Resultater for Distancestævne
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Dag 1
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Distancestævne 2016 | Udskriftsdato | 30 oktober 2016 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 15:38 | |||
Arrangør | STT | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 oktober 2016 |
Løb 8, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Tobias Dan Hansen | 2002 | VAT Copenhagen | 29.25 | 1:04.49 | 1:41.43 | 2:17.46 | |||
2 | Kasper Bonnichsen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.77 | 1:06.32 | 1:41.95 | 2:17.48 | |||
3 | Bertram Dreyer Riis | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.38 | 1:06.96 | 1:43.05 | 2:19.72 | |||
4 | Asbjørn Floor-Bøjden | 2002 | VAT Copenhagen | 30.57 | 1:06.75 | 1:43.33 | 2:24.56 | |||
5 | Gustav Klit Stjernholm | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.85 | 1:11.24 | 1:49.69 | 2:28.11 | |||
6 | Oliver Søgaard-Andersen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.99 | 1:13.00 | 1:52.42 | 2:28.79 | |||
7 | Lasse Darlem Brandt | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.07 | 1:13.13 | 1:53.18 | 2:33.20 | |||
8 | Valdemar Brøns | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.60 | 1:13.22 | 1:54.64 | 2:35.47 | |||
9 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.21 | 1:14.19 | 1:55.29 | 2:35.90 | |||
10 | Mohammed Ghizzaui | 2003 | VAT Copenhagen | 32.35 | 1:10.26 | 1:53.34 | 2:37.74 | |||
11 | Oskar Skov Grell | 2002 | VAT Copenhagen | 33.30 | 1:14.25 | 1:55.75 | 2:38.61 | |||
12 | Jens Bomgaard | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.22 | 1:17.56 | 2:00.03 | 2:42.02 | |||
13 | Rasmus Hatting Petersen | 2002 | VAT Copenhagen | 34.61 | 1:15.18 | 1:59.51 | 2:44.14 | |||
14 | Frede Meincke | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.39 | 1:21.29 | 2:03.90 | 2:44.42 | |||
15 | Jeppe Seelig Larsen | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.36 | 1:17.29 | 2:01.34 | 2:45.61 | |||
16 | Noah Koefoed Weiss | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.38 | 1:19.99 | 2:05.52 | 2:48.69 | |||
17 | Jonathan F. K. Jensen | 2002 | Vordingborg Svømme Klub | 36.70 | 1:21.92 | 2:12.05 | 3:02.62 | |||
18 | Magnus Ravn Borch | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 45.99 | 1:43.02 | 2:40.57 | 3:35.99 | |||
Løb 8, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Troels Fode | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 40.61 | 1:25.31 | 2:10.80 | 2:52.44 | |||
2 | Tobias Gammelvind | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.83 | 1:24.55 | 2:09.77 | 2:52.51 | |||
3 | Sebastian Greisen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 41.02 | 1:29.46 | 2:18.02 | 3:04.66 | |||
4 | Mads Møller | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 43.39 | 1:36.98 | 2:26.97 | 3:14.74 | |||
5 | Philip Rindum | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 44.87 | 1:41.27 | 2:37.32 | 3:25.86 | |||
6 | Frederik Taubert Løgager | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 48.29 | 1:43.58 | 2:38.43 | 3:26.88 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 | Udskriftsdato | 30 oktober 2016 |
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH | Udskriftstidspunkt | 15:38 |