Tulokset Arne Borgs minne & TYR sprint
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Gren 21 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Arne Borgs minne TYR sprint | Utskriftsdatum | 25 september 2016 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 13:31 | |||
Arrangör | SKK | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 25 september 2016 |
Gren 21, 50m Ryggsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Josefin Alm | 2001 | Tyresö Simsällskap | 31.04 | ||||||
2 | Tuva Glimmerud-Gullbjörk | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 31.48 | ||||||
3 | Hanna Reithner | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 31.85 | ||||||
4 | Caroline Wallenborg | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 32.18 | ||||||
5 | Astrid Hammar | 2000 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 32.96 | ||||||
6 | Hannah Zaalouk | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 33.26 | ||||||
7 | Sara Andersson | 2000 | Simklubben Neptun | 33.56 | ||||||
8 | Linnea Gyllberg | 2000 | Simklubben Neptun | 34.04 | ||||||
9 | Rebecka Ehn | 2000 | Simklubben Neptun | 34.13 | ||||||
10 | Emilia Bengtsson | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 34.33 | ||||||
11 | Hermella Alem | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 34.49 | ||||||
12 | Amanda Eriksson | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 34.54 | ||||||
13 | Therese Baltzarsson | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.62 | ||||||
14 | Smilla Lönnberg | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 34.65 | ||||||
15 | Saga Skarin | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 34.86 | ||||||
16 | Elsa Nordström | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 34.89 | ||||||
17 | Matilda Hägesten | 2000 | Älvsjö AIK Fritid | 35.03 | ||||||
18 | Anna Ladis | 2001 | Täby Sim | 35.39 | ||||||
19 | Alexandra Lindén | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | 35.45 | ||||||
20 | Filippa Ehn | 2001 | Simklubben Neptun | 35.62 | ||||||
21 | Smilla Hedlund | 2001 | Täby Sim | 35.84 | ||||||
22 | Tilda Kjeldsen | 2001 | Täby Sim | 35.88 | ||||||
23 | Matilda Högberg-Klang | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 36.03 | ||||||
24 | Esther Rydbeck Nordén | 2001 | Täby Sim | 36.05 | ||||||
25 | Andrea Grill | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 36.08 | ||||||
26 | Amanda Bekkewold | 2001 | Simklubben Neptun | 36.45 | ||||||
27 | Gunnel Sköld | 2000 | Täby Sim | 36.62 | ||||||
28 | Andrea Belin | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 36.79 | ||||||
29 | Ljuba Berg | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 37.43 | ||||||
29 | Viktoria Nylund | 2001 | Täby Sim | 37.43 | ||||||
31 | Alice Albinzon | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 37.84 | ||||||
32 | Rebecka Dagberg | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | 38.28 | ||||||
33 | Hjördis Köhler | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | 38.86 | ||||||
34 | Ida Rudin | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 38.90 | ||||||
35 | Tova Wagenius | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | 39.43 | ||||||
36 | Ella Ericson | 2000 | Simklubben Neptun | 40.26 | ||||||
37 | Kelsey Bailey | 2001 | Åkersberga Simsällskap | 40.53 | ||||||
38 | Pernilla Hemmälin | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 40.91 | ||||||
39 | Matilda Bergström | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | 41.00 | ||||||
40 | Maria Tavemark | 2001 | Täby Sim | 41.72 | ||||||
- | Malin Sangfelt | 2001 | Täby Sim | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 25 september 2016 |
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb | Utskriftstid | 13:31 |