2018-01-17   04:02:05
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Distancestævne

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Distancestævne 2016    Udskriftsdato  30 oktober 2016   
  Stævne by  Taastrup    Udskriftstidspunkt  10:52   
  Arrangør  STT         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  30 oktober 2016         
 
 
Løb 1, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 1917-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Sarah Sejr Aagaard  2000  Farum Svømmeklub    1:16.80  2:43.31  4:22.60    5:41.99   
Volena Dimitrova  1999  Vordingborg Svømme Klub    1:21.87  2:52.14  4:37.08    5:58.79   
                     
 
Løb 1, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Mia Lindberg  2003  Hovedstadens Svømmeklub    1:22.67  2:46.02  4:20.53    5:32.59   
Josefine Zebitz  2004  Hovedstadens Svømmeklub    1:19.37  2:43.27  4:17.62    5:33.90   
Olivia Callesen  2004  Hovedstadens Svømmeklub    1:17.53  2:42.26  4:20.71    5:40.88   
Mathilde Hagihara  2004  Hovedstadens Svømmeklub    1:21.01  2:46.75  4:23.83    5:45.53   
Malou Soelberg  2004  Hovedstadens Svømmeklub    1:21.98  2:50.12  4:34.38    5:54.05   
Olivia Mammen  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup    1:18.87  2:48.61  4:32.48    5:59.22   
Laura Vangkilde  2004  Hovedstadens Svømmeklub    1:26.73  2:58.28  4:39.44    6:00.39   
Mikala Ravn Borch  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup    1:25.63  2:55.94  4:40.96    6:01.67   
Anna Leopold Brandt  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup    1:26.68  2:56.96  4:47.41    6:12.59   
10  Freja Søndergaard  2004  Vordingborg Svømme Klub    1:41.50  3:14.35  5:05.62    6:32.10   
Julie Dahl  2004  VAT Copenhagen            DSQ  EFB v 125 m SW 6.5 
                     
 
Løb 1, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Rebecca Petersen  2005  Hovedstadens Svømmeklub    1:27.23  2:59.94  4:43.31    6:05.40   
Kristine Nilsson Norby  2005  Gentofte Svømme Klub    1:36.87  3:07.77  4:54.21    6:15.34   
Liv Salhauge  2005  Svømmeklubben Triton Ballerup    1:26.81  3:01.45  4:50.11    6:15.74   
Sophie Lærke Sandell  2005  Svømmeklubben Triton Ballerup    1:31.44  3:04.17  4:52.86    6:26.36   
Kirstine Haunstrup Larsen  2005  Hovedstadens Svømmeklub    1:39.21  3:21.39  5:13.70    6:37.89   
Dicte Laurberg Vedel  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH    1:33.57  3:11.77  5:11.27    6:43.87   
Cecilie G. Mortensen  2005  Gentofte Svømme Klub    1:46.23  3:31.10  5:34.95    7:14.81   
Coco Li Fuhrmann  2006  Hovedstadens Svømmeklub            DSQ  ESBv 250 m SW 7.6 
Helena Fogh Kronborg  2005  Swim Team Taastrup - VATCPH            DSQ  Ej afs ryg 200 sw6.3 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.07  Udskriftsdato  30 oktober 2016 
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH  Udskriftstidspunkt  10:52 
 
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Distancestævne 2016    Udskriftsdato  30 oktober 2016   
  Stævne by  Taastrup    Udskriftstidspunkt  11:05   
  Arrangør  STT         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  30 oktober 2016         
 
 
Løb 2, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 1917-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Rasmus Emil Poulsen  2001  Swim Team Taastrup - VATCPH    1:27.07  3:08.06  4:57.44    6:28.08   
                     
 
Løb 2, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Gustav Klit Stjernholm  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup    1:09.64  2:23.46  3:48.36    5:02.36   
Carl Emil Hertz Bugge  2003  Hovedstadens Svømmeklub    1:12.14  2:30.25  3:58.77    5:08.63   
Oliver Søgaard-Andersen  2003  Hovedstadens Svømmeklub    1:10.31  2:29.17  4:04.80    5:15.24   
Mikkel Hjelm  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup    1:17.24  2:36.60  4:16.60    5:30.72   
Lasse Darlem Brandt  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup    1:14.30  2:37.52  4:19.61    5:32.83   
Anders Hvidt  2002  Gentofte Svømme Klub    1:23.60  2:54.35  4:35.31    5:51.36   
Thor Gudmand-Høyer  2002  Gentofte Svømme Klub    1:20.64  2:44.78  4:31.19    5:51.62   
Mathias Toft Nørskov  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup    1:36.38  3:11.55  4:59.84    6:27.03   
William Jensen  2002  Swim Team Taastrup - VATCPH    1:49.18  3:40.46  5:41.07    7:20.83   
                     
