Resultat för Arne Borgs minne & TYR sprint
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Gren 30 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Arne Borgs minne TYR sprint | Utskriftsdatum | 25 september 2016 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 17:11 | |||
Arrangör | SKK | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 25 september 2016 |
Gren 30, 50m Bröstsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Caroline Wallenborg | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 34.01 | ||||||
2 | Amanda Eriksson | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 35.40 | ||||||
3 | Lea Granert | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | 35.56 | ||||||
4 | Smilla Hedlund | 2001 | Täby Sim | 36.25 | ||||||
5 | Smilla Lönnberg | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 36.42 | ||||||
6 | Sophie Dellmark | 2001 | Älvsjö AIK Fritid | 37.26 | ||||||
7 | Andrea Belin | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 37.35 | ||||||
8 | Maria Tavemark | 2001 | Täby Sim | 37.83 | ||||||
9 | Linnea Gyllberg | 2000 | Simklubben Neptun | 38.33 | ||||||
10 | Rebecka Ehn | 2000 | Simklubben Neptun | 38.60 | ||||||
11 | Astrid Hammar | 2000 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 38.69 | ||||||
12 | Alice Albinzon | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 39.37 | ||||||
13 | Therese Baltzarsson | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 39.46 | ||||||
14 | Viktoria Nylund | 2001 | Täby Sim | 39.55 | ||||||
15 | Josefin Alm | 2001 | Tyresö Simsällskap | 40.52 | ||||||
16 | Filippa Ehn | 2001 | Simklubben Neptun | 40.92 | ||||||
17 | Ljuba Berg | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 41.01 | ||||||
17 | Saga Skarin | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 41.01 | ||||||
19 | Esther Rydbeck Nordén | 2001 | Täby Sim | 41.04 | ||||||
20 | Ella Ericson | 2000 | Simklubben Neptun | 41.28 | ||||||
21 | Tilda Kjeldsen | 2001 | Täby Sim | 41.51 | ||||||
22 | Anna Ladis | 2001 | Täby Sim | 41.52 | ||||||
23 | Elsa Nordström | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 41.69 | ||||||
24 | Emilia Bengtsson | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 42.24 | ||||||
25 | Matilda Högberg-Klang | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 43.32 | ||||||
26 | Lisa Schubert | 2001 | Täby Sim | 44.01 | ||||||
27 | Amanda Bekkewold | 2001 | Simklubben Neptun | 44.36 | ||||||
28 | Ylwali Häggblad | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 44.42 | ||||||
29 | Moa Nyberg | 2001 | Åkersberga Simsällskap | 44.59 | ||||||
30 | Alicia Ullbrand | 2001 | Älvsjö AIK Fritid | 45.45 | ||||||
31 | Kelsey Bailey | 2001 | Åkersberga Simsällskap | 45.89 | ||||||
31 | Pernilla Hemmälin | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 45.89 | ||||||
33 | Hjördis Köhler | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | 45.97 | ||||||
34 | Ella Langell Högblom | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 46.35 | ||||||
35 | Michelle Silberstein-Kantor | 2001 | Hellas Simklubb | 47.39 | ||||||
36 | Eleonor Rosengart | 2000 | Hellas Simklubb | 49.42 | ||||||
- | Tova Wagenius | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | DNS | ||||||
- | Ida Rudin | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 25 september 2016 |
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb | Utskriftstid | 17:11 |