Resultater for Efterårsstævne
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Efterårsstævne 2016 | Udskriftsdato | 29 oktober 2016 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 13:41 | |||
Arrangør | STT | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 oktober 2016 |
Løb 7, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1917-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Kalundborg Piger 1 | 1998 | Kalundborg SK | 1:58.29 | ||||||
Anna Larsen | 2004 | 31.85 | 31.85 | |||||||
Laura Holm Junge | 1998 | 28.29 | 1:00.14 | |||||||
Nicole Kristensen | 1999 | 29.20 | 1:29.34 | |||||||
Frida Bang Stanelt | 2004 | 28.95 | 1:58.29 | |||||||
2 | Piger 1 Vordingborg | 2000 | Vordingborg Svømme Klub | 2:04.20 | ||||||
Volena Dimitrova | 1999 | 31.68 | 31.68 | |||||||
Léa Zoé Bingler | 2000 | 31.17 | 1:02.85 | |||||||
Maya Nykjær | 2001 | 30.77 | 1:33.62 | |||||||
Emilie Ferslev Christians | 2002 | 30.58 | 2:04.20 | |||||||
3 | G3 Gentofte Piger | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 2:11.14 | ||||||
Astrid Permin | 2003 | 33.42 | 33.42 | |||||||
Norah Szczepanski | 2003 | 33.14 | 1:06.56 | |||||||
Kristine Nilsson Norby | 2005 | 32.59 | 1:39.15 | |||||||
Cecilie C. Helmark | 2005 | 31.99 | 2:11.14 | |||||||
4 | Kalundborg Piger 2 | 2002 | Kalundborg SK | 2:12.21 | ||||||
Nicoline Strandberg | 2002 | 33.68 | 33.68 | |||||||
Engeline Scheby Petersen | 2002 | 33.78 | 1:07.46 | |||||||
Laura Rasmussen | 2004 | 33.46 | 1:40.92 | |||||||
Caroline Holm | 2004 | 31.29 | 2:12.21 | |||||||
5 | Golden Girls | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 2:13.20 | ||||||
Liva Hansen | 2007 | 32.90 | 32.90 | |||||||
Lærke Blond | 2003 | 32.95 | 1:05.85 | |||||||
Clara Hartvig-Olsen | 2004 | 34.57 | 1:40.42 | |||||||
Annika Køhn | 2005 | 32.78 | 2:13.20 | |||||||
6 | Piger 2 Vordingborg | 2002 | Vordingborg Svømme Klub | 2:28.31 | ||||||
Freja Søndergaard | 2004 | 35.60 | 35.60 | |||||||
Maja Raalund | 2003 | 36.92 | 1:12.52 | |||||||
Isabel Valsted Bavnbæk | 2003 | 38.30 | 1:50.82 | |||||||
Aliyah Savannah Rasmussen | 2005 | 37.49 | 2:28.31 | |||||||
7 | Stt-Stjernerne 1 | 2001 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:29.45 | ||||||
Sofie Korczak | 2004 | 45.27 | 45.27 | |||||||
Emilia Høffer | 2001 | 37.93 | 1:23.20 | |||||||
Julie Gerner Knudsen | 2002 | 36.24 | 1:59.44 | |||||||
Mette Gade Nielsen | 2002 | 30.01 | 2:29.45 | |||||||
8 | Kalundborg Piger 3 | 2003 | Kalundborg SK | 2:29.97 | ||||||
Pauline Andersen | 2005 | 40.12 | 40.12 | |||||||
Sille Møller | 2004 | 39.32 | 1:19.44 | |||||||
Alba Seneca | 2005 | 34.56 | 1:54.00 | |||||||
Thea Kaiser | 2004 | 35.97 | 2:29.97 | |||||||
9 | Solrød Piger 2 | 2005 | Solrød Svømmeklub | 2:30.75 | ||||||
Anne Sepstrup-Skjoldner | 2005 | 33.62 | 33.62 | |||||||
Caroline Rygaard Hansen | 2006 | 41.57 | 1:15.19 | |||||||
Mathilde Holm Villadsen | 2006 | 39.74 | 1:54.93 | |||||||
Natacha Munch | 2005 | 35.82 | 2:30.75 | |||||||
10 | AIF Piger | 2003 | Albertslund IF | 2:56.73 | ||||||
Marie Strandquist | 2007 | 47.76 | 47.76 | |||||||
Sofie Riis | 2005 | 43.72 | 1:31.48 | |||||||
Silja Mortensen | 2003 | 38.29 | 2:09.77 | |||||||
Freja Johanna Kepser | 2005 | 46.96 | 2:56.73 | |||||||
Løb 7, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Gsc Piger 1 | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 2:26.52 | ||||||
Maria Claudia S. Hansen | 2006 | 35.81 | 35.81 | |||||||
Kamma Rasmussen | 2006 | 36.39 | 1:12.20 | |||||||
Monika Dragieva | 2006 | 36.87 | 1:49.07 | |||||||
Jasmine Løkkegaard | 2006 | 37.45 | 2:26.52 | |||||||
2 | G4 Gentofte 1 Piger | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 2:29.65 | ||||||
Johanne Hummelmose | 2006 | 38.20 | 38.20 | |||||||
Stella Demuth Andersen | 2006 | 37.82 | 1:16.02 | |||||||
Alba Mantoni | 2006 | 35.42 | 1:51.44 | |||||||
Molly Sczzepanski | 2006 | 38.21 | 2:29.65 | |||||||
3 | G4 Gentofte 2 Piger | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 2:44.89 | ||||||
Dikte Johanne Schrøder | 2006 | 39.12 | 39.12 | |||||||
Natascha Sibbern | 2007 | 43.36 | 1:22.48 | |||||||
Christine Stubbe Lundsby | 2006 | 42.79 | 2:05.27 | |||||||
Tate Green | 2006 | 39.62 | 2:44.89 | |||||||
4 | Gsc Piger 2 | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 2:53.53 | ||||||
Ida Villemoes Poulsen | 2007 | 42.23 | 42.23 | |||||||
Henriette Roos | 2006 | 45.82 | 1:28.05 | |||||||
Milla Klausen | 2006 | 43.74 | 2:11.79 | |||||||
Bianca Roos | 2006 | 41.74 | 2:53.53 | |||||||
5 | Gsc Piger 3 | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 3:20.96 | ||||||
Silje Nygaard Engedal | 2007 | 45.63 | 45.63 | |||||||
Lise H. V. Waarst | 2007 | 45.63 | ||||||||
Oline Ludvigsen | 2007 | 44.86 | 1:30.49 | |||||||
Olga Krogh-Olsen | 2007 | 1:50.47 | 3:20.96 | |||||||
6 | Stt T2 Girls | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 3:22.79 | ||||||
Malou Nabe | 2006 | 43.84 | 43.84 | |||||||
Amalie Møller | 2007 | 1:03.23 | 1:47.07 | |||||||
Signe Schnabelrauch | 2006 | 47.90 | 2:34.97 | |||||||
Rosa Cornelia Barrisøe | 2006 | 47.82 | 3:22.79 | |||||||
7 | Gsk Supergirl | 2007 | Glostrup Svømmeklub | 3:29.99 | ||||||
Ella Kjærebye | 2007 | 57.96 | 57.96 | |||||||
Astrid Østerby | 2007 | 57.51 | 1:55.47 | |||||||
Siena Serizawa | 2008 | 2:22.65 | 4:18.12 | |||||||
Anna Fiona Nybøll | 2007 | 3:29.99 | ||||||||
- | Powerpuff Pigerne | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | DNS | ||||||
Emma Haagen | 2006 | |||||||||
Lilje Harning Iisager | 2008 | |||||||||
Filippa Zoe Siebert | 2007 | |||||||||
Maja Hansen | 2006 | DNS | ||||||||
- | Flyvefisk | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | DSQ | ej berøring v 125 | |||||
Frida Frost Dunker | 2006 | 51.47 | 51.47 | |||||||
Liva Hansen | 2007 | 51.23 | 1:42.70 | |||||||
- | Team Alt Eller Intet | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | DSQ | generet bane 4 v 100 | |||||
Dicte Laurberg Vedel | 2006 | 35.51 | 35.51 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 | Udskriftsdato | 29 oktober 2016 |
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH | Udskriftstidspunkt | 13:41 |