Resultat för IKM aluekilpailu, Pohjois-Suomi
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2016 alkukilpailut PS |
|
Tulostuspäivämäärä |
05 marraskuu 2016 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kemi |
|
Tulostusaika |
21:59 |
|
|
Järjestäjä |
KemTU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
04 marraskuu 2016 |
|
|
|
|
|
|
Laji 21, P14,15,16 200m PU, Loppukilpailut 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lasse Pulkkinen |
2002 |
|
447 |
32.23 |
1:08.46 |
1:45.53 |
|
2:22.69 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:20.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Elias Juntunen |
2002 |
|
381 |
34.22 |
1:13.34 |
1:51.36 |
|
2:30.43 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
2:32.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Valtteri Setälä |
2002 |
|
181 |
39.25 |
1:28.76 |
2:19.43 |
|
3:12.76 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Valtteri Taskinen |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:37.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.4 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Ville Korpilähde |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
3:08.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.4 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 21, P14,15,16 200m PU, Loppukilpailut 15 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Atte Moilanen |
2001 |
|
520 |
29.93 |
1:05.53 |
1:40.32 |
|
2:15.65 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:14.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Tiitus Taskila |
2001 |
|
411 |
31.51 |
1:08.17 |
1:47.00 |
|
2:26.65 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:36.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Leevi Kärnä |
2001 |
|
326 |
33.25 |
1:12.02 |
1:53.73 |
|
2:38.50 |
|
|
Kajaanin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Petteri Maijala |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
3:05.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 21, P14,15,16 200m PU, Loppukilpailut 16 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Topias Nygård |
2000 |
|
452 |
32.16 |
1:07.95 |
1:44.72 |
|
2:22.07 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:33.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Topi Lukkarinen |
2000 |
|
420 |
31.03 |
1:07.36 |
1:46.30 |
|
2:25.66 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
2:25.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Janne Tyni |
2000 |
|
354 |
33.12 |
1:12.62 |
1:53.96 |
|
2:34.22 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 |
Tulostuspäivämäärä |
05 marraskuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Kemin Työväen Uimarit |
Tulostusaika |
21:59 |
|