2018-12-13   03:26:34
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Regionalt stævne, Børn - Sydsjælland

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Resultat Løb 1 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 1 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Regionalt Stævne    Udskriftsdato  05 november 2016   
  Stævne by  Næstved    Udskriftstidspunkt  10:32   
  Arrangør  Region Sydsjælland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  05 november 2016         
 
 
Løb 1, 4X50m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Vat Piger  2006  VAT Copenhagen            2:36.46   
  Dicte Laurberg Vedel  2006      41.13        41.13   
  Emilie Hartvig-Olsen  2006                 
  Alma Møller-Ern  2006                 
  Leonora M Postgaard  2006      2:36.46        2:36.46   
                     
Gti Piger 06  2006  GTI            2:42.79   
  Elisabeth Augusta Englev  2006      42.18        42.18   
  Mathilde Willumsen  2006                 
  Julie Liv Madsen  2006                 
  Alberte Crone Larsen  2006      2:42.79        2:42.79   
                     
Køge Piger  2006  Køge Svømmeklub            2:44.73   
  Andrea Nøhr Petersen  2006      41.34        41.34   
  Klara-Sofie Bollmann  2006                 
  Charlotte Wium  2006                 
  Julie Brix Østergaard  2006      2:44.73        2:44.73   
                     
Hovedstadens Piger 2  2006  Hovedstadens Svømmeklub            2:47.45   
  Mathilde Møller  2007      41.66        41.66   
  Sofie Amalie Krag  2006                 
  Matilde Maagøe  2007                 
  Zoe Overby Traberg  2006      2:47.45        2:47.45   
                     
Hg Powergirls  2006  Herlufsholm Svømmeklub            2:57.95   
  Kamille Bentsen  2006      42.77        42.77   
  Laura Meyer  2006                 
  Mie Visler  2006                 
  Mie Ankersen  2006      2:57.95        2:57.95   
                     
Hovedstadens Piger 4  2006  Hovedstadens Svømmeklub            2:58.26   
  Carla Heidemann  2007      44.64        44.64   
  Mikkeline Steen Stokkebro  2007                 
  Maria Kjer Rasmussen  2007                 
  Isabella Pedersen  2007      2:58.26        2:58.26   
                     
Vest Talent Piger 1  2006  Vest-Brøndby            2:59.32   
  Maya Amstrup Riis  2007      46.34        46.34   
  Rikke Therp  2006                 
  Liva Gottorp Sørensen  2006                 
  Anna Blom Bygum  2006      2:59.32        2:59.32   
                     
Powerpuff Pigerne  2006  Næstved IF            3:05.63   
  Dicte Maar  2006      47.18        47.18   
  Freja Juul  2006                 
  Liva Mayland  2006                 
  Leonora Franck  2006      3:05.63        3:05.63   
                     
Vest Talent Piger 2  2006  Vest-Brøndby            3:23.78   
  Marie Nissov-Johansen  2006      44.35        44.35   
  Philippa Mitchell  2006                 
  Rebecca Loft Helms  2006                 
  Wilma Nørgaard  2006      3:23.78        3:23.78   
                     
Hovedstadens Piger 1  2006  Hovedstadens Svømmeklub            DSQ  Tyvstart 
  Falka Tind  2006      37.17        37.17   
  Charlotte Dreyer Riis  2006                 
                     
Hovedstadens Piger 3  2006  Hovedstadens Svømmeklub            DSQ  Tyvstart 
  Emilie Fabricius Thomsen  2006      44.49        44.49   
  Julie Philip  2007                 
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  05 november 2016 
Licens til Herlufsholm Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  10:32 
 
Resultat Løb 2 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 2 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Regionalt Stævne    Udskriftsdato  05 november 2016   
  Stævne by  Næstved    Udskriftstidspunkt  10:32   
  Arrangør  Region Sydsjælland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  05 november 2016         
 
 
Løb 2, 4X50m Medley Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Vat Drenge  2005  VAT Copenhagen            2:24.59   
  Sean Petersen  2006      35.48        35.48   
  Emil Kruse Enemærke  2005                 
  Anders Gaard  2006                 
  Nicholas Simson  2005      2:24.59        2:24.59   
                     
Hovedstadens Drenge 1  2005  Hovedstadens Svømmeklub            2:31.52   
  Mads Møller  2005      34.86        34.86   
  Mikkel Andersen  2005                 
  Gustav Steen Andersen  2006                 
  Magnus Steen Andersen  2006      2:31.52        2:31.52   
                     
Gti Drenge 05  2005  GTI            2:39.39   
  Vincent Borup Schärer  2006      44.34        44.34   
  Mads Mørkhøj Hartington  2006                 
  Magnus Ulrik Larsen  2005                 
        2:39.39        2:39.39   
                     
Hovedstadens Drenge 2  2005  Hovedstadens Svømmeklub            2:44.09   
  Halfdan Dahl Jespersen  2006      42.61        42.61   
  Alex Føns Voss  2005                 
  Matthias Slot  2005                 
  Gustav Abildgaard  2005      2:44.09        2:44.09   
                     
Vest Talent Drenge 1  2006  Vest-Brøndby            2:50.00   
  Carl Emil Ljungdahl  2006      39.20        39.20   
  Magnus Rasmussen  2006                 
  Rodi Cetinkaya  2006                 
  Ditlev Queitsch  2006      2:50.00        2:50.00   
                     
Hovedstadens Drenge 3  2005  Hovedstadens Svømmeklub            2:51.30   
  Karl Korfix Barlebo  2006      43.42        43.42   
  Aksel Thuesen Güsmer  2006                 
  Vincent Eddy Fabricius  2005                 
  Tristan Jensen  2006      2:51.30        2:51.30   
                     
Vest Talent Drenge 2  2006  Vest-Brøndby            3:00.62   
  Conrad Klyver Vind  2005      42.97        42.97   
  Erik Rasmussen  2006                 
  Sigurd Chistopher Vickery  2005                 
  Hugo Haakansson  2006      3:00.62        3:00.62   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  05 november 2016 
Licens til Herlufsholm Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  10:32 
 
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionalt Stævne    Udskriftsdato  05 november 2016   
  Stævne by  Næstved    Udskriftstidspunkt  11:40   
  Arrangør  Region Sydsjælland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  05 november 2016         
 
 
Løb 3, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Julie Liv Madsen  2006  Greve Svømmeklub            32.66   
Falka Tind  2006  Hovedstadens Svømmeklub            34.40   
Freja Juul  2006  Næstved IF            34.49   
Charlotte Wium  2006  Køge Svømmeklub            35.11   
Leonora M Postgaard  2006  Glostrup Svømmeklub            35.58   
Dicte Laurberg Vedel  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH            35.73   
Emilie Hartvig-Olsen  2006  Vallensbæk IF Af 1939            36.40   
Alma Møller-Ern  2006  Vallensbæk IF Af 1939            36.86   
Silje Mathiasen  2006  SVØM Korsør            37.08   
10  Lara Smerdal  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            37.56   
11  Julie Eriksen Tankmar  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            37.58   
12  Laura Meyer  2006  Herlufsholm Svømmeklub            37.63   
13  Alberte Crone Larsen  2006  Tune I.F. Svømmeafdeling            37.93   
14  Siv Reimer  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            38.00   
15  Amalie Backhausen  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            38.05   
16  Mathilde Ludvigsen  2006  Næstved IF            38.30   
17  Petrea Hostrup Stærke  2006  Glostrup Svømmeklub            38.42   
18  Regitze Rosenkrantz  2006  Glostrup Svømmeklub            38.45   
19  Elisabeth Augusta Englev  2006  Greve Svømmeklub            38.52   
20  Katharina Beyer Hansen  2006  Glostrup Svømmeklub            38.80   
21  Rebecca Ella Madsen  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH            38.93   
22  Lykke Jørgensen  2006  Vallensbæk IF Af 1939            38.94  MD 1 
22  Mathilde Holm Villadsen  2006  Solrød Svømmeklub            38.94  MD 2 
24  Katja Poulsen  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            39.59   
25  Nicole Damshøj Andersen  2006  Greve Svømmeklub            39.66   
26  Liva Mayland  2006  Næstved IF            39.86   
27  Sophie Amalie Rasmussen  2006  Greve Svømmeklub            40.20  MD 1 
28  Leonora Franck  2006  Næstved IF            40.20  MD 2 
29  Caroline Rygaard Hansen  2006  Solrød Svømmeklub            40.21   
30  Josefine Meng Langhorn  2006  Svømmeklubben Syd            40.48   
31  Molly Namensen  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            40.60   
32  Rikke Therp  2006  Vest-Brøndby            40.76  MD 1 
33  Dicte Maar  2006  Næstved IF            40.76  MD 2 
34  Liva Josephine Lang  2006  Greve Svømmeklub            40.77   
35  Sabrina Meldgaard Pejø  2006  Greve Svømmeklub            41.04   
36  Mie Visler  2006  Herlufsholm Svømmeklub            41.05   
37  Iben Lund Nielsen  2006  Næstved IF            41.14   
38  Marie Nissov-Johansen  2006  Vest-Brøndby            41.28   
39  Jaqueline Haack  2006  Solrød Svømmeklub            41.42   
40  Sarah Ankjær Pedersen  2006  Greve Svømmeklub            41.47   
41  Marie Skole Sørensen  2006  Tune I.F. Svømmeafdeling            41.54   
42  Smilla Hvid Olavsgaard  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            41.61   
43  Isabella Fam  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            42.20   
44  Camille Cueto Rasmussen  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH            42.79   
45  Hanna Rørbech  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH            42.92   
46  Mathilde Willumsen  2006  Greve Svømmeklub            42.99   
47  Malene Dithmar  2006  Greve Svømmeklub            43.84   
48  Mille Giolbas  2006  Tune I.F. Svømmeafdeling            43.92   
49  Johanna Rasmussen  2006  VAT Copenhagen-MK31            44.18   
50  Cornelia Dinesen  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            44.68   
51  Felicia N. Nielsen  2006  Greve Svømmeklub            45.02   
52  Sarah Højlund  2006  VAT Copenhagen-MK31            45.27   
Julie Brix Østergaard  2006  Køge Svømmeklub            DSQ  Tyvstart 
                     
 
Løb 3, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sofie Ravn Herche  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            33.35   
Martine Damborg  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            34.75   
Matilde Maagøe  2007  Hovedstadens Svømmeklub            35.40   
Sarah Gudme  2007  Vallensbæk IF Af 1939            36.72   
Malouca Laura Bruun  2007  Glostrup Svømmeklub            37.46   
Laura Pedersen  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            37.86   
Mathilde Møller  2007  Hovedstadens Svømmeklub            38.32   
Frida Caroline Knudsen  2007  Greve Svømmeklub            39.04   
Maria Kjer Rasmussen  2007  Hovedstadens Svømmeklub            39.56   
10  Julie Philip  2007  Hovedstadens Svømmeklub            40.07   
11  Carla Heidemann  2007  Hovedstadens Svømmeklub            40.41   
12  Lara Ghizzaui  2007  Vallensbæk IF Af 1939            40.87   
13  Isabella M. Madsen  2007  Swim Team Taastrup - VATCPH            42.04   
14  Maila Anker  2007  Herlufsholm Svømmeklub            42.95   
15  Alma Høj Andersen  2007  Ishøj Svømme Klub            43.91   
16  Mathilde Bendtsen  2007  Næstved IF            44.24   
17  Marie Strandquist  2007  Albertslund IF            44.26   
18  Signe C. H. Naaby  2007  Tune I.F. Svømmeafdeling            45.49   
19  Naja O. K. Neergaard  2007  Tune I.F. Svømmeafdeling            46.51   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  05 november 2016 
Licens til Herlufsholm Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  11:40 
 
