Resultater for SM/NSM (25 m)
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Tulokset Laji 58 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 58 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Suomen mestaruusuinnit (25m) |
|
Tulostuspäivämäärä |
20 marraskuu 2016 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Vaasa |
|
Tulostusaika |
19:56 |
|
|
Järjestäjä |
VUS-VSS |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
17 marraskuu 2016 |
|
|
|
|
|
|
Laji 58, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut, Aikuinen |
ME: Matt GREVERS (1985) 48.92 2015-12-12 |
EE: Stanislav DONETS (1983) 48.95 2009-12-13 |
SE: Jani Sievinen (1974) 52.56 1996-01-21 |
Nuorten SE: Jani Sievinen (1974) 53.26 1992-01-19 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
25m |
50m |
75m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Christoffer Fredrikson |
1997 |
9 |
727 |
12.91 |
26.32 |
40.32 |
|
54.40 |
|
|
Cetus Espoo |
53.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Petja Yritys |
1993 |
7 |
709 |
12.85 |
26.43 |
40.48 |
|
54.86 |
|
|
TaTu Tampere |
55.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Janne Markus Markkanen |
1994 |
6 |
691 |
12.87 |
27.02 |
41.26 |
|
55.32 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
54.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Jaakko Rautalin |
1989 |
5 |
687 |
12.83 |
26.88 |
41.19 |
|
55.42 |
|
|
Uinti Tampere |
53.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Jari Schwarte |
1990 |
4 |
653 |
13.18 |
27.10 |
41.60 |
|
56.38 |
|
|
Cetus Espoo |
56.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Niki Karlsson |
2000 |
3 |
647 |
12.86 |
27.14 |
41.70 |
|
56.55 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
56.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Roni Kallström |
2001 |
2 |
633 |
13.71 |
28.17 |
42.66 |
|
56.95 |
|
|
Cetus Espoo |
56.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Wilhelm Suominen |
1999 |
1 |
620 |
13.13 |
27.38 |
42.39 |
|
57.36 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
57.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Danila Dobrzhanskiy |
1998 |
|
574 |
13.70 |
28.33 |
43.79 |
|
58.83 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
59.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Topias Vainio |
1997 |
|
573 |
13.57 |
28.12 |
43.64 |
|
58.89 |
|
|
Cetus Espoo |
57.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Saku Salo |
1995 |
|
558 |
13.54 |
28.18 |
43.73 |
|
59.42 |
|
|
Uinti Tampere |
59.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Emil Hanski |
1999 |
|
549 |
13.86 |
28.65 |
44.16 |
|
59.71 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:00.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Veeti Haikonen |
2001 |
|
540 |
13.97 |
28.78 |
44.24 |
|
1:00.04 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:00.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Roope Eiserbeck |
1999 |
|
462 |
14.47 |
29.93 |
46.16 |
|
1:03.25 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
59.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.12 |
Tulostuspäivämäärä |
20 marraskuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
Tulostusaika |
19:56 |
|