 
Løb 2, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Jet Li Fuhrmann  2004  Hovedstadens Svømmeklub    1:15.39  2:36.73  4:11.81    5:26.54   
Sebastian Greisen  2004  Hovedstadens Svømmeklub    1:21.31  2:44.33  4:22.42    5:37.87   
Tobias Gammelvind  2004  Hovedstadens Svømmeklub    1:25.64  2:56.01  4:40.30    5:56.40   
Silas Waterval  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup    1:22.47  2:52.32  4:39.66    5:58.62   
Andreas Stampe Dalgaard  2004  Swim Team Taastrup - VATCPH    1:26.99  2:58.32  4:46.74    6:04.97   
Mikkel Andersen  2005  Hovedstadens Svømmeklub    1:37.93  3:05.94  4:52.37    6:14.16   
Jeppe Kjær  2004  Swim Team Taastrup - VATCPH    1:42.43  3:13.32  4:54.93    6:14.87   
Philip Rindum  2005  Svømmeklubben Triton Ballerup    1:39.44  3:20.68  5:25.60    6:51.90   
Alexander Cueto Rasmussen  2004  Swim Team Taastrup - VATCPH    1:46.35  3:29.19  5:28.55    6:56.81   
10  Kalle Gerner Knudsen  2004  Swim Team Taastrup - VATCPH    1:58.36  3:46.58  5:31.48    7:05.73   
11  Sune Vergmann  2005  Swim Team Taastrup - VATCPH    1:50.39  3:34.06  5:38.00    7:10.33   
12  Jonathan Skadhauge  2005  Swim Team Taastrup - VATCPH    1:51.05  3:32.05  5:43.00    7:27.19   
Bertram Grøn Brandelev  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup            DSQ  Tyvstart SW 4.4 
Jonas Vollquartz Svensson  2004  Swim Team Taastrup - VATCPH            DSQ  Flere flyb 200 SW7.1 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.07  Udskriftsdato  30 oktober 2016 
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH  Udskriftstidspunkt  11:05 
 
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Distancestævne 2016    Udskriftsdato  30 oktober 2016   
  Stævne by  Taastrup    Udskriftstidspunkt  11:55   
  Arrangør  STT         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  30 oktober 2016         
 
 
Løb 3, 800m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1917-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
          500m  600m  700m       











 
Emilie Ferslev Christians  2002  Vordingborg Svømme Klub    1:14.88  2:36.57  3:59.45  5:20.36  10:43.87   
          6:41.85  8:02.82  9:25.14       
Léa Zoé Bingler  2000  Vordingborg Svømme Klub    1:17.91  2:43.77  4:07.57  5:32.24  11:07.69   
          6:57.36  8:21.50  9:46.73       
Mia Krüger  2002  Farum Svømmeklub            DNS   
                     
                     
 
Løb 3, 800m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
          500m  600m  700m       











 
Sofie Maagøe  2003  Hovedstadens Svømmeklub    1:09.03  2:21.91  3:33.48  4:45.52  9:34.68   
          5:57.85  7:10.81  8:23.81       
Mia Lindberg  2003  Hovedstadens Svømmeklub    1:08.95  2:22.21  3:34.65  4:47.61  9:40.19   
          6:00.85  7:14.72  8:28.26       
Liva Stjernholm  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup    1:12.62  2:29.41  3:45.75  5:02.17  10:00.19   
          6:18.00  7:33.78  8:48.52       
Caroline Veggerby  2003  VAT Copenhagen    1:08.29  2:25.07  3:42.06  4:59.89  10:05.38   
          6:17.73  7:35.88  8:52.47       
Luna Gammelgaard  2003  Hovedstadens Svømmeklub    1:12.34  2:29.91  3:46.77  5:04.36  10:10.56   
          6:21.50  7:38.91  8:55.12       
Hannah Höesch  2003  Hovedstadens Svømmeklub    1:12.68  2:29.69  3:47.11  5:05.03  10:13.67   
          6:23.22  7:40.39  8:57.33       
Jasmin Philip  2004  Hovedstadens Svømmeklub    1:15.20  2:33.46  3:51.57  5:10.29  10:19.41   
          6:28.48  7:46.49  9:05.04       
Amalie Kruse Enemærke  2003  VAT Copenhagen    1:12.79  2:30.96  3:50.47  5:09.74  10:27.35   
          6:29.39  7:49.27  9:09.75       
Clara Carlquist  2003  Hovedstadens Svømmeklub    1:17.43  2:36.48  3:55.65  5:14.35  10:27.42   
          6:32.66  7:51.57  9:10.19       
10  Thea Pedersen  2003  Hovedstadens Svømmeklub    1:15.19  2:33.66  3:53.04  5:12.18  10:28.37   
          6:30.96  7:50.36  9:10.87       
11  Anna Wrist-Elkjær  2003  VAT Copenhagen    1:12.33  2:32.27  3:53.00  5:14.25  10:37.86   
          6:35.88  7:56.76  9:17.70       
12  Josephine B. U. Danielsen  2003  VAT Copenhagen    1:15.97  2:37.59  4:00.38  5:23.36  10:55.27   
          6:47.47  8:10.93  9:34.75       
13  Maya Ehlers Hansen  2004  Farum Svømmeklub    1:15.32  2:37.60  4:03.33  5:30.26  11:17.16   
          6:57.66  8:25.61  9:53.42       
14  Kathrine Bang Rubak  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup    1:19.59  2:43.94  4:09.04  5:33.02  11:18.00   
          6:58.98  8:26.67  9:55.29       
15  Marike Nevermann  2003  Farum Svømmeklub    1:21.92  2:47.77  4:09.96  5:33.02  11:19.80   
          6:58.76  8:26.86  9:54.63       
16  Maj Jensen  2003  Farum Svømmeklub    1:14.94  2:38.59  4:05.20  5:33.77  11:34.10   
          7:05.19  8:36.38  10:07.60       
17  Sarah Holm Clausen  2004  Farum Svømmeklub    1:20.38  2:49.57  4:22.37  5:55.68  12:07.27   
          7:28.82  9:02.56  10:36.62       
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.07  Udskriftsdato  30 oktober 2016 
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH  Udskriftstidspunkt  11:55 
 
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Distancestævne 2016    Udskriftsdato  30 oktober 2016   
  Stævne by  Taastrup    Udskriftstidspunkt  13:30   
  Arrangør  STT         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  30 oktober 2016         
 
 
Løb 4, 1500m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1917-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Lucas Bruun Strøbek  2001  Gentofte Svømme Klub    1:02.23  2:08.68  3:16.70  4:24.41  16:47.11   
          5:32.80  6:40.40  7:48.69  8:56.47     
          10:04.10  11:11.54  12:18.81  13:26.81     
          14:34.09  15:41.53         
Mathias Immerkjær  1999  Swim Team Taastrup - VATCPH    59.61  2:04.49  3:11.31  4:19.73  17:17.52   
          5:29.60  6:40.10  7:51.12  9:02.11     
          10:13.90  11:26.17  12:36.82  13:48.07     
          14:58.98  16:10.97         
Malthe Letting  2001  Farum Svømmeklub    1:04.04  2:13.66  3:23.67  4:34.68  17:52.25   
          5:46.32  6:57.90  8:11.12  9:24.34     
          10:37.71  11:50.66  13:03.98  14:17.46     
          15:30.89  16:43.20         
Scott Steenberg  2000  Farum Svømmeklub    1:08.95  2:21.45  3:35.00  4:48.53  18:10.45   
          6:01.77  7:14.31  8:27.63  9:40.77     
          10:54.28  12:07.19  13:20.70  14:33.44     
          15:47.03  17:00.73         
Mads Bjørn Andersen  2001  Gentofte Svømme Klub    1:08.21  2:22.25  3:35.80  4:50.23  18:32.34   
          6:04.83  7:19.80  8:33.19  9:48.22     
          11:02.48  12:17.39  13:32.83  14:47.49     
          16:03.06  17:18.20         
Viktor Nysøe Rehling  2001  Farum Svømmeklub    1:07.69  2:21.74  3:36.32  4:52.14  18:54.12   
          6:09.20  7:25.73  8:45.02  10:03.78     
          11:24.01  12:40.04  13:57.50  15:14.08     
          16:30.51  17:46.94         
Andreas Østergaard Nielse  1997  Vordingborg Svømme Klub    1:09.08  2:28.38  3:49.00  5:13.03  20:18.87   
          6:36.12  7:58.33  9:20.03  10:43.57     
          12:06.81  13:30.55  14:54.30  16:16.29     
          17:39.18  19:01.45         
Morten Kilhof  2000  Solrød Svømmeklub    1:11.93  2:34.02  3:55.80  5:17.56  20:37.95   
          6:39.77  8:02.29  9:25.94  10:52.46     
          12:17.85  13:42.99  15:09.02  16:33.98     
          17:58.57  19:22.61         
                     
 
Løb 4, 1500m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Bertram Dreyer Riis  2002  Hovedstadens Svømmeklub    1:03.42  2:11.82  3:20.34  4:29.64  17:06.30   
          5:39.35  6:48.53  7:57.21  9:05.89     
          10:14.62  11:23.58  12:31.58  13:40.48     
          14:49.05  15:57.99         
Carl-Emil Lønborg  2002  Gentofte Svømme Klub    1:03.71  2:11.17  3:19.73  4:28.55  17:27.48   
          5:38.01  6:47.78  7:57.49  9:07.61     
          10:18.15  11:29.31  12:40.70  13:52.55     
          15:04.79  16:16.65         
Marcus Skøtt Haslev  2002  Hovedstadens Svømmeklub    1:07.09  2:16.50  3:26.72  4:37.13  17:31.97   
          5:47.57  6:57.87  8:07.84  9:18.18     
          10:28.73  11:39.75  12:50.52  14:01.34     
          15:11.96  16:23.05         
Marcus Dessau  2002  Gentofte Svømme Klub    1:04.57  2:12.90  3:23.39  4:34.32  17:38.18   
          5:45.72  6:56.38  8:07.76  9:19.07     
          10:30.53  11:41.93  12:53.49  14:05.65     
          15:16.27  16:27.72         
Kasper Bonnichsen  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup    1:04.34  2:12.94  3:23.99  4:34.87  17:45.27   
          5:46.65  6:58.43  8:11.55  9:22.55     
          10:34.90  11:45.60  12:58.49  14:10.54     
          15:23.40  16:35.51         
Jens Bomgaard  2002  Hovedstadens Svømmeklub    1:07.85  2:18.99  3:31.13  4:43.20  17:57.67   
          5:55.08  7:07.44  8:19.77  9:32.11     
          10:44.97  11:57.83  13:10.52  14:22.37     
          15:34.61  16:46.97         
Valdemar Brøns  2003  Hovedstadens Svømmeklub    1:08.12  2:19.70  3:31.39  4:43.76  18:02.77   
          5:56.02  7:08.31  8:21.22  9:33.65     
          10:46.71  12:00.68  13:13.76  14:26.62     
          15:39.65  16:52.84         
Leo Badaker  2002  Gentofte Svømme Klub    1:03.81  2:12.30  3:22.67  4:32.50  18:08.09   
          5:44.80  6:58.84  8:12.35  9:26.22     
          10:38.19  11:53.06  13:07.99  14:24.55     
          15:40.04  16:55.93         
Frede Meincke  2002  Hovedstadens Svømmeklub    1:09.46  2:22.18  3:35.67  4:48.98  18:14.47   
          6:02.19  7:14.58  8:27.04  9:40.46     
          10:53.92  12:08.20  13:22.02  14:35.80     
          15:49.53  17:02.81         
10  Mikkel Hjelm  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup    1:11.31  2:27.50  3:43.89  5:00.53  18:51.97   
          6:17.48  7:33.74  8:49.99  10:06.28     
          11:21.08  12:37.28  13:52.46  15:07.67     
          16:24.00  17:39.62         
11  Noah Koefoed Weiss  2003  Hovedstadens Svømmeklub    1:11.68  2:27.54  3:43.48  5:00.21  18:54.36   
          6:17.12  7:33.14  8:49.09  10:06.40     
          11:22.91  12:38.72  13:54.70  15:11.31     
          16:27.94  17:41.81         
12  Joshua P. Sidebotham  2003  Hovedstadens Svømmeklub    1:11.59  2:27.45  3:43.39  5:00.38  19:01.00   
          6:17.69  7:33.60  8:50.00  10:07.08     
          11:24.50  12:41.73  13:58.55  15:15.84     
          16:32.97  17:48.28         
13  Casper Koch Henriksen  2002  VAT Copenhagen    1:11.24  2:28.28  3:46.75  5:05.05  19:23.17   
          6:24.19  7:42.83  9:03.37  10:21.95     
          11:40.79  12:59.34  14:18.16  15:35.61     
          16:53.36  18:10.32         
14  Kasper Francke Johannesen  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup    1:13.55  2:32.83  3:51.55  5:11.36  19:54.22   
          6:32.23  7:52.77  9:13.27  10:33.64     
          11:54.03  13:14.30  14:34.67  15:55.98     
          17:17.32  18:38.09         
15  Rasmus Thode Møller  2002  Farum Svømmeklub    1:11.25  2:30.04  3:49.60  5:10.24  20:15.16   
          6:32.48  7:54.74  9:16.84  10:38.65     
          12:01.58  13:24.28  14:46.84  16:10.87     
          17:33.83  18:57.51         
16  Alens Daugelis  2002  Farum Svømmeklub    1:15.96  2:37.34  3:58.24  5:18.67  20:20.82   
          6:40.28  8:01.40  9:21.90  10:44.03     
          12:06.54  13:29.77  14:51.62  16:15.54     
          17:36.99  19:00.78         
17  Magnus Juul Hansen  2003  Vordingborg Svømme Klub    1:11.91  2:33.54  3:57.09  5:19.92  20:26.43   
          6:42.91  8:05.14  9:27.94  10:50.78     
          12:13.50  13:36.40  14:59.07  16:21.65     
          17:45.38  19:07.13         
18  Malte Hjalholt  2003  VAT Copenhagen    1:18.88  2:41.69  4:05.57  5:29.00  20:42.38   
          6:52.75  8:16.87  9:42.19  11:06.12     
          12:30.20  13:53.27  15:17.34  16:40.55     
          18:04.57  19:23.56         
19  Frederik Jørgensen  2003  Farum Svømmeklub    1:12.34  2:32.96  3:55.06  5:18.09  20:47.35   
          6:41.21  8:03.55  9:29.37  10:56.14     
          12:20.91  13:46.95  15:11.53  16:36.31     
          18:01.06  19:26.06         
20  Simon Als-Nielsen  2003  Farum Svømmeklub    1:16.70  2:42.27  4:08.74  5:34.70  21:25.88   
          7:01.36  8:27.78  9:55.02  11:23.85     
          12:51.19  14:17.40  15:44.76  17:12.92     
          18:40.60  20:04.70         
21  Johannes K. Larsen  2002  Farum Svømmeklub    1:16.90  2:42.53  4:09.26  5:37.52  21:48.09   
          7:07.10  8:36.54  10:06.22  11:35.64     
          13:05.47  14:34.54  16:02.49  17:31.64     
          19:00.02  20:27.97         
                     
 
Løb 4, 1500m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Cornelius Olsen  2005  Farum Svømmeklub    1:15.91  2:36.49  3:57.13  5:18.13  20:05.07   
          6:39.09  7:59.27  9:19.09  10:40.39     
          12:02.13  13:24.46  14:46.20  16:06.90     
          17:27.98  18:49.56         
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.07  Udskriftsdato  30 oktober 2016 
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH  Udskriftstidspunkt  13:30 
 
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Distancestævne 2016    Udskriftsdato  30 oktober 2016   
  Stævne by  Taastrup    Udskriftstidspunkt  14:48   
  Arrangør  STT         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  30 oktober 2016         
 
 
Løb 5, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1917-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Simone Jørgensen  1999  Farum Svømmeklub    1:11.05  2:28.26  3:45.60    5:02.31   
Carolina Sahl Rasmussen  2001  Farum Svømmeklub    1:13.91  2:33.48  3:53.32    5:11.08   
Volena Dimitrova  1999  Vordingborg Svømme Klub    1:13.79  2:34.37  3:55.91    5:16.14   
Mia Krüger  2002  Farum Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 5, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Liva Stjernholm  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup    1:09.97  2:23.37  3:35.82    4:45.93   
Luna Gammelgaard  2003  Hovedstadens Svømmeklub    1:10.22  2:24.23  3:38.94    4:51.19   
Jasmin Philip  2004  Hovedstadens Svømmeklub    1:11.62  2:26.94  3:42.21    4:55.76   
Josefine Zebitz  2004  Hovedstadens Svømmeklub    1:17.76  2:36.06  3:52.60    5:10.19   
Laura L. Hørning  2004  VAT Copenhagen    1:11.64  2:30.81  3:51.85    5:11.06   
Mathilde Hagihara  2004  Hovedstadens Svømmeklub    1:17.09  2:38.82  3:59.33    5:18.31   
Astrid Permin  2003  Gentofte Svømme Klub    1:17.93  2:41.28  4:04.58    5:24.73   
Laura Vangkilde  2004  Hovedstadens Svømmeklub    1:17.77  2:39.54  4:03.25    5:25.37   
Astrid Høffer  2004  VAT Copenhagen    1:17.26  2:40.69  4:05.06    5:26.98   
10  Mikala Ravn Borch  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup    1:19.33  2:44.20  4:07.32    5:27.79   
11  Freja Søndergaard  2004  Vordingborg Svømme Klub    1:16.93  2:41.32  4:06.03    5:29.56   
12  Norah Szczepanski  2003  Gentofte Svømme Klub    1:17.50  2:40.45  4:04.78    5:30.46   
13  Kathrine Bang Rubak  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup    1:18.11  2:43.32  4:09.49    5:34.44   
14  Louisa Lykkesfelt Thomsen  2004  Gentofte Svømme Klub    1:19.96  2:46.78  4:12.76    5:36.64   
15  Laura Thomadsen  2004  VAT Copenhagen    1:22.58  2:53.48  4:25.23    5:55.12   
16  Maja Raalund  2003  Vordingborg Svømme Klub    1:27.17  3:01.76  4:35.45    6:04.20   
17  Isabel Valsted Bavnbæk  2003  Vordingborg Svømme Klub    1:29.55  3:06.40  4:45.83    6:18.81   
18  Sofie Korczak  2004  Swim Team Taastrup - VATCPH    1:40.26  3:36.43  5:36.33    7:31.84   
                     
 
Løb 5, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Coco Li Fuhrmann  2006  Hovedstadens Svømmeklub    1:17.25  2:39.43  4:00.73    5:18.33   
Rebecca Petersen  2005  Hovedstadens Svømmeklub    1:18.60  2:43.15  4:06.63    5:25.93   
Kirstine Haunstrup Larsen  2005  Hovedstadens Svømmeklub    1:17.90  2:43.47  4:06.58    5:26.05   
Kristine Nilsson Norby  2005  Gentofte Svømme Klub    1:20.31  2:45.28  4:08.65    5:27.03   
Ana Rosa Kragh  2005  Hovedstadens Svømmeklub    1:21.87  2:50.58  4:21.12    5:48.64   
Emilie Wilms Jensen  2006  Svømmeklubben Triton Ballerup    1:23.79  2:51.93  4:20.96    5:48.77   
Nanette Skou Clausen  2005  Hovedstadens Svømmeklub    1:24.12  2:54.59  4:24.99    5:50.57   
Sophie Lærke Sandell  2005  Svømmeklubben Triton Ballerup    1:23.92  2:54.32  4:24.93    5:52.34   
Anna R. Strøbek  2005  Gentofte Svømme Klub    1:22.59  2:52.56  4:23.88    5:52.84   
10  Malu Melody Christensen  2006  Hovedstadens Svømmeklub    1:25.66  2:58.71  4:29.64    5:54.47   
11  Aliyah Savannah Rasmussen  2005  Vordingborg Svømme Klub    1:27.85  2:57.99  4:28.16    5:55.33   
12  Agnete Høyer  2005  Hovedstadens Svømmeklub    1:26.87  2:59.87  4:32.92    6:02.75   
13  Dicte Laurberg Vedel  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH    1:26.57  2:59.92  4:34.24    6:03.98   
14  Helena Fogh Kronborg  2005  Swim Team Taastrup - VATCPH    1:28.03  3:01.64  4:35.12    6:05.05   
15  Alberte Kreiser-Petersen  2005  Gentofte Svømme Klub    1:25.55  2:58.83  4:32.77    6:05.11   
16  Emma S. Kristensen  2005  Gentofte Svømme Klub    1:25.72  3:02.09  4:37.09    6:09.05   
17  Anne Sepstrup-Skjoldner  2005  Solrød Svømmeklub    1:30.71  3:06.67  4:43.83    6:11.21   
18  Emilia Clara Lindberg  2005  Gentofte Svømme Klub    1:30.74  3:10.28  4:50.70    6:23.11   
19  Juliane Sarauw Lundsgaard  2006  Hovedstadens Svømmeklub    1:32.93  3:13.72  4:53.05    6:23.87   
Amalie-Victoria Kaae  2005  Gentofte Svømme Klub            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.07  Udskriftsdato  30 oktober 2016 
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH  Udskriftstidspunkt  14:48 
 
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Distancestævne 2016    Udskriftsdato  30 oktober 2016   
  Stævne by  Taastrup    Udskriftstidspunkt  15:16   
  Arrangør  STT         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  30 oktober 2016         
 
 
Løb 6, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1917-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Christoffer Weiss  2001  Gentofte Svømme Klub    1:02.51  2:08.43  3:13.17    4:16.94   
Victor N Andersen  2000  VAT Copenhagen    1:03.16  2:13.71  3:27.07    4:39.94   
Christian Ong Hansen  2001  Farum Svømmeklub    1:08.23  2:23.47  3:40.21    4:54.60   
Rasmus Emil Poulsen  2001  Swim Team Taastrup - VATCPH    1:16.04  2:42.87  4:15.58    5:48.36   
                     
 
Løb 6, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Carl Emil Hertz Bugge  2003  Hovedstadens Svømmeklub    1:06.78  2:19.11  3:29.07    4:36.55   
Joshua P. Sidebotham  2003  Hovedstadens Svømmeklub    1:08.56  2:22.32  3:37.35    4:51.78   
Jeppe Seelig Larsen  2002  Hovedstadens Svømmeklub    1:09.81  2:27.16  3:45.26    5:00.99   
Kasper Francke Johannesen  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup    1:14.02  2:31.49  3:47.88    5:01.86   
Matias Ersgaard Sandbirk  2003  Vordingborg Svømme Klub    1:12.29  2:31.82  3:49.73    5:07.80   
Asger Johansen  2003  VAT Copenhagen    1:12.48  2:33.44  3:53.50    5:11.66   
Harald Riisager  2003  Gentofte Svømme Klub    1:17.58  2:37.81  3:58.04    5:17.44   
Oliver Skadhauge  2002  VAT Copenhagen    1:13.89  2:34.37  3:58.29    5:23.51   
Mathias Toft Nørskov  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup    1:20.13  2:44.79  4:08.75    5:29.07   
10  Samuel Risager  2003  VAT Copenhagen    1:26.44  2:59.96  4:34.44    6:02.87   
11  William Jensen  2002  Swim Team Taastrup - VATCPH    1:28.60  3:06.84  4:48.91    6:28.95   
                     
 
Løb 6, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Jet Li Fuhrmann  2004  Hovedstadens Svømmeklub    1:07.70  2:20.48  3:31.61    4:42.07   
Sebastian Greisen  2004  Hovedstadens Svømmeklub    1:13.34  2:30.90  3:47.36    5:01.11   
Troels Fode  2004  Hovedstadens Svømmeklub    1:13.60  2:32.72  3:52.11    5:09.85   
Silas Waterval  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup    1:15.79  2:35.48  3:54.87    5:14.17   
Oskar Luckow Larsen  2004  Gentofte Svømme Klub    1:16.15  2:38.63  4:00.71    5:21.42   
Jeppe Kjær  2004  Swim Team Taastrup - VATCPH    1:15.84  2:38.59  4:02.28    5:21.55   
Mads Møller  2005  Hovedstadens Svømmeklub    1:18.25  2:41.36  4:03.33    5:21.63   
Andreas Stampe Dalgaard  2004  Swim Team Taastrup - VATCPH    1:18.19  2:40.49  4:02.63    5:21.97   
Valdemar Birn-Bringgaard  2004  Gentofte Svømme Klub    1:17.59  2:42.81  4:09.11    5:33.36   
10  Mikkel Andersen  2005  Hovedstadens Svømmeklub    1:19.73  2:44.08  4:11.05    5:34.36   
11  Harry Sanders  2004  Gentofte Svømme Klub    1:18.93  2:47.69  4:16.56    5:41.96   
12  Vincent Eddy Fabricius  2005  Hovedstadens Svømmeklub    1:23.94  2:53.40  4:22.12    5:47.22   
13  Alexander Cueto Rasmussen  2004  Swim Team Taastrup - VATCPH    1:22.44  2:51.93  4:21.29    5:48.10   
14  Sune Vergmann  2005  Swim Team Taastrup - VATCPH    1:22.77  2:53.13  4:22.25    5:48.62   
15  Frederik Taubert Løgager  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup    1:23.46  2:54.53  4:23.84    5:51.95   
16  Alexander Griffin  2004  Gentofte Svømme Klub    1:27.32  2:59.36  4:31.68    5:59.95   
17  Carl Emil Lundgaard  2005  Gentofte Svømme Klub    1:23.14  2:54.93  4:28.43    6:00.73   
18  Bertram Grøn Brandelev  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup    1:28.10  3:02.88  4:37.61    6:05.69   
18  Gustav Abildgaard  2005  Hovedstadens Svømmeklub    1:28.06  3:02.52  4:35.38    6:05.69   
20  Kalle Gerner Knudsen  2004  Swim Team Taastrup - VATCPH    1:26.65  3:02.67  4:37.49    6:09.02   
21  William Hoffmann Hyldig  2004  Gentofte Svømme Klub    1:29.68  3:07.02  4:44.64    6:19.07   
22  Jonas Vollquartz Svensson  2004  Swim Team Taastrup - VATCPH    1:28.84  3:05.72  4:43.38    6:20.69   
23  Frederik Stubbe Lundsby  2004  Gentofte Svømme Klub    1:29.77  3:06.35  4:43.72    6:22.82   
24  Jonathan Skadhauge  2005  Swim Team Taastrup - VATCPH    1:31.97  3:19.32  5:05.63    6:47.97   
Oskar Clausen  2004  Gentofte Svømme Klub            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.07  Udskriftsdato  30 oktober 2016 
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH  Udskriftstidspunkt  15:16 
 
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Distancestævne 2016    Udskriftsdato  30 oktober 2016   
  Stævne by  Taastrup    Udskriftstidspunkt  15:35   
  Arrangør  STT         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  30 oktober 2016         
 
 
Løb 7, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Sofie Maagøe  2003  Hovedstadens Svømmeklub    34.11  1:12.94  1:51.29    2:30.26   
Julie Laugesen  2003  VAT Copenhagen    32.86  1:11.85  1:51.12    2:32.67   
Rebecca Hoeck  2004  Hovedstadens Svømmeklub    36.14  1:17.46  1:59.85    2:42.40   
Clara Carlquist  2003  Hovedstadens Svømmeklub    36.25  1:18.13  2:01.81    2:46.29   
Olivia Callesen  2004  Hovedstadens Svømmeklub    35.95  1:19.28  2:04.43    2:51.55   
Hannah Höesch  2003  Hovedstadens Svømmeklub    37.37  1:22.29  2:08.96    2:56.03   
Anna Leopold Brandt  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup    40.80  1:27.48  2:12.54    2:57.85   
Olivia Mammen  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup    37.41  1:22.01  2:09.81    2:57.87   
Malou Soelberg  2004  Hovedstadens Svømmeklub    39.46  1:25.11  2:12.27    2:58.19   
10  Anna Maria Madsen  2004  VAT Copenhagen    39.25  1:26.42  2:16.21    3:06.73   
11  Thea Pedersen  2003  Hovedstadens Svømmeklub    43.03  1:34.28  2:24.99    3:14.20   
                     
 
Løb 7, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Schastine Skifter Tabor  2005  VAT Copenhagen    35.32  1:19.45  2:08.14    2:54.74   
Matilde Schmidt-Lund  2005  Hovedstadens Svømmeklub    41.93  1:30.46  2:19.88    3:10.18   
Liv Salhauge  2005  Svømmeklubben Triton Ballerup    42.35  1:32.62  2:23.70    3:12.33   
Emilie Wilms Jensen  2006  Svømmeklubben Triton Ballerup    46.04  1:39.88  2:35.43    3:29.40   
Cecilie G. Mortensen  2005  Gentofte Svømme Klub    45.35  1:44.96  2:49.94    3:51.53   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.07  Udskriftsdato  30 oktober 2016 
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH  Udskriftstidspunkt  15:35 
 
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Distancestævne 2016    Udskriftsdato  30 oktober 2016   
  Stævne by  Taastrup    Udskriftstidspunkt  15:38   
  Arrangør  STT         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  30 oktober 2016         
 
 
Løb 8, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Tobias Dan Hansen  2002  VAT Copenhagen    29.25  1:04.49  1:41.43    2:17.46   
Kasper Bonnichsen  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup    30.77  1:06.32  1:41.95    2:17.48   
Bertram Dreyer Riis  2002  Hovedstadens Svømmeklub    31.38  1:06.96  1:43.05    2:19.72   
Asbjørn Floor-Bøjden  2002  VAT Copenhagen    30.57  1:06.75  1:43.33    2:24.56   
Gustav Klit Stjernholm  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup    33.85  1:11.24  1:49.69    2:28.11   
Oliver Søgaard-Andersen  2003  Hovedstadens Svømmeklub    32.99  1:13.00  1:52.42    2:28.79   
Lasse Darlem Brandt  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup    34.07  1:13.13  1:53.18    2:33.20   
Valdemar Brøns  2003  Hovedstadens Svømmeklub    34.60  1:13.22  1:54.64    2:35.47   
Marcus Skøtt Haslev  2002  Hovedstadens Svømmeklub    34.21  1:14.19  1:55.29    2:35.90   
10  Mohammed Ghizzaui  2003  VAT Copenhagen    32.35  1:10.26  1:53.34    2:37.74   
11  Oskar Skov Grell  2002  VAT Copenhagen    33.30  1:14.25  1:55.75    2:38.61   
12  Jens Bomgaard  2002  Hovedstadens Svømmeklub    36.22  1:17.56  2:00.03    2:42.02   
13  Rasmus Hatting Petersen  2002  VAT Copenhagen    34.61  1:15.18  1:59.51    2:44.14   
14  Frede Meincke  2002  Hovedstadens Svømmeklub    38.39  1:21.29  2:03.90    2:44.42   
15  Jeppe Seelig Larsen  2002  Hovedstadens Svømmeklub    35.36  1:17.29  2:01.34    2:45.61   
16  Noah Koefoed Weiss  2003  Hovedstadens Svømmeklub    36.38  1:19.99  2:05.52    2:48.69   
17  Jonathan F. K. Jensen  2002  Vordingborg Svømme Klub    36.70  1:21.92  2:12.05    3:02.62   
18  Magnus Ravn Borch  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup    45.99  1:43.02  2:40.57    3:35.99   
                     
 
Løb 8, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Troels Fode  2004  Hovedstadens Svømmeklub    40.61  1:25.31  2:10.80    2:52.44   
Tobias Gammelvind  2004  Hovedstadens Svømmeklub    39.83  1:24.55  2:09.77    2:52.51   
Sebastian Greisen  2004  Hovedstadens Svømmeklub    41.02  1:29.46  2:18.02    3:04.66   
Mads Møller  2005  Hovedstadens Svømmeklub    43.39  1:36.98  2:26.97    3:14.74   
Philip Rindum  2005  Svømmeklubben Triton Ballerup    44.87  1:41.27  2:37.32    3:25.86   
Frederik Taubert Løgager  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup    48.29  1:43.58  2:38.43    3:26.88   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.07  Udskriftsdato  30 oktober 2016 
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH  Udskriftstidspunkt  15:38 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare