Tulokset Arne Borgs minne & TYR sprint
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Gren 36 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Arne Borgs minne TYR sprint | Utskriftsdatum | 25 september 2016 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 18:09 | |||
Arrangör | SKK | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 25 september 2016 |
Gren 36, 50m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Jennifer Bergström | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 28.15 | ||||||
2 | Paola Kylberg | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 28.20 | ||||||
3 | Sofia Walsh | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 28.70 | ||||||
4 | Tora Hansson | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 28.82 | ||||||
5 | Rebecca Gustafsson | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 29.35 | ||||||
6 | Nora Segerström | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 29.44 | ||||||
7 | Sophie Bladin | 2002 | Simklubben Neptun | 29.81 | ||||||
8 | Victoria Danielsson | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 29.86 | ||||||
9 | Embla Börjesson | 2002 | Täby Sim | 29.90 | ||||||
10 | Jemina Granholm | 2002 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 30.01 | ||||||
11 | Rebecca Sandström | 2003 | Lidingö Simklubb | 30.02 | ||||||
12 | Jennie Ewerbring | 2003 | Täby Sim | 30.05 | ||||||
13 | Lovisa Liljeblad | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 30.22 | ||||||
14 | Josefin Almgren | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 30.23 | ||||||
15 | Thilda Ström | 2003 | Täby Sim | 30.33 | ||||||
16 | Heidi Saluveer | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 30.36 | ||||||
17 | Klara Alte | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 30.37 | ||||||
18 | Josefine Torell | 2002 | Lidingö Simklubb | 30.39 | ||||||
19 | Ingrid Franks | 2003 | Täby Sim | 30.75 | ||||||
20 | Lovisa Edman | 2003 | Simklubben Neptun | 30.77 | ||||||
21 | Klara Eklöf | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 30.81 | ||||||
22 | Felicia Östlund | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 30.94 | ||||||
23 | Anna Westborg | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 31.03 | ||||||
24 | Liv Tibblin Wahnberg | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 31.04 | ||||||
25 | Emilia Forsberg | 2003 | Täby Sim | 31.15 | ||||||
26 | Isadora Rosén | 2002 | Motala Simsällskap | 31.19 | ||||||
27 | Alva Udell | 2003 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 31.24 | ||||||
28 | Vendela Hillström | 2003 | Simklubben Neptun | 31.52 | ||||||
29 | Madicken Eriksson | 2003 | Simklubben Neptun | 31.54 | ||||||
30 | Elin Andersson | 2003 | Täby Sim | 31.57 | ||||||
31 | Daniella Berglund | 2002 | Lidingö Simklubb | 31.59 | ||||||
32 | Hilma Brunnberg | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 31.60 | ||||||
33 | Erica Sundholm | 2002 | Simklubben Neptun | 31.61 | ||||||
34 | Cecilia Viberg | 2003 | Lidingö Simklubb | 31.63 | ||||||
35 | Stella Alin | 2002 | Täby Sim | 31.66 | ||||||
36 | Izabelle Lindberg | 2003 | Täby Sim | 31.76 | ||||||
37 | Elsa Djuphammar | 2003 | Simklubben Neptun | 31.78 | ||||||
37 | Hanna Åsbrink | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 31.78 | ||||||
39 | Isabella Galway | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 31.88 | ||||||
40 | Emma Stråhle | 2002 | Tyresö Simsällskap | 31.91 | ||||||
41 | Hedda Wallberg | 2003 | Simklubben Neptun | 32.29 | ||||||
42 | Emma Bengtsson | 2002 | Motala Simsällskap | 32.44 | ||||||
43 | Nina Takolander | 2003 | Täby Sim | 32.49 | ||||||
44 | Olivia Östlund | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 32.58 | ||||||
45 | Sofia Björkman | 2002 | Tyresö Simsällskap | 32.66 | ||||||
46 | Emelie Karlsson | 2002 | Gustavsbergs Simsällskap | 32.75 | ||||||
47 | Hanna Mehari | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 32.77 | ||||||
48 | Saga Grindberg | 2003 | Täby Sim | 33.03 | ||||||
49 | Naomi Sterling | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 33.07 | ||||||
50 | Julia Grill | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 33.08 | ||||||
51 | Embla Wihk | 2002 | Simklubben Neptun | 33.09 | ||||||
52 | Ella Törnqvist | 2003 | Tyresö Simsällskap | 33.10 | ||||||
53 | Amy Smit | 2003 | Bålsta Simklubb | 33.15 | ||||||
54 | Ida Svensson | 2002 | Täby Sim | 33.29 | ||||||
55 | Kore Danaë Plunkett | 2003 | Täby Sim | 33.31 | ||||||
56 | Emelie Lindholm | 2003 | Tyresö Simsällskap | 33.45 | ||||||
57 | Julia Gunneriusson | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 33.48 | ||||||
58 | Maja Wallering | 2002 | Älvsjö AIK Fritid | 33.77 | ||||||
59 | Klara Hjalt | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 33.78 | ||||||
60 | Isabelle Brodd | 2003 | Simklubben Neptun | 34.04 | ||||||
61 | Amanda Andersson | 2003 | Lidingö Simklubb | 34.08 | ||||||
62 | Rebecka Ishaq | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.27 | ||||||
63 | Ronja Engström | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.46 | ||||||
63 | Tuva Walnum | 2003 | Lidingö Simklubb | 34.46 | ||||||
65 | Towalie Hedelin | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 34.51 | ||||||
66 | Maja Sköld | 2002 | Täby Sim | 34.59 | ||||||
67 | Denise Frejd | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 34.66 | ||||||
68 | Sara Kärvestedt | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 34.69 | ||||||
69 | Emma Orrung | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 34.75 | ||||||
70 | Lisa Eriksson | 2003 | Gustavsbergs Simsällskap | 34.76 | ||||||
70 | Maja Gunnarson | 2003 | Simklubben Neptun | 34.76 | ||||||
72 | Anna Werme | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 35.04 | ||||||
73 | Lova Gottberg | 2003 | Simklubben Neptun | 35.07 | ||||||
74 | Anna Jonsson | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 35.26 | ||||||
75 | Filippa Tottie-Håkansson | 2003 | Tyresö Simsällskap | 35.44 | ||||||
76 | Annie Thylin | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 35.50 | ||||||
76 | Nora Lundberg | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 35.50 | ||||||
78 | Linn Claesson | 2002 | Ösmo Simsällskap | 36.90 | ||||||
79 | Matilda Lesse | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 37.33 | ||||||
80 | Beata Liljeberg | 2003 | Lidingö Simklubb | 37.65 | ||||||
81 | Klara Isaksson | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 37.94 | ||||||
- | Mandana Fardi | 2003 | Skuru Idrottsklubb | DNS | ||||||
- | Leah Amtell | 2003 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 25 september 2016 |
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb | Utskriftstid | 18:09 |