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionalt Stævne    Udskriftsdato  05 november 2016   
  Stævne by  Næstved    Udskriftstidspunkt  12:36   
  Arrangør  Region Sydsjælland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  05 november 2016         
 
 
Løb 4, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Casper Puggaard  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            30.53   
Malte Berlin  2005  Rønne Svømme Klub            30.88   
Emil Kruse Enemærke  2005  Glostrup Svømmeklub            32.17   
Nicholas Simson  2005  VAT Copenhagen-MK31            32.76   
Sebastian Rendlev  2005  Vallensbæk IF Af 1939            33.11   
Sune Vergmann  2005  Swim Team Taastrup - VATCPH            33.76   
Magnus Ulrik Larsen  2005  Tune I.F. Svømmeafdeling            33.85   
Tobias Rehder Knudsen  2005  SVØM Korsør            33.86   
Tobias Bjørnsteen  2005  Svømmeklubben Syd            33.89   
10  Malthe Foged  2005  Næstved IF            34.76   
11  Tobias Chr. Stæcker  2005  Næstved IF            35.52   
12  Rasmus Capion  2005  Vordingborg Svømme Klub            35.57  MD 2 
13  Hjalte Kofoed Billing  2005  Rønne Svømme Klub            35.61   
14  Emil Strandquist  2005  Albertslund IF            35.63   
15  Nikolaj Frederiksen  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            35.66   
16  Frederik Rasmussen  2005  Swim Team Taastrup - VATCPH            35.80   
17  Gustav Majkjær Mikkelsen  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            36.84   
18  Carlo-Viggo Cairo  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            36.87   
19  Marius Mains  2005  Ishøj Svømme Klub            36.94   
20  Frej Zachariasen  2005  Herlufsholm Svømmeklub            37.39  MD 1 
20  Mathias Olsen  2005  Greve Svømmeklub            37.39   
22  Mads Sørensen  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            37.59   
23  Frederik Funder  2005  Glostrup Svømmeklub            37.64   
24  Magnus B. Knudsen  2005  VAT Copenhagen-MK31            37.65   
25  Jonathan Skadhauge  2005  Swim Team Taastrup - VATCPH            37.78   
26  Philip Brandt  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            37.97   
27  Sigurd Chistopher Vickery  2005  Vest-Brøndby            39.07   
28  Anders Thøgersen  2005  Glostrup Svømmeklub            40.08   
29  Mathias W. Rasmussen  2005  Tune I.F. Svømmeafdeling            41.41  MD 2 
30  Oskar Krak  2005  VAT Copenhagen-MK31            42.33   
31  Alexander Brink  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            42.75   
32  Frederik Skytte Nielsen  2005  Svømmeklubben Syd            40:54.42   
                     
 
Løb 4, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sean Petersen  2006  Vallensbæk IF Af 1939            31.74   
Anders Gaard  2006  Vallensbæk IF Af 1939            32.17   
Gustav Steen Andersen  2006  Hovedstadens Svømmeklub            33.48   
Mads Mørkhøj Hartington  2006  Greve Svømmeklub            34.13   
Petar Trkulja  2006  Næstved IF            34.36   
Tobias Melhede  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            34.63   
Peter K. M. Petersen  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH            34.81  MD 1 
Magnus Steen Andersen  2006  Hovedstadens Svømmeklub            34.81  MD 2 
Carl Emil Ljungdahl  2006  Vest-Brøndby            35.57  MD 1 
10  Rasmus Bønsøe  2006  SVØM Korsør            35.59   
11  William Folkmann  2006  Hovedstadens Svømmeklub            36.67   
12  Ditlev Queitsch  2006  Vest-Brøndby            36.84   
13  Hugo Haakansson  2006  Vest-Brøndby            36.92   
14  Halfdan Dahl Jespersen  2006  Hovedstadens Svømmeklub            37.22   
15  Tristan Jensen  2006  Hovedstadens Svømmeklub            37.39  MD 2 
16  Aksel Thuesen Güsmer  2006  Hovedstadens Svømmeklub            37.43   
17  Magnus Rasmussen  2006  Vest-Brøndby            37.75   
18  Toke Olsen  2006  VAT Copenhagen-MK31            37.88   
19  Karl Korfix Barlebo  2006  Hovedstadens Svømmeklub            37.96   
20  Jonathan Wesselhoff  2006  Vordingborg Svømme Klub            38.13   
21  Emil Olsen  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH            38.63   
22  Thor Tørngren  2006  Haslev Svømmeklub            39.02  MD 1 
23  Erik Rasmussen  2006  Vest-Brøndby            39.02  MD 2 
24  Gustav Bille Gørtz  2006  Albertslund IF            39.46   
25  Mathias H. Baadsgaard  2006  Tune I.F. Svømmeafdeling            39.88   
26  Andreas Wiese Dobel  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            40.02   
27  Vincent Borup Schärer  2006  Greve Svømmeklub            40.13   
28  Frederik Luca Lamprecht  2006  Ishøj Svømme Klub            41.41  MD 1 
29  Oliver Holst Bøgeskov  2006  Tune I.F. Svømmeafdeling            41.52   
30  Rodi Cetinkaya  2006  Vest-Brøndby            42.25   
31  William F. Pilgaard  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH            42.67   
32  Asbjørn Brandt-Lassen  2006  VAT Copenhagen-MK31            43.86   
33  Rasmus Taasti Lindbjerg  2006  Hovedstadens Svømmeklub            45.47   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  05 november 2016 
Licens til Herlufsholm Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  12:36 
 
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionalt Stævne    Udskriftsdato  05 november 2016   
  Stævne by  Næstved    Udskriftstidspunkt  12:25   
  Arrangør  Region Sydsjælland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  05 november 2016         
 
 
Løb 5, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Falka Tind  2006  Hovedstadens Svømmeklub            1:23.19   
Malu Melody Christensen  2006  Hovedstadens Svømmeklub            1:24.98   
Dicte Laurberg Vedel  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH            1:28.21   
Andrea Nøhr Petersen  2006  Køge Svømmeklub            1:29.02   
Liva Gottorp Sørensen  2006  Vest-Brøndby            1:33.19   
Mie Ankersen  2006  Herlufsholm Svømmeklub            1:33.39   
Zoe Overby Traberg  2006  Hovedstadens Svømmeklub            1:33.76   
Charlotte Dreyer Riis  2006  Hovedstadens Svømmeklub            1:34.26   
Elisabeth Augusta Englev  2006  Greve Svømmeklub            1:34.95   
10  Julie Brix Østergaard  2006  Køge Svømmeklub            1:35.37   
11  Amalie Backhausen  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:36.13   
12  Emma Haagen  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH            1:36.30   
13  Emilie Fabricius Thomsen  2006  Hovedstadens Svømmeklub            1:36.46   
14  Alma Møller-Ern  2006  Vallensbæk IF Af 1939            1:36.48   
15  Laura Meyer  2006  Herlufsholm Svømmeklub            1:36.54  MD 1 
16  Petrea Hostrup Stærke  2006  Glostrup Svømmeklub            1:36.61   
17  Lara Smerdal  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:36.91   
18  Juliane Sarauw Lundsgaard  2006  Hovedstadens Svømmeklub            1:37.09   
19  Sara Kaarup Andersen  2006  Hovedstadens Svømmeklub            1:38.43   
20  Kamille Bentsen  2006  Herlufsholm Svømmeklub            1:38.95   
21  Alberte Crone Larsen  2006  Tune I.F. Svømmeafdeling            1:39.49   
21  Mie Visler  2006  Herlufsholm Svømmeklub            1:39.49   
23  Sofie Amalie Krag  2006  Hovedstadens Svømmeklub            1:39.98   
24  Julie Eriksen Tankmar  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:41.34   
25  Siv Reimer  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:41.45   
26  Hanna Rørbech  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH            1:41.66   
27  Anna Blom Bygum  2006  Vest-Brøndby            1:42.22   
28  Iben Lund Nielsen  2006  Næstved IF            1:43.99   
29  Smilla Hvid Olavsgaard  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:44.54   
30  Sabrina Meldgaard Pejø  2006  Greve Svømmeklub            1:45.27   
31  Molly Namensen  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:45.56   
32  Mathilde Ludvigsen  2006  Næstved IF            1:45.95   
33  Marie Skole Sørensen  2006  Tune I.F. Svømmeafdeling            1:46.86   
34  Ronja Skriver Fabricius  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:47.55   
35  Wilma Nørgaard  2006  Vest-Brøndby            1:48.89   
36  Rebecca Loft Helms  2006  Vest-Brøndby            1:53.04   
37  Mathilde Willumsen  2006  Greve Svømmeklub            1:53.15   
38  Camille Cueto Rasmussen  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH            1:53.55   
39  Maja Zastrojevic  2006  VAT Copenhagen-MK31            1:56.11   
Sara Ejsenhardt  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            DNS   
Lykke Jørgensen  2006  Vallensbæk IF Af 1939            DSQ  EFB v/50m 
                     
 
Løb 5, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Matilde Maagøe  2007  Hovedstadens Svømmeklub            1:28.61   
Martine Damborg  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:29.39   
Mathilde Møller  2007  Hovedstadens Svømmeklub            1:29.66   
Sarah Gudme  2007  Vallensbæk IF Af 1939            1:30.35   
Emma Hansen  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:34.04   
Malouca Laura Bruun  2007  Glostrup Svømmeklub            1:36.54  MD 2 
Mikkeline Steen Stokkebro  2007  Hovedstadens Svømmeklub            1:37.01   
Carla Heidemann  2007  Hovedstadens Svømmeklub            1:40.90   
Frida Caroline Knudsen  2007  Greve Svømmeklub            1:41.17   
10  Maya Amstrup Riis  2007  Vest-Brøndby            1:42.17   
11  Isabella Pedersen  2007  Hovedstadens Svømmeklub            1:42.61   
12  Lara Ghizzaui  2007  Vallensbæk IF Af 1939            1:43.07   
13  Rosa Dyhr-Rasmussen  2007  Næstved IF            1:46.48  MD 1 
14  Karla Hebeltoft Olesen  2007  Hovedstadens Svømmeklub            1:46.48  MD 2 
15  Sandra Bünsov Frederiksen  2007  Vest-Brøndby            1:46.89   
16  Asta Hindborg  2007  Hovedstadens Svømmeklub            1:47.80   
17  Isabella M. Madsen  2007  Swim Team Taastrup - VATCPH            1:48.07   
18  Marie Strandquist  2007  Albertslund IF            1:50.22   
19  Alma Høj Andersen  2007  Ishøj Svømme Klub            1:52.67   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  05 november 2016 
Licens til Herlufsholm Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  12:25 
 
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionalt Stævne    Udskriftsdato  05 november 2016   
  Stævne by  Næstved    Udskriftstidspunkt  14:32   
  Arrangør  Region Sydsjælland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  05 november 2016         
 
 
Løb 6, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Mads Møller  2005  Hovedstadens Svømmeklub            1:13.03   
Casper Puggaard  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:17.73   
Mikkel Andersen  2005  Hovedstadens Svømmeklub            1:18.46   
Andreas M Nielsen  2005  Slagelse Svømmeklub            1:19.35   
Christopher Vejlbo Hansen  2005  Haslev Svømmeklub            1:22.25   
Jonathan Skadhauge  2005  Swim Team Taastrup - VATCPH            1:26.78   
Tobias Rehder Knudsen  2005  SVØM Korsør            1:27.86   
Stefan Helding Danielsen  2005  Køge Svømmeklub            1:27.88   
Matthias Slot  2005  Hovedstadens Svømmeklub            1:31.10   
10  Carlo-Viggo Cairo  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:31.76   
11  Gustav Majkjær Mikkelsen  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:32.62   
12  Philip Brandt  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:33.89   
13  Rasmus Capion  2005  Vordingborg Svømme Klub            1:34.05   
14  Konrad Clausen  2005  SVØM Korsør            1:35.00   
15  Conrad Klyver Vind  2005  Vest-Brøndby            1:35.24   
16  Sylvester Wichmann Meisne  2005  Herlufsholm Svømmeklub            1:37.46   
17  Frederik Funder  2005  Glostrup Svømmeklub            1:37.73   
18  Mads Sørensen  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:38.27   
19  Magnus B. Knudsen  2005  VAT Copenhagen-MK31            1:39.55   
20  Oscar Hansson  2005  Glostrup Svømmeklub            1:42.11   
21  Mathias W. Rasmussen  2005  Tune I.F. Svømmeafdeling            1:47.83   
22  Alexander Brink  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:48.41   
Gustav Abildgaard  2005  Hovedstadens Svømmeklub            DSQ  EFB v/ 50m 
Tobias Bjørnsteen  2005  Svømmeklubben Syd            DSQ  EFB v/50m 
Vincent Eddy Fabricius  2005  Hovedstadens Svømmeklub            DSQ  EFB v/ 75m 
                     
 
Løb 6, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Sean Petersen  2006  Vallensbæk IF Af 1939            1:16.01   
Anders Gaard  2006  Vallensbæk IF Af 1939            1:20.92   
Carl Emil Ljungdahl  2006  Vest-Brøndby            1:26.43   
Halfdan Dahl Jespersen  2006  Hovedstadens Svømmeklub            1:30.49   
Peter K. M. Petersen  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH            1:31.80   
Karl Korfix Barlebo  2006  Hovedstadens Svømmeklub            1:33.90   
Tristan Jensen  2006  Hovedstadens Svømmeklub            1:35.41   
Vincent Borup Schärer  2006  Greve Svømmeklub            1:35.46   
Josef Shukri  2006  Vest-Brøndby            1:35.86   
10  Emil Olsen  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH            1:36.55   
11  Erik Rasmussen  2006  Vest-Brøndby            1:37.82   
12  Andreas Wiese Dobel  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:41.88   
13  Sebastian Egenhardt  2006  Vest-Brøndby            1:42.19   
14  Hugo Haakansson  2006  Vest-Brøndby            1:42.40   
15  William F. Pilgaard  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH            1:43.62   
16  Rodi Cetinkaya  2006  Vest-Brøndby            1:44.73   
17  Frederik Luca Lamprecht  2006  Ishøj Svømme Klub            1:46.09   
18  Rasmus Egholm  2006  Glostrup Svømmeklub            1:47.06   
19  Jonathan Wesselhoff  2006  Vordingborg Svømme Klub            1:47.71   
20  Oliver Holst Bøgeskov  2006  Tune I.F. Svømmeafdeling            1:48.62   
Aksel Thuesen Güsmer  2006  Hovedstadens Svømmeklub            DSQ  Afsl på mave 
Gustav Steen Andersen  2006  Hovedstadens Svømmeklub            DSQ  EFB v/50m 
Toke Olsen  2006  VAT Copenhagen-MK31            DSQ  EFB v/75m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  05 november 2016 
Licens til Herlufsholm Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  14:32 
 
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionalt Stævne    Udskriftsdato  05 november 2016   
  Stævne by  Næstved    Udskriftstidspunkt  14:33   
  Arrangør  Region Sydsjælland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  05 november 2016         
 
 
Løb 7, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Coco Li Fuhrmann  2006  Hovedstadens Svømmeklub            40.75   
Emilie Hartvig-Olsen  2006  Vallensbæk IF Af 1939            43.92   
Charlotte Dreyer Riis  2006  Hovedstadens Svømmeklub            46.86   
Freja Juul  2006  Næstved IF            46.90   
Rikke Therp  2006  Vest-Brøndby            47.10   
Liva Gottorp Sørensen  2006  Vest-Brøndby            47.50   
Sofie Amalie Krag  2006  Hovedstadens Svømmeklub            47.87   
Amalie Backhausen  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            48.08   
Leonora M Postgaard  2006  Glostrup Svømmeklub            48.88   
10  Mathilde Willumsen  2006  Greve Svømmeklub            48.99   
11  Zoe Overby Traberg  2006  Hovedstadens Svømmeklub            49.24   
12  Marie Nissov-Johansen  2006  Vest-Brøndby            50.61   
13  Smilla Hvid Olavsgaard  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            51.80   
14  Malene Dithmar  2006  Greve Svømmeklub            51.85   
15  Caroline Rygaard Hansen  2006  Solrød Svømmeklub            52.08   
16  Silje Mathiasen  2006  SVØM Korsør            52.59   
17  Astamaja Rought  2006  SVØM Korsør            52.86   
18  Klara-Sofie Bollmann  2006  Køge Svømmeklub            52.91   
19  Felicia N. Nielsen  2006  Greve Svømmeklub            53.38   
20  Katja Poulsen  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            53.44   
21  Katharina Beyer Hansen  2006  Glostrup Svømmeklub            53.67   
22  Sarah Højlund  2006  VAT Copenhagen-MK31            54.02   
23  Camille Cueto Rasmussen  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH            54.03   
24  Dicte Maar  2006  Næstved IF            54.18   
25  Emma Haagen  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH            54.21   
26  Emilie Fabricius Thomsen  2006  Hovedstadens Svømmeklub            54.24   
27  Isabella Fam  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            54.36   
28  Andrea Nøhr Petersen  2006  Køge Svømmeklub            54.64   
29  Jaqueline Haack  2006  Solrød Svømmeklub            55.07   
30  Liva Mayland  2006  Næstved IF            56.15   
31  Julie Eriksen Tankmar  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            56.99   
32  Sophie Amalie Rasmussen  2006  Greve Svømmeklub            57.04   
33  Leonora Franck  2006  Næstved IF            57.32   
34  Nicole Damshøj Andersen  2006  Greve Svømmeklub            57.45   
35  Philippa Mitchell  2006  Vest-Brøndby            59.94   
36  Cornelia Dinesen  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:00.57   
Sara Ejsenhardt  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            DNS   
Karoline Makne  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            DSQ  Flyben i bryst 
Laura Meyer  2006  Herlufsholm Svømmeklub            DSQ  Tyvstart 
Mathilde Ludvigsen  2006  Næstved IF            DSQ  ESB v 50m 
Mille Giolbas  2006  Tune I.F. Svømmeafdeling            DSQ  Tyvstart 
Rebecca Loft Helms  2006  Vest-Brøndby            DSQ  Flyben i bryst 
                     
 
Løb 7, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Julie Philip  2007  Hovedstadens Svømmeklub            49.21   
Lara Ghizzaui  2007  Vallensbæk IF Af 1939            49.25   
Mikkeline Steen Stokkebro  2007  Hovedstadens Svømmeklub            50.30   
Astrid Høyer  2007  Hovedstadens Svømmeklub            50.56   
Sofie Ravn Herche  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            50.69   
Maya Amstrup Riis  2007  Vest-Brøndby            51.41   
Maria Kjer Rasmussen  2007  Hovedstadens Svømmeklub            51.86   
Emma Hansen  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            52.59   
Asta Maria R. Jensen  2007  Næstved IF            52.74   
10  Laura Pedersen  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            54.18   
11  Mejse Jakobsen  2007  Haslev Svømmeklub            54.35   
12  Isabella Pedersen  2007  Hovedstadens Svømmeklub            55.46  MD 1 
13  Astrid Pries Hansen  2007  Nakskov Svømme Klub            55.46  MD 2 
14  Carla Heidemann  2007  Hovedstadens Svømmeklub            56.13   
15  Rosa Dyhr-Rasmussen  2007  Næstved IF            56.74   
16  Asta Hindborg  2007  Hovedstadens Svømmeklub            57.22   
17  Maila Anker  2007  Herlufsholm Svømmeklub            58.00   
18  Isabella M. Madsen  2007  Swim Team Taastrup - VATCPH            58.13   
19  Sandra Bünsov Frederiksen  2007  Vest-Brøndby            58.47   
20  Alma Høj Andersen  2007  Ishøj Svømme Klub            58.80   
21  Mathilde Bendtsen  2007  Næstved IF            1:01.88   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  05 november 2016 
Licens til Herlufsholm Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  14:33 
 
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionalt Stævne    Udskriftsdato  05 november 2016   
  Stævne by  Næstved    Udskriftstidspunkt  14:35   
  Arrangør  Region Sydsjælland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  05 november 2016         
 
 
Løb 8, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
August Høy  2005  Herlufsholm Svømmeklub            40.00   
Andreas M Nielsen  2005  Slagelse Svømmeklub            43.59   
Alex Føns Voss  2005  Hovedstadens Svømmeklub            45.32   
Stefan Helding Danielsen  2005  Køge Svømmeklub            46.00   
Sylvester Wichmann Meisne  2005  Herlufsholm Svømmeklub            46.25   
Nikolaj Frederiksen  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            46.60   
Frederik Rasmussen  2005  Swim Team Taastrup - VATCPH            47.79   
Mathias Olsen  2005  Greve Svømmeklub            48.17   
Emil Strandquist  2005  Albertslund IF            49.40   
10  Konrad Clausen  2005  SVØM Korsør            50.11   
11  Hjalte Kofoed Billing  2005  Rønne Svømme Klub            50.41   
12  Oskar Krak  2005  VAT Copenhagen-MK31            50.73   
13  Frederik Knakkergaard  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            51.16   
14  Julius Vadmand  2005  Slagelse Svømmeklub            51.32   
15  Frej Zachariasen  2005  Herlufsholm Svømmeklub            51.54   
16  Karl Svane Kristensen  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            51.82   
17  Marius Mains  2005  Ishøj Svømme Klub            53.05   
18  Anders Thøgersen  2005  Glostrup Svømmeklub            53.60   
19  Sigurd Chistopher Vickery  2005  Vest-Brøndby            55.16   
20  Mads Sørensen  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            55.66   
21  Alexander Brink  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            57.77   
Malthe Foged  2005  Næstved IF            DSQ  ESB v 25m 
                     
 
Løb 8, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mads Mørkhøj Hartington  2006  Greve Svømmeklub            40.47   
Peter K. M. Petersen  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH            47.41   
Viktor Fenger-Grøn  2006  Glostrup Svømmeklub            48.11   
Magnus Rasmussen  2006  Vest-Brøndby            48.19   
Rasmus Bønsøe  2006  SVØM Korsør            49.77   
Elias Valkonen Akrim  2006  Hovedstadens Svømmeklub            50.05   
William Folkmann  2006  Hovedstadens Svømmeklub            51.15   
Petar Trkulja  2006  Næstved IF            51.18   
Simon Hejbroch  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH            52.21   
10  Asbjørn Brandt-Lassen  2006  VAT Copenhagen-MK31            53.10   
11  Mathias H. Baadsgaard  2006  Tune I.F. Svømmeafdeling            53.38   
12  Rasmus Taasti Lindbjerg  2006  Hovedstadens Svømmeklub            53.89   
13  Ditlev Queitsch  2006  Vest-Brøndby            54.07   
14  Erik Rasmussen  2006  Vest-Brøndby            54.44   
15  Andreas Wiese Dobel  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            55.55   
16  Vincent Borup Schärer  2006  Greve Svømmeklub            56.92   
17  Magnus Steen Andersen  2006  Hovedstadens Svømmeklub            57.33   
18  Sebastian Egenhardt  2006  Vest-Brøndby            57.39   
19  Tobias Melhede  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            58.44   
Aksel Thuesen Güsmer  2006  Hovedstadens Svømmeklub            DSQ  Flere flyben v start 
Josef Shukri  2006  Vest-Brøndby            DSQ  ESB v 25m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  05 november 2016 
Licens til Herlufsholm Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  14:35 
 
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionalt Stævne    Udskriftsdato  05 november 2016   
  Stævne by  Næstved    Udskriftstidspunkt  14:37   
  Arrangør  Region Sydsjælland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  05 november 2016         
 
 
Løb 9, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Coco Li Fuhrmann  2006  Hovedstadens Svømmeklub            1:17.78   
Julie Liv Madsen  2006  Greve Svømmeklub            1:24.18   
Malu Melody Christensen  2006  Hovedstadens Svømmeklub            1:26.32   
Emilie Hartvig-Olsen  2006  Vallensbæk IF Af 1939            1:31.38   
Charlotte Wium  2006  Køge Svømmeklub            1:32.18   
Alma Møller-Ern  2006  Vallensbæk IF Af 1939            1:32.19   
Juliane Sarauw Lundsgaard  2006  Hovedstadens Svømmeklub            1:32.93   
Charlotte Dreyer Riis  2006  Hovedstadens Svømmeklub            1:33.08   
Leonora M Postgaard  2006  Glostrup Svømmeklub            1:33.88  MD 1 
10  Silje Mathiasen  2006  SVØM Korsør            1:33.88  MD 2 
11  Klara-Sofie Bollmann  2006  Køge Svømmeklub            1:33.89   
12  Freja Juul  2006  Næstved IF            1:36.27   
13  Elisabeth Augusta Englev  2006  Greve Svømmeklub            1:36.80   
14  Liva Gottorp Sørensen  2006  Vest-Brøndby            1:36.90  MD 1 
15  Andrea Nøhr Petersen  2006  Køge Svømmeklub            1:36.90  MD 2 
16  Sara Kaarup Andersen  2006  Hovedstadens Svømmeklub            1:36.99   
17  Mie Ankersen  2006  Herlufsholm Svømmeklub            1:39.27   
18  Smilla Hvid Olavsgaard  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:39.77   
19  Julie Eriksen Tankmar  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:39.91   
20  Petrea Hostrup Stærke  2006  Glostrup Svømmeklub            1:40.18   
21  Sofie Amalie Krag  2006  Hovedstadens Svømmeklub            1:41.33   
22  Emilie Fabricius Thomsen  2006  Hovedstadens Svømmeklub            1:42.29   
23  Kamille Bentsen  2006  Herlufsholm Svømmeklub            1:42.89   
24  Rikke Therp  2006  Vest-Brøndby            1:43.20   
25  Sophie Amalie Rasmussen  2006  Greve Svømmeklub            1:43.55   
26  Liva Mayland  2006  Næstved IF            1:44.11   
27  Mathilde Ludvigsen  2006  Næstved IF            1:45.35   
28  Lykke Jørgensen  2006  Vallensbæk IF Af 1939            1:45.64   
29  Regitze Rosenkrantz  2006  Glostrup Svømmeklub            1:46.02   
30  Marie Nissov-Johansen  2006  Vest-Brøndby            1:46.70   
31  Caroline Rygaard Hansen  2006  Solrød Svømmeklub            1:47.62   
32  Camille Cueto Rasmussen  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH            1:48.63   
33  Dicte Maar  2006  Næstved IF            1:49.14   
34  Mie Visler  2006  Herlufsholm Svømmeklub            1:50.02   
35  Katja Poulsen  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:50.52   
36  Anna Blom Bygum  2006  Vest-Brøndby            1:50.61   
37  Nicole Damshøj Andersen  2006  Greve Svømmeklub            1:51.43   
38  Johanna Rasmussen  2006  VAT Copenhagen-MK31            1:52.04   
39  Wilma Nørgaard  2006  Vest-Brøndby            1:53.89   
40  Leonora Franck  2006  Næstved IF            1:53.99   
41  Sofia Hansen  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:56.21   
42  Philippa Mitchell  2006  Vest-Brøndby            2:02.55   
Julie Brix Østergaard  2006  Køge Svømmeklub            DSQ  Ej afsl på ryg V/50m 
Katharina Beyer Hansen  2006  Glostrup Svømmeklub            DSQ  Ej ryglig v afslut 
Rebecca Loft Helms  2006  Vest-Brøndby            DSQ  Flyben i bryst 
                     
 
Løb 9, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Martine Damborg  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:28.89   
Matilde Maagøe  2007  Hovedstadens Svømmeklub            1:30.81   
Sarah Gudme  2007  Vallensbæk IF Af 1939            1:32.41   
Sofie Ravn Herche  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:34.09   
Laura Pedersen  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:37.45   
Emma Hansen  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:37.63   
Maria Kjer Rasmussen  2007  Hovedstadens Svømmeklub            1:38.05   
Mathilde Møller  2007  Hovedstadens Svømmeklub            1:38.80   
Mikkeline Steen Stokkebro  2007  Hovedstadens Svømmeklub            1:39.74   
10  Carla Heidemann  2007  Hovedstadens Svømmeklub            1:39.79   
11  Lara Ghizzaui  2007  Vallensbæk IF Af 1939            1:40.60   
12  Malouca Laura Bruun  2007  Glostrup Svømmeklub            1:40.88   
13  Julie Philip  2007  Hovedstadens Svømmeklub            1:42.39   
14  Frida Caroline Knudsen  2007  Greve Svømmeklub            1:42.53   
15  Isabella Pedersen  2007  Hovedstadens Svømmeklub            1:43.52   
16  Astrid Høyer  2007  Hovedstadens Svømmeklub            1:45.42   
17  Isabella M. Madsen  2007  Swim Team Taastrup - VATCPH            1:49.50   
18  Asta Hindborg  2007  Hovedstadens Svømmeklub            1:49.63   
19  Karla Hebeltoft Olesen  2007  Hovedstadens Svømmeklub            1:50.33   
20  Asta Maria R. Jensen  2007  Næstved IF            1:50.71   
21  Marie Strandquist  2007  Albertslund IF            1:53.57   
22  Mathilde Bendtsen  2007  Næstved IF            2:02.07   
Maya Amstrup Riis  2007  Vest-Brøndby            DSQ  Svøm på mave før ven 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  05 november 2016 
Licens til Herlufsholm Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  14:37 
 
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionalt Stævne    Udskriftsdato  05 november 2016   
  Stævne by  Næstved    Udskriftstidspunkt  14:37   
  Arrangør  Region Sydsjælland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  05 november 2016         
 
 
Løb 10, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Mads Møller  2005  Hovedstadens Svømmeklub            1:16.86   
Casper Puggaard  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:19.51   
Mikkel Andersen  2005  Hovedstadens Svømmeklub            1:22.03   
Andreas M Nielsen  2005  Slagelse Svømmeklub            1:22.29   
Sebastian Rendlev  2005  Vallensbæk IF Af 1939            1:24.04   
Malte Berlin  2005  Rønne Svømme Klub            1:24.83   
Nicholas Simson  2005  VAT Copenhagen-MK31            1:25.09   
Emil Kruse Enemærke  2005  Glostrup Svømmeklub            1:26.44   
August Høy  2005  Herlufsholm Svømmeklub            1:26.64   
10  Magnus Ulrik Larsen  2005  Tune I.F. Svømmeafdeling            1:27.66   
11  Sune Vergmann  2005  Swim Team Taastrup - VATCPH            1:27.69   
12  Tobias Bjørnsteen  2005  Svømmeklubben Syd            1:28.44   
13  Stefan Helding Danielsen  2005  Køge Svømmeklub            1:29.37   
14  Malthe Foged  2005  Næstved IF            1:29.70   
15  Vincent Eddy Fabricius  2005  Hovedstadens Svømmeklub            1:30.77   
16  Frederik Rasmussen  2005  Swim Team Taastrup - VATCPH            1:31.30   
17  Nikolaj Frederiksen  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:31.43   
18  Emil Strandquist  2005  Albertslund IF            1:33.76   
19  Frederik Funder  2005  Glostrup Svømmeklub            1:34.88   
20  Gustav Abildgaard  2005  Hovedstadens Svømmeklub            1:35.68   
21  Carlo-Viggo Cairo  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:35.97   
22  Gustav Majkjær Mikkelsen  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:36.29   
23  Matthias Slot  2005  Hovedstadens Svømmeklub            1:36.34   
24  Alex Føns Voss  2005  Hovedstadens Svømmeklub            1:36.38   
25  Frej Zachariasen  2005  Herlufsholm Svømmeklub            1:36.61   
26  Tobias Chr. Stæcker  2005  Næstved IF            1:36.95   
27  Mathias Olsen  2005  Greve Svømmeklub            1:37.08   
28  Hjalte Kofoed Billing  2005  Rønne Svømme Klub            1:37.20   
29  Julius Vadmand  2005  Slagelse Svømmeklub            1:37.24   
30  Konrad Clausen  2005  SVØM Korsør            1:37.76   
31  Mads Sørensen  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:41.54   
32  Magnus B. Knudsen  2005  VAT Copenhagen-MK31            1:41.81   
33  Marius Mains  2005  Ishøj Svømme Klub            1:43.97   
34  Karl Svane Kristensen  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:44.07   
35  Frederik Grove Ankerdal  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:44.24   
36  Frederik Knakkergaard  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:49.39   
37  Anders Thøgersen  2005  Glostrup Svømmeklub            1:52.55   
Tobias Rehder Knudsen  2005  SVØM Korsør            DNS   
Jonathan Skadhauge  2005  Swim Team Taastrup - VATCPH            DSQ  Ej ryglig. v 50 m 
Philip Brandt  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            DSQ  ESB v 75m 
                     
 
Løb 10, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Anders Gaard  2006  Vallensbæk IF Af 1939            1:18.77   
Sean Petersen  2006  Vallensbæk IF Af 1939            1:19.77   
Mads Mørkhøj Hartington  2006  Greve Svømmeklub            1:25.54   
Gustav Steen Andersen  2006  Hovedstadens Svømmeklub            1:28.42   
Petar Trkulja  2006  Næstved IF            1:30.28   
Carl Emil Ljungdahl  2006  Vest-Brøndby            1:34.67   
Rasmus Bønsøe  2006  SVØM Korsør            1:35.09   
Toke Olsen  2006  VAT Copenhagen-MK31            1:36.82   
William Folkmann  2006  Hovedstadens Svømmeklub            1:36.85   
10  Tristan Jensen  2006  Hovedstadens Svømmeklub            1:37.06   
11  Tobias Melhede  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:37.11   
12  Halfdan Dahl Jespersen  2006  Hovedstadens Svømmeklub            1:37.48   
13  Aksel Thuesen Güsmer  2006  Hovedstadens Svømmeklub            1:37.59   
14  Magnus Steen Andersen  2006  Hovedstadens Svømmeklub            1:38.28   
15  Ditlev Queitsch  2006  Vest-Brøndby            1:40.89   
16  Andreas Wiese Dobel  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:41.09   
17  Magnus Rasmussen  2006  Vest-Brøndby            1:41.39   
18  Karl Korfix Barlebo  2006  Hovedstadens Svømmeklub            1:42.64   
19  Vincent Borup Schärer  2006  Greve Svømmeklub            1:43.29   
20  Emil Olsen  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH            1:46.46   
21  Rodi Cetinkaya  2006  Vest-Brøndby            1:47.07   
22  Simon Hejbroch  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH            1:48.21   
23  Sebastian Egenhardt  2006  Vest-Brøndby            1:49.02   
24  William F. Pilgaard  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH            1:50.10   
25  Gustav Bille Gørtz  2006  Albertslund IF            1:53.43   
Mathias H. Baadsgaard  2006  Tune I.F. Svømmeafdeling            DNS   
Josef Shukri  2006  Vest-Brøndby            DSQ  Ej ryglig. v 50m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  05 november 2016 
Licens til Herlufsholm Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  14:37 
 
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionalt Stævne    Udskriftsdato  05 november 2016   
  Stævne by  Næstved    Udskriftstidspunkt  14:37   
  Arrangør  Region Sydsjælland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  05 november 2016         
 
 
Løb 11, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Coco Li Fuhrmann  2006  Hovedstadens Svømmeklub            2:30.56   
Julie Liv Madsen  2006  Greve Svømmeklub            2:48.68   
Malu Melody Christensen  2006  Hovedstadens Svømmeklub            2:48.75   
Dicte Laurberg Vedel  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH            2:50.73   
Falka Tind  2006  Hovedstadens Svømmeklub            2:50.96   
Julie Brix Østergaard  2006  Køge Svømmeklub            2:52.55   
Charlotte Wium  2006  Køge Svømmeklub            2:54.26   
Klara-Sofie Bollmann  2006  Køge Svømmeklub            2:54.29   
Zoe Overby Traberg  2006  Hovedstadens Svømmeklub            3:02.20   
10  Sara Kaarup Andersen  2006  Hovedstadens Svømmeklub            3:04.37   
11  Juliane Sarauw Lundsgaard  2006  Hovedstadens Svømmeklub            3:05.11   
12  Mie Ankersen  2006  Herlufsholm Svømmeklub            3:10.38   
13  Mathilde Holm Villadsen  2006  Solrød Svømmeklub            3:11.77   
14  Katharina Beyer Hansen  2006  Glostrup Svømmeklub            3:12.04   
15  Alberte Crone Larsen  2006  Tune I.F. Svømmeafdeling            3:15.74   
16  Mie Visler  2006  Herlufsholm Svømmeklub            3:20.09   
17  Anna Blom Bygum  2006  Vest-Brøndby            3:28.13   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  05 november 2016 
Licens til Herlufsholm Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  14:37 
 
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionalt Stævne    Udskriftsdato  05 november 2016   
  Stævne by  Næstved    Udskriftstidspunkt  14:37   
  Arrangør  Region Sydsjælland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  05 november 2016         
 
 
Løb 12, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Mads Møller  2005  Hovedstadens Svømmeklub            2:31.78   
Sebastian Rendlev  2005  Vallensbæk IF Af 1939            2:35.50   
Emil Kruse Enemærke  2005  Glostrup Svømmeklub            2:37.79   
Mikkel Andersen  2005  Hovedstadens Svømmeklub            2:38.35   
Nicholas Simson  2005  VAT Copenhagen-MK31            2:38.83   
Christopher Vejlbo Hansen  2005  Haslev Svømmeklub            2:44.35   
Tobias Bjørnsteen  2005  Svømmeklubben Syd            2:44.77   
Sune Vergmann  2005  Swim Team Taastrup - VATCPH            2:45.19   
Vincent Eddy Fabricius  2005  Hovedstadens Svømmeklub            2:48.55   
10  Magnus Ulrik Larsen  2005  Tune I.F. Svømmeafdeling            2:53.77   
11  Frederik Funder  2005  Glostrup Svømmeklub            2:55.48   
12  Tobias Chr. Stæcker  2005  Næstved IF            2:56.20   
13  Hjalte Kofoed Billing  2005  Rønne Svømme Klub            2:59.03   
14  Matthias Slot  2005  Hovedstadens Svømmeklub            3:04.10   
15  Gustav Abildgaard  2005  Hovedstadens Svømmeklub            3:04.77   
16  Magnus B. Knudsen  2005  VAT Copenhagen-MK31            3:06.59   
17  Sigurd Chistopher Vickery  2005  Vest-Brøndby            3:21.13   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  05 november 2016 
Licens til Herlufsholm Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  14:37 
 
Resultat Løb 13 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 13 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Regionalt Stævne    Udskriftsdato  06 november 2016   
  Stævne by  Næstved    Udskriftstidspunkt  10:27   
  Arrangør  Region Sydsjælland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  05 november 2016         
 
 
Løb 13, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Hovedstadens Piger 1  2006  Hovedstadens Svømmeklub            2:13.93   
  Coco Li Fuhrmann  2006      31.22        31.22   
  Malu Melody Christensen  2006      32.90        1:04.12   
  Falka Tind  2006      33.67        1:37.79   
  Sofie Amalie Krag  2006      36.14        2:13.93   
                     
Køge Piger  2006  Køge Svømmeklub            2:22.28   
  Charlotte Wium  2006      35.92        35.92   
  Klara-Sofie Bollmann  2006      36.62        1:12.54   
  Julie Brix Østergaard  2006      33.81        1:46.35   
  Andrea Nøhr Petersen  2006      35.93        2:22.28   
                     
Hg Powergirls  2006  Herlufsholm Svømmeklub            2:32.90   
  Mie Ankersen  2006      35.76        35.76   
  Kamille Bentsen  2006      36.59        1:12.35   
  Maila Anker  2007      44.42        1:56.77   
  Laura Meyer  2006      36.13        2:32.90   
                     
Powerpuff Pigerne  2006  Næstved IF            2:36.19   
  Liva Mayland  2006      39.66        39.66   
  Leonora Franck  2006      42.17        1:21.83   
  Mathilde Ludvigsen  2006      38.90        2:00.73   
  Freja Juul  2006      35.46        2:36.19   
                     
Hovedstadens Piger 4  2006  Hovedstadens Svømmeklub            2:41.49   
  Asta Hindborg  2007      42.48        42.48   
  Mikkeline Steen Stokkebro  2007      38.42        1:20.90   
  Maria Kjer Rasmussen  2007      39.43        2:00.33   
  Isabella Pedersen  2007      41.16        2:41.49   
                     
Vest Talent Piger 1  2006  Vest-Brøndby            2:41.66   
  Maya Amstrup Riis  2007      41.47        41.47   
  Marie Nissov-Johansen  2006      41.41        1:22.88   
  Anna Blom Bygum  2006      39.94        2:02.82   
  Rikke Therp  2006      38.84        2:41.66   
                     
Vest Talent Piger 2  2006  Vest-Brøndby            3:06.93   
  Philippa Mitchell  2006      47.36        47.36   
  Rebecca Loft Helms  2006      44.76        1:32.12   
  Wilma Nørgaard  2006      49.48        2:21.60   
  Sandra Bünsov Frederiksen  2007      45.33        3:06.93   
                     
Gti Piger 06  2006  GTI            DSQ  Tyvstart 
                     
Hovedstadens Piger 2  2006  Hovedstadens Svømmeklub            DSQ  Tyvstart 
  Zoe Overby Traberg  2006      37.90        37.90   
                     
Hovedstadens Piger 3  2006  Hovedstadens Svømmeklub            DSQ  Tyvstart 
  Sara Kaarup Andersen  2006      38.21        38.21   
  Mathilde Møller  2007      37.42        1:15.63   
  Julie Philip  2007      38.89        1:54.52   
                     
Vat Piger  2006  VAT Copenhagen            DSQ  Tyvstart 
  Alma Møller-Ern  2006      36.11        36.11   
  Dicte Laurberg Vedel  2006      37.39        1:13.50   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  06 november 2016 
Licens til Herlufsholm Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  10:27 
 
Resultat Løb 14 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 14 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Regionalt Stævne    Udskriftsdato  06 november 2016   
  Stævne by  Næstved    Udskriftstidspunkt  10:15   
  Arrangør  Region Sydsjælland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  05 november 2016         
 
 
Løb 14, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Vat Drenge  2005  VAT Copenhagen            2:09.45   
  Emil Kruse Enemærke  2005      32.76        32.76   
  Sebastian Rendlev  2005      33.10        1:05.86   
  Sean Petersen  2006      31.73        1:37.59   
  Anders Gaard  2006      31.86        2:09.45   
                     
Hovedstadens Drenge 1  2005  Hovedstadens Svømmeklub            2:13.31   
  Mads Møller  2005      31.56        31.56   
  Mikkel Andersen  2005      33.26        1:04.82   
  Magnus Steen Andersen  2006      33.10        1:37.92   
  Alex Føns Voss  2005      35.39        2:13.31   
                     
Gti Drenge 05  2005  GTI            2:21.83   
  Marius Mains  2005      38.42        38.42   
  Mathias Olsen  2005      37.65        1:16.07   
  Mads Mørkhøj Hartington  2006      32.92        1:48.99   
  Magnus Ulrik Larsen  2005      32.84        2:21.83   
                     
Hovedstadens Drenge 2  2005  Hovedstadens Svømmeklub            2:24.68   
  Gustav Abildgaard  2005      36.66        36.66   
  Matthias Slot  2005      36.34        1:13.00   
  Vincent Eddy Fabricius  2005      35.94        1:48.94   
  William Folkmann  2006      35.74        2:24.68   
                     
Hovedstadens Drenge 3  2005  Hovedstadens Svømmeklub            2:29.57   
  Tristan Jensen  2006      37.97        37.97   
  Karl Korfix Barlebo  2006      38.60        1:16.57   
  Aksel Thuesen Güsmer  2006      36.29        1:52.86   
  Halfdan Dahl Jespersen  2006      36.71        2:29.57   
                     
Vest Talent Drenge 1  2006  Vest-Brøndby            2:31.20   
  Sebastian Egenhardt  2006      40.90        40.90   
  Sigurd Chistopher Vickery  2005      38.62        1:19.52   
  Carl Emil Ljungdahl  2006      36.08        1:55.60   
  Ditlev Queitsch  2006      35.60        2:31.20   
                     
Vest Talent Drenge 2  2006  Vest-Brøndby            2:45.92   
  Josef Shukri  2006      41.01        41.01   
  Erik Rasmussen  2006      38.79        1:19.80   
  Conrad Klyver Vind  2005      43.21        2:03.01   
  Rodi Cetinkaya  2006      42.91        2:45.92   
                     
Svøm Korsør Superboys  2005  SVØM Korsør            DNS   
                   
                   
                   
                DNS   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  06 november 2016 
Licens til Herlufsholm Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  10:15 
 
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionalt Stævne    Udskriftsdato  06 november 2016   
  Stævne by  Næstved    Udskriftstidspunkt  12:41   
  Arrangør  Region Sydsjælland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  05 november 2016         
 
 
Løb 15, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Malu Melody Christensen  2006  Hovedstadens Svømmeklub    36.29        1:12.96   
Julie Liv Madsen  2006  Greve Svømmeklub    35.88        1:14.92   
Julie Brix Østergaard  2006  Køge Svømmeklub    38.14        1:16.50   
Falka Tind  2006  Hovedstadens Svømmeklub            1:18.04   
Dicte Laurberg Vedel  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH    37.04        1:18.08   
Leonora M Postgaard  2006  Glostrup Svømmeklub            1:19.67   
Mie Ankersen  2006  Herlufsholm Svømmeklub    38.72        1:20.45   
Freja Juul  2006  Næstved IF    38.78        1:21.60   
Klara-Sofie Bollmann  2006  Køge Svømmeklub    39.42        1:21.68   
10  Alma Møller-Ern  2006  Vallensbæk IF Af 1939    38.72        1:22.92   
11  Andrea Nøhr Petersen  2006  Køge Svømmeklub    39.94        1:23.08   
12  Emilie Hartvig-Olsen  2006  Vallensbæk IF Af 1939    38.79        1:23.74   
13  Liva Gottorp Sørensen  2006  Vest-Brøndby    40.64        1:23.86   
14  Sofie Amalie Krag  2006  Hovedstadens Svømmeklub            1:24.53   
15  Silje Mathiasen  2006  SVØM Korsør    39.89        1:24.72   
16  Zoe Overby Traberg  2006  Hovedstadens Svømmeklub    41.75        1:24.87   
17  Laura Meyer  2006  Herlufsholm Svømmeklub    41.11        1:25.86   
18  Charlotte Dreyer Riis  2006  Hovedstadens Svømmeklub    41.99        1:25.88   
19  Sara Kaarup Andersen  2006  Hovedstadens Svømmeklub    41.47        1:26.45   
20  Lykke Jørgensen  2006  Vallensbæk IF Af 1939    40.01        1:26.49   
21  Alberte Crone Larsen  2006  Tune I.F. Svømmeafdeling    43.00        1:28.08   
22  Karoline Makne  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    41.23        1:28.10   
23  Mathilde Holm Villadsen  2006  Solrød Svømmeklub    42.22        1:28.71   
24  Amalie Backhausen  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    40.68        1:28.87   
25  Rebecca Ella Madsen  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH    42.88        1:28.91   
26  Caroline Rygaard Hansen  2006  Solrød Svømmeklub    43.32        1:28.99   
27  Mathilde Ludvigsen  2006  Næstved IF            1:29.80   
28  Mie Visler  2006  Herlufsholm Svømmeklub    42.24        1:29.84   
29  Siv Reimer  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    42.47        1:29.85   
30  Elisabeth Augusta Englev  2006  Greve Svømmeklub    42.29        1:30.19   
31  Anna Blom Bygum  2006  Vest-Brøndby    42.61        1:30.21   
32  Molly Namensen  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    40.95        1:30.51   
33  Rikke Therp  2006  Vest-Brøndby    43.90        1:31.54   
34  Emilie Fabricius Thomsen  2006  Hovedstadens Svømmeklub    42.34        1:31.76   
35  Dicte Maar  2006  Næstved IF    43.03        1:32.51   
36  Liva Mayland  2006  Næstved IF    45.97        1:32.54   
37  Kamille Bentsen  2006  Herlufsholm Svømmeklub    43.65        1:32.72   
38  Smilla Hvid Olavsgaard  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:32.86   
39  Sabrina Meldgaard Pejø  2006  Greve Svømmeklub    44.56        1:33.13   
40  Freja Møller  2006  SVØM Korsør    44.67        1:33.59   
41  Liva Josephine Lang  2006  Greve Svømmeklub    40.80        1:34.73   
42  Josefine Meng Langhorn  2006  Svømmeklubben Syd    43.69        1:35.23   
43  Hanna Rørbech  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH    45.18        1:35.37   
44  Nicole Damshøj Andersen  2006  Greve Svømmeklub    47.09        1:36.37   
45  Iben Lund Nielsen  2006  Næstved IF    43.00        1:36.39   
46  Sarah Ankjær Pedersen  2006  Greve Svømmeklub    45.02        1:36.64   
47  Leonora Franck  2006  Næstved IF    43.72        1:37.63   
48  Maja Zastrojevic  2006  VAT Copenhagen-MK31            1:39.06   
                     
 
Løb 15, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Sofie Ravn Herche  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    37.91        1:18.47   
Emma Hansen  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    38.92        1:19.20   
Martine Damborg  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    37.79        1:19.56   
Sarah Gudme  2007  Vallensbæk IF Af 1939    38.96        1:24.50   
Mikkeline Steen Stokkebro  2007  Hovedstadens Svømmeklub    40.86        1:24.52   
Malouca Laura Bruun  2007  Glostrup Svømmeklub    39.21        1:25.65   
Maria Kjer Rasmussen  2007  Hovedstadens Svømmeklub    41.42        1:29.04   
Julie Philip  2007  Hovedstadens Svømmeklub    42.95        1:29.17   
Lara Ghizzaui  2007  Vallensbæk IF Af 1939    42.83        1:29.95   
10  Asta Hindborg  2007  Hovedstadens Svømmeklub    45.47        1:32.76   
11  Isabella Pedersen  2007  Hovedstadens Svømmeklub    46.49        1:36.39   
12  Isabella M. Madsen  2007  Swim Team Taastrup - VATCPH            1:37.31   
13  Alma Høj Andersen  2007  Ishøj Svømme Klub    46.94        1:40.93   
14  Astrid Pries Hansen  2007  Nakskov Svømme Klub    47.46        1:41.70   
15  Marie Strandquist  2007  Albertslund IF    48.05        1:45.70   
Asta Maria R. Jensen  2007  Næstved IF            DSQ  Tyvstart 
Frida Caroline Knudsen  2007  Greve Svømmeklub            DSQ  Tyvstart 
Matilde Maagøe  2007  Hovedstadens Svømmeklub            DSQ  Tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  06 november 2016 
Licens til Herlufsholm Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  12:41 
 
Resultat Løb 16 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 16 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionalt Stævne    Udskriftsdato  06 november 2016   
  Stævne by  Næstved    Udskriftstidspunkt  11:18   
  Arrangør  Region Sydsjælland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  05 november 2016         
 
 
Løb 16, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mads Møller  2005    358  33.68        1:08.90   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:13.79                 
                     
Malte Berlin  2005    342  34.20        1:09.91   
  Rønne Svømme Klub  1:21.82                 
                     
Anders Gaard  2006    342  34.00        1:09.96   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:13.96                 
                     
Sean Petersen  2006    324  34.55        1:11.18   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:13.74                 
                     
Mikkel Andersen  2005    314  34.90        1:11.92   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:13.61                 
                     
Mads Mørkhøj Hartington  2006    313  34.34        1:12.00   
  Greve Svømmeklub  1:15.67                 
                     
Sebastian Rendlev  2005    311  35.39        1:12.18   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:14.10                 
                     
Emil Kruse Enemærke  2005    307  35.29        1:12.53   
  Glostrup Svømmeklub  1:13.00                 
                     
Nicholas Simson  2005    303  34.88        1:12.77   
  VAT Copenhagen-MK31  1:15.14                 
                     
10  August Høy  2005    300  35.40        1:13.02   
  Herlufsholm Svømmeklub  1:17.34                 
                     
11  Christopher Vejlbo Hansen  2005    297          1:13.31   
  Haslev Svømmeklub  1:18.07                 
                     
12  Tobias Rehder Knudsen  2005    286  35.98        1:14.26   
  SVØM Korsør  1:15.95                 
                     
13  Magnus Ulrik Larsen  2005    277  35.63        1:15.01   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  1:18.84                 
                     
14  Petar Trkulja  2006    266  34.95        1:16.00   
  Næstved IF  1:19.71                 
                     
14  Sune Vergmann  2005    266  37.11        1:16.00   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:21.04                 
                     
16  Stefan Helding Danielsen  2005    266  37.18        1:16.06   
  Køge Svømmeklub  1:16.58                 
                     
17  Vincent Eddy Fabricius  2005    258  36.82        1:16.78   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:19.24                 
                     
18  Tobias Bjørnsteen  2005    250  36.10        1:17.60   
  Svømmeklubben Syd  1:18.37                 
                     
19  Tobias Melhede  2006    249  37.79        1:17.76   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:25.59                 
                     
20  Malthe Foged  2005    246  36.49        1:18.00   
  Næstved IF  1:17.22                 
                     
21  Hjalte Kofoed Billing  2005    246  37.28        1:18.02   
  Rønne Svømme Klub  1:25.94                 
                     
22  Magnus Steen Andersen  2006    242  37.71        1:18.47   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:20.48                 
                     
23  Konrad Clausen  2005    231  38.86        1:19.73   
  SVØM Korsør  1:28.80                 
                     
24  Tobias Chr. Stæcker  2005    227  39.35        1:20.14   
  Næstved IF  1:18.90                 
                     
25  Emil Strandquist  2005    227  38.37        1:20.18   
  Albertslund IF  1:21.06                 
                     
26  Nikolaj Frederiksen  2005    225  39.82        1:20.34   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:23.95                 
                     
27  Matthias Slot  2005    224  39.11        1:20.45   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:19.83                 
                     
28  Halfdan Dahl Jespersen  2006    222  39.70        1:20.76   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:24.82                 
                     
29  Frederik Funder  2005    221  38.77        1:20.84   
  Glostrup Svømmeklub  1:22.82                 
                     
30  Aksel Thuesen Güsmer  2006    220  38.70        1:20.97   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:23.75                 
                     
31  Gustav Abildgaard  2005    219  39.13        1:21.10   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:24.24                 
                     
32  Carlo-Viggo Cairo  2005    219  39.82        1:21.14   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:23.87                 
                     
33  Frederik Rasmussen  2005    217  38.35        1:21.36   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:22.05                 
                     
34  Carl Emil Ljungdahl  2006    216  39.42        1:21.44   
  Vest-Brøndby  1:22.51                 
                     
35  Magnus B. Knudsen  2005    210  38.75        1:22.21   
  VAT Copenhagen-MK31  1:20.81                 
                     
36  William Folkmann  2006    207  40.10        1:22.64   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:22.46                 
                     
37  Ditlev Queitsch  2006    205  39.66        1:22.91   
  Vest-Brøndby  1:28.14                 
                     
38  Karl Korfix Barlebo  2006    204  38.86        1:23.03   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:30.79                 
                     
39  Peter K. M. Petersen  2006    196  39.03        1:24.10   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:23.49                 
                     
40  Jonathan Wesselhoff  2006    195  40.07        1:24.25   
  Vordingborg Svømme Klub  1:31.67                 
                     
41  Alex Føns Voss  2005    195  40.30        1:24.28   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:28.54                 
                     
42  Viktor Fenger-Grøn  2006    193  38.88        1:24.64   
  Glostrup Svømmeklub  1:43.14                 
                     
43  Jonathan Skadhauge  2005    188  39.00        1:25.29   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:26.14                 
                     
43  Toke Olsen  2006    188  38.69        1:25.29   
  VAT Copenhagen-MK31  1:26.72                 
                     
45  Mathias Olsen  2005    188  40.67        1:25.33   
  Greve Svømmeklub  1:23.65                 
                     
46  Julius Vadmand  2005    184  41.27        1:26.02   
  Slagelse Svømmeklub  1:29.84                 
                     
47  Mads Sørensen  2005    183  41.50        1:26.12   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:28.80                 
                     
48  Oscar Hansson  2005    182  40.10        1:26.31   
  Glostrup Svømmeklub  1:30.36                 
                     
49  Emil Olsen  2006    181  40.13        1:26.37   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:30.89                 
                     
50  Philip Brandt  2005    175  39.14        1:27.38   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:27.76                 
                     
51  Magnus Rasmussen  2006    168  42.92        1:28.66   
  Vest-Brøndby  1:29.50                 
                     
52  Erik Rasmussen  2006    155  45.40        1:30.96   
  Vest-Brøndby  1:32.71                 
                     
53  Frederik Grove Ankerdal  2005    154  43.74        1:31.26   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:43.80                 
                     
54  Frederik Skytte Nielsen  2005    138  44.57        1:34.60   
  Svømmeklubben Syd  1:40.15                 
                     
55  Hugo Haakansson  2006    138          1:34.66   
  Vest-Brøndby  1:29.14                 
                     
56  Rasmus Egholm  2006    136  43.80        1:35.08   
  Glostrup Svømmeklub  1:59.52                 
                     
57  Martin Daniele  2006    136  45.75        1:35.10   
  Solrød Svømmeklub  1:43.74                 
                     
58  Conrad Klyver Vind  2005    127  46.10        1:37.25   
  Vest-Brøndby  1:42.68                 
                     
59  Asbjørn Brandt-Lassen  2006    117  46.21        1:39.86   
  VAT Copenhagen-MK31  1:59.27                 
                     
Tristan Jensen  2006              DSQ  Tyvstart 
  Hovedstadens Svømmeklub  1:26.37                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  06 november 2016 
Licens til Herlufsholm Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  11:18 
 
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionalt Stævne    Udskriftsdato  06 november 2016   
  Stævne by  Næstved    Udskriftstidspunkt  13:07   
  Arrangør  Region Sydsjælland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  05 november 2016         
 
 
Løb 20, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
August Høy  2005  Herlufsholm Svømmeklub    42.00        1:26.77   
Mads Møller  2005  Hovedstadens Svømmeklub    42.11        1:27.78   
Malte Berlin  2005  Rønne Svømme Klub    44.49        1:33.03   
Mikkel Andersen  2005  Hovedstadens Svømmeklub    45.75        1:35.06   
Andreas M Nielsen  2005  Slagelse Svømmeklub    44.75        1:35.59   
Emil Kruse Enemærke  2005  Glostrup Svømmeklub    44.87        1:35.79   
Sylvester Wichmann Meisne  2005  Herlufsholm Svømmeklub    47.84        1:41.51   
Vincent Eddy Fabricius  2005  Hovedstadens Svømmeklub    48.90        1:41.86   
Sune Vergmann  2005  Swim Team Taastrup - VATCPH    50.20        1:45.64   
10  Konrad Clausen  2005  SVØM Korsør    51.43        1:46.75   
11  Gustav Abildgaard  2005  Hovedstadens Svømmeklub    51.80        1:47.19   
12  Frederik Rasmussen  2005  Swim Team Taastrup - VATCPH    50.39        1:47.58   
13  Nikolaj Frederiksen  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    51.96        1:47.90   
14  Mathias Olsen  2005  Greve Svømmeklub    51.99        1:48.21   
15  Frederik Knakkergaard  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    51.64        1:49.36   
16  Jonathan Skadhauge  2005  Swim Team Taastrup - VATCPH    51.41        1:50.12   
17  Carlo-Viggo Cairo  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    54.29        1:50.32   
18  Christian Jepsen  2005  SVØM Korsør    53.00        1:50.35   
19  Emil Strandquist  2005  Albertslund IF    50.43        1:50.96   
20  Karl Svane Kristensen  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    53.33        1:51.49   
21  Marius Mains  2005  Ishøj Svømme Klub    55.20        2:00.48   
22  Frederik Grove Ankerdal  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    59.23        2:02.85   
Oskar Krak  2005  VAT Copenhagen-MK31            DNS   
                     
 
Løb 20, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Mads Mørkhøj Hartington  2006  Greve Svømmeklub    43.32        1:32.58   
Peter K. M. Petersen  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH    48.30        1:41.77   
Magnus Rasmussen  2006  Vest-Brøndby    50.17        1:44.20   
Aksel Thuesen Güsmer  2006  Hovedstadens Svømmeklub    50.32        1:44.65   
Simon Hejbroch  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH    50.88        1:47.08   
Viktor Fenger-Grøn  2006  Glostrup Svømmeklub    48.73        1:47.20   
William Folkmann  2006  Hovedstadens Svømmeklub    52.58        1:51.47   
Elias Valkonen Akrim  2006  Hovedstadens Svømmeklub    53.91        1:55.49   
Halfdan Dahl Jespersen  2006  Hovedstadens Svømmeklub    54.87        1:55.69   
10  Vincent Borup Schärer  2006  Greve Svømmeklub    54.93        1:56.56   
11  Rasmus Taasti Lindbjerg  2006  Hovedstadens Svømmeklub    57.36        1:59.28   
12  Karl Korfix Barlebo  2006  Hovedstadens Svømmeklub    56.92        2:00.59   
13  Ditlev Queitsch  2006  Vest-Brøndby    55.98        2:00.60   
Erik Rasmussen  2006  Vest-Brøndby            DSQ  ESB v 75m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  06 november 2016 
Licens til Herlufsholm Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  13:07 
 
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionalt Stævne    Udskriftsdato  06 november 2016   
  Stævne by  Næstved    Udskriftstidspunkt  13:07   
  Arrangør  Region Sydsjælland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  05 november 2016         
 
 
Løb 21, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Falka Tind  2006  Hovedstadens Svømmeklub            37.08   
Freja Juul  2006  Næstved IF            41.90   
Charlotte Wium  2006  Køge Svømmeklub            42.49   
Elisabeth Augusta Englev  2006  Greve Svømmeklub            42.96   
Mie Ankersen  2006  Herlufsholm Svømmeklub            43.23   
Petrea Hostrup Stærke  2006  Glostrup Svømmeklub            43.68   
Amalie Backhausen  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            43.69   
Mathilde Holm Villadsen  2006  Solrød Svømmeklub            43.79   
Kamille Bentsen  2006  Herlufsholm Svømmeklub            43.85   
10  Liva Mayland  2006  Næstved IF            44.18   
11  Emilie Hartvig-Olsen  2006  Vallensbæk IF Af 1939            44.23   
12  Laura Meyer  2006  Herlufsholm Svømmeklub            44.32   
13  Marie Nissov-Johansen  2006  Vest-Brøndby            44.58   
14  Karoline Makne  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            45.29   
15  Alberte Crone Larsen  2006  Tune I.F. Svømmeafdeling            45.43   
16  Emilie Fabricius Thomsen  2006  Hovedstadens Svømmeklub            45.66   
17  Anna Blom Bygum  2006  Vest-Brøndby            46.14   
18  Lara Smerdal  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            46.20   
19  Mie Visler  2006  Herlufsholm Svømmeklub            46.51   
20  Iben Lund Nielsen  2006  Næstved IF            46.81   
21  Regitze Rosenkrantz  2006  Glostrup Svømmeklub            47.10   
22  Smilla Hvid Olavsgaard  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            47.17   
23  Emma Haagen  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH            47.40   
24  Rikke Therp  2006  Vest-Brøndby            47.45   
25  Hanna Rørbech  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH            47.73   
26  Mathilde Willumsen  2006  Greve Svømmeklub            47.76   
27  Lykke Jørgensen  2006  Vallensbæk IF Af 1939            48.08   
28  Molly Namensen  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            48.30   
29  Liva Josephine Lang  2006  Greve Svømmeklub            48.31   
30  Dicte Maar  2006  Næstved IF            48.42   
31  Isabella Fam  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            48.79   
32  Ronja Skriver Fabricius  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            49.49   
33  Marie Skole Sørensen  2006  Tune I.F. Svømmeafdeling            50.06   
34  Rebecca Ella Madsen  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH            50.33   
35  Sarah Højlund  2006  VAT Copenhagen-MK31            50.75   
36  Leonora Franck  2006  Næstved IF            51.71   
37  Sofia Hansen  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            51.76   
38  Philippa Mitchell  2006  Vest-Brøndby            51.78   
39  Mille Giolbas  2006  Tune I.F. Svømmeafdeling            51.98   
40  Astamaja Rought  2006  SVØM Korsør            52.38   
41  Rebecca Loft Helms  2006  Vest-Brøndby            52.49   
42  Maja Zastrojevic  2006  VAT Copenhagen-MK31            52.81   
43  Freja Møller  2006  SVØM Korsør            53.08   
44  Josefine Meng Langhorn  2006  Svømmeklubben Syd            54.38   
45  Sarah Ankjær Pedersen  2006  Greve Svømmeklub            55.12   
Katja Poulsen  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            DNS   
Julie Eriksen Tankmar  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            DSQ  EFB v 25m 
Wilma Nørgaard  2006  Vest-Brøndby            DSQ  Tyvstart 
                     
 
Løb 21, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sofie Ravn Herche  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            38.54   
Mathilde Møller  2007  Hovedstadens Svømmeklub            42.95   
Sarah Gudme  2007  Vallensbæk IF Af 1939            43.46   
Isabella Pedersen  2007  Hovedstadens Svømmeklub            45.22   
Malouca Laura Bruun  2007  Glostrup Svømmeklub            45.44   
Frida Caroline Knudsen  2007  Greve Svømmeklub            45.60   
Laura Pedersen  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            45.82   
Sandra Bünsov Frederiksen  2007  Vest-Brøndby            46.20   
Astrid Høyer  2007  Hovedstadens Svømmeklub            49.05   
10  Karla Hebeltoft Olesen  2007  Hovedstadens Svømmeklub            49.46   
11  Isabella M. Madsen  2007  Swim Team Taastrup - VATCPH            49.63   
12  Signe C. H. Naaby  2007  Tune I.F. Svømmeafdeling            49.96   
13  Alma Høj Andersen  2007  Ishøj Svømme Klub            50.46   
14  Marie Strandquist  2007  Albertslund IF            50.75   
15  Rosa Dyhr-Rasmussen  2007  Næstved IF            50.76   
16  Astrid Pries Hansen  2007  Nakskov Svømme Klub            50.92   
17  Asta Hindborg  2007  Hovedstadens Svømmeklub            51.38   
18  Maila Anker  2007  Herlufsholm Svømmeklub            51.58   
19  Naja O. K. Neergaard  2007  Tune I.F. Svømmeafdeling            51.70   
20  Asta Maria R. Jensen  2007  Næstved IF            52.93   
21  Mejse Jakobsen  2007  Haslev Svømmeklub            55.44   
Maya Amstrup Riis  2007  Vest-Brøndby            DSQ  EFB v 25m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  06 november 2016 
Licens til Herlufsholm Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  13:07 
 
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionalt Stævne    Udskriftsdato  06 november 2016   
  Stævne by  Næstved    Udskriftstidspunkt  13:12   
  Arrangør  Region Sydsjælland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  05 november 2016         
 
 
Løb 22, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Casper Puggaard  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            35.45   
Jonathan Skadhauge  2005  Swim Team Taastrup - VATCPH            40.06   
Malthe Foged  2005  Næstved IF            40.53   
Tobias Rehder Knudsen  2005  SVØM Korsør            40.81   
Gustav Majkjær Mikkelsen  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            41.72   
Rasmus Capion  2005  Vordingborg Svømme Klub            41.82   
August Høy  2005  Herlufsholm Svømmeklub            42.19   
Carlo-Viggo Cairo  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            42.79   
Philip Brandt  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            42.99   
10  Magnus B. Knudsen  2005  VAT Copenhagen-MK31            44.45   
11  Christian Jepsen  2005  SVØM Korsør            44.59   
12  Tobias Chr. Stæcker  2005  Næstved IF            45.14   
13  Conrad Klyver Vind  2005  Vest-Brøndby            45.64   
14  Konrad Clausen  2005  SVØM Korsør            45.65   
15  Hjalte Kofoed Billing  2005  Rønne Svømme Klub            45.72   
16  Mads Sørensen  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            45.75   
17  Alex Føns Voss  2005  Hovedstadens Svømmeklub            46.07   
18  Marius Mains  2005  Ishøj Svømme Klub            46.70   
19  Mathias Olsen  2005  Greve Svømmeklub            46.72   
20  Frederik Funder  2005  Glostrup Svømmeklub            46.84   
21  Mathias W. Rasmussen  2005  Tune I.F. Svømmeafdeling            47.63   
22  Oscar Hansson  2005  Glostrup Svømmeklub            48.47   
23  Frederik Skytte Nielsen  2005  Svømmeklubben Syd            53.77   
Christopher Vejlbo Hansen  2005  Haslev Svømmeklub            DSQ  EFB v 25m 
Sigurd Chistopher Vickery  2005  Vest-Brøndby            DSQ  mangl berør v 25m 
                     
 
Løb 22, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sean Petersen  2006  Vallensbæk IF Af 1939            35.91   
Anders Gaard  2006  Vallensbæk IF Af 1939            37.69   
Petar Trkulja  2006  Næstved IF            39.66   
Carl Emil Ljungdahl  2006  Vest-Brøndby            39.69   
Tobias Melhede  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            41.99   
Mads Mørkhøj Hartington  2006  Greve Svømmeklub            42.11   
Karl Korfix Barlebo  2006  Hovedstadens Svømmeklub            42.80   
Ditlev Queitsch  2006  Vest-Brøndby            44.05   
Vincent Borup Schärer  2006  Greve Svømmeklub            44.38   
10  Josef Shukri  2006  Vest-Brøndby            44.59   
11  Hugo Haakansson  2006  Vest-Brøndby            44.99   
12  Erik Rasmussen  2006  Vest-Brøndby            45.66   
13  Magnus Steen Andersen  2006  Hovedstadens Svømmeklub            45.88   
14  Andreas Wiese Dobel  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            46.06   
15  Toke Olsen  2006  VAT Copenhagen-MK31            46.14   
16  William F. Pilgaard  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH            46.94   
17  Magnus Rasmussen  2006  Vest-Brøndby            47.08   
18  Rodi Cetinkaya  2006  Vest-Brøndby            47.39   
19  Oliver Holst Bøgeskov  2006  Tune I.F. Svømmeafdeling            47.42   
20  Sebastian Egenhardt  2006  Vest-Brøndby            47.57   
21  Elias Valkonen Akrim  2006  Hovedstadens Svømmeklub            48.06   
22  Rasmus Egholm  2006  Glostrup Svømmeklub            48.18   
23  Emil Olsen  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH            48.41   
24  Jonathan Wesselhoff  2006  Vordingborg Svømme Klub            49.86   
25  Gustav Bille Gørtz  2006  Albertslund IF            50.05   
26  Thor Tørngren  2006  Haslev Svømmeklub            50.28   
27  Martin Daniele  2006  Solrød Svømmeklub            55.68   
Frederik Luca Lamprecht  2006  Ishøj Svømme Klub            DSQ  EFB v 25m 
Tristan Jensen  2006  Hovedstadens Svømmeklub            DSQ  Svøm på mave v 25m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  06 november 2016 
Licens til Herlufsholm Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  13:12 
 
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionalt Stævne    Udskriftsdato  06 november 2016   
  Stævne by  Næstved    Udskriftstidspunkt  13:11   
  Arrangør  Region Sydsjælland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  05 november 2016         
 
 
Løb 23, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Coco Li Fuhrmann  2006  Hovedstadens Svømmeklub    37.47  1:22.19  2:10.25    2:47.89   
Julie Liv Madsen  2006  Greve Svømmeklub    37.93  1:24.21  2:18.98    3:01.43   
Malu Melody Christensen  2006  Hovedstadens Svømmeklub    43.37  1:32.08  2:30.03    3:08.36   
Dicte Laurberg Vedel  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH    40.88  1:29.46  2:25.63    3:08.77   
Falka Tind  2006  Hovedstadens Svømmeklub    45.09  1:32.52  2:34.03    3:15.84   
Charlotte Dreyer Riis  2006  Hovedstadens Svømmeklub    44.75  1:35.84  2:32.47    3:16.40   
Charlotte Wium  2006  Køge Svømmeklub    40.06  1:32.73  2:34.62    3:17.18   
Alma Møller-Ern  2006  Vallensbæk IF Af 1939    38.56  1:31.47  2:31.23    3:17.62   
Zoe Overby Traberg  2006  Hovedstadens Svømmeklub    46.44  1:40.71  2:34.74    3:17.65   
10  Juliane Sarauw Lundsgaard  2006  Hovedstadens Svømmeklub    44.39  1:38.96  2:34.96    3:18.95   
11  Klara-Sofie Bollmann  2006  Køge Svømmeklub    45.47  1:36.73  2:36.94    3:22.61   
12  Sofie Amalie Krag  2006  Hovedstadens Svømmeklub    49.07  1:41.37  2:39.46    3:24.05   
13  Liva Gottorp Sørensen  2006  Vest-Brøndby    49.26  1:41.48  2:38.91    3:24.93   
14  Silje Mathiasen  2006  SVØM Korsør    48.20  1:42.18  2:42.11    3:26.53   
15  Elisabeth Augusta Englev  2006  Greve Svømmeklub    47.77  1:43.21  2:44.39    3:35.13   
16  Emilie Fabricius Thomsen  2006  Hovedstadens Svømmeklub    49.91  1:46.46  2:50.01    3:39.55   
Julie Eriksen Tankmar  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            DSQ  ESB v 150m 
Mie Ankersen  2006  Herlufsholm Svømmeklub            DSQ  Tyvstart 
Petrea Hostrup Stærke  2006  Glostrup Svømmeklub            DSQ  Svøm p ryg e25 i fly 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  06 november 2016 
Licens til Herlufsholm Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  13:11 
 
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionalt Stævne    Udskriftsdato  06 november 2016   
  Stævne by  Næstved    Udskriftstidspunkt  13:19   
  Arrangør  Region Sydsjælland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  05 november 2016         
 
 
Løb 24, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Mads Møller  2005  Hovedstadens Svømmeklub    37.38  1:17.58  2:06.32    2:46.61   
Casper Puggaard  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    36.09  1:19.79  2:13.21    2:50.39   
Andreas M Nielsen  2005  Slagelse Svømmeklub    40.20  1:22.92  2:14.29    2:51.85   
Mikkel Andersen  2005  Hovedstadens Svømmeklub    41.43  1:24.28  2:13.96    2:52.55   
Sebastian Rendlev  2005  Vallensbæk IF Af 1939    38.08  1:23.45  2:17.47    2:58.35   
August Høy  2005  Herlufsholm Svømmeklub    46.47  1:33.78  2:22.66    3:01.63   
Stefan Helding Danielsen  2005  Køge Svømmeklub    43.02  1:30.83  2:25.22    3:05.07   
Magnus Ulrik Larsen  2005  Tune I.F. Svømmeafdeling    39.50  1:27.78  2:27.14    3:08.35   
Gustav Abildgaard  2005  Hovedstadens Svømmeklub    46.88  1:34.89  2:32.82    3:15.80   
10  Matthias Slot  2005  Hovedstadens Svømmeklub    45.48  1:35.61  2:34.70    3:16.69   
11  Emil Strandquist  2005  Albertslund IF    44.54  1:36.85  2:36.64    3:20.99   
Vincent Eddy Fabricius  2005  Hovedstadens Svømmeklub            DSQ  EFB v 75m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  06 november 2016 
Licens til Herlufsholm Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  13:19 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark