2018-01-18   03:08:18
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Distancestævne

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Dag 1

Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Distancestævne 2016    Udskriftsdato  30 oktober 2016   
  Stævne by  Taastrup    Udskriftstidspunkt  14:48   
  Arrangør  STT         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  30 oktober 2016         
 
 
Løb 5, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1917-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Simone Jørgensen  1999  Farum Svømmeklub    1:11.05  2:28.26  3:45.60    5:02.31   
Carolina Sahl Rasmussen  2001  Farum Svømmeklub    1:13.91  2:33.48  3:53.32    5:11.08   
Volena Dimitrova  1999  Vordingborg Svømme Klub    1:13.79  2:34.37  3:55.91    5:16.14   
Mia Krüger  2002  Farum Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 5, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Liva Stjernholm  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup    1:09.97  2:23.37  3:35.82    4:45.93   
Luna Gammelgaard  2003  Hovedstadens Svømmeklub    1:10.22  2:24.23  3:38.94    4:51.19   
Jasmin Philip  2004  Hovedstadens Svømmeklub    1:11.62  2:26.94  3:42.21    4:55.76   
Josefine Zebitz  2004  Hovedstadens Svømmeklub    1:17.76  2:36.06  3:52.60    5:10.19   
Laura L. Hørning  2004  VAT Copenhagen    1:11.64  2:30.81  3:51.85    5:11.06   
Mathilde Hagihara  2004  Hovedstadens Svømmeklub    1:17.09  2:38.82  3:59.33    5:18.31   
Astrid Permin  2003  Gentofte Svømme Klub    1:17.93  2:41.28  4:04.58    5:24.73   
Laura Vangkilde  2004  Hovedstadens Svømmeklub    1:17.77  2:39.54  4:03.25    5:25.37   
Astrid Høffer  2004  VAT Copenhagen    1:17.26  2:40.69  4:05.06    5:26.98   
10  Mikala Ravn Borch  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup    1:19.33  2:44.20  4:07.32    5:27.79   
11  Freja Søndergaard  2004  Vordingborg Svømme Klub    1:16.93  2:41.32  4:06.03    5:29.56   
12  Norah Szczepanski  2003  Gentofte Svømme Klub    1:17.50  2:40.45  4:04.78    5:30.46   
13  Kathrine Bang Rubak  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup    1:18.11  2:43.32  4:09.49    5:34.44   
14  Louisa Lykkesfelt Thomsen  2004  Gentofte Svømme Klub    1:19.96  2:46.78  4:12.76    5:36.64   
15  Laura Thomadsen  2004  VAT Copenhagen    1:22.58  2:53.48  4:25.23    5:55.12   
16  Maja Raalund  2003  Vordingborg Svømme Klub    1:27.17  3:01.76  4:35.45    6:04.20   
17  Isabel Valsted Bavnbæk  2003  Vordingborg Svømme Klub    1:29.55  3:06.40  4:45.83    6:18.81   
18  Sofie Korczak  2004  Swim Team Taastrup - VATCPH    1:40.26  3:36.43  5:36.33    7:31.84   
                     
 
Løb 5, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Coco Li Fuhrmann  2006  Hovedstadens Svømmeklub    1:17.25  2:39.43  4:00.73    5:18.33   
Rebecca Petersen  2005  Hovedstadens Svømmeklub    1:18.60  2:43.15  4:06.63    5:25.93   
Kirstine Haunstrup Larsen  2005  Hovedstadens Svømmeklub    1:17.90  2:43.47  4:06.58    5:26.05   
Kristine Nilsson Norby  2005  Gentofte Svømme Klub    1:20.31  2:45.28  4:08.65    5:27.03   
Ana Rosa Kragh  2005  Hovedstadens Svømmeklub    1:21.87  2:50.58  4:21.12    5:48.64   
Emilie Wilms Jensen  2006  Svømmeklubben Triton Ballerup    1:23.79  2:51.93  4:20.96    5:48.77   
Nanette Skou Clausen  2005  Hovedstadens Svømmeklub    1:24.12  2:54.59  4:24.99    5:50.57   
Sophie Lærke Sandell  2005  Svømmeklubben Triton Ballerup    1:23.92  2:54.32  4:24.93    5:52.34   
Anna R. Strøbek  2005  Gentofte Svømme Klub    1:22.59  2:52.56  4:23.88    5:52.84   
10  Malu Melody Christensen  2006  Hovedstadens Svømmeklub    1:25.66  2:58.71  4:29.64    5:54.47   
11  Aliyah Savannah Rasmussen  2005  Vordingborg Svømme Klub    1:27.85  2:57.99  4:28.16    5:55.33   
12  Agnete Høyer  2005  Hovedstadens Svømmeklub    1:26.87  2:59.87  4:32.92    6:02.75   
13  Dicte Laurberg Vedel  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH    1:26.57  2:59.92  4:34.24    6:03.98   
14  Helena Fogh Kronborg  2005  Swim Team Taastrup - VATCPH    1:28.03  3:01.64  4:35.12    6:05.05   
15  Alberte Kreiser-Petersen  2005  Gentofte Svømme Klub    1:25.55  2:58.83  4:32.77    6:05.11   
16  Emma S. Kristensen  2005  Gentofte Svømme Klub    1:25.72  3:02.09  4:37.09    6:09.05   
17  Anne Sepstrup-Skjoldner  2005  Solrød Svømmeklub    1:30.71  3:06.67  4:43.83    6:11.21   
18  Emilia Clara Lindberg  2005  Gentofte Svømme Klub    1:30.74  3:10.28  4:50.70    6:23.11   
19  Juliane Sarauw Lundsgaard  2006  Hovedstadens Svømmeklub    1:32.93  3:13.72  4:53.05    6:23.87   
Amalie-Victoria Kaae  2005  Gentofte Svømme Klub            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.07  Udskriftsdato  30 oktober 2016 
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH  Udskriftstidspunkt  14:48 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare