2018-07-17   05:59:45
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Alm. Brand Bank Cup Frederiksberg 2016

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Alm. Brand Bank Cup 2016    Udskriftsdato  18 september 2016   
  Stævne by  Frederiksberg    Udskriftstidspunkt  09:47   
  Arrangør  Hovedstadens Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  17 september 2016         
 
 
Løb 13, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2006-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Coco Li Fuhrmann  2006    253  39.25        1:26.32   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:23.50                 
                     
Malu Melody Christensen  2006    167  44.63        1:39.15   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:55.01                 
                     
Juliane Sarauw Lundsgaard  2006    166  46.68        1:39.34   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:39.47                 
                     
Zoe Overby Traberg  2006    146  50.09        1:43.53   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:57.79                 
                     
Sofie Amalie Krag  2006    117  51.96        1:51.38   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:52.89                 
                     
 
Løb 13, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sofie Maagøe  2003    481  33.16        1:09.68   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:08.09                 
                     
Terese Kjøller Rudbeck  2003    436  34.56        1:11.98   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:09.62                 
                     
Clara Carlquist  2003    427  34.00        1:12.50   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:10.48                 
                     
Esther Else Grubert  2003    397  34.71        1:14.25   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:11.36                 
                     
Emilia Naledi Madonsela  2003    358  34.24        1:16.89   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:21.09                 
                     
Jasmin Philip  2004    333  36.72        1:18.72   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:21.46                 
                     
Rebecca Hoeck  2004    321  37.16        1:19.71   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:18.57                 
                     
Malou Soelberg  2004    302  37.86        1:21.37   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:18.67                 
                     
Mia Lindberg  2003    288  38.07        1:22.69   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:21.14                 
                     
10  Mathilde Hagihara  2004    283  38.84        1:23.09   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:19.52                 
                     
11  Ofelia Vejsager Nøddekær  2005    278  37.64        1:23.66   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:19.15                 
                     
12  Matilde Schmidt-Lund  2005    270  40.52        1:24.48   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:27.12                 
                     
13  Laura Vangkilde  2004    259  40.30        1:25.62   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:43.72                 
                     
14  Jasmin Egeskov Andersen  2005    241  41.32        1:27.73   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:26.11                 
                     
15  Rebecca Petersen  2005    239  41.11        1:27.92   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:28.99                 
                     
16  Sophia Bøttger  2004    239  36.95        1:27.98   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:29.35                 
                     
17  Nanette Skou Clausen  2005    209  42.95        1:32.00   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:30.59                 
                     
18  Ellen Marie Ulrich-Jørgen  2005    205  41.03        1:32.50   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:37.69                 
                     
19  Agnete Høyer  2005    156  49.15        1:41.31   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:39.95                 
                     
20  Kirstine Haunstrup Larsen  2005    148  45.70        1:43.08   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:50.13                 
                     
21  Ana Rosa Kragh  2005    135  47.72        1:46.30   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:47.20                 
                     
 
Løb 13, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2000-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Luna Donde Feilberg  2000    513  32.14        1:08.21   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:04.64                 
                     
Signe Fich Hansen  2002    498  32.55        1:08.87   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:05.80                 
                     
Josefine Strand Nielsen  2000    449  34.08        1:11.28   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:11.57                 
                     
 
Løb 13, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1967-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Maria Grandt  1998    576  31.07        1:05.61   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:06.52                 
                     
Emma Maagøe  1999    485  31.94        1:09.49   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:08.42                 
                     
Amalie H. Falck-Schmith  1989    461  33.27        1:10.69   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:10.75                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.07  Udskriftsdato  18 september 2016 
Licens til Hovedstadens Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  09:47 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark