Resultat för Arne Borgs minne & TYR sprint
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Gren 29 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Arne Borgs minne TYR sprint | Utskriftsdatum | 25 september 2016 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 17:03 | |||
Arrangör | SKK | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 25 september 2016 |
Gren 29, 50m Bröstsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Algot Lindwall | 2002 | Tyresö Simsällskap | 31.34 | ||||||
2 | Elliot Fielder | 2003 | Motala Simsällskap | 34.42 | ||||||
3 | Tor Selander | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 34.83 | ||||||
4 | Juan Esbjörnsson | 2002 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 34.88 | ||||||
5 | Emil Tikkanen | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 34.97 | ||||||
6 | Johan Allberg | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 35.02 | ||||||
7 | Alexandr Sidorov | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 35.03 | ||||||
8 | Carl Wennerholm | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 35.64 | ||||||
9 | Linus Thörn | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 35.79 | ||||||
10 | Isac Persson Taylor | 2003 | Täby Sim | 36.54 | ||||||
11 | Mattias Kvist | 2003 | Ösmo Simsällskap | 37.29 | ||||||
12 | Isac Rune | 2003 | Täby Sim | 37.36 | ||||||
13 | Otto Lundberg | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 37.45 | ||||||
14 | Alexander Bergström | 2002 | Täby Sim | 38.02 | ||||||
15 | Timothy Westmoreland | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 38.14 | ||||||
16 | Erik Åstrand | 2003 | Täby Sim | 38.19 | ||||||
17 | Isak Wallström-Blomgren | 2003 | Simklubben Neptun | 38.34 | ||||||
18 | Tor Stein | 2003 | Täby Sim | 38.77 | ||||||
19 | Axel von Goës | 2002 | Täby Sim | 39.73 | ||||||
20 | Henrik Eriksson | 2002 | Motala Simsällskap | 39.88 | ||||||
21 | Simon Seel | 2003 | Täby Sim | 40.00 | ||||||
22 | Simon Lörinc | 2003 | Täby Sim | 40.27 | ||||||
23 | Isak Jederström | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 40.37 | ||||||
24 | David Alonso | 2003 | Täby Sim | 40.72 | ||||||
24 | Samuel Ekström | 2002 | Gustavsbergs Simsällskap | 40.72 | ||||||
26 | Nicholas Weis Shore | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 41.38 | ||||||
27 | Emil Gillman | 2003 | Tyresö Simsällskap | 41.74 | ||||||
28 | Malte Haargaard | 2003 | Simklubben Neptun | 42.00 | ||||||
29 | Gustav Ahlqvist | 2003 | Täby Sim | 42.18 | ||||||
30 | Otto Reithner | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 42.48 | ||||||
31 | Hampus Wikner | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 42.57 | ||||||
32 | Pijus Guvenius | 2003 | Älvsjö AIK Fritid | 43.16 | ||||||
33 | Liam Gabrielsson | 2003 | Täby Sim | 43.59 | ||||||
34 | Fredrick Grundin | 2003 | Täby Sim | 43.60 | ||||||
35 | Liam Björklund | 2003 | Ösmo Simsällskap | 43.64 | ||||||
36 | Johannes Fällgren | 2002 | Lidingö Simklubb | 43.97 | ||||||
37 | Karl Lingham | 2002 | Täby Sim | 44.06 | ||||||
38 | Filip Berardi | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 44.37 | ||||||
39 | Sebastian Hosokawa | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 44.60 | ||||||
40 | Dimitris Ladis | 2003 | Täby Sim | 44.68 | ||||||
41 | Arvid Nilsson | 2003 | Gustavsbergs Simsällskap | 46.55 | ||||||
42 | Elias Kling | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 47.35 | ||||||
43 | Max Eriksson | 2003 | Gustavsbergs Simsällskap | 48.04 | ||||||
44 | Gustaf Lindewald | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 48.22 | ||||||
45 | Samuel Nilsson | 2003 | Täby Sim | 49.36 | ||||||
46 | Jesper Sandström | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 50.69 | ||||||
47 | Leo Trolin | 2003 | Hellas Simklubb | 50.93 | ||||||
- | Mattias Moreno | 2002 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | DNS | ||||||
- | Rikard Turén | 2003 | Gustavsbergs Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 25 september 2016 |
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb | Utskriftstid | 17:03 |