Results for Efterårsstævne
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Efterårsstævne 2016 | Udskriftsdato | 29 oktober 2016 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 13:49 | |||
Arrangør | STT | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 oktober 2016 |
Løb 11, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 1917-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Josephine B. U. Danielsen | 2003 | VAT Copenhagen | 36.09 | 1:19.66 | 2:07.33 | 2:47.60 | |||
2 | Cecilie Hjarsø | 2001 | VAT Copenhagen-MK31 | 37.91 | 1:23.55 | 2:13.30 | 2:52.80 | |||
3 | Emilie Ferslev Christians | 2002 | Vordingborg Svømme Klub | 38.79 | 1:23.77 | 2:16.53 | 2:54.21 | |||
4 | Nikoline Victoria Sass | 1999 | Solrød Svømmeklub | 39.77 | 1:23.07 | 2:18.75 | 2:58.20 | |||
5 | Johanne Brown Marloth | 2003 | Værløse Svømmeklub | 42.16 | 1:28.56 | 2:19.25 | 3:02.12 | |||
6 | Lærke Blond | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 39.45 | 1:32.91 | 2:19.80 | 3:03.65 | |||
7 | Ida Bekker Poulsen | 2002 | Solrød Svømmeklub | 44.96 | 1:35.00 | 2:30.25 | 3:12.16 | |||
8 | Julie Silberg | 2002 | Solrød Svømmeklub | 41.74 | 1:32.44 | 2:29.53 | 3:13.04 | |||
- | Volena Dimitrova | 1999 | Vordingborg Svømme Klub | DSQ | ej samt ber v 150m | |||||
Løb 11, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Schastine Skifter Tabor | 2005 | VAT Copenhagen | 34.49 | 1:17.53 | 2:05.36 | 2:42.81 | |||
2 | Anna Maria Madsen | 2004 | VAT Copenhagen | 37.01 | 1:20.89 | 2:07.81 | 2:46.50 | |||
3 | Laura L. Hørning | 2004 | VAT Copenhagen | 37.53 | 1:20.27 | 2:09.98 | 2:48.27 | |||
4 | Frida Bang Stanelt | 2004 | Kalundborg SK | 34.92 | 1:18.22 | 2:14.32 | 2:52.15 | |||
5 | Kristine Nilsson Norby | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 43.68 | 1:28.48 | 2:19.23 | 2:56.78 | |||
6 | Cecilie C. Helmark | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 40.60 | 1:26.66 | 2:21.87 | 3:00.93 | |||
7 | Anna Larsen | 2004 | Kalundborg SK | 41.93 | 1:29.93 | 2:23.56 | 3:01.40 | |||
8 | Freja Søndergaard | 2004 | Vordingborg Svømme Klub | 44.87 | 1:29.37 | 2:23.27 | 3:04.39 | |||
9 | Laura Thomadsen | 2004 | VAT Copenhagen | 41.44 | 1:30.74 | 2:23.68 | 3:07.31 | |||
10 | Anna R. Strøbek | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 41.26 | 1:30.46 | 2:23.15 | 3:07.54 | |||
11 | Laura Rasmussen | 2004 | Kalundborg SK | 45.43 | 1:34.10 | 2:30.29 | 3:09.75 | |||
12 | Anne Sepstrup-Skjoldner | 2005 | Solrød Svømmeklub | 46.77 | 1:35.08 | 2:31.34 | 3:11.70 | |||
13 | Aliyah Savannah Rasmussen | 2005 | Vordingborg Svømme Klub | 48.84 | 1:38.15 | 2:28.74 | 3:12.17 | |||
14 | Emma S. Kristensen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 44.35 | 1:34.42 | 2:31.28 | 3:16.11 | |||
15 | Natacha Munch | 2005 | Solrød Svømmeklub | 49.19 | 1:40.17 | 2:42.24 | 3:26.63 | |||
16 | Alba Seneca | 2005 | Kalundborg SK | 53.25 | 1:44.10 | 2:48.43 | 3:33.82 | |||
17 | Safira Vestergaard | 2005 | Glostrup Svømmeklub | 51.73 | 1:47.74 | 2:46.03 | 3:36.06 | |||
18 | Anna Østerby | 2005 | Glostrup Svømmeklub | 53.57 | 1:52.98 | 2:50.48 | 3:39.06 | |||
19 | Emma Riis | 2005 | Albertslund IF | 55.63 | 1:52.68 | 2:57.01 | 3:44.62 | |||
20 | Sofie Riis | 2005 | Albertslund IF | 51.44 | 1:53.28 | 2:52.94 | 3:51.04 | |||
21 | Line Pedersen | 2005 | Glostrup Svømmeklub | 54.07 | 1:51.47 | 3:04.74 | 4:01.63 | |||
- | Amalie-Victoria Kaae | 2005 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Vilja Meinert Jacobsen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 | Udskriftsdato | 29 oktober 2016 |
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH | Udskriftstidspunkt | 13:49 |