:15.82 | |||||
15 | Klara Alte | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 35.40 | 1:15.88 | |||||
16 | Victoria Danielsson | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 34.70 | 1:15.97 | |||||
17 | Sophie Bladin | 2002 | Simklubben Neptun | 34.31 | 1:16.10 | |||||
18 | Cecilia Viberg | 2003 | Liding Simklubb | 35.92 | 1:16.38 | |||||
19 | Elsa Djuphammar | 2003 | Simklubben Neptun | 35.86 | 1:16.78 | |||||
20 | Lovisa Edman | 2003 | Simklubben Neptun | 35.78 | 1:16.84 | |||||
21 | Klara Eklf | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 35.11 | 1:16.89 | |||||
22 | Matilda Ringbom | 2003 | Tyres Simsllskap | 35.72 | 1:16.98 | |||||
23 | Josefine Torell | 2002 | Liding Simklubb | 35.35 | 1:17.02 | |||||
24 | Liv Tibblin Wahnberg | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 35.68 | 1:17.18 | |||||
25 | Stella Alin | 2002 | Tby Sim | 35.78 | 1:17.23 | |||||
26 | Madicken Eriksson | 2003 | Simklubben Neptun | 36.44 | 1:17.81 | |||||
27 | Anna Westborg | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 34.93 | 1:17.98 | |||||
28 | Hilma Brunnberg | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 37.49 | 1:18.79 | |||||
29 | Jemina Granholm | 2002 | Botkyrka-Rnninge Simsllskap | 34.40 | 1:18.80 | |||||
30 | Alva Udell | 2003 | Botkyrka-Rnninge Simsllskap | 37.29 | 1:19.26 | |||||
31 | Vendela Hillstrm | 2003 | Simklubben Neptun | 36.41 | 1:19.50 | |||||
32 | Heidi Saluveer | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 36.49 | 1:19.59 | |||||
33 | Elin Andersson | 2003 | Tby Sim | 36.14 | 1:19.76 | |||||
34 | Hanna Mehari | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 37.63 | 1:19.94 | |||||
35 | Hedda Wallberg | 2003 | Simklubben Neptun | 37.08 | 1:20.20 | |||||
36 | Isabella Galway | 2003 | kersberga Simsllskap | 37.41 | 1:20.79 | |||||
37 | Emma Strhle | 2002 | Tyres Simsllskap | 36.70 | 1:21.15 | |||||
38 | Sofia Bjrkman | 2002 | Tyres Simsllskap | 38.18 | 1:21.17 | |||||
39 | Irma kerblom | 2002 | Liding Simklubb | 36.49 | 1:21.39 | |||||
40 | Isabelle Brodd | 2003 | Simklubben Neptun | 38.60 | 1:21.40 | |||||
41 | Nina Takolander | 2003 | Tby Sim | 37.57 | 1:21.47 | |||||
42 | Julia Grill | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 36.05 | 1:21.52 | |||||
43 | Embla Wihk | 2002 | Simklubben Neptun | 37.46 | 1:21.54 | |||||
44 | Naomi Sterling | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 38.00 | 1:21.74 | |||||
45 | Isadora Rosn | 2002 | Motala Simsllskap | 35.82 | 1:21.82 | |||||
46 | Julia Gunneriusson | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 37.69 | 1:22.00 | |||||
47 | Saga Grindberg | 2003 | Tby Sim | 39.31 | 1:22.13 | |||||
48 | Alexandra Reiman | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.85 | 1:22.18 | |||||
49 | Amanda Andersson | 2003 | Liding Simklubb | 39.13 | 1:22.63 | |||||
50 | Daniella Berglund | 2002 | Liding Simklubb | 36.59 | 1:22.65 | |||||
50 | Ella Trnqvist | 2003 | Tyres Simsllskap | 38.07 | 1:22.65 | |||||
52 | Lova Gottberg | 2003 | Simklubben Neptun | 38.75 | 1:23.04 | |||||
53 | Klara Hjalt | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 39.00 | 1:23.50 | |||||
54 | Olivia stlund | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 39.65 | 1:23.67 | |||||
55 | Rebecka Ishaq | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 39.25 | 1:23.74 | |||||
56 | Emelie Lindholm | 2003 | Tyres Simsllskap | 38.38 | 1:23.75 | |||||
57 | Linn Claesson | 2002 | smo Simsllskap | 38.93 | 1:24.29 | |||||
58 | Filippa Tottie-Hkansson | 2003 | Tyres Simsllskap | 38.23 | 1:24.39 | |||||
59 | Maja Gunnarson | 2003 | Simklubben Neptun | 39.02 | 1:24.53 | |||||
60 | Maja Skld | 2002 | Tby Sim | 40.06 | 1:25.73 | |||||
61 | Sara Krvestedt | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 40.53 | 1:26.23 | |||||
62 | Anna Werme | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 40.51 | 1:26.75 | |||||
63 | Tuva Walnum | 2003 | Liding Simklubb | 42.08 | 1:27.34 | |||||
64 | Kore Dana Plunkett | 2003 | Tby Sim | 40.98 | 1:27.91 | |||||
65 | Anna Jonsson | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 41.63 | 1:27.93 | |||||
66 | Emma Orrung | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 40.80 | 1:28.08 | |||||
67 | Emma Bengtsson | 2002 | Motala Simsllskap | 40.47 | 1:28.77 | |||||
68 | Leah Amtell | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 40.37 | 1:29.41 | |||||
69 | Annie Thylin | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 42.13 | 1:30.70 | |||||
70 | Emelie Karlsson | 2002 | Gustavsbergs Simsllskap | 43.18 | 1:30.89 | |||||
71 | Lisa Eriksson | 2003 | Gustavsbergs Simsllskap | 42.31 | 1:31.10 | |||||
72 | Agnes Nyberg | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 42.03 | 1:31.30 | |||||
73 | Ella Pettersson | 2002 | Gustavsbergs Simsllskap | 43.30 | 1:33.52 | |||||
- | Jennie Ewerbring | 2003 | Tby Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 25 september 2016 |
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb | Utskriftstid | 10:49 |