2018-10-18   05:02:34
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Distancestævne

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Dag 1

Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Distancestævne 2016    Udskriftsdato  30 oktober 2016   
  Stævne by  Taastrup    Udskriftstidspunkt  15:16   
  Arrangør  STT         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  30 oktober 2016         
 
 
Løb 6, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1917-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Christoffer Weiss  2001  Gentofte Svømme Klub    1:02.51  2:08.43  3:13.17    4:16.94   
Victor N Andersen  2000  VAT Copenhagen    1:03.16  2:13.71  3:27.07    4:39.94   
Christian Ong Hansen  2001  Farum Svømmeklub    1:08.23  2:23.47  3:40.21    4:54.60   
Rasmus Emil Poulsen  2001  Swim Team Taastrup - VATCPH    1:16.04  2:42.87  4:15.58    5:48.36   
                     
 
Løb 6, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Carl Emil Hertz Bugge  2003  Hovedstadens Svømmeklub    1:06.78  2:19.11  3:29.07    4:36.55   
Joshua P. Sidebotham  2003  Hovedstadens Svømmeklub    1:08.56  2:22.32  3:37.35    4:51.78   
Jeppe Seelig Larsen  2002  Hovedstadens Svømmeklub    1:09.81  2:27.16  3:45.26    5:00.99   
Kasper Francke Johannesen  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup    1:14.02  2:31.49  3:47.88    5:01.86   
Matias Ersgaard Sandbirk  2003  Vordingborg Svømme Klub    1:12.29  2:31.82  3:49.73    5:07.80   
Asger Johansen  2003  VAT Copenhagen    1:12.48  2:33.44  3:53.50    5:11.66   
Harald Riisager  2003  Gentofte Svømme Klub    1:17.58  2:37.81  3:58.04    5:17.44   
Oliver Skadhauge  2002  VAT Copenhagen    1:13.89  2:34.37  3:58.29    5:23.51   
Mathias Toft Nørskov  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup    1:20.13  2:44.79  4:08.75    5:29.07   
10  Samuel Risager  2003  VAT Copenhagen    1:26.44  2:59.96  4:34.44    6:02.87   
11  William Jensen  2002  Swim Team Taastrup - VATCPH    1:28.60  3:06.84  4:48.91    6:28.95   
                     
 
Løb 6, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Jet Li Fuhrmann  2004  Hovedstadens Svømmeklub    1:07.70  2:20.48  3:31.61    4:42.07   
Sebastian Greisen  2004  Hovedstadens Svømmeklub    1:13.34  2:30.90  3:47.36    5:01.11   
Troels Fode  2004  Hovedstadens Svømmeklub    1:13.60  2:32.72  3:52.11    5:09.85   
Silas Waterval  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup    1:15.79  2:35.48  3:54.87    5:14.17   
Oskar Luckow Larsen  2004  Gentofte Svømme Klub    1:16.15  2:38.63  4:00.71    5:21.42   
Jeppe Kjær  2004  Swim Team Taastrup - VATCPH    1:15.84  2:38.59  4:02.28    5:21.55   
Mads Møller  2005  Hovedstadens Svømmeklub    1:18.25  2:41.36  4:03.33    5:21.63   
Andreas Stampe Dalgaard  2004  Swim Team Taastrup - VATCPH    1:18.19  2:40.49  4:02.63    5:21.97   
Valdemar Birn-Bringgaard  2004  Gentofte Svømme Klub    1:17.59  2:42.81  4:09.11    5:33.36   
10  Mikkel Andersen  2005  Hovedstadens Svømmeklub    1:19.73  2:44.08  4:11.05    5:34.36   
11  Harry Sanders  2004  Gentofte Svømme Klub    1:18.93  2:47.69  4:16.56    5:41.96   
12  Vincent Eddy Fabricius  2005  Hovedstadens Svømmeklub    1:23.94  2:53.40  4:22.12    5:47.22   
13  Alexander Cueto Rasmussen  2004  Swim Team Taastrup - VATCPH    1:22.44  2:51.93  4:21.29    5:48.10   
14  Sune Vergmann  2005  Swim Team Taastrup - VATCPH    1:22.77  2:53.13  4:22.25    5:48.62   
15  Frederik Taubert Løgager  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup    1:23.46  2:54.53  4:23.84    5:51.95   
16  Alexander Griffin  2004  Gentofte Svømme Klub    1:27.32  2:59.36  4:31.68    5:59.95   
17  Carl Emil Lundgaard  2005  Gentofte Svømme Klub    1:23.14  2:54.93  4:28.43    6:00.73   
18  Bertram Grøn Brandelev  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup    1:28.10  3:02.88  4:37.61    6:05.69   
18  Gustav Abildgaard  2005  Hovedstadens Svømmeklub    1:28.06  3:02.52  4:35.38    6:05.69   
20  Kalle Gerner Knudsen  2004  Swim Team Taastrup - VATCPH    1:26.65  3:02.67  4:37.49    6:09.02   
21  William Hoffmann Hyldig  2004  Gentofte Svømme Klub    1:29.68  3:07.02  4:44.64    6:19.07   
22  Jonas Vollquartz Svensson  2004  Swim Team Taastrup - VATCPH    1:28.84  3:05.72  4:43.38    6:20.69   
23  Frederik Stubbe Lundsby  2004  Gentofte Svømme Klub    1:29.77  3:06.35  4:43.72    6:22.82   
24  Jonathan Skadhauge  2005  Swim Team Taastrup - VATCPH    1:31.97  3:19.32  5:05.63    6:47.97   
Oskar Clausen  2004  Gentofte Svømme Klub            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.07  Udskriftsdato  30 oktober 2016 
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH  Udskriftstidspunkt  15:16 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark