Results for Distancestævne
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Lb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
|
|
Stvne navn |
Distancestvne 2016 |
|
Udskriftsdato |
30 oktober 2016 |
|
|
Stvne by |
Taastrup |
|
Udskriftstidspunkt |
13:30 |
|
|
Arrangr |
STT |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stvne dato |
30 oktober 2016 |
|
|
|
|
|
|
Lb 4, 1500m Frisvmning Herrer, Finaler rg. 1917-2001 |
|
Plac. |
Navn |
Fdt |
Klub |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Opnet |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lucas Bruun Strbek |
2001 |
Gentofte Svmme Klub |
|
1:02.23 |
2:08.68 |
3:16.70 |
4:24.41 |
16:47.11 |
|
|
|
|
|
|
5:32.80 |
6:40.40 |
7:48.69 |
8:56.47 |
|
|
|
|
|
|
|
10:04.10 |
11:11.54 |
12:18.81 |
13:26.81 |
|
|
|
|
|
|
|
14:34.09 |
15:41.53 |
|
|
|
|
2 |
Mathias Immerkjr |
1999 |
Swim Team Taastrup - VATCPH |
|
59.61 |
2:04.49 |
3:11.31 |
4:19.73 |
17:17.52 |
|
|
|
|
|
|
5:29.60 |
6:40.10 |
7:51.12 |
9:02.11 |
|
|
|
|
|
|
|
10:13.90 |
11:26.17 |
12:36.82 |
13:48.07 |
|
|
|
|
|
|
|
14:58.98 |
16:10.97 |
|
|
|
|
3 |
Malthe Letting |
2001 |
Farum Svmmeklub |
|
1:04.04 |
2:13.66 |
3:23.67 |
4:34.68 |
17:52.25 |
|
|
|
|
|
|
5:46.32 |
6:57.90 |
8:11.12 |
9:24.34 |
|
|
|
|
|
|
|
10:37.71 |
11:50.66 |
13:03.98 |
14:17.46 |
|
|
|
|
|
|
|
15:30.89 |
16:43.20 |
|
|
|
|
4 |
Scott Steenberg |
2000 |
Farum Svmmeklub |
|
1:08.95 |
2:21.45 |
3:35.00 |
4:48.53 |
18:10.45 |
|
|
|
|
|
|
6:01.77 |
7:14.31 |
8:27.63 |
9:40.77 |
|
|
|
|
|
|
|
10:54.28 |
12:07.19 |
13:20.70 |
14:33.44 |
|
|
|
|
|
|
|
15:47.03 |
17:00.73 |
|
|
|
|
5 |
Mads Bjrn Andersen |
2001 |
Gentofte Svmme Klub |
|
1:08.21 |
2:22.25 |
3:35.80 |
4:50.23 |
18:32.34 |
|
|
|
|
|
|
6:04.83 |
7:19.80 |
8:33.19 |
9:48.22 |
|
|
|
|
|
|
|
11:02.48 |
12:17.39 |
13:32.83 |
14:47.49 |
|
|
|
|
|
|
|
16:03.06 |
17:18.20 |
|
|
|
|
6 |
Viktor Nyse Rehling |
2001 |
Farum Svmmeklub |
|
1:07.69 |
2:21.74 |
3:36.32 |
4:52.14 |
18:54.12 |
|
|
|
|
|
|
6:09.20 |
7:25.73 |
8:45.02 |
10:03.78 |
|
|
|
|
|
|
|
11:24.01 |
12:40.04 |
13:57.50 |
15:14.08 |
|
|
|
|
|
|
|
16:30.51 |
17:46.94 |
|
|
|
|
7 |
Andreas stergaard Nielse |
1997 |
Vordingborg Svmme Klub |
|
1:09.08 |
2:28.38 |
3:49.00 |
5:13.03 |
20:18.87 |
|
|
|
|
|
|
6:36.12 |
7:58.33 |
9:20.03 |
10:43.57 |
|
|
|
|
|
|
|
12:06.81 |
13:30.55 |
14:54.30 |
16:16.29 |
|
|
|
|
|
|
|
17:39.18 |
19:01.45 |
|
|
|
|
8 |
Morten Kilhof |
2000 |
Solrd Svmmeklub |
|
1:11.93 |
2:34.02 |
3:55.80 |
5:17.56 |
20:37.95 |
|
|
|
|
|
|
6:39.77 |
8:02.29 |
9:25.94 |
10:52.46 |
|
|
|
|
|
|
|
12:17.85 |
13:42.99 |
15:09.02 |
16:33.98 |
|
|
|
|
|
|
|
17:58.57 |
19:22.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lb 4, 1500m Frisvmning Herrer, Finaler rg. 2002-2003 |
|
Plac. |
Navn |
Fdt |
Klub |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Opnet |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Bertram Dreyer Riis |
2002 |
Hovedstadens Svmmeklub |
|
1:03.42 |
2:11.82 |
3:20.34 |
4:29.64 |
17:06.30 |
|
|
|
|
|
|
5:39.35 |
6:48.53 |
7:57.21 |
9:05.89 |
|
|
|
|
|
|
|
10:14.62 |
11:23.58 |
12:31.58 |
13:40.48 |
|
|
|
|
|
|
|
14:49.05 |
15:57.99 |
|
|
|
|
2 |
Carl-Emil Lnborg |
2002 |
Gentofte Svmme Klub |
|
1:03.71 |
2:11.17 |
3:19.73 |
4:28.55 |
17:27.48 |
|
|
|
|
|
|
5:38.01 |
6:47.78 |
7:57.49 |
9:07.61 |
|
|
|
|
|
|
|
10:18.15 |
11:29.31 |
12:40.70 |
13:52.55 |
|
|
|
|
|
|
|
15:04.79 |
16:16.65 |
|
|
|
|
3 |
Marcus Sktt Haslev |
2002 |
Hovedstadens Svmmeklub |
|
1:07.09 |
2:16.50 |
3:26.72 |
4:37.13 |
17:31.97 |
|
|
|
|
|
|
5:47.57 |
6:57.87 |
8:07.84 |
9:18.18 |
|
|
|
|
|
|
|
10:28.73 |
11:39.75 |
12:50.52 |
14:01.34 |
|
|
|
|
|
|
|
15:11.96 |
16:23.05 |
|
|
|
|
4 |
Marcus Dessau |
2002 |
Gentofte Svmme Klub |
|
1:04.57 |
2:12.90 |
3:23.39 |
4:34.32 |
17:38.18 |
|
|
|
|
|
|
5:45.72 |
6:56.38 |
8:07.76 |
9:19.07 |
|
|
|
|
|
|
|
10:30.53 |
11:41.93 |
12:53.49 |
14:05.65 |
|
|
|
|
|
|
|
15:16.27 |
16:27.72 |
|
|
|
|
5 |
Kasper Bonnichsen |
2002 |
Svmmeklubben Triton Ballerup |
|
1:04.34 |
2:12.94 |
3:23.99 |
4:34.87 |
17:45.27 |
|
|
|
|
|
|
5:46.65 |
6:58.43 |
8:11.55 |
9:22.55 |
|
|
|
|
|
|
|
10:34.90 |
11:45.60 |
12:58.49 |
14:10.54 |
|
|
|
|
|
|
|
15:23.40 |
16:35.51 |
|
|
|
|
6 |
Jens Bomgaard |
2002 |
Hovedstadens Svmmeklub |
|
1:07.85 |
2:18.99 |
3:31.13 |
4:43.20 |
17:57.67 |
|
|
|
|
|
|
5:55.08 |
7:07.44 |
8:19.77 |
9:32.11 |
|
|
|
|
|
|
|
10:44.97 |
11:57.83 |
13:10.52 |
14:22.37 |
|
|
|
|
|
|
|
15:34.61 |
16:46.97 |
|
|
|
|
7 |
Valdemar Brns |
2003 |
Hovedstadens Svmmeklub |
|
1:08.12 |
2:19.70 |
3:31.39 |
4:43.76 |
18:02.77 |
|
|
|
|
|
|
5:56.02 |
7:08.31 |
8:21.22 |
9:33.65 |
|
|
|
|
|
|
|
10:46.71 |
12:00.68 |
13:13.76 |
14:26.62 |
|
|
|
|
|
|
|
15:39.65 |
16:52.84 |
|
|
|
|
8 |
Leo Badaker |
2002 |
Gentofte Svmme Klub |
|
1:03.81 |
2:12.30 |
3:22.67 |
4:32.50 |
18:08.09 |
|
|
|
|
|
|
5:44.80 |
6:58.84 |
8:12.35 |
9:26.22 |
|
|
|
|
|
|
|
10:38.19 |
11:53.06 |
13:07.99 |
14:24.55 |
|
|
|
|
|
|
|
15:40.04 |
16:55.93 |
|
|
|
|
9 |
Frede Meincke |
2002 |
Hovedstadens Svmmeklub |
|
1:09.46 |
2:22.18 |
3:35.67 |
4:48.98 |
18:14.47 |
|
|
|
|
|
|
6:02.19 |
7:14.58 |
8:27.04 |
9:40.46 |
|
|
|
|
|
|
|
10:53.92 |
12:08.20 |
13:22.02 |
14:35.80 |
|
|
|
|
|
|
|
15:49.53 |
17:02.81 |
|
|
|
|
10 |
Mikkel Hjelm |
2003 |
Svmmeklubben Triton Ballerup |
|
1:11.31 |
2:27.50 |
3:43.89 |
5:00.53 |
18:51.97 |
|
|
|
|
|
|
6:17.48 |
7:33.74 |
8:49.99 |
10:06.28 |
|
|
|
|
|
|
|
11:21.08 |
12:37.28 |
13:52.46 |
15:07.67 |
|
|
|
|
|
|
|
16:24.00 |
17:39.62 |
|
|
|
|
11 |
Noah Koefoed Weiss |
2003 |
Hovedstadens Svmmeklub |
|
1:11.68 |
2:27.54 |
3:43.48 |
5:00.21 |
18:54.36 |
|
|
|
|
|
|
6:17.12 |
7:33.14 |
8:49.09 |
10:06.40 |
|
|
|
|
|
|
|
11:22.91 |
12:38.72 |
13:54.70 |
15:11.31 |
|
|
|
|
|
|
|
16:27.94 |
17:41.81 |
|
|
|
|
12 |
Joshua P. Sidebotham |
2003 |
Hovedstadens Svmmeklub |
|
1:11.59 |
2:27.45 |
3:43.39 |
5:00.38 |
19:01.00 |
|
|
|
|
|
|
6:17.69 |
7:33.60 |
8:50.00 |
10:07.08 |
|
|
|
|
|
|
|
11:24.50 |
12:41.73 |
13:58.55 |
15:15.84 |
|
|
|
|
|
|
|
16:32.97 |
17:48.28 |
|
|
|
|
13 |
Casper Koch Henriksen |
2002 |
VAT Copenhagen |
|
1:11.24 |
2:28.28 |
3:46.75 |
5:05.05 |
19:23.17 |
|
|
|
|
|
|
6:24.19 |
7:42.83 |
9:03.37 |
10:21.95 |
|
|
|
|
|
|
|
11:40.79 |
12:59.34 |
14:18.16 |
15:35.61 |
|
|
|
|
|
|
|
16:53.36 |
18:10.32 |
|
|
|
|
14 |
Kasper Francke Johannesen |
2003 |
Svmmeklubben Triton Ballerup |
|
1:13.55 |
2:32.83 |
3:51.55 |
5:11.36 |
19:54.22 |
|
|
|
|
|
|
6:32.23 |
7:52.77 |
9:13.27 |
10:33.64 |
|
|
|
|
|
|
|
11:54.03 |
13:14.30 |
14:34.67 |
15:55.98 |
|
|
|
|
|
|
|
17:17.32 |
18:38.09 |
|
|
|
|
15 |
Rasmus Thode Mller |
2002 |
Farum Svmmeklub |
|
1:11.25 |
2:30.04 |
3:49.60 |
5:10.24 |
20:15.16 |
|
|
|
|
|
|
6:32.48 |
7:54.74 |
9:16.84 |
10:38.65 |
|
|
|
|
|
|
|
12:01.58 |
13:24.28 |
14:46.84 |
16:10.87 |
|
|
|
|
|
|
|
17:33.83 |
18:57.51 |
|
|
|
|
16 |
Alens Daugelis |
2002 |
Farum Svmmeklub |
|
1:15.96 |
2:37.34 |
3:58.24 |
5:18.67 |
20:20.82 |
|
|
|
|
|
|
6:40.28 |
8:01.40 |
9:21.90 |
10:44.03 |
|
|
|
|
|
|
|
12:06.54 |
13:29.77 |
14:51.62 |
16:15.54 |
|
|
|
|
|
|
|
17:36.99 |
19:00.78 |
|
|
|
|
17 |
Magnus Juul Hansen |
2003 |
Vordingborg Svmme Klub |
|
1:11.91 |
2:33.54 |
3:57.09 |
5:19.92 |
20:26.43 |
|
|
|
|
|
|
6:42.91 |
8:05.14 |
9:27.94 |
10:50.78 |
|
|
|
|
|
|
|
12:13.50 |
13:36.40 |
14:59.07 |
16:21.65 |
|
|
|
|
|
|
|
17:45.38 |
19:07.13 |
|
|
|
|
18 |
Malte Hjalholt |
2003 |
VAT Copenhagen |
|
1:18.88 |
2:41.69 |
4:05.57 |
5:29.00 |
20:42.38 |
|
|
|
|
|
|
6:52.75 |
8:16.87 |
9:42.19 |
11:06.12 |
|
|
|
|
|
|
|
12:30.20 |
13:53.27 |
15:17.34 |
16:40.55 |
|
|
|
|
|
|
|
18:04.57 |
19:23.56 |
|
|
|
|
19 |
Frederik Jrgensen |
2003 |
Farum Svmmeklub |
|
1:12.34 |
2:32.96 |
3:55.06 |
5:18.09 |
20:47.35 |
|
|
|
|
|
|
6:41.21 |
8:03.55 |
9:29.37 |
10:56.14 |
|
|
|
|
|
|
|
12:20.91 |
13:46.95 |
15:11.53 |
16:36.31 |
|
|
|
|
|
|
|
18:01.06 |
19:26.06 |
|
|
|
|
20 |
Simon Als-Nielsen |
2003 |
Farum Svmmeklub |
|
1:16.70 |
2:42.27 |
4:08.74 |
5:34.70 |
21:25.88 |
|
|
|
|
|
|
7:01.36 |
8:27.78 |
9:55.02 |
11:23.85 |
|
|
|
|
|
|
|
12:51.19 |
14:17.40 |
15:44.76 |
17:12.92 |
|
|
|
|
|
|
|
18:40.60 |
20:04.70 |
|
|
|
|
21 |
Johannes K. Larsen |
2002 |
Farum Svmmeklub |
|
1:16.90 |
2:42.53 |
4:09.26 |
5:37.52 |
21:48.09 |
|
|
|
|
|
|
7:07.10 |
8:36.54 |
10:06.22 |
11:35.64 |
|
|
|
|
|
|
|
13:05.47 |
14:34.54 |
16:02.49 |
17:31.64 |
|
|
|
|
|
|
|
19:00.02 |
20:27.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lb 4, 1500m Frisvmning Herrer, Finaler rg. 2004-2017 |
|
Plac. |
Navn |
Fdt |
Klub |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Opnet |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Cornelius Olsen |
2005 |
Farum Svmmeklub |
|
1:15.91 |
2:36.49 |
3:57.13 |
5:18.13 |
20:05.07 |
|
|
|
|
|
|
6:39.09 |
7:59.27 |
9:19.09 |
10:40.39 |
|
|
|
|
|
|
|
12:02.13 |
13:24.46 |
14:46.20 |
16:06.90 |
|
|
|
|
|
|
|
17:27.98 |
18:49.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 |
Udskriftsdato |
30 oktober 2016 |
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH |
Udskriftstidspunkt |
13:30 |